OFFIE YSENDYK CEEL MERK DIE MEN BUU HEEL LEKKER VINDT ZEELAND. &IDDELBUR6. VEREENIGING VOOR HANDELSONDERWIJS. Handelsavondschool Koersverloop: Ufl de MiddeïWgsche Courant van vóór jaar. WALCHEREN. (Ingez. Med.) j koesteren, lijkt deze koers toch niet te hoog. De obligatiemarkt blijft vooralsnog zeer vast gestemd en de mogelijkheid i van een conversie der nog uitstaande 4 leeningen Nederland en Indië wordt j dan ook met den dag grooter. De vraag is maar op welken koers moet een 3 uitgifte plaats vinden. Indien de nieuwe 3 obligatiën 1937 nog iets zouden het mogelijk zijn de conversie te doen j plaats vinden op circa 97 indien de aantrekken, zegge b.v. tot 96 dan zou looptijd niet langer zou zijn dan 35 jaar. Neemt men den looptijd nog korter, dan zou men natuurlijk met een nog hooge- i ren koers kunnen uitkomen. Het bezwaar durige voortzetting van dit proces zou ten langen leste de geheele Amerikaan- sche conjunctuur wel eens op losse schroeven kunnen zetten en dat kan toch nimmer de bedoeling van den heer Roosevelt zijn. Een welkome afwisseling op deze de- primeerende berichten was de verkla ring van den nieuwen kanselier van de Engelsche Schatkist, den heer Simon, naar aanleiding van door een afge vaardigde Boothby aan de regeering ge stelde vragen met betrekking' tot de door de regeering in de toekomst te volgen politiek. Naar onze meening muntten de ant woorden welke door den kanselier wer den gegeven nu niet bepaald uit door positiviteit. Eerder zou men kunnen zeg gen, dat ze uiterst negatief waren; zoo b.v. de mededeeling dat er geen aanlei ding was om in de bestaande politiek wijziging aan te brengen omdat ze tot nu toe zoo bevredigend had gewerkt. Het doet wel eenigszins typisch aan de re geering dit te hooren verklaren, terwijl men het er toch wel allerwegen over eens is, dat indien er iets is, dat niet tot bevrediging aanleiding geeft, zulks de monetaire politiek der regeeringen van de drie voornaamste landen betreft. Al moge men er in zijn geslaagd de wis selkoersen beter in de hand te houden dan voorheen, t.a.v. hun regulator t.w. het goud, is men op een hellend vlak gekomen. Het zou zeker in het belang van de geheele wereld zijn, indien En geland er toe zou kunnen besluiten de markt de overtuiging te schenken, dat het den prijs niet zou laten zakken be neden dien welke op grond van de wis selkoersverhoudingen gerechtvaardigd moet worden geacht. Blijkbaar hecht Engeland echter meer aan een flauwen pondenkoers dan aan een zuiveren goud prijs. Intusschen weten we uit de duis tere woorden van den kanselier dat de Regeering er niet aan denkt een wijzi ging in de tbt dusverre gevolgde poli tiek te brengen en dat zij zich nimmer zal verplichten tot een vasten prijs goud aan te koopen of te verkoopen. En nu is het wel zeer merkwaardig dat niette genstaande deze weinig positieve uitla tingen men deze verklaringen in gunsti- gen zin heeft uitgelegd. Goudaandeelen, welke de laatste weken sterk aan aan bod onderhevig waren geweest, konden zich weer wat herstellen. Jammer was het alleen dat juist op dat moment de bekende Zweedsche econoom ,Cassel roet in het eten kwam strooien door te verklaren dat een verlaging van den goudprijs op den duur toch niet uit zou kunnen blijven, hetgeen weer eenige on rust bracht. Overigens heeft onze beurs zich zeer goed gehouden en dient men te erken nen dat zij 'er wonderwel is slaagt zich aan de deprimeerende berichten uit het buitenland te onttrekken. Een gunstigen indruk maakt het jaar verslag van de A.K.U. Wel heel duide lijk komt hierin echter tot uitdrukking de groote mate van afhankelijkheid van dit concern van haar grootste „blijven de deelneming" t.w. de Glanzstof waar van het 74.000.000 aandeelen bezit, wel ke voor 58.700.000 te boek staan. Dat het onder de huidige omstandigheden feitelijk onmogelijk is dit actief op zijn werkelijke waarde