buitenland. bioscopen. rechtszaken. 2*118-8 EVELAM& fiËUWSCH-YLAANDEREM W.B. FRANKRIJK. DUITSCHLAND ITALIË. JAPAN. MIDDELBURG. De doodslag onder Groede. ten, nut uitzondering van tenten die worden onderverhuurd. KOUDEKERKE. Donderdagavond hield de vereen ging tot instandhouding eener Christelijke Bewaarschool haar jaarvergadering in de school. De voor zitter ds. van Kooten, werd bij acclama tie herbenoemd. Vastgesteld werden de rekening over 1936 en de begrootm,, voor 1937. Uit het voor het hoofd der school uitgebracht jaarverslag bleek, dat de school zich in een toenemende belang stelling mag verheugen, Naar we vernemen is alhier op gericht een consultatiebureau voor zui gelino'en. Iedere Woensdagm ddag wordt daarvoor zitting gehouden ten huize van dr. J, A. van Kooten. Brandkreek polder om een bijdragen in de kosten van het verharden van een ge deelte weg werd onder voorwaarden gunstig beschikt. De rekening over het aigeloopen dienstjaar gaf in ontvangsten f 34919 en m uitgaaf f 27700. De begrooting weid vasltg'esteld op een bedrag van f 325'8. Hei dijkgesr.hot werd bepaald op f 6 per ha. Met algemeene stemmen werd afv.ij zend beschikt op het bekende voorstel van Ged. Staten. RILLAND-BATH. Donderdagavond kwamen de leden oer kolenvereeniging „De Vrijhe'd" alhier, in ledenvergade ring bijeen in de zaal van mej. Van Baaien. Deze vergadering was noodig, ter vervulling Van een vacature in het bestuur, ontstaan door het bedanken van den heer I. Lindenberg. Gekozen werd de heer Jac. Bolier, In de daar na gehouden bestuursvergadering, deel de de heer J. A. Boot mede, dat hij de benoeming tot voorzitter der vereeni- ging, welke korten tijd geleden plaats vond, zal aanvaarden. BIERVLIET. In de buitengewone alg. verg, van den Amelia-polder en in de alg"'verg. v,an den Helena-polder werd beide met alg. stemmen het voorstel van Ged. Staten tot vereenig'ng der polders verworpen. TEGEN DE SAMENVOEGING DER POLDERS, SINT KRUIS. Donderdag vergaderde alhier de stembevoegde ingelanden van den Grooten Boom- en Goodsvlietpolder. Het verslag over den toestand van den polder luidde gunstig. Op een daartoe gedaan verzoek werd aan den polderarbeider I. J. Duininck een jaarlijksch pensioen van 100 toe gekend. Een voorstel luidende dit be drag op 150 te bepalen, werd met 11 tegen 5 st. verworpen. De rekening over 1936 werd goedge keurd. De uitgaven bedroegen 2298. De ontvangsten 2811. De begrooting voor 1937 sluit op 2932 met 167 voor onvoorzien. In verband met het voorstel van Ged. Sta ten tot samenvoeging der polders in Z. Vlaanderen Westelijk deel, werd een schrijven gezonden van de volgende strekking: le. dat het bestuur ten zeerste betwij,- felt, dat in hun waterschap naast de ge noemde bezuiniging nog een beter re sultaat ten opzichte der wegen en wa terleidingen kan worden bereikt; 2e. dat het bestuur protesteert tegen het aan hen uitgereikte brevet van on bekwaamheid en kortzichtigheid; 3e. dat het bestuur slechts een matige waarde toekent aan de z.g. geschoolde technici, waarbij als voorbeeld van on geschoolde technici worden aangehaald, de voor rekening van den KI. Boompol der onder Prov. Techn. voorlichting uit gevoerde verharde weg over den schei- dingsdijk, alsmede een paar stukken weg in de kom der gemeente Aardenburg; 4e. dat de polder zich destijds groote offers heeft getroost voor den aanleg van den keiweg door de Appelstraat en welke weg, niettegenstaande een jaar lijks door de Prov. toegekende vergoe ding van 238, voortdurend een strop voor de ingelanden blijkt te wezen. De Appelstraat dient volgens het schrijven van het bestuur als een weg voor door gaand verkeer. fWl 5e. dat de voor inwendig verkeer ver harde wegen zonder Prov. steun zijn ver hard en deze evenals alle waterleidin gen aan hun doel ruimschoots voldoen, wat daaruit blijkt, dat bij het bestuur in deze nog geen klachten zijn binnen gekomen; 6e. dat, dank zij de lage jaarwedden, die voor dijkgraaf 2 gezworenen en den ontv.