Heib Sinas© Frambozen Victor Hugo's Zeeuwse Reize. BOUMAN SPORT. LAATSTE BERICHTEN. Perl, Sinas en Frambozen - ze dragen den naam Hero met eere. Bereid op de meest moderne en hygiëni sche wijze uit de beste grondstoffen: zuiver volrijp fruit en niets anders. Geen chemische kleurtjes of smaakjes. U proeft van de eerste tot de laatste slok de volle, natuurlijke vruchtensmaak. Daarom zijn deze beroemde Hero-dran- ken méér dan alleen maar 'n heerlijke verfrissching: ze zijn gezond! Perl, Sinas of Frambozen drinken is gezondheid drinken met volle teugen. Italië en Duitschland doen weer mee. ADÏERTENTIEN. L WE IJL en R. W E IJ LS N U IJ F, zijn tot en met Zondag afwezig. ELECTRISCHE KOELKAST? moderne Waterstokerij 49 ct 14 ct 49 ct 43 ct' 29 ct 22 ct I (Adv.) halte vermindert en de verteerbaai-- heid wordt verhoogd. Wat verloop en duur betreft, is het rijpen o.m. afhan kelijk van de temperatuur. Zoo duren bepaalde omzettingen bij 32 °F (vries punt) ongeveer twee maal zoo lang als bij kamertemperatuur (ongeveer 62°). Welke beteekenis heeft dit nu voor het ontstaan van de zoogenaamde ga ten? Tijdens den overgang van verschil lende in de kaas voorkomende stof fen komen o.m. het gasvormige kool zuur en waterstof vrij; wanneer de hoeveelheid hiervan zóó groot is dat niet alles in het kaasvocht kan oplos sen, heeft het tot gevolg, dat in het z.g. „deeg" van de kaas aanvankelijk kleine gaatjes ontstaan. Het aantal hangt daarbij vooral ,af van de snel heid van het proces. Soms hebben de openingen een onregelmatigen vorm, soms ook zijn zij zuiver rond. In het laatste geval spreekt men van „oogen." In andere gevallen zijn de openingen lens- of spleetvormig, terwijl het óók gebeurt, dat er een of enkele spleten of scheuren in de kaas ontstaan. Het hangt er nu maar van af, welke mate van smedigheid het deeg der kaas be zit, of er ronde, spleetvormige of on regelmatige openingen zullen ontstaan. Ronde, gladde, van binnen glanzende openingen zijn een bewijs, dat het deeg der kaas smedig is. In ons land ziet men in z.g. consumptiekaar gaarne eenige niet te groote 23 mm wijde, zuiver ronde en gelijkmatig in het bin nenste der kaas verdeelde „oogen". Voor de kaas, die naar Duitschland wordt ifitgevoerdl mogen de oogen gerust een middellijn van 57 mm hebben, als zij maar niet te dicht bij elkaar zitten. Te veel gaten mag een kaas ook niet vertoonen, omdat dit op een minder goede rijping wijst. Ook kan het d,an voorkomen, dat de kaas er van binnen „sponzig" uitziet. Soms wordt kaas met talrijke, fijne, onregelmatige openingen aangetroffen. Men spreekt dan veelal van „ouder- wetsch zuivel", omdat bij het vullen der kaasvormen een oude werkwijze is toegepast. Dat het „oude" weer „nieuw" wordt is een bekend ver schijnsel, dat men ook op het gebied der mode waar kan nemen, al doet men goed in dit geval niet uitsluitend aan een modegril te denken. Zoo weten onze lezers dus voort aan wat meer over „de gaten in de kaas en tevens dat men, door hier op acht te geven, vaak iets van de hoedanigheid der kaas kan zien. Het is n et overdreven te zeggen dat oo"k hier het hart in de „oogen" ligt. BOGDENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Helmond: 1 doode. In het St. Anthonius gasthuis te Hel mond is overleden de 34-jarige motor rijder J. Hermes uit Mierlo-Hout, die Zondagavond te Weert met zijn motor was geslipt en zwaar gewond werd op genomen. Het