BUITENLAND. WALSMEJIEM. ZUID-BEVEL&ND. BELGIE DUITSCHLAND. IERLAND. derij is aangesloten. Ter herinnering aan dit zilveren jubileum bood spr. een zil veren legpenning aan, waarvan de in scripties aan de jamboree herinneren. De heer Corstanje heeft elk nummer van het programma, voor zoover noodig, vooraf toegeiicht. De padvindersband zorgde tuschen de nummers voor echte kampliederen. De welpen brachten eerst een horde- ïoep en daarna kwamen zij in grooten getale op in „Het Negerdorp', dat vlot en goed vertolkt werd. Een heel ander nummer was een worstel-demonstratie dooi 5 kranige jongens, welk nummer besloten werd met een partijtje wor stelen tusschen een oud-padvinder en 'n oud-instructeur der Kon. Marine, De partij bleef onbeslist. Het was een in teressant deel van het programma. Voor en 11a de pauze zou een film gedraaid worden; de aangekondigde le verden bij de teertooning technische moeilijkheden op. Daarom kreeg men een tweetal andere te zien, de eerste over de nationale jamboree en de twee de over de terreinen, waar de samen komst zal plaats hebben. Voor de pauze trad verder nog een flinke jongen man uit Bussum voor het voetlicht. 'Hij ontpopte zich als een vir tuoos in het laten ronddraaien van een of meer korte lasso's. Later bleek hij dat ook te kunnen met een jakar. Het warme applaus, dat hem ten deel viel was ten volle verdiend. Tenslotte toonde de- Zelfde sympathieke voortrekker nog, dat hij ook liederen in vier talen kon zingen. Liederen, die getuigde van zijn vredesidealen. Eveneens voor en na de pauze heeft een aardig achttal diverse krontjong liedjes ten gehoore gebracht. Mede door hun pakkende tropenkleedij, hebben de ze energieke jongelui vele succes ge oogst. Het eerste nummer na de pauze was humoristisch. Een groep mannen met groote hoofden" heeft op commando door de radio geestig geturnd. Dit num mer sloeg danig in, De clou van hex pro gramma na de pauze was de vlaggen- parade, die onder (flinke 'leiding vlug werd afgewerkt. Gecombineerd met het kranig' optreden der hoornblazers, tam boers en vrouwelijke tromslagers. Het slot hiervan: het binnendra gen van de oranje- en de na tionale kleuren, werd gevolgd door het Wilhelmus, dat staande werd gezongen In den loop van den avond had men bij een wedstrijd in zang gefingeerde prij zen behaald. Bij Kon. besluit is op haar verzoek aan jonkvrouwe S. H. van Doorn eervol ontslag verleend als lid van den voog dijraad te Middelburg onder dankzeg ging voor de in die functie gedurende vele jaren bewezen diensten. RAAD VAN GRIJPSKERKE. GRIJPSKERKE. Dinsdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester De Keijzer. Afwezig wethouder Geschiere. De verordening op de heffing en in vordering van besmettelijke ziekten- gelden werd vastgesteld. Blijkens ingekomen opgave van de gemeente Middelburg moet aan die ge meente krachtens art. 104 der lager- onderwijswet 1920 worden bijgedragen f 140 en krachtens art. 86 dier wet f 215. Een reeds vroeger genomen besluit inzake belegging gelden waarborgsom bij de Bank voor Nederlandsche Ge meenten werd gewijzigd. Verder werd een wijziging .aangebracht :'n het besluit tot verhuring woning aan den onderwij zer Dronkers, waarbij de huur dier woning in verband met plaats gehad hebbende verbouwing is verhoogd met f 20, waardoor de totaal-huur f 170 wordt. Het kohier hpatbelast'ng 1937 no. 1 werd vastgestela op f 839. Vaststelling vond tevens plaats eener verordening regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van den veld wachter. De vergoeding krachtens art. 101 der lager-onderwijswet voor 1935 ten be hoeve der bijzondere school werd be paald op een bedrag van f 10.93 per leerling, of in totaal op f 1500. Op een verzoek van W. Coppoolse tot het verleenen eener bijdrage voor onderhoud Loodholscheweg werd afwij