BUITENLAND. ZUiD-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. SPANJE. Nog onrust in Catalonië. DENEMARKEN. Het regeeringsjubileum van Koning Christiaan X. DUITSCHLAND. ENGELAND, BALKAN. NOORWEGEN. ITALlë. RUSLAND. een verzoek om ontheffing van de hon denbelasting. Op voorstel van B. en W. voor een half jaar verleend. Betreffende het heffen en innen van gelden ingeval van besmettelijke ziek ten werd een verordening vastgesteld, De onderwijskosten van de beide scho len krachtens art. 101 L.O, wet '20 wer den vastgesteld voor de Boaz-school op 975, voor school van den heer Fluch op 397. Vastgesteld werd een veror dening regelende de benoeming en bezol diging van den veldwachter. De heer Dekker bepleitte afschaffing van de rijwieltoelage, het tractement is z.i. vol doende en laat afschaffing toe. De v o o r z. was van meening, dat de veld wachter veel van een rijwiel in dienst gebruik moet maken, bovendien is de toelage voor kleeding verlaagd. Spr. moest afschaffing ontraden. De rekening B, A. 1936, werd goedgekeurd, ontvan gen met inbegrip goed slot vorig jaar 5654, uitgegeven 2872, saldo 2782. Bij de rondvraag deelde de v o o r z. mee, dat B. en W. er niet ingeslaagd zijn een bevredigende oplossing te vinden inzake het vergaderlokaal. Het lokaal doet tegenwoordig dienst voor schiet oefeningen van de Burgerwacht, bij on gunstig weer is het werkplaats voor hen die in de werkverschaffing werken en bovendien is het een bergplaats gewor den voor materiaal van de gemeente. De heer Dekker deed een voorstel om met niet te veel kosten het gebouw op te knappen voor vergade ringdoeleinden, Dit voorstel werd niet ondersteund. De heer Huysman merkte nog op dat niet van de gemeente gevergd kan worden, voor een vergaderlokaal te zorgen. Dit moet door de burgerij ge daan worden. De heer De Buck vroeg ver betering in werkverschaffing van den Noordweg bij het dorp. De V o o r z. zeide dat dit reeds is opgedragen. De heer H u y s m a n deed een verzoek om goedkoop blikvleesch ie verstrekken. B. en W. deelden mede dat 400 bussen zijn besteld, doch dat om dat Meliskerke niet in de rijksregeling is opgenomen geen toezending heeft plaats gehad. Alsnog zal geprobeerd worden bussen te ontvangen. De heer F r a n c k e vroeg inlich ting over de benoeming v,an een volon tair ter secretarie; liever had hij be noemd gezien iemand uit de burgerij, wat ook wel mogelijk zou geweest zijn. De V o o r z. verklaarde dat het eigenlijk maar een administratieve han deling was om den betreffenden persoon in het pensioenfonds te doen deelen, want de volontair is eigenlijk al van 1931 af werkzaam als zoodanig, er is niets veranderd. De heer F r a n c k e bracht ver der de nieuwe schoolgeldregeling te ber de. Hij meende dat sommige ouders te veel moeten betalen. De heer De Visser vroeg naar het werken met toeslag in het be drijf, kan dat nu ook nog? De V o o r z. zeide toe, zoodra er weer arbeiders zonder werk komen, een regeling te dezer zake te zullen treffen. Men vervoege zich bij de commissie voor dit doel. WESTKAPELLE. Vrijdagavond trad alhier in het Koffiehuis" als spreker op de heer J. C. de Bruine, gewestelijk bestuurder van de S.D.A.P. met het onderwerp: Vrijheid en democratie. Aanwezig was een 25-tal toehoorders. KAPELLE. Onder voorzitterschap van den heer W. Glas kwam de Ver. van oudleerlingen van de Tuinbouw- wintercursussen in jaarvergadering bij een. De voorz. heette de talrijk1 opgeko- menen welkom, roemde de aangename samenwerking, vooral met de onderwij zers en was niet minder dankbaar voor de adviezen van de adviseurs der ver- eeniging ir. Bosma en den heer Pfaff. De secretaris de heer L. Willeboer, deelde in zijn jaarverslag' mee, dat de Ver. nu 118 leden telt, 7 moesten afge voerd worden: 3 door overlijden, 4 wegens vertrek, 10 leden traden toe. Het getal begunstigers is 53 