GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. ZliiD-BËYËlAND. NOORD-BEVELAND. DE LIBERALEN EN DE VERKIEZINGEN. doodendagboek van het verkeer, DUITSCHLAND. J. M. POLDERMAN, ITALIë. POLEN. RUSLAND. CHINA. PALESTINA. ELLEWOUTSDIJK. De heer P. Ver- heijke, alhier is benoemd tot water bouwkundig opzichter in tijdelijken dienst, bij den rijkswaterstaat in de pro- vmcie Utrecht, met als standplaats Jut- phaas. HANSWEERT. De heer E. M. van Eer- dewijk, assistent der directe belastingen enz. te Axel, wordt met ingang van 16 Juni a.s. overgeplaatst naar Hansweert. KLOETÏNGE. Gister vierde het echt paar KramerVan der Maas zijn 50-ja- rige bruiloft. De echtelieden die resp.. 79 en 77 jaar oud zijn, genieten nog een goede gezondheid. De buurtbewoners hadden de vlag gen uitgestoken en een eereboog opge richt. Des avonds bracht het muziek korps Excelsior het gouden paar een serenade, waarna een rondwandeling werd gemaakt, welke tevens was be doeld als een triomftocht, in verband met het succes dat op Pinksteren werd behaald. RAAD VAN KORTGENE. KORTGENE. Woensdagavond verga derde de Raad voltallig onder voorzitter schap van burgemeester mr. J. D. Koster. De heer P, Verburg, die in de plaats is getreden van den heer P. Wiskerke, legde de vereischte eeden af. De rekening over 1935 was binnenge komen met enkele opmerkingen van Ged. Staten. De post: „Opbrengst havengel den" was b.v. niet in orde.Als deze gel den meer dan 5000 opbrengen moet dit gereserveerd worden ten behoeve van de haven. Dit zal alsnog gebeuren. De heer en Wolse en Heijboer hebben de rekening van het B.A. in orde bevon den. De vrijwilige brandweer achtte zich niet verantwoord inzake het slangenma teriaal en verzocht daarom 100 be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van twee brandslangen. Dit verzoek werd ingewilligd. De Z.L.M. schreef nader over de te stichten landbouwhuishoudschool alhier. Wijzende op het nut der school voor ge heel Noord-Beveland, deelde ze mee, dat de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen in beginsel bereid is om de oprichting der school goed te keuren. B. en W. stelden voor gunstig te be schikken op het verzoek van de Z.L.M. en uit te spreken dat oprichting en in standhouding dezer school noodig wordt geacht, doch dat de Z.L.M. het kapitaal zelf moet fourneeren. Dit werd met alg. st. aangenomen. De zwemclub „De Zandkreek" ver zocht om een subsidie te geven van 100 voor zwemonderricht en -toezicht. B. en W. stelden voor, hierop gunstig te be schikken. De heer Dorst was niet erg ingenomen met het verzoek. Eerst werd 50 gevraagd voor zwemonderricht, doch nu is het al 100 geworden. Spr. is niet erg gesteld op zwemonderricht en het geven van subsidie daarvoor. De heer V ersprille was het hiermee eens. Nu eens is het subsidie voor dit, dan aanschaffing van dat, en zoo komt men boven de begrooting. Spr. vond het belachelijk om de kinderen het zwem men te leeren. Hij wilde wel 50 subsi die geven voor toezicht, doch geen 50 er bij voor onderricht. Ook de heeren Boot en He ij boer deelden deze zienswijze. Weth. S a 1 o m verdedigde het voorstel van B. en W. Spr. noemde het zwemonderricht „een bescherming voor alle ouders en alle kinderen". Wet houder Wolse sprak in denzelfden geest. Devoorz, zei, dat de beste bevei liging het geven van zwemles is. Als er een groot aantal kinderen in het Spui zwemt, kan men geen individueel toe zicht houden. Als ze zwemmen geleerd hebben is de kans op ongelukken min der groot. Spr. wilde niet debatteeren over de vraag of er .T50 dan wel 100 subsidie gegeven zal worden. Het voor stel van B. en W. om voor 1 jaar 100 subsidie te geven, in stemming gebracht, werd verworpen met 52 stemmen. Het voorstel van den heer Dorst om toezicht te houden op het zwemmen der kinderen en daarvoor 50 subsidie te geven, werd aangenomen met 61 stem. Er kwam daarna een