BINNENLAND. ZEELAND. MIDDELBURG. WALCHEREN. Gezanten op bezoek bij het prinselijk paar. De Poolsche gezant te 's-Gravenhage, Z. Ex. Bab.nski, heeft gisteren, verge zeld van den specialen afgevaardigde der Poolsche regeering, den heer S. Za- leski, raadadviseur bij het departement van buitenlandsche zaken te Warschau, aan Prinses Juliana, in tegenwoordig heid van Prins Bernhard, de versierselen van het grootkruis van de orde van den witten adelaar uitgereikt. H. M.-de Koningin heeft aan den heer Zaleski het commandeurskruis van de Huisorde van Oranje verleend, welke onderscheiding hem door de Prinses persoonlijk werd overhandigd. Daarna hebben beide heeren als gas ten van hunnen koninklijke hoogheden aangezeten aan het noenmaal ten pa- leize. Des namiddags werd de Oostenrijk - sche gezant, Z. Ex. Alexich, door het prinselijk paar in audiëntie ontvangen tot het aanbieden van een album met foto's ter herinnering aan de reis van het Prinselijk paar aan Oostenrijk. BETERE PRIJZEN DER GROENTEN. Men schrijft ons: In tegenstelling met verleden jaar staan de groentenprijzen thans op een vrij hoog niveau. Met uitzondering van komkommers wordt aan de veilingen al les vlot verkocht en vindt „doordraaien" zeer weinig plaats. Vanzelfsprekend vinden deze prijzen hun terugslag in die, welke de consu ment in den winkel of aan den wagen moet besteden. Het publiek moet ech ter in het oog houden, dat prijzen, wel ke verleden jaar als norm golden, in ve le gevallen voor de kweekers verlies opleverden. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN, De geschatte ontvangsten der Ned. Spoorwegen bedroegen over de maand Mei in totaal 7.923.950. De totaal ontvangst van 1 Januari af 38.914.191 tegenover 38.185.329 in dezelfde periode van 1936. Er is dus een einde gekomen aan de voortdurende da ling der laatste jaren. ZIEKTEWET EN DAGLOON BEREKENING LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF. De thans geldende dagloonberekening, vastgelegd in artikel 6 van de Ziektewet, geeft ook voor het land- en tuinbouw bedrijf moeilijkheden wanneer in de 13 weken, voorafgaande aan de arbeids ongeschiktheid, de betrokken arbeiders veel werkloos zijn geweest. In verschei den gevallen ontvangen zieke land- en tuinarbeiders slechts zeer lage bedra gen aan ziekengeld. De bedrijfsvereeni- gingen voor land- en tuinbouw hebben besloten met ingang van 1 Juli a.s. een andere dagloonberekening in te voeren, waaraan de minister van sociale zaken zijn goedkeuring heeft gehecht. Deze re geling luidt als volgt: I. Indien, uitsluitend tengevolge van heerschende werkloosheid het overeen komstig artikel 6, derde lid, der Ziekte wet berekende dagloon lager zou zijn dan het, in verband met de gesubsidieer de werkverschaffing, door den minister van sociale zaken vastgestelde dagloon voor de gemeente, in welke de verzeker de woonplaats heeft, dan zal laatstbe doeld dagloon gelden, tenzij dit hooger mocht zijn dan het loon, hetwelk in de dertien kalender- of loonweken, vooraf gaande aan de ongeschiktheid tot wer ken, door gelijksoortige arbeiders, die niet werkloos waren, gemiddeld per dag in hetzelfde of in een gelijksoortig be drijf, in dezelfde of in naburige gemeen ten kon worden verdiend, in welk geval dat gemiddelde dagloon zal gelen. 2. Indien het, overeenkomstig artikel 6, derde lid, der Ziektewet of artikel 1 van dit besluit berekende dagloon lager is dan het loon, dat de verzekerde zelf, ware hij niet wegens ziekte ongeschikt tot arbeid geworden, naar de meening van het bestuur, met reeds door hem be gonnen seizoenarbeid had kunnen ver dienen, dan zal voor den tijd, dat de ver zekerde dien arbeid, naar de meening van het bestuur, verricht zou hebben als dagloon gelden het loon, dat gelijksoor tige arbeiders met denzelfden arbeid in dien tijd gemiddeld per dag verdienen. 