BINNENLAND. ZEELAND. MIDDELBURG. WALCHEREH. tEE vrijheden des volks. En dat zelfs bij uit stek. De liberalen komen echter niet met valsche leuzen of schoone onvervulba re beloften. Gelukkig zijn er ook ver schillende andere partijen die het wer kelijk goed meenen met de vrijheid, (an ders doen b.v. de communisten) maar de liberale partij is toch een der schild knapen. De politieke vraagstukken houden te genwoordig veelal verband met econo mische aangelegenheden. Spr. noemde het probleem van de werkloosheid, die gelukkig iets afneemt, maar toch nog 360.000 menschen treft. De liberalen zijn wars van den klassenstrijd, maar zij erkennen dat een toestand, welke zoo veel werkloozen kent, slecht is voor het geheele volk. Hierin verbetering te brengen, moet de eerste taak zijn van de nieuwe regeering, welke na 26 Mei gevormd zal worden. Het soc. dem. Plan van den Arbeid wees spr. als een mid del tot verbetering van de hand. Dit plan kan geen duurzame oplossing bieden. Het vraagt niet minder dan j 600 millioen (plus de verhooging door de depreciatie van den gulden) welk be drag nimmer alleen van de „rijken" bij een is te krijgen. Men zou ook hen moe ten treffen die niets meer missen kun nen. Van een werkLoosheiidsbestrij'ding door steeds meer staatsinmengingen (met als gevolg n »iOrdenings"-systeem) verwacht spr. evenmin veel. Dat zou de eerste stap worden op den weg naar een regeling van het geheele bedrijfsle ven door den staat. Hierdoor zou de staat veel te veel verantwoording op zich nemen. Waar zulks toe kan leiden heeft het gebeurde op de Bossche vee markt bewezen. Men kwam daar in ver zet tegen al het geadministreer dat Staatsinmenging nu eenmaal moet mee- brengen. Er is maar een systeem, dat werkelijk afdoende kan zijn; en dat is, dat de Staat zich zooveel mogelijk van bemoeienis met het bedrijfsleven ont- k.?uc^.'. m°et zeer zeker in dezen tijd bijzonder moeilijk heeten, omdat het bedrijfsleven zoo afhankelijk is van het buitenland. Maar u t het oog mag het nimmer worden verloren. De internationale belemmeringen dienen zoo spoedig mogelijk te worden opge ruimd; de regeering doet reeds alles in die richting; en het gaat langzamerhand vooruit,. Zelijs Düitschland schijnt van den autarkischen weg terug te komen. Dit alles wil niet zeggen, dat de li beralen zijn voor uitbuiting der arbeiders door een minderheid. Spr. kan begrij pen, dat de S.D.A.P. dit tracht ingang te doen vinden. De S.D,A.P. werkt al leen voor een bepaalde klasse. De li beralen komen echter voor het belang van het geheele voIk. Waren het niet liberale Kabinetten, die belangrijke so ciale maatregelen invoerden? De liberalen zijn, tegen klassenstrijd, welke slechts kan leiden tot een dicta tuur van vakvereenigingsleiders; zooals Frankrijk reeds te zien geeft. Men moet alles doen om het particuliere be drijf weer op gang te brengen. En verder moet men trachten het geestesleven te beschermen. De liberalen zijn altijd waakzaam, Spr, stond hier ge- ruimen tijd bij stil, wijzende o.a. op de Duitschers, die niets durven zeggen. Als men zich een dergelijken toestand voor oogen stelt, moet men trotsch zijn, dat men Nederlander is. Wat er in Düitschland gebeurt, be wijst welk een voornaam goed de vrij heid is. Maar deze is alleen bestaanbaar, als er een deugdelijk gezag wordt uit geoefend. Waar is het verkeer het meest veilig? Daar waar het verkeer goed geregeld is. Voor het genieten van een maximale vrijheid, dient er een regeering te zijn, die zich weet te doen gelden. De liberalen hebben er steeds op aan gedrongen het gezag te versterken. Zij bleven dan alleen staan. Het werd pas anders na het avontuur met de „De Ze ven Provinciën". Zeker is door het huidige kabinet ge zorgd, dat er weer meer van de gezags- handhaving terecht komt. Noodig is ook versterking van de weermacht, zulks in verband vooral met de bewapeningswoede, die men alom waarneemt. Al zal niemand beweren, dat Nederland alleen zich tegen een groote mogendheid kan verdedigen, men moet bedenken, dat wij in een eventueel conflict zeer