ZEELAHD. GEMENGD NIEUWS. Het internationale Landbouwcongres. STOOMWASSCHERtJ „ZEELAND" Langevielesingel D 197 - Tel. 637 Tarief per kilo en per stuk, MIDDELBURG. VlISSINGEN. De snelle opleving in Indië. Belangwekkende discus sie over het internationa le botervraagstuk. van 17 Juni is deze onderscheiding ver- leend. Een hartelijk applaus vertolkte de in stemming der aanwezigen met de aan den scheidenden onder-voorzitter ver leende onderscheiding. Jhr. Roëll heeft een kort woord van dank gesproken, eindigende met een driewerf hoera voor 't Roode Kruis en zijn koninklijke voorzitster, Prinses Ju liana. De vergadering is vervolgens gesloten. Verwarrende aanduidingen langs de wegen. De A.N.W.B. schrijft ons: Den 4den Juli a.s. z,a 1 de aanwijzing van voorrangswegen voor een groot gedeelte van ons rijkswegennet tot werkelijkheid zijn geworden. Automobilisten, die op deze wegen rijden zullen dan bij kruispunten voor rang hebben, zoowel boven het voor hen van I nks als boven het van rechts komende verkeer. Dat zij dezen voor rang genieten blijkt hun uit het feit dat de hectometerpaiHjes e.d. welke langs den weg staan, van oranje-kop pen voorzien zijn. Het is de A.N.W.B. nu gebleken dat in verschillende gevallen langs wegen, welke in het geheel geen voorrangs wegen zijn of zullen worden, paaltjes voorkomen die wel niet van een oran je, m,aar dan toch van een rooden kop voorzien zijn. Nu is het verschil tus- schen deze twee kleuren niet zoo heel groot en des avonds wordt dit bij het licht van de koplampen, waarbij kleurennuanceeringen nog minder sterk uitkomen, nog geringer; zóó, dat de mogelijkheid in het geheel niet denkbeeldig is, dat men de roode kop pen voor oranje aanziet. Zooals van zelf spreekt zou dit, juist waar aan de .aanwezigheid van oranje-koppen de speciale voorrangsregeling verbonden is, tot ernstige gevaren kunnen leiden. De A.N.W.B. zal zich zooveel mo gelijk direct tot de betreffende wegbe- heerders zelve wenden, doch hoopt dat ook deze mededeeling op zichzelf reeds een verwijdering van de ge vaarlijke roode koppen tengevolge zal hebben. Bewerkingspremie vlas. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de bewerkingspremie voor vlas van den oogst 1937, dat overeenkomstig de be palingen van het reglement steun vlas oogst-1937 is verkocht, tot nadere aan kondiging gemiddeld f 40 per ha zal be dragen, voor waterroot-bewerking, klas se 1 Voor andere bewerkingsmethoden zal de bewerkingspremie worden berekend op grondslag van de bekende verhou dingen. Het vrijz.-prot. werkkamp te Beekbergen. Dinsdag 15 Juni kwamen uit verschil lende deelen van Nederland de afge vaardigden van de plaatselijke comité's voor uitzending van jeugdige werkloo- zen, met vertegenwoordigers van de pers bijeen in Apeldoorn voor een be zoek aan het werkkamp te Beekbergen. Dit kamp wordt georganiseerd door de centrale commissie voor Vrijzinnig Pro testantisme. Voor drie-vierde zorgt de regeering voor de kosten, terwijl een gedeelte wordt betaald door de collec tes „Jong Holland snakt naar Werk". Door den hoofdleider, den heer Ritsema van Eek en mej. Klomp, secr. der com missie, werden wij ontvangen. Met een autobus gingen wij verschillende werk- objecten langs. Overal langs de paden hadden de jongens, wier leeftijd vari eert tusschen 17 en 25 jaar, zoogenaam de brandsingels gemaakt. Dat waren 10 meter breede strooken omgespitte heide. Indien nu achteloos een sigaret of lucifer wordt weggegooid, is toch het brandgevaar gering. Ook legden zij over al paden aan midden door de hei en de bosschen. Er wordt goed gewerkt. De jongens zagen er gezond en krachtig uit Des zomers wordt 8 V* uur per dag ge werkt en 's winters 7 uur, De Zondags morgens hooren ze in de bibliotheek een korte preek of toespraak en het is op merkelijk, vertelde ons de leider, met hoeveel aandacht er door het meeren- deels onkerkelijke jongens geluisterc wordt. Twee