3. Indien het overeenkomstig artikel 6, derde lid, der Ziektewet berekende dagloon, in verband met de omstandig heid, dat 't aldaar bedoelde tijdvak van dertien kalender- of loonweken geheel of ten deele samenviel met seizoentijd, hooger is dan het loon, dat de verzeker de zelf, ware hij niet wegens ziekte on geschikt tot arbeid geworden, naar de meening van het bestuur, na afloop van den seizoentijd, had kunnen verdienen, dan zal over dagen vallende na den sei zoentijd als dagloon gelden het loon, dat gelijksoortige arbeiders dan gemiddeld per dag kunnen verdienen, met dien ver stande dat het bepaalde onder 1 van kracht is. Bovenstaande regeling komt hierop neer, dat, indien volgens de berekening, vastgelegd in artikel 6 van de Ziekte wet, het dagloon lager wordt dan het door den minister vastgestelde loon voor de gesubsidieerde werkverschaffing in de betrokken gemeente en dit uitsluitend te wijten is aan de heerschende werk loosheid, dus niet aan ouderdom of jeugd van den arbeider of aan invaliditeit of andere oorzaken, dan zal het dagloon gelden van de werkverschaffing. Indien echter het dagloon van de werkverschaf fing hooger is dan het gemiddeld van soortgelijke arbeiders, die in bedoelde periode van 13 weken niet werkloos wa ren, dan zal dit gemiddelde worden aan gehouden. Wanneer de érbeider met seizoenar beid is begonnen en ongeschikt wordt, zal gedurende den tijd, dat hij dezen seizoenarbeid had kunnen verrichten en hij naar de meening van het bestuur meer zou hebben kunnen verdienen dan het gemiddelde overeenkomstig artikel 6 berekende loon (13 weken) of meer dan het dagloon van de werkverschaffing, als dagloon gelden het loon, dat gelijksoortige arbeiders met denzelfden arbeid gedurende den seizoentijd gemid deld per dag verdienen. Omgekeerd zal, wanneer de periode van 13 weken geheel of gedeeltelijk sa menvalt met seizoentijd en het volgens art. 6 berekende loon hooger zou zijn dan de arbeider naar meening van het bestuur na afloop van den seizoentijd zou kunnen verdienen, zal over de da gen, vallende na den seizoentijd, het loon gelden, dat soortgelijke arbeiders dan verdienen, doch niet minder dan het on der 1 bepaalde ten aanzien van het werkverschaffingsloon. EEN LEELIJK GEVAL. Wij hebben enkele dagen geleden reeds melding gemaakt van het feit, dat het verhaal omtrent een onderstelde of- ficieele verbinding tusschen de regeering van een vreemde mogendheid en de N.S.B. hier te lande blijkende uit de verplichting, een officieel formulier op een N.S.B.-kantoor te laten afstempelen indien men een nichtje uit Duitschland te logeeren wilde hebben waarschijn lijk achteraf zou blijken onjuist te zijn. De officieele bevestiging hiervan vindt men nu elders in dit blad; de betrokken ministers hebben het Kamerlid ir. Al- barda, die hun omtrent deze zaak vra gen had gesteld, geantwoord, dat het betrokken courantenbericht onjuist was „en op fantasie berust". Met die vermelding ware te volstaan. Maar: dat is ons niet genoeg. Dit is onzes bedunkens een van de leelijke gevallen in ons politieke leven, waaraan men niet met een schouderop halen voorbij mag gaan. Dit geval pro of contra onze eigen politieke inzichten, dat doet nu niets ter zake dient aan den schandpaal, de publieke ver achting ten prijs, genageld te worden. Het komt tegenwoordig wel meer voor, en het zal, waar menschen men- schenwerk verrichten, wel altijd blijven voorkomen, dat men in zijn ijver, mis schien ook door dien ijver verblind, te ver gaat. Dat men meent, een leelijke balk in het oog des buurmans gevonden te heb ben, en deze balk dan flukskens aan de groote klok hangt. En dan blijkt later, dat de balk een splinter was, of zelfs dat er heelemaal niets was. Dan is het evenwel, dunkt ons, niet voldoenfde even terloops op te merken: ik heb me vergist. Daarmede is, naar ons gevoelen althans, het geschonden rechtsbewust zijn niet voldoende hersteld. Dit herstel eischt meer dan een simpele constatee ring in een courant misschien nog wel ergens in een hoekje weg te moffe len het eischt