-griffier slechts 205 bedragen, het dijkgeschot slechts 3 per ha beloopt; 7e. dat het dus uit den booze zou we zen, het eigendom der ingelanden in Waar^6 ^oen verminderen, door ac- coora te gaan met de voorgestelde sa menvoeging; 8e. dat door het algemeen belang of het doorgaand verkeer door een even- tueele samenvoeging niet nog meer ge diend kan worden, dat nu reeds het ge- val is. Vorengenoemd schrijven werd door alle aanwezige ingelanden onderschre ven, zoodat zij hierdoor hun bezwaren inbrengen tegen den voorgenomen over dreven en naar het oordeel van allen onrechtvaardigen maatregel. SCHOONDIJKE. Donderdag had de jaarvergadering plaats van den Genera- len Prins Willem polder, waarbij 87 in gelanden present waren, De heer I, J. Risseeuw-Luteijn werd herbenoemd als afgevaardigde naar den dijkraad van de calamiteuz'e polders, Hoofdplaat en Thomaes. De heer F. A, van Rosevelt verkreeg op zijn verzoelk eervol ontslag onder dankbetuiging als ontvanger-griffier. De zekerheid van den n;euw te benoemen titularis werd bepaald op f 6600 en de jaarwedde op f 500. Op een verzoek van den Eil tnd- en Fascistische kinderachtigheid, De Italiaansche bladen, die zooals wij gemeld hebben, geen verslagen hebben opgenomen van de kroning', hebben wel groote verhalen opgehangen over de enkele kleine incidenten, die zich daar bij hebben voorgedaan Die incidenten werden dan echter schandelijk opgebla zen. Zoo las men hoofdjes als „De zie kenhuizen uitpuilende van gewonden". „Incidenten, lawaai, aanhoudingen"; Volksbetoogingen tegen het Brïtsche im perialisme"; „Tal van dooden". Is dit misschien fascistische fierheid en waarheidsliefde? Negers en blanken Uit Columbia in den staat Zuid-Ca- rolina, is een nieuwe wet aangenomen, waarbij negers verplicht worden in afge sloten compartimenten achterin de bus sen voor openbaar verkeer te rijden in dien staat. De nieuwe wet is in overeen stemming met het algemeene gebruik in de Zuidelijke staten om de negers in af zonderlijke afdeelingen van de openbare verkeersmiddelen te doen plaatsnemen, dus niet :n de gedeelten, gereserveerd voor de blanken. De gouverneur van den staat, O. Johnston, verklaarde: „De ze wet bad reeds vroeger dienen te worden ingevoerd. Het verbaasde mij, dat in sommige gedeelten van den staat de toestanden onbevredigend waren. Hei is mijn meemii dat dï wel stipt moet worden toegepast en dat er niet moet worden geaarzeld overtreders te straffen. De wet schrijft voor, dat de bussen achterin zetels zullen hebben voor de negers, die ook geen andere plaatsen mogen innemen. In de meeste Zuidelijke staten is het aan blanken ver boden plaats te nemen in afdeelingen .voor negers en worden zij bij overtre ding van dat verbod gestraft. AUTODIEFSTALLEN TE PARIJS. Er worden gemiddeld 12 auto's per dag gestolen. Volgens statistieken welke de Parij sche politie heeft gepubliceerd, worden er te Parijs iederen dag 12 automobielen gestolen. Dat wil zeggen, gemiddeld, want het schijnt dat niet iedere dag even gunstig is voor H.H, autodieven Op Maandag, Dinsdag en Vrijdag is het •bedrijf meestal slapjes, dan worden er gemiddeld van 3 tot 6 auto's gestolen De andere vier dagen gaat het beter, het aantal gestolen wagens varieert dan tusschen 20' en 50. In 1936 werden er alleen te Parijs 4519 auto's ontvreemd. Daarmede sloeg de hoofdstad een re cord, in de rest van het land werden er gedurende dat jaar namelijk slechts 578 weggenomen Overigens lijlcen deze cijfers wel ern stiger dan zij in werkelijkheid zijn. De Parijsche politie slaagt er namelijk door gaans in de auto's aan de eigenaars terug te bezorgen. Van de 4519 automobielen die het vorige jaar gestolen werden, rij' den er thans