SPORT. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. WALCHEREN, DE WALCHERSCHE VOETFAjDEN ZIJN AAN HET VERDWIJNEN, VEREENIGING ZIEKENHUISVER- PLEGING OP WALCHEREN. Jaarverslag 1936. Financiën. RAAD VAN OOSTKAPELLE. Tegen de samenvoeging der polders. RAAD VAN SLUIS. VOETBAL. Nederlandsch bondselftalWestham United 31, ATHLETIEK. Singelloop E, M. M. ZWEEFVLIEGEN. De eerste onweerszweefvlucht in Nederland. ONGEREGELDHEDEN OP DE VEE MARKT TE 's HERTOGENBOSCH. Toenemende ontevredenheid der boeren. Kampeer niet zonder kaart. EEN GEHEIMZINNIGE TREIN. DU1TSCHLAND. GEESTELIJKEN WEGENS ZEDENDELICTEN VEROORDEELD. ENGELAND. Dochtertje van een Britsch edelman verongelukt. ZWEDEN. DE VERLOVING VAN PRINS KAREL Jr. De mededeeling heeft nogal eenige verrassing teweegge bracht, Gravin von Rosen is een gescheiden vrouw met drie kinderen. - "-"iA- LC* 'f^ac *3K -t»; - •>- 'ST:'$?SS*3s8*ï&Vï geroepen de overheid den weg te wijzen^ doch zij staat niet boven die overheid. *s £een kerkelijke partij en als wij optreden als Gods dienaren dan is er geen sprake van dictatuur. Daarom moeten wij ons stellen tegen de C.H. en A.R. en ook tegen de actie van Prof. Visscher. Wanneer we ons op Gods woord stel len dan is er een grondslag die hechter is dan de nationale gedachte. Spr. gaf toe dat er wat gedaan moest worden in den nood van dezen tijd, doch in de crisiswetten zit de ordening's- gedachte en dat is een uitvloeisel van het aflaten van Gods woord. Wij hou den vast aan het! „Er staat geschreven". In de aloude geloofsbelijdenis vinden wij de taak voor Overheid en onderdanen. Daarin ligt de eerbiediging van het ge zag zoolang het niet^ in strijd is met Gods woord. De S.G.P. komt op voor de rechten van het volk, doch het is geen belangen partij. Het gaat ons Gods eer, zoo ein digt spr. Nadat de heer Kodde nog eenige vra gen beantwoord had, werd de vergade- ring op de gebruikelijke wijze gesloten. Een medewerker schrijft ons: Er is in geheel Zeeland geen streek, waar dwars door 't bouw- en weiland zooveel voetpaden zijn ,als op Walche ren. Hiervoor zijn verschillende redenen op te noemen. De gewone wegen zijn kronkelend, zoodat een voetpad een verkorting geeft. Bovendien waren de binnenwegen, vooral vroeger bij de slechte afwatering onbegaanbaar, ter wijl een voetpad meestal hoog ligt. Er wordt zeker niet zooveel gebruik ge maakt van die voetpaden als vroeger, toen men enkel de apostelpaarden tot zijn beschikking had, maar men er ook niet tegen op zag een uur of drie ach ter elkaar te wandelen. Zoo ging men van Westkapelle of van Domburg l,angs de voetpaden dwars door Walcheren naar Middelburg, Toch worden ze nog veel, zoowel door de landbouwende be volking als door den wandelenden bur ger. Vele voetpaden loopen v,aak recht op 't dorp uit, meestal dicht bij het oude vriendelijke kerkje uitkomende. Zij zijn de mooiste wandelwegen van Walcheren. Naar alle richtingen kan de wandelaar zijn schreden richten,, over de vele vondertjes, langs hofsteden en vluchtbergen, door bouw- en weilan den, van 't eene dorpje naar 't ,andere. Hier kan de wandelaar nog eens rus tig genieten van de schoone Walcher- sche natuur. Straks prijken overal weer de Meidoorns als reuzenbouquettenj. Het moderne verkeer heeft de gewo ne straatwegen voor zich opgeëischt. Auto's en fietsen snorren elkaar voor bij en voor den voetganger of wandelaar is geen plaats. Gelukkig als hij die drukkë wegen weet te vermijden en een voetpad kan inslaan om zonder levensgevaar te ge nieten van zijn wandeling. En wat ziet men in de laatste jaren, langzaam m,aar zeker? De Walchersche voetpaden zijn aan 't verdwijnen. De gemeenteraden voeren ze van den ligger af. In de oogen der vroede vaderen zijn vele voetpaden overbodig geworden. Alle wegen zijn nu toch verhard, al is het maar met