waarschijnlijk niet alleen zullen staan en dan heeft een goede Ne- derlandsche weermacht groote beteeke- nis. De regeering moet binnenslands vooral de macht weten te handhaven tegenover de vakvereenigingen. Deze dienen te blij ven op het terrein, dat het hunne is; zij mogen zich niet met de politiek be moeien. Spr. betoogde vervolgens, dat er geen systeem is dat meer moed vereischt om voor zijn beginsel op te komen dan dat der zoo gesmade „demo-liberalen". Ge heel ten onrechte worden ze voor slap pelingen uitgemaakt. Zeker heeft Mus solini getoond te zijn een man uit één stuk, een moedig man. Maar meer moed is er noodig om een ieder vrijheid van spreken te geven en toch machtig te blij ven staan! Dit doet onze Nederlandsche regeering en spr. wekte op mede te werken aan het behoud van zulk een regeering zulks dan in de eerste plaats door te sternen op den heer Bierema, no. 1 van de liberale lijst. Men moet mede helpen om een goede liberale fractie in de Kamer te behouden, die als een ge heel optreedt voor de liberale idee, dus voor de vrijheidsgedachte! Spr. besloot onder applaus. Naar aanleiding van opmerkingen van den heer mr. Vermaas, ze de spreker nog, dat er verschillende punten blij ven waarop de staat wel degelijk moet ingrijpen. Zoo is er de botercontrole, het verzekeringswezen. Ook was de be moeiing met den ladbouw niet te voor komen, al hebben de liberalen daaraan niet van harte medegewerkt en zoo is het ook met den steun aan de industrie door contingenteeringen.. Tegen con- tingenteeringen die niet meer noodig zijn en niet anders dan protectie be oogen, waarschuwde spr. met klem. Bezwaren gaan ook uit naar de nieu we pachtwet, de wet op de onderne mingsovereenkomsten, de wet op de in dustriefinanciering, de wet op de vesti- gingseischen voor den middenstand; en in 't algemeen naar de pogingen van roomsch-katholieken om te komen tot een nreuwerwetsch gildëwezen. Men moet zich volgens spr. wachten voor een corporatieven staat, die een verbure,aucratiseerde staat zou zijn. De liberalen nemen het op voor de consu menten, dus voor het geheele Neder landsche volk. De r.k. daarentegen nemen het op voor de producenten, maar die vormen maar een deel van de bevolking. Spr. besloot ditmaal met de opwek- Eng tot de aanwezigen, de liberale ge dachte uit te dragen. De liberalen zijn dood verklaard; maar waarom geeft men dan zooveel op hen af, meent men voortdurend op hen te moeten smalen De liberale gedachte mag eens ver drukt worden, verdwijnen zou ze nooit. In Düitschland is de soc. dem. gedach te overwonnen; maar met de liberale gedachte krijgt men het er steeds op nieuw te doen. (Applaus). De heer dr. Teilegen dankte mr. Wendelaar voor zijn opwekkende rede. MR, J. LINTHORST HOMAN COMMISSARIS DER KONINGIN IN GRONINGEN. Heden is een Kon, beslu:t versche nen, waarbij mr. J. Linthorst Homan, burgemeester der gemeente Vledder, met ingang van 1 Juni benoemd wordt tot Commissaris der Koningin in de provincie Groningen. De nieuwjbenoemde commissaris der Koningin is in 1903 te Assen geboren. Zijn vader was commissaris der Koningin in Drenthe, welke functie eveneens door zijn grootvader is bekleed. Hij studeerde te Le den in de rechten waarna hij zich als advocaat te Assen vestigde, In die gemeente oefende hij de advocatuur uit tot 1932, in welk jaar hij benoemd werd tot burgemees ter van Vledder. In 1934 promoveerde mr. Linthorst Homan te Leiden tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift: Het ontstaan der gemeenten in Drenthe. Mr. Linthorst Homan die de liberale beginselen is toegedaan werd in 1935 voor den Vrijheidsbond gekozen tot I'd der Staten van Drenthe. Thans is hij voor den Vrijheidsbond candidaat voor de Tweede Kamer, De heer Linthorst Homan heeft zich veel bewogen op het gebied van vreem delingenverkeer. Hij richtte indertijd in Drenthe op de Provinciale Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer en is daar nog voorzitter van. Ook is hij lid van het dagelijksch bestuur van de A. N. V. V. In 1931 werd hij in het bestuur van de