met 4 mede werkers. De secretaris verlangt nog be ter bezoek van de vergaderingen, alhoe wel hiervoor niet te klagen valt. Hoop vol gaat men het 25ste jaar dér ver eeniging in. De penningmeester, de heer Johs. Oele deed rekening en verantwoording. Ont vangen was f 208 en uitgegeven f 201, kassaldo f 7. Hierna was er.een bespreking der te houden excursie. Het bestuur stelde voor naar Limburg' te gaan; per spoor tot Roermond verder per autobus naar Maastricht, Gransveld enz. ter bezich tiging der fruitbedrijven aldaar; iterug langs Valkenburg enz; bewondering van het natuurschoon. Als datum werd ge noemd 5 Juni e.k. Reeds staande de vergadering gaven zich 30 personen op. De secr. nam op zich een program voor dezen dag samen te stellen. Bij de rondvraag deed de hr. Van Pien- broek mededeelingen over de bestrijding van de koperworm met het gebruik van kalistikstof en het bereikte resultaat, waarvan de heer Phaff goede nota neemt. De penningmeester zag gaarne dat meer korte zomerexcursies werden ge organiseerd. Spr. noemde hiervoor ver schillende bedrijven welke er voor in aanmerking komen. De voorz, is ook hiervoor te vinden. Het denkbeeld werd met instemming aanvaard. CQLIJNSPLAAT. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van ingelanden van het waterschap Oud- en Nieuw Noordbeveland waren 52 van de 62 stembevoegde ingelanden tegenwoordig of vertegenwoordigd. Op voorstel van j het bestuur werd met algemeene stem- men besloten de poldereigendommen op- j nieuw voor 3 jaar onderhands te ver-1 i huren, zoo mogelijk voor de bedragen van voorgaande pachtjaren. j Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot het uitvoeren van werken in werkverschaffing, indien door de ge meente in de kosten wotdt bijgedragen. De rekening over het dienstjaar 1936 1937 werd vastgesteld in ontvang op f 122.680 en in uitgaaf op f 61.863. De begrooting voor het dienstjaar 1937'38 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 111.272, met een post van onvoor zien van f 18,845. Het te heffen dijkgeschot bleef onver anderd op f 25 per ha. De heeren P. Zuijdweg en J. M. Bom werden herko zen als leden van den dijkraad, onder scheidenlijk van den calamiteuzen Leen- dert-Abrahampolder en van den cala miteuzen Vlietepolder. RAAD VAN SCHOONDIJKE. SCHOONDIJKE. Vrijdag vergaderde de Raad ondejr voorzitterschap van burgemeester Van Rosevelt voltallig. Van den heer J. A. Leenhouts was be richt ingekomen, dat hij zijn benoeming tot gemeente-ontvanger aanneemt. Aan den heer C. Koster zal een dankbetui ging worden gezonden voor de voortref felijke wijze, waarop hij zijn betrekking als tijdelijk ontvanger waarnam. De heer Leenhouts werd daarna als ontvanger beëedigd. Bij de Amsterdamsche Bank zal een loket worden gehuurd ter bewaring der gemeente bezittingen. Vastgesteld werd de jaarwedde van den heer Iz. Luteijn benoemd tot amb tenaar ter secretarie. Het salaris werd bepaald 700 aan vang tot 1100 met 100 voor diploma gemeenteadministratie. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de hr. Iz. Luteijn. SLUIS. In de Donderdag gehouden al gemeene vergadering van stemhebbende ingelanden van den Sluisschen Haven polder werd het dijkgeschot onveran derd bepaald op f 6 per ha. De inkom sten bedroegen f 227, de uitgaven f 192, batig saldo van f 35, De ontvanger griffier E. v. d. Vijver wenschte niet meer (wegens te ver gevorderden leef tijd) voor dit ambt in aanmerking te ko men en beval zijn zoon als zoodanig aan. Deze werd benoemd met algemeene stemmen. Tot afgevaardigde in plaats van den heer A. H, de Milliano werd gekozen de waarnemend dijkgraaf en afgetreden ontvanger-griffier E. van den Vijver. De periodiek aftredende dijk graaf J. van der Meulen werd herkozen; de ingelande P. van Damme kreeg 1 stem. Mlet algemeene stemmen verklaarden de ingelanden zich tegen de samenvoe