Examens in aantocht. MIDDELBURGSCHE BIOSCOPEN. DE COURANT GOES. Da's aardig WALCHEREH. !ÜSD-BEVELAMS$t 2EEUWSCH-VLAANDEREU WJ>, MIDDELBURG. GOES. gedaan worden! En dan in de eerste plaats een fl nk stuk in de krant, zoo oordeelden velen, waarschijnlijk in de meening dat publicatie nog w^t van nut kon zijn voor hen. Maar we van de visschers vernamen, komt hun deze vergeefsche reis alles met elkaar een bedrag van plm, 4000 gulden te kosten, wat in dezen tijd dubbel jammer moet worden genoemd. Een overvolle tram. Het is den laatsten tijd gewoonte, dat in de morgenuren de electrische tram, alleen met een motorwagen rijdt, In de meeste gevallen is dit voldoende, maar hedenmorgen was het anders, De tram, die te 9 uur van de Markt vertrekken moet, kreeg o.a. een groot aantal con gressisten van de Haka te vervoeren, en het resultaat was, een overvolle tram, waarin men als haring in een ton zat en stond, en een twintigtal personen, d'e achter moesten blijven, zelfs een paar heeren, die nog voor een dame met kin deren, het voorbalcon hadden verlaten. In het reisseizoen zal de tramdirectie goed doen, met de kans op een plotse- lingen toeloop rekening te houden, an derzijds zullen organisatoren van con gressen enz., die op bepaalde uren een extra aantal tramreizigers verwachten, goed doen de directie te waarschuwen. Wraak. Bij den houder van een incassobuerau hier ter stede is in den nacht van Dins dag op Woensdag de wasch, die buiten lag, stuk gesneden. De politie stelt een onderzoek in. Vermoedelijk betreft het hier een wraakneming van iemand, die door toedoen van dit bureau is veroor deeld tot betaling van zijn schulden. (De Z.) Zoo'n schaaltje verdeeld in drie vakken (voor 3 soorten bonbons of koekjes), Weer iets nieuws uit Witkam's Geschenkenhuis. Voor bonbons 75, voor koekjes 250 ct. (Ingez. Med.) Langs de straat. Men schrijft ons: Eindelijk was de lang verwachte dag aangebroken, dat onze goede Ganze- stad bezocht werd door 300 dames uit den landbouwstand, uit alle oorden des lands. De middenstanders, die altijd paraat zijn, hadden al hunkerend naar dezen dag uitgezien. Een hunner maakt zelfs voor deze gelegenheid een speciale éta lage, Maar och, hoe anders is het gegaan dan verwacht mocht worden: de mid denstanders zagen overdag nog minder winkelende dames dan gewoonlijk. Des avonds het was intusschen ne gen uur geworden kwamen drie da> mes bij een winkelier aan de deur ram melen; zij wilden zoo graag een sou veniertje koopen. Maar de betrokken winkelier moest de dames vertellen dat de wet dit na 8 uur 's avonds verbiedt. Hij maakte van deze gelegenheid te vens gebruik om de dames de vraag te stellen, waar toch die 300 dames feite lijk waren. „O, mijnheer, kreeg hij ten antwoord, wij zijn stilletjes weggegaan, maar de andere dames zijn alle in de zaal geble ven op verzoek van een der heeren, die hun mededeelde, dat het uurtje stads- bezoek verviel''. - De winkelier stond paf, en de dames gingen verder langs de gesloten win kels. Toen het middernachtelijk uur reeds voorbij was, werd het druk op straat in de Ganzestad. Even maar, toen was het weer rustig. Deze drukte were veroorzaakt door de dames, die na den vermoeienden dag hun hotels en pen sions opzochten, om van hun welver diende rust te genieten! Er wordt gefluisterd, dat eenige win keiiers, bloemen hadden doen aanbie den. De dank der heeren is dus geweest dat juist het voornaamste punt voor de middenstanders van het program ge schrapt is geworden. De middenstanders zijn dus wel ge waarschuwd voor een volgende maal. De bazar door „Volksonderwijs gehouden in de „Prins van Oranje" ten bate der openbare bewaarschool, heeft netto 620 opgebracht. Een resul taat, dat de commissie ons met groote dankbaarheid mededeelde. De collecte voor het Fonds voor Bijzondere nooden heeft deze week 42.93 opgebracht. Oplichting. De