slachtoffer was ongehuwd. Boekei: 1 doode. Zuster Jacobina, van het klooster van de zusters van Liefde, stak vanochtend voor het raadhuis te Boekei den weg over. Zij liet eerst een autobus passee- ren, doch bemerkte niet, dat daarachter nog een autobus volgde. Zij werd door laatstgenoemd voertuig gegrepen. Met kracht sloeg zij met het hoofd tegen het spatbord, waardoor de dood vrijwel on middellijk intrad. BOKSEN. Farr wint van Neusel door k.o. Te Londen heeft de Britsche kam pioen in het zwaar gewicht Tommy Farr gewonnen van den Duitscher Wal ter Neusel, door knock out in de der de ronde. De Engelschm,an bokste uiterst rus- t'g en beheerscht. Farr plaatste voort durend prachtig zuivere stooten en bijna iedere stoot was raak. In de tweede ronde kwam de Duit scher er iets beter in, maar hij wilde voortdurend in de clinch, waarbij hij evenwel versch llende waarschuwingen voor vasthouden opliep. Na bijna twee minuten boksen kwam tenslotte in de derde ronde het on verwachte en sensationeele einde. Neu- gel sloeg Farr, sloeg echter in de lucht en onmiddellijk was de tactische kampioen er bij om een rechtsche di recte op de kin van zijn tegenstander te plaatsen, dadelijk gevolgd door een harde linksche en rechtsche op het hoofd Farr besloot deze serie met' een prachtig harden rechtschen hoek op de kin, waarop Neusel tegen de plan ken ging. Hij probeerde zich nog op te richten, maar hij was te „groggy" en onder lu de toejuichingen verliet de Britsche kampioen als k.o. overwin naar den ring. Met nadruk zij onze lezers er op ge wezen, dat de bon waarop zij tegen gereduceerden prijs kunnen inteeke- nen voor het binnenkort verschijnende als feuilleton in ons blad opgenomen zijnde boekwerk „Victor Hugo's Zeeuwse Reize", HEDEN VOOR DE LAATSTE MAAL in ons blad wordt afgedrukt. Wanneer men dus van deze gelegen heid nog gebruik wenscht te maken, verzuime men niet zoo spoedig moge lijk dezen bon, voorkomende in hef tweede blad, bij onze administratie in te zenden. Wanneer hef boek van de pers komt, is deze goedkoope aanbieding niet meer geldig en betaalt men den gewonen verkoopprijs. VOETBAL. FUSIE „GOES"-„ZEEUWSCHE BOYS" Nadat de besturen van de G.V. en A. V. „Goes" en de G. V. V. „Zeeuwsche Boys" tot overeenstemming waren ge komen over een fusie van beide ver- eenigingen, sprak Donderdag 10 Juni de algemeene vergadering van „Goes" zich voor de getroffen overeenkomst uit. Nu Dinsdag 15 Juni ook de algemeene ver gadering van „Zeeuwsche Boys" zich met het voorstel accoord verklaarde, staat daarmede vast, dat „Goes" en „Zeeuwsche Boys" van 1 Aug. a.s. af, één vereeniging 'zullen vormen. Offi cieus worden reeds van heden af de vereenigingszaken gezamenlijk behar tigd en zal b.v. ook gezamenlijk ge oefend worden. Het nieuwe bestuur zal samengesteld zijn uit de huidige besturen van "„Goes" en „Zeeuwsche Boys" tezamen ge voegd; de elftalcommissie, zal bestaan uit drie „Goes' -leden (ook de huidige samenstelling) en twee „Zeeuwsche Boys"-leden. De naam „Goes" en de rood-witte clubkleur, beide zijnde naam en kleuren van de gemeente in welke de vereeniging gevestigd is, zullen of ficieel gehandhaafd worden. Om de sa mensmelting echter ook in den naam voort te doen leven, werd aan het „Goes" officieus de beteekenis „Geza menlijk Opwaarts, Eendrachtig Sterk" verbonden. Zooals b,ekend zal „Goes" volgend seizoen uitkomen met één elftal in de Tweede klasse