keer in de week hebben ze een cursusavond, meest volgens Dal tonsysteem. Zij organiseeren ook bonte avonden en de Vereeniging voor Volks zang afd. Apeldoorn komt zingen met de kampbewoners. De stemming is bui tengewoon goed, dank zij de bekwame leiding van den heer Klomp en zijn staf Iedere barak bevat slaapplaats voor 10 jongens. Eén van de ouderen is tentche!' en bespreekt weer alles met den leider, Er is een uitstekende kok in het kamp Het was een lust de jongens de groote hoeveelheid aardappelen naar binnen te zien werken. Het werk als zoodanig staat onder leiding van den heer Wol- ters, inspecteur van de Heidemaat schappij. Wat de financiën betreft, kan het kamp nog een heel jaar duren. De eige naars der bosschen en landerijen betalen 80 per week. Het werk wordt niet aan de vrije arbeidsmarkt onttrokken want vroeger gebeurde het in 't geheei niet. De jongens krijgen boven den kost een „overal" en schoenen nog 1.75 per week zakgeld. Indien iemand nadere inlichtingen wenscht of zich wilt opgeven voor het nieuwe kamp, dat begint op 3 Juli, kan hij dit doen bij M. P. Maartense-Wagens- veld, Jasmijnstraat 36 te Middelburg. Middelburg (Iagea. Med.) De jaarlijksche Z, L, M.-dagen. Dit jaar zullen de jaarlijksche Z. L. M. dagen te Zierikzee worden gehou den. Op Dinsdag 6 Juli zal dr> offici- eele ontvangst op het Stadhuis plaats hebben, gevolgd door de hoofdbe stuursvergadering in holed Van Nop pen. Daarna biedt de kring Schou wenDuiveland een souper aan in hotel „Juliana". Woensdag 7 Juli heef! de algemeene vergadering plaats in „Het huis van Nassau" gevolgd door een koffiemaal tijd in de sociëteit „Concordia". Des middags heeft een .autotocht plaats en dan des avonds in hotel „Juliana" een gemeenschappelijke maaltijd Voor Donderdag 8 Juli staat een groote landbouwtentoonstell'ng op het piogramma, als een bewijs d.at men alles doet om ook op dit gebied naar voor crisis gewoonten terug te kee- ren. De Provincia'e Stoom jootdienst or ganiseert op Woensdag en Donderdag 7 en 8 Juli extra diensten op Zierik- zee en geeft reducties op de tarieven. POPPENTENTOON STELLING. Een plan van de afd. Middel burg der S.H, Zooals reeds eenigen tijd geleden in 't kort vermeld werd, heeft de afdee- ing Middelburg van de Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slecht- ïoorenden het plan opgevat, om, in de aatste dagen van October, daar ter ste de een Poppententoonstelling te houden, waarvan de opbrengst bestemd is voor het werk der Vereeniging'. Een comité is ter zake gevormd met welwillende mede werking van mevr. Quarles van Ufford geb. baronesse Mulert tot de Leemcule als beschermvrouwe en van mevr. Fern- hout-Pu Marchy van Voorthuyzen als eere-ivoorzitster. Verder namen zitting in dit comité: mevr, S. Troll-Hoek, voor zitster, mevr. S. v. Deinse-Brouerius v. Nidek, vice-voorzitster, mej. A. Bok, 1ste secretaresse, mevr. E. Unger-van Brero, penningimeesteresse, H. Jj Neugebauer, J. S. Lucieër, F. Hollebrandse, mevr. A. Ghysen-v. Marle, 2de secretaresse, mevr. E. Adriaanse-Bergansius, mevr. C, Bee- laerts v, Blokland-Besier, mevr. C. Berg- huijs-Vels Heyn, mevr. B. Boasson-San- derse, mevr. Dronkers-De'bra, mej. J. Er- merins, mevr. G. J. van der Feltz-de Vries v. Doesburgh, mevr, L. C. van Hoek-van Hoek, mevr. J, E. v, Ittersum- de Monchy, mevr. E, C. de Jong-Kolff van Oosterwijk, mevr. C. v. der Lely- Vergoes Houwens, mevr. B. v, Leeuwen- Drost, dames M'. en A. de Man, mevr E, M, M. Muller-Bruyn, H. M. C. J van der Mijle-Hattink, mevr A. Portheine- Polman Kruseman, mevr. A. M'. Peeck Boeke, mevr, M. J. van Pienbroek-Ver- hulst, mevr. A, E. Stutferheim-Thieme, mevr, V. Schlüter-deNijs, mevr. S. C. S. van Voorst Vader-de Vidald St. Ger main, mevr. M E. Walland-Semmelink, mevr. A. Weijll-Snuyf en mevr. A. v. der Veur-van Wijck. Dit comité stelt zich voor, een uitge breide collectie binnen- en buitenland sche poppen, ouderwetsche