K.N.A.C. gekozen, van welk lichaam hij sinds 1934 het voorzitterschap be kleedt. Het gebeurde met de werklooze kantoorbedienden te Schiedam, Op vragen van den heer Drop (s.d.) betreffende het optreden van de poli tie te Schiedam bij het gezamenlijk sol- liciteeren van werklooze kantoorbedien den aldaar heeft de minister van justitie geantwoord: In den namiddag van 8 April 193? heeft een groep van 250 a 300 personen zich demonstratief begeven naar den hoofdingang van een der scheepswerven te Schiedam. Zij versperden aldaar op den openbaren weg den uitgang van de werf. In verband met het binnen eeni- ge minuten te verwachten verlaten van de terre:nen van de werf door het per- .soneel (eenige duizenden) dreigde stoor nis van het verkeer en ordeverstoring. Op grond hiervan heeft de commissaris van politie met gebruikmaking van de door de plaatselijke verordening ge schonken bevoegdheid aan de de monstranten het bevel doen geven zich onverwijld te verwijderen. Dit bevel is duidelijk hoorbaar gegeven en werd door het meerendeel der aanwezigen opgevolgd. Eenigen verwijderder z ch evenwel niet, terwijl in een groep der demonstranten werd geroepen: „staan blijven". Met het doel ook de weigerach- tigen snel te verspreiden, is ioen mei kracht opgetreden. De m'nister ziet voorshands geen bij zondere aanleiding om de rapporten betreffende de hierboven beschreven gebeurtenis ter kennis van de Staten- Generaal te brengen. Daargelaten of, achteraf gezien, ondanks de uit de groep van demonstranten geroepen .aanspo ring om aan het gegeven bevel n et te voldoen, niet ook een minder krachtige maatregel op zijn plaats zou zijn ge weest en effect zou hebben gehad, kan van een ongemotiveerd of ongeoorloofd optreden naar zijn meening niet worden gesproken. VERKAPTE VERKIEZINGSPROPA GANDA DOOR DEN AETHER De redevoeringen op het te Middelburg gehouden con gres der Gerei, Jongelingen. Het Tweede Kamerlid Krijgen (c.h.) heeft aan den minister van binnenland- sche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is de minister bereid mede te dee- len of de in het radio-controle-regle- ment bedoelde preventieve en repres sieve controle is uitgeoefend op de redevoeringen en de daaraan vooraf gaande en daarop gevolgde toespraken van den voorztler, ter vergadering van den Nederlandscher bond van jonge- lingsvereenigingen op gereformeerden grondslag, gehouden op 6 Mei jl„ voor zooveel bekend was of kon worden verw.acht, dat die redevoeringen en toe spraken zouden worden gehouden? 2. Indien die controle noch preventief noch repressief is uitgeoefden, is de mi nister dan bereid mede te deelen: a, wat dearvan de redenen zijn, en b, of hij, bij nadere overweging, en gelet op reeds publiekelijk ter zake ge uite bezwaren, niet van oordeel is dat van de gelegenheid om ongecontroleerd het gesprokene uit te zenden of te doen uitzenden een veel ruimer gebruik is gemaakt dan, met het oog op den in houd van gedeelten der redevoeringen en toespraken, toelaatbaar is te achten en, in aanmerking genomen de bekend heid bij de sprekers van de voor de uit zending gestelde normen en richtlijnen, in redelijkheid mocht worden aangeno men? 3. Indien de controle wel is uitge oefend, is de minister dan bereid mede te deelen: a. op grond van welke overweg:ngen zijn toegelaten de gedeelten in „de be doelde redevoeringen en toespraken, welke een uitgesproken partij-politiek en politiek-propagandistisch karakter droegen en, althans ten deele, in direct verband stonden zoowel met de ver kiezing op 26 Mei als met de po litieke beginselen en houding van twee leden van den R,aad van ministers, en b. indien de bedoelde gedeelten van de redevoeringen en toespraken zijn uitgesproken in afwijking van den goed- gekeurden tekst, of dan de omroepver- eeniging, udie het aangaat, ter verant woording zal worden geroepen, en hoe dan het oordeel van den radioraad luidt? 