te taxeeren, is duide lijk; deze toch is geheel afhankelijk van de ontwikkeling van de transfer. Op grond van een van den Nederlandschen minister van financiën ontvangen mede deeling blijkt nu dat de A.K.U. op haar aandeelenbezit in de Glanzstoff, bij een dividend van laatstgenoemd concern van 5 slechts 1% getransfereerd krijgt. Intusschen ziet het er wel naar pit dat de A.K.U., indien de verbetering in de conjunctuur aanhoudt, een bevredigende toekomst tegemoet gaat. Een zeer goede indruk maakte voorts het verslag van de H.V.A. De totale winst der Cultuurondernemingen blijkt te zijn gestegen van 2.687.051 tot 9.991.521. Op grond hiervan alsmede door de incidenteele baten als commis sie en interest, waardoor de totale winst na afschrijvingen enz. ruim 15.000.000 bedroeg, tegen 7.000.000 in 1935, kon de buitengewone reserve, welke in de crisis-jaren gedaald was van 10.000.000 tot 5.000.000, met 2XA millioen wor den opgevoerd, terwijl ten slotte de re serve welke van jaar tot jaar op nieuwe rekening wordt overgebracht, met 1 millioen werd vermeerderd, terwijl voorts nog 1.200.000 werd afgeschre ven op de kapitale rekening „Diverse Cultuurondernemingen". Over het dividend ad 16 schreven wij reeds eerder. W.i.w. bedraagt het rendement op basis van den huidigen beurskoers niet meer dan 3.2 maar gezien de verwachtingen welke men voor de toekomst voor dit concern mag inleiding en de vragenstellers voor hun betoonde belangstelling in het onder werp. Spr. sloot daarop de vergadering en herinnerde aan de uitnoodiging van burgemeester van Woelderen om een kijkje te (nemen in het Nollebosch, waaraan enkele der aanwezigen volde den. Aan de Middelbare Handelsavond school zijn bevorderd: van de eerste naar de tweede klasse: L. S. Bolier, P. v. d. Broeke, W. v,an Dort, Joh van een korten looptijd, althans van een die korter is dan de gemiddelde loop- Hoek, Hofman, Janna L. Holster, A, tijd der nog uitstaande leeningen, is na- v- d. Kam, Lien de Klerk, F. van, tuurlijk hierin gelegen dat het t.z.t. wan- Marcus; Frederijka G. Mehtink, C. neer de leening moet zijn afgelost, wel Roose, P. de Ruijter, G. C, Slimmen, eens niet mogelijk zou kunnen blijken, j afgewezen 4. tegen gunstige voorwaarden te leenen.Van de tweede naar de derde klasse: Toch zal men er op dienen te werken om uit te komén tegen een koers wel- j ke slechts weinig onder pari ligt, daar een eenigszins belangrijk disagio; bij het groote te converteeren bedrag, het cij- fer der Staatsschuld met tientallen mil- lioenen zou doen stijgen. Philips 320—329; H.V.A. 505—514; Kon. Petr. 414419; Amst. Rubber 281 284; Ned. Bank 159160, P. Buys; C. Corstanje; A. L. Daniëlse; C. K. Fr,anse, K. J. Goedbloed, W. Olyslager, Pa. Peene, C. Sanderse, J. Sinke, A. M. Thewissen, H. Verstraa- te, C, Westerveld, afgewezen 7. Van de vierde naar de vijfde klasse: J. Augustijn, J. P. Baljeu, S. Barent- sen, Leida Bostelaar, - J. M,aartense. D. Poppe, G, J. Rijnten, P. D. Ver burg; Maria P. Kleynenberg, Jacoba J. Pieterse, Aa. Rijken, Janna Wattel, afgewezen één. Eindexamen Afdeeling I i(drie leer jaren) C,a. Ja. Entink, W. Fiegen; E. R. A. Geschiere; A, M. Homburg; J. A. v. d. Kam allen te Middelburg; J. Melse, Oostkapelle; H. Mes; C. van N'ifeuwenhuyzen; G. A. Roose; P. C. Schoonackers; M. P. SJmonse; H. F. Tavenier; W. Verduyn; C. Vroonland; P, J. Wolf allen Middelburg, afgewe zen 7 candidaten. Afdeeling II. Voor diploma boek houden slaag'den: J. H. du Bois; A. Heystek; H. A. de Koning; W. van Sluijs; J. L. B. Swart allen Middelburg; C. Joosse, Serooskerke; A. Koole, Souburg; J. Moens, Nieuw- en St. Joosland, afgewezen 6 candidaten. Voor diploma Engelsche handelscor respondentie: Eugenie J. Biondina. Ja. Ca. Ca, Biondina beiden Mc!c!?lburg; A. v. d. Broeke, Serooskerke; Wa. v. d. Driest; Ea. Aa. Pa. Faggirger Auer; W. Flissebaalje; Ja. Warnau, allen te