GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. SPORT. SPANJE. DUITSCHLAND. PALESTINA. VER. STATEN. Vader door zijn zoons vermoord. WESTKAPELLE. DUITSCHLAND EN DANTZIG, Hess met 600 medestrijders van Hitier naar de Vrije Stad. Men meldt ons uit Berlijn: De 600 oudste medestrijders en mede werkers van Adolf Hitler komen 15 Juni te Berlijn bijeen om van hier uit een reis naar Dantzig en Oost Pruisen te onder nemen. Rudolf Hess, plaatsvervanger van den leider, dr. Ley, Himmler, de rijksleiders en alle gouwleiders zullen aan deze reis deelnemen. J KARDINAAL MüNDELEIN ZAL NIET BERISPT WORDEN. Gisteren is het antwoord van het Va- ticaan op de laatste nota van de Duit- sche regeering overhandigd aan den Duitschen zaakgelastigde bij het Vati- caan. Het Vaticaan weigert karcbnaal Mündelein een berisping toe te dienen wegens zijn recente uitlatingen over Duitschland en Hitier. Het wijst er op dat de Duitsche re geering ook nooit stappen heeft onder nomen om te voorkomen dat Duitsche ministers in het openbaar aanvallen de den op de katholieke kerk en op den Paus zelve. Blijkbaar acht het Vaticaan de uitlatingen van kardinaal Mündelein persoonlijke opinies, waarover het geen controle kan oefenen, vooral niet in een tijd dat de christelijke geloofsleer zooals thans in Duitschland in gevaar verkeert. Te Berlijn wordt te verstaan gegeven, dat men nog geen tijd heeft gehad het antwoord van het Vaticaan nauwkeurig te bestudeeren maar dat het op het eer ste gezicht allesbehalve bevredigend ge noemd kan worden (N.R.C.) RUST AAN DE FRONTEN. Van alle fronten wordt gemeld, dat geen gevechten van beteekenis zich heb ben voorgedaan. Ook aan het front van Guadarrama schijnt het offensief der re- geeringstroepen tot staan te zijn ge bracht. Volgens de opstandelingen is dit geschied met groote verliezen aan de zijde der aanvallende troepen. Uit Ma drid wordt gemeld dat men tevreden is over den vooruitgang in den sector Gua darrama. Het voornaamste doel werd bereikt, daar de druk der opstandelin gen op Bilbao verminderd is. Over een front van 50 km zouden de regeerings- troepen in Guadarrama 25 km zijn op gerukt. Een nota van de regeering te Valencia. De Spaansche regeering heeft aan den Britschen zaakgelastigde te Valencia een nota overhandigd. Daarin wijst de regeering op de aanvallen van de Duit sche vloot en op haar pogingen om den internationalen toestand niet nog meer te vertroebelen. De Spaansche regeering verhaalt ver volgens het verloop van de gebeurte nissen, waarbij zij er op wijst dat de „Deutschland" niets te maken had te Ibiza en dat het schip het vuur uit de luchtdoel-batterijen heeft geopend op twee vliegtuigen van de regeering, die hierop antwoordden met het werpen van bommen. De Spaansche regeering eischt van de landen, die de niet-inmengingsovereen- komst hebben geteekend, de noodige waarborgen, opdat haar onbetwistbaar recht oorlogsdaden te verrichten in de wateren, in de havens en op het grond gebied der republiek, geen incidenten zullen medebrengen als men heert Iee- ren kennen. De regeering der Spaansche republiek verklaart, dat het geen