grind! Zeker, maar vele v,an deze grintwe gen zijn nauwelijks 9 voet breed en. deze kunstwegen worden nu ook bere den door de modrene vervoermiddelen. Waar moet de wandelaar zich bergen, als hij een groote vrachtauto ontmoet? Doordat vele voetpaden verdwijnen is de wandelaar ook genoodzaakt den zelfden weg heen en terug te loopen. Hoe kon hij anders een mooi „rondetje" maken. Zoutelande en Vrouwepolder hebben enkele voetpaden reeds doen verdwij nen, Ritthem en Koudekerke zijn be zig. En welke andere gemeenten zullen niet volgen of hebben het ook reeds gedaan? Zouden de Ged. Staten hiervoor geen stokje kunnen steken? Met de bezwa ren van wandelaars of regelmatige ge bruikers v,an de voetpaden wordt geen rekening gehouden. Zij, de personen nl. worden naar de verharde wegen verwe zen. die echter in 't najaar door het vele slijk onbegaanbaar zijn. Wellicht kan het ook de taak zijn van de een of ander bestaande vereeni- ging, w:er doel het is Walcherens schoo ne natuur te behouden en te kunnen bewonderen. Door het verdwijnen der voetpaden is het schoone van i^eelands tuin min der te genieten. Aan het jaarverslag 1936 van de Ver. Ziekenhuisverpleging op Walcheren, ge vestigd te Middelburg, ontleenen wij het volgende: Allereerst moet gewezen worden op de nog gestadige groei van ons ledental, al is die, om verklaarbare reden, niet zoo sterk meer als in de beginjaren van ons bestaan. De groei zou sterker zijn nog, wanneer de economische omstan digheden, vooral op het platteland, gun stiger waren. Het ledental (steeg van 25229 op 1 Januari 1936 tot 26014 op 1 Januari 1937. Het begin van 1936 stond in het tee- ken van een zeer stérke propaganda voor de verzekering tégen klinische kosten, waartoe besloten was op buitengewone algemeene vergadering van 12 Decem ber 1935. De totstandkoming dezer verzekering mag wel als een der belangrijkste feiten worden gememoreerd sinds de oprich ting onzer vereeniging. De uitkomsten bewezen hoe onze vereeniging in den loop van een betrekkelijk klein aantal jaren het volle vertrouwen heeft ver worven op Walcheren. Dank zij mede de volle medewerking van besturen en bodes kon begonnen worden met een ledental van 1460, waarvan te Middel burg 880 en op de dorpen 580 leden. Van deze 1460 verzekerden waren ver zekerd voor een maximum uitkeering van 100 1023 leden en voor een maxi mum uitkeering groot 200 437 leden. Voor een groote groep van onze leden is deze verzekering helaas echter nog te kostbaar en door hen wordt verlangend uitgezien naar een minder kostbare aan vullende verzekering tegen enkel opera tiekosten. Gelijk met de totstandkoming van de klinische kostenverzekering cp 1 April werd aan onze vereeniging verbonden als controleerend arts de heer J. Broekhuij- zen met wie op de prettigste wijze wordt samengewerkt. De financieele uitkomsten welke in 't vorig boekjaar minder gunstig waren zijn ditmaal zeer gunstig te noemen voor bei de verzekeringen, dank zij mede de me dewerking van artsen en specialisten. Een beroep op hen gedaan, teneinde ex ploitatietekorten als dat van 1935 te voorkomen, zal zeker daaraan niet vreemd zijn. Op de jaarvergadering op 6 Juni bleek uit de woorden van den voorzitter, welk een gemis het was dr. Orbaan als be stuurslid te moeten vaarwel zeggen. Van den beginne af was dr. Orbaan bestuurs lid en tevens medisch adviseur geweest van onze vereeniging. Wij zouden in on ze taak tekort schieten wanneer we dr. Orbaan ook nog niet van deze plaats hartelijk dankten voor het vele werk dat hij geheel belangeloos voor onze ver eeniging heeft verricht, en niet minder voor de prettige samenwerking met hem die het „zaken doen" tot een genot maakte. Onze vereeniging heeft veel aan dr. Orbaan te danken en we hopen dat het hem in zijn nieuwe functie in alle opzichten goe'd zal gaan. Onze