A. v. d. Weete Zn DROGISTERIJ SCHULTE 8, THIEME Adverteert in dit Blad Propagandadageo - Goes Een Bril van Focus wordt met zorg gepast. Mevr. v. d. Bent, Zomeronderkleeding Uitslag Behendigheidsspel HELDERZIEHDE, Rotterdam Telef. 36432. Heemraadssingel W.Z. 153. VEILICi VERKEER EISCnT: S»JE HANDEK VRIJ! Ook met 2 en 3 versnellingen. GLANSVERF merk »DE TW E PIJLTJES» kost per hele bus 10.60, halve bus f 0.35 in Het Huis met de Roode Pilaren Middelburg. WESTKAPELLE, ASiRBl. SH Zaterdag 8 Mei 9997, 9997, 9994, 9992, 9992, 9992, 9989, 9988, 9988, 9986, 9986, 9982, 9982, 9981, 9981 en 9975. Vandaag en Dinsdag prachtige prijzen te bezichtigen in de Show- Room van de fa Hollander, Pape gaaistraat. Vele extia prijzen, ook voor lage worpen. kleine stijging per ma-at. KORTEDELFT (hoek Dam) MIDDELBURG werkt door eigen kracht. Helpt U door deze moeilijke tijden heen, ook op zakengebied. Velen hebben hun geluk en wederopbouw aan haar te danken. Werkt voor alle standen. Succes verzekerd. Is da gelijks te spreken, ook per brief en foto. CONSULT 2.50. sporadische uitvallen van de tegenpartij leverde een doelpunt op. Linksbuiten Koster schoot na 20 min. spelen op den paal, waarna de terugspringende bal door Biegel werd ingeschoten. (10). Er waren 10 min. in de tweede helft gespeeld, toen Marteijn een hoekschop nam, die door Kruijsse naar Blok werd gekopt. Deze laatste schoot daarop in (1 1)- Nauwelijks 2 min. later benutte Marteijn keurig een vrijen schop. Kei hard verdween deze schuiver in het Axel-doel (2—1), Even later was het weer Blok die uit efen corner van Kruijs se den bal inkopte (31), Vijf min. later nam Koster, de linksbuiten van Axel, een vrijen schop. Keeper Hoogeboom sprong te vroeg naar het leder en dit verdween in het R.C.S.-doel. (32). Hard werd door beide partijen om een puntje gestreden. Het R.C.S. doel ver keerde dikwijls in gevaar. Aan den an deren kant kopte Marteijn tegen de lat. Gescoord werd er niet meer. Scheidsrechter Groffen leidde goed. Er was veel publiek. MIDDELBURG—NOAD 3—3. Als' sparring-partner voor Middelburg trad gistermiddag op het complete le elftal van Noad, een hechte ploeg, die het zich heusch niet gemakkelijk ge maakt heeft en wel degelijk voor een overwinning heeft gewerkt en deze trou wens wel verdiend had ook. Vooral in technisch opzicht waren zij Middelburg de baas, A Dat Middelburg het nog tot een gelijk spel heeft kunnen brengen stemt te meer tot tevredenheid en wekt goede verwachtingen voor de komende zware promotiewedstrijden, Zooals wij Zaterdag reeds meldden, was Geelhoed weer opgesteld. Verhulst stond nu rechtsbinnen en Hertogs sp.'l. Deze opstelling heeft o.i. wel voldaan. Geelhoed is nog niet wat hij vroeger was. Vooral in den beginne stond hij soms raar te schutteren, maar wij zijn er van overtuigd, dat hij spoedig zijn vroegeren vorm terug zal vinden. Her- tog's leek ons op het laatst totaal uitge speeld, misschien ware een verwisselen met Neuféglise, die weer een prachtigen wedstrijd speelde, zoo noodig te over wegen? De voorhoede was er goed in. Het eerste half uur stond het spel niet op hoog peil. Het was opmerkelijk dat de bal zoo hoog werd gespeeld. Noad was overwegend sterker en de Middelburg voorhoede kwam er dan ook niet aan te pas. Reeds na 10 min. profiteerde Bes- tens van een fout van Geelhoed (0-1) Allengs werden de aanvallen der groen- witten talrijker en er ontstonden hache lijke momenten voor het doel der bezoe kers, dat als dicht gespijkerd leek. Het succes kwam echter aan de andere zijde, toen Wagemakers met een tam schot