bezwaar heeft een onderzoek naar de juistheid van het feit, dat de aanval is uitgegaan van de „Deutschland" te doen instellen door de bevoegde internationale organisaties. De zaak voor het Haagsche Hof? De minister van buitenlandsche zaken Giral, heeft medegedeeld, dat de Spaan sche regeering voornemens is wegens het bombardement van Almeria een rechtsgeding tegen Duitschland aanhan gig te maken, hetgeen waarschijnlijk voor het permanente hof van internatio nale justitie te Den Haag zal geschie den. Britsche voorstellen inzake de controle. De Britsche regeering heeft te Ber lijn, Rome en Parijs voorstellen over handigd inzake de internationale con trole. Wat deze voorstellen precies be helzen, is met bekend. Men meent te weten dat zij zouden beoogen veilig heidszones aan te geven, terwijl ingeval een der aan de controle deelnemende mogendheden het slachtoffer zou wor den van eenig incident, het voorstel zou voorzien in een d reet overleg tusschen de controle-uitoefenende landen. DE KERKSTRIJD. Ds. Niemöller heeft gisteravond te Berlijn gesproken over de positie der protestantsche kerk in Duitschland. Hij zeide, dat volgens de statistische gege vens 80 procent der protestantsche kerk aanhanger van de belijdende kerk is, te gen 20 procent, die zich achter de van de regeering afhankelijke kerkbeweging schaart. Niemöller protesteerde er te gen, dat het woord van Hitier zou gelijk zijn aan een goddelijke wet. Tenslotte noemde hij de namen van dertig gear resteerde of uit hun parochies verdre ven predikanten: hij vroeg de geloovi- gen voor deze menschen te bidden. SLUITING VAN DE KATHOLIEKE SCHOLEN IN WüRTTEMBERG. Met ingang van heden zijn de laatste 17 katholieke scholen in Württemberg opgeheven en de 737 leerlingen dezer scholen ondergebracht op de openbare scholen. Als reden hiervoor wordt vol gens het Duitsche Nieuwsbureau opge geven, dat op 1 Juni in Württemberg nog slechts 737 leerlingen, d.i. 0.25 pro cent van het totale aantal van 290.412 leerlingen, het onderwijs op de con- fessioneele scholen volgde, en dat deze verdwijnende minderheid geen aan spraak meer kon maken op de instand houding van een bijzonderen schoolj- Onze landbouwers dachten dus een slimmen zet te doen door hun kalver- schetsen nog voor den verkiezingsdag te verkoopen. Ze beurden er nu nog een mooien duit voor. Jammer voor hen won Mussert niet. Ze hadden nu liever weer de zoo hoog- noodig'e kalverschetsen dan de duiten. vorm. ANTI-BRITSCHE BETGOGINGEN. Italië vischt in troebel water, D)e viering van het feest van het Heilig Hart te Bethlehem is gister als voorwendsel aangegrepen voor het houden van anti-Britsche betoogingen. Door de stad trokken optochten met Arabische en Italiaansche spandoeken en vaandels in de kleuren v,an den H. Stoel, waarop de aanroe ping van Christus werd gevolgd door de woorden: ..Bescherm ons tegen het kwade Britsche imperialisme". Er werden prospecti rondgedeeld, waarin Arabische studenten voor een matig bedrag toelating tot de Italiaansche universiteiten werd .aangeboden, als mede vergoeding voor de kosten van levensonderhoud door de Italiaansche