Middelburg; afgewezen geen. Voor diploma m.achineschrüvenC. P. H. Balleur, J, H. du Bois; Leida Bostelaar; Chr. Jongepier; Ma, Pa. Kleinenberg; H. A, de Koning; Th, de Leeuwen; Ettje Loodewijk; D. M. Pop pe, G, J. Rijntjen allen te Middelburg; afgewezen 2 candidaten, Voor diploma stenografie: J. H, du Bois; Chr, Jongepier; Ma. P,a. Kley nenberg; Ettje Loodewijk; Arydina Rijken; Ja. Ja. Pieterse allen te Mid delburg, afgewezen 3 candidaten. De uitreiking der diploma's had plaats in een bijeenkomst van bestuur, directeur en leeraren, .als mede de ge- noodigden, van wie o.a. de burgemeester, de heer M. Fernhout aanwezig was. De voorzitter der vereenig,ing mr, P. Dieleman, heette allen welkom en reikte daarna de diploma's met een toe passelijk woord uit, waarna hij zich tot de geslaagden wendde met een herin nering ,aan de woorden van Dirk Cos- ter: „Iedere phase van ontwikkeling kan men slechts nederig binneetreden" Spr, hoopte, dat de gediplomeerden bescheiden zouden staan tegenover al les wat zij op de school geleerd heb ben. Het is een moeilijke tijd, een tijd van nedergang, ook al is er hier en daar eenige verbetering. Er zijn alom veel werkloozen ook onder hen, die zich veel parate kennis hebben eigen gemaakt. Spr. wenschte allen geluk met de behaalde diploma's en wekte hen op met kracht verder te gaan. Namens de leerlingen van afdeeling II sprak W. Flissebaalje en namens de .afdeeling I A. M. Homburg woorden van dank voor het genoten onderwijs gepaard aan de beste wenschen voor de school en voor bestuur, directeur en leeraren. De directeur, mr. P. C. de Jonge, wenschte de jongelui ook geluk, maar wees hen er op, dat hun ouders wel licht nog verheugder zullen zijn dan zij zelf. Hij wekte hen op steeds groot te zijn in liefde voor hun ouders. Jaarvergadering. Vervolgens had de jaarvergadering der vereeniging plaats en bracht de se cretaris, de heer J, W. Kögeler, het jaarverslag uit, waar'n hij wijst op den niet onbelangrijken achteruitgang itn de aangifte der leerlingen. De moge lijkheid blijft, dat men hier te doen heeft met een voorbijgaand verschijn sel, zooals de geschiedend der school er meer heeft gekend en dat nu er teekenen zijn, die wijzen op een op leving in het zaken leven ook de be hoefte aan een goede handelsopleiding weder in sterkere mate dan voorheen zal worden gevoeld. Voor de Middel bare Handelsdagschool begon het ka lenderjaar 1936 met 53 leerlingen; de nieuwe cursus begon in September j met 51 leerlingen en dit bleef zoo tot j eind December, j De Handelsavondschool begon met 57 leerlingen en de tweeja'.ige vervolg cursus met 54 leerlingen. De nieuwe cursus begon met resp. 67 en 57 leer lingen. Het blijkt uit deze cijfers, ddi de bevolking van de Avondschool vrij sta biel is en dat ten opzichte van dit on derwijs, in tegenstelling met de Dag- ZEEUWSCHE PROVINCIALE BRANDWEERBOND. De vergadering van Vrijdagmiddag opende voorzitter Fernhout met woor den van welkom aan de vertegenwoor digers der vereenigingen voor dierenbe scherming te Middelburg en Vlissingen, die genoodigd waren om de inleiding van den heer Mathijssen te beluisteren. De heer Mathijssen reikte voor met zijn inleiding te beginnen aan de aan wezigen een zestal blauwdrukjes uit, waarop de verschillende modellen van schuren en andere bijzonderheden wa ren afgebeeld, wat het volgen van de inleiding vergemakkelijkte. Na de met groote aandacht gevolgde voordracht, hebben verschillende der aanwezigen gebruik gemaakt van de ge legenheid, om door het vragen van na dere inlichtingen, enkele voor hen nog open vragen beantwoord te krijgen. De heer Agterberg vroeg of het met het oog op de wenschelijkheid van spoedig kunnen verwijderen van bran dend hooi niet gewenscht is om het dak van de schuur van licht hout te ma ken. De heer Mathijssen zeide, dat men er in de eerste plaats voor moet zorgen, dat geen vonkenregen