BUITENLAND. LANDBOUW. ZUID-BEVELAND. Aanrijding. NOORD-BEVELAND. BOTSING TUSSCHEN EEN MOTORFIETS EN EEN AUTO. DUITSCHLAND.I DE KERKSTRIJD. De Hitlerjeugd en de kerk. DE TOELAGEN DER GEESTELIJKEN WORDEN VERMINDERD In Beieren, HET CONFLICT MET DEN AARTS BISSCHOP VAN KRAKAU. De aartsbisschop zi.k. SPANJE. DE STRIJD IN BASKENLAND. De evacuatie van Santander, Verscheiden Britsche stoomschepen zijn te Santander aangekomen om er deel te nemen aan de evacuatie -der burgerbevolking. Het vertrek is nog niet vastgesteld, T erechtst ellingen BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER MAANDAG, - Tabak WISSELKOERSEN. VER. STATEN. Eeuwenoude boom verplettert vier automobilisten. Spaansch vrachtschip getor pedeerd. EINDLES CURSUS LANDBOUW- HUISHOUDKUNDE. MINISTER BONNET FRANKRIJK. AANGEKOMEN.] POLEN. BEZOEK VAN KONING CAROL VAN ROEMENIë. Ruim 10,000 vrijwilligers voor Franco. De Duitsche vloot in de Spaan sche wateren, ENGELAND. Treinbotsing eischt vier dooden. BURGERLIJKEN STAND. Oostkapelle, Wissenkerke. Colijnsplaat. NEDï w., 1 voor 't geheele seizoen geldt ook de jnaand Juli is inbegrepen. Ook wat de hotels betreft luiden de berichten wel wat bemoedigender zoo dat als wij nu maar eens een ouder- wetsche, mooie zomer mogen hebben het seizoen 1937 wellicht nog mede zal vallen. KOUDEKERKE. Zaterdagmiddag werd op de oude begraafplaats aan den Vlissingenschenweg aan den schoot der aard toevertrouwd het stoffelijk over schot van wijlen den heer P. J. Terwoert gepensionneerd secretaris en ontvanger, die de gemeente ruim 52 jaar diende. Er was groole belangstelling: B, en W., leden van den Gemeenteraad en vertegenwoordigers van corporaties, waarin de overledene zitting had. Nadat de kist gedekt met vijf bloem stukken w.o, een krans van het Ge meentebestuur en een van oud-burge meester H. P. baron van der Borch tot Verwolde thans te De Bildt in de groe ve was neergelaten kwam burgemees ter J. L, Dregmans naar voren. Spr, zei- de, dat het geheele leven van den over ledene als onderwijzer, secretaris en ontvanger) getuigt van een eerlijke en bijna ongeloofelijk plichtsbetrachting. In dankbare herinnering zal de overle dene lang bij ons voortleven. Ds, J. W. van Kooten, Herv, predikant heeft den overledene ais een uitstekend huisvader, en een geloovig en streng' mensch leeren kennen en waardeeren. De heer P. J. Terwoert, dankte mede, namens zijn zuster en de kinderen, de talrijke aanwezigen voor hun tegenwoor digheid en de sprekers voor het ge sprokene. KOUDEKERKE, Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bern- hard geeft 't muziekgezelschap Voor waarts" van 8 tot 9 uur en de zang- vereeniging „Soli Deo Gloria" van 9.15 tot 10 uur een concert op de tent, waarna „Vdorwaarts" een fakkeloptocht houdt. Beide vereenigingen staan onder di rectie van den heer S. Sanders. 's HEER ARENDSKERKE. Het ge mengd koor „Zanglust" alhier heeft te gen 10 Juli a.s. een zangmiddag voor kinderkoren uitgeschreven. Een tiental koren heeft zich bereids opgegeven om deel te nemen. De harmonie „Excelsior" zal mede werking verleenen BIEZELïNGE. Men deelt ons mede omtrent de werken aan len Cal. Willem Anna Polder te Biezelinge, dat met goed gevolg de zinkstukken konden ge legd worden, nadat 21 Juni jl. het vijfde zinkstuk is gezonken, werden weder eenige zinkstukken gereed gemaakt. Het voornemen bestaat om a.s Dinsdag, Woensdag en den daarop volgenden Maandag telkens weder een zinkstuk te laten zinken. ELLEWOUTSDIJK. Vrijdag jl. had evenals vorige jaren, een autotocht voor de ouden van dagen plaats, we derom door de ambachtsvrouwe mevr Van Hattum—'Dekker te Beverwijk aangeboden. Mevr. Van Hatuum maak te