gemeente-veldwachter van Melis kerke en Aagtekerke heeft ziekeren C de G. aangehouden, verdacht van op lichting gepleegd te Middelburg. De man is voor den commissaris van politie te Middelburg geleid en nadat proces-verbaal was opgemaakt heden morgen voor den officier van justitie. VEERE. Met de komst van de nieuwe motorbrandspuit is thans de noodzake lijk'heid van het bezitten van een brandspuithuis, naar voren gekomen Het ligt in de bedoeling om door ver bouwing of door nieuwbouw een der gelijk huisje aan de thans gestelde eischen te laten voldoen en daarbij is, naar wij vernamen, het oog gevallen op het overdekte speelterrein van de o.l. school. Ook heeft men een hoek van het sportterrein langs den Torenwal op het oog gehad. Wij vragen ons echter af, of de gemeente geen bete/re ter reinen bezit, die evenzeer voor dit doel geschikt zijn. Hierbij denken wij aan het land naast het slachthuis, dat aan den buitenrand der gemeente ligt, VEERE. Ten behoeve van de herstel ing van het stadhuiscarillon, waarvan, naar men weet, verscheidene klokken overgegoten moeten worden, heeft de ïeer J. C. E, baron van Lynden, te Den laag, hoofd van den Rijksgebouwen dienst, een bedrag van f 250 geschonken als eerste gift ter verwezenlijking van deze langgevoelde behoefte. Met ver trouwen zien wij thans naar navolgers van deze werkelijk schoone geste uit. HANSWEERT. De minister van fi nanciën maakt bekend, dat ten be- ïoeve van 's Rijks schatkist is ontvan gen wegens over vorige jaren te wei nig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te H.answeert f 70,74, onder de etters N.N. IERSEKE. Vrijdagmiddag is alhier gearriveerd de stalen omgebouwde kotter van de firma gebrs. Riedijk alhier. Het schip is een mooi mode! cotter; van achter kruisermodel lang ongeveer 20 meter, kan ruim 300 ton mosselen laden; breedte ongeveer 4,50 m. De machinefabriek Bakker zal er n 40 pk Kromhout motor inbouwen en voorzien v,an een nieuw type Bakker ier. Het schip' mag als een aanwinst voor onze vissctiersvloot worden aan gemerkt. Met de vangst van kreeften gaat het nog niet hard, de visscherij is dit seizoen beneden het middelmatige. De prijs is teruggeloopen tot 1.70 voor de kle'ne en f 1.50 voor de groote kreeften. Een en ander is een gevolg van den grooteren Scandinavischen aan voer. Ook de gevolgen van het zoo genaamde verschalen zijn reeds merk baar. Dit is een periode die enkele weken duurt en waarin de kreeften zoo zacht zijn, dat ze niet veHiai|del- baar zijn. De vraag n,aar kreeften is goed, de handelaren blijrven niet als andere jaren met. volle hokken zitten. De kreeltenparken m de oesterputten vormen in den zomer voor vele vreem delingen een attractie en vele malen komen groote bussen met vacantie- gangers een bezoek brengen. KLOETINGE. Gisteravond vergader de het bestuur van de Kloetingsche Oranjevereeniging met de besturen van een groot aantal Kloetingsche Vereeni- gingen, in verband met het Oranjefeest, dat zal worden g'ehouden op 19 Juni а.s. den verjaardag van Prins Bern- hard. Een concept programma voor deze feestviering _werd besproken en als volgt opgesteld: 88,15 Klokgelui; 8,309 Concert op de tent; 910 .ftin- deroptocht; 1011,30 Kinderspelen en tractatie; 1,30 Opstellen optocht; 2 3,30 Optocht; 46,30 Volksspelen; б,458 Voetbalmatch Unitas; 8 uur Muziek, zang, mondorgelclub, Licht- stoet. Voor den optocht gaven zich reeds een flink aantal vereenigingen op. Besloten werd verder prijzen be schikbaar te stellen voop versiering van buurten, étalages enz. Op 10 Juni a.s. zal eerst nog een algemeene ver gadering van de Oranjevereeniging worden gehouden, OUDELANDE. De heer J. Meeuwse waterbouwkundig ambtenaar alhier is aangesteld als opzichter bij den rijkswa terstaat met standplaats Vreeswijk. RAAD VAN SLUIS. SLUIS. (Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap v,an bur gemeester