bespreking over het opmaken van een wegenlegger, in gevolge de wegenwet. Het werk van meten enz. der wegen is oorspronkelijk opgedragen aan een aantal werklooze waterbouwk. opzichters in deze gemeen te. Deze kregen evenwel werk, zoodat de zaak niet voltooid werd. Er zijn nu twee mogelijkheden: lo. dat waterbouw kundige opzichters uit andere gemeenten op Noord-Beveland 't werk voltooien -en 2o. dat een bureau het werk uitvoert. Er werd besloten om f 140 uit te trek ken. Er volgde daarna een bespreking om de bijdragen van diverse polders inzake het onderhoud van wegen over 1937. De Stadspolder is van plan 1 per ha bij te dragen, hetgeen 0.25 per ha minder is dan het vorige jaar. De heer Ver sprille zeide, dat deze polder weinig belang meer heeft bij het onderhoud, en ook dat hij slechts schraal bij kas is. Na de uiteenzetting van den financieelen toestand zag men echter algemeen in, dat 1.25 per ha wat veel is voor het onderhoud. Daar de heer Versprille zijn medewerking toezegde, dat de Stadspol der een volgend jaar weer 1.25 bij zal dragen, werd het punt voor kennisgeving aangenomen. De v o o r z. deelde daarna mede, dat heden Vrijdag een vergadering zou wor den gehouden met vertegenwoordigers van polders om tot een plan te komen om het probleem inzake het onderhoud der wegen onder het oog te zien, daar het tegenwoordige onderhoud met maca dam niet voldoet. De rondvraag leverde geen belangrijke besprekingen op. Rede van prof, mr. C. W, de Vries, Prof. mr. C, W. de Vries sprak gis teravond in de Prins van Oranje voor de afdeeling Goes van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond." Spr. merkte allereerst op, dat hem nog nooit overkomen is, dat er niet één vrouw op de vergadering aanwezig was, en dat terwijl hij juist overal meer belangstelling voor de politiek van de zijde der dames constateerde. Spr. wees er dan op, dat er bij de samen stelling v,an het huid ge Kabinet, waar in één liberale minister plaats nam, ook liberalen waren, die er meer voor ge voelden om in de oppositie te gaan, enkel critiek uit te oefenen. En moge lijk zou de liberale partij daa^ wel bij gevaren zijn. De S.D.A.P. is door steeds oppositie te voeren groot geworden. De partij meende evenwel, dat het goed was, in de regeering ook een liberaal op te laten treden. En spr. meent, dat de heer Van Lidth de Jeude een voor treffelijk minister van Waterstaat was. Spr. wees ervoorts op, dat er onder de liberalen altijd nog een zekere lauw heid voor het openbare leven is. Zij erkennen de staat als een soort nood zakelijk kwaad, en verwachten er niet zooveel van. En ze gevoelen zich in een moeilijke positie, als de staat zich be zig houdt met een probleem waarmede de staat, naar ze meenen, zich liever niet moest bemoeien. Doch de staat bemoeit zich steeds meer met ons, we krijgen er steeds meer mee te maken. En zoo heeft elke politieke partij den plicht, de vraagstukken d?e zich in den staat voordoen, met ernst te bestudee- ren. Opmerkelijk is echter, dat vele partijen volstaan met eenige oppervlak kige leuzen, en vaak zulke waarop practisch nooit een staat op te bou wen is, Spr, wees er daarbij op, ook als wetenschappelijk man, voor het fascis me wel belangstelling te hebben, en eigenlijk staat d:t als strooming tegen over hen die den liberalen staat wil len behouden. De opkomst van de NSB in ons land vergelijkende met de op komst van de S.D.A.P. zeide spr., dat de S.D.A.P. steeds eerlijk zeide, wat zij precies wilde. En zij h eld de men- schen ook voor, dat ze plichten heb ben, en dat, wat zij wilde, kostbaar zou worden. De socialisten hebben veel in hun idealen verwezenlijkt gezien. Ook omdat hun eischen reeds hun voorbe reiding vonden in conservatieve krin gen, vele werkgevers ze als noodzake lijk zagen, ze wetenschappelijk voorbe reid waren. Vandaar dat ze niet op al te ernstigen tegenstand stuitten. Ter wijl