vereeniging, en in 't bijzonder de afdeeling Koudekerke, had het verlies te betreuren van den bode, dhr. L. d$ Rij ke, die na een ernstige ziekte overleed. Het aantal opnamen bedroeg in 1936 671; hiervan waren uit Middelburg 361; van het platteland 310; totaal 671. In het Gasthuis te Middelburg werden verpleegd 486 leden met 7793 dagen; te Vlissingen in 't St. Joseph-ziekenhuis 56 leden met 931 dagen en in Bethesda 101 leden met 1515 dagen. Aan een overzicht van het ledental met een procentsgewijze vergelijking ten opzichte van de bevolking op 1 Januari 1936 ontleenen we het volgende: Ledental op Ledental in 1 Jan. 1937 van het aantal Aagtekerke 189 Arnemuiden 1986 Biggekerke 328 Domburg 885 Grijpskerke 647 Koudek. (dorp) 1070 Meliskerke 205 Nieuwland 900 O. W.-Souburg 3385 Oostkapelle 660 Ritthem 443 Serooskerke 726 St. Laurens 507 Veere 460 Vrouwenpolder276) Gapinge 305) Westkapelle 674 Zoutelande 378 inwoners. 25.3 81,8 35,2 67 69,7 ±52,5 27.4 74 68.7 43.8 64.9 43 ±39 47,1 55,7 30,2 41 Totaal z. M'burg 14024 54,5 M'burg en omg. 11990 ±60 Algemeen totaal 26014 56,5 De exploitatierekening over 1936 ver toont voor den gewonen dienst A-verze kering een eindcijfer van 57.706 met een voordeelig saldo van 5.230; voor den gewonen dienst B/C-verzekering 'n eindcijfer van 4.864 met een voordee lig saldo van 2.712. ARNEMIUIDEN. De 'Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in deze gemeente: M. C. Slootmaker, thans korporaal bij de po- litietroepen te Leiden. OOSTKAPELLE. Woensdag vergader de de Raad onder voorzitterschap van burgemeester K. Fabius, voltallig. Een verzoek van D, J. van den Ho ven 'om als schilder en stoffeerder in aanmerking te mógen komen voor even tueel gemeentewerk werd ingewilligd. Hem zal het werk voor het eerst in 1941 worden gegund. Besloten werd op voorstel van B. en Wl om het „villapark" den naam te geven van „Burgemeester van Teijlin- gen weg." Voor de vacante betrekkinjj-van graf delver waren 9 sollicitaties ingekomen. De aanbeveling van B. en W. was le S. Melse; 2e J. M. den Hollander. Be noemd werd S. Melse met 4 stemmen I tegen 2 op J. M. den Hollander en 1 I op J. J. Abrahamse. In verband met het in de vor'ge ver gadering ingekomen verzoek om oprui ming van de asch- en vuilnisbak stel den B. en W. voor om genoemden bak t'e verplaatsen of het vuil te laten op halen zooveel betreft wijk A. Voor dit laatste waren 4 aanbiedingen ingekomen en wel voor f 1,75; f 2; f 2; en f 3,50 per keer per week. Besloten werd het werk voor één jaar te laten geschieden door den laagsten inschrijver, zijnde de heer Jasper de Kam Azn. Aan J. Cijsouw zal behoudens goed keuring van hooger hannd en van den gebruiker een strookje grond achter zijn woning in erfpacht worden gegeven. Bij de rondvraag wees de hr jhr. Van Adrichem Boogaert er op, dat de zee elk jaar meters grond van het bezit der N.V. „Du'nbeek" weg neemt. en aangezien het voortbestaan van de bosschen een belang is voor de gemeente, gaf hij in overweging, of het niet wenschelijk zou zijn, om maat regelen te nemen zulks te voorkomen. De V o o r z. zeide overweging toe. O. EN W. SOUBURG. In het op Maan dag a.s. (2den Pinksterdag) te houden groote muziek-conc,ours van den Zeeuw- schen bond is men druk in de weer op het terrein de diverse tenten op te slaan. Ook is een begin gemaakt met 't oprichten van enkele eere-poorten, ten einde het dorp een feestelijk aanzien te geven. Verzocht zal worden aan de bur gerij om de vlag'gen uit te steken. De Spoorwegen hebben een specialen extra trein des avonds ingelegd. VROUWENPOLDER. De heer P. van den Bosse Bzn,benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad, ter voorzie ning in de vacature wijlen L. Duvekot Szn., heeft die benoeming aangenomen. ZEEUWSCH-VUMDEREM WJ>. BIERVLIET. In de alg. vergadering