al weer 3474 rond met den oorspronkelijken eigenaar aan het stuur. Slechts 294 bleven in het bezit van de dieven. Dit vloeit niet zoozeer voort uit de algjeheele goedhartigheid van de dieven als wel uit het feit, 1 dat de meeste auto's gestolen wor den door lieden die een kort ritje, a dan niet alleen, maar in ieder geval voor hun genoegen willen maken. Na dit ge noeglijk ritje wordt de gestolen wagen dan op een eenzaam plekje geparkeerd tot de politie, die zoo langzamerhand alle eenzame plekjes kent, hem daar dan weer van daan haalt. (NR.C.) PROTESTANTSCHE VEREENIGINGEN IONTRONDEN. Het,,Religieus Bijbelsche Genootschap te Darmstadt en de Duitsche Protestan tenbond v,an Saksen zijn ontbonden, op grond van de „wet tot bescherming van den staat". Vrijspraken in processen tegen geestelijken. De rechtbank van Paderborn heeft den katholieken priester, pastoor Som- mer van Suddessen, die aangeklaagd was wegens misdrijven tegen de zeden vrijgesproken. Tdens het proces trokken enkele getuigen de verklaringen, welke zij tijdens de instructie hadden lafge- iegd, weer in, Te Munster in Westfalen, werd pas toor Deitmaring van Hoetmar vrijge sproken, wegens gebrek aan bewijs. De eisch luidde tegen hem drie en een half j jaar gevangenisstraf. BEPERKING VAN HET GEBRUIK VAN LEER. Gisteren is een verordening gepubli- j ceerd, waarbij wordt bepaald dat het donellllr TT1« Innu 1Cf schen, schooltassohen, fototoestellen e.d. moet worden beperkt. Ook is het verboden leeren dameskleederen te ver vaardigen alsmede leeren laarzen, wel ke de dames in Woord Duitschland in den winter dragen. KOLONIALE TENTOONSTELLING GEOPEND. Geeft Duitschland zijn koloniën terug. Gisterochtend is in tegenwoordigheid van den leider van den kolonialen bond. ridder Von Epp, een groote koloniale tentoonstelling te Dusseldorp geopend. Iin ;zijn openingsrede zeide admiraal Ruemann o.a.: Moge de oproep van den Führer, waarin hij de koloniale aan spraken van Duitschland kenbaar heeft gemaakt, niet nutteloos weerklinken en mogen de Europeesche staten hieruit de eenige mogelijke conclusie trekken en Duitschland zijn koloniën teruggeven. ROTSBLOKKEN OP HUIZEN GEVALLEN. Acht dooden. Te Vittoro Veneto in Noord-Italië is 'n aantal huizen vernield door enorme rotsblokken welke van de bergen wa ren losgeraakt, gisteren bij het aanbre ken van den dag. Bij het opruimingswerk heeft men uit de puinhoopen van de ingestorte boe renwoningen acht lijken g'eborgen, hoofdzakelijk van vrouwen en kinderen. Het aantal gewonden bedraagt zeven. SEIJOEKAI EN MINSEITO SLUITEN ZICH AANEEN TEGEN DE REGEERING. De secretaris-generaal van de Min- seito, de liberale partij en die van de Seijoekai, de conservatieve partij heb ben gisteren van gedachten gewisseld, over een gezamenlijke campagne der beide partijen tegen de regeering. Men acht het waarschijnlijk, dat de ontmoe ting zal leiden tot een gezamenlijke vergadering waarin zij de regeering haar steun zullen ontzeggen. Men meent te weten dat minister president Hayasji top een c/onferentie der provinciale gouverneurs, die op 15 Mei zal worden gehouden, opnieuw zijn besluit te kennen zal geven, aan de macht te blijven en in de buitengewone zitting van den Landdag belangrijke wetsvoorstellen in te dienen. gebruik van leer voor koffers, reistas- GEMENGD NIEUWS, Een foto van vier en twintig vierkanten meter. Het vergrooten van foto's baart te genwoordig weinig moeilijkheden. Met bet grootste gemak worden vergrootin gen van een bij twee meter vervaardigd van een origineel, dat toch maar negen bij twaalf centimeter was. Thans is echter op de ateliers van 'n fotohandel ,aan den Kloveniersburgwal te Amsterdam, een foto gemaakt, die vijftien meter lang is, en een meter zestig hoog, dus een oppervlakte beslaat van vier en twintig vierkanten meter. De foto, die bestemd is voor