Bondsdag van den Nederl. Bond van Geref. Jongelingsvereenigingen. Het leed der olievogels. KRUININGEN. APOTHEKEN. GOES. Elec, Drukkerij G, W. den Boer, M'burg groote groep bezoekers, die als leidend team den toon aangeeft. Heel Nederland is vertegenwoordigd; vlaggen en wapenschilden geven het aan, doch ook de kleederdrachten wijzen het uit. De Friezen komen onder het zingen van hun volkslied en luid toegejuicht van achter uit de zaal aanmarcheeren. De Zeeuwsche kappen staan vooraan op het podium. Alle rangen en standen zijn er: arbeiders, fabrieksdirecteuren, slagers, professoren, huismoeders, leeraren, jeugd. Eenige honderden Denen zijn er. In den loop van de week, na de Kro ningsfeesten, zullen de Engelschen in grooten getale komen, waaronder ook dr. Franck Buchman, de stichter van de Oxfordbeweging. Uit heel de wereld komt men naar Utrecht. Uit Canada, Nieuw-Zeeland, Transvaal, Finland en Zwitserland en oók weer bankdirecteu ren, geestelijken, officieren, schrijvers en journalisten. Ze zijn er nog niet allemaal. Want dit is pas de eerste dag. Op het podium staat de leider van de bijeenkomst jhr, De Brauw uit Den Haag. Met klare, heldere stem deelt hij op zakelijken toon mee, wie er zullen spreken. Dan zegt hij dat hij gekomen is om Nieuw Nederland van stapel te laten loopen. Nieuw Nederland is hier. Wij zelf moeten veranderen, nieuw wor den. God verlangt dat Nederland een voorbeeld wordt voor Europa, de wereld. Kan dat? Ja! antwoordt de zaal! Wan neer ieder onzer doet wat hij doen moet, dan zal morgen heel Nederland veran derd zijn. En dan komen één voor één de vrijwilli gers voor de microfoon en vertellen wat zij ervoeren in hun leven, nadat zij zich „veranderd" hadden. Een Friesche tandarts zegt, dat men in Friseland denkt en spreekt in 't Friesch. Later in de maatschappij leert men de Nederland- sche taal pas goed. Oxford leerde hem nóg een nieuwe taal, waardoor hij nu een brug kan slaan van mensch tot mensch. Een slager uit Rotterdam spreekt er in eenvoudige bewoordingen over dat hij zich liet leiden door de omstandig heden, totdat Christus in zijn leven ingreep, waardoor er een groote oprui ming kwam en z'n omgang met andere menschen en zijn personeel beter en vrij er werd. Dan krijgt jhr. Van der Wijck, burge meester van Waardenburg, die even te voren aan het hoofd van een groote groep van zijn gemeentenaren is binnen gekomen, het woord en ook hij getuigt van de mogelijkheid van nieuwe samen leving tusschen de menschen die werken aan Gods plan. En zoo gaat het steeds door. Drie werklooze Waardenburgers vertellen dat zij op zich hebben genomen de ge meente te veranderen. Hun doelloos le ven is op slag veranderd. Nu is het zin vol, Eén van hen heeft veel gesproken voor revolutionaire vergaderingen, doch nu is alle haat verdwenen en voelt hij zich eerst waarlijk vrij. Angst en zelfzucht, waaronder de we reld en individuen gebukt gaan is bij mij weggenomen, door mijn overgave aan de nieuwe macht die in mijn leven is gekomen en die uit God is, spreekt een leerares uit. Een bedrijfsleider, een ar beider en de directeur van dezelfde fa briek getuigen van de nieuwe verhou ding die bij het personeel gekomen is, omdat allen zijn ingeschakeld in Gods plan. Men werkt nu zonder controle op de