openlijke boetedoe ning: een publiek peccavi. Men denke zich den toestand eens in. Het geheele Nederlandsche publieke le ven was zoo omstreeks den verkiezings strijd gericht op de vraag: democratie of dictatuur; het rustige Nederlandsche volk tegen de machten die in Moskou en Mussert hun etiket vonden, en dan, van wege het grootere acute gevaar van 't nationaal-socialisme, waren nog meer dan op en tegen het communisme de aandacht en de strijd op en tegen het fascisme gericht. En wederom: de een heid van het anti-fascisme vond zijn grondslag nog meer in afkeer van de nazi-m ethoden dan in een gefun deerd oordeel over de theoretische on juistheid of onwenschelijkheid van het nationaal-socialisme als politieke of als staatsleer. Welnu: in die dagen publi ceert een als bijzonder fel anti-fascis tisch bekend staand anti-revolutionair dagblad („De Rotterdammer", die zelf herhaaldelijk aan scherpe aanvallen vanwege verondersteld financieel wan beheer in de Nedernazipers bloot stond ook nog) een bericht, hetwelk, als het waar geweest was, inderdaad een ten scherpste te laken toestand bloot ge legd zou hebben, verbindingen van de N.S.B. met de Duitsche regeering aan getoond zou hebben, die een krachtda dig optreden van Nederlandsche zijde zouden eischen. Als het waar geweest was. Maar.... het was niet waar. Het was, zooals twee Nederlandsche ministers een vragend Kamerlid in een officieel stuk mededeelen, een.... „verhaal, d,at onjuist was en op fanta sie berust." Dat is een leelijk geval, Door dit onjuist en op fantasie be rustende verhaal te verspreiden de (a.r.) Rotterdammer hééft dat gedaan en de Nederlandsche dagbladen, wij- zelve inbegrepen, hebben het overge nomen, vertrouwende op de bron die, juist ,als verklaard vijand van de N, S. B., aangenomen mocht worden zulk een bericht niet te zullen publiceeren als zij niet volkomen zeker van haar zaak was! is zonder twijfel nadeel be rokkend aan deze politieke beweging. Het heeft haar in de publieke waar deering stellig leelijk scha gedaan. Nu versta men ons wel: wij hebben •daar niets op tegen integendeel! Als verklaarde tegenstanders van het nationaal-socialisme is alles wat den groei dezer o.i. o'ngewenschte gedach te kan belemmeren, ons als strijdmid del welkom, mits.... het waar zlij. Maar leugens, onwaarheden, fan tasieën en onbewijsbare verhaaltjes verfoeien wij als materiaal in den po- litieken strijd, aan welken kant zij ook gebruikt worden, en wij kunnen zij 't helaas slechts achteraf niet anders dan ons leedwezen uitspreken over deze fout van het betrokken blad en het daardoor, in commissie, door ons gepubliceerde onware verhaal. Dit peccavi is de Nederlandsche pers der door haar zoo scherp bestreden N, S. B. verschuldigd, alvorens de strijd, met onze hulp, wordt voortgezet. Dat men toch moge bedenken, hoe al zulk gedoe op niets, ja op het tegen deel uitloopt! Want tenslotte ligt diep in de Nederlandsche volksziel veran kerd een elementa'r en zuiver gevoel voor billijkheid en eerlijkheid en op rechtheid en rechtvaardigheid/kortom: voor de waarheid; wie daaraan appelleert zal op den langen duur al tijd aan de winnende hand zijn wie meent met leugentjes, met fantasie tjes en rare, onware verhaaltjes er te komen, die kan wel eens tijdelijk voor deel behalen, maar op den duur zal toch het „al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt hem wel" ook in zulke politieke zaken zegevie ren. En nu w'llen wij nog niet twijfelen aan de goede trouw van de (a.r.) Rot terdammer; wij nemen aan dat oprech te verontwaardiging over oprecht ver meende, achteraf echter geheel on juist gebleken, feiten haar deden schrij ven gelijk zij deed. Wij willen haar slechts schromelijke onvoorzichtigheid onvoldoende toetsen van een op zich zelf niet onwelkom berichtje, verwij ten en dat is iets hetwelk in 't dag bladbedrijf meer en makkelijker voor komt; dan de buitenstaander bevroe den kan. Maar desalniettemin: wie zijn felsten tegenstander met de scherp ste wapenen te lijf wil gaan, die over- tuige zich er tevoren terdege van, dat zijn wapenen deugdelijk zijn. Dat is hier helaas niet geschied. En daarom noemen wij dit: een lee lijk geval. ONTVANGEN BOEKEN. De schaakstudies -der Nieuw-Rus- sische grootmeesters, door Alexander O. Herbstman. Uit het Russisch vertaald door mr, G. C. A. Oskam. Met een aan beveling van dr. M. Euwe en een voor woord van dr. A. A. Aljechin. Met 116 diagrammen. De taak van dit boek is, kritisch en zelfkritisch, de resultaten der studiecompositie in de Russische Unie te toonen en de meest op den voorgrond tredende componisten der Russische Unie bekend te maken. Het hoofddoel is te openbaren de ideeënrijkdom en de technische rijkdom der studiecomponis ten in Rusland. Uitgave Mij. „De Tijd stroom" te L o c h e m. „Volk in Nood door G. A, Lar- sen van Neerland. Met medewerking van de 12 voornaamste politieke par tijen. Dit boek bestaat uit twee gedeel ten. In het eerste wordt een korte sa menvatting gegeven van de werkloos heid en haar gevolgen voor ons volk; in het tweede gedeelte geven de belang rijkste politieke partijen de richtlijnen aan voor een mogelijke leniging of op lossing van het werkloosheidsvraagstuk. Uitgave Nijgh Van Ditmar te Rot terdam. „Maja en de aardvrouw", zangspel letje in drie bedrijven, van Jans Bakker, met muziek van D. van Kreveld-Blog. Verschenen in de serie Van Gorcum's Tooneelfonds bij Van Gorcum Comp., uitgevers te Assen. „De levensroman van dr. H. Colijn", door Rudolf van Reest. Met talrijke foto illustraties. Uitgave Bosch Keuning, uitgevers te B a a r n. Salamanders. Bij de N.V. Em. Querido's Uitgevers Mij. te Amsterdam zijn wederom zes nieuwe deeltjes verschenen in de be kende Salamander-serie, reeks van de beste oorspronkelijke en vertaalde ro mans. Dit zestal is thans niet uitsluitend herdrukken, doch er bevinden zich ook twee boeken bij die voor het eerst in druk verschijnen, het zijn: „De liefde van een dwaas", roman door Nine van der Schaaf en „Het mannenquartet", roman door 'Leonhard Frank. Vertaald door Eva Raedt-de Canter. De overige nieuwe deeltjes in deze reeks zijn: „Uit het leven van Frank Rozelaar", door L. van Deyssel. „Uitstel van executie", roman door Jeanne van Schaik-Willing. „Amsterdam", roman door Maurits Dekker. „De ondergang van het dorp", roman door P. H. van Moerkerken. V oorrangswegen. De minister van waterstaat heeft met ingang van 15 Augs. 1937 als voorrangs wegen aangewezen de hierna te noemen rijkswegen (de in die wegen liggende, bij gemeenten in beheer en onderhoud zijn de traversen niet inbegrepen): „BresikensDraaibruglAardenburg grens (rijkswegenplan 1932 nos. 58 en 58c), Bergen op ZoomTholensche brug' (rijkswegenplan 1932 no. 59). NEDERL. VERBOND VAN CHRISTEN JONGE VROUWEN- EN MEISJES- VEREENIGIN GEN, De P. C. van het Ned. Verb, van Chr. Jonge Vrouwen, en Meisjesvereenigin- gen heeft Woensdag begunstigd door prachtig zomerweer een bondsdag ge houden. In de Oostkerk te Middelburg kwamen 700 meisjes uit Zeelard sa men. De pres. v/h verbond, mevr. Sickesz- Snijder opende met de liturgie, las 1 Cor. 12: 4-27, Zij wilde geen bijbelbespreking houden, het bijbelwoord is van toepas sing op dezen dag en geeft antwoord op de vraag, die op de ledenvergadering naar voren gebracht is „wat hebben we aan 't Verbond?" Spreekster bracht het nut en de heerlijkheid daarvan naar vo ren, want juist het doelbewust vereeni- gingsleven is de kracht waardoor we zelf gezegend en anderen tot zegen wor den, Na 't gebed werd het bondslied ge zongen. Om 12 uur reed men in autobus sen over Domburg en Westkapelle naar Vlissingen, waar in „Britannia" koffie werd gedronken. Om half 3 ging het naar een duinpan bij Biggekerke. Op dat schilderachtige plekje werd door enkele leden opge voerd. „Overwinnaar" van Fallentïn, dat keurig vertolkt met volle aandacht gevolgd werd, afgewisseld door liederen