BINNENLAND. ZEELAND. belangrijke order van de koninklijke. het slagersbedrijf in nood. bedrijfssteun aan tuinders geen beletsel voor gemeentelijken steun. handel en nijverheid. voorrangswegen. borgstellingsfonds voor den middenstand. installatie armenraad. GOES. Het prinselijk paar bij den Raad van State. irrinses Juliana en Prins Bernhard der Nederlanden hebben gistermiddag de wekelijksche vergadering van den Raad van State bijgewoond. Drie nieuwe tankschepen be steld. Naar wij vernemen heeft de Ko ninklijke Shell order gegeven tot den bouw van drie nieuwe tankschepen aan Hollandsche werven. Twee schepen voor het vervoer van olie, elk van ongeveer 4.100 ton, zullen gebouwd worden bij de werf Van der Giessen te Krimpen aan den IJssel en bij de Nederlandsche Dokmaatschappij te Amsterdam. Het derde schip, dat bestemd is voor het vervoer van verpakte producten en dat ook ongeveer 4.000 ton zal zijn, wordt gebouwd bij de werf Gusto te Schiedam. Met deze order zijn eenige millioenen guldens gemoeid. Een dringend beroep op den minister van landbouw om af schaffing van de crisisheffing op rundvleesch. Nadat de organisaties van slagerspa troons zich reeds herhaaldelijk tot de regeeringsinstanties hebben gewend om afschaffing van de 10 p'rocents crisis heffing op het rundvleesch te verkrijgen en daartoe door den katholieken vak bond nog' onlangs telegrafisch een be roep werd gedaan op den minister-pre sident, heeft thans ook het hoofdbestuur van den Ned. r.k. middenstandsbonds zich tot de regeering gericht. De zeer groote nood, welke momen teel in dezen tak van middenstandsbe- drijf wordt geleden, was dit hoofdbestuur aanleiding zich tot de ministers van landbouw en van handel te wenden in een adres, waaraan het navolgende is ontleend: Vanzelfsprekend getroffen door de al- gemeene economische moeilijkheden, welke moeilijkheden voor dit bedrijf te zwaarder drukten, omdat het als scha kel moest fungeeren bij het innen van de voor den landbouwcrisissteun nood zakelijke crisisheffingen, wordt het over- groote deel van dezen eertijds bloeien- den tak van middenstandsbedrijf thans door dez'e laatste met algeheelen onder gang bedreigd. Ook al blijkt dit slechts ten deele naar buiten in feite is reeds een groot aantal aan de slagersbedrijven finan cieel te gronde gegaan, en vooral in den laatsten tijd neemt dit aantal dagelijks toe. De stijgende veeprijzen noodzaak ten tot opvoering van de vleeschprijzen, iets wat echter slechts in zeer geringe mate mogelijk is gebleken. De koop kracht van den consument trok een grens, welke slechts kon worden over schreden Jen koste van d'en om,zet. Niettemin heeft de stijging van de vee- prijzen zich voortgezet en daaraan even redig is ook de crisisheffing op het rund vleesch een voortdurend stijgende last geworden, welke niet meer kon worden verhaald op den verbruiker. De marge tusschen vee- en vleeschprijzen welke den slager het noodzakelijk levensonder houd moet verschaffen, is praciisch ge heel verdwenen- en in een zeer groot aantal ondernemingen wordt van dag tot dag verlies geleden. Waar in dezen toestand geen uitkomst is te verwachten door een stijging op korten termijn, van de algemeene koop kracht kan slechts afschaffing van de crisisheffing op rundvleesch baten. We liswaar beteekent deze afschaffing dan geen oplossing van de moeilijkheden, doch in vele gevallen zal kunnen wor den gesproken van een verlichting van bedrijfslasten, waardoor althans het be staan van deze nrddenstanders kan worden gered. De minister van binnenlandsche za ken heeft op verzoek van zijn ambtge noot voor landbouw en visscherij aan de Gedepüteerde Staten der verschillende provinciën verzocht de gemeentebestu ren in hun geest er van in kennis te stel len, dat het niet juist is de aanvrage om hulp van den tuinder, die