en moderne, van de meest uiteenloopende soorten bijeen te brengen, terwijl tevens antiek en modern speelgoed, kinderboeken e.d zullen worden geëxposeerd. Verder zul len er vele attracties en verrassingen zijn, theeschenkerij, Woensdagmiddag voor kinderen met poppenkast, verschil lende verlotingen met aardige prijzen. Het nuttige wordt aan dit aangename verbonden: een tentoonstelling van de nieuwste gehoorinstrumenten met ge legenheid om te probeeren, zal in de zelfde dagen gehouden worden, onder leiding van de proefkisthoudster, mevr Van Hoek-van Hoek. Er zullen prijken uitgeloofd worden voor de mooiste pop, voor de mooiste groep, voor de mooiste eigenhandig aan gekleede pop, voor de mooiste zelf ge maakte en ingerichte poppenkamer. Een nieuwe verkeersaanduiding, Gisteren is in de Stationsstraat even voor de verkeersstreep aan het einde der straat bij' den hoek van den Blau wendijk een bord geplaatst, waarop staat, dat bij open zijn van de Kanaal brug men daar moet wachten en wei het snelverkeer links, het overige rij verkeer rechts. Reeds is gedacht, dat men de auto's aan de linkerzijde van de straat w'lde doen plaats nemen Dit is geenzins het geval, het snelver keer moet op de rechterhelft van den weg blijven, doch van die helft het linkerdeel, zoodat voor het andere verkeer (bespannen voertuigen en handkarren) het deel tegen het trottoir dan vrij blijft BADEN. In het gemengd bad te Vlissingen zijn van 11 tot 17 Juni 1716 en in het volksbad 1202 baden genomen. Uitbr e iding splan V,an de gelegenheid om bezwaar te maken tegen het ontwerp voor het uitbre'dingsplan der gemeente is door twee personen gebruik gemaakt. Ten eerste namens de kerkvoogdij der Ned. Herv-. gemeente tegen het doortrekken van de Scheldestraat naar de Leliën- laan over een aan haar toebehoorend perceel grond aan den Singel, waar door daarop geen kerk meer kan wor den gesticht. Volgens B. en Wl. is ge makkelijk aan de bezwaren der kerk voogdij tegemoet te komen, want zoo wel aan de Oost- als aan de Westzijde van het perceel der Kerkvoogdij, is het terrein nog geheel vrij zoodat door opschuiv ng ruimte genoeg beschikbaar komt om de kerk aan den Singel te bouwen. Een tweede verzoek was van D. G. van Besten te Rottehdam, beheerend vennoot eener onverdeelde nalaten schap om alsnog eenige perceelen in 't uitbreidingsplan op te nemen, B. en W. herhalen, dat voor de naaste toe komst de grootte der stad moet wor den begrensd, opdat de stad zich bin nen getrokken grenzen zal onfw'kke- en. Het terrein achter de Willem Drie, B. en W. stellen den R.aad voor een som van f 1700 uit te trekken voor het verbeteren der afwatering en egalisee- ring van het terrein achter de voor malige kazerne „Kon'ng Willem III", waarna een deel van een klinker en een deel van een tegelbedekking zal worden voorzien. Hierdoor z,al het voor speelplaats voor school E en de school der Vlissingsche Schoolvereeniging in orde zijn. Boventallige leerkracht. B. en W. stellen voor aan het be stuur der vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs f 769,58 toe te kennen als vergoed'ng voor een bo ventallige leerkracht van 1 Januari 1 September 1934, Ongevraagd eervol ontslag. B. en W. stellen den Raad voor aan den heer W. de Wolf, directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs (in ver band met de fraude, welke verleden jaar zooveel opzien baarde) ongevraagd eervol ontslag te verleenen met in gang van 1 Juni. Financieel economisch weekoverzicht. Hoe zij zich in de millioenen- nota weerspiegelt. In Frank rijk worden de moeilijkheden daarentegen steeds grooter. Een welkome oase in de over 't alge meen nog steeds weinig opwekkende berichten vormde deze week de indie ning van de millioenen-nota bij den In- dischen Volksraad. In de rede waarmede de Gouverneur-Generaal op 15 dezer den Volksraad opende, werden de gun stige conclusies waartoe de financieele nota 1938 