kan weg vliegen en elders brand veroorzaken. De heer VanBallegooijende Jong wees op de mogelijkheid van het aanbrengen van sproeiers in stallen vooral nu er in vele streken toch alom waterleiding is. De heer Mathijssen zeide, dat dit wel is overwogen, maar heel duur is. Het is echter zeer 'gewenscht, dat men op de boerderijen een flinke brand- kraan aanbrengt en dan o.a. een slang met sproeier er aan bij de hand heeft. De heer H u i n i n k vroeg de mee ning van den inleider over een aan schrijving om een houten muur te voor zien van eterniet-platen als brandbe- scherming en dan zoo aangebracht, dat zulk een plaat niet ineens kan sprin gen. De heer Mathijssen zeide als zijn meening, dat alleen brandvrije stoffen geheel afdoende zijn. De heer Louwerse meende, dat men een stal wellicht brandvrij, maar dan toch niet ook rookvrij kan maken. De heer M a t h ij s s e n zeide, dat het goed bouwen van een schuur niet zooveel meer behoeft te kosten en men 'bij goede voorlichting van bouwkundi gen, ook rookvrije ruimten kan krijgen. De heer Kodde vroeg of er geen goed-werkend weksysteem is, waar door men direct weet als er brand in een schuur ontstaat. De heer Mathijssen zeide dat van dit punt veel studie is gemaakt, maar beter dan metalen wekkertjes zijn er wel niet te denken; electrische zijn heel duur. De heer E 1 o u t verwacht niet veel van oefeningen voor het wegvoeren van het vee, omdat de dieren dan niet zoo zenuwachtig zijn als in geval van brand. De heer Mathijssen zeide, dat het er alleen omgaat zich te oefenen de dieren spoedig los te hebben en na te gaan of er geen dingen in den weg lig gen of staan om ze gauw buiten te heb ben De heer Kodde heeft eenmaal een stal vee helpen redden tijdenseen schuurbrand. Zijn ervaring is, dat men met een goed mes de dieren direct kan los snijden en dat de dieren niet terug loopen naar het vuur. De heer Mathijssen stond ver baasd over dit antwoord en vroeg, of er dan nog geen rook was, wat de heer Kodde bevestigend beantwoordde. De heer K r a a m e r bracht namens de beide vereenigingen voor dierenbe scherming dank voor de gelegenheid aanwezig te zijn bij de lezing over dit ook voor hen belangrijke onderwerp. De voorzitter bracht den heer school wel de algemeene opinie Mathijssen dang voor zijn deskundige heerscht, dat deze opleiding voor het kantoor moeilijk kan worden gemist Wellicht is dit ook hieraan toe te schrijven, dat de jongelui, die deze school bezoeken,,i althans voor het groote gedeelte midden in de praktijk staan en als het ware dagelijks ervaren, wat zij voor hun verdere ontwikkeling noodig hebben. In het personeel hadden geen muta ties plaats. De plannen voor het ge bouw ,aangekondigd in het vorige ver slag konden in het afgeloopen jaar tot uitvoering worden gebracht. Hierdoor werd in een sedert lang gevoelde be hoefte voorzien. Men kreeg nu een comfortabele concierge woning en een uitstekend ingericht lokaal voor schei kunde, natuurkunde en teekenen. Met nog enkele andere verbeteringen vol doet het schoolgebouw thans aan re delijke eischen. De secretaris eindigt met dank aan allen, die den arbeid der vereeniging in 1936 hebben gesteund. In de eerste plaats denkt hij daarbij aan den in specteur dr, E. H. Renkema, wien thans een ander arbeidsveld is toege wezen, en die gedurende den tijd dat de scholen onder zijn inspectie ston den steeds van gewaardeerde belang stelling en steun blijk gaf, ook voor de toekomst bestendigd blijven niet alleen, maar zich steeds uitbreiden opdat de vereeniging haar taak naar behooren kan blijven vervullen. Het verslag werd goedgekeurd evenals de rekeningen uitgebracht namens den afwezigen penningmeester, den heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande, die voor de dagschool geeft een eindcijfer aan van f 57,297, die voor avondschool ee nvan f 11,232 en die der vereeni ging een van