voor zijn ge zin behoefte heeft aan steun in geld of natura, in beginsel te weigeren. Op grond van het feit, dat hij een steuntoe- slag op zijn producten heeft of alsnog zal ontvangen. Deze steuntoeslag im mers dient als een deel der bedrijfsin- komsten te worden beschouwd, die op de grootte der gezinsinkomsten slechts indirecten invloed hebben. YERSEKE. Oesterverzending April 1937 Nederland 68.080, België 220.015, Duitschland 32.753, Engeland 479.730, Frankrijk 300, diverse landen 19.300, sa men 820.178, April 1936 269.919. Engeland nam in 1937 ruim 200 x meer dan in 1936. 9 De StaatscpuEam.t' 'van gister bevat een minisferieele beschikking betrëffén- de de aanwijzing vaht^ voGrrangswegen, bedoeld in de motor- en rijwielwet en in het motor- en rijwielreglement. Met ingang van 4 Juli a.s. zijn als voorrangswegen o.a, aangewezen de hieronder te noemen rijkswegen (de in die wegen liggende bij gepjeenten in be heer en onderhoud zijnde traversen niet inbegrepen: weg Bergen op Zoom-Wouw-Princen- hage-Breda; weg Bergen op Zoom-Woensdrecht- Kruiningen-Goes-'s Heer Arendskerke- Nieuwland-Middelburg weg Moerdijkbrug-Breda. In de dezer dagen gehouden vergade ring van het dag bestuur van het Borg stellingsfonds voor den Middenstand is besloten te beginnen met de werkzaam heden. Van de volgende gemeenten is bericht ontvangen, dat zij in het fonds willen deelnemen: Vlissingen met 21729 zielen; Middelburg met 18363; Goes met 9594; Zierikzee met 6921; O. en W. Souburg met 4872; Ierseke met 4329; 's Heeren- hoek met 1328 en Domburg met 1317, totaal 8 gemeenten met 68.453 zielen. Van enkele gemeenten moet nog een definitief besluit ter zake inkomen. Het Dag. bestuur is als volgt samen gesteld: J. Onderdijk, wethouder van Middelburg voorzitter; mr. F. B. Evers, voorzitter Armenraad Middelburg, vice- voorzitter; A. de Roo, wethouder, Goes, secretaris; A. Rorije, wethouder van Vlissingen, penningmeester; A. J, van Melle, wethouder van Goes, 2e penning meester; H. C. J. Gunning, mr. dr. A. J. J. M. Mes, burgemeesters resp. van Ierseke en van Heinkenszand en Ove- zande en A. Menheere, 's Heerqphoek, vertegenwoordiger van de Hanze. Te beginnen met 10 Mei zal eiken Maandag van 11 tot 12 uur zitting wor den gehoden in het Stadhuis te Middel burg en van 11 Mei af eiken Dinsdag van 9 tot 16 uur ten kantore van het secretariaat, Kreukelmarkt 2 te Goes terwijl zoonoodig op nader bekend te maken tijdstippen zitdagen zullen ge houden worden in de andere aangeslo ten gemeenten. Aanvragen voor borg stellingen kunnen schriftelijk of monde ling bij het secretariaat worden ingezon den. Aanvragers dienen 2.50 te stor ten voor de te maken kosten van onder zoek. Leden van aangesloten vereeni- gingen kunnen volstaan met een stor ting van 1. Om teleurstelling te voorkomen, ma ken wij belanghebbenden nog eens at tent op de bepaling, dat alleen die per sonen voor hulp in aanmerking komen, die reeds voor 1 Januari 1932 hun zaak dreven en die door de tijdsomstandighe den (crisis) in moeilijkheden zijn geko men. lederen vier jaar moet de Armenraad in zijn geheel opnieuw worden benoemd en dit was ook dit jaar het geval met den Armenraad alhier voor de zevende maal. Deze vernieuwde Armenraad kwam op het Stadhuis bijeen en overeenkom stig de betreffende bepalingen heeft de burgemeester het presidium bekleed. Hij heeft daarbij een toespraak ge houden, waarin hij zich veroorloofde een woord van erkentelijkheid en groo te waardeering te spreken voor het werk door den Armenraad in de 24 ja ren van zijn bestaan verricht, werk waarvan men in zekeren zin zeggen kan, dat het hierin zijn bekroning ont ving, dat de Middelburgsche Raad niet behoorde tot de negen opgeheven Ar menraden, maar behouden bleef. Aan het krachtig betoog door het be stuur dd. 1 Augustus 1935 gericht tot het college van B. en W., waarin dat be houd werd bepleit en dat vergezeld was van eene welgedocumenteerde bijlage, heeft het gemeentebestuur gaarne en met overtuiging warmen steun verleend. Spr. bracht in herinnering, dat in die bijlage o.a. de volgende stellingen wer den aangevoerd: 1. Met de opheffing der Armenraden vervalt de publiek-rechterlijke ordening van het Maatschappelijk Hulpbetoon irf ons land. 2. Opheffing der Armenraden betee kent een hoogst ernstige verzwakking van het particulier initiatief. 