den tocht naar Antwerpen persoon lijk mede. Te 12 ure vertrok men van de stede „Zorgwijk". De reis had onder zeer gunstige weersgesteldheid een mooi verloop. Men is door de bei de tunnels gegaan, heeft gekoffietafeic in het modern ingerichte restaurant „Van Dijck", waarna een verfrisschenc en verrukkelijk Scheldetochtje plaats had, met een der „Flandriia" booten Toen men 's avonds in het dorp te rugkwam werd even uitgestapt bij de buitenplaats „Zorgvliet", om allen in de gelegenheid te stellen, de milde weldoenster voor den genotvollen dag persoonlijk te bedanken, - KLOET1NGË. De iichtstoet zal mor gen, niet uitrijden om half tien, doch om half elf (n.t.) De collecte voor de reclasseering heeft opgebracht ruim 15 en die voor den gewapenden dienst ruim 4. KRUININGEN. Zaterdagmorgen werd mej. B. aangereden door een auto van den heer O. te Kruiningen. Zeer ge schrokken en met een paar ontvellingen werd de aangeredene opgenomen. KRABBENDIJKE. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard zal het muziekgezelschap „Concordia" een muzikale rondwandeling door het dorp maken. WEMELDINGE. Vrijdagavond werd alhier door arts D, N. van Gelderen het examen voor den cursus „Eerste Hulp bij Ongelukken" (heeren-afdeeling) afgenomen. Aan de volgende personen kon het diploma uitgereikt worden J. van Dalen; Jac. Louwerens; B. Smits; P. de Groene; M. A. de Groe ne; M, Traas Jz.; Jac. Nijssen; J. Cij- souw; M, Jeremjasse Az.; C. J. Schip per; W. Vervenne en N. Felius. Afge wezen geen. WEMELDINGE. Het muziekgezel schap „Ö.K.K.". en de mondorgelclub „Concordia" zullen Dinsdagavond 29 Juni ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard een muzikale wan deling door de gemeente maken. De collecte ten behoeve van den gewapenden dienst, heeft 13 opge bracht. KORTGENE. Zaterdagavond gebeur de er bij den draai van het Molenwegje een ongeluk. De postbode van Kats, de heer L. de Wilde, kwam per motorfiets van den dijk gereden. Hij moest de post gaan halen op het postkantoor te Kort- j gene, (de bestelling voor de gemeente 1 Kats en omstreken). Uit het Molenwegje kwam een auto van den heer J. de Regt van Kats. Een dochter van den heer De Regt, chauf feerde. De auto hield op den draai goed j rechts, doch de heer De Wilde reed i links. Er volgde een botsing. De heer De Wilde viel van zijn motor en kwam met zijn been tusschen den bumper van den auto terecht. De chauffeuse probeerde I nog een aanrijding te voorkomen, doch het ongeluk was reeds geschied. De pa tiënt werd op een ladder naar de nabu rige hofstede van den heer P. Hollestel-1 le vervoerd, waar dr. Gelderman van I Kortgene een beenbreuk constateerde. De heer De Wilde is daarna naar één der ziekenhuizen te Goes vervoerd. De i politie heeft de zaak in onderzoek. Het uitzicht van het wegje op den I dijk en omgekeerd is slecht. Er staat een heg, die alle uitzicht volkomen be-1 lemmert. KORTGENE. De collecte voor den Gewapenden dienst heeft 3 opge bracht. GEERSDIJK. Het muziekgezelschap j „Apollo" van Wissenkerke bracht Za- terdagavond een bezoek aan deze ge meente, Het concert stond o.l. van den I heer P. A. v. Damme, daar de directeur van het gezelschap, de heer C. Flipse, ziek is. Als Apollo haar jaarlijksch con cert komt geven, stroomt het kleine plaatsje uit alle dorpen van Noord-Be veland vol. Dit is ook nu weer zoo het geval geweest. Men spreekt zelfs van „Geersdieksche mart". COLIJNSPLAAT. Zaterdagavond gaf het harmoniegeizejlschap „Wilhelmina" een concert op de tent in de Voorstraat. Zondag hebben de evangelische predi kanten in de volle kerken de gebeurte nissen van* de afg'eloopen week bespro ken. Dominee Niemoller zeide van