zend beschikt. Als gevolg v,an een ingekomen ver zoek van een tweetal personen, die gewoon zijn elk jaar een jachtakte aan te vragen, is de gemeentelijke leges die daarop tot een bedrag van f 7,50 geheven wordf, teruggebracht tot f 2,50. Tenslotte vond vaststelling van de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1936 plaats, welke rekening aan geeft f 754 aan inkomsten, f 551 aan uitgaven en een goed slot van f 203. HANSWEERT. De heer P. Helmstrijd assistent der directe belastingen enz. te Zuiddorpe wordt met ingang van 1 Juni a.s. overgeplaatst naar Hansweert. KATTENDIJKE, In de gisteren ge houden raadsvergadering werd op de reclame inzake hondenbelasting door G. van Huisstede met algemeene stem men afwijzend beschikt, omdat niet ge reclameerd is tegen den aanslag en het aantal honden doch t.egen de verorde ning van besmettelijke ziektengelden. Verder werd nog aan den heer W. LI. van den Broek, te Goes concessie ver leend voor een radiodistributienei, onder bepaalde voorwaarden. RAAD VAN KRABBENDIJKE. Opnieuw: de benoeming van een agent voor de arbeidsbe middeling. De Raad moet zijn houding herzien. KRABBENDIJKE. De Raad dezer ge meente kwam Donderdagmiddag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. mr. Van Sandberg tot Essenburg. Afwe zig de heer Van Velzen. Opnieuw was aan de orde de be noeming van een agent der arbeidsbe middeling De v o o r z deelde mede, dat de hr. Nieuwenhuize, die in de vorige ver gadering benoemd werd, de kantoor uren veranderd wenscht te zien, wat niet mogelijk is. Buitendien kwam uit Mid delburg bericht, dat de benoeming van den heer Nieuwenhuize niet erkend zou worden, daar men hem niet bekwaam achtte. Er is nu maar één candidaat, de heer J. D. de Kam. Spr. deelde op een vraag van den hr. Vogelaar nog mede, dat weth. De Kok zijn stem voorbe- houde. Er kan geen tweede candidaat gesteld worden, daar in de gemeente men niemand weet, die deze fupctie kan vervullen. En de belooning is te gering om de komst van iemand van buiten te kunnen vergoeden. Boven dien is het gewenscht, dat deze functie met die van ambtenaar vereenigd is. De hr. Van Hout geloofde, dat B. en W. met een weinig goeden wil de benoemde (Van Nieuwenhuize) hadden kunnen handhaven. Spr. wil zich aan de raadsuitspraak houden. De v o o r z. merkte op, dat de dis trictsarbeidsbeurs de benoeming niet wil erkennen. De hr. V a n Hout zeide, dat zoo iets op een andere plaats wel kan. Spr. gaat niet mee met B. en W, De v o o r z. wees er op, dat ook de minister er niet mee accoord zal gaan. En dan komt tevens de subsidie in ge vaar. De hr. V a n H o u t betreurde, dat de benoeming dan niet tot de competentie van B. en W. behoort. De hr. G e b r a e t: dan is het stem men van den Raad maar een wassen neus. De v o o r z.: dat is tegenwoordig wel •meer het geval. Weth. Haverhoek zette uiteen, dat B. en W. volgens advies van de districtsarbeidsbeurs, gehandeld hebben. Er is gedaan wat vroeger gedaan is. Men moet toch wel ernstige redenen hebben, als men dan een candidaat niet wil. We moeten naar de gronden maar gissen! De hr. Van Hout meende dat hij daar geen verantwoording van behoeft te geven. Persoonlijk heeft hij niets te gen den heer De Kam. De heer De Kam werd hierna be noemd met 3 st. voor en 3 blanco. Nadat een administratieve wijziging in de legesverordening was aange bracht, werd tot afgevaardigde naar de vergadering van de Waterleidingmij. benoemd, burgemeester Van Sandberg en afgevaardigde wethouder Haver hoek. Voorts werd in de plaats van den heer C. P. Vogelaar, die bedankte als lid van Stembureau I, benoemd de heer L. Th. Vogelaar. De heeren W. L. Sonke en L. J. van Langevelde en J. J. van IJzerloo ver zochten hun erfpacht af te mogen koo- pen van hun panden in de Juiianastraat zulks werd, tegen den