ZILVER STEMT OP JULIENNE H.Y. Bataafsche Hypotheekbank Mevr. v. d. Bent, N.V; UTRECHTSCHE HYPOTHEEKBANK LANDBOUW. IE VOORSTANDER IS aan te besteden 3V° pCt PANDBRIEVEN a 99 pCt U wenscht haar1 toch het beste, wat U zich denken kunt? f 27.IÈ toi 439i£ De 95ste Halfjaarlijksche Uitloting van Pandbrieven AANBESTEDING. HELDERZIENDE, Rotterdam Telef. 36432. Heemraadssingel W.Z. 153. UTRECHT MEN DA- van algeheele winkelsluiting op Zondag, van verbod van sportwedstrijden op Zondag, van afschaffing van de Staats loterij, van de bijzondere school en van de tegenwoordige zendtijdverdeeling, kan op de anti-revolutionnaire lijst van Dr. Colijn stemmen, maar WIE MET ONS VAN OORDEEL IS, dat niet het ideaal van den winkelier kan zijn om zijn winkel zooveel moge lijk gesloten te houden, dat de sportbeoefening ook op den Zon dag mogelijk moet blijven, dat de Staatsloterij een onschuldig ge noegen is, dat de openbare school voorkeur ver dient en dat aan de algemeene omroep, de A.V.R.O., door het zendtijdbesluit onrecht is aangedaan, die Iets, dat zich aanpast bij haar verlangen naar degelijkheid en elegantie? Dan is wel een der mooiste geschenken, die U haar kunt geven een cassette Gero- Zilver. Voor de degelijkheid staat de langdurige garantie van de Neder- landsche fabrikanten U borg. In de uitgebreide collectie vindt U zeker het elegante model harer keuze, hetzij een klassiek Hol- iandsch zilvermodel of een der creaties van bekende sierkunste naars. Complete cassettes vanaf Wetëringschans 124 AMSTERDAM zal worden gehouden Dinsdag 25 dezer, ten overstaan van Notaris F, W. Ludwig, van welke uitloting vanaf Vrijdag 28 Mei a.s. lijsten verkrijgbaar zijn te AMSTERDAM, ten kantore der Bank ROT FERDAM, bij het Bijkantoor der Bank (Firma C. de Ruyter) Wijnhaven 69 s-HERTOGENBOSCH, ten kan tore der Firma Lentjes Dros- saerts, Waterstraat 1. DE DIRECTIE. Amsterdam, 24 Mei 1937. HET BESTUUR van de R. K. Ziekenverpleging »St. Joanna" te GOES, wenscht de levering van Levensmiddelen, Brood, Vleesch- waren, Melk en Eieren voor het 2e halfjaar 1937. Inschrijvingsbiljetten vóór 31 Mei a.s. in te leveren op het Zieken huis. Burgemeester en Wethouders van GOES zullen op Donderdag 27 Mei 1937 des namiddags 3 uur ten stadhuize aanbesteden „Het lichten, schoonmaken en te ren en weder inhangen van 2 sluisdeuren op het Goesche Sas, volgens het daartoe op gemaakt bestek". Dit bestek is ter secretarie ver krijgbaar ad f0.50 per exemplaar. Advcrleeren is NIET duur! Bij ons nieuwe lokaal-lariel kost deie advertentie op jaarcontract, 1 per week, nog geen gu Iden Vraagt inlichtingen aan het Bureau van deze courant werkt door eigen kracht. Helpt U door deze moeilijke tijden heen, ook op zakengebied. Velen hebben hun geluk en wederopbouw aan haar te danken. Werkt voor alle standen. Succes verzekerd. Is da gelijks te spreken, ook per brief en foto. CONSULT 2.50. Alle nog niet aflosbaar gestelde 4'/2 pCt Pandbrieven kunnen tot nader bericht nog geruild worden in4 pCt Pandbrieven a 100'/4 pCt of 3>/a pCt a 99 pCt. De Directie Mr. A. J. S. VAN LIER Mr. P. R. HOORWEG 10 min. later brengt een Deetos-dame den stand op 31. Een pracht schot van de Ru (Swift], dat doel treft wordt niet toegekend, daar