Moens passeerde (0-2). Er waren in de eerste helft nog enkele min, te spelen, toen een mooi door Neu féglise aangegeven bal door Loomans afgemeten naar Vogel werd g'eplaatst, die onhoudbaar inschoot (1-2). In de tweede helft hervatte Middel Druk verkeer ergens in de stad of op den buiten weg, plotseling STOP! Enkele decimeters te ver doorglijden kan voor U zwaar lichamelijk let sel beteekenen Op de meest ongedachte momenten moet U als wielrijder kunnen stoppen en daarom is Torpedo de eenige uitkomst voor veilig verkeerEen matige pedaaltrap en onmiddellijk, doch zonder stooten of schokken, remt Uw rijwiel alsof het zich aan het wegdek vastzuigt! Handen vrij, ook als U remt, daarom in het be lang van Uw veiligheid en die van anderen OOK IN UW RIJWIEL burg direct het onderbroken offensief. Met een hard schot van tamelijken af stand, door Pistorius onvoldoende ge stopt, bracht Verhulst de partijen op gelijken voet (2-2), Het werd benauwd voor de Noad-veste. Na 20 min. profi teerde Merk van een fout der Noad verdediging, die een ver naar voren ge speelden bal verkeerd beoordeelde (3-2). Noad kwam nu weer in den aanval, 10 min. voor het einde schoot Wagemakers den bal via den paal langs Moens (3-3), Daarbij bleef het. FeijenoordPSV 61. Ook den tweeden thuiswedstrijd in de competitie om het nationale kam pioenschap heeft Feijenoord gewonnen en niet zoo zuinig ook, want PSV werd met een 61 nederlaag naar E ndho- ven toegestuurd. Het eigenaardige ge val deed zich voor, dat bij de rust nog lang niet vaststond, dat het op een over winning voor de thuisclub zou uitloopen, want na drie kwartier stond het 10 voor Feijenoord, waarbij dan nog kwam, dat dit eene doelpunt in de allereerste m'nuut gemaakt werd. Hoewel Feijen oord in het eerste gedeelte beter ge speeld had, was haar overmacht toch niet zoo groot geweest. De tweede helft gaf een heel ander spel te zien. Direct wist Feijenoord den voorsprong te vergrooten en daar na heeft ze het publiek, dat ongeveer 40,000 koppen sterk was, een spelletje voorgezet, om van te smullen. Er waren perioden, dat PSV nagenoeg geen been aan den grond kreeg. PSV wist nog wel een tegenpunt te scoren, doch daarna werd keeper Boumans nog vier maal gepasseerd. Go AheadBe Quick 12, Be Quick heeft ook den tweeden wed strijd tegen Go Ahead gewonnen, dit maal echter niet door een sprekende meerderheid, maar door twee kapitale fouten van doelman Halle. In de eerste helft plaatste Wilkins den bal met een boog in den doelmond en Halle, die ten onrechte meende, dat het leder over de lat zou gaan, stak er geen hand naar uit. Tot zijn grooten schrik zag hij den bal in den rechter bovenhoek verdwij nen en schonk den gasten daarmede de leiding. Het duurde echter niet lang of Th. de Kreek bouwde een aanval op langs den rechter vleugel. Wagenvoort gaf een voorzet en onhoudbaar schoot De Kreek het leder in het net. Go Ahead was den tegenslag dus spoedig te boven In de eerste helft kwam echter geen verandering meer in den stand. Na de hervatting pakten de Deventenaren da delijk energiek aan. De Be Quick ach terhoede met Pienter aan het hoofd gaf echter geen krimp. Na een kwartier, loste Hazeweyer een lagen schuiver. Tot niet geringe verbazing van de dui zenden toeschouwers viel Halle over het leder heen, zoodat Be Quick opnieuw de leiding had, om die niet weder af te slaan (12). Want wat Go Ahead ook probeerde steeds ontkwam het Groning- sche doel aan een tegenpunt. Glansverf in bussen merk »DE TWEE PIJLTJES« wordt van de zuiveiste grondstoffen samen gesteld, waardoor de