vastgestelden prijs goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde de ver huur van het P.T.T. gebouw. Men wilde belangrijke huurverlaging. B. en W. voelden hier niet veel voor, daar de hr. Snoodijk eerst slechts voor één jaar wil de huren. B. en W. wilden nu den prijs lager stellen, n.l. op 650 per jaar, maar dan te verhuren voor minstens 3 jaar. (De huidige huurprijs was 750.) Aldus werd besloten. B. en W. stelden hierna voor. zich aan te sluiten bij het verificatiebureau van de Ver, voor Ned. Gemeenten. Najat de Raad hierover ruim een half uur met gesloten deuren vergaderd had, werd het voorstel van B. en Wi zonder discussie of h. st. aangenomen. Een wijziging der gemeentebegrooting 1937, in verband met een werkverschaf fing' in den Kreekrakpolder (f 2500 van „steunverleening" overbrengen naar „werkverschaffing", benevens een wij ziging van de begrooting 1937 van het B. A. werden eveneens z.h.st. goedge keurd, nadat de v o o r z. hierover eeni- ge inlichtingen verstrekt had. De v o o r z. liet daarna eenige tee- keningen van voorzittershamers zien. De voorzitter beschikt er over geen, gelijk de heer Vogelaar reeds critiseer- de. De gemeente wil er thans een aan schaffen. Verder zeide spr. den hr. Na- gelkerke, dat B. en W. het tarief voor (het Iijkvervoer eens onder de oogen willen zien. (De hr. Nagelkerke achtte het voor minder-vermogenden te hoog). WEMIELDINGE. Gistermorgen had de schippersknecht van het sleepschip „Ma. ria" schipper Snijders, bij het binnenva ren van de sluis het ongeluk bij het me ren van het schip, de daarvoor gebezigde staaldraad die brak tegen hoofd en rug te krijgen met het gevolg dat hij een lichte hersenschudding opliep. De ge- worden ver- troffene kon aan boord pleegd. SLUIS. In de Donderdag alhier in ho tel „La Ville de Bruges" gehouden al gemeene vergadering van stemheb bende ingelanden van den Zwinpolder werd het dijkgeschot verlaagd van f 4,50 tot f 4 per ha. De reken ng en verant woording bedroeg ih ontvangsten f 1038 en in uitgaven f 846; goed slot f 192. De begrooting sluit op f 1074 in ont vangsten met f 127 voor onvoorzien. Wegens vertrek uit Zeeuwsch-Vlaan deren werd aan den ontvanger-griffier J. H. Boeltjes uit Oostburg eervol ont- slpg uit deze functie verleend, met dankzegging voor de bewezen diensten. In zijn plaats werd bij een tweede vrije stemming gekozen de heer P. J. Woittiez te Sluis met 12 stemmen; De Ridder uit Retranchement kreeg 8 st.; G, Brevet te Sluis 3 stemmen. De heèr Woittiez dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en hoopte de be langen van den polder voor te staan zooveel in zijn vermogen lag. Met algemeene stemmen verklaarden de ingelanden zich tegen het voorstel van Ged. Staten tot samenvoeging van de polders. VREES VOOR INTERNATIONALE VERWIKKELINGEN. Alarmeerende artikelen in Italiaansche bladen. De „Gironale d'Italia" schrijft in een hoofdartikel dat Engeland „iets" tegen Italië zou voorbereiden. Een Engelsche perscampagne zou hiervan een voortee ken zijn. De Britsche pers poogt vergeefs de as Rome-Berlijn te breken en beide partijen tegen elkaar op te hitsen, ten einde hen te isoleeren en ze des te ge makkelijker te onderwerpen. Het is dui- dlijk, dat men tracht in het geweten van Engeland en zoo mogelijk in het geweten van Europa het gevoelen te wekken, dat Italië en Duitschland wreed, onbetrouw baar, misdadig en tegelijk vreesachtig zijn, in het kort, dat men tracht van deze landen het voorwerp van een nationale en internationale haat te maken. Verder is het duidelijk, dat deze aanvalsma noeuvre, welke een ware oorlogsvoor bereiding is, in competente kringen niet wordt gedesavoueerd, doch zelfs, dat men het initiatief hiertoe moet toe schrijven aan deze kringen. Het blad vraagt zich af, wat Engeland wil. Deze aanvallen duiden op