uit „Blijde Stemmen" met begeleiding der blokfluit. Ds. Korevaar sprak in aan sluiting van dit stuk over, den strijd tus schen haat en liefde; de vloek der zonde door Christus overwonnen. Spr. haalde daarbij een legende aan van M. Basenau- Goemans, hoe de liefde Gods altijd de zonde overwint. Mevr. Sickesz-Snijder was de tolk der aanwezigen toen zij de dames en heeren en mevr, en ds. Korevaar dankte voor wat ze hadden geboden. Met het bonds lied werd na dankzegging gesloten. MIDDELBURGSCH ZIEKENFONDS. In de gisteravond onder voorzitter schap van mr. A. J. van der Weel ge houden algemeene vergadering van het Middelburgsch Ziekenfonds, bracht de secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdijk, het jaarverslag over 1936 uit. Hoewel eenige kentering ten goede is waar te nemen aldus het verslag en nu, terwijl het verslag werd samen gesteld, de uitgaven voor het crisis fonds over de Arbeidsbeurs, iets ver minderen, heeft dit over 1936 nog geen merkbaren invloed gehad. Dank zij de crisisregeling konden ook in 1936 weder honderden gezinnen voor het fonds be houden blijven en kan overigens van een normale ontwikkeling van het fonds worden gesproken. In afwachting van, naar het bestuur hoopt, spoedige en meerdere opleving, zullen de bestaande regelingen met de gemeenten Middel burg en Koudekerke en het Burgerlijk Armbestuur nog wel bestendigd moeten blijven, zoolang ook van die zijde daar tegen geen bezwaar bestaat. Wederom is het aantal recepten ge stegen en wel van 53618 tot 56904, in 1934 was het maar 44616. Deze door niets gemotiveerde stijging is herhaaldelijk in de bestuursvergade ring besproken, en in een bijeenkomst met artsen en specialisten heeft dr. Eg- gink, secretaris van de Huisartsencom missie van de Maatschappij van Ge neeskunst, eenige stelsels uiteen gezet, die konden leiden tot een beperking van het steeds stijgend aantal recepten. Het bestuur voerde 1 Januari jl. een geheel nieuw controlestelsel op de re ceptuur in, waardoor een volledig over zicht wordt*verkregen over de verstrek king van geneesmiddelen en op grond van de verkregen gegevens, maatrege len kunnen worden getroffen. De apo thekers werden bereid gevonden dit stelsel, wat voor hen heel wat werk met zich bracht, in het belang van het fonds te aanvaarden en het bestuur heeft wel eenig vertrouwen, dat bij aller mede werking straffere maatregelen achter wege kunnen blijven. Toen zekerheid bestond, dat het ont werp Ziekenfondswet was teruggeno men, heeft de secretaris alle wijzigingen die in den loop van vele jaren tot stand zijn gekomen in de Statuten en het Huishoudelijk Reglement verwerkt en kan dit nu beschouwd worden den toe stand weer te geven op 1 Januari 1937, zoodat er mede gewerkt kan worden voorloopig. Het is ook zoodanig inge richt, dat het bij een volledige herzie ning gemakkelijk te gebruiken is als concept-reglement. Het ledental, dat op 30 December 1935 6017 en 2112 kinde ren bedroeg, steeg tot 6118 en 2117 op 28 December 1936. Ingeschreven zijn 288 leden eii 99 kin deren. Wegens overlijden zijn afgeschre ven 49 leden en 6 kinderen (v, j, 57 en 5). Van de 26 geboren kinderen werden er door de kraamvrouwenverpleegster 113 geholpen dus bijna 90 tegen 73 pet. over '35. Het aantal bezoeken grootendeels wegens ziekte der zuster door zuster Bouwens, bedroeg 3882 tegen 3163 in 1935. Herinnerd wordt aan de belangrijke nieuwe regeling, waardoor aan de leden volledige poliklinische specialistische en consultatieve hulp kan worden verleend door alle te Middelburg gevestigde spe cialisten. De heilgymnastische hulp kon worden verleend op alle aanvragen. Deze hulp wordt ook door de ouders zeer op prijs gesteld. Met achterstand werden geroyeerd 21 gezinnen, omvattende 38 leden en 28 kinderen met een bedrag aan achter stand van 47.71, tegen resp. 7, 15, 17 en 17.10 in 1935. Met achterstand be dankten 3 gezinnen, met 8 leden en 3 kinderen en een bedrag van 7.35, in 1935 was dit 11, 22, 15, en 13,88. Er vertrokken 7 gezinnen met 15 leden en 9 kinderen met een achterstand van 10.60. Totaal aan achterstand 65.66, doch over vorige jaren werd 64.48 aan achterstand ontvangen. Volgens het verslag over het Crisis fonds, zijn bij de verschillende regelin gen betrokken. 