regeering. Tien inzittenden van autobus verbrand. Te Reding in Californië is een auto bus omgeslagen en in brand gevlogen. Tien inzittenden kwamen in de vlam men om. DE BEMANNING VAN DE „ANDRA" TE ROTTERDAM, Met den Parijschen trein is heden morgen te Rotterdam de be manning van het voor een Belgische maatschappij onder Panameesche vlag varende, 2000 ton metende schip „An- dra", die geruimen tijd in Spaansche gevangenschap doorbrachten, in Ne derland teruggekeerd. Aangezien men eigenlijk tot op het laatste moment in onzekerheid ver keerde of de bemanning al dan niet de terugreis aanvaard had, waren er op het station slechts weinig familieleden van de opvarenden aanwezig. Het bleek evenwel dat alleen de kapitein^ de heer L, Drachten uit Rotterdam voor de afwikkeling van de loopende zaken achtergebleven was. De andere Nederlanders, te weten I. P. G a z a n, eerste officier (Middelburg), A, A. D. Hulsman, tweede officier i(Den Haag), P, D. Pronker, derde officier, (Harlingen); D. de Vries, marconist (Haarlem); L. W. van Schaick, eerste machinist ((Rotterdam); Al J. de Bie derde maichinist (Teteringen)B. van Bennekom, hofmeester (Rotterdam); W, H. van Herh, messroom-bediende (Rot terdam); C. Batenburg, matroos (Sche- veningen); G, J. Goeman, matroos i(Rotterdam); J. C. Louwerens, matroos (Rotterdam)F. V. Desmet, olieman (Rotterdam); C, vy d. Watering, stoker, (Rotterdam) en H. Munnink, stoker (Rotterdam), alsmede zes Poolsche le den van de bemanning zijn gezond en wel aangekomen. Zij vertelden, dat zij een goede reis hadden gehad en van zelfsprekend straalden de gezichten, d,at zij dit avontuur op zoo bijzonder gelukkige wijze te boven gekomen waren. Van het nieuwe kleerenkoopen was niet veel gekomen. De meesten hadden hun gescheurde jas en versleten broek nog aan, maar hierin is, nu zij eenmaal weer in het vaderland zijn teruggekeerd, gemakkelijk verbetering te brengen. Twee dooden. De tweede machinist H. A. Deekens uit Groningen en de donkeyman T. J. Stolk uit Rotterdam, hebben helaas bi; het avontuur het leven gelaten. Zij stonden op wacht toen de aanvaller 't vuur opende, en aangezien een van de bommen de machinekamer heeft getroffen, werden zij; qp slag gedood. Gisteravond ontstond twist tusschen den 53-jarigen B. en diens twee zoons in hun woning in het gehucht Chèvre- mont gem. Kerkrade. De twist liep zoo hoog dat de zoons zich met stoelen wa penden en den vader te lijf gingen. Deze werd zoo ernstig mishandeld, dat hij be wusteloos neerviel. Een der zoons heeft zich daarna naar het hoofdbureau van politie te Kerkrade begeven waar hij me dedeelde wat zich had afgespeeld. De politie die onmiddellijk naar Chèvremont ging kwam daar tot de ontdekking dat B. reeds was overleden. De twee zoons zijn door de politie in verzekerde bewa ring gesteld. Gegokt op Mussert ui de „Meppeler Courant" troffen we i het volgende bericht aan: Twee landbouwers uit de omgeving I van De Wijk in zuid-west Drenthe had- den als aanhangers van Mussert den j landdag te Lunteren bezocht. Mussert zou winnen, dat stond voor hen vast. Nu had hij beloofd alle crisis-maatregelen te zullen, afschaffen. DAMMEN. De 6e partij om het wereldkampioenschap Gisteravond is te Utrecht de zesde partij uit den wedstrijd om het wereld kampioenschap dammen tusschen Sprin ger en Raichenbach gehouden. Het verloop van de partij was als volgt: Wit: Springer; zwart: Raichenbach. Hollandsche opening. 