een nieuwe Euro- peesche politiek en kunnen niet worden toegeschreven aan een bitterheid, welke is overgebleven na de sancties. Men moet zich evenwel niet inbeelden, dat Italië en Duitschland tegenover deze manoeu vre passief zullen blijven. „La Tribuna" bericht, dat de verde digers van Bilbao, die veertien dagen geleden nog niet beschikten over moder ne wapenen, deze thans wel hebben en het blad aarzelt niet te veronderstellen, dat deze zijn aangevoerd door de Brit sche schepen, welke naar men zeide, al leen levensmiddelen brachten. Het blad schrijft verder, dat sommigen er over denken een transport vrouwen en kin deren, die uit Bilbao worden geëvacu eerd, in den grond te boren, om de recht- schen hiervan te kunnen beschuldigen. Ook andere Italiaansche bladen bren gen dit bericht en verklaren het te heb ben ontleend aan het Spaansche blad „Diario Basco". Twee dooden bij mijnongeluk, Door een instorting zijn drie arbeiders in een mijn bij Charleroi bedolven. Toen men n,u langdurige inspanning er :'n geslaagd was, de mannen te bevrij den bleek, dat twee hunner reeds over leden waren, terwijl de derde ernstig gewond was, DURE RUBBER. Uit Berlijn wordt gemeld: De fabricage van kunstmatige rubber (buna) vormt een der belangrijkste op gaven van het vier jaarplan. De aanzien lijke bedragen, welke noodig zijn voor het oprichten van „buna-fabrieken" kun nen door de industrie slechts voor een deel worden opgebracht. Om de finan ciering volkomen te waarborgen is het verstrekken van rijksmiddelen vereischt. Deze middelen zullen door een b e- lasting op de uit het buitenland in gevoerde ruwe rubber worden verkre gen. Het daartoe vast te stellen invoer recht, dat voorloopig op 125 rijksmark per dubbele centenaar is bepaald, zal bij groote schommelingen in den prijs van ruwe rubber verhoogd of verlaagd worden, teneinde den binnenlandschen prijs voor ruwe rubber en daarmede ook de prijzen voor afgewerkte rubberpro ducten zooveel mogelijk stabiel te hou den. Het invoerrecht zal weer worden opgeheven, zoodra het aan zijn doel heeft beantwoord. De bomaanslag te Dublin. Hoewel de bomaanslag op het ruiter standbeeld van George II te Dublin geen slachtoffers heeft geëischt, is de schade aanzienlijk. De ruiten der na burige huizen werden vern'eld. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. Men meent te weten, dat de aanleiding moet worden gezocht in het verbod van de betooging, die het republ'kein- sche leger Dinsdag had willen houden tegen de kroning van George VI, te vens als Koning van Ierland, DE COLORADOKEVER. Het vorige jaar is door den Planten- ziektenkundigen Dienst verschillende malen in de bladen er op gewezen, dat het noodzakelijk is in de aardappelvel den, vooral in de provinciën Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, op het voor komen van den Coloradokever te letten en onmiddellijk mededeeling te doen ten gemeentehuize en aan de ambtenaren van den Plantenziektenkundigen Dienst van zijn aanwezigheid, indien deze er gens wordt vastgesteld. Dit is noodig, zoowel omdat het insect een ernstig ge vaar voor de aardappelcultuur oplevert, als wegens de moeilijkheden bij den uit voer van onze land- en tuinbouwproduc ten, die zijn aanwezigheid kan veroor zaken. Daarom ook moeten dadelijk de krachtigste bestrijdingsmaatregelen ge nomen worden. In 1936 is de kever, voor zoover ons bekend, ijl ons land niet opgetreden, maar in België is hij op verschillende plaatsen op ongeveer 2025 km van onze grenzen verwijderd, gevonden. Daarom is het dit jaar nog noodzake lijker dan het in 1936 reeds was, dat in ons land door allen, die aardappels te len, met groote aandacht naar het insect in hun gewas wordt gezocht. Het is niet voldoende als alleen tijdens de gewone bewerkingen op de aanwezigheid van het insect, zijn larven of