SPORT. BUITENLAND. Voor kleine tuinen. INGEZONDEN STUKKEN. BEVOLKING. PERSKRONIEK. DUITSCHLAND. TURKIJE. 11 Uit de Goescke Courant fan een halve eeuw geleden. &IENB*. DE NAZI'S, DE COMMUNISTEN DE VRIJHEID, Het Handels bl ad (lib.) wijst er op, dat thans door vrijwel alle partijen ook de N.S.B. en de communisten, lof liederen op de vrijheid worden aange heven. ,,De communisten ijveren, met de dic tatuur van hun Moskouschen lastgever voor oogen, thans voor „een vrij Neder land". De N. S. B, meent, dat de ware vrijheid pas kan worden gevonden in een stelsel, waarbij het volk zich op genade of ongenade overlevert aan een absoluten en practisch onafzetbaren en oncontroleerbaren „leider". Maar de vrijheid is geen doel op zich zelf; zij is een middel om in de woor den der liberale beginselverklaring „de scheppende kracht der persoonlijk heidals de krachtigste bron van cultureelen en materieelen vooruitgang" tot het hoogste rendement te brengen in het belang der gemeenschap. In dienst dus van het algemeen belang. Dat laatste staat voorop. Terecht erkent dan ook het liberale progam, dat de vrijheid beperkt moet worden wanneer zij op dat algemeen belang inbreuk maakt. Wat is evenwel het algemeen belang? Het kan, behalve op fundamenteele be grippen, in detail niet voor alle tijden worden vastgelegd. Omstandigheden veranderen door invloeden van binnen en van buiten. Steeds zal de maatschap pij zich moeten verjongen en aanpassen aan nieuwe factoren. Het algemeen be lang is een complex met tallooze facet ten. En in een levende, vrije maatschap pij zal het op vele punten telkens weer moeten kunnen worden getoetst aan het oordeel van diegenen die dit complex als 't ware met hun persoonlijke over tuigingen en problemen samenstellen. En op die fundamenteele vrijheid van toetsing van het algemeen belang, die zich in het parlementaire systeem in een vrij land kan uiten in verkiezingen en in vrije, openlijke critiek in pers en vergadering, komt het dan ook vooral aan om op zoovele andere gebieden de vrijheid, en haar wisselende grenzen tot haar recht, en haar plicht, te doen komen. En juist die basis-vrijheid nu willen gez en de voorbeelden in Rusland, Duitschland, Italië, en de op dit punt ideologische gelijksoortigheden in "de communistische en fascistische Interna tionales, die in dat opzicht ook onder ling op elkander gelijken communis ten en nationaal-soc'alisten aantasten en vernietigen, In geen van beide sy stemen kan dan ook de vrijheid van critiek gehandhaafd blijven. Én zonder die vrijheid wordt ook een periodieke volksstemm ng om het vertrouwen in de absolute leiding te bevestigen of op te zeggen, een volkomen leeg gebaar. Het voorbeeld van den Rijksdag in Duitschland, of het parlement in Italië, waar men uitsluitend bijeenkomt om den leider toe te juichen en met een collectief handgebaar zijn besluiten en wetten te aanvaarden, spreekt duide lijke t,aal. De fascistische Internationale en de communistische Internationale, die thans haar ideeën met geweld in Span je trachten door te drijven en te doen triomfeeren, openbaren bovend en naast den dwang welken deze systemen