de scheidsrechter gefloten had voor een overtreding, waar na weer een Deetos-dame de score ver hoogt tot 41, Kort voor het einde schiet een Deetosheer minder fraai in. 5—1. Ove,r- het algemeen bleken de Zeeuwsche korfballers dus niet opge wassen tegen hun Dordtsche sportvrien den, hetgeen in hoofdzaak toe te schrij ven is aan het ontbreken van systemati sche training. Deze wordt bij Deetos zeer sterk doorgevoerd met als gevolg een specifiek clubspel. De grootere schotvaardigheid is zuiver een gevolg van veel trainen en dus ook voor onze spelers gemakkelijk te bereKken. Dat een en ander een aansporing moge zijn voor de Zeeuwsche clubleiders om over te gaan tot systematische training en voor alle Zeeuwsche korfballers om daar trouw aan deel te nemenf Rundveekeuring te Gapinge. Te Gapinge werd Vrijdagmiddag, op een daartoe door den heer P. Aarnout- se welwillend beschikbaar gestelde wei de, de jaarlijksche rundvee-keuring uit gaande van de afd. Gapinge van de Vereen, tot verbetering van het Rund vee in Zeeland gehouden, waarvoor ook nu weer zoowel uit de naaste om geving als uit andere deelen der pro vincie zeer groote belangstelling be stond, o.a. was de heer Kloek inspec teur van het N.R.V. Stamboek uit 's- Gravenhage overgekomen. De keurings commissie bestond uit de heeren: Zwa german, Kloek, Kleinepier en Waes. -Aangevoerd werden 16 stieren, 58 melk koeien, 13 kalfvaarzen, 21 vaarzen en 9 vaarskalveren. De keuringscommissie roemde het aangevoerde vee als een zeer beste collectie fokdieren, terwijl de heer Zwagerman wees op de wijze waar op indertijd de verbetering te Gapinge is ter hand genpmen o.a. door aankoop van zeer goede stieren, het invoeren Win een melkcontróle e.d. Van dit alles konden nu de resultaten worden aan schouwd. Spr. drukte zijn groote tevre denheid uit over de beste kwaliteit van het aangevoerde vee en bracht hulde aan degenen die indertijd tot de veever betering te Gapinge het initiatief heb ben genomen. De uitslag van de keuring was als volgt: Volwassen stieren: le pr.: „Pietje's Jan met verhooging voor de afstam ming en 85 p.; le pr. „Botermijn II" 83 p. eig.: van beiden ,,de Stierenvereeni- ging" te Gapinge. Stieren boven 1 jaar: le pr. „Dirk" 74.8 p. eig: J. Wattel; 2e pr. „Frits 74% p. eig. L. Meijers,; 3e pr. „Frits" 74 p. eig. P. Aarnoutse; 4e pr: „Ida's Jan" 74 p. eig. J. Louwerse Jzn. te St. Laurens; 5e pr. „Mijne' 74 p. eig. J. Wattel; Eervolle vermelding „Willem" eig. J. Poppe. Stieren (beneden 1 jaar) le pr.: Frits" eig.: A, Wondergem; 2e pr, „Do- rus" eig. And. Maas; 2e pr. „Bernhard" eig.: A. Wondergem; 3e pr. „Trui's Bo- termijn" eig. C. Langebeeke; 4e pr. „Ce- sar" eig: J. Lampert; 5e pr. Adolf" eig: P. Aarnoutse; 6e pr. „Frits" eig: J. Aar noutse; 7e pr. „Adrie" eig; P. Aarnout se. Koeien (1 maal gekalfd) 11 stuks de pr. „Elza" 81 p.; 2e pr. „Rosa" 80 p. eig. van beiden P. Brasser te Kleverskerke; 3e pr. „Mina" 79% p. eig. P. Brasser, voorn., 5e pr. Marie" 79 p. eig. P. Lan gebeeke; 6e pr. „Nora" 78% p, eig. W. Louwerse. Koeien (2 maal gekalfd) 9 stuks le pr. „Ida" 84 p. eig. Gebr. Traas te Seroos kerke (W.); 2e pr. „Bontje" 81 p. eig. C. Langebeeke Jzn.; 3e pr. „Dora" 80 p. eig: P. Langebeeke; 