de door deze veroorzaakte bladbeschadigingen wordt gelet, maar het is noodig, dat ook meer malen opzettelijk 't gewas daarop wordt geïnspecteerd. Voor ons geheele land is het van het allergrootste belang, dat geen haard van den Coloradokever onopgemerkt blijft, want als op een plaats de nakomeling schap van een kever tot volledige ont wikkeling mocht komen, zou dit een zoodanige verspreiding van het insect over de omgeving en daardoor de vor ming van zoovele nieuwe haarden tot gevolg hebben, dat volledige uitroeiing dan uiterst moeilijk zou worden. De Coloradokever verlaat in Mei en Juni, als de temperatuur voldoende hoog is, den grond, waarin hij overwinterd heeft en begeeft zich dan naar aardap pelplanten, waarvan hij de bladeren eet en waarop de eieren gelegd worden. De uit deze eieren komende larven eten ook gaten in de bladeren. Men moet er dus op letten of de roode larven of wel de pl.m. 1 cm groote gele kever met 10 zwarte strepen op de dek schilden, op het aardappelloof aanwezig zijn en op de door deze veroorzaakte bladbeschadiging. Als de haard laat ontdekt wordt, als de larven reeds in den grond gekropen zijn om te verpoppen, dan kan men al leen de beschadigde bladeren vinden. Het is gewenscht, dat men daarvan ook mededeeling doet, opdat vastgesteld kan worden of de vreterij veroorzaakt is door den Coloradokever of door een an der insect. Vooral de maanden Juni en Juli zijn voor het onderzoek de belang rijkste. Laat iedere teler van aardappelen, boer, tuinder of particulier in het belang van het geheele land medewerken en laat er dus vooral in de provincies Lim burg, Noord-Brabant en Zeeland geen aardappelveld zijn, dat in de komende maanden niet meermalen opzettelijk en met groote aandacht op de aanwezig heid van den Coloradokever of zijn lar ven en op de door dezen veroorzaakte bladbeschadiging wordt onderzocht. La ten ook de kinderen de velden ingaan en naar het insect zoeken. In de drie Zuidelijke provinciën zijn op alle scho len en op vele plaatsen, waar land- en tuinbouwers bijeenkomen, gekleurde plaatjes met modellen van den kever en de larve aanwezig. Daardoor kan ieder een weten, hoe deze er uitzien en ze dus herkennen, als hij ze ergens ziet. Voor iedereen gelde dus: Let op den Coloradokever. LANDBOUWKUNDIGE VOORLICHTING AAN KLEINE BOEREN. De rijkslandbouwconsulent te Goes, ir. C. J. Droogendijk, heeft zich tot de klei ne landbouwers in zijn ambtsgebied ge wend met een circulaire, waaraan we het volgende ontleenen: Zooals u bekend zal zijn, is het de wensch onzer regeering, om den boeren stand in het algemeen en de kleine boe ren in het bijzonder, zooveel mogelijk te steunen in den moeilijken tijd, die moet worden doorgemaakt. Speciaal wordt ge tracht, de kleine boeren te hel pen door te zorgen voor voorlich ting, waar deze noodig is. Tot dusver werd door deze categorie van personen zeer weinig gebruik gemaakt van den Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst. Dit zou heel anders kunnen en moeten zijn. Waar de kleine boeren zich slechts zelden tot den Rijkslandbouwconsulent wenden, om raad en voorlichting bij de moeilijkheden, die ze in hun bedrijfje on dervinden, heb ik gemeend, den omge keerden weg te moeten volgen, en mij tot de kleine boeren te moeten wenden. Reeds is o.m. een onderzoek ingesteld naar het aantal dezer personen in de ge meente Heinkenszand en bezitten we een lijst, waarop behalve hun namen, ook de grootte van het bedrijf, de op pervlakte bouw- en grasland en de het vorige jaar verbouwde vruchten zijn ver meld. Deze lijst bevat alleen voor deze gemeente meer dan 100 namen. Het is ondoenlijk, dat al deze menschen door mij persoonlijk worden bezocht; daar voor ontbreekt de tijd. Ik mag echter (Ingez. Med.) veronderstellen, dat er onder deze klein landbouwers verschillende