in eigen land v,an binnen uit oefenen, ook nog een gevaar voor de basis-vrijheid dat van buiten wordt aangetrokken, Wanneer een land een van beide stel sels binnen zijn grenzen toelaat. Wat zou het lot van Nederland worden, dat ook op een strategisch belangrijk punt van Europa ligt, wanneer communis tische of fascistische overheersching bij ons eens door andere landen als een zich uitbreidend internationaal gevaar zou worden gevoeld? In de gebeurtenis sen in Spanje ligt ook voor anderen een les. Met de basis-vrijheid, zooals wij die hierboven hebben geschetst, kan niet worden geexperimenteerd. Wie haar eenmaal opgeeft, verspeelt voorgoed zijn kansen op herziening van het systeem, ingeval het onbevredigend zou blijken te zijn, of indien de „leider" die nu in de critiek een heele held lijkt in de practijk tekort zou schieten. Behalve dan wanneer men het correc tief met geweld zou willen doordrijven, en dus tot een revolutie zou worden ge dwongen omdat elke andere weg voor wettige oppositie zou zijn afgesloten. Het is dan ook volkomen misleidend wanneer bijv. de N.S.B. thans in haar verkiezingsleuzen ertoe aanspoort om haar een „kans" te geven. Want een „kans" houdt in, om, wanneer het ex periment niet bevalt, aan de „kans" weer een einde te maken. En juist die mogelijkheid wordt in elk systeem dat de basis-vrijheid in de staatkundige or ganisatie vernietigt, reeds bij voorbaat afgesneden. Wie aan communisme of fascime een „kans" geeft, zelfs met de eerlijkste bedoelingen om het geluk van land en volk te bevorderen, ontdoet zich eens en vooral van het recht en de mogelijkheid om datzelfde geluk en al gemeen belang te beschermen tegen wanbeleid, wanneer de absolute leiding zou falen of haar macht zou misbrui ken. „Zonder dezen man heeft Nederland geen toekomst meer" laat ir. Mussert op zijn reclameplaten van zichzelf ge tuigen. (Zóóver in blinde zelfoverschat ting hebben zelfs de communisten het in Nederland nog niet gebracht). Maar on der dezen man, onder elke absolute, oncontroleerbare, practisch onafzetba re leiding geeft en volk zijn toekomst voorgoed over aan de willekeur van een zelfs op zijn best toch altijd nog feilba ren mensch of zijn creaturen. Een ge meenschap die haar zelf-verantwoorde- lijkheid aldus met een blanco-chèque op het spel zou zetten, verliest het recht om zich daarover naderhand te bekla gen. Wij hebben echter genoeg vertrou wen in ons volk, dat, wij herhalen het, uit strijd, met inzet van zijn hoogste goederen, tegen tyrannie werd gebo ren, om niet te vreezen, dat het zoo slaafs en blind-geslagen met zijn toe komst zou omspringen." KORFBAL. Aan de op Hemelvaartsdag te hou den seriewedstrijden van de vereeniging Madjoe te Vlissingen zullen 23 twaalf tallen deelnemen. Swift I speelt met Zeelandia, Excelsior (Zierikzee) en Madjoe in de eerste afdeeling. In afd. 2 komt Swift II uit in groep D met Seolto I en Die Gouwe (Noord- gouwe); H.B.S. en D.O.G uit Middelburg spelen in groep B met D.S.S. (Nieuwer- kerk). Groep E. vormen Volharding (Yerseke) Good Luik (Nieuwendijk) en Roda I (Brouwershaven), terwijl Togo (Goes), Rapide (Axel), S.S.S. (Haamste