4, Is de minister bereid, nu in ruimen kring wordt gevoeld dat door de hier boven bedoelde redevoeringen en toe spraken een bepaalde politieke partij in de verkiezingsactie een bevoorrechte positie heeft verkregen, te bevorderen, dat het rechtsgevoel worde bevredigd door andere politieke partijen vóór 26 Mei a.s, gelegenheid te geven voor de microfoon te spreken over de beteeke- nis voor ons volk v,an de beginselen, die zij voorstaan en, desgewenscht, over de beteekenis van hun overleden of nog in leven zijnde leiders en van hun lijstaanvoerders Minister Colijin bezoekt de Philips- fabrieken. Dr. Colijn arriveerde gistermorgen te circa 12 uur in Eindhoven, waar hij ten huize van dr. A. F. Philips het noen maal gebruikte. Begeleid door dr. A. F. PhJips en ir. F. J. Philips bracht dr. Colijn hierna een bezoek aan verschillende fabrica- ge-afdeelingen der PhiLpsfabrieken, .als ook aan de Philite-fabriek. In het natuurkundig laboratorium werd de hooge bezoeker door prof. dr. Holst over de ontwikkeling van n euwe lichtbronnen voorgelicht, terwijl dr. Balth v. d. Pol een uiteenzetting gaf over de televisie. Aan de televis e-de- monstratie verleende de violist Jan Duering zijn medewerking. Na een bezoek aan de jongens-nijver heidsschool werd in het ontspannings gebouw thee gedronken, waarna eenige films, o.a, op het gebied der tbc-be- strijding vertoond werden. Dr. Colijn heeft na zijn politieke re devoering, welke hij gisteravond te Eindhoven heeft gehouden, op huize „De Laak" overnacht en zou hedenoch tend nog een bezoek aan den Philips- woningbouw brengen. AFSCHAFFING LUCHTPOSTRECHT INDIë. Gaat 5 Juni in. De eenige tijd geleden reeds be kendgemaakte nieuwe regeling, volgens welke alle brieven en briefkaarten met bestemming voor Ned.-Indië per vlieg tuig zullen worden verzonden, zonder dat daarvoor luchtrecht verschuldigd is, treedt in werking met de op 5 Juni a.s, te Amsterdam beginnende vlucht (voor de post uit Indië naar Neder land is deze datum 16 Juni). Niet per luchtpost worden verzonden de stukken van welke, blijkens een door de afzenders aangebracht opschrift, verzending per landmad wordt ver langd, Per landmail worden ook de verkrijgbaar gestelde postbladen van 6 cent verzonden. Het port van de per luchtpost naar Indië te verzenden brieven zal 12 K cents per 10 gram bedragen. Dat van briefkaarten is 10 cent. Voor postwissels wordt het luchtrecht teruggebracht van 30 tot 10 cent. Voor drukwerken, pak jes, akten en monsters wordt het 50 cent per 50 gram. Voor brieven, die per landma 1 wor den verzonden, wordt het porto voort aan t/m 20 gram 1234 cent, 'voor elke volgende 20 gram of gedeelte daarvan 7'34 cent. In de porti der per landmail te ver zenden briefkaarten, drukwerken, ak ten, pakjes en monsters wordt geen verandering gebracht. Bond van werklooze onderwijzers opgericht. Op een te Stadskanaal gehouden ver gadering werd gister opgericht ,de Ne derlandsche Bond van Werklooze On derwijzers. De bond stelt zfch ten doel, verbetering te scheppen in de vooruit zichten van de jonge onderwijzers, spe ciaal ten aanzien van het instituut „kweekeling met acte". Getracht zal worden, alle werklooze onderwijzers, van het openbaar zoowel als v,an het bijzonder onderwijs in een grooten bond onder te brengen, teneinde sterker te staan tegenover het thans ten opzichte v,an de kweekeling-met-acte meer en meer gevolgde systeem. Als secretaris werd benoemd de heer K, Geertsema te Stadskanaal. Besloten werd tot doen oprichten van zooveel mogelijk plaatselijke afdeelingen in het geheele land. De bond zal trachten, haar doel te bereiken, door contact te zoeken met de hiervoor in aanmerk'ng komende politieke partijen. Vergoeding van zegels. Het voorstel tot vaststelling der ver goeding ex. art. 101 der L. O. wet 1920 over 1924, heeft de Commissie van Fi nanciën aanleiding gegeven te vragen waarom enkele zegels niet vergoed worden en een aantal andere wel? Was het schoolbestuur niet bekend met het feit, dat zegels niet noodig zijn op de voor deze scholen bestemde kwitanties? Hierop antwoorden B. en W., dat de zegelkosten, welke niet vergoed be- hooren te worden, die zijn, welke èn op de nota's èn op de declaratie wer den in rekening