zullen zijn, die het op prijs zouden stellen, een be zoek van of vanwege den Rijkslandbouw consulent te ontvangen, waarbij over bemestingsvraagstukken, over ziektebe strijding, grondverbetering, het kalkge- halte van den grond of mogelijke zuur heid daarvan en dergelijke onderwerpen meer, kan worden gesproken en waarbij indien noodig, grondmonsters kunnen worden meegenomen en gratis onder zocht. Maar er zullen er wellicht ook zijn, die op een dergelijk bezoek niet zijn gesteld en liever voortgaan op hun eigen manier. Om nu geen overbodig werk te doen, zou ik graag weten, wie van de geadres seerden er prijs op zal stellen, door of vanwege den Rijkslandbouwconsulent op zijn bedrijf bezocht te worden, waar bij gratis voorlichting gegeven wordt op allerlei gebied den landbouw betreffen de. Men moet hierbij goed begrijpen: er wordt alleen advies gegeven, nie mand is verplicht deze adviezen op te volgen en niemand verliest zijn vrijheid, om te doen zooals hij zelf verkiest. Intusschen kan iedereen, die voor een bepaald geval voorlichting wenscht, zich te allen tijde tot den Rijkslandbouw consulent wenden, hetzij per brief of door een bezoek aan de Rijkslandbouw- winterschool te Goes. Het zou mij aangenaam zijn, als vele klein-landbouwers contact zochten te verkrijgen met den Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst. Stand der fruitteeltgewassen op 11 Mei 1937. De weersomstandigheden zijn in de afgeloopen maand voor den bloei der verschillende fru'tteeltgew.assen ongun stig geweest. Het aantal uren zonne schijn was zeer gering en bedroeg in de maand April te De Bilt 41, tegen over 155 normaal. Ook is er veel re gen gevallen, vooral tijdens den bloei van peren en pruimen (in April gemid deld 45 pet. boven normaal), zoodat met betrekking tot de vruchtzetting de verwachtingen niet hoog gespannen zijn. Wel kwamen, in tegenstelling met 1936, géén nachtvorsten voor. Over het algemeen vertoonen de verschillen de fruitteeltgewassen een rijken bloei en is de stand veel gunstiger dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Appelen staan er goed voor; de verwachtingen omtrent den bloei zijn zeer gunst'g. Peren hebben rijk gebloeid; de vroeg bloeiende variëteiten, zooals Précoce de Trévoux, vertoonen een uitstekende vruchtzetting. Dooreenge- norner. zijn de vooruitzichten goed te noemen. Pruimen. Over het algemeen 's de stand matig tot goed. Hoewel de bloei zeer rijk geweest is, zijn door de ongunstige weersomstandigheden de verwachtingen omtrent de vruchtzetting matig. De stand der Engelsche krozen in Zeeland en Zuid-Gelderland :s slecht. Kersen geven over het alge meen goede verwachtingen; in Lim burg zijn ze echter matig. Vooral de vroeg bloeiende variëteiten ondervon den schade van de weersgesteldheid. Kruisbessen st.aan er goed voor. Roode en witte bessen vertoonen een goeden bloei, terwijl de vooruitzichten betreffende de vrucht zetting gunstig zijn, In West-Noordbra bant zijn zij matig, elders goed tot zeer goed. Frambozen beloven goed te zullen bloeien, (St. Ct.) Bestrijding van musscken. Evenals verleden jaar vestigt de Plan- tenziektenkundige Dinst te Wageningen de aandacht van belanghebbenden op de nieuwe vangwijze van musschen met behulp van vangkorven volgens systeem Schwing. Deze vangwijze is speciaal geschikt voor de vangst van jonge musschen in den zomer, daar deze veel minder voor zichtig zijn dan de oude musschen en in groot aantal kunnen worden gevangen. Andere vogels worden zeer weinig met deze korf gevangen en deze kunnen bo- vendien worden losgelaten daar de vo- gels bij de vangst niet gedeerd worden. 1 Het verdient aanbeveling deze vang- De p houden weken Rotten f 800 op de beide Egelan een b< leering nog f De j< sterdai opgemi de

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6