daarnaast de verwezenlijking mo gelijk wérd door de periode van toe nemende welvaart. Wat de N.S.B. wil is echter niet te verwezenlijken. Zelfs Mussert moet dat begrijpen. Zoo vertelt de N.S.B. tegen elke groep, wat ze voor die groep wil doen, maar zonder er bij te zeggen, wat ze een andere groep be loofde. Zoo moet elke groep de gedach te krijgen, dat vooral haar speciale be langen door de N.S.B. behartigd zullen worden. De N.S.B, wil hoogere uitkee- ring aan werkloozen, hoogere uitgaven voor leger en vloot, staatspensioen enz. allerlei prachtige dingen. Doch ze zegt er niet b!j, waar het geld vandaan moet- komen. Integendeel, want vervolgens critiseert zij de hooge belastingen, die verlaagd moeten worden! Men moet toch begrijpen, dat dit niet klopt! Het wezen van een politieke partij brengt mede, dat zij, naast haar eischen ook een financieringsplan moet hebben. De N.S.B. heeft dat echter niet. De libera len maken steeds eerst de rekening sluitend. Spr. haalde op dit gebied voorbeelden uit verleden en heden aan, Spr. kwam dan tot de vraag, naar welken kant bij de a.s. verkiezingen de kleurlooze middenmoot zal gaan. Eerst scheen er reden voor vrees, dat die naar Mussert zou gaan, doch spr. meent: veeleer naar Colijn. Doch daar zal Co- lijn juist niet mede gediend zijn. Want dan dreigt weer het gevaar van een coalitie-kab'net en dan krijgt de groot ste partij van die coalitie opdracht een regeering samen te stellen. In dit geval de katholieke partij. En al zal dan Go- seling misschien zelf niet als minister president op willen treden, hij zal zich dan toch waarschijnlijk tot De Geer wenden, die daar wel voor zal ge voelen. En dan zal dat wel niet naar den zin van Colijn zijn! Willen we ech ter weer een regeering op breeden grondslag krijgen, dan moet men ook de liberalen en vrijzinnig Democraten noo dig hebben om op een meerderheid te kunnen bouwen. Spr. zette dan uiteen, dat er geen samengaan van katholieken en s.d.a.p.- ers te verwachten is, en wees er op, dat er in de wereld iets bijzonders aan het gebeuren is. n.l. de versterking van de gezags-gedachte. Want die beperkt zich niet tot de fascistische landen, maar valt allerwege te constateeren. Blum, in Frankrijk, Roosevelt, in Amerika, Van Zeeland in België, beschikken evenzoo over een vroeger ongekende macht als een Mussolini en een Hitier. Alle volken vragen naar meer eenheid en meer een voud. Ook „Eenheid Door Democratie' ontsproot aan die gedachte. Nog slechts 'n drietal jaren geleden zou men het zeker niet voor mogelijk gehouden heb ben, dat een vrijzinnig-democraat, een liberaal en een sociaal-democraat, op één vergadering, voor één gehoor en voor één doel het woord zouden voe ren, en nog minder, dat daarvoor zulk een groote belangstelling zou bestaan als b.v. op de vergadering te Utrecht tot uiting kwam. En niet dat deze gratis toegankelijk was. De tweeduizend be zoekers moesten elk hun kwartje entree betalen. Dit goede heeft men tenmin ste aan de N.S.B. te danken! Spr, schetste tenslotte hoe de Vrij-' heidsbond zijn meest vooraanstaande mannen naar voren schuift, opdat op elk gebied, handel, landbouw, industrie, Indië, leger en vloot, ook de liberale ge dachte in de Kamer tot uiting zal ko men. En spr. noemde het temeer wen- schelijk om op deze liberalen te stem men, omdat er reeds zoovele kiezers, die in wezen liberaal zijn, hun stem niet op een liberaal uitbrengen. (Applaus). Na een vraag van den voorzitter, den heer Van Bommel van Vloten, of de li beralen ook zitting zullen willen nemen in een ministerie met één of meer s.d. a.pers, antwoordde spr,, dat in deze verwezen dient te worden naar de uiting van Bierema, dat een liberaal al leen met 'n s.d.a.p.