gebracht, maar niet zijn geplakt, omdat de verschuldigde bedra gen zijn gegireerd. Omtrent het zegelen van kwitanties in het algemeen wenschen B. en W. het volgende mede te deelen. Bij zijn resolutie van 20 April en 30 Mei 1934 bracht de Minister van Finan ciën ter kennis, dat de kwitantiën, aan schoolbesturen afgegeven wegens leve ring van boeken en dergelijken en we gens onderhoud van schoolgebouwen, door die besturen over te leggen bij de drie-jaarlijksche afrekening met de ge meenten, ongezegeld kunnen worden af gegeven. Nadat B. en W. in Maart 1935 van deze beslissing hadden kennis ge nomen (dje inhoud van .de 'resoluties wordt niet speciaal aan de gemeenten medegedeeld) verwittigden zij de bij zondere schoolbesturen daarvan bij schrijven van 3 April 1935 en voegden er de mededeeling aan toe, dat eventu eel na dien datum nog betaalde zegels niet voor vergoeding in aanmerking kunnen worden gebracht. De zegels, berekend bij de onderha vige afrekening, zijn alle betaald vóór 3 April 1935 en dienen dus te worden vergoed. Schoolmuseum Middelburg. Aan het in de vergadering van 29 Mei uit te brengen jaarverslag van de Ver- eeniging „Schoolmuseum Middelburg" ontleenen wij, dat met groote waardee ring getuigd wordt van hetgeen mevr. Was-Osinga en de heer B. J. A. Stoop man, die de provincie verlieten, voor de vereeniging als bestuurslid hebben gedaan vooral laatstgenoemde als een der oprichters. Woorden van groote waardeering en hulde worden geweid aan de nagedachtenis van wijlen den hr. W. de Wolf, die ook als bestuurslid zoo veel voor de vereeniging deed. Het aantal onderwijzersleden be draagt 357, dat der andere leden 45, In het vorige vereenigingsjaren waren de ze cijfers 377 en 47. Subsidie verlenen 21 gemeenten, 26 schoolbesturen en 5 vereenigingen, tegen verleden jaar resp, 24, 26 en 5. Het aantal bezoekers aan het school museum in de Langedelft bedroeg on geveer 100. Het komt slechts heel zel den voor, dat een gevraagde uitgave niet aanwezig is. Een enkele maal wer den ook inlichtingen over uitgaven ge il vraagd door vroegere leden, die thans buiten de provincie wonen. JUBILEUM MARKTKOOPLIEDENBOND EMM. De Middelburgsche Marktkooplieden- bond EMM heeft gisteren in het Schut tershof met een feestavond zijn 15-jarig bestaan herdacht. Er was veel belang stelling voor dit derde lustrum, ook van officieele zijde. De beide wethou ders hadden bericht v,un verh ndering gezonden. Aanwezig waren evenwel de marktmeester de heer Avink, de ex- marktmeester de heer Van der Jagt, de tegenwoordige onder-marktmees ter de heer Van Oost, alsmede diens Goesche collega de heer Meijler. Uit Goes waren ook bloemen gekomen, In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer Torbijn allen hartelijk welkom, zoomede den bondsvoorzitter, de heer Zoutendijk. Hij bracht den heer Av nk dank voor de humane wijze waar op deze steeds de belangen der koop lieden behartigt en voor alles wat hij doet om het marktleven op hooger peil te brengen in welk verband spr. wees op het profijt dat de markt voor Mïd delburg brengt. Ook met den vorigen marktmeester, de heer Van der Jagt is er altijd een zeer prettige samenwerking geweest en als blijk van waardeer ng daarvoor werd hem als souvernier een vulpen aangeboden, waarvoor de heer Van der Jagt hartelijk dank zei. Na de hoop uitgesproken te hebben dat de samenwerking met den tegenwoordigen onder-marktmeester, den heer Van Oost die men nog niet zoo lang in deze functie kent eveneens goed zal zijn, rmhtte de heer Torbijn nog woorden van dank aan den heer Meijler uit Goes voor diens aanwezigheid, den kramen- zetters voor de goede verstandhouding en de pers voor de steun die men daar steeds van ondervond. De bondsvoorzitter, de heer Zouten dijk, aan het woord komende, zejde de beteekenis van een markt voor de stad te w llen behandelen en wees er op dat er geen stad is d e zich op zoo een druk bezoek verheugen mag als juist Middelburg, Hoewel de Donderdagsche bezoekers niet alléén voor de markt komen, geven toch de marktkramers er een bijzonder