den preekstoel af te Dahlem: „Woensdag j.l. zijn vijftien of twintig man van de ge- geheime politie de Friedreich Wilhelm- kerk binnengedrongen en hebben hier| acht leden van den kerkeraad, zes vrou wen en een mannelijke geloovige ge-1 arresteerd. De preekstoel van de Sankt Annen Kirche staat leeg, aangezien do minee Müller met 47 broeders en zusters is gearresteerd. Havas meldt uit Berlijn: Jongens en. meisjes, die lid zijn van de Hitlerjeugd, zullen voortaan minstens veertien dagen van tevoren schriftelijke toestemming moeten vragen voor het bijwonen van bijzondere godsdienstoefeningen. Die toestemming zal altijd worden gegeven indien de afwezigheid der leden den dienst niet schaadt. Overtredingen zul len gestraft worden De Beiersche minister van Eeredienst Adolf Wagner, heeft in een rede, gehou den op een gouwdag te Firstenfield- Bruck, verklaard, dat de regeering van Beieren besloten heeft, de toelagen der geestelijken van alle kerkgenootschap pen met 50 pet. te korten, zoolang de kerken haar houding ten opzichte van den staat niet veranderen. Deze korting zal niet onmiddellijk ten volle worden toegepast, doch geleidelijk over een periode van drie jaar verdeeld worden. De regeering depkt deze kor ting tot stand te brengen door de zoo genaamde „vrijwillige" subsidies in te Rydz, den eersten minister Skladkowski, en alle leden der regeering. Na de ont vangst op het perron, begaf het gezel schap zich naar den uitgang van het sta tion, waar het luidruchtig werd toege juicht door een menigte die men op 100000 personen schatte. Vervolgens werd een plechtige stoet gevormd. In het eerste rijtuig namen de beide staats hoofden plaats, in het tweede kroon prins Michael en maarschalk Smigly- Ryds, beidén geëscorteerd door twee eskaders van het eerste regiment cava lerie. Gisteren werd te Warschau een groote parade gehouden. Ruim 30,000 man schappen van alle afdeelingen van het Poolsche leger namen er aan deeJ. _rNaar officieel uit Warschau wordt ge meld, heeft de Poolsche zaakgelastigde bij den Heiligen Stoel bij het secretariaat een klacht ingediend tegen den aartsbisschop van Krakau, die het stoffelijk overschot van maarschalk Pilsoedski op eigen initiatief liet overbrengen van de crypte in zijn kathe draal naar den klokketoren buiten de kathedraal. Volgens een nader bericht uit War schau is mgr. Sapieha ernstig ziek. De doctoren schijnen het ergste te vreezen. Van opstandelingenzijde wordt ge meld, dat de voorhoede van Franco opgerukt is in de richting van Val Saseda en langs den weg van v Bilbao naar Santander. De Basken zouden slechts geringen tegenstand bieden. Verspreide groepen schieten van de hoogten op de oprukkende troepen en trekken zich vervolgens terug. De troe pen van Franco hebben thans stelün gen betrokken aan de grens van de provincies Biscaje en Santander. Ver scheidene manschappen der regeerings- troepen zouden zich reeds overgege ven hebben. Het stadje Valmageda, een industrie centrum, dat bovendien strategische waarde heeft doordat het een ver keersknooppunt vormt, schijnt thans het doel der rechtsche troepen te vor men. Een speciale correspondent van Havas te Bilbao meldt, dat een gröote stroom van uitgewekenen weer naar Bilbao terugkeert, hetgeen ernstige moeilijkheden met zich medebrengt ten aanzien van ravitailleering en huisves ting. De bevelvoering heeft een beroep gedaan op de organisaties achter het front om hulp te zenden voor deze vluchtelingen. In officieele kringen te Santander wordt medegedeeld, dat de Baskische minister van gezondheid, die in handen van de troepen van Franco is gevallen door een noodlanding van zijn vliegtuig, gefusilleerd tezamen met de beide Eerste noteering is vorigte koers(en); daarachter officieele noteering van he den; beteekent: geen noteering ontvangen. Denemarken Oblig. 