3. Met de opheffing der Armenraden vervalt een der laatste en sterkste bol werken van het historisch beginsel van individueele zorg. 4. Met de opheffing der Armenraden gaan voor de particuliere en kerkelijke instellingen hoogsT belangrijke wette lijke bevoegdheden van den Armenraad verloren. 5. De werkzaamheid der Commis sies inzake onderhoudsplicht komt op losse schroeven te staan. 6. Bij opheffing van de Armenraden vervalt het eenige orgaan voor toezicht op arbeid, instellingen en tot we ring van plaatselijke misbruiken in hét Maatschappelijk Hulpbetoon. 7. Opheffing der Armenraden betee kent, dat verschillende landelijke orga nisaties hun belangrijkste steunpunten verliezen. 8. Opheffing der Armenraden ont neemt verschillende Rijksorganen de as- sistentiei, welke deze 'in vele 'gevallen dringend noodig hebben. 9. Opheffing der Armenraden ont neemt den hulpzoekenden een, juist in dezen tijd meer dan ooit noodig, cen trum van beraad en bemiddeling. 10. Opheffing Armenraden drijft hulp zoekenden naar de Burgerlijke Armbe sturen en Gemeentelijke Diensten van Maatschappelijk Hulpbetoon. De beteekenis van het werk van den Armenraad is hiermede voor een groot deel geschetst. Het gemeentebestuur verheugt zich over de bestendiging van deze nuttige instantie. De Armenraad kan dus nu rustig en met een goed ge weten het naderend jaar van zijn zilve ren jubileum tegemoet gaan. De Armen raad was op verschillend gebied werl» zaam. Hij stelde samen de „Commissie van samenwerking voor bijzondere nooden", bevorderde de oprichting van een plaat selijk Comité inzake huishoudelijke voorlichting, nam het initiatief tot de oprichtng van een „brokkenhuis", ver leende zijn medewerking aan de orga nisatie van eenige steunacties en aan de verdeeling van een geldinzameling door de Ned. Dagbladpers. Ook op het ge bied der Woekerbestrijding was hij werkzaam. De Commissie inzake Onderhouds plichtbehandelde 51 aanvragen om be middeling. Hierbij waren betrokken 194 onderhoudsplichtigen van wie 117 tot een alimentatie-bijdrage in staat wer den geacht, In de jaren 1933, 1934, 1935 en 1936 kon uit hoofde hiervan op de onderhoudsplichtigen worden verhaald resp. ongeveer 2100, 2075, 1500 en 1810. Slechts in enkele gevallen moest de hulp van den rechter worden inge roepen het aantal dossiers, bevattende de gegevens omtrent hulpzoekenden, bedroeg 1302. Het aantal onderzoekin gen 2641 (vorige periode 2297), het aan tal inschrijvingen in het algemeen re gister 3240 (vorige periode 2166), het aantal uitgaande stukken 1230 (vorige periode 982), ingekomen stukken 1431 (H37). De zesde periode is verstreken, de zevende vierjaarlijksche gaat thans in. Op de lijst, bedoeld in art. 3 der Ar- imenwet, staan ingeschreven 32 instel lingen van weldadigheid, hiervan zijn 30 instellingen in den nieuwen Armen raad vertegenwoordigd. Spr, dankte de dames en heeren voor de bereidverklaring van dezen raad op nieuw of voor het eerst deel te willen uitmaken. Zij verzorgen daarmede een groot en gewichtig volksbelang. Moge de Raad in de komende vier jaren, als tevoren op zijn terrein zoowel de barm hartigheid als de gerechtigheid dienen, mogen de aangesloten instellingen van dien arbeid het nut in ruime mate ge nieten en mogen zoowel de aangewezen vertegenwoordigers