1. 33—28 1823 2. 3933 12—18 3. 31—27 17—21 4. 37—31 21—26 5. 44—39 26X37 6. 42X31 20—24 Een normale gang van zaken. 7. 41—37 7—12 8. 46—41 14—20 9, 47—42 1—7 10. 49—44 10—14 11. 34—29 23X34 12. 40X29 18—23 13. 29X18 12X23 14. 33—29 24X22 15. 27X29 wit wenscht alle mogelijkheden voor te behouden om er klassiek of flankspel van te maken. 155—10 16. 32—28 16—21 maakt gebruik van het feit, dat wit niet 3126 kan spelen om op veld 26 te komen. 17. 37—32 21—26 18. 41—37 7—12 19. 45—40 20—24 Springer heeft z'n positie zoo opge bouwd, dat deze zich ook tot klassiek spel gemakkelijk leent. 20. 29X20 15X24 21. 31—27 12—18 22. 40—34 18—23 23. 34—30 nu hecht wit er wel waarde aan om tijdig op veld 30 te komen. 231015 24. 3025 27 25. 50—45 7—12 26. 44—40 1318 27. 37—31 26X37 28. 42X31 9—13 de stellingen zijn gelijk. 29. 40—34 4—9 30. 34—30 zwart gaat nu over tot de bezetting van veld 29. 3024—29 31. 39—33 12—17 32. 33X24 14—20 33. 25X14 9X29 34. 27—22 18X27 35. 32X12 23X32 36. 38X27 8X17 37. 31—26 11—16 gedw 38. 48—42 Zwart's stuk op 6 dreigt in ontwikke ling achter te blijven, terwijl wit plan nen maakt om schijf 48 naar 31 te bren gen. Zwart zorgt er nu voor bijtijds deze stelling om te gooien met: 383—9 39. 42—37 19—23 40. 37—31 dreigt nu 27—22, 26—21 en 31X24 te spelen. 4017—22 41. 27X18 23X12 om tempi te winnen 42. 4338 9—14 43. 4540 6—11 Schijf 29 wordt nu als sta-in-den-weg door wit terecht geruild. 44. 40—34 29X40 45. 35X44 15—20 46. 44—39 13—19 47. 30—25 19—23 48. 26—21 16X27 49. 31X22 23—29 de opmarsch van schijf 36 maakt de remise nu tot een voldongen feit. 50. 36—31 11—16 51. 31—27 12—17 52. 22X11 16X7 53. 38—32 Een door beiden sterk gespeelde par tij. Nog steeds behoudt onze landgenoot, thans met 75, zijn voorsprong. ZWEMMEN. De zwemclub ,,De Zandkreek" te Kortgene heeft besloten een onder- afdeeling op te richten, welke de zwem en poloclub „De Zandkreek" werd ge naamd. Doel dezer afd. is, om aan te sluiten bij den K.N.Z.B., waardoor de vereeniging in staat gesteld kon wor den, om andere vereenigingen op zwem wedstrijden uit te noodigen. Het plan is om van den zomer een zwemwedstrijd over De Zandkreek te organiseeren, waarvoor andere Zeeuw- sche vereenigingen uitgenoodigd zullen worden. LEGER EN VLOOT. Eindexamen Gymnasium. Bij beschikking van den minister van Onderwijs K. en W., is ingetrokken de aanwijzing van dr. I. H. Gosses, hoog leeraar te Groningen als gecommitteer de bij 't eindexamen van het gymnasi um te Middelburg en thans aange wezen als gecommitteerde dr. J. P. M L. de Vries hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Leiden. Eindexamen R.H.B.S. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, K. en W. is ingetrokken de aanwijzing v,an H, J. Bartelings, oud- d'recteur van een zeevaartschool te 's- Gravenhage, als deskundige bij de eind examens der B.