arbeiders, dat is niet meer noodig. Onderlinge geschillen en strijd hebben plaats gemaakt voor eerlijkheid en ver trouwen. „Denkt u dat op deze fabriek nog sta king mogelijk is?" roept de leider uit. „Neen!" reageert de zaal. George Daneel, een bekend Zuid-Afri- kaansch internationaal rugby-speler, komt aan 't woord en deelt o.a. mee dat ook in Zuid-Afrika de Oxford gedachte snel veld wint, zoodat niet alleen Neder land, doch heel de wereld nieuw wordt. Nog meer sprekers volgen elkaar op. Men zingt het Wilhelmus en eindigt dan met een moment van diepe stilte. De duizenden concentreeren in adem loos zwijgen hun gedachten op wat in die stilte tot hen spreekt. Middag. Wederom is de Groentenvei- ling stampvol. Nu heeft men ook „Tivo- li", als tweede verzamelplaats, in ge bruik genomen en ook deze groote zaal is nagenoeg geheel gevuld, Ook hier weer hetzelfde tooneel: groote opge wektheid, vriendelijke gezichten en een aandachtig gehoor. Men kan het den menschen aanzien dat zij er heelemaal „in" zijn. Strak is de aandacht gespan nen. De burgemeester van Zeist spreekt over zijn nieuwe leven. Een onderwijzer zegt dat de gansche schoolsfeer veran derd is, hetgeen door een leerlinge on derstreept wordt. Het vertrouwen is er onderling zegt zij. Wij weten nu, dat de leeraren ons niet dwars willen zitten, zooals wij altijd dachten. We „spieken" ook niet meer. Zijn we dan zoo braaf geworden? Neen, dat gaat vanzelf, We kunnen het niet meer. Zoo verloopt deze eerste dag van de Oxfordsamenkomst, die als thema heeft: „Ontwaken van een volk". Zondag 9 Mei wordt het internationaal; dan gaat het om te getuigen van het ontwaken van een nieuwe wereld. En hiermede is dan meteen aangege ven wat de Oxford-beweging bedoelt. Het is geen vooropgezet plan dat uitge voerd wordt. Neen, het gansche geheim is, volgens de aanhangers, of liever ge zegd van de „vernieuwde" menschen, dat men zich openstelt voor wat God tot ieder persoonlijk te zeggen heeft. Dat kan ieder ontvangen door ernstig te wil len en dan niet zijn wil, doch Gods wil te doen, onvoorwaardelijk, zonder eenig compromis te sluiten. Want aan het com promis gaat de wereld juist ten onder, zegt men. Ieder mensch wil altijd iemand anders veranderd hebben, en ieder land wil een ander land veranderd hebben, doch de Oxfordgroep is er van overtuigd, dat de verandering alléén kan komen door te beginnen met zichzelf en dan vloeit daar zonder eenig voorbehoud de radicale omwenteling ten goede van de wereld en maatschappij uit voort, Daardoor is de Oxfordgroep die geen vereeniging is waarvan men lid kan worden een revolutionaire beweging, doch het is de revolutie van het Evangelie, die alle an dere revoluties onmogelijk maakt. Het is eigenlijk geen nieuwlichterij wat ge bracht wordt. Alleen levend Christen dom, die bij de verbreiding er van de middelen kiest, die in dezen tijd passen. Vandaar de suggestieve platen, de massale samenkomsten, de luidsprekers en alles wat in een modernen tijd noodig is, om de massa te bereiken. Wanneer we zien wat op Hemelvaarts dag in Utrecht heeft plaats gevonden, dan moeten wij inderdaad zeggen, dat hier een geestelijke beweging aan 't woord is gekomen die ongekende pers pectieven opent. Wat daar aan eerlijke en verblijdende samenwerking