van het Waterschap Groot en Klein Zoute werd met algemeene stemmen het voorstel van Ged. Staten tot ver eeniging der polders afgewezen. Het dijkgeschot werd wederom op f 10,50 per ha bepaald. Ook in de alg. vergader ng van den St, Pieterspolder werd met alg. stemmen het voorstel van Ged. Staten tot vereeniging van polders afgewe zen. Het dijkgeschot werd wederom op f 13 per ha bepaald. SLUIS. Dinsdag kwam de Raad in spoedeischende zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Ber- kers. Afwezig de wethouder A. Aer- naudts. Voordat men tot de bespreking van het punt der agenda overging werd het nieuwe raadslid de heer W. Trouw in de vacature A. Scheele, na de vereisch- te eeden in handen van den voorzit ter te hebben afgelegd, tot den Raad toegelaten en met zijn intrede doorj den burgemeester en de overige raads leden gelukgewenscht. De heer Trouw dankte wederzijds den voorzitter en de leden voor het in hem gestelde vertrou wen, Als eenig punt van de agenda werd daarna de wijziging van de veld wachterswoning onder handen genomen en met algemeene stemmen aangeno men. Na ongeveer een kwartier te heb ben vergaderd, ging de Raad weer uit een. In het Utrechtsche stadion is gister avond een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een Nederlandsch bondselftal en de Engelsche tweede divisie prof club West Ham United, Onze iandgenooten wisten een ver diende 31 overwinning te behalen. De .athletiekvereeniging EMM zal op 29 Mei a.s. wederom haar jaarlijksche Singelloop te Middelburg houden. Aan gezien er voor dezen loop ook veel be langstelling bestaat bij niet K.N.A.U.- leden, is bij het K.N.A.U.-bestuur aan gevraagd een D-klasse in te leggen. De heeren Hoekstra en Oyens, bei den instructeur van het Nederlandsch instituut voor zweefvliegen hebben zich gistermiddag om half zes in een Grüenau 8, een zwaar tweepersoons leszweefvliegtuig, van Ypenburg laten opsleepen toen een onweersbui in zicht kwam. Op 800 meter hoogte maakten zij los van het motorvliegtuig en kregen dadelijk contact met de thermische luchtstroolmen van de naderende on weerswolken. Voor de bui uit hebben zij tot Katwijk kunnen doorvliegen. Bo ven Katwijk aan zee werden de lucht- stroomen zoo krachtig, dat de vliegers zich genoodzaakt zagen te landen. Zij hebben toen hun toestel op het strand voor de Katwijksche boulevard neerge zet. Het is de eerste onweerszweefvlucht, welke in ons land is gemaakt en deze werd nog wel uitgevoerd met een toe stel, dat hiervoor in het geheel niet ge schikt is. KIND DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Gisternamiddag ontlastte zich boven Den Haag een kort, doch zeer hevig on- weder. Uit de Boschlaan kwam een moeder met drie kinderen in de rich ting Bezuidenhout geloopen. Eeii kind liep naast de moeder, twee zusjes liepen vooruit. Toen de moeder het raadzaam vond, voor den hevigen regen te schui len in den winkel van de firma K., bij den hoek van den Bezuidenhoutschen- weg riep zij de beide kinderen, die voor haar liepen, terug. Het jongste meisje voldeed daaraan onmiddellijk, het oude re zusje, de 9-jarige A. K. uit de Schie- straat, aarzelde en bleef nog een on deelbaar oogenblik onder een boom staan, hetgeen noodlottig werd. Een felle bliksemstraal trof het kind, dat op slag dood was. De consternatie ter plaatse was natuurlijk groot. De moe der gilde hevig en moest door voorbij gangers worden geholpen. Op de Bossche veemarkt hebben zich gistermorgen eenige ongeregeldheden voorgedaan. Crisisambtenaren waren ter plaatse voor het contröleeren der oormerken en kalverschetsen. Bij een der boeren vonden de ambtenaren val- sche kalverschetsen, waarop zij, bijge staan door rechercheurs, tot arrestatie- overgingen. Een aantal boeren kwam hiertegen in verzet en nam een dreigen de houding tegenover de