ging van de polders. In de algemeene vergadering van stemhebbende ingelanden van den Ma- riapolder gehouden in de Korenbeurs al hier werd het dijkgeschot vastgesteld op f 6 per ha. De rekening en verantwoor ding sloot met een goed slot van f 21 De begrooting had voor onvoorzien een bedrag van f 21, Tot ontvanger-griffier werd in de plaats van den heer E. van de Vijver benoemd zijn zoon C. van de Vijver. De periodiek altredende afgevaardigde J van der Meulen werd herkozen als zoo danig. Eenparig werd tegen de samenvoeging der polders gestemd. In de algemeene vergadering van stemhebbende ingelanden van den Klei nen Pas- of van Waesberghepolde.r, ge houden in het café van den heer B Cammaert werd het dijkgeschot ver laagd van f 3.50 fot f 2.5Ö per ha. De rekening en verantwoording had tot in komsten f 473, tot uitgaven f 351, goed slot van f 122, de begrooting had tot in komsten f 419, tot uitgaven eveneens f 419. Met algemeene stemmen ver klaarden de ingelanden zich tegen sa menvoeging der polders. IJZENDIJKE. Het muziekgezelschap „Geduld Overwint" dat dezen ;zomer zijn honderdjarig bestaan herdenkt ont ving van den heer G. Termont alhier twee verzilverde bugels van eerste klas fanrilr aaf Vermist, Sinds Maandag 3 dezer wordt ver mist de heer J. v. D., aannemer te Walsoorden. Naar de Tern. Crt. ver neemt is hij het laatst te Ter Neuzen gezien in den avond van dien dag en van Terneuzen met zijn auto vertrok ken. Hij zou volgens dat gerucht ook nog later zijn waargenomen rijdende op den weg langs het kanaal tusschen Ter Neuzen en Sluiskil. Aangezien daarna noch van hem, noch van zijn auto iets is waargenomen, vreest men, dat hem een ongeluk is overkomen. De zuivering der provincie krach tig ter hand genomen. Het blijtt rustig ,n Barcelona; ook heerscht volledige rust in het Zuiden, waar de troepen, die de openbare orde handhaven, een zuivering hebben onder nomen van de zgn. „ongecontroleerde" groepen, die optraden in het com té van Tarragona. In verband hiermede publiceerde het Barceloneesche dagblad „Las Moticias", dat de officieele spreekbuis is van de U.G.T. gisteren belangrijke bijzonderhe den omtrent het optreden dezer groe pen en hun ontbinding in de streek van Mora la Nueva, Dit piaatsje was in de macht geraakt van een gewapende ben de, die over een belangrijke hoeveelhe d oorlogsmateriaal beschikte en die, na zich eveneens meester te hebben ge maakt van Mora de Ebro, zich op maakte naar de steden Torotosa en Gandesa, met kanonnen, mitrailleurs, geweren en handgranaten. Zoowel te Torotosa als te Gandesa stiet deze co lonne echter op ernstigen weerstand, welke met steun van de versterkingen uit Valencia en Castillon leidde tot een beëindigen van het optreden dezer ver- zetplegers. Het genoemde bl,ad voegt hieraan toe, dat de ordebewakers zich te Tarragona meester hebben gemaaut van een tank, 1700 geweren en eenige duizenden bommen ,die in handen der verzetplegers waren. Den volgenden dag ging men over tot de ontwapening v,an de burgers in Reus. Een termijn van drie uren werd voor de uitlevering der wapens gegeven. Men raamt de hoeveelheid oorlogsma teriaal, die in de stad in beslag is ge nomen op acht ton, waarbij zich 6000 bommen bevonden. Met de in beslag genomen wapens heeft men carabineros uit de provinc e Tarragona gewapend, de republikeinsche, nationale garde van de streek, de luchtstrijdkrachten en een regiment cavallerie van Reus. Er zijn thans nog enkele verspreide groepen over in de provincie Gerona, o.m. in de streek van Ampurdan en in de omgeving van Puigcerda. Bovendien zijn er nog eenige kleine haarden in het Noorden der provincie Barcelona en in de omgeving van Vich. Gisteren hebben de bewoners van 't dorp Montesquiu een langdurig ge vecht moeten leveren tegen groepen, die zich van het dorp wilden meester maken. De tegenstand der bewoners en de ,aankomst van guard as de asalto herstelden den toestand. De aanvallers moeten zware verliezen hebben gele- den. Men is van meening, dat de rust, die te Barcelona heerscht, zich zonder ver wijl zal uitbreiden over de rest van Catalonië. Opstandelingen melden vorde ringen in Biskaye. De opstandelingen melden in hun be richten van het Baskische front, dat de troepen van generaal Mola ten Oosten van Bilbao hun opmarsch voortzetten. De rechtschen zouden de belangrijke hoogten van Jat,a hebben bezet, als mede een viertal dorpen in deze om geving, Voorts deelen de opstandelingen mede, dat de regeeringstroepen bij het vallen van den nacht een hevigen aan val hebben ontketend op de heuvels van Urimendi en Muniqueta. Hoewel al le iianvallen afgeslagen werden, duur de het toch tot den morgen voordat de Baskische troepen zich in hun stellin gen terugtrokken. - Radio Bilbao deelt mede, dat in den sector van Sollube een krachtigen aan val der opstandelingen met gevechts wagens, tijdens een hevig gevecht, door de regeeringstroepen, die verscheidene der gevechtswagens met handgranaten vernielden, werd afgeslagen. Russen in de gelederen der Basken De generale staf van de opstandelin gen te Durango rapporteert, dat voor de eerste maal ,aan het front van Bil bao de aanwezigheid van Russen in de gelederen der infanterie van de regee ring is waargenomen. De g:stëren gevan gen genomen miliciens verklaarden, dat verscheidene eenheden der regeering vrijwel uitsluitend bestonden u't Rus sen, die in het eerste gelid waren ge bracht, met gevechtswagens en machi negeweren, om den opmarsch der troe pen van Franco zoo mogelijk te stuiten. Besprekingen over een overga ve van Bilbao? Naar te Saint Jean de Luz vernomen wordt heeft een Spaansch diplomaat, aanhanger van Franco, te Bilbao een onderhoud gehad met iemand, die in nauwe betrekking staat tot de Baski sche regeering. Dit onderhoud had een officieus ka rakter en handelde over de proclamatie, welke kort geleden door vliegtuigen der lechtschen boven Bilbao omlaag wer den geworpen. (De Bask wilde weten of Franco be reid zou zijn het Baskenland volledige autonomie te verleenen. De diplomaat antwoordde hibrop ontkenmenjd. Hij verklaarde, dat het programma voor een Spaanschen staat zooals dit werd opgesteld door het hoofdkwartier van Salamanca, de oude „Fueros" van het Baskenland zou eerbiedigen, doch dit veronderstelt geen autonomie. De „fueros" zijn een ideaal van de reque- tes en Franco beloofde deze te eerbie digen. Het zijn privileges inzake het ge meentelijk bestuur en de functioneering van de provinciale organisatie. ONDERLINGE SJRIJD L£R OPSTANDELINGEN BIJ MA DRID. De militaire autoriteiten te Madrid deelen mede, dat gistermiddag de op standelingen, die in de universiteits- wijk worden belegerd, onderling een he- vig gevecht hebben geleverd. Gedurende een uur zagen de regee-j ringstroepen de in het ziekenhuis Clini- co en de Villa Cristina verschanschte soldaten geschutvuur op elkander los- j sen en elkander met handgranaten be- i stoken, terwijl tevens talrijke mitrail- leurs-salvo's gelost werden. Kort na zes uur verminderde het gevecht in hevig heid. De regeeringstroepen bleven waakzaam, maar kwamen niet uit hun stellingen. Generaal Miaja heeft op vra gen van journalisten bevestigd, dat deze slag tusschen de opstandelingen was ge leverd. Koestier in Gibraltar.. Vernomen wordt, dat de correspon dent van de News Chronicle, Koestier, die gisteren te Gibraltar is aangekomen, door de opstandelingen is uitgewisseld tegen een vrouwelijke gevangene, mevr. Haya, echtgenoote van een zeeofficier, die achter Franco staat. Mevr. Haya was in handen der regeeringstroepen. Zij is aan boord van een Engelsch schip uit Valencia op weg naar Gibraltar. DE „HUNTER" VERMOEDE LIJK OP EEN MIJN GELOO- PEN. Omtrent het ongeluk met den Brii- schen torpedojager „Hunter 15" buiten de territoriale wateren voor Almeria, wordt nog nader gemeld, dat de snelle hulp voorkomen heeft dat het schip ge heel verloren is gegaan. De bemanning had het schip, dat snel zonk, reeds verlaten om met de booten de kust te bereiken, doch toen zij den Spaanschen torpedojager „Lazaga" aan zag komen, keerde zij aan boord terug om bij het sleepen te helpen. De „Laza ga" nam onmiddellijk het zinkende schip op sleeptouw en het schip zou nog ge zonken zijn, als geen andere spaansche schepen langszij waren gekomen en het schip mei verscheidene trossen vastleg den, terwijl talrijke sterke pompen het water uit het schip pompten. Duikers slaagden er in een aantal waterdichte schotten te sluiten. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat de „Hunter" naar uit het verloopig onderzoek is gebleken, waarschijnlijk op een mijn is geloopen. Er is niet te ver wachten, dat nieuwe bijzonderheden be kend zullen worden, voordat de torpedo jager in het droogdok is geplaatst. Op het oogenblik worden voorbereidingen getroffen om den oorlogsbodem van Al meria naar Gibraltar te sleepen. Havas meldt nog uit Almeria, dat de „Hunter" aan weerszijden van den boeg twee scheuren vertoont. De scheur aan bakboordzijde is veel grooter dan de andere, die wellicht moet worden toe geschreven aan de secondaire uitwer king van de ontploffing. De gewonden zijn, voorzoover zij ver voerd konden worden, van het provin ciale militaire hospitaal aan boord van een der aangekomen Britsche torpedo jagers gebracht. (Luisterrijke viering Groote aanhankelijkheid. Uit Kopenhagen wordt g'emeld: Chris tiaan X, Karei, Frederik, Albert, Ale xander, Wilhelm, koning van Dene marken- en IJsland, van de Wenden en Gothen, hertog van Sleeswijk Holstein enz', viert vandaag onder bu tengewone belangstelling van alle lagen der bevol king en van de andere koninklijke fami lies zijn vijf- en-twintig-jarig regeerings jubileum. Koning Gustaaf van Zweden, koning Haakion van Noorwegen en tal van prin sen en prinsessen waren reeds Vrijdag avond in de Deensche hoofdstad aange komen om deel te nemen aan de fees telijkheden. Van alle openbare gebouwen en van zeer vele particuliere huizen waren de vlaggen uitgehangen, terwijl de geheele stad ter eere van het heuglijk feit ver sierd was. Om acht uur vanmorgen was het op het groote plein voor het paleis Amalien- borg buitengewoon druk. Een enorme menschenmenigte heeft er de aflossing van de wacht gadegeslagen. Om negen uur verschenen groote zang- vereenigingen op het plein om den Ko ning een zanghulde te brengen. Een uur later vertrok de koninklijke familie in een galakoets voor_ een r9~ toer door de stad. De koninklijke stoet werd geëscorteerd door cavalerie. Door de voornaamste straten reed het hooge gezelschap naar de Domkerk, waar een bijzondere kerkdienst wlerd gehouden, na afloop waarvan de tocht langs een dichte haag belangstellenden werd voortgezet. De Deensche Rijksdag kwam om halt twee bijeen in buitengewone vergade ring, waartoe de Koning was uitgenoo- digd. De president van het Folketting hield een toespraak, waarin hij uitdruk king gaf aan de aanhankelijkheid der bevolking, welke toespraak door den Koning beantwoord werd. Vanavond om acht uur zou op het pa leis Christianborg een galamaaltijd wor den aangericht, waaraan alle koninklijke gasten, de leden der Deensche koninklij ke familie en vertegenwoordigers der Deensche overheid, alsmede van verte genwoordigers van handel en industrie zouden aanzitten. De Deensche studenten zouden zich in fakkeloptocht naar het paleis bege ven om er te defileeren voor den koning en diens gasten. Aan dezen optocht ne men 4000 studeerende jongelui deel. De studentenzangvereenigingen zullen liederen ten gehoore brengen, terwijl na mens de studenten een toespraak wordt gehouden. Op verschillende plaatsen in