de wijn- afdeeling van een groot warenhuis te Rotterdam, stelt de verschillende stadia voor in de vervaardiging van wijn uit de druiven. Zoo ziet men o.a. de wijn bergen, het malen van de druiven op het veld enz. De fotomontage waaruit de vergroo- ting is vervaardigd, is slechts een metjr vijftig bij jzestien centimeter groot. Maar ook deze fotomontage was reeds uit vergrootingen samengesteld, zoodat uiteindelijk bijvoorbeeld een druiven tros van vier en een halven centimeter lengte tot een meter zestig werd ver groot. Welk een omvangrijk werk dit is ge weest, blijkt wel uit 't feit, dat men aan het werk1 vier dagen en nachten achtereen heeft gearbeid voor het vol tooid was. Maar het resultaat is dan ook een bij zondere foto van grootschen omvang, WISSELLOOPER VAN 2800 BEROOFD. Gistermiddag is op een eenzamen weg tusschen Hoensbroek en Heerlen de on geveer 40-jarige wissellooper van de Twentsche Bank te Heerlen, Houbens, door twee onbekende mannen beroofd van een bedrag van 2800. Zij trokken hem van zijn fiets, gaven hem met een gummistok een klap op het hoofd en dreigden hem met een revol ver, waarop de aangevallene noodge dwongen den mannen zijn portefeuille gaf, welke behalve het genoemde gelds bedrag, een aantal wissels bevatte. De bandieten maakten zich daarop snel uit de voeten. De wissellooper alar meerde onmiddellijk de politie van Hoensbroek, die een uitgebreid onder zoek instelde. De portefeuille werd la ter op een stuk land teruggevonden. De wissels en een bedrag van ruim 2 had men er in laten zitten. ELECTRO. De mooiste dag van mijn leven. „Heut' ist der schönste Tag in meinem Leben, heut' ist der schönste Tag im Monat Mlai". Wie kent deze Schlager niet van gramofoon of radio. En dan ge zongen door den bekenden zanger Jo sef Schmidt. Dit lied en deze zanger nu zijn de twee hoofdpunten in de film van deze week. De hartstochtelijke bewon deraars van Josef Schmidt en van diens stemgeluid kunnen dus hun hart opha len. Want Josef is niet een filmspeler, dat weet men nu zoo langzamerhand wel, doch hij is wat men noemt een film zanger. Een van de bovenste plank. Jo sef speelt zijn rol dan ook niet, maar zingt ze, met gevolg dat het eene lied na het andere door de zaal schalt. Na tuurlijk dat van de schoonste dag zijns levens het meest. De film geeft Josef Schmidt volop gelegenheid zijn monu mentaal stemgeluid, zijn machtige zang in werking te stellen. Hij speelt namelijk een dubbelrol: de tweelingbroers Tinio en Beppo. Eerstgenoemde heeft meer durf en geluk, zoodat hij al spoedig op volle kracht loopt, doch Beppo is gere serveerder, amor is hem bovendien niet erg welgezind, terwijl de moed hem vaak ontbreekt. Later gaat dat beter. En dan zijn ze met z'n tweeën die de zaal doen trillen van „der schone Tag". Voor liefhebbers van zang en van Jozef Schmidt is het deze week aantreden ge blazen. Otto Wallburg en Felix Bressart ge ven als de twee Ooms, de opvoeders van de tweelingen, grappige staaltjes ten beste. Zij vormen de vroolijke noot in deze film. Truxa. Een liefdesgeschiedenis in het varié té-wereldje is het gegeven van deze rol prent. Een schoone danseres, een koord danser en een illusionist vormen hier de eeuwige driehoek. De twee mannen zijn verliefd op Yester, de knappe danseres, doch deze laatste wil van den geheim- zinnigen, onsympathieken, Garvin niets weten. Deze zint op wraak, waarbij de koorddanser Truxa het lijdend voor werp is. Deze wordt door Garvin in zijn gevaarlijke toeren hoog boven den be- ganen grond ernstig belemmerd, tot het levensgevaarlijke toe. Daar het geheele geval zich in de va riétés afspeelt, ziet men heel wat va riété-nummers op het doek afwerken: danseressen, balletten, goochelaars, zan gers etc. Kortom een heele reeks in teressante en attractieve gebeurtenis sen. Een aardige film. De kromngsplechtigheden. In