1926-5 102%102% Amsterdam 1934-4 100% Zeeuws. Hyp. B-4 100% Cities Service Cy. P. 1958 5 49%49% A Pref, Jurgens A. 131%'131% A Ned. Gist- en Spirltusf. 467466 A De Schelde N.B, 4849 C Am. Smelt en Ref. 61%60% A Born. Sum. H.M. 209%—212 A Houth. Alberts 103%98% e.d, C Union Pac. Rr, 94%(93 C Int. Nickel Cy. 43% Ned. 1000-4 101—101 O. Indië 34 1000-4 101—101 Engeland 1960-90 4 81—«1% A Koloniale Bnk. 160158 A N.I, Hbk. 1000 164—162% C Ned, H. M. 1000 191—191 A v. Berkels Pat. 51%1 C Calvé-Delft 8585 A Philips Gem. B. afg. 324-327-29 C Unilever 160%160%-61% C Am. Car. en Foundry 37%36% C Anaconda Cop. 39%38%-% C Bethlehem St. 61%—61%-% C Kennec Copper 42%41%-42 C U, States St. C. 72%—71%-72% C North Am. Cy 17%18 A Kon. Petr. Mpij, 427%426%-'28% C Contin Oil Cy. 31%31% C Phillips Petr. Comp, 38%39% C Shell Union O.C. 20%—20%-% C Tide Water Ass. Oil 1313%-% A Ned. Scheepv. U. 125%—127%-26% A H, V. Amsterdam 523%520-22 A Java Cult. Mij. 235234 A N.I. Suiker U. 170171% A Deli Batavia 227'232%-34 C Deli Mij. 1000 320-324-25 A Senembah 321%322-24 Schepen KonlnlH. - Markt - ObLMarkt— Rubber Industrie Unilever - Wettig - Philips - - H.V.A. Amerika Gedeponeerd Ci Baltimore en Ohio 20%19% C Southern Pac. Cy. 38%32% A Southern RIw. 22%20% A Amst. Rubb. C. 289%—291-92% A Deli-Bat. Rubb, 222%—223%-24% A Hessa Rubber 238%—238%-37% A Serbadjadi S.R. 168—169% Heden. Zaterdag, Londen Berlijn Parijs Brussel New-Y ork 8.97 72.93 8.11% 30.71 1.81% 8.97% 72,91 8.09% 30.72 1.81 In een der natuurreservaten in Cali- fornië is een 75 meter hooge boom, wiens leeftijd tusschen de 2500 en 30Ö0 jaar lag, zonder eenige aanwijzing plot seling omgevallen en terecht gekomen op een der vele automobielen die dit woud dagelijks bezoeken. De auto werd versplinterd en de vier inzittenden wa ren op slag dood. De weg waar het on geluk gebeurd is, is door den opperhout-v vester tot nader order afgezet. is andere passagiers in zijn toestel. De Fransche piloot en mecanicien bevin den zich nog in gevangenschap. Men gelooft verder, dat een aantal doodvonnissen is geveld tegen Basken, d'e door de rechtschen te Bilbao ge vangen zijn genomen. Vluchtelingen uit de omgeving Van Bilbao hebben mede gedeeld, dat zij lijken van een veertig tal personen, die in het geheim terecht gesteld werden, hebben gezien. Ook zouden de leden van de Spaansche Pha lanx in den nacht waarin zij Bilbao bin nendrongen, 23 personen hebben ge dood. Het vrachtschip der Spaansche regee ring „Cabo Carlos", dat van Alicante naar Valencia was uitgevaren met een lading voedingsmiddelen aan boord, is op 26 Juni jl, op 28 mijl van Alicante door een torpedo van een onbekenden onderzeeër tot zinken gebracht. Vijf le KORTGENE. De afd. „Noord-Beve land" van de Z.L.M. heeft eenige jaren geleden de goede gedachte gehad, om cursussen te organiseeren in landbouw- huishoudkunde op Kortgene. Het loopt met deze cursussen buitengewoon goed, en vele dames en meisjes hebben dan ook alreeds geprofiteerd van dit nuttige onderwijs. Uit alle plaatsen van Noord Beveland bestaat er belangstelling voor. Zaterdagmiddag is in het gymnastiek lokaal der O.L. school een eindles ge houden, die het besluit vormde van den laatsten cursus. De lessen werden gegeven door mej. Kome uit Goes, mej. Van As uit Krui ningen, mej. Barends uit Middelburg en door den land- en tuinbouwonderwijzer, den heer J. Eversdijk te Kortgene. Bij de eindles waren tegenwoordig mr. P. Dieleman, die als voorzitter fun geerde, het bestuur van de afd. „Noord- Beveland" van