politie-ambte- naren aan. De politie voerde een char ge met de blanke sabel uit en arresteer de nog drie boeren. Na het incident, dat ongeveer een kwartier duurde, kon de handel ongestoord worden voortgezet. De N.R.C. meldt over deze ongere geldheden nog de volgende bijzonder heden: De veemarkt was Woensdagmorgen weer zeer druk bezocht; toen de crisis- ambtenaren tot de controle van de zgn. schetsen overgingen. Bij de gebrs. Knobhout, landbouwers uit Ravenswaay vonden zij enkele schetsen, die zij niet vertrouwden. De ambtenaren wilden nu de beide boeren arresteeren. Dit was het sein tot een algemeen verzet. Van alle zijden stroomden de boeren toe en onder luid getier poogden zij hun makkers te ont zetten. De crisis-ambtenaren riepen de hulp in van twee aanwezige politieman nen in burger, die de arrestanten over namen om hen naar het in de Hallen ge legen posthuis over te brengen. Toen ontstond er een ontzaglijk tumult. Met buitengewone moeite slaagde de politie erin de beide boeren in het arrestanten lokaal te brengen, maar nu kende de woede der overigen geen grenzen meer. Van alle zijden stroomde men toe. Er werd ontzaggelijk gejouwd en men drong erop aan de deur van de arrestantencel te forceeren. De op de markt altijd aan wezige doch zeer beperkte politiemacht was niet in staat de opgewonden menig te te kalmeeren en het zag er voor de crisisambtenaren critiek uit. Vrijwel op hetzelfde oogenblik ontstond op het buitenterrein een tweede rel tegen an dere controleurs der crisiswetgeving en men molesteerde teen ambtenaar zoo ernstig dat het enkele oogenblikken den indruk had dat zijn leven in gevaar kwam. Men trachtte den man te wurgen en mishandelde hem. Een agent van poli tie stortte zich onversaagd in de kluwen der woedende boeren en slaagde erin den ambtenaar in den toch reeds zoo bedreigden politiepost in voorloopige veiligheid te brengen. Het hoofdbureau van politie, telefonisch gealarmeerd zond een motorwagen met manschap pen ter assistentie doch hun komst werkte als olie op het vuur. Tot tenslotte een inspecteur van po litie met een groot aantal agenten op het terrein arriveerde en na nogmaals de menigte tot kalmte te hebben aange maand eindelijk 'gedwongen weid de manschappen bevel tot een charge te geven. Deze werd met veel elan en met behulp van de gummistokken die danig werden gehanteerd ten uitvoer gelegd De opgewonden boeren lieten zich ech ter ook niet onbetuigd en de agenten werden overstelpt met een waren zond vloed van klompen en knuppels en de zware deksels van de groote melkbus sen die steeds op een dergelijk terrein te vinden zijn. Na veel moeite en nadat menige har de klap was uitgedeeld kon de politie het terrein ontruimen. Er werden tal rijke arrestaties verricht en met een auto werden de zes aanvoerders naar het hoofdbureau van politie overge bracht. Een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak van deze rel is thans gaan de. Het zal moeten uitmaken of de ge beurtenissen zijn toe te schrijven aan een vooropgezet plan dan wel een spontane beweging betreffen. De algemeene indruk komt hierop neer, dat de boerenbevolking in Ooste lijk Noord Brabant uitermate is gebelgc en verontrust door de crisismaatrege len en de wijze van uitvoering daarvan door de ambtenaren, waardoor vooral de kleine boeren onder hen zich in hun bestaan bedreigd gevoelen. Ernstige incidenten, (die onlangs te Kerkdriel, Hedel en Velpdriel eveneens tegen crisisambtenaren zijn voorgeval len en waarbij.de rijksveldwacht uit den omtrek met auto s ter bescherming van de ambtenaren moest worden aange voerd, zijn de voorbode van dé atseds toenemende ontevredenheid en men be schouwt de uitbarsting van gisteroch tend op de drukke nationale veemarkt als een nieuwe eruptie van opgekropte haat. Dezen zomer zal het voor kampeer ders vrijwel onmogelijk zijn een trek tocht door Nederland te maken, indien zij niet in het bezit zijn van een kam- peerkaart. Er zijn weliswaar nog gemeenten, waar deze kaarten niet verplicht zijn, doch daar zijn dan dikwijls weer ex ploitanten van kampeerterreinen of grondbezitters, die de kaart als e sch stellen. De autoriteiten van onderstaande plaatsen deelden mee, dat geen kam- peervergunning wordt verstrekt dan alleen op vertoon van een N.K.C.