f 627, met een voordeelig saldo van f 147. In de commissie tot het nazien dei- rekening werd mr. H. Doorenbos ver vangen door den heer P. Koole en werd de heer L. Leijdesdorff benoemd tot plaatsvervangend lid. De heer L. A. van der Harst, die aan de beurt van aftleding was als bestuurslid, stelde zich niet meer be schikbaar en werd in zijn plaats geko zen de heer A. van Westreenen, met wien was ,aanbevolen de heer F. B, den Boer. De heer Stofkoper bracht namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken en ook namens Handelsbelang gilaoten dank aan de Vereeniging, aan direc teur en leeraren voor hetgeen zij voor dit onderwijs en dus ook voor den han del doen. De voorzitter sloot zich gaarne aan bij den dank aan leeraren, maar voor al aan den directeur, die zich met groo te energie door de moeilijkheden heen slaat, waarop deze antwoordde, dat hem dit alleen lukt door den grooten st'eun van het bestuur, vooral van voorzitter en secretaris. De voorzitter sloot de vergadering met nog eens met klem te wijzen op het groote nut van dit onderwijs en de hoogte waarop het staat. De eerste Molenwateruitvoering. Er was gisterenavond een vrij groote belangstelling voor de eerste uitvoering in dit seizoen van het Middelburgsch Muziekkorps in de tent op het Molen water. Was reeds voor de pauze begonnen met een nieuw nummer „Marche mili taire" van Rich Eilenberg, ook het tweede deel zette in met een bijzonder nummer- nml. de Minucomarsch, ge componeerd door den onder-directeur den heer A. Calatz, die dit nummer op droeg aan den directeur, den heer Joh. H. Caro, zooals wij destijds reeds meld den bij het 45-jarig jubileum van den heer Calatz. Dit nummer is nu uitgevoerd onder de persoonlijke leiding van den componist en heeft uitstekend voldaan, zooals uit het applaus bleek. De heer Caro kwam eerst na dit nummer op de tent en heeft toen ook twee nieuwe nummers gediri geerd, nml. Sécilla marsch Espagnole van Montagne en Marche Indienne van H. van Gael. Met de pakkende groote potpourri uit de operette „Die Amazone" van Van Blom en een toegiftje werd besloten. VEREENIGING TOT IN STANDHOUDING VAN OUDE GEBOUWEN. In de Vrijdag onder voorzitterschap van den heer W. Berdenis van Berle- kom gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen, bracht de secretaris dr. W. S. Unger, het jaarverslag uit. De voornaamste gebeurtenis in het leven der Vereeniging was het af loopen van den termijn van 29 jaar en dus ook de rechtspersoonlijkheid. Besloten werd deze opnieuw aan te vragen en werden de statuten in ver band daarmede eenigszins gewijzigd, zoodat de vereeniging juridisch geste- vigd en praktisch verbeterd, met moed een nieuwe periode tegemoet gaat. De verwaarloosde toestand, waarin zich het padvindershuis aan den Zuid singel, in 1739 door Jan de Munck als ijkkantoor gebouwd zich bevindt, gaf het bestuur aanleiding zich te wenden tot het gemeentebestuur met het verzoek, nu de mogelijkheid van afbraak van de baan was, ter zijner tijd het herstellen, der versiering aan dit gebouw te doen geschieden door 'daartoe bekwamen hand. Het verheugde het bestuur te mo gen vernemen, dat het gemeentebestuur gaarne in dien geest werkzaam zal zijn. Subsidie voor restaurantie werd in 23e week. 1887.- Benoemd tot adj. commies bij de prov, griffie in Zuid-Holland, de heer mr. H. Ph. Berdenis van Berlekom te Middel burg. Aan mr. Tak van Poortvliet werd he den door commissarissen en directeuren der Maatschappij Zeeland eene prach tige zilveren beker aangeboden, als blijk van hulde voor zijne bemoeiingen als president-commissaris bij het tot stand komen van den dagdienst. Bij de gisteren in het district Sluis gehouden verkiezing voor een lid der Provinciale Staten ter voorziening lin de vacature-Mazure, waren uitgebracht 577 stemmen, waarvan 9 van onwaarde. Volstrekt meerderheid 285. Gekozen is de heer L. van