de Z.L.M.ir. J. D. Drost, alg. secretaris van de Z.L.M,, de heer A. A. Schuit, gemeentesecretaris van Kortgene en weth. Th. Wolse. De bur gemeester, mr. J. D. Koster, was ver hinderd. Ook was aanwezig mej. Smit uit 's-Gravenhage, de inspectrice van het landbouwhuishoud-onderwijs. De gymnastiekzaal zat vol genoodig- den, oud-leerlingen van vorige cursussen, ouders van leerlingen en oud-leden van den voorlichtingscursus. Mr. P. Dieleman riep het welkom toe. gen houden, die Beieren tot nu toe aan de I den van de uit 49 koppen bestaande be-1 Hij verwelkomde in het bijzonder boven genoemde officieele persoonlijkheden. Gezamenlijk werd het „Zeeuwsch Volkslied" gezongen, waarna de cur sisten op een tooneeltje „Oogstlied" en het „Krontjonglied" zongen. Er volgde daarna een openbare les. De vragen werden door de cursisten vlot beantwoord. Er was te merken dat er goed geleerd was. Alle deelneemsters kregen een getuigschrift. De namen van de 19 gediplomeerden zijn: Maatje Meu- lenberg, Heiltje van Maldegem, Jo van Maldegem, Pie Koets en Jo de Looff te Kortgene, Corrie Sinke, Sientje Re- meus, Tan Versprille, Jannetje Priester te Kats, Lena Verburg, Maria Israël, Corrie de Regt en Betsie van Nieuwen- huizen allen te Kamperland, Sien Ver burg, Willy Heuseveldt, Aartje Leen- dertse, allen te Wissenkerke, Greta Slager, Marie de Fouw, Betje Versluis, allen te Colijnsplaat, De voorzitter feliciteerde de dames met het behaalde diploma. Eén der leerlingen, mej. Jo van Mal degem van Kortgene, trad hierop naar voren, en dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en de leeraressen en den leeraar voor het prettig onder wijs. Zij dankte verder de afd. „Noord- Beveland" van de Z.L.M. die het onder wijs organiseerde, en het gemeentebe- kerken uitkeerde als compensatie voor de geseculariseerde kerkelijke goederen. („De Crt.") Hedenmorgëh is de minister van finan ciën in het nieuwe kabinet, Bonnet, met; de „Queen Mary" te Cherbourg aange komen, waar hij door den onderstaats secretaris van financiën, Brunet, en den directeur van zijn kabinet werd verwel komd. De minister verklaarde, bij zijn aankomst o.a.: „Ik wil er op wijzen, datj ik voornemens ben, de speculatie krach tig te bestrijden en misbruiken met alle middelen tegen te gaan, Ik zal er naar streven, de begrooting gezond te maken. De financiën van Frankrijk moeten ev sterk zijn als zijn marine en zijn leger". Zaterdag zijn koning Carol en kroon prins Michael van Roemenië voor een officieel bezoek aan Polen te Warschau aangekomen. Het station was rijk met bloemen en vlaggen versierd. De aan komst van den koninklijken trein werd o.a. afgewacht door den president der manning verdronken. De andere 44 be nevens een aan boord zijnde verpleeg ster werden gered. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat de Spaansche kanonneerboot „Eduarde Dato" de laatste dagen ruim tiendui zend Mooren, legionnaires en andere vrijwilligers van Marokko naar Algeci ras heeft overgebracht. Zoodra de troe pen ontscheept waren, vertrokken zij per trein naar Malaga of Cadiz. Op het oogenblik kruisen negentien Duitsche oorlogsschepen in de Spaan sche wateren. Bijna alle moderne Duit sche eenheden bevinden zich daar: de twee pantserschepen van 10,000 ton „Admiral Scheer" en „Admiral Graf Spee", vier van de vijf lichte kruisers van 6000 ton, negen van de 12 moder ne torpedobooten en v er onderzeeërs van het meest moderne type. Gisterenavond is de trein van Ashford nacr Londen nabij Swanley op een zij spoor gereden en ontspoord. Vier per republiek, Moscicki, maarschalk Smigly- sonen werden gedood en twaalf gewond. stuur van Kortgene voor de medewer