Berkers, voltallig. Bij de jngekomen stukken was een schrijven aanwezig van verschillende vereenigin gen op Christelijken grondslag in West Zeeuwsch Vlaanderen, waarin wordt aangedrongen, dat het gemeentebestuur maatregelen zal treffen tegen de verre gaande verwording der zeden. De V o o r z. merkte hierbij op, dat een juiste wettelijke maatregel hierin niet valt te treffen, want wat is de scheidingslijn tusschen bevoegd en onbevoegd. Wel zal zooveel moge- liijk hierin worden tegemoetgekomen in de politieverordening. Door een der raadsleden werd de opmerking ge maakt, dat de gemeente Sluis reeds stappen gedaan heeft in de riehting van de welvoegelijkheid, door een bord te plaatsen bij de aanlegplaats van de boot, waarop, zooals we reeds eerder hebben gemeld, enkele waar schuw ngen staan geschreven in de Duitsche, Fransche en Engelsche taai. Of dit tenslotte zal blijken voldoende te zijn, zal moeten worden afgewacht. Van den landbouwer N. Remeijn te Heille was een verzoek ingekomen om vergoeding voor zijn schoolgaande kinderen. Hij beriep zich hierbij op artikel 13 van de l.o.-wet 1920, waai- bij wordt bepaald, dat ten behoeve van ouders van in den leerplichtigen leeftijd vallende kinderen, d'e deze kinderen onderwijs van een bepaalde richting wenschen te doen genieten, terwijl de woning deze* kinderen op een afstand van me?i dan 5 Km is ver wijderd van een voor hen toeganke lijke school, desverlangd ud de ge meentekas een tegemoetkoming in de kosten kon worden verleend. Beslo ten werd na re- en dupliek den heer Remeijn in overweging te geven een rapport over te leggen, waaruit blijkt, hoever de afstand van zijn woning tol de school precies bedraagl en dat de Raad dan verder zal zien. Van E. Loete te Sint Anua ter Mui den was een verzoek ingekomen om beschikbaarstelling van een bedrag voor aankoop van een plaatsje inge volge de Landarbeiderswet. De Raad besloot den heer Loete te verzoeken de erfpacht, welke op dit plaatsje be rust af te koopen, waarna verdere maatregelen zouden kunnen worden genomen. Door den heer J. F. Bauer te S'nt Anna ter Muiden w,as een verzoek in gediend om ontheffing van de betaling van opslaggelden in de omgeving van zijn woning. De aangeslagene was zelf gekomen om zijn stelling in deze te verdedigen en deed vervolgens het volgende relaas: Reeds eenige malen was hem een schrijven aangeboden, waarin hij verzocht werd de oude ma terialen, welke zich in de omgeving van zijn woning bevonden op te ruimen of een andere plaats te geven. Daar hij niet wist, waarheen hij die materia len zou moeten brengen, nam hij de vroegere wethouders Hoegen en Batse- laere in de armen en vroeg deze hee ren om raad. Deze rieden hem ,aan, de zaak kalm zijn beloop te laten. Evenwel kwam de ontvanger der op slaggelden hem manen en een bedrag CITY. De keizer van Caliiornië. Onze vaderlandsche geschiedenis be zit heel wat episoden waarin dappere mannen, krijgslieden, koene zeevaar ders vooral, een groote rol hebben ge speeld, zoodanig, dat het huidige nage slacht nog met eerbied en waardeering hen herdenkt. Alleen is het Nederland- sche filmwezen nog niet zoover en zoo machtig dat de levensgeschiedenis dezer mannen als object kan gelden voor een rolprent. In Californië daarentegen heeft men daarvoor beter de middelen (Hollywood) doch daar schijnt weer het aantal waar lijk groote mannen, die geschiedenis maakten niet zoo erg talrijk te zijn. Ten minste men gaat deze gevolgtrekking onwillekeurig maken omdat de kolo- nistentrek naar het Westen en dan voornamelijk de bekendste leiders van een dergelijke karavaan zoo dikwijls tot onderwerp wordt genomen. Toch ziet men altijd weer kans films van deze strekking aantrekkelijk te maken. Zoo ook deze film, welke het heldhaftige pionierswerk van den Zwitserschen ko lonist Johan August Sutter weer eens in het licht stelt. Deze