-er zitting zullen wil len nemen in 'n ministerie, mits de s.d.a.p., haar marxistische tendenzen op zou ge ven. Daartegenover zou dan de uitdruk king van Albarda staan, dat de s.da.p. haar marxistische tendenzen nooit op zal geven. De vraag is echter, zal de s. d.a.p. ook op dit standpunt blijven staan, als haar medegaan noodig zou blijken om de democratie te redden? Zou de s, d.a.p. dan haar marxistische tendenzen tijdelijk terzijde stellen zonder die op den duur op te geven? Dit zal afge wacht moeten worden. Spr. zeide, wat de a.s. kabinetsforma tie aangaat, drie mogelijkheden te zien. In de eerste plaats is het mogelijk dat Colijn kalm blijft zitten. Bij het parle ment met zijn voorstellen komt en af wacht hoe die ontvangen worden. De Geer suggereerde reeds in die richting. Spr. gelooft echter niet, dat het zoo za' gaan. De tweede mogelijkheid is, dat het ministerie zijn portefeuilles ter be schikking stelt, doch de Koningin deze niet aanvaardt, omdat er inmiddels een bijzondere gevaarlijke toestand ingetre den is in een bepaald gebied. De oor log in Spanje zou b.v. een ernstige in ternationale spanning kunnen veroor zaken. Ook in het verleden kwam zulks eens voor. De derde en meest normale mogelijkheid is, dat H. M, de portefeuil les wel aanvaardt en de vorming van een kabinet opdraagt volgens traditie, aan den leider der grootste fractie. En daar spr. geen samengaan van s.d.a.p. en katholieken verwacht, ziet hij uitein delijk weer een nationaal kabinet, of een coalitie-kabinet op treden, hetgeen van den uitslag der verkiezingen af zal hangen. Doch dit voorspelt spr. er zal niet lang gekonkeld worden, binnen 14 dagen, 8 Juni, zal het ministerie w^gr gevormd zijn. De heer Van Bommel van Vloten zeg de den spreker dank voor zijn belang wekkende rede en wekte de aanwezi gen op, in de nog komende week de li berale gedachte krachtig uit te dragen. Een dronken seinhuiswachter. Dezer dagen bemerkten twee surveil- leerende rijksveldwachters dat er iets niet in orde was in een der seinhuisjes bij de vroegere halte Kootwijkerbroek aan de spoorlijn AmersfoortApel doorn. Bij onderzoek bleek, volgens de „Standaard", dat de seinhuiswachter stomdronken in zijn huisje zat, terwijl de petroleumlamp een dikke walm ver spreidde, tengevolge waarvan hij zeer zeker zou zijn gestikt, zoo het geval niet tijdig was ontdekt. Zijn gezin bleek met de feestdagen af wezig te zijn. De noodige maatregelen werden genomen om gevaar voor den dienst te voorkomen. De man is geschorscht. Twee geldkistjes gestolen. Een bewoonster van de Laan van Meerdervoort te Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van twee ijzeren geldkistjes, inhoudende fa miliepapieren en sieraden. Deze laat- sten ter gezamenlijke waarde van on geveer f 700. Tot nu toe heeft men nog niet kun nen ontdekken op welke wijze de da- der(s) is (zijn) binnengekomen. Nijmegen: 1 doode. Donderdagmorgen is op den Daal- schenweg te Nijmegen de 14-jarige T. W., die op de fiets naar zijn werk ging, dootdat hij tegen het achterwiel van een andere fiets reed, geslipt. De jon gen viel en kwam met het hoofd onder een der achterwielen van een juist pas- seerende vrachtauto terecht. Hij werd op slag gedood. DE EVENTUEELE MOBILISATIE VAN HET DUITSCHE LEGER. Verbetering van de transport middelen. Dertig divisiën voor de grensbewaking. In „La France Militaire" heeft gene raal A. Niessel een artikel geschreven over een eventueele toekomstige mobi lisatie van het Duitsche leger, waaruit wij het volgende meedeelen. In de eerste plaats wijdt de schrijver een beschouwing aan de verbeterde transportmiddelen. Vooral het aantal autowegen van groote capaciteit, zoo wel van Oost naar West als evenwijdig aan de grenzen is zeer toegenomen. Daarnaast dient het nationaal-socialis- tische automobielkorps (N.S.K K.) geme moreerd, dat uit 4 inspectiën en 24 groe pen of brigades, elk bestaande uit 3 a 4 Standarte (regimenten) is samenge steld. Men neemt aan, dat dit korps 150.000 auto's kan bedienen. De groote nationaal-socialistische partijdagen