-afdeeling van- de R.H B.S. te Middelburg, Vlissin gen, Oostburg en Neuzen en als zoodanig in zijn plaats aangewe zen, ir. A, J. Mollinger, lector aan de Technische hoogeschool te Delft. Geslaagd voor 2e stuurman L. Poldervaart, leerling van de „De Ruij terschool" teVlissingen. Abonnementen en Advertentiën voo dit blad worden aangenomen door den Agent P. LIEVENSK De werkloosheid te Middelburg. Bij de arbeidbeurs te Middelburg stonden heden ingeschreven: geitel werkloos: 693 mannen en 11 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 6 mannen en 1 vrouw; niet werkloos: 3 mannen. Alge meen totaal vorige week 742, bijgeko men 83, afgegaan 111, over 714. Sluiting Staten Generaal. Hedenmiddag zijn in een vereenigde vergadering, de beide Kamers der Sta ten Generaal, in naam der Koningin, door den minister van binnenlandsche zaken, mr. J. A. de Wilde^ gesloten. Verhooging varkensprijzen. Naar wij van bevoegde zijde verne men, worden de prijzen voor de var kens, bestemd voor de baconbereiding, wekte de Nederlandsche veehouderij centrale afneemt, met ingang van Maandag a.s. verhoogd met 2 cents per kg geslacht gewicht. HET INCIDENT OP HET BLAUWE ZAND. Vier arrestaties. Een uitgebreid onderzoek onder leiding v,an comm ssaris Schreuder van het bureau Adelaarsweg te Amster dam. heeft geleid tot aanhouding van een viertal personen, waaronder de werklooze arbeider Melchers, terzake openlijke geweldpleging in vereeniging tijdens het bezoek van Mussert aan het Blauwe Z,and viel met behulp van de aanvankelijk afgelegde verklaringen niet 'vast te stellen wie degenen waren geweest, die met steenen gooiden naar de auto, waarmede Mussert na het in cident wegreed en waardoor enkele ruiten vernield werden, later kwamen verschillende personen op hun uitla tingen terug, waardoor tot de arresta ties kon worden overgegaan. Het viertal dat hardnekkig ontken de, werd in den loop van den mor gen voor den officier van justitie ge leid. BEVOLKING GOES. Ingekomen: T. H. Wolterman, telefo niste, van 't Hertogenbosch, Leliestraa 55. C, de Jonge, dienstbode, van Ovc- zand, Middelburgschestraat 29. R. Wil- deboer, en vrouw, zonder beroep van Kloetinge, Westwal 54. Adr. Dirriks, dienstbode, van Kapelle, Piccardtstraat 17. C, van de Linde, verpleegster, van Kortgene, Oostwal 31; J, Otte, dienst bode, van Kloetinge, Lange Kerkstraat 20. E, Reinhoudt, dienstbode, van Wol- phaartsdijk, Klokstraat 3. W. C. Korts off. L. d. H., van Breda, Ravelijn 10. M J. Meulblok en vrouw, schildersknecht van Heinkenszand, Zaagmolenstr. 23. I de Vries, kantoorbediende, van Opster- land, Wilhelminastr, 25 M. B. Bluemer liefdezuster, van Hilversum, Kloeting scheweg 5A. L. J. Pronk en gezin, op zichter, van Montevideo, Middelburg schestraat 4. M. Louisse, dienstbode van Hoedekenskerke, Patijnweg 6. C. Broere mecanicien, van Rotterdam, Heernisse- weg 13. M. A. Huiszoon. dienstbode, van Wissenkerke, Oostsingel 18A, Vertrokken: H. J. G. A v. d. Waal verpleegster, van Oostwal 31 naar Gin neken. M. Driedijk, rijwielhersteller, van Emmastraat 14, naar Woensdrecht. M de Jonge, dienstbode, van Middelburg- schestr. 