de) en O.K.C. (Oosterland) groep F vor men. POSTDUIVEN. Bondsvlucht op Breuteil: P. de Smidt, Sluis le, 41e en 50e; Mabesone, Oost burg 2e, 9e, 32e en 51e; Schippers, Groede 3e; Dusardeijn, Groede 4e, 5e, 12e, 13e, 37e, 47e, en 59e; Rijkborst, Sluis 6e, 7e en 69e; C. van Vooren, Biervliet 8e en 18e; De Wever, Bier vliet 10e, 28e en 57e;. Bourgraaf, Bres- kens lie; Van Balkom, Sluis 14e, 23e en 30; De Veij, Breskens 15e, 16e, 17e en 66e; De Hollander, Oostburg 19e cn 31e; R. Blom, Biervl'et 20e; A. Ver- vaet, Biervliet 21e, 53e en 65e; W. Bre vet, Cadzand 22e; P. v. Grol, Retran- chement 24e; W. de Jonge, Biervliet 25e, 63e; J. Risseeuw, Groede 26e, 56e, 61e en 71e; A. Daansen, Oostburg 27e; J. Wisse, Breskens 29e; Verberkmoes, Groede 34e; M, v. d. Broecke, Breskens 35e; Woittiez, Breskens 38e; Jn. Pleij- te, Breskens 39e; Temmerman, Hoofd plaat 40e; G. Steijaart, Sasput 42e; W. de Zwarte, Schoondijke 43e; Engels, Biervliet 44e en 55e; Dobbelaere, Schoondijke 45e; Dg Bert, Slu's 46e; A. de Leijnen, Zuidzande 48e, 58e en 70e; A. Vermeulen, Breskens 49e, 52' Po- rey, Breskens 54e; Aalbregtse, Draai brug 60e en 62e; Du Fossee, Sluis 64e; J. van de Broecek, Breskens 67e; Groosman, IJzendijke 68e; I. Ritico, Breskens 72e; Faas Mzn., Breskens le overduif; A. v. d. Velde, Breskens 2e overduif. Prijsvlucht „Nog Sneller" Bres kens op Breuteil: Jac. Maas, le; Jn. Qu,aars 2e; A. Cambier 3e, 10e, 14e en 15e; P. Jacobs 4e, 11e en 12e; M. Quaars 5e; Dusardeijn 6e, 7e, en 19e; Jac. Faas 8e; C. Dierx 9e en 18e; M. Visser, 13e; A. de Munck 16e; Aj. de Jonge 17e, Jac. Quaars 20e; le over duif W. Bruinooge. Wedvlucht „Z'eelajndia" te Middel burg met oude duiven van Halle (B.) Afst. 96 km. Los 9 h, eerste duif 10 u. 27 min. le, 6e en 19e pr. W. Witte; 2e en 18e pr, P. Pantes; 3e pr. F. Maeus; 4e, 17e, 21e, 22e, 24e, 35e en 37e pr. D. M. Klaassen; 5e, 9e, 32e en 33e pr. G. de Bleaey; 7e, 14e, 15e, 27e en 39e pr. P. F. Streefkerk; 8e, 10e, 23e, 34e en 45e pr. P. v, Overbeeke; 11e, 12e en 30e pr. H. Hooftman; 13e en 43e pr. J. R. P. Bakker; 16e, 28e en 29e pr. J. de Bree; 20e en 26e pr. J. J. Snoep; 25e en 36e pr. J. P. Davidse; 31e en 46e pr. W. Adriaansens, 38e en 41e pr. J. van Maar ren; 40e en 44e pr, S. Versluijs; 42e pr. F. Nortier. Prijsvlucht „Recht voor Allen" te Sluis uit Arras 122 km. L. Dhondt 1, 2, 3; R. van Weijns- berghe 4, 14, 33; A. van Haneghem, Re- tranchement 5, 12; J, Wage 6, 8, 24, 29; P. de Maillie, Cadzand 7 en le over duif; Osc. de Meijer 9, 22; Iz. Missielje, Cadzand 10, 30; E. Baert 11; P. de Smit 13; I, Duininck, Cadzand 15, J. van Hoorn, Retranchement 16, 19; A. Dhondt 17; A. Debaets 18; M. Hoondert 20; P. van Grol, Retranchement 21; P. Rijckborst 23; W. du Fosse 25, 27,; Je Becu, Cadzand 26; J, de Zutter 28; A. Vasseur, Cadzand 31; P. Louwagie 32. Wedstrijd „De Stormvogels" te Yerseke uit Monscron, 1Ö8 km. 1, 7, 10, 11, 13, 14 17, 18 Jan Vette; 2 J, van Stee; 3, 8, 15 M. Bom; 4 J. van Kruiningen; 5, 16 P. Dronkers; 6, 19 W. M. van Haver; 9, 20 R. van Damme; 12 E. Everse; 21 I. van Boven. Wedvlucht „Noordster" te Yerseke van St, Catherine Wavre, 