als de ijverige secretaris daarin persoonlijk voldoening vinden, aldus eindigde de burgemeester. Hierna werd overgegaan tot de ver kiezing van bestuursleden, van een voorzitter en van plaatsvervangende bestuursleden. Na eenige stemmingen bleek het betsuur als volgt te zijn sa mengesteld: Mr. F. B. Evers, voorzitter; mevr. FruinButeux en de heeren J. L. van der Harst, A. D. Littooy en L. van Spar- rentak bestuursleden. Tot plaatsvervan gende bestuursleden: Mevr. Boasson Sanders, mej. A, W. Ermerins en de heer mr. A. van der Hoop, J. W. Köge- ler, en mr. J. Moolenburgh. iMr. Evers bracht dank aan den Burge meester, die in zijn rede getuigde van groote waardeering voor het werk van den Armenraad en aan het gemeentebe stuur, dat krachtig voor het behoud de zer instelling pleitte. Voorts dankte hij de leden voor het in hem gestelde ver trouwen bij zijne herbenoeming tot voor zitter. Hierna sloot de burgemeester de ver gadering. Morgenochtend zal het muziekge zelschap „Crescendo zijn jaarlijksche ochtendwandeling maken. Te half negen vertrekt het gezelschap van het repetitielokaal Achter de Hout tuinen en trekt dan langs Seisdam, Pen- ninghoeksingel, Korte en Lange Noord straat, Blindenhoek, Latijnsche School straat, Burgemeestertakstraat, Groen markt, Kapoenstraat, Oude Kerkstraat, Segeerstraat, Stationstraat, Kanaalweg en over den Ouden Vlissingschen weg naar Souburg. Te ongeveer kwart voor twaalf komt het gezelschap over den Nieuwen Vlissingschen weg in de stad terug en trekt dan langs Poelendalesin- gel, Winterstraat, Vlissingsche straat, Varkensmarkt, Koestraat, Lange Geere, Korte Geere, Gorstraat, Markt en Lan- geviele naar de Houttuinen. Minister De Wilde te Goes. Minister De Wilde sprak gistermiddag in de Prins van Oranje voor een wel niet volle, maar goed bezette zaal. Na inge leid te zijn door den voorzitter, den heer J. A. Dominicus, te Wemeldinge, hekel de de heer De Wilde de N.S.B., de so cialisten, communisten en vooral ook de Staatkundig Gereformeerden. Spr. wees op den onzin van de leuze „Mussert of Moskou" en stelde tegenover de revolu- naire beginselen der genoemde partijen die van de anti-revolutionairen. Voorts gaf spr. nog een beknopt overzicht van hetgeen de regeering in de achterliggen de- vier jaar deed óm land en volk zoo goed mogelijk door de moeilijke crisis omstandigheden te leiden. DE BOEKENWEEK. Causerie van a. den Doolaard. Ook ditmaal hadden de boekhandela ren J. de Jonge en W. van Klaveren, ter gelegenheid van de boekenweek, weer een avond 'n Schuttershof georga niseerd. Er bleek voor de lezing van A. den Doolaard, die sprak over „Men sen en Bergen", vrij veel Belangstelling te bestaan. Burgemeester Van Dusseldorp open de den avond met een woord van wel kom, in het bijzonder gericht tot den spreker. Vervolgens beschreef hij den inhoud van het geschenk van de boe kenweek „Rondom het boek", wees op de moeilijkheid bij de keuze van een boek en welke belangrijke taak hier ligt voor de boekenhandelaars, De heer Den Doolaard begon met te schetsen, hoe hij zelf tegenover het boek :'n het algemeen, en zijn eigen boeken in het bijzondér, staat. Wan neer hij een boek klaar heeft vindt hij het eigenlijk volkomen mislukt, en leest hij het daarna nog eens, dan heeft hij er steeds meer critiek op. Vandaar dat hij het ook eigenlijk een hachelijke taak vindt, over een eigen boek te spreken. Komende dan op zijn onderwerp, zijn laatste boek „De groote verwildering", zette spr. u'teen, dat zijn bedoeling was, hierin den mensch tegenover de na tuur te schetsen. De natuur, die men alleen nog ongerept vindt in volle zee en op het hooggebergte. „De Groote verwildering" heeft eenige historische figuren o.a. de g'ds die het eerst den Mont-Bl,anc besteeg tot hoofdper sonen, maar is toch in hoofdzaak fan tasie, omdat