4e pr. „Trui III" eig. P. Langebeeke; 5e pr. „Bontje" 79 p. eig. C. Langebeeke Czn. Koeien (3 maal gekalfd) 10 stuks le pr. „Bertha II" 82 p. eig: Gebr. Traas te Serooskerke (W.); 2e pr. „Emma" 82 p. eig. J. Wattel; 3e pr. „Mina" 81 p. eig.: C. Langebeeke Jzn.; 4e pr. „Emma" 80% p. eig. Gebr. Traas, voorn.; 5e pr. „Juliana II" 79 p. eig. W. Louwerse. Koeien (4 maal gekalfd) 7 stuks le pr, „Julia" 85 p. eig. P. Brasser te Klevers kerke; 2e pr. „Boerinne" 83 p. eig. J. Louwerse te St. Laurens; 3e pr. „Nora" 81 p. eig.: Gebr. Traas voorn.; 4e pr. „Martha 80.8 p. eig. Gebr. Traas voorn. Koeien (5 maal gekalfd) 8 stuks le pr. „Mina III" 83 p. eig. P. Brasser te Kle verskerke; 2e pr. „Bontje" 81 p. eig: J. A. Vos; 3e pr. „Juffrouw" 80% p. eig. J. A. Vos; 4e pr. „Starre 80 p. eig.; C. Langebeeke Jzn. Oudere koeien: 13 stuks le pr. „Do- ra" 83 p. eig; Gebr. Traas te Seroosker ke (W.); 2e pr. „Juffrouw" 82 p. eig. J. Aarnoutse; 3e pr. „Blanca" 81 p. eig.: P. Brasser te Kleverskerke; 4e pr. „Star re 80% p. eig. C. Langebeeke Jzn; 5e pr. „Bles" 84 p. eig. S. de Visser; 4e pr. „Nelly" 80 p. eig, P. Aarnoutse; 7e pr. „Bertha" 79% p. eig; P. Aarnoutse. Kalfvaarzen: 13 stuks le pr. „Nora eig. M. Goedbloed; 2e pr. „Bontje" eig. L. Dieleman te St. Laurens; 3e pr. „No ra" eig. Gebr. Traas te Serooskerke (W.); 4e pr. „Suze II" eig. S. de Visser; 5e pr. „Bertha III" eig. Gebr. Trajas voorn.; 5e pr. „Nelly" eig. J. Lampert; 6e pr. „Juffrouw II" eig. J. Aarnoutse; 7e pr. „Moortje II" eig. P. Aarnoutse; 8e pr. „Lieveling II" eig. S. de Visser. Vaarzen van 1% tot 2 jaar. 12 stuks le pr. „Zwartje" eig. P. Langebeeke; 2e pr. ,,Bontje III" eig. P. Langebeeke, 3e pr. „Corrie" eig. C. Langebeeke; 4e pr. „Trui" eig. P. Aarnoutse; 5e pr, „Eva" eig. M. Arendse; 5e pr. „Elza" eig. J. Lampert; 6e pr. „Juffrouw III" eig. J. Aarnoutse; 7e pr. „Betsie" eig. P. Aar noutse; 8e pr. „Starre II" eig. C. Lan gebeeke. Vaarzen van 9 maanden tot 1% jaar 9 stuks, le pr. „Ida I" eig. Gebr. Traas te Serooskerke (W.); 2e pr. „Bertha II" eig. M. Goedbloed 3e pr. „Emma II" eig. J. Wattel; 4e pr. „Bertha II" eig J. Lou werse te St. Laurens; 5e pr. „Bles II" eig. J. Aarnoutse; 6e pr. „Boerinne II" eig. J. Louwerse voorn.; 7e pr. „Sul" eig. P. Aarnoutse; 8e pr. „Ida VI eig. J. Louwerse voorn.; 9e pr. „Sul III" eig. J. Aarnoutse. Vaarskalveren 9 stuks, le pr. „Boerinne" eig. P. Aarnoutse; 2e pr. „Moortje" eig. P. Aarnoutse; 3e pr. „Emma III" eig. geb. Traas te Seroos kerke (W.); 4e pr. „Juffrouw" III" eig. J. Aarnoutse; 5e pr. „Juliana" eig. M. Arendse; 6e pr. „Rika eig. J. Lampert. Familiegroep: le pr.: „Ida", „Ida II", „Ida III" „Ida s Jan" eig. J. Louwerse te St. Laurens. 2e prijs: „Mina", „Truus'T „Starre", „Betsie eig. P. Aarnoutse. Groep van één eigenaar.' le pr. groep J. Aarnoutse te St. Lau rens; 2e pr. groep P. Aarnoutse; 3e pr. groep P. Langebeeke. De kampioensprijs beschikbaar ge steld door de Coöp. „Eiland Walche ren" werd behaald door „Ida" 84 p. eig. geb. Traas te Serooskerke (W.) De kampioensprijs beschikbaar ge steld door de Coöp. Zuivelfabriek te Middelburg door „Boerinne" 83 p. eig. J. Louwerse Jzn te St. Laurens. De prijswinnaars bij wier namen geen woonplaats is vermeld zijn woonachtig te Gapinge. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG, Aan het bureau van politie: Huissleu tel. Bij particulieren: Kerkboekje, C. A. H. Geers, Rozen straat 3Q Ceintuur, Cor Sinke, L. Viele 76. Port. met inh., Flipse, .Veere Zand dijk 70. Boerenhoed, Biesing, Rozenstr. 46, Heerenhoed, A. W, Kasteel, Slee persgang 8. Grijze pet, Harthoorn, Bree- straat 6. Ladder, Reguet, Dokstraat. Sierspeld, De Troye, Kapoenstraat 18. Kindertaschje, P. Kalemijn, 't Zand Kou- dekerke D 182. Port. met inhiJ. Harpen, Noordweg 88. Dasklem, J. v. d. Berge, Oostkerkplein 7. Belastingmerk, J. W. Kesteloo, L. Vielésingel D 143. Huis sleutel, N. Molhoek, Rozenstraat 50. Duimstok, V. d. iMteijer, Nadorstweg 5 Gouden ring, K. Mulder, Wagenplein 11. Roepduifje, J. 3e Jonge, Reigerstraat 1. Postduif, Stadhouders, K. Geere 29. Be lastingmerk, J. Tissing p/a van Deinse, Balans. Paar glacé handschoenen. Wil- leboordse, Wagenplein 5. Sjaal, Joosse, Hoogstraat 5, Heerenrijwiel, J. Fiegen, Vliss.straat 5. Belastingmërk, De Vis ser, Winterstraat 13 Zegelring (goud), Secretarie, Koudekerke, Vulpotlood, P. Vader, St. Janstraat 18. Huissleutel, De Jonge, Balans 27. Port. met inh., De Kat, Penninghoeksingel 75. Sleuteltje, E. Stam, L. Giststraat 35. Zaklantaarn, J. J. Segboer, Heerengracht 114, Hand schoen, Willehoordse, Seisweg 83. Be lastingmerk, R Bosschaart, Vrijbrugweg, Souburg' 35. Zakmes, A. v. d. Velde, B Giststraat 1. Sigarettenroller, A. Cor- nelisse, K. Delft 27. Broche, P. Melief- ste, KI. Bolwerk 8. Zwarte sajet, v. d. Garde Noordweg B 177. Damestasch met inh., Lindenberg, N. Oosterschekerk 27. Band van jurk, M, van Heijl, Simpelhuis- straat 8. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Olympia schrijfmachines. De Olympia schrijfmachines, waarvan de heer L. van Sparrentak te Middel burg voor geheel Zeeland het agent schap heeft, zijn Zaterdag tentoon gesteld in het Grand hotel. Wij hebben er ook een kijkje genomen om kennis te maken met de nieuwste snufjes op dit gebied en zoo ook met de geruischlooze machines, die in een kast met ten deele glazen deksel zijn geplaatst, er zijn er zelfs met bijzondere verlichting onder de kast. Verschillende onder deel en en afbeel dingen van de machines, maakten de tentoonstelling nog interessanter. MIDDELBURG. MA 24 Mei. Openb. Les !ee -I. Volks- zangsch. „Uit 't Volk-Voor 't Volk") 4e cantate Slaat op de trommels en steekt de Klaroe nen", Concertz. 19.30 h. MA 24 Mei. Openb. Verg. S.DA.P. afd. M'burg spr. Mevr. N. v. Kranen burg van Rotterdam, St. Joris 20.15 h. Dl 25 Mei. Repet, Volksdansen ,,Medio- burgum", St. Joris 19.30 h. GOES. MA 24 Mei Dl 25 Mei Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'burg' Deze soep bevat, evenals MAGGP Groente - Groente met Vermicelli - Rijst Julienne - Tapioca Julienne er» andere soorten, het edelste wat Holland's groente tuin ons bieden kan. Al zijn smakelijkheid, z*n voe dingswaarde en aroma vindt U in deze heerlijke MAGG1S Soepen terug. Bij Gero-Zilver wordt de zilver oplaag op de aan bijzondere slijtage onderhevige plaatsen (zie de donkere plekken op de teekening) volgens eigen pro cédé extra versterkt.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8