leidde, nog eens onderstreept. Uit het thans ter beschikking zijnde cij- fer-materiaal kan men zich een indruk vormen van de zeer snelle wijze, waar op het Indische budget heeft gereageerd op den omslag in de crisis. De gewone begrooting voor het loopende jaar zal zeer waarschijnlijk een overschot van een half millioen te zien geven en zulks niettegenstaande de aflossing op de vas te staatsschuld voor het eerst na vele jaren weer geheel ten laste van den ge wonen dienst wordt gebracht. Waar hiermede een bedrag van 21.8 millioen is gemoeid en er voorts voor 1937 reke ning moest worden gehouden met een stijging der gewone uitgaven als gevolg van den invloed van duurtetoeslagen e.a., blijkt hieruit duidelijk hoeveel pers pectief de begrooting heeft gekregen. Het meest verblijdend blijft echter wel de reeds genoemde aflossing van de staatsschuld uit den gewonen dienst. Voorheen geschiedde zulks geheel uit den kapitaaldienst, hetgeen dus betee kende dat voor het volle bedrag der af lossingen, werd geleend, zoodat gedu rende de depressiejaren geen verminde ring der Indische Staatsschuld ten ge volge van deze aflossingen plaats vond In dit opzicht .vertoont Indië echter geen opmerkelijk verschil met eenig an der land gedurende de depressie. We.' werd in Nederland de geheele dienst der leening ten laste van het gewone bud get gebracht, maar waar aan den ande ren kant het gewone budget een zeer groot deficit liet, zoodat voor deze de ficitten uiteindelijk toch weer moest worden geleend, kan men stellen dat het uiteindelijk wel niet zoo heel veel ver schil maakt, langs welken weg de finan ciering van deze schuld heeft plaats ge vonden. Voor Indië is het nu maar hoofd zaak zoo snel mogelijk tot schuldaflos sing over te gaan, het liefst zelfs in ver sneld tempo, waartoe de sterk gestegen ontvangsten het land in staat stellen. Natuurlijk is het niet goed mogelijk de uitgaven bij een stijgende conjunctuur constant te houden, maar uit de rede van den G.G. zal men toch wel mogen op maken, dat men niet opnieuw in de oude fout van vroeger zal vervallen, die in wezen neerkwam op het zetten van de nering naar de tering, in plaats van om gekeerd. Dit zal ook daarom een ge biedende eisch zijn omdat enkele bron nen van inkomsten, welke reeds te lang een drukkenden invloed hadden ge oefend, als daar zijn de opcenten op de inkomsten-belasting en de 4 loonbe lasting voor 1938 niet meer in die mate zullen vloeien. De regeering stelt zich n.l. voor, eerstgenoemde opcenten te verminderen met 20 en laatstgenoem de met 1 waardoor voor 1938 een bedrag van 7.5 millioen aan middelen wordt prijsgegeven. Met dit al heeft het Moederland zich dus, nadat het gedu rende een reeks van jaren, Indië in ieder opzicht was bijgesprongen, zoowel in directen zin door het financieren van de tekorten als indirect, door zich voor de Indische leeningen garantie stel en, voortaan niet meer om de financi eele nooden van deze kolonie te bekom meren. Integendeel, door de sterke af- ossing welke Indië momenteel doet op iet bekende voorschot, is ook het Moe derland thans in staat, zijn maandelijks tot aflossing komende schatkistpapier, uit eigen middelen te bestrijden, zonder genoodzaakt te zijn hiervoor nieuw pa pier in de markt te plaatsen. Hoe ernstig de toestand daarentegen in Frankrijk allengs is geworden, kan men afleiden uit het feit, dat terwijl de VoJksfront-regeering nog de vorige week ïaar financieele voorstellen bij de finan cieele commissie van de Kamer had in gediend, en welke dus langs den gewo nen parlementairen weg tot wetsvoor stel hadden verheven dienen te worden, zij, Dinsdag, geheel plotseling, met het bekende voorstel van de volmachten voor de Kamer verscheen. W.i.w. was t financieele noodsein reeds eenige da gen te voren geheschen, toen de Banquei de France haar disconto van 4 op 6 bracht voorwaar een zeer bij zondere daad voor een volksfront-re geering, die