film heeft ongetwijfeld de ver dienste dat alle goedkoope romantiek vermeden is. Zij geeft zonder meer in groote lijnen, uitstekend tot een geheel vereenigd en boeiend verteld, de ge schiedenis van dezen kolonist weer: de opbouw en de ineenstorting. De op bouw voltooit zich geleidelijk. Na een moeizamen tocht in Californië aangeko men, gevlucht zijnd® uit Zwitserland, ontpopt zich Sutter's leiderschap. Het is al vooruitgang en bloei wat zich open baart, totdat.... er goud gevonden wordt. De goudkoorts grijpt allen aan, de ellende begint, de lijdensweg van Sutter vangt aan. De offers die hij brengen moet zijn onnoemelijk groot. Zijn strijd tegen de rechtvaardigheid is een hopelooze strijd. Niemand, zelfs de hoogste instanties niet, wil zijn recht erkennen. Arm begonnen, arm gestor ven. De film goed gemonteerd schetst ons de geschiedenis van dezen pionier op treffende wijze met Louis Trenker's uitstekende vertolking van Sutter, Broederstrijd. Deze film legt weer eens met klem den nadruk op den waanzin van den oor log. Waarom moeten vrienden als vij anden tegenover elkaar staan, omdat zij van verschillende nationaliteit zijn? Een menschenleven is in den oorlog niet in tel en de liefde van twee jonge men- schen dreigt door de haatdragende om geving verwoest te worden. Het verhaal vertelt van twee vrien den een Duitscher, Fred en Bob, een Amerikaan, die als vliegeniers de Duit sche luchtmacht gaan dienen. Beiden vatten liefde op voor hetzelfde meisje. Dit brengt eenige verwijdering teweeg, welke het hoogst wordt wanneer Ame rika den oorlog aan Duitschland ver klaart. Bob deserteert en keert zich nu tegen de Duitschersl Hevige luchtge vechten en spannende situaties komen in deze rolprent voort, en goed spel van Ben Lyon, Sari Maritza en Erich von Stroheim. ouden vriend den ondersheriff, te vangen, dan Iaat hij zien dat de oude methodes nog zoo gek niet zijn. Daar kan dan de nieuwe blufferige sheriff niet tegen op. Het geval is heel aardig in elkaar ge zet en naast de spannende oogenblikken ontbreken ook de geestige intermezzi niet. ELECTRO. Broken Blossoms. 't Is een een passende titel die men deze film toebedacht heeft. Men proeft er de tragiek uit. En daar is niet zuinig mee omgesprongen ook. Doch het is een drama met een poëtischen inslag. Dat mag ook wel, want de geschiedenis is al erg genoeg. Het draait om een kinder ziel die ondergaat aan het brute leven in de Londensche slums. Een zachtzin nige Chineesche jcsageling, die uit het land van den Lotos getrokken isom het Westen de Boeddhistische leer van vrede en geluk te prediken en daarbij zeer gedesillusionneerd wordt, is er me de in betrokken. Lucie is de teere bloem die wonderschoon opbloeit in een broeiende sfeer van ellende en misdaad. Een bruut van een vader, bokser van beroep, en de drank boven alles lief hebbende, behandelt haar als een hond. Hij spaart de karwats niet en het is geen wonder dat hij zijn eigen vleesch en bloed tenslotte doodslaat. Dat is heel erg, doch men voelt het aankomen en kan het aanvaarden als een oplossing van al het leed. Chen, de Chinees, is de eenige mensch waar Lucie nog eenige zielsge lukkige dagen doorbrengt, omdat beide in zich dragen de goedheid des harten, die niets eischt doch alleen geven kan. De zolderkamer van Chen is Lucie's laatste toevlucht en daar leven beiden in een sprookjessfeer, die niet blijven kan, omdat het nu eenmaal een sprookje is. Dat de ellendeling van een vader een ontijdig einde vindt door Chen's hand, ligt in de lijn. Wat de film prediken wil, is niet dui delijk of het moest dit zijn, dat er voor een gevoelig menschenhart geen plaats is op dit ondermaansche. Dolly Haas speelt de rol van Lucie op een kinder lijk ontroerende wijze. De regisseur heeft overigens lang geen slecht werk geleverd. Alleen het verhaal.... Op vrije voeten, Een film waar pit in