K.N.V.B., één in de der de klasse K.N.V.B., en één in de Over gangsklasse van den Z.V.B. Nu het nieu we „Goes" versterkt is met een goede derde klasser, zal aan den Z.V.B. her plaatsing van een elftal in de eerste klasse Z.V.B. gevraagd worden. Het wil ons voorkomen, dat beide vereenigingen in deze een goede daad gedaan hebben, zoowel in het belang van de voetbalsport in het algemeen, als die te Goes in het bijzonder. KORFBAL. De gisteravond op het Swiftterrein gespeelde vriendschappelijke wedstrijd tusschen Swift 2 en 3 en HBS 1 en 2 is in een gelijk spel, 55 geëindigd. WIELRENNEN. De Duitsche ploeg voor de ronde van Frankrijk, Hoewel de ronde van Duitschland nog niet is geëindigd, is toch reeds de Duitsche ploeg voor de ronde van Frankrijk vastgesteld. De volgende renners zijn aangewezen om de Duit sche kleuren te verdedigen. Geyer, Th'.erbach, Weckerling, Bautz, Wengler, Wendel, Schild, Ober- beek, Hauswald en Roth, DE WERKLOOSHEID TE VLISSINGEN Het aantal ingeschrevenen werkloozen te Vlissingen bedraagt deze week 500 tegen vorige week 479. Bij de werkver schaffing zijn 78 personen te werk ge steld. Een gemeenschappelijk communiqué v,an de ambassades van Italië en Duitschland te Londen, vermeldt, dat de Italiaansche en Duitsche ambassa deurs vandaag den president der niet- inmengingscommissie er van in ken nis gesteld hebben, dat de regeerlngen van Italië en Duitschland op grond van de op 12 Juni bereikte overeen stemming, besloten hebben hun me dewerking aan de niet-inmengingscom- missie en hun actieve deelneming aan de patrouillediensten in de Spaansche wateren te hervatten. ONTVANGEN BOEKEN. Verschenen zijn in de Echo-serie bij Van Holk'ema en Warendarf's Uitg. Mij. te Amsterdam: „De Zilvervosfarm", door Kurd Hart- win, vertaald door Alice Schrijver. Het middelpunt van dit boek is de zilvervos farm; het leven der bewoners is er geen oogenblik los van. ,,De gezusters Materassi" van den Italiaanschen schrijver Ado Palazzeschi. Vertaald door E. W. J Bueno de Mes- quita-Ebbeler. De schrijver verhaalt hier de geschiedenis van twee zusters, van beroep borduursters, die voor niets an ders dan het werk leefden. Wanneer zij een neef tot zich nemen verandert geheel het bestaan van de oude dames, als zij het begrip „levens- vreugde" leeren kennen. Oorlog met de salamanders", door den Tsjechischen schrijver Karei Capek, Vertaald door Eva Raedt-de Canter. Een kapitein van een Hollandsch schip, naar de Oost gestuurd om. nfeuwe parelbanken te vinden, ontdekt op deze reis een soort salamanders, dat onge- woon intelligent is. Hij leert dezen die- ren hem parels te brengen en geeft hun hiervoor messen om de schalen van de j mosselbanken te steken. De vreemde dieren leeren zich vlot allerlei mensche- lijke gebruiken eigen te maken. Het ver wekt gekrakeel en verbazing, studierei - zen en onderzoekingen in de weten- schappelijke wereld. Doch de ontwikke- ling houdt aan: de salamanders, die tot nu toe slechts als goedkoope werkkrach- i ten gebruikt werden, krijgen steeds meer macht. Er ontstaat een verbeten strijd tusschen mensch en dier, die oorlog en verderf brengt. I Spanje. „Spanje". Een voortzetting van de Russische revolutie?, door prof. dr, L. H. Grondijs. Met vele illustraties, waar-1 van een groot aantal door den auteur zelf opgenomen aan beide oorlogsfron- ten. Tijdens een oudheidkundige reis in Spanje heeft de schrijver in