in het dagelijksch leven in de maatschappij tot uiting kwam, is een hoopvol teeken. Natuurlijk komen erg nuchtere en ver standige lieden met tal van tegenwer pingen en bezwaren naar voren, over methode, stijl enz., die de Oxfordgroep toepast. Doch laat men oppassen met een oordeel. Het beste is.... dat men zelf eens praat met een Oxfordman of -vrouw. Misschien dat dan het oordeel anders uit zal vallen. O De Bond van Jongelingsvereeni gingen op geref. grondslag neett Uit jaar zijn 44sien oonüsaag te MidaeiDurg ge- nouden. Keeds Woensdag waren honderden atgevaardigoen uit alle deeien van INe- aeriand naar Middelburg gekomen, grootendeeis per trein, verder met auto s en bussen w.o. uit 1>'riesland, In de Noorderkerk bad Woensdag avond onder voorzitterscnap van prot. dr. Jtv. uijk uit s-Uravennage de jaar vergadering piaats. in a opening met een toepasselijke re de door dr. dijk, werden verscnniende verslagen en voorstellen, ane Detrek- king neooende op net meer interne bondsieven benandeio, IN a atioop van de vergadering, tijdens weike besioten werd den oüsien bondsdag in Amster dam te houden in iyd8, heoben vele der aigevaardigaen het zij van de bussen ua, die hen naar de verschillende ge meenten, waar zij zouden overnachten, brachten, hetzij staande op de Markt genoten van de belichting van het btad- nuis. Uit deed ook minister Colijn, die per auto van Vlissingen, waar hij met de laatste boot van Breskens was terug gekeerd, naar Middelburg kwam om bij burgemeester bernhout te overnachten, uonoerdagmorgen is het aantal aanwe zigen van buiten Middelburg eenige ma len vermenigvuldigd. Een dr.etal extra- treinen en veie bussen brachten duizen den aan. IN aar schatting waren een 6500 perso nen in de Abdij aanwezig, toen prof. L)ijk na opening met gebed woorden van hartelijk welkom toeriep in het bijzon der aan de autoriteiten, die met het bestuur en enkele tientallen genoodig- den op een podium hadden plaats ge nomen. In eerste plaats riep spr. het welkom toe aan minister dr. Conjn en mr. De Wilde, aan den Commissaris der Koningin en den burgemeester van Mid delburg. Hierna was het woord aan dr. Colijn, die moeite had om door handgebaar een einde te maken aan de luide toejuichin gen, toen hij op het spreekgestoete stapte. Opr. zeide kort te moeten zijn, omdat hij dringend naar Den Haag terug moest, maar toch er op te willen wijzen, dat het juist deze jongeren zijn, wier taak het is te blijven zorgen dat Nedenanu kan rekenen op het Christelijk Volks deel en dat het zal blijven geregeerd worden in Christelijken geest, Spr. wenschte als eere-lid van het verbond allen een prettigen bondsdag toe. De aanwezigen, begeleid door het muziekgezelschap „üelening na den Arbeid zong daarop den Minister toe Dat ,,'s Heeren Zegen op U daal", Dr. Co lijn verliet daarop de bijeenkomst om met den auto, waarmede minister De Wilde des morgens uit Den Haag was gekomen, naar de residentie terug te keeren. De voorzitter verzocht daarop aan minister De Wilde als oud-Zeeuw ook nog het woord tot de aanwezigen te richten. Mr. De Wilde voldeed hieraan gaar ne, al was hij er niet op voorbereid. Spr. vond in de omgeving van het aloude Abdijplein geschikte gelegenheid te wijzen op het leit, dat een 80 jaar gele den men geen