een politiek van goedkoop geld in haar vaandel heeft geschreven maar deze stap kon ten minste nog worden gezien als een poging om den speculanten schrik aan te jagen. Men zal dan ook wel niet ver van de waarheid af zijn indien men dit plotselinge ingrij pen van de Regeering in direct verband brengt met het ontslagnemen van de beheerders van het egalisatiefonds, de bekende financiers Rist en Baudouin, op grond van het feit dat zij niet langer de verantwoordelijkheid van de door de Regeering gevolgde monetaire politiek wenschen te aanvaarden. Inderdaad lijkt de situatie hopeloos. Het totale deficit voor 1937 wordt op frs. 30 milliard ge raamd en voor 1938 zal de Staat voor frs. 50 milliard moeten leenen. Dat zulks bij de huidige verhoudingen als onmoge- ijk moet worden bestempeld, zal dan ook wel door niemand worden betwist. Alle bronnen voor nieuw geld heeft de Regeering zich zelf voor goed afgesne den. Althans, wanneer het haar mee- nens blijkt te zijn en zij inderdaad tot nationalisatie van het bankwezen over gaat. De haar toegekende volmacht geeft ïaar daartoe althans de bevoegdheid en het lijkt niet te veel verondersteld indien men den plotselingen steun van de com munisten, in verband brengt met een concessie der Regeering in genoemde richting. De eenige hoop is nu nog slechts gevestigd op het gezond verstand van den Senaat. Gaat deze zonder voorbe houd mede, d.w.z. eischt deze geen be perkingen bij amendement van deze vol machten, dan lijkt de situatie vrijwel verloren en is het lot van Frankrijk, en in ieder geval vand en franc, bezegeld. Om ten slotte tot onze locale markt te komen: hierop blijven de omzetten gering. De eenige bedrijvigheid welke momenteel valt waar te nemen is op het terrein van de emissies van publiekrech telijke lichamen. Met de stagnatie van de emissies van aandeelen houdt deze vrijwel gelijken tred. Voor Amsterdam en Rotterdam was het ditmaal .de beurt om met eenige zeer groote conversie leeningen aan de markt te komen, beide van het 3% type, en tegen een koers van resp. 8% en 99, Koersverloop: H.V.A. 518—510. Ned. Bank 155—151. Philips 326—320. Aand. Rubber 282280. Mij Nederland 116112. Bij het biljarten gedood. Te M'agelang is met militaire eer be graven de Amboneesche infanterist le kl. Gaspersz, die den vorigen avond in bet dagverblijf, na een partijtje biljart zoodanig door zijn kameraad, den Am- boneeschen fuselier S., met een biljart queue werd neergeslagen, dat hij kort daarna in het militaire hospitaal den geest gaf. S. was door herhaald verlies bi] het bil jartspel zoo in drift geraakt, dat hij na 'n korte woordenwisseling Gaspersz met 2ijn queue zulk een harden slag op het hoofd toebracht, dat G. neerzeeg. In het hospitaal opgenomen, mocht geen ge neeskundige hulp meer baten en over leed hij, Vergiftige bessen gegeten? Dondermiddag kwam het zesjarige zoontje van de familie V., wonende in de Palmstraat te Hilversum, ziek thuis. In den avond ging het kind braken. Men waarschuwde een dokter, doch toen de ze kwam bleek het knaapje reeds over leden te zijn. Gistermiddag is het lijkje op last van den officier van justitie, in beslag genomen. Men vermoedt, dat de jongen vergiftige bessen, van een struik, welke in het plantsoen staat, gegeten heeft. Gisteren was het voor de deelnemers aan het internationale landbouw-con- res te Den Haag een drukke dag. Alle secties vergaderden in de verschillende zalen van de Scheveningsche badhotels. Wederom was de belangstelling het grootst voor de bijeenkomst van de eerste sectie voor de landbouwpolitiek en -economie. In deze sectie heeft men behandeld het rapport van den heer H. Bretscher, secretaris-generaal van den Bond van Zwitserschë Zuivdlproducten, ov;er de organisatie van de internationale boter markt. Er bestond zeer veel belangstel ling voor dit onderwerp. De heer Bretscher gaf in zijn rap port een overzicht van de beteekenis van boter