king. Spr. reikte daarna aan de dames Kome, Van As, en Barends, alsmede aan den heer Eversdijk een cadeau aan. Nadat vervolgens de drie leeraressen het woord hadden gevoerd, trad één der oud-leerlingen naar voren van den „voor lichtingscursus". Deze cursus is gegeven voor vrouwen uit behoeftige gezinnen. Ze leeren er goedkoop koken, verstellen en naaien, enz. De heer Eversdijk sprak namens bo vengenoemde cursisten nog woorden van dank tot mej. Kome, die les heeft ge geven in het koken, De voorzitter vond het prachtig, dat de cursus gegeven is; ze is méér dan noodzakelijk. In de huishouding met schrale beurzen moet voorlichting ko men. Spr. hoopte, dat de cursus nog dik wijls goed bezocht zal worden. Mej, Smit, de inspectrice van de land- bouwhuishoudkundige cursussen hield daarna een causerie over dit onderwijs. Weth. Wolse nam verder het woord als vertegenwoordiger der gemeente Kortgene. Het is het College van B. en W. ernst om medewerking te geven aan den bouw van een huishoudschool. Ook de Raad sprak zich in gelijken zin uit, Spr. hoopte, dat de school er gauw mag komen (applaus). De voorzitter sloot zich bij de woor den van den heer Wolse aan. Hij hoopte „dat het geheele vrouwendom van Noord-Beveland zich rond den ouden toren van Kortgene zal vereenigen". Er werd daarna gepauzeerd, In één der lokalen werden de gasten op thee getracteerd. Tevens werd men in de ge legenheid gesteld, om een tentoonstel ling te bekijken. Deze bevatte o.a. tafel versieringen, gemaakte goederen, ver stelwerk, goederen, die met speciale zeepfabricaten behandeld waren. Verder was er te zien hoe ijzer, vlas en linnen bewerkt worden. Ook was er veel lek kers, dat door de leerlingen gemaakt was, zooals taarten, gebakjes, bowls, ge steriliseerde groenten en vruchten, enz. Aan de wanden hingen platen over kin derbehandeling, enz. Mëj, Barends, leerares K. en O. sprak hierna over het onderwerp: „Kinder verzorging en opvoeding". De rede werd met veel applaus beloond. De voorzitter dankte mej. Barends en sprak verder een slotwoord. Het toekomstige levensgeluk ligt in het opkomend geslacht. In den landbouw ligt de kern van alle maat schappelijk leven. Spr. hoopte, dat de Noord-Bevelanders de vaan der vrijheid hoog zullen opheffen. Eén streven en één volk en de bezielende kracht van een vrouw die naar voren treedt met haar weten en kennis. Dan kan het kille aardsche bestaan door liefde en vrede verwarmd worden. (Applaus). Van 1926 Juni. Bevallen: J. Janse, geb. de Kam z., A, Janse, geb. Van de Broeke d. Bevallen: J. C. Heystek, geb. Dekkeiy d. Ondertrouwd: T. A. Koole, 24 j. jm. en J. L. de Wit, 21 j. jd.; J. Kalle- mein, 25 j. jm. en M. Geuze, 26 j, jd. Getrouwd: S. J. Dees, 22 j. jm. en J. F» Janse, 18 j. jd. Overleden: H. A. Leen- dertse 12 d. z.; J. Kramer, 70 j. wedn L. de Kok; P. Wiskerke, 83 j. echten. L. Israël. (N* B.) Overleden: G. de Waard, 73 j. ®cbt- T, Leendertse (N. B.J gen. MA, De van Vein E dagmi had i zijn ec kam g< De den v Wald, stuur en de De aan t< sneld wraks even toe te beenb opgei vijftig ren De schede een e met c chauff te We was z kenhu mevro Had van h dat h had g zijn t zoove hoor r Naa schalk reden de. D den. Kor Hollar Haarh gekotr mer, instelt Haarlcj hoogt» van h Nacj tend feur bezw Het| Maar men Wij| Haarh tijd g<| werd op del het l(f Zo sche te Ny| moto zwar Nyl seere: den verv 'ren sel n moto ver dood, botsi B. ui behal beide verpl] dokt dood. vensg Elisa voerd bleef In perse gewo: Bij mindi De van Zond: stran zoo t te So gegei drijfr afged achte door dwee van c vruchI Te stram in ze Zijn het saj D. V ginge niet gespc Vo

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2