Catalonië, in Burgos, Leon, etc. niet alleen weten schappelijke, maar ook politieke indruk ken verzameld. Deze laatste heeft hij in een aantal opstellen neergelegd. Ook heeft de schrijver getracht, om door een vergelijking van de Spaansche met de Russische revolutie aannemelijk te ma ken dat de eerste een voortzetting van de tweede is. Uitgave A. W. Sythoff's Uitg. Mij, te Leiden. MARKTBERICHTEN. Middelburg, 16 Juni. Fruitvei ling. Aardbeien 8—30 c„ Zwartjes 26 42 c., Roode Bessen 60 c.; Druiven: Frankenthalers 1, Muscaat 0.76 al AFLOOP AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft aanbesteed: a. het uitvoeren van baggerwerk in het Veergat in de nabijheid der buiten haven van het Kanaal door Walcheren te Veere. Inschrijvers: N.V. Aannemersbedrijf v. h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht 15.2 cent; B, Van Noor- denne Ez., Sliedrecht 12.9 c.; N.V. Hol- landsche Aannemersmaatschappij Den Haag 13 c.; N.V. Baggermaatschappij Bos en Kalis, Sliedrecht 12 c.; N.V. Am- sterdamsche Ballastmaatschappij Am sterdam 11.9 cent; N.V. v. h, Prins Tzn., Sliedrecht 11.8 cent per opgebaggerde m3 specie. b. het maken van voorzieningen aan het Blauwhoofd in de Stadshaven te Veere met bijkomende werken, raming 3700. Inschrijvers: P. Dekker, Veere 5077; P. de Voogd, Veere 4900; N.V. A. v. d. Straaten jr's aannemersbedrijf, Hansweert 4900; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge 4850; N.V. Aannemers bedrijf v. h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht 4283, N. V. C. Kasteleijn en Zonen's aannemersbedrijf, Dordrecht 4140. Dinsdagmiddag hebben B. en W. van Goes aanbesteed: I. Flet maken en uitvoeren van kunst werken voor de nieuwe havenarm met havenkom op het zg Roosjeshof, alsme de het maken van II een gedeelte kademuur aan de A, J. Kade langs de bestaande haven. Inschrijvers: de Bourgraaf, Wemel dinge, Perc. II f 54260, J. Blijlevens Geertruidenberg, Perc. II f 50940, de Bruijne en van Riet, Goes, Perc. II f 39973, fa. de Bout en Schapers, Woud- richem, Perc. I f 9040, C. M. Breas, Goes, Perc. I f 12031, Perc. II f 41730, S, Dek ker, Veere, Perc. II 56920, L. J. Dekker, Veere, Perc. II 61450, van Dongen en van Hoven, Dordrecht, Perc. II 57500, fa. Duijnhouwer, Goes, Perc, I f 12249, M, F, Goedemondt, Goes, Perc. II f 51500, Holl. Beton Mij;Den Haag, Perc. II f 44800, M. Hoog'esteger, We meldinge, Perc. I f 12680, Perc. II f 56600 L. F. Groosman, Middelburg, Perc. II f 52200, Int. Gew. Beton Mij., Breda Perc. I f 16320, Perc. II 43980, Gebrs Knuist, Goes, Perc. I f 11180, Perc. II f 47900, L. P. Korstanje, Wemeldinge, Perc. I f 11830, Perc. II f 48620, W. v. d. Linde, Kattendijke, Perc. II; f 57120, fa. M'asselman en Korteweg, Rotterdam, Perc, II f 59000, B. N. v. Noordenne, Giesendam, Perc. II f 55750, S. Parel, Sliedrecht, Perc. II 63750, F. v. d. Poel, Lamswaarde, Perc. I f 13190, Perc. II f 58900, v. d. Straten, Hansweert, Perc. II f 53950, fa. T. G, Sterkenburg, Go- richem, Perc. I f 13000, Perc. II f 50600, N, V. v. Splunders, Aann. Mij., Ridder kerk, Perc. I f 12830, Perc. II f 52830, H. Timmenga, Vught, Perc. II f 50880, J< Verhage, Breda, Perc. II 49940, N. V. Volker, Beton, Sliedrecht, Perc. II 50179 C. Verwater, Teteringen,-Perc. II 59440, Voet, Hontenisse, Perc. I f 11460, Perc. II 58980, A. A. de Wilde, Middelburg, Perc. I f 11884, Perc, II f 46830, L, Zoete, wij, Den Briel, Perc. I f 