cachet aan. Zij vormen een schakel in het distributie-proces en een gemeentebestuur dat zijn taak beseft zal dan ook alles doen om voor een levendige markt te zorgen, Het vereischt veel t,act om alles regelmatig te laten verloopen en de schijn van be voordeeling tusschen de marktkooplui weg te nemen, Spr. wees er op, dat er eenig protest opgegaan is toen de nieuwe marktmees ter benoemd werd, omdat men liever geen politieman als zoodanig zag. Maar thans zou men den heer Avink niet graag willen missen. Dat de verstandhouding zoo goed is, komt mede door E.M.M. en het hoofd bestuur heeft alle eerbied voor de wijze waarop in Middelburg alles geregeld is, en ook omdat de bond de belangen be hartigt in Goes, Terneuzen enz. waar geen bonden bestaan. Na gewezen te hebben op het mooie werk van het T.B.£.-fonds van E.M.M., dat de plaats tracht in te nemen van de sociale voor zieningen d'e de marktkooplieden wet telijk missen, feliciteerde spr. het be stuur en sprak daarbij de hoop uit, dat het nog lang zijn arbeid zou kunnen voortzetten. Voordat met het feestprogramma werd begonnen, huldigde de heer Hendrikse, als secretaris van E.M.M., den heer Tor bijn, omdat deze 15 jaar bestuurslid was. Voor al het werk werd hem dank ge bracht, onder aanbieding van een kus sen, bewerkt met bondsemblemen, dat door den heer Hendrikse vervaardigd was. Ook de heer Coulon, de penning meester, mocht zoo'n zelfde geschenk in ontvangst nemen. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen en werd het gordijn gehaald voor 't ensemble ,,'t Overschotje" om 't feest te doen inluiden, hetgeen dan ook in het eerste tafereel van deze bonte re vue op origineele wijze geschiedde, door een feestlied te lanceeren dat door alle aanwezigen meegezongen werd. Het programma dat vertoond werd, was met enkele variaties, gelijk aan dat wat enkele weken geleden werd opge voerd. Ook nu weer was het contact tusschen publiek en spelers direct ge legd en werd op smakelijke en vlotte wijze een revue- en cabaretprogramma opgediend, waarvan veel genoten werd en dat telkens een hartelijk applaus ont lokte. Met een bal werd het feest besloten. RAAD VAN BlbGEKERKE. BIGGe-KERKE. Vrijdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur gemeester L. Simonse voltallig. Ingekomen was een tweetal verzoe ken van F. Boone en A. J. Boers om ontheffing van de Zondagssluiting voor hun verlofzaken gedurende het zomer seizoen. Van den heer Boers was echter bericht ingekomen, dat hij zijn verzoek introk. De heer P o p p e deed een voor stel om het verzoek niet in te willigen, daarbij mededeelend, dat hij, op grond van zijn vroeger ingenomen standpunt, geen toestemming hiervoor kan geven. De heer D e V o o g d deed een tegen voorstel, aanvoerend dat door de open stelling in een behoefte wordt voorzien. Het voorsteS-Poppe w'erd aangeno men met 5 tegen 2 stemmen, tegen de heeren De Voogd en A. Janse. De veldwachtersverordening werd ge wijzigd overeenkomstig de aanwijzingen van den Commissaris der Koningin. Een verzoek van den bond van Chr. Politie ambtenaren om wijziging in de salaris regeling, o.a. door invoering van kin dertoeslag, werd niet ingewilligd. Een verzoek van de Vereeniging tot bevordering der Landarbeiderswet om verleening van pachtvermindering te kunnen bevorderen door middel van een bijdrage uit de gemeentekas, gaf B. en W. aanleiding op te merken, dat het in de gemeente liggende perceel los land voor een redelijk bedrag wordt verpacht en geen aanleiding tot vermin dering behoeft te zijn, terwijl wordt op gemerkt, dat het perceel reeds vele ja ren niet overeenkomstig de bepalingen van de wet wordt verhuurd. Besloten werd het verzoek niet in te willigen. Naar aanleiding van een gedane vraag deed de v o o r z. een voorstel om de inwoners der gemeente een reductie van 50 te verkenen van de verschul digde huur voor het plaatsen van ten ten op het strand. Hiertoe werd beslo- hield BI TEG van welk lijk ding voor App van gaan 5e hard hare gen wat all *1

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6