28, naar Ovezand, M. E, M. de Nooijer, huishoudster, van v. d. Spiegel straat 5, naar Souburg. J, P. H. Ouwen- dijk, opticien, van Groote Kade 42 naar Zierikzee. P. A. Braam, bakkersknecht van Korte Kerkstraat 5. naar Dode waard. W. M. Arendts, liefdezuster, van Kloet.weg 5a naar Amsterdam, J. M Bartelse en gezin, zonder beroep, vap, M. Sm.buurt 25, naar Utrecht. P. Ji Steenblok, hulp huish.. van Scheldestr 39 naar Den Haag. J. Snoek, kantoorbe diende, van Lange Vorststr. 73 naar Den Bosch. P. Bezuijen, assuradeur, van 's H H.kind.straat naar 's Gravenpolder E Traas, dienstbode, van Klokstraat 3 naar Heinkenszand. J. Bruel en gezin, koop man, van St, Jacobstr. 28 naar Eind hoven. pers z.j'P. M, de Koeijer, geb. van der Vorvel z. Overleden: D. A. Daane 4 j. jm. (I.C.) Krabbendijke, Bevallen: M, A. v. Boven, g'eb. Van Luijk d., J. v. d. Berge, geb, Matthijsse d., J, P. de Meester, geb. de Jager z., C. Kruijsse, geb. Nieuwenhuijsen z. Getrouwd: J, v. Driessen 34 j jm, en N. Koster 32 j. jd., P. J, de Boe 29 j. jm. en J. v. Weele 26 j. jd., A. A. Gewatse 24 j, jm. en S. J. Hoekman 26 j. jd. Overleden: M. v. d. Berge jd. (D.Z.) Kruiningen. Van 27 Mei3 Juni. Bevallen: M. P. Verschure, geb. Mod- de z.; J. Saaman, geb. Langendijk d. Overleden: C. Lavooij 75 j. echt. M. Meeuwsen, (I.C.) Rilland Bath, Over de maand Mei. Bevallen: J. Ots, geb. Jansen z. M. M. Sijperda, geb. Schrier z.; P. C. Iyam- brechtse, geb. Kloet z., R. v. d. Bliek, geb. van Ivvaarden d. Getrouwd: H. Lobbezoo 25 j. jm. en D. J, Krombeen 25 j. jd.; P. K. Zuiddijk 23 j. jm. en J. P, Walraven 19 j jd. Overleden: C. de Jager 68 j. echtgen. J. Bruijnzeel. (I C.) Nisse, Getrouwd: M. Quinten 24 j. jm, te Hoedekenskerke en A. Hoebeke 26 j. jd. te Nisse, P, J. Mol 23 j. jm. te Oudelande en P. Hoogesteger 21 j jd. te Nisse, L. C. Hubrechtse 24 j. jm. te 's Gravenpol der en D. L. v. d. Hiele 26 j. jd. Bevallen: L. Lokerse, geb. Klooster man, (D.Z.) Ovezand. Bevallen: M. C. v. Zanderen, geb. Oostdijk d., M. Westdorp, geb. Franse z-, M. Morouw geb. Pover d,; P. Witkam geb. Koens d. Getrouwd: C. Adriaanse 34 j. jm. te Eindhoven en J. Daalman 30 j. jd., D. H. de Jonge 30 j. jm. te 's Heerenhoek en J. Rentmeester 25 j. jd. Overleden: J, Priem 70 j. wed. J. Boonman. (D.Z.) Breskens. Over de maand Mei. Bevtallen: Q. L. P. de Bree, geb Louws z., M. M. Luteijn, geb. Carels d., C. E. v. d. Heuvel, geb. de Vuijst z.. M. de Bliek, geb, C,uppon z.; M. A. Haart- sen, (geb. v. d. Broecke d., 'C. J. Vroon, geb. Maarleveld d., C. de Barre, geb. Verduijn d., H. F. Mooij, geb. Paap z., M W. Joziasse, geb. v. d. Broecke z., S. J. Verdouw, geb. Van Lare d., M. M de Meijer, geb. Jongman d. Overleden: A. S. de Ruijsscher 76 j. echtgen. I. v. d. Sande, P. J. de Vinde 46 j. echtgen, M. C. Brakman. Getrouwd: A. P. v. d, Broecke 31 j. jm. en F. J. de Visser 27 j. jd., P. B Bruggeman 24 j. jm. en L. S, v. Hane- gem 21 j. jd., L. v, Melle 29 j. jm. en N. de Feijter 23 j. d,, J. van Belois '26 j. jm. en M; Verduijn 26 j. jd., A. W. Vermeu len 24 j. jm. en A. M. Morel 21 