het programma wordt een speciale Polygoon-reportage vertoond van de kroningsplechtigheden te Londen. Het is een uitstekende reportage, die een kijk geeft op de voorbereidingen, het ver- I trek van Prinses Juliana en Prins Bern- hard met Hr. Ms. „Gelderland" en ten slotte de koninklijke stoet en het mo ment van de kroning in de Westminster Abbey. CITY. Hofconcert, Een operette-film der Ufa met Mar tha Eggerth in de hoofdrol garandeert een luchtig, vroolijk kijkspel mei char mante tooneeltjes en meeslepende me lodieën, voor haar parelenden zang ge schreven. „Hofconcert" maakt hierop geen uitzondering. Het is het eenvoudig verhaal van een vorst van een operette-vorstendomme tje, met een hofhouding' en een legertje, rijkelijk voorzien van knappe luitenants in mooie uniformen. Het is alles even klein en speelgoedachtig; zooals de vorst het zelf zegt: „Mijn rijk is mis schien maar 2 mijlen lang en niet veel breeder", maar daardoor is het juist zoo aantrekkelijk. De vorst is een muziekliefhebber e:i hij stelt er een eer Ir. de concerten van de hofkapel tot in de puntjes te ver zorgen. Doch ziet, de zangeres raakt heesch en een andere wordt met een speciale koets gehaald. En dit is Martha Eggerth, die intusschen als juffrouw Holm reeds met de residentie, op zoek naar haar onbekenden vader, en den luitenant Von Arnegg heeft kennis ge maakt (Johan Heesters), door diens va der het land is uitgezet, om als demoi selle Belotti een triomfantelijken n:eu- wen intocht te houden. Door een lied, dat slechts Martha's moeder, de hofzangeres Cavalieri, ken de, wordt den vorst duidelijk dat hij zelf de onbekende vader is. met welke ont dekking de geschiedenis een blij einde neemt. Als tegenspeler van M'artha Eggerth fungeert 'Johan Heesters, de Iïolland- sche tenor die in het buitenland snel carrière gemaakt heeft en het gaat hem goed af. Ook de overige rollen zijn goed bezet. De vorst is in 't bijzonder een sympathieke verschijning. Met donderend geweld. Amerika maakt een binnenlandschen strijd door tegen bandieten, die de In dianen van wapens voorzien. Luitenant Colton (Dick Foran) wordt door presi dent Lincoln uitgezonden om de leiders dezer bandieten op te sporen, hetgeen hem na veel wederwaardigheden ge lukt. Een bevordering is zijn belooning. Wilde achtervolgingen en revolverge vechten ontbreken ook in deze cowboy film niet. ,,Coronation-day". Voor de pauze draait een interessante film van de kroningsplechtigheden te Londen. Zeer geslaagde opnamen van den stoet op den heen- en terugweg, waarbij de 'prachtige uniformen der deputaties uit alle deelen van het im perium te bewonderen zijn, wisselen af met flitsen van de kroning zelf. Een actueele film-reportage! (Vervolg van het verslag v,an gisteren). Requisitoir. Na de pauze werd de getuige Du- sarduyn door den president nog eens nader ondervraagd over de door de vrouw van het slachtoffer ter zitting gedane bewering als zoude hij (Dusar- duyn) f 2,50 aan het slachtoffer hebben beloofd om verdachte een pak slaag toe te dienen. Na door den president op de waarde van den eed te zijn gewezen, bleef deze getuige, (vrouw van het slachtoffer) bij hare verklaring. De officier van justitie, requisitoir nemende, ging de telastelegging rya en achtte de fe ten vaststaande. Deze zaak is moeilijk en ingewikkeld aldus spr. omdat de waardeering van de om standigheden waaronder het feit plaats vond, moeilijk is. In 't bijzonder wat be treft het beroep op „noodweer" door verdiichte. Wat de getuige Dusarduyn betreft, deze kan daar het meeste van weten, maar het O.M, achtte diens ver klaring onbetrouwbaar. De vraag dringt zich op, aldus spr. of de verklaring die verdachte van de feiten geeft, juist of mogelijk juist is. Getuige Merk hoor de roepen: „Dan moet je m,aar eens komen" en:,,dat is goed." Deze uitroepen passen