duurzaamheid onbegrensd is, Glansverf in bussen merk »DE TWEE PIJLTJES« wordt gefabriceerd met een speciaal ver hardingspreparaat, waardoor de verf een elastische hardheid verkrijgt, snel en gelijk emaille opdroogt. Glansverf in bussen merk »DE TWEE PIJLTJES« heeft een grote dekkracht en is daardoor voordelig in het gebruik. Glansverf in bussen merk »DE TWEE PIJLTJES« kan voor binnen- en buitenwerk gebruikt worden. KERK EN SCHOOL- De minister van O. K. en W. heeft benoemd in de commissie, welke in 1937 belast is met het afnemen van de exa mens ter verkrijging van de akten van bekwaamheid voor huis- en schoolon derwijs in de nuttige en fraaie handwer ken voor meisjes A, voor de nuttige handwerken: te Rotterdam, tot lid en voorzitter: mej. A. F. Houba 's Graven- hage; tot lid o.a. mej. Sj. Hoekstra te Middelburg; tot plaatsvervangend lid: mej. E. M. Risseeuw te O o s t - burg. Aan de r.k, lagere school te IJ z e n d ij k e is in de vacature Weyts als tijdelijk leerkracht aange steld de kweekeling met acte A. Raes alhier. Geslaagd te Amsterdam voor het voorloopiig machinisten-diploma als land- machinist, de heer F. Barth te VI is- s i n g e n, leerling' van den cursus ter opleiding van scheepswerktuigkundigen verbonden aan de Ambachtsschool te Middelburg. Tot tijdelijk onderwijzer gedurende het ziekteverlof van mej. S. van Oosten, onderwijzeres aan de openbare school te Schoondijke is benoemd de hr J. Haartsen aldaar. De sergeant-capitulant G. Dekker is overgeplaatst van de le schoolcom- pagnie regiment kustartillerie te Den Helder naar de 2e schoolcompagnie v,an het regiment kustartillerie te V 1 i s- sinten, Eeindexamen gymnasium- De minister van O, K, en W. heeft bepaald, dat het eindexamen v,an het gymnasium te Middelburg, voor zooveel het mondeling gedeelte betreft, dit jaar zal worden afgenomen op 16, '17 en 18 Juni. Gecomm'tteerden.: dr. R. H. Woltjer, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; dr. I. H. Gosses, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen; dr. J. D. van der W,aals, hoog leeraar aan de gemeentelijke Unjver- steit te Amsterdam, aan wie zal wor den toegevoegd op 16 en 17 Juni dr. H. J. Lam te Le den. In plaats van wijlen den heer J. J. Lebbe, is tot notabele bij de Ned, Herv. Kerk te Oostkapelle gekozen de heer J. Wondergem met 2S van de 55 uitgebrachte stemmen. Op den heer C. Br,and waren 21 stemmen uitgebracht. Op bijna 87-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden de heer J. Bro- m.et, rustend voorganger der Vrij Evang. g'emeente te Yerseke, Naar de Haarl. Crt. meldt is in Huize St. Jozef te Hillegom overleden pastoor J. G. Groot. De overledene werd geboren te Hil legom 'n 1868, was o.m. pastoor te Heinkenszand. Gerei, Gem, Ds. J. Vreugdenhil te Kampen is be roepen te Bruinisse. VAN ONZE ADVERTEERDERS, Het 50-jarig jubileum van de Victoria-Bron, Op den 12den Mei 1887 werd te Rot terdam opgericht de N.V. „Maatschap pij tot Exploitat'e van de Victoria- Bron te Oberlahnstein", in 1934 gewij zigd in „Victoria-Bron" N.V. Het is thans dus 50 jaar geleden, dat deze Nederlandsche Maatschappij hare werkzaamheden aanving met den aan koop van de reeds toen zoo bekende mineraalwaterbron, de Victoria-Bron te Oberlahnstein, welke door de Wet van 7 Juni 1860 van het Hertogdom Nas sau als gezondheidsbron beschermd wordt. Een dergelijke natuurbron als de Victoriabron, waarvan het zuivere mi neraal-water bij een temperatuur van 30 °C uit 400 m diepte door de kracht van eigen koolzuur omhoog wordt ge spoten, komt alleen in oud-vulcanische gesteente