56 km, 1, 2, 4 Joh. Bom; 3, 7, 18, 21 M. de Koeyer; 5, 8, 9, 15 C. J. van Es; 6, 24 P. Lindenberg; 10, 16, 17, 19, 20, 22 A. Pols; 11, 25 P. H, van Os; 12 Jan Zoete- weg; 13, 14 P, van Oosten; 23 C. de Koeyer. HOOGE AMBTENAREN ALS KOLENTREMMER. Rijksminister Goebbels heeft bepaald dat de hooge ambtenaren van het rijks- propagandaministerie elke twee maan den als hulparbeiders in verschillende bedrijven werkzaam moeten zijn. Op 5 Mei zullen de eerste veertien, waaron der twee Ministerialrate en twee re- gierunsrate, hun arbeid aan de schrijf tafel voor dien als arbeider in een groot bedrijf verwisselen. Zij zullen dienst doen als arbeiders bij den aanleg van auto-wegen, als hulpmonteurs, als steen kloppers, als tegelsjouwers, als kolen- tremmers op zeeschepen, of als landar beiders. De betreffende ambtenaren moeten in deze periode van hun arbeidsloon rond komen en zij genieten tijdens hun werk zaamheden geenerlei voordeelen. De wijze, waarop zij zich van de voor hen ongewone taak kwijten zal later in aan merking worden genomen bij het geven van groote politieke opdrachten en bij bevorderingen. Haarkammen vervaardigd uit zeeslib. Twee Brunswijksche geleerden hebben een procédé ontdekt, dat het mogelijk maakt zee-slib met andere in Duitsch land voorkomende stoffen te mengen tot een materiaal, waaruit naar zij be weren kammen, radio-regelknoppen, si garettenpijpjes en soortgelijke kleine voorwerpen, kunnen worden geperst. Deze uitvinding houdt verband met het streven in Duitschland, onafhanke lijk te worden van buitenlandsche grondstoffen. Stieren vallen Orient-express aan. De Simplon-orient express is te Istan- boel een uur te laat aangekomen, als ge volg van het feit, dat de trein tusschen Adrianopel en Istanboel door een kud de stieren was aangevallen. De dieren ontstaken bij het hooren van 't lawaai van den aanstormenden trein in woede, en enkele dieren stelden zich op de spoorbaan op, den kop gebogen. Toen de trein vaart minderde, stormden vier stieren recht op de lo comotief af, terwijl andere de machine van terijde aanvielen. Bij dit ongelijke „gevecht" werden vier stieren gedood en het duurde een uur, voordat de baan weder vrij was. Lelie's Kostbare sierplanten voor onze tui nen hebben we in de lelie's. Hiervan planten we gewoonlijk geen heele per ken, hoewel men ze op deze wijze aan geplant jaarlijks in de Engelsche pu blieke parken kan zien. De bollen zijn echter voor de meer bescheiden Hol- landsche beurs daarvoor schijnbaar te duur. Maar ook enkele bollen op de juiste plaats geplant, geven aan onzen tuin al een bijzondere bekoring. De le lie verlangt een koelen grond, daarom planten we de bollen steeds tusschen laagblijvende andere planten, waar de bloemstengels flink boven uit kunnen komen. Deze lage planten, hetzij hout gewassen of kruidachtige vaste planten, beschaduwen dan den grond, waardoor deze koel blijft. De lelie maakt, behal ve aan den bol, ook wortels aan het benedengedeelte van den stengel juist boven den bol. Daarom planten we de bollen ongeveer 10 cm diep en brengén we ook boven den bol verteerden mest, mestaarde of bladaarde aan, waaruit