Houte (liberaal) met 329 stemmen. De heer J. F. Henequin (a. en k.) ver kreeg 188 stemmen, terwijl er 44 op den heer J. G. Gerritsen waren uitgebracht. De tabakskerver Jan van Poeljen her dacht heden den dag, waarop hij vóór 50 jaren bij de firma Fred. Jan Tak en Zn. alhier in dienst trad. Hij ontving van den tegenwoordigen chef der firma, dien hij juist 25 jaren dient, een klinkend be wijs van sympathie met zijn feestdag, waaruit hem bleek hoezeer zijn vlijt, ijver, getrouwheid en eerlijkheid door haar worden gewaardeerd. Truth schrijft: De drie prachtige op de Clyde gebouwde stoombooten, welke de maatschappij Zeeland thans aan haar vloot heeft toegevoegd, zullen de popu lariteit van deze lijn zeer zeker doen vermeerderen. Dat er nog reizigers met de Belgische booten over Dover en Ostende kunnen gaan, is ons een raad sel." Het Leger des Heils te Amsterdam geeft een courant uit, onder den titel van De Heils soldaat. De Londensche specialiteit voor keel ziekten dr. Mackenzie onderzocht nog maals den Duitschen kroonprins en vond daarbij zijn eerste gunstige diagnose be vestigd: dat de ziekte n.l. geen kwaad aardig karakter ontwikkelt. Waarschijn lijk zal de kroonprins, teneinde verder door dr. Mackenzie behandeld te wor den, zich met zijne beide Duitsche artsen Wegner en Gerhard naar Londen en naar het eiland Wight begeven. De bekende hr E. Kiderlen heeft te Ber lijn bij de wielerwedstrijden weer eenige eerste prijzen behaald. Bij den wedstrijd met den driewieler op 5400 meter be haalde hij de overwinning in 10 minuten. De prijs bestaat uit 500 mark, een gou den medaille en den meesterschapstitel van Europa. Bij een wedloop van 30 kilometer werd de eereprijs, een gouden medaille, 100 mark waard, en een groote zilveren door Kern in 59 minuten met glans gewonnen. Den overwinnaar werden vele ovaties gebracht. het afgeloopen jaar niet aangevraagd. Het jaarverslag en ook de rekening werden goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. Berdenis van Berlekom, mr. M. W. G. van der Veur en mr, J, Moolenburgh, met wie resp. waren aan bevolen de heeren M. H. Boasson, ir. A. A. Brevet en ir. A. Rothuizen. RAAD VAN RITTHEM. RITTHEM. Donderdagavond verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester P. W. ter Haar vol tallig. Het verzoek tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het Zoutmans voetpad kwam opnieuw aan de orde. De heer C e v a a 1 merkte op, dat De Groot wel bezwaren tegen de onttrek king van voormeld voetpad had, doch spr. heeft den Barentsweg nog eens afge loopen en hierbij bleek dat De Groot reeds een heel eind langs den Barents weg zijn weg moet vinden. De heer T a n g e merkte op, dat hij zoowel het Zoutmansvoetpad als den Barentsweg heeft bewandeld en hierbij bleek dal het pad slechts een minuut korter was. Thans werd tot stemming overgegaan. De heer C e v a a 1 onthield zich. Voor onttrekking stemden de he/eiren Boo gaard, De Visser en Tange. Tegen de heeren De Pagter, Osté en Louwerse. Waar de stemmen wederom staakten werd hét voorstel geacht niet te zijn aangenomen. Aangezien hiet aanbevelenswaard is het personeel bij de brandweer te ver zekeren tegen ongevallen werd besloten voor een dertiental manschappen een dergelijke verzekering te sluiten en te doen uitkeeren 3000, aan de nabe staanden ingeval van overlijden, 5000 ingeval van blijvende invaliditeit en 2.50 per dag ingeval van tijdelijke on bekwaamheid. De totale premie hier voor beloopt 13 bij de N.V. Fatum. Eveneens werd besloten tot het aan gaan van een wettelijke aansprakelijk heidsverzekering voor de automobiel- arandspuit ten bedrage van 17.50 bij de firma J. C. J. Knegt Zonen te Am sterdam, alsmede een verzekering te gen brand, blikseminslag, explosie en zelfontbranding, welke bij een verze kerde waarde der autospuit van 1500,

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6