merkwaardig juist in den gang van zaken ten deze. De getuige Wolfert die op het dak zat en beter kon zien dan eenig ander, zag tijdens het voorgevallene slechts twee menschen ,aan den dijk, terwijl! het meisje Wolfert, toen zij het schot hoorde en om den hoek van een var kenshok keek iets op den dijk zag lig gen, een man in haar richting komen, een fiets opnemen en wegrijden. Spr. kwam tot de conclusie, dat h cr van .noodweer" geen sprake is. Voor de strafmaat kan buiten beschouwing blijven het fet dat verdachte zich in een netelige situatie zou hebben bevon- den, want hij heeft zonder noodzaak iemand do.odgeschoten. Hij loste op kor ten afstand een schot op de borst van het slachtoffer, daarmede alle risico, daaruit voortspruitende, voor zijn re kening nemende. Bedoeling om te doo den was er bij verdachte echter niet; hij wilde alleen zijn slachtoffer buiten gevecht stellen, doch hij had dit op an dere wijze kunnen doen. Verdachte heeft voor zijn gezin hard gewerkt en met noesten vlijt zijn be drijf uitgebreid, kortom ernst van zijn leven gemaakt. De lichtzinnige daad door hem bedreven, stemt daarom tot nadenken. Met één slag heeft hij alles vernietigd en is hij uit zijn gezin ge rukt. De officier was van oordeel dat, al werd verdachte onmiddellijk in vrij heid gesteld, hij toch al zeer ernstig zou zijn gestraft. Dusarduyn was zeker geen vriend van verdachte, doch het w.as daarom nog niet noodig als verdachte langs diens hofstede liep, een revolver in zijn zak te steken. Noch Dusarduyn, nog de verslagene, stonden bekend als lieden, die in staat moesten worden ge acht iemand van het leven te berooven. Het „zat" verdachte evenwel, dat de menschen zouden zeggen dat hij bang was voor Dusarduyn. Verdachte kwam meer en meer in aanzien en wilde nu terwille van een arbeider niet telkens een omweg maken, wanneer hij de hof stede van D. moest passeeren. Dat was de oorzaak dat hij een revolver bij zich stak en al lang w,as hij de gedachte toe gedaan dat als er wat gebeurde, hij zou schieten. Begrijpelijk tot op zekere hoogte is de houding van verdachte. Daarvoor was hij de in aanzien groei ende boer. Over de str,afmaat zeide Je officier, lang te hebben geaarzeld, omdat ver dachte door zijn lichtzinnige en trotsche daad zeker al ernstig is gestraft, maar men moet h er niet uit het oog verlie zen dat hij een ander van het leven heeft beroofd, Spr. eischt, als reeds in het kort ge meld, een gevangenisstraf van 6 jaar, met aftrek van het voorarrest. De verdediging. De verdediger van verdachte mr. F. W. Adriaanse, ving zijn pleidooi aan met te zeggen dat verdachte niet zoo'n bruut en despoot is, als hij wordt af geschilderd. Een engel is hij niet, doch wel een behoorlijk mensch die n et boven zijn omgeving uitsteekt. Hij is wat opvlie gend en driftig, doch heeft oog voor de belangen van zijn arbeiders hetgeen blijkt uit aangevraagde hulp die hij meermalen gaf. De officier, aldus pleiter, wilde de ge tuige Dusarduyn „wegwerken", maar deze is juist een belangrijke getuige. Hij is een geraffineerde treiter die graag scheldt en hoont, maar dan bij voorkeur als er een sterkere man bij is, D. is gebeten op verdachte omdat deze laatste een landpacht kreeg waar D. op loerde. De weduwe van den verslagene riep hier uit: „D. is de schuld van den dood van mijn man." De verslagene stond op 4 M.aart 11. verdachte op te wachten. D. stond er bij met opgeheven spade. Verdachte zag dat en de verslagene die met den stok in de hand stond, sloeg daarmede op verdachte los. Vol- gens pleiter zou Dusarduyn, nadat ver- dachte h,ad geschoten, de spade op den bodem van de sloot hebben gegooid, den knuppel bij het lijk van den versla gene hebben weggehaald en die knup- pel ver hebben weggegoo'd. j Dusarduyn zeide alles in een zenuw-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7