12500, Perc, II f 59200, C. Smeets, Achthuizen, Perc. I f 12800, Perc. II f 59800, C. v, d. Klippe, Vlissingen, Perc. II f 54700, J. Haring man, Colijnsplaat, Perc. I f 12738, Perc. II f 49290, A Kuiper, Middelburg, Perc. II f 64900. les per kg; Perziken 213 c. per stuk. hoofd 31 j. jd. BURGERLIJKEN STAND. j Middelburg. Bevallen: A. J. Alewijnse-van den Berge z., C. H. Seijbel-Waage z. Overleden: M. J, Hoogervorst 73 j wed. D. Passenier, E, B. Ronca 77 j. geh. met H. S. Ingenhoven, Schore. Bevallen: M. M Rijk, geb. Boonman z'. Getrouwd: R. P. Gaanderse 35 j. ;m. en M. C. Kole 32 j. jd., C. Karelse 28 j. jm., en T. E, Keim 23 j. jd., J. v. Oosten 32 j. jm, te Wemeldinge en G. S Bruins- (D.Z.) Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij onze 50-jarige Ëchtvereeniging op 3 de zer, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. DE LANGE. D. DE LANGE—MARIJS. Middelburg, Seisbolwerk 24. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het overlij den van onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, Mejuffrouw J. P. VAN HOUTE, zeggen wij hartelijk dank. Familie VAN HOUTE. Middelburg, 16 Juni 1937. Voor de vele bewijzen van be langstelling, ontvangen bij onze 30- jarige echtvereeniging, betuigen wij, ook namens onze kinderen, onzen hartelijken dank. H. C. FREDERIKS. E. FREDERIKS— JOZIASSE. Laarderweg 29, Bussum. ARTSEN, MIDDELBURG Bij vonnis van de Arrond.-Recht bank te Middelburg d.d. 14 Juni 1937 is Jannis Abraham Aalbregtse, zonder beroep, geb. 21 April 1878 te Zuidzande en wonende aldaar, thans verblijvende te Groede, we gens zwakheid van vermogens, op eigen verzoek gesteld onder cura- teele. Middelburg, 15 Juni 1937. De Officier van Justitie te Middelburg, v. d. FELTZ. De Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland maakt bekend, dat op 21 t/m 26 Juni a.s., of zooveel langer of korter als noodig zal blijken, de ARNEBRUG des daags tusschen 9 en 18 uur voor het landverkeer zal zijn afgesloten, met dien ver stande, dat, behoudens op 23 Juni, rijwielen en voetgangers de brug steeds zullen kunnen passeeren, terwijl op laatstgenoemden datum voor zooveel noodig de voetgan gers per roeiboot overgezet zullen kunnen worden. FLINKE TOONBANK TE KOOP. Fa. DEN BOER, Markt, Middelburg. komt dan praten bij A. VAN R O O N, die levert nog de echte Kelvinator voor oude prijs. IJskastjes vanaf 19.75. IJsemmers in div. maten. LANGEVIELE 62, MIDDELBURG. Door vroegtijdige inkoop kunnen wij nog veel leveren zonder prijs- verhooging. TER OVERNAME wegens dubbelen werkkring, een annex kruideniers- en fijne vleeschwaren en groote rijwielstalling, Kempenaerstraat 33, Rotterdam (Bergpolder.) VOORDEELIGE PRIJZEN in: Witte Damesschorten, korte mouw, alle ma-40A ten 129d Interlock Heeren Borstrokken, korte mouw 58 cf Satijn wieg- of wagen- deken, fijne kleuren. 1 98 ct Satijn kinder ledikant deken, kapok vulling329 ct Moderne alpins baret, model met stijve rand 68 cf Moderne wollen Pu^"-^0 over, korte mouw 1 68 ct Zijden kniekousen voor dames. Mode kleuren Kinder ski-sokjes, wit met rand. Alle maten Satijn kleedjes 85 x 85 mooie dessins Gekleurde doeken, leuke frissche dessins, 90 x 90 Interlock jongens borstrokken, korte mouw, kleine stijging Interlock jongens broekjes met elastiek, reeds vanaf ALLEEN BIJ t Lange Delft 89, Middelburg, t.o. Provinciale Bibliotheek.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3