deze wortels het noodige voedsel kun nen opnemen. De meeste soorten groei en zeer goed in half schaduw, en daar veel kleine tuinen nog al schaduwrijk zijn, kan men ook daarin met succes de lelie aanplanten. Veel soorten worden bij voorkeur in het najaar aangeplant, maar ook in het voorjaar kan men nog planten. Het is het beste om de bollen direct na ontvangst te planten, daar be waren nogal eens slechte resultaten geeft. Is bij ontvangst van de bollen de grond niet geschikt om te planten, b.v. in het winterhalfjaar kan dit het geval zijn, plant ze dan in potten om ze later in den tuin uit te planten. Om bij na jaarsplanting het verrotten der bollen tegen te gaan, is het goed dezen met zwavelpoeder te bestrooien en geheel te omgeven met scherp zand. Hier vol gen eenige aanbevelenswaardige lelie soorten voor den tuin. Lelium auratum of goudband lelie, deze wordt ruim 1 m hoog en bloeit in Juli, Augustus met tal van zeer groote witte, goudgeel ge streept en violet gestippelde bloemen, die den tuin dan vervullen met hun welriekenden geur. Iets lager blijft de voor tuinbeplanting zeer geschikte L. regale. De groote welriekende bloemen zijn trompetvormig, de binnenzijde is wit en de buitenzijde bruinrood van kleur. Deze bloeit omstreeks Juli. Ook L. specioscum is een bijzonder fraaie le liesoort. Hiervan heeft men een witte, roseroode en donkerroode variëteit. Ze worden 75 tot 90 cm hoog en bloeien omstreeks, Augustus. September. Meer bekende soorten zijn: L. candidum, met witte, en L. tigrinum met oranjeroode bloemen, beide soorten bloeien om streeks Juli. A. G. EEN TRIBUNE. Door afwezigheid was het mij niet mogelijk eerder te antwoorden op tiet ingezonden stuk betreffende den tri bune-bouw, van den heer Van de Putte. oe goede beooenng van den Heer Van de Putte op hoogen prijs stellende, spijt het mij toch hier KenDaar te moeten maken, dat Z. Ed. zich vergist, daar niet ik het initiatiet indertijd heb genomen, doch de Sportcommissie. Het was jammer, dat de Sportcommis sie in de uitvoering van de door hen ontworpen tribune getaald heeft, doch eerlijk gezegd, de opzet was voor Mid delburg te luxe. Het was niet noodig, dat vergaderza len, kleedkamers, waschgelegenheden en bulfet één geheel met de tribune zouden vormen, omdat alle bovengenoemde ge-< legenheden reeds op het sportterrein aanwezig zijn en een enkele tribune, voor'1, laat ons zeggen, 500 personen reeds meer dan genoeg aan de behoefte zou hebben voldaan. Het is echter nog niet te laat, om een eenvoudige tribune in Middelburg te krijgen, en ik stel mij voor, dat, indien de vereeniging „Middelburg' aan de sportcommissie een verzoek schrijft, om vergunning tot het doen plaatsen van een tribune van 500 personen, op voor waarde, dat deze tribune het eigendom blijlt der vereeniging en zij die tribune mag en moet verhuren voor een vastge steld bedrag, bij elke gelegenheid die daarvoor in aanmerking komt, het dan heusch niet moeilijk zijn zal om tot het gewenschte doel te geraken. Indien deze toestemming is verkre gen, zullen er wel personen te vinden zijn, die, om de vereeniging „Middel burg" te steunen, genegen