belangstelling had voor de schoonheid der oude gebouwen, thans is dit anders. Ook het calvinisme heelt een tijd van inzinking gekend. Thans echter erkent men alom weer de groote waarde van hetgeen spr. ook kan noemen het aloude calvinisme. De woorden van dezen bewindsman werden met het Wilhelmus bezegeid. Ten slotte sprak nog de burgemeester van Middelburg, de heer M. Eernhout, die zeide, dat men feitelijk na de woor den van de beide ministers uit een had moeten gaan. Nu men dit anders wilde, verklaarde spr. dat het gemeentebe stuur van Middelburg,, de uitnoodiging tot deze bijeenkomst gaarne heeft aan vaard. Om meer dan één reden heeft men spreker verzocht, de gemeente te ver tegenwoordigen. Spr. gaf blijk van groote belangstel ling in het streven van dezen bond en het speet hem alleen, dat men 49 jaar noodig heeft gehad om Zeeland en dat wel Middelburg als plaats van samen komst te bestemmen. Nu men hier het record aantal deelnemers heeft bijeen gebracht, meende spr, te mogen con- stateeren, dat naast natuurlijk in de eer ste plaats de aanwezigheid van twee ministers, die men in den bond dan toch beschouwt als „onze ministers" ook de aantrekkingskracht van Middelburg daaraan heeft medegewerkt. In zijn beantwoording van de ver schillende sprekers, heeft prof. Dijk er o.a, opgewezen, dat hij wel niet over politiek mocht spreken, maar dat de Geref. jongeren als één man pal zullen staan en zullen doen wat zij mogen en kunnen voor de verkiezing van nummer één dr. Colijn, nummer twee mr. De Wilde en no. 3 den heer Schouten, resp. eerelid, adviseur en eerefyd van den Bond. Zij zullen ook pal staan, opdat voorkomen .wordt dat Nederland zal worden geregeerd door een ander dan een lid van het Huis van Oranje. Aan de Koningin en ook aan Prinses Juliana en Prins Bernhard werd een te legram van hulde en verknochtheid ver zonden. De groote betooging was hiermede ten einde en men verdeelde zich over allerlei gelegenheden in de stad, waar men den inwendigen mensch kan ver sterken, terwijl van 12 tot 1 uur de heer Ferwerda een toepasselijk programma op het carillon van den Abdijtoren deed hooren. Toen hij daarmede gereed was, kwa men evenals trouwens reeds 's morgens het geval was geweest, velen van bo ven af een kijkje op Middelburg en Zee- land's tuin nemen; jammer, dat daarbij zoovelen het niet konden nalaten op de klokken te slaan, wat voor anderen zeer hinderlijk is. Een duidelijk verbod terzake is zeker gewenscht. Des middags vergaderde men op vier plaatsen en wel in de tent op het Mo lenwater; in de Nieuwe Kerk, de Hof- plejnkerk en 'de Noorderkerk, 'resp, onder voorzitterschap van Prof. dr. Dijk; en de heeren P. van Nes Czn,, A. Kuiper en J. Wijnbeek. In ieder der ver gaderingen werd een inleiding gehouden over „Gereformeerd beginsel en maat schappelijk leven", resp. door de hee ren C. Smeenk, A. Stapelkamp, G. Baas Kzn. en R. Hagoort en een referaat over: De beteekenis van dr. A. Kuijper voor de opleving van het Gereformeerd beginsel, resp, door minister De Wilde, en de heeren J. Schouten, A. Zijlstra en dr. H. Kajaan, terwijl de bijeenkomsten besloten met opwekkende redevoeringen resp. ds. D. Bremmer, ds, J. C, Kui per; ds. A. B. W. M. Kok en ds. W. H. v. d. Vegt, uit Middelburg, Arnhem, Zaamslag en Goes. Te half zes vertrokken drie extra- treinen met duizenden bondsdagbezoe kers en ook de bussen verlieten Mid delburg weer. BURGELIJKEN STAND. 