als voedingsmiddtel en als ïandelsartikel op de wereldmarkt. De boterhandel geschiedt ten deele op de vrije markt tegen dagprijzen, doch in Denemarken en Nederland bepaalt men dagelijks in verband met vraag en aan bod een marktprijs, die zijn invloed doet gelden ook daar, waar hij niet officieel aanvaard wordt. Teneinde den prijs te stabiliseeren past Nieuw-Zeeland het middel van door den staat georganiseerden boter- export toe. Dit middel is echter slechts doeltreffend zoolang er een zeker even wicht tusschen productie en afzetmoge- ijheden is. Verschillende andere landen passen het middel van exportpremies toe. De crisis van de internationale bo termarkt is veroorzaakt in de eerste plaats door de algemeene wereldcrisis en verergerd door de toenemende pro ductie van uit andere oliën en vetten vervaardigde producten ter vervanging van boter. Eerste voorwaarde tot sa neering van de internationale boter markt is de uitbreiding van den boteraf- zet in concurrentie tegen de margarine producten. Daartoe zal, overal waar dit noodig is, de kwaliteit van de boter verbeterd moeten worden, en moet pro paganda worden gemaakt voor het ge bruik van boter, terwijl op oliën en vet ten een recht geheven dient te worden, waardoor de margarineprijs eenigszins op het peil van den boterprijs wordt ge bracht. Deze maatregelen zullen echter inter nationaal tot stand moeten komen en daarna is internationale overeenstem ming tusschen de boter-produceerende landen noodzakelijk. Het zou gewenscht zijn, onder leiding van den Volkenbond in samenwerking met het internationale landbouw-instituut te Rome, een inter nationale boterconférentie bijeen te roepen, ten einde alle boterproblemen te bestudeeren. In een door hem voorgestelde ont- werp-resolutie beveelt de heer Bret scher als middelen tot verbetering van de internationale marktpositie aan: a. verbetering van de kwaliteit en standaardisatie van de boterproductie; b. propaganda onder de verbruikers, waarbij de voordeelen van natuurboter boven margarine en plantaardige vetten werden uiteengezet; c de verplichting van staatsinstellingen of door den staat gesubsidieerde instel lingen om uitsluitend of hoofdzakelijk natuurboter te gebruiken; d. de verplichting voor bakkers, con- fiseurs en restaurants, die margarine ge bruiken, om dat duidelijk aan te geven, heffing van een recht op de grondstoffen voor margarinevervaardiging en verbod voor bepaalde levensmiddelenindustrieën om margarine te gebruiken. Verder wil de heer Bretscher overleg tusschen de boter-produceerende lan den teneinde te bereiken: a. een periodieke publicatie van een statistiek betreffende de productie, het verbruik en de voorraden boter; b aanpassing van de productie en uit voer der groote overzeesche boterpro- duceerende landen aan de behoeften van de groote verbruikscentra; c geleidelijke vermindering en zoo spoedig mogelijke afschaffing van de exportpremies; d. verbetering van den internationa len boterhandel door afschaffing van in voerverboden en contingenteeringen, waartegen bepaalde staten door centra lisatie van den invoer en tijdelijke hef fing van een invoerrecht de belangen van hun eigen boterproductie zouden kunnen behartigen. Tenslotte stelde de heer Bretscher bevordering van de onderlinge uitwisse ling van zuivelproducten en stichting van een internationale organisatie voor, om te komen tot een redelijke verdee ling, van de uitvoeroverschotten tus schen de boter-invoerende landen. De gedachtenwisseling. De gedachtenwisseling werd geopend door den hr. De Schreyver (België), die van meening is dat de concurrentie der margarine voornamelijk veroorzaakt wordt door de tengevolge van de we reldcrisis gedaalde koopkracht. Het bo- terprobleem is zeer ingewikkeld en be treft zoowel Ie productie als den han del, de handelsbalans en de openbare Gezondheid van een land.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6