j. jd. (B.C.) Biervliet. Over de maand Mei. Bevallen: P. E. Moelaert, geb. de Jon ge z.; J. M. van Hout geb, de Back z.; A. Klaeijsen geb Van Cadsand d. Getrouwd: T. de Boevere 27 j. jm. en A. de Baerdemaecker 20 j. jd. Overleden: C. M. Porreij echtg'en, I. v, d. Linde 75 j. (B.C.) IJzendijke. Over de maand Mei. Bevallen: M. L. Pijcke, geb. de Jager z'., C. Dreve, geb, Donze z., I. M. v. Ac ker, geb. Boussen d. R. M. de Buck, geb. de Krijger d. Getrouwd: G. R. de Smet 26 j. jm. en E. W. Wijffels 30 j. jdC. de Smet 30 j. jm. en C. C. M. D'huijvetter 25 j. jd., A. E. de Milliano 32 j. jm. en A. M. v, d. Vijver 33 j. jd. (IJz.) BURGERLIJKEN STAND. Goes. Bevallen: L. Remijn-Vette te 's Hee renhoek d., H. Joskers-Vrydag z. Ondertrouwd: K. Adriaanse 29 j. te Middelburg en A. de Dood 24 j. Getrouwd: M J. Verburg en C. van Strien. Overleden: J. de Rooy 74 j. wedn. van W. K. Bout te Ierseke, M. F. Ventevoge" 1 jaar. (D.Z. Borssele. Overleden: S. Tromp 69 j. jm. J. Evers- dijk 72 j, wedn., C, Almekinders. Bevallen: M. Smit, geb. de Jonge d., C. de Vrieze, geb. Mulder d., M. Paar- dekooper, geb. Kerkhoven z., L. Wal- hout, geb. Bras d. Getrouwd: J. Vermue 25 j, jm. te 's Heerenhoek en J. M. Boomman 26 j. jd., P. Minderhoud 26 j. jm. en J. J. Priester 24 j. jd. (D.Z.) Ierseke. Van 29 Mei5 Juni. Ondertrouwd: M. J. M. Stieger 27 j. jm, te Goes en M. L. Vette 24 j. jd., J. F. Orteleee 33 j. jm. te Goes en C, A. Snoep 27 j. jd. Getrouwd: J. A. Guitoneau 20 j. im. te Amsterdam en J. Simonse-20 j. jd., C, W, Poortvliet 25 j. jm, en A. v. Haveren 26 j. jd. te Kloetinge. Bevallen: J. v. d. Dorpel, geb. van Liere d., P. A. de Koeijer, geb. Schip MARKTBERICHTEN. Middelburg, 4 Juni. Groenten- veiling: Spinazie 417 c., Postelein 2 8 c., Moskrul 25 c„ Zuring 27 c., Suikerboonen 82 c„ Andijvie 2,51,5 c, Stamsnijboonen 62 c,, Doppers 2835 c., Peulen 4452 c., Uien 3—8,5 c., alles per kg, Peën 512 c.. Selderie 49 c., Rabarber 37 c., Radijs 11,5 c., Ram menas 1,53,5 c,alles per bos, Bloem kool 216 c.. Andijvie 13,5 c., Krop sla 13 c., Komkommers 59 c., alles per stuk. Middelburg, 4 Juni. Fruitveiling. Perziken 714 c., per stuk, Tomaten 32 39 c., Blauwe druiven 8286 c., Aard beien 3288 c., Roode bessen 5164 c., alles per kg. Middelburg, 5 Juni. Op de ex portveiling waren 2500 kg Kruisbessen aangevoerd. De noteering was f 5.50 per 100 kg. Goes, 4 Juni. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Groote veiling. Kruis bessen f 6.607.10 per 100 kg. Kleine veiling': Aardbeien 3590, per 100 kg. Groenten: Doperwten 2327, Peulen 2835. Postelein 410, Spinazie 10— 12, Stoofsla 25, Uien 1, Nieuwe aard- appels (Eerstelingen) 1415, idem (drie- j lingen 12, Oude aardappels (Zeeuwsche Blauwe) 33.10, per 100 kg. Bloemkool 210, Kropsla 0.602.50, Komkommers 38, Koolplanten 0.13, per 100 stuks, Wortelen 57, Rabarber 48, Sjalotten 5, Selderij 2.102.60, Rammenas 11.60 Radijs 2,10, per 100 bos. Bloemen: Hortensia 21, Spirea's 13, Geraniums 57, per 100 pot, Dhalia- stek 4, per 100 stuks, Anjelieren 5, Iris sen 2.503, Korenbloemen 5, per 100 b.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3