's Heer Arendskerke. Getrouwd: J. Lamper, 26 j. jm. en M. Traas 30 j. jd. Bevallen: P. P. Goedegebuure, geb. Korstanje, d. D. Witte, geb, Walhout, d. J. M. Bakker, geb. De Kok, z. J. v. d. Dorpel, geb. Hoogerland, d. C. H. Roose, geb. v. Klooster, z. C. Polderdijk, geb. Grim, z'. Overleden: J. P. Reinhoudt, echtgen. van P. L. Louwerse. P. Raas, echtgen. A. Pieters. (D.Z.) Kloetinge. Over April. Getrouwd: J. A. Stokmans, 24 j. jm. te Goes, en P. M. Jacobs, 21 j. jd. Bevallen: H. M. v. Nieuwenhuijze, geb. Van Liere, z. P. M. Mabelis, geb. Ver hulst, d. Overleden: H. de Schipper, echtgen. van J. Burger, 31 j. te Goes. A. Alle- mekinders, wedn. van J. van Liere, 67 j. P. Meulenberg, echtgen. van H. Poort vliet, 60 j. (D.Z.) Wolphaartsdijk. Getrouwd: A. Nieuwenhuijse, 24 j. jm. en C, L. de Jager, 23 j. jd. J. M. Steen hard, 29 j. jm. en I. Verheule, 26 j. jd. W. J. Zweedijk, 24 j. jm en D. C. Saa- man, 22 j. jd. Bevallen: M. v. d. Velde, geb. Geene, z. J. v. d. Kreeke, geb. Wiskerke, d. M. v. Boven, geb. Schipper, d. Overleden: J. H. van Dijk, wedn. T. Tjalkens, (D.Z.) Men schrijft ons: Reeds eenige malen meende de Ne- derlandsche Vereemgmg tot bescher ming van d.eren door middel van de pers de aandacht te moeten vest-gen op tie, leed der olievogels, weike als slactitot- fers van de afgewerkte teerproducien der motorschepen den laatsten tijd in grooten getale op het strand worden ge worpen, waar zij doorgaans tot een wreeden dood gedoemd zijn. Gelukkig blijkt er bij het publiek belangstell-ng te bestaan, om waar mogelijk deze arme stakkers te helpen en hun leed te ver zachten. Het publiek doet echter goed bij de verzorging van deze vogels de volgen de wenken in acht te nemen: Naar het strand. Wanneer men een strandwandeling gaat maken, steke men wat oude lappen in de zak, teneinde de vogels gemakkelijk te kunnen dragen en eigen kleeding voor vuil worden te vrijwaren. Beter nog is een triplex kistje te maken van 60 bij 26 cm en 3o cm hoog, voorzien van een deksel, dat voldoende lucht toelaat, met een diago- naalsgewijs tusschenschot, d.w.z, van den benedenhoek naar den bovenhoek zoodat twee vogels met de borst in het breede gedeelte, er gemakkelijk een plaats in kunnen vinden. Een lederen riem met handvat vergemakkelijkt hei dragen. Oppakken en dragen. Men doet het best een lap (niet te groot) over den rug van den vogel te doen vallen en hem dan met beide handen de vleugels tegen het lichaam drukkend, op te pak ken, daarbij een hand onder den buik te schuiven en met de andere hand losjes den hals van achteraf te omslui ten direct onder den kop en den vogel zoo te dragen. Dit verhindert pikken en is rustig voor mensch en dier, In geen geval aan vleugels of onderstebo ven dr.agen. Plaatsen, Den vogel plaatsen op een veilige, rustige en beschutte plek. Hij is doodmoe, buitendien „lek(dwz. niet meer beschermd voor inwerking van het zeewater) en gevoelig vooi weersinvloeden (veel nat, kou of hitte). Een bakje, bv, (geëmailleerd of rood aarde) met zoet dr.nkwater bij hem zetten, heeft men rauwe visch, bv. spiering, dan eveneens w,at stukjes visch of