zit. Ondanks het 'feit dat er cowboys in voorkomen, wordt er heel weinig van de vuisten ge bruik gemaakt. Een bankroover die 20 jaar achter de rug heeft, komt weer in de maatschappij en vindt daar zoo een en ander veranderd, In Amerika wij zigt alles zich snel en daardoor beleeft onze vriend die overigens een heel sympathieke kerel is rare dingen. Hij is z'n tijd ten achter, doch als het er op aan komt om een paar bankroovers die bovendien z'n dochter als gijzelaar ster met zich voeren samen met z'n GRAND THEATER. De Spion. Een drietal mannen, werkende voor een buitenlandsche mogendheid, heeft als doel het bemachtigen van de plan nen voor een nieuw type vliegtuig, een tank en die voor de verdediging van een belangrijk waterwerk. We maken allereerst mede hoe één hunner, op val- sche papieren, in betrekking komt aan de fabriek die de vliegtuigen bouwt. De twee anderen weten zich bevriend te maken met een ingenieur, die in de gelegenheid is hen de verdedigingsplan nen voor de waterwerken te verschaffen en bij een militair die deel neemt aan de oefeningen met de nieuwe tanks. Zij bin den den militair aan zich door een paar zorgeloosheden van zijn kant, die ze op geraffineerde wijze uitbuiten, en bij den ingenieur maken zij gebruik van zijn voortdurend geldgebrek, veroorzaakt door eenlieftallige maar z'orglooze en geldverslindende jongedame. Op werke lijk suggestieve wijze brengt de film het wroeten van den spion en zijn handlan gers in beeld en men voelt aankomen, dat hun slachtoffers, eenmaal een voet zettende op het hellende vlak, weldra geheel in hun macht zullen zijn. En op even suggestieve wijze gevoelen we, hoe de krachten aan de andere zijde, mi litaire autoriteiten en politie, die eerst vermoeden en geleidelijk zekerheid van de spionnage-plannen krijgen, de spion nen vangen zullen in het net, dat lang zaam maar zeker steeds nauwer om hen heen getrokken wordt. En al beseffen we klaar het misdadige van het werk der spionnen, we kunnen toch ook niet nalaten hen te bewonderen, om hun ge slepenheid en hun moed, als enkelingen tegenover een macht, die detectives, speurhonden, auto's, vliegtuigen en oor logsbodem tot haar beschikking heeft om zich te beveiligen, En daarnaast be seffen we, van welk een vèrstrekkenden invloed de twee factoren „vrouw" en „geld" op het verloop van dit drama zijn „De Spion" is in dit genre een film van bijzondere kwaliteit, en schijnt, door het zoo natuurlijke spel van hoofd personen en figuranten, een simpele weergave van de werkelijkheid te zijn. De papsoldaat. Het tweede hoofdnummer is van ko- mischen aard en schildert de avonturen van Joe Brown als soldaat en held te gen wil en dank. Een rolprent vol ko mische verwikkelingen, teveel om te releveeren, waarin Joe Brown ons voortdurend weet te amuseeren. Een kalme beheerschte zenuwtoestand 'is dan van groot belang. Mijnhardt's Zenuwtabletten houden U rustig', geven-U het nood.ge zelfvertrou wen en maken U het examen doen lich ter. Neem ze nu reeds in deze drukke dagen. Buisjes 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) van f 23 vorderen. Daar de heer Bau er dit n et kon en niét wenschte te betalen, h,ad hij zijn verzoek ingediend. Het verzoek werd in geheime zitting behandeld. Na het weer openbaar wor den van de vergadering werd besloten aan Bauer een terre'n bij zijn woning te Sint Anna ter Muiden gratis ter beschikking te stellen voor - plaatsing van eventueel ter reparatie aange brachte werktuigen e.a. Zou evenwel door hem meer grond in gebruik wor den genomen, dan kon opslaggeld wor den geheven. Inplaats van F, M. Heemshuizen, lid van het Algemeen Armbestuur van Sluis, die niet meer als zoodanig in aanmerking wenschte te komen van wege zijn hoogen leeftijd, werd be noemd de heer A. J. de BruijneVer- hage. Daar Adr. Lako zijn benoem'ng tot lid van het bestuur van de Gods huizen