deze roman in de eerste plaats het gezin van dezen gids be schrijft. Spr. ging dan nader op enkele hoofd personen in, schetste de aantrekkings kracht van den berg, en daarnaast de gevoelens van de vrouw, die door de zen berg haar gez'nsleven vernietigd ziet. Aan de hand van een aantal schit terende lantaarnplaatjes ging spr. dan verder op bijzonderheden van zijn boek in en gaf hij een duidelijk beeld van het grootsche Mont-Blanc gebied. Spr. besloot zijn belangwekkende causerie met een paar fragmenten uit „De Groo te Verwildering" voor te lezen. Burgemeester Van Dusseldorp sprak hierna nog een slotwoord, Uitvoering „Kunstvrienden". Dinsdagavond gaf de Orkest- en Too- neelvereeniging „Kunstvrienden" in de „Prins van Oranje" een uitvoering, waarvan reeds direct gezegd kan wor den dat deze een groot succes geweest is. De vele aanwezigen hebben genoten van goede muziek en tooneel. Het mondharmonicaorkest voerde onder leiding van zijn bekwamen diri gent den hr. Van Sprang, een zes-tal nummers uit die blijk gaven dat met mondharmonica's ook inderdaad goede muziek naar voren is te brengen. De wals „Peto" van Cerosa, werd in keurig tempo gespeeld, terwijl de wals potpouri, arr. Van Sprang, een bijzon dere vermelding verdient en wel zeer speciaal de aandacht genoot van de jeugdige aanwezigen. De klucht in één bedrijf „De twee Liesjes", in het Zuid-B,evelandsch di alect, deed de aanwezigen kennismaken met enkele goede, bekende krachten. De manier waarop boer Jaap aan zn vrouw komt is werkelijk vermakelijk en het misverstand ontstaan door een ge lijknamige dochter en koe wordt op humoristische wijze opgelost. De uitspraak liet niets te wenschen over en het viel op met hoeveel gemak, zoowel Jaap als zijn bruid hun niet al tijd gemakkelijke rol uitbeeldden. De daarop volgende klucht „Het we reldwonder", bracht op danige wijze de lachtspieren in beweging. De vertolking der rollen was af. In 't bijzonder het spel van den student John was op een niveau dat voor beroepstooneel wei nig' behoefde onder te doen. Ook de pen sionhoudster vertolkte haar statige rol op voorbeeldige wijze. Dochter Els was een pittig meisje. De oom was zooals het behoorde. Een provinciaal met veel geld die reeds trotsch was z'n neefje John te kunnen laten studeeren. De ove rige rollen waren goed en in het geheel kwam weer eens duidelijk naar voren over welke goede krachten „Kunst vrienden" thans beschikt. Een afzonderlijke vermelding verdie nen nog het „Goesche Hawaïan 5 tal gerecruteerd uit eigen krachten, dat op zeer verdienstelijke wijze verschillende liedjes deed hooren. Een gezellig bal besloot den gezelli- gen avond," die een goede propaganda voor de „Kunstvrienden" zal zijn en waarvan onder de goede leiding van haren directeur, den hr Van Sprang nog veel goeds te verwachten is. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen, wegens over vo rige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en/of vermogen (gewetens- geld) bij den ontvanger der directe be lastingen alhier, 162.36, onder letters N.N. /L2SSINGEN. DE SCHEEPSRAMP OP DE NOORDZEE. Gistermiddag fs bij eeri duikeronder- zoek vastgesteld, dat de „Plavnik", het Zuidslav,ische stoomschip, dat Zondag in aanvaring kwam met het Engëische s.s, „Alecto" dat zonk en waarbij 10 le den der bemanning omkwam, een groot gat in de voorpiek heeft, juist boven de kimkiel, drie meter onder de waterlijn. Het is een verticaal gat van ongeveer twee meter lengte en ruim een halven meter breedte. Het is dan ook onbegrij pelijk, dat de schotten het indringende water hebben kunnen tegenhouden. De kapitein van de „Plavnik" wilde onder deze omstandigheden zelfs niet meer op de reede blijven liggen, waar op het schip door twee sleepbooten in de haven van Vlissingen is gebracht. Waarschijnlijk zal nu eerst een