zijn den bouw dezer tribune op zich te nemen, onder voorwaarde, dat de vooraf bepaalde kostprijs, plus maximum 5 rente per jaar wordt afbetaald, met de opbrengst, voortvloeiende uit het verhuren der plaatsen. Indien de tribuneplaatsen voor 0.25 extra worden gegeven, dan zal zonder eenigen twijfel de aflossing van zulk een tribune slechts enkele jaren behoeven te duren. Middelburg heeft dan haar tribune en het bezwaar voor de dames is opgegeven, M. Polak. Middelburg, Mei '37. MIDDELBURG. Na 30 April: Ingekomen: A. G. Schram de Jong, directeur P.T.T., van Alphen a/d Rijn, Lange Noordstraat 48. A C. M. Nellen, demon strates, Koudekerke, St. Pieterstr, 49. J. Kampman, sergeant-vliegtuigmaker', Soerabaja, Kinderdijk 72. J. A, Heyse, Leiden, Groenmarkt 4, Vertrokken: J. E. Gerritse, huishoudster, van Jacob Catsstr. 16, naar Oude Markt 37, Vlis singen. J. P, Bosdijk, korporaal torpedo maker, Oude Kerkstr. 11, Den Helder, Leeuwenhoekstr. 28. C. A, Buijze, ma chinist, KL Werfstraat 5, Rotterdam, Vier Ambachtstr, 9a. A. J. Slimmen, Se- geerssingel 102, Oostkapelle, Domb. straatweg, C. Aarnoutse, chauffeur, Se- g'eersweg 20, O. en W. Souburg, W. Sou burg Zandweg. A. van Sorge, fabrieks- arb, Lambrechtstr, 3, St. Laurens A 48. J. Jobse, ijsventer, Meidoornlaan 30, Voorburg, Naaldwijkstr, 21. S. van Aart- se, echt. van J, H. P, Oors, N. Ooster- schestr. 3, Soerabaja. BURGELIJKE STAND. Vlissingen. Van 29 April3 Mei. Ondertrouwd: A, Davidse 29 j- en P. de Rijke 26 j., M. Schuit 25 j. en M, Bliek 24 j. Getrouwd: G, Doeland 26 j. en P, C. de Visser 27 j. J. L. de Jager 28 j. en M. T. E. Lagaaij 20 j. B. J. ten Hoopen 26 j. en M. C. Verhoef 26 j. Bevallen: H. Cijsouw, geb, Wolf d. S. Joziasse, geb. Bosschaart. (levenl.) Overleden: J. W. Gillissen 69 j. man van W. Vos. J. M. W. Touburg 69 j. man van J. IJ Willemse. (V.C.) Meliskerke. Over de maand April. Ondertrouwd: J. Simonse 26 j. en M. Wisse 23 j.; B. Flipse 22 j. en J. Jasper- se 25 j.A. Boogaard 26 j. en J. Maas 24 j. Getrouwd: J. Simonse 26 j. en M. Wisse 23 j. Overleden: J. Geertse 75 j. wedn. van N. Tenhuize. Grijpskerke. Over April. Getrouwd: S. den Hollander 26 j, te Zuidlaren en C, C. Rotte 26 j. A. Dinge- manse 27 j. en P. Krijger 19 j. Bevallen A. Bastiaanse geb. Boone d.; J. Komejan geb. Louws d. Serooskerke (W.) Van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: 'M. H. W, E. Marris jm. 26 j. en A. Hoegen jd. 25 j. Bevallen: J. van der Vorst geb, Geert se d,; C. Wattel geb. Versluijs z. Overleden: C, Louwerse 75 j. jd, 30 April, GOES. De heer E, L. van Mervennée, alh'er, is met ingang van 1 Mei tijde lijk aangesteld tot buitengewoon dis trictsveearts. KOLIJNSPLAAT. Eén onzer geachte ingezetenen., de heer J. de Regt, eer ste wethouder en dijkgraaf van den Oud-Noord-Bevelandpolder, is Woens dag 11. in den ouderdom v,an 78 jaar overleden. GROEDE, Woensdag overleed hier, op ruim 70-jarigen leeftijd, de heer M. Mazure, lid der Prov, Staten en buiten gewoon lid van Ged, Staten, eerste wet houder dezer gemeente. Gedurende meer dan 25 jaar was de heer Mazure burgemeester van Groede e» Nieuw- vliet. GEMENGDE BERICHTEN. Het is van ,algemeene bekendheid, dat keizerin Elisabeth van Oostenrijk een onver moeide wandelaarster is. Dezer dagen maakte zij uit Herkulesbad een voetreis van 40 km langs de zeven warmwater bronnen, naar de Rumeensche grens. Haar g ds, een boschwachter, had moeite de keizerin bij te houden. 