niet wenschte aan te nemen, werd in deze vacature voorzien door de verkiezing van A. J. de Bruijne Verhage. Door enkele caféhouders in de ge meente waren reclames ingediend om het vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank te verlagen. Daar de opgave van ingeslagen drank hier lijnrecht tegen in ging, werd met algemeene stemmen besloten op de reclames afwijzend te beschikken. Eveneens werd een verzoek van den caféhouder F. B, van den Bussche om vermindering van recognitie voor ge bruik van gemeentegrond op de Markt afgewezen. Door B, en W. werd voorgesteld om aan den gemeente-archivaris een tijdelijke gratificatie te verstrekken in zake zijn werkzaamheden op het ge meente-archief. Voorheen werden al leen reiskosten vergoed, doch nu bij het gemeente-arheief ook de archie ven van verschillende polders zijn op genomen en er zoodoende meer werk is te verrichten, stelden B, en W. den Raad voor een vergoeding te geven van f' 400, wat goedgevonden werd. Naar aanleiding van een beslissing van Ged. Staten tot onthouding van goedkeuring aan een raadsbesluit, waarbij aan P. -F, de Kaestecker te Sint Anna ter Muiden ontheffing werd verleend voor het bouwen buiten de rooilijn, werd door den Raad beslo ten bij de Kroon in beroep te gaan. Overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten werd de verordening op de heffing van gelden ingevolge "de besmet telijke ziektewet gewijzigd. Van P. F, Standaert, hotelhouder te Terneuzen was een verzoek ingekomen om den stadhuiskelder tot likeur-ta verne te mogen inrichten, In principe werd besloten deze toestemming te verleenen. De heeren Brevet, Somers en Trouw stemden tegen, daar ze van oordeel waren, dat door dergelijke in richting de eigen caféhouders zouden worden benadeeld. De volgende voorwaarden zouden ge steld worden: a. Alleen likeuren van bekende bin- nenlandsche firma's zullen mogen wor den verhandeld (dit was eveneens voorop gesteld door den exploitant); b. de installatie zal geschieden on der goedkeuring van B. en W. Deze zal bestaan in de inrichting van den kelder met oud-Hollandsche meubelen en dito verlichting; c. de kelder zal zonder eenige ver plichting tot het gebruiken van de consumptie mogen bezichtigd worden. d. de kelder z,al in gebruik kunnen worden genomen voor 90 achtereen volgende dagen tegen een kostprijs van f 300, Met algemeeine Remmen werd besloten den heer Standaert met deze voorwaarden in kennis te stel- len. Door eenige raadsleden werd de aandacht gevestigd op de trage gang van zaken inzake de bestrating en het aanleggen vn het fietspad op de Kaai. De V o o r z. lichtte hen in. De heer Somers vroeg of de keien in den Molenberg wel volgens bestek zijn geplaatst. De V o o r z. zeide, dat nog niets is opgenomen. DUITS Hl isl Men me| De 600 werkers vj te Berlijn naar Dan tl nemen. PJ van den ll rijksleider,] aan deze KARDIN? Gistereil ticaan op sche rege Duitschenl caan. Hei] Miindelein wegens z| Duitschlan Het wijl geering oq nomen on ministers den op dl Paus zelvl de uitlatiq persoonlij] controle tijd dat dij thans in Te Berl| dat men antwoord fl te bestud] ste gezict -noemd ka RI Van al geen gevt ben voor] Guadarra geeringst. bracht, geschied zijde der drid wor over denlj darrama. bereikt, gen op front va troepen 'gerukt. De Spa Britschei een note regeerim sche vlo internati te vertr< De Sp volgens nissen, „Deutscl] Ibiza er luchtdoel twee vlf hierop van bor De Sp| landen, komst waarbor| recht oc water ei gebied zullen ren kei De rej] verklaaij een ond feit, da] „Deutsc de bevc De mi Giral, hl sche rq het bc rechtsg] gig te voor hel nale ju| den. De B lijn, Rc handige tröle. X heizen, weten heidszö een de mogenc den va voorzie de con Ds. Berlijn protes zeide, vens f aanhai gen 2( de reg schaar gen, zijn at noemt restee ven gen v

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2