de stad speelden gedurende den dag mu ziekkorpsen. Ook de Deensche radio-omroep ver leent in alle opzichten zijn medewerking. De voornaamste gebeurtenissen worden uitgezonden en door diverse buitenland- sche radio-maatschappijen heruitgezon den o.m. naar de Vereenigde Staten. Koning Christiaan. Koning Christiaan werd op 26 Septem ber 1870 te Charlottenland geboren. Op 14 Mei 1912 werd hij tot koning ge kroond. Op 26 April 1898 werd zijn hu welijk met Alexandrine van Mecklen burg te Cannes voltrokken. Uit dit huwelijk zijn twee zoons ge sproten: kroonprins Christiaan, Frede rik, Franz, Michel, Karei, Waldemar, Georges, die op 11 Maart 1899 op het kasteel Sorgenfri het levenslicht aan schouwde en in 1935 in het huwelijk trad met prinses Ingrid van Zweden en prins Knud, Christiaan, Frederik, Michel, die op 27 Juli 1900, eveneens op Sorgenfri, werd geboren en in September 1933 huwde met prinses Caroline, Mathilde van Denemarken. De koninklijke familie behoort tot het huis Sleeswijk - Holstein - Sonderburg- Glucksburg. Oud-ordebroeder veroordeeld. De 50-jarige vroegere ordebroeder C. M. te Oelsl is wegens vergrijpen tegen de zeden veroordeeld tot twee jaar tucht huisstraf en vijf jaar eerverlies. COMMUNISTEN VEROORDEELD Wegens het luisteren naar Ra dio Moskou te Hamburg. De strafsenaat te Hamburg heeft ver schillende vroegere leden der Commu nistische partij of der strijdorganisaties dezer partij wegens het afluisteren van uitzendingen van Radio Moskou tot tuchthuisstraffen van 2 tot 6 jaar ver oordeeld. HET EINDE DER KRONINGSFEESTEN Na het banket, dat gisteravond in het departement van buitenlandsche zaken werd aangeboden (zie onder Binnenland) zijn de Koning en Koningin Elisabeth teruggekeerd naar het Buckingham Pa lace, teneinde aanwezig te zijn op een hofbal, waar tweeduizend genoodigden bijeengekomen waren. Dit bal besloot de groote kroningsfeesten. Autoubuspersoneel wil voortzetting der staking. Een conferentie der gedelegeerden van het autobuspersoneel heeft beslo- ten, de staking in het Londensche auto busbedrijf voort te zetten. Zes en veer tig garages stemden voor,» vier tegen voortzetting. Bij telling van de door elk der 50 ga rages uitgebrachte stemmen bleek, dat in totaal 17.459 stakers voor en 1.776 te gen voortzetting der staking hebben gestemd, Vier dooden bij' spoorwegongeluk. Op het traject SajetsjarParatsjin in Servië is een personentrein ontspoord. De locomotief en verscheidene wagons vielen van den spoordijk omlaag. Vier reizigers kwamen hierbij om het leven en echt anderen werden gekwetst. Vier dooden bij scheepsbotsing. Aan de kust in het Noorden van Noorwegen is een treiler uit Hull in aanvaring gekomen met een Noorschen visschersboot. Van de uit zes personen bestaande bemanning van het Noorsche vaartuig konden slechts twee gered wor den. De vier anderen verdronken. DE KOSTEN VAN DEN ABESSIJNSCHEN OORLOG. Uit Rome wordt gemeld: Binnenkort zullen de cijfers van het ministerie van landsverdediging over het afgeloopen begrootingsjaar worden gepubliceerd Er zou uit blijken, dat de oorlog in Abes- synië ruim 11 milliard lire (ongeveer een milliard gulden) heeft gekost. ARRESTATIE VAN TROTZKISTEN DUURT VOORT. Het blad van het volkscommissariaat voor de zware industrie, „Sa Industrial- lisazin", beschuldigt den voormaligen di- recteur van het hoogovenbednji te Ma- kejewka, van sabotage en Trotzkisti- sche activiteit. Dit bevestigt het gerucht over de arrestatie van Gwacharia. Deze is een neef van den onlangs over leden volkscommissaris voor de zware industrie Ordsjonikidze. De Ai Lambie I Engelanl een goel ter geml terugrei:! Donderil gen. Gil voor hel dem te I setts, 2l geen ml doch h I besloterl vullen. I Quincy I uur, Kcl bie huil waar zil vlieger: vest gd tischen naar Vl Ame ging z: GAR hie

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2