vischjes in een bakje met wa ter, Zee-eenden eten ook wel geweekt brood of goed doorweekte kaak. Nog niet schoonmaken, behalve klodders teer, die men zoo maar met een lapje er af kan nemen en ook nog niet voe ren. De vogel heeft vóór alles rust noo dig, het verlost zijn van zijn ondrage lijke ,angst voor mensch en dier, die het strand voor hem tot een hel maak te. Denk er aan geen meeuwen te plaatsen bij andere vogels. Zoo mogelija soorten apart. Verdere verzorging. Is de vogel wat uitgerust en eet hij uit zich zelf hei ongewende voedsel niet, dan kan men hem voeren, niet te veel te gelijk. Gaat alles goed en maakt hij bv. den vol genden dag een krachtigen indruk, dan kan men aan de schoonmaak beginnen. Met een lapje rauwe lijnolie de stijve teerplekken wat verzachten, vooral niet inwrijven en de voornaamste li chaamsopeningen, neusgaten, aarsope ning, smeerklier sparend, en een lauw sopje geven van goede gele of groene keukenzeep, om het vuil zoo veel mo gelijk af te spoelen en een schoon lauw sopje na. Dan voorzichtig afdrogen en verder laten drogen in verwarmde sfeer. Men neme bij voorkeur stevige werkhandschoenen, teneinde zich te gen pikken te vrijwaren. Men werke niet te lang aan één vogel (nooit on dersteboven houden!) Een volgende maal komt er licht weer wat vuil af. Niet alle vogels echter beleven „vol gende dagen." Maar bedenk dan, dat ge een te verzwakten vogel den groot sten weldaad hebt bewezen, door hem de gelegenheid te geven rustig en zon der gewelddadigheid te sterven. De levenskrachtige vogels kunt ge verzor gen in een oud kippenhok met renne- tje, een schuurtje,, bij vrienden, die wel licht een tuin met glooiend waterpar tijtje bezitten en daar een hokje wil len afschieten enz. Bedenk echter, dat hun badgelegen heid ondiep moet zijn, deze vogels zijn lek, ook ,als ze reeds schoon zijn en in een teil zouden ze jammerlijk ver drinken. Indien ge een hooinestje geeft, leg het dan vast met zand, de typische rotsvogels raken licht met hun nagels in hooi verward. Naar we reeds hebben meegedeeld, beoogt de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren een georga niseerde actie in het leven te roepen om zooveel mogelijk ,aan het leed der olievogels tegemoet te komen. Overwo gen wordt, om op bepaalde plaatsen langs onze kust te komen tot de stich ting van asyls, waar de verpleging der vogels kan worden terhand genomen. Hulp van particulieren, zoowel voor het ,aanbrengen van vogels, als finan- cieelen steun, zal de Vereeniging, Bu reau: Prinses Mariestraat 40, 's-Graven- hage, giro 25685, daarbij zeker niet kunnen ontberen. ABONNEMENTEN en ADVERTEN- TIEN voor dit blad worden aangenomen door den Agent ADR. STROOSNIJDER. MARKTBERICHTEN. Goes, 0 mei. V enngsvereeniging „Zuiü-Beveiand Croenien: Dioemxooi IJ; Kropsxa 1,öuo,ou, beiae per 100 stuKs; radijs Z,Zuz,9ü; raoaroer oi oeiae per lOo dos; spinazie zo; posieiem 14; waccupeen 3,ju; siuoisia 4 vimsooien prei x,juz,zo aues per loo Kg.; doemen: i uipen o4; iNarcissen 4 Deiue per lOo dos; Maoe- veijes o,oou,4U per luu siuks, w Kapelle, 5 Mei, Kleine veiling: Uroenien: spinazie 3o; snijsia i,oo; stootsia 8iz; raDarDer 1Z anes per kg, uien 3, prei 1.30; witlof f 8 per 100 Kg.; Kropsia z,/o; DioemKool 4u bei den per 100 st. radijs 