-kaart. Abcoude-Proostdij, Belfeld (L.), Bakkum, Castricum, Coevorden, Dalfsen, Dene kamp, Epe, Haamstede, Heerenveen, Hellendoorn, Holten, Katwijk, Laren (G.). Naarden, Nijverdal, Princenhage, Opsterland, Renesse, Rockanje, Schier monnikoog, Schin op Geul, Slenaken, Terschelling, Venlo, Woubrugge, Zoute lande. Te Weenen is bericht ontvangen, dat een Duitsche salontrein van vijf rijtuigen 15 Mei Innsbrück zal passeeren op weg naar Venetië, vanwaar deze trein Maan dag 17 Mei (tweeden Pinksterdag) zal terugkeeren naar Berchtesgaden. Men heeft geen inlichtingen gekregen nopens den verderen aard van dezen trein, maar brengt hem in verband met het voorge nomen bezoek van Mussolini aan Hitier. Te bevoegder plaatse te Weenen be vestigde men gisteravond, dat is mede gedeeld, dat de trein zal passeeren en verder dat bericht is ontvangen, dat de trein moet dienen voor het vervoer van een vooraanstaand Duitsch persoon. Men heeft evenwel geen nadere mededeelin- gen ontvangen. In politieke kringen heeft men den indruk, dat de persoon van rijkskanselier Hitier moet worden uitgeschakeld. De strafkamer te Breslau heeft den 40-jarigen geestelijke K. B. wegens ver grijpen tegen de zeden veroordeeld tot 2Yi jaar tuchthuis en 2 jaar verlies van eererechten. Voorts zijn om dezelfde re den twee vroegere leden van de orde der barmhartige broeders veroordeeld tot 3% resp. 5 jaar tuchthuis. In Koblenz is voorts nog een geestelijke veroordeeld tot 2 jaar tuchthuis en 3 jaar eerverlies. Gisterochtend is het vierjarig doch tertje van sir Gustavus Lascelles Hamil ton Russel, Charmian, in een liftkoker gevallen en om het leven gekomen. Het meisje vertoefde bij lord Bearstead om den kroningsstoet te zien, terwijl haar ouders in Westminster Abbey vertegen woordigd waren bij de plechtigheid. Niet tegenstaande de zorgen van vijf dokto ren, overleed het kind in de armen van haar ouders, die in allerijl gewaarschuwd waren. Dat de hertog van Ostergötlana, prins Karei jr., de eenige zoon van 's Konings broeder prins Karei sr. en de jongere broer van wijlen koningin Ast'rid, zich sterk voor de jonge gravin Elsa von Ro sen interesseerde, was sedert maanden in hofkringen geen geheim, maar voor de meesten, die daar niet toe behooren, zal het ongetwijfeld een verrassing ge weest zijn toen Maandag de verloving openbaar gemaakt werd. Dit geschiedde in den vorm van de publicatie van een uittreksel uit het protocol van een bij zonderen 'kroonraad en daarin heette het, dat koning' Gustaaf bereid was zijn toestemming tot het voorgenomen huwe lijk te verleen'en, ofschoon hij twee zijner kleinzoons de vroegere prinsen Lennart en Sigvard in een dergelijk geval die toestemming heeft moeten weigeren. Prins Karei jr. staat evenwel verder van dén troon af en ook wanneer hij een huwelijk, dat' hem zijn erfrecch op den troon verliezen doet, sluit, schijnt de troonsopvolging, aldus het protoco volgens menschelijke berekening vol doende verzekerd te zijn door de man nelijke leden van het koninklijke huis, die de nakomelingen van koning Gustaat zijn. Dit zijn, zooals men wellicht weet, kroonprins Gustaaf Adolf en diens zoons Gustaaf Adolf, Bertil en Karei Johan. Door zijn voorgenomen huwelijk zal prins Karei jr. met het erfrecht zijn titels en privileges, die daaraan verbonden

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6