3 Mei. GOES. In het hoofddistrict Goes be draagt het aantal kiezers voor leden der Tweede Kamer 2849, De werkzaamheden tot uitbreiding en verbouwing der Gasfabr'ek vorderen goed. Circa 50 personen zijn er met graven, schuieren van den grond en het breken der oude ketelfondeering bezig. Het is in dezen slappen tijd voor het werkvolk een groote uitkomst, d,aar er tot 28 stuivers daags verdiend wordt. GEMENGDE BERICHTEN. Een werk tuigkundige te Greinwall. (Noord Ameri ka) Houston genaamd, heeft een vlieg machine uitgevonden. Het is een samen stel van twee vleugels, zelve weer uit kleinere vleugels samengesteld. De vleugels ontvangen de beweging van een electrischen motor, op de borst van den aeronaut .aangebracht. Bij een proefneming heeft de uitv'nder een uur rondgevlogen, tot een hoogte van 100 meter, zonder eenige vermoeienis. Men moet in aanmerking nemen, dat het be richt uit Amerika komt 5 Mei, GOES. De bierbrouwerij „De Gans' alhier zal hoogstwaarschijnlijk binnen kort een groote verandering ondergaan door uitbreiding en verbouwing. Wel licht wordt ook de azijnmakerij weer opgevat. AMSTERDAM. B. en W. van Am sterdam stellen aan den Raad voor, de beursquaestie te beëind gen, door over te gaan tot den bouw eener koopmans beurs op het Gedempte Damrak. Het zoogen.aamde „Reddingsleger' is sede.rt eenige dagen hier te lande vertegenwoordigd door twee officieren, uit Londen overgekomen met het doel ook in ons land afdeel'ngen op te rich ten. De eerste volkssamenkomst zal aanstaanden Zondag alhier gehouden worden. Sint Laurens. Over April, Bevallen: J. Dingemanse geb. Jozias se d.; C. J. Cevaal geb. Rooze d. Ondertrouwd: B. van den Broeke, 24 j. en P. Roelse, 21 j, Getrouwd: J. C. Wijkhuijs, 27 j. en J. "van den Broeke, 25 j.; B. van den Broe ke, 24 j. en P. Roelse, 21 j. Overleden: C. Govertse, 70 j. we duwnaar van N. Maljaars. MIDDELBURG. WO 5 MeL Onderl. Wedst. m. feestav. „Medioburgum", St, Joris 20 h. WO 5 Mei, Extra Abonnem. Tooneel- voorstell. Het A.B.C. Cabaret o.l. Louis Gimberg; Schouwb. 20.15 h. DO 6 Mei Jaarl. Bijeenk. Gerei. Jongel Verbond. DO 6 Mei. Jaarl, Muz. Wandeling Muz. Ver. „Crescendo"; Vertr. 8.30 h. Schaftlok. (Seisdam). VR 7 Mei GOES. WO 5 Mei DO 6 Mei. Wandelt der W.S.V. „De Amateur", DO 6 MeL Kerkconcert „Die Schöpfung" Gr, Kerk 19.30 h. VR 7 en ZA 8 Mei. Bazar Volksonderwijs „Prins v. Oranje". Open, 7 Mei 20 h. ALGEMEEN. WO 5 Mei. A.N.W.B. Tent. Lez, enFilm- vert. te Koudekerke café Cen traal 19.30 h, DO 6, VR 7 en ZA 8 Mei, Vreugde-Baz'ar Ver, v. Vrijz. Herv. t.b. jeugdwerk te Vliss, „Oude Vriendschap". Open. 6 Mei 14 h, /R 7 Mei, Chr. Hist, Kiesver., spr, ir- T, C. C. baron v. Tuijl v. Seroos- kerken v. Zuijlen; te Veere 20 h. Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M 'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 10