zijn tevens als een mobilisatie-oefening voor personeel en materieel te beschouwen. Met een dergelijke organisatie acht ge neraal Niessel het zeer goed mogelijk, dat de mobilisatietransporten niet den 6den, maar reeds den 3den dag voltooid Zullen zijn, Niettegenstaande de wijze, waarop de grenzen worden gedekt, door de Duit- schers angstvallig geheim wordt gehou den, is toch uitgelekt, dat de grenswach ten, wier organisatie afhankelijk is van den sector, waarin zij zijn geplaatst, de sterkte hebben van 30 divisiën. Zij wor den gevormd uit ter plaatse aanwezige manschappen en zijn dus onmiddellijk te mobiliseeren. Voor een strateg'ischen overval beschikt Duitschland over 4 gepantserde divisiën terwijl het N.S.K.K. snel voor de noo dige completeering voor deze actie kan zorgen. Aan groote eenheden heeft Duitschland op dit oogenblik 36 infanterie divisiën, 3 cavalerie divisiën en 4 gepantserde di visiën. Generaal Niessel acht het oogen blik echter niet ver meer verwijderd, dat Duitschland het aantal infanterie di visiën tot 56 zal uitbreiden waartoe het dank zij de wet van October 1935 in den twee-jarigen diensttijd in staat is. Het aantal infanterie divisiën zal dat van 1914 dan met 6 overtreffen. Verder neemt generaal Niessel aan, dat Duitsch land binnenkort tevens in staat zal zijn 60 reserve divisiën te encadreeren. Wat de concentratievervoeren betreft Zullen de 30 divisiën grenstroepen reeds den eersten dag ter plaatse zijn. Ook de 4 gepantserde divisiën kunnen zeer snel worden vervoerd. Daar de concentratie- vervoeren van de thans bestaande 36 actieve infanterie-divisiën bereids den 4den dag kunnen beginnen zullen zij aan het einde van den 6den dag aan de grens kunnen staan. Mocht dit getal tot 56 worden vergroot dan moet op den 9den dag worden gerekend De 60 reserve- divisiën kunnen op den 15den dag aan de grenzen geconcentreerd zijn. LUDENDORFF'S „HEIDENDOM" OFFICIEEL ERKEND. Uit Berlijn wordt gemeld: Volgens een nieuwe verordening moet het „Duit sche Godsbesef' de beweging van gene raal Ludendorff in de officieele docu menten worden ingeschreven als een godsdienstige belijdenis. In zijn tijd schrift acht Ludendorff zich gelukkig, dat de toestand thans geheel duidelijk is. Hij noodigt al zijn aanhangers uit of ficieele inschrijvingen te vragen. Te Tutzing, waar Ludendorff verblijf houdt, zullen cursussen gehouden worden voor de opleiding van personen tot zendelin gen zijner beweging. DUITSCH PROTEST BIJ HET VAUCAAN TE VERWACHTEN. Naar aanleiding van rede van Mundelein, In politieke kringen te Berlijn wordt vernomen, dat Duitschland vast besloten is, bij het Vaticaan krachtige stappen te ondernemen, en den Paus te verzoe ken, den aartsbisschop van Chicago, kardinaal Mundelein, in het openbaar tot de orde te roepen. Men wijst op, dat de rede van kar dinaal Mundelein aan alle anti-Duitsche elementen in de Vereenigde Staten, en o.a, aan de anti-nazi liga, de gelegen heid heeft geboden, hun propaganda te gen het Derde Rijk te versterken. Men gaat zelfs zoover, dat men beweert, dat de aartsbisschop van Chicago zich ge leend heeft voor een commercieele ma noeuvre, op touw gezet door Joodsche elementen, om den boycot van Duitsche goederen in de Vereenigde Staten te verscherpen. In Duitsche kringen protesteert men, eveneens tegen de gepubliceerde be richten, volgens welke het Vaticaan de rede van den kardinaal zou hebben goedgekeurd. Men moet, verklaart men te Berlijn, de juistheid dezer berichten betwijfelen, totdat het Vaticaan zelf zijn standpunt heeft bepaald. Verkeersvliegtuig verongelukt. Een verkeersvliegtuig van de lijn Stuttg'art-Friedrichshafen is gistermid dag na het opstijgen te Boeblingen met den grond in aanraking gekomen en zwaar beschadigd. De werktuigkundige telegrafist en een passagier zijn om het leven gekomen. De bestuurder werd electro-technicus Erkende Goes. Philips' Service (Ingez. Med.) ernstig gewond, terwijl drie passagiers lichtere verwondingen opliepen. DE BEGROOTINGEN, tekorten, die zoo maar worden weggegoocheld. In de Kamer heeft de minister van financiën, Thaon de Revel, gistermiddag1 een uiteenzetting gegeven van de be grooting. Hij verklaarde, dat het rhythme van de geldelijke inspanning voor de loopende begrooting niet vertraagd kan worden, onder meer door nieuwe uit breiding der bewapening, die noodzake lijk is voor de verdediging van het rijk. Daardoor zal de begrooting 1936-1937 met een tekort sluiten, Dit tekort zou echter tot een vrijwel te verwaarloozen bedrag kunnen worden verkleind dank zij buitengewonen inkomsten uit het te gelde maken van goud en deviez'en, die het Italiaansche volk het vaderland heeft aangeboden, zoodat men mag ver wachten, dat de begrooting zal sluiten met een overschot van meer dan een milliard lire, hetgeen het mogelijk maakt dat men aandacht schenkt aan de bui tengewone uitgaven. Ten aanzien van de begrooting 1937-1938 verklaarde de minister een tekort van 3 milliard lire te verwachten. Dit tekort komt in hoofd zaak op rekening van de uitgaven voor Qost-AJrika en de defensie. De begroo ting zal echter, naar men hoopt in even wicht gebracht worden door de gevolgen van de verbetering van den economi- schen toestand en van het belasting stelsel. De minister besloot met te be- toogen, dat de fascistische financiën vol komen berekend Zijn voor de taak, die vervuld moet worden. Anti-semietisme. In een joodsche winkel in de stad Wlochy bij Warschau is een bom ont ploft, waardoor de geheele inrichting werd vernield. Een student werd in ver band hiermede gearresteerd. De vergadering van Poolsche rabbij nen heeft zich gewend tot de rabbijnen van de overige landen der wereld om 'n dag vast te stellen, waarop alle Joden van de geheele wereld zullen vasten uit protest tegen den moeilijken toestand, waarin zich de Joden in Zekere landen bevinden. De gevolgen van blikseminslag. Gisternacht is de bliksem geslagen in een alcohol-reservoir van een distilleer derij te Poznan, waardoor enkele tien- duizende liters alcohol vlam vatten. Het vuur breidde zich snel uit en binnen korten tijd stenden alle huizen binnen een straal van honderd meter rond de fabriek in vlammen. Acht personen lie pen brandwonden op, de materieele schade bedraagt ongeveer tien millioen gulden. Vier- en veertig personen terecht gesteld. De krijgsraad van het hooggerechts hof der Sovjet Unie te Svobodny in Si berië heeft gisteren 44 personen, waar onder een vrouw, onder beschuldiging van spionnage en vernieling van spoor wegen voor rekening van de Duitsche en Japansche spionnagediensten, ter dood veroordeeld. De veroordeelden zijn onmiddellijk terechtgesteld. Hongersnood eischt duizenden slachtoffers. Volgens een radio-uitzending van het buitenlandsch comité tot verlichting van den hongersnood hebben millioenen menschen van hongersnood te lijden en zijn reeds duizenden van honger omge komen, als gevolg van de droogte in de provincies Kansoe, Szetsjoean, Kweits- jau en Honan. Velen zouden gras, boomschors en zelfs klei, eten. De herdenking van de geboorte van den profeet. Uit Jeruzalem wordt gemeld: Zaterdag a.s. herdenkende Arabieren de geboor te van Mohammed en reeds zijn .vele versieringen aangebracht. In de étala ges van de Arabische winkels trekken vooral de groote foto s van koning Ghazi van Irak, Mussolini en H i t 1 e r, versierd met de Arabische nationale kleuren, de aandacht. Steeds nieuwe aanslagen. Voortdurend worden dan hier en dan daar aanslagen gepleegd. Bij een twist tusschen twee Israëlieten en twee Ara bieren schoten de eersten op hun te genstanders, die doodelijk gewond wer den. Te Jenin hebben onbekenden een politie-officier aangevallen, die evenwel aan hun slagen wist te ontkomen

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6