2.30—-3.10, per 100 Dos. .Diversen: Zaa-boonen 1142 ets per k2- Bloemen en planten; Violenplanten 15 45; Curasausen 1025; Leunen 10 15 alles per 100 planten; Bolbegonia's iz13 ets. per pot; iulpen z,oo iter INarcissen 4,3d3,3u; seringen 4,30 alles per 100 bos, v-iervening: Kipeieren 2,502,60; een deneieren 3; Ganseieren 6,80 alles per 1U0 StUKS, Zierikzee, 5 Mei, Aardappe len: bonte en blauwe f 2,a53 per 100 Kg.; stroo jongeperst) f 13 per luuO kg; id. (geperstj t 14,30 per lu'uü Kg; Kip eieren igrooth, pr.J t 2,30; id. (Kleinn. pr.J t 2,302,30; eendeieren 1 2,20 2,40; ganseieren f 7 alles per 100 stuks. Boter f 0,490,61 per pond. Te beginne i Zat ïrdagavond 9 uur is des nachts, a'suxede Zondag den geiiee- ien c'ag te Middelburg geopend de apotheek Nonhebei, Lange Deft. iUtNUA. MIDDELBURG. cA. 8 Mei. Openb. Bijeenk. V.D.J.O., afd. Walcheren, spr. de hr, J. C. Dee ring en lr. 3, A. Postliumus en V.D.J.U. films, St. Joris z0.i5 h. ZA 8 Mei Muz. Ver. „Crescendo', Kin der!. m. Poppenk, vert. 1317 li., Verl. m. leestav. Muz. Tooneel en bal St. Joris 19,30 h. ZA 8 Mei. ireestav, iMamuco-comue, Schuttersh. 20,00 h. Dl 11 Mei, Lez, Comité Nat, Veilig'h. spr. L. A. de Lange, St. Joris 20.15 h. Dl 11 Mei, OpenD. Verg'. Vrijz. Dem. Bond, spr. minister, mr. P. J. Oud, Schuttersh. 20.15 h. VR 14 Mei. Feestelijke herd. 15 j. best. Middeib. Marktkoopliedenbond, „E,M.M.", Schuttershof 20 h. ZO 16 en MA 17 Mei. 2 Daagsciie At- standsmarschen der Z.W.V. MA 2ZA 7 Aug, Kermis. WO 11 Aug. Cone, Midd. Muz, Korps i. s, Buurtcomm. Markt en Vreem- del. Verk Tent Markt 21-22,30 h. WO 18 Aug, Cone. Midd. Muz. Korps i. s, Buurtcomm. Markt en Vreem- del. Verk, Tent Markt 21-22,30 h. WO 25 Aug, Cone. M.dd. Muz. Korps i. s, Buurtcomm Markt en Vreem- del. Verk, Tent. Markt 20.30-22 h. Dl 31 Aug. Cone. Midd. Muz'. Korps i. s. Buurtcomm. Markt en Vreemdel. Verk. Tent Markt 20,0021,00 h Tot ZA 15 Mei, De 14 Goesche Prop. dagen. Attractiezaal geopend alle Werkd. 14.00—18.00, 19.00— 23.00 h. Di 13 00—18.00 en 19.00— 23.00. VR 7 en ZA 8 Mei, Bazar Volksonderwijs „Prins v. Oranje". Open. 7 Mei 20 h. DO 13 Mei. Openb. Coc. „Hosanna" Gr. Markt 20.30 h. VR 28 Mei, Openb. Conc. „Euphonia"; Gr. Markt 20.30 h. DO 17 Jun. Openb. Conc. „Hosanna"; Gr. Markt 20.30 h. Dl 29 Jun, Openb. Conc. „Euphonia"; Gr. Markt 20.30 h. DO 15 Jul. Conc, „Hosanna"; Tuin Schuttersh, 20.30 h. VR 30 Jul. Conc. „Euphonia"; Tuin Schuttersh. 20.30 h. DO 3DO 10 Jul. „Nijtengo V"; Schut tershof. Dl 10 Aug. Openb. Conc. „Hosanna"; Gr. Markt 20.30 h. Dl 31 Aug. Openb. Conc. „Hosanna"; Gr, Markt 20,30 h. VR 3 Sep. Openb. Conc, „Euphonia"; Gr. Markt 20,30 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 7—DO 13 MeL: „Eva's huwelijk" en „Gouddorst", 20.00 h. ZO 15,00 matinée. CITY, Midd. VR 7—DO 13 Mei.: „De Charge van de lichte briga de", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes. Tot ZO 9 Mei.: „De Kle:ne Madonna". MA 10—Dl 11 Mei. „De Kreutzer Sonate", 20.00 h. ZO 15.00 h. ma tinée, ALGEMEEN. VR 7 en ZA 8 Mei. Vreugde-Bazar Ver. v. Vrijz. Herv. t.b. jeugdwerk te Vliss. „Oude Vriendschap". VR 7 Mei, Chr. Hist. K'esver., spr ir. T. C. C, baron v, Tuijl v. Seroos- kerken v. Zuijlen; te Veere 20 h.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 10