bekis ting worden aangebracht, waarna het schip in een dok, vermoedelijk te Rot terdam, zal worden opgenomen om te repareeren. Beslag gelegd op de „Plavnik". Nader wordt intusschen gemeld, dat de reederij van de „Alecto" beslag op de „Plavnik" heeft laten leggen. Het schip zal niet kunnen vertrekken, alvorens cautie zal zijn gesteld. IfALGHEfiEN. ARNEMUIDEN. Maandagmiddag na schooltijd werd de onderwijzeres mej. J. P. Brouwer, woonachtig te Goes, die Za terdag 1 Mei j.l. 30 jaar aan de School met den Bijbel werkzaam was, door het bestuur dei scliuolvciccalging liet pol derwijzend personeel gehuldigd. De heer P. van Belzen, vice-voorzitter der ver- eeniging, complimenteerde de jubilares- se in hartelijke bewoordingen. Hij memo reerde in het kort den vruchtbaren arbeid aan de school bewezen, de groote waardeering over haar arbeid en den eenvoudigen omgang met de kinderen. Spreker wenschte haar Gods zegen toe op haar verderen levensweg. Het bestuur en het onderwijzend per soneel gaf haar met dit jubileum een stof felijk blijk van waardeering, wat door haar zeer op prijs werd gesteld. Het hoofd der school, de heer J. J. C. van der Graaff, sloot zich bij het ge sprokene van het bestuur aan en sprak ook met waardeering over haar arbeid, waarna haar toegezongen werd Ps. 134 vers 3. De jubilaresse, die van de oprichting af aan de school verbonden geweest is, dankte allen hartelijk voor de toegespro ken woorden en zegenbeden. RAAD VAN ARNEMUIDEN. Verharding van den Van Cit- ters- en den Kraaienholschen weg In verband daarmee een baatbelasting. ARNEMUIDEN, Maandag vergaderde de Raad onder voorzitterschap van burge meester H. G. Horninge.Afwezig de heer L. Puijpe. Van verschillende ingezetenen was een verzoek ingekomen om strenger po litietoezicht. De v o o r z. zeide dat de ze zaak bij hem thuis behoort. Een verzoek van de oudercommissie der O. L. School om electrische verlich ting werd in handen van B. en W, gesteld. Aangehouden werd het verzoek van „Wederzijdsch Belang" om een subsidie in de pachtsom van den uitgegeven grond aan landarbeiders. Voor de steunverleening B, werd een bedrag van 2 per werklooze toege staan. Een verzoek om opheffing van een gedeelte van het voetpad Arnemuiden- Kleverskerke werd van de hand gewe zen. De instructie van den omroeper werd zoodanig aangevuld, dat hij niet mag omroepen wanneer de lastgever niet aan hem bekend was. Ingevolge de opnieuw vaststelling van den lig'ger voor wegen en voetpaden, was gebleken dat er nog enkele gedeel ten van wegen en straten naamloos wa ren. De toegangsweg naar de hofstede van den heer J. Crucq Fzn. zal voortaan Roelsesweg heeten en de verbindings weg tusschen Singel en Burgemeester Lantsheerweg zal Hazenbergsche weg worden genoemd. De nieuw aan te leg gen straat op het bouwterrein van den heer A. C. Polderdijk krijgt den naam van Spoorstraat. De V o o r z. zeide dat de post voor de commissie Schoolverzuim van 70 is teruggebracht tot 40. Hij stelde voor hiervan 10 voor Kleverskerke en 30 voor Arnemuiden te bestemmen. Dit werd goedgevonden. Vervolgens kwam in bespreking de mogelijkheid, om den Van Cittersweg en den Kraaienholschen weg te verhar den en in verband daarmee een baatbe lasting te heffen. De v o o r z. zeide, dat hij verhinderd was een bezoek aan Westkapelle te arengen maar dat de wethouders er sa men naar toe geweest zijn, teneinde eens te zien wat daar door bemiddeling van baatbelasting tot stand gekomen is. De heer Franse (weth.) zette den aard der belasting uiteen. Spr. meende, dat het thans de tijd is om de verschil lende aarden wegen aan de hand van deze belasting te verharden. Hierop vólgde een breedvoerige bespreking. Gevraagd werd of er ook bijdragen van provincie of andere openbare licha-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6