386 gezinnen met 879 le den en 503 kinderen', w.o. voor de ge meente Middelburg (Orgaan van Steun- verleening) 335, Burgerlijk Armbestuur 33, gemeente Koudekerke 3 en Eigen regeling fonds 15 gezinnen. De inkom sten van dit fonds waren 4069, even als de uitgaven met een saldo van 9. De rekening van het Ziekenfonds zelf geeft aan baten 85.736 en aan lasten een zelfde bedrag met een exploitatie overschot van 2824. Het jaarverslag werd goedgekeurd en eveneens de rekening, nadat de finan- cieele commissie bij monde van den hr. J. C. Peeman, rapport ter zake had uit gebracht. De vergadering herkoos mr. Van der Weel bij acclamatie tot bestuurslid. In plaats van arts W. Feikema werd tot lid van de financieele commissie benoemd arts W. L. Pel, de heer Feikema werd plaatsvervangend lid. Ter tafel kwam: daarna het voorstel van het bestuur om goedkeuring te verleenen aan de vol gende op 1 Jan. jl. reeds getroffen rege lingen: 1. Intrekking van het besluit van 5 No vember 1924 tot gedeeltelijke betaling van in het Gasthuis verstrekte genees middelen, verbandmiddelen en gebruik operatiekamer. 2. Volledige betaling van de onkosten verbonden aan het bezoek van de leden aan de poliklinische afdeeling van den chirurg. Dit zijn igenees- en verband middelen en gebruik verbandkamer* 3. Het bestuur te machtigen om met ingang van 1 Januari 1938, telkens voor één jaar, ten volle te betalen de kosten Van foto's, bestraling, hoogtezon aia- thermie en radium. Het bestuur lichtte deze voorsteilen als volgt toe- Door het lot stand komen van de Ver- eeniging' voor Ziekenhuisverpleging in 1928 besloot de algemeene vergadering op 20 'December van dat jaar tot intrek king van de gedeeltelijke betaling bij opname in een ziekenhuis. Er bleef nog bestaan de gedeeltelijke betaling van genees- en verbandmiddelen en gebruik operatiekamer bij opname in het Gast huis. Intusschen zijn ook. deze kosten door genoemde vereeniging reeds eenige jaren ten volle voor haar rekening ge nomen, zoodat terugbetaling maar hoogst zelden meer voor komt daar bijna al de fondsleden tevens lid zijn van de Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging. An derzijds hadden vele leden moeite met de betaling van de kosten van poliklini sche behandeling in het gasthuis, die maar. voor de helft werden betaald voor zoover het genees- en verbandmiddelen betrof. Met betaling van deze kosten, alsmede met betaling van de kosten van foto's etc, zijn alle leden gebaat en wordt ook een zuivere verhouding verkregen. Deze voorstellen werden met alge meene stemmen aangenomen. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwer pen: portemonaie met inhoud: bevr, bij J. J. Abrahamse A 37; paar heerensok ken bij pension „Gelges''; een duimstok, bij gemeente veldwachter. RAAD VAN OOSTKAPELLE. Uitbreidingsplan vastgesteld. OOSTKAPELLE. Woensdag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester K. Fabius voltallig. Ingekomen was een schrijven van de P.Z.E.M. houdende kennisgeving, dat electrisch licht zal worden aangebracht in den Molenweg, en met de vraag of voor de gemeente voor 65 een licht- ader voor straatverlichting moest wor den opgenomen. Op dit laatste werd ontkennend geantwoord. Ingekomen was verder een schrijven van den oud-burgemeester jhr. Van Teijlingen, waarin deze zijn dank be tuigde voor het feit, dat de Raad den weg in het Villapark „de burgemeester Van Teijlingen weg" heeft genoemd. Een adres van de bewoners van het villapark met verzoek om maatregelen tegen het fietsen en motorrijden over het wegje van het villapark naar de manteling, werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6