voor. In de afgeloopen 50 jaren is het Vic- toriawater door de goede kwaliteit v.an dit zu'vere natuurproduct en mede ten gevolge van een regelmatig doorgevoer de reclamecampagne hier te lande tot het meest bekende tafelwater gewor den. Met eigen Rijnschepen wordt het Victoriawater te Rotterdam aange voerd en van hieruit naar alle plaat sen in Nederland en naar de Overzee- sche Gewesten verzonden. Gedurende ruim 26 jaren berustte de leiding in handen van den heer A. Koolhoven, oud-penningmeester van den A.N.W.B. Na diens overlijden in 1925, werd de directie opgedragen iuan de heeren J. H. Bouman te Atmsterdam en J. L. Koolhoven te Oberlahnstein. In 1933 trad de heer Bouman wegens ge zondheidsredenen af en werd opge volgd door den heer dr. J. Peelen te Amsterdam. Voor een bronwater is de allereer ste vereischte, dat het voor het men- schelijk lichaam alleen goede en geen slechte best,anddeelen bevat, want waarom neemt men anders een m'ne- raalwater! In tegenstelling met zoovele langs kunstmatigen weg bereide wate ren, is het Victoriawater een zuiver natuurproduct, een welsmakende tafel drank, dat door zijn rijkdom aan mine rale bestanddeelen, in het bijzonder aan natrium-, magnesium- en calc um-bicar- bonaat en natrium-sulfaat de gezond heid van het menschelijk organisme sterk bevordert. De buitengewoon goede kwaliteiten van het Victoriawater werden ook op vele tentoonstellingen in b:nnen- en buitenland erkend. Zoo werd het Vic toriawater meer malen met de hoogste onderscheidingen bekroond. Ook het Koninklijk Huis gaf blijk van zijne waardeering voor het Victoriawater, H.M. de Kon'ngin-Regentes machtigde de Victoria-Bron tot het voeren van Hoogstderzelver Wapen. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent P. LIEVENSh BURGELIJKEN STAND. Vlissingen. Van 36 Mei. Ondertrouwd: G, de Wit 38 j. en L, Francke 16 j„ J. J. Lok 29 j. en P. H. C. Cornelis 22 .j Getrouwd: H, J- M. J. Crijnen 28 j. en F. Osterre'cher 29 j.. A. J. Guinée 67 j. en C. P. Alewijnse 57 j. Bevallen: M. P. van der Meulen, geb. Boucberie z., C. A. L. Maasdam, geb, de Poorter d., C. Blankenburgh, geb. Boon z. Overleden: M. de Ridder 90 j. wedn. van N, de Nooijer, A. Goedhart 60 j.. man van W, Zietse, G, H. Janssen 72 j. man van M. C. Jansen, C, Klop 70 j. vrouw van F. F. J. Lemoine. (V-C.) Souburg, Van 28 April tot en met 4 Mei. Ondertrouwd: G. van Dijk 26 j. en M. A. v. d. Ameele 25 j. Getrouwd: G. Boon 27 j, en A, J Da- vidse 27 j., P. J. Nortier 23 j. en E. de Plaa 20 j. Bevallen: G. W. Castel, geb. Florusse z„ F, Dubbeldam, geb, Bakker d.. C. A. C. de Voog'd, geb. Acda z., M. de Vis ser, geb. Kleinepier z. Overleden: J. S. Frelier 72 j. wedn. v. C. Suurmond (Nbl.): Vrouwenpolder. Van 28 Miei. Bevallen: P. Wondergem, geb Goed- bloed z. Getrouwd: -J. de Nood jm. 27 j. met P. E. Maas jd. 19 j. Zoutelande, Getrouwd: J. Kruit jm. 23 j. en A. van Vliet jd. 23 j. Bevallen: J. Adriaanse, geb. Baart, zoon. Overleden: Geen. MIDDELBURG. MA 10 Mei- Dl 11 Mei. Lez. Comité Nat. Veilig'h. spr, L. A. de Lange, St. Joris 20.15 h. Dl 11 Mei. Openb. Verg', Vrijz. Dem. Bond, spr. minister, mr. P. J. Ond, Schuttersh. 20.15 h, Dl 11 M,ei. Chr. Hist. Vrouwengroep Filmav. Bogardz. 19.30 h. GOES. MA 10 Mei. Dl 11 Mei, Openb, Verg. Lib. Staatspartij „de Vrijheidsbond", spr. mr. J. Linthorst Homan, te Frederiks- oord, Prins van Oranje 14.30 h. algemeen. MA 10 Mei. Openb. Psych. Av. mevr, Ster-Verduyn; Concert Geb. te Vliss. 20.15 h. Elec, Drukkerij G, W. den Boer, M'burjf-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8