Alexander Darkens Testament! KRONIEK van den DAG. ZEELAND. fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 4 MEI 1937. MIDDELBURG. 7USSINGEN. WALCHEREN. AUID-BEVELAMB. 0e Japansche regeering krijgt het lid op den neus. Het Japansche volk heeft Vrijdag j.L zip stem laten hooren in het conflict, dat reeds geruimen tijd bestaat tusschen het parlement (den Landdag of Rijks dag) en de militaire kliek, die de laatste jaren de regeering de wet pleegt voor te schrijven. Men weet, waarom het gaat: de vuornaaamste generaals van het Ja pansche leger met een belangrijken aan hang onder een bepaaalde kaste van heethoofdige officieren, wil het land nog verdei; drijven op den weg naar een soort van „totale bewapening", en deze eenmaaaL voltooid zijnde— China en Sovjet-Rusland, Japan's groote ri valen in het verre Oosten mitsgaders Engeland en de Ver. Staten met geweld de Japansche hegemonie opleggen. De overgroote meerderheid in het parle ment daarentegen wenscht een einde te maken aan de kostbare uitbreiding der bewapening (meer dan de helft der begrooting wordt er door opgeslokt) en de betrekkingen met China en Sovjet- Rusland te verbeteren en langs den weg van vreedzame overeenkomsten ook met nog andere mogendheden een situatie te scheppen, welke allen zou kunnen bevredigen. De Japansche re geeringen der laatste jaren stonden tus schen de beide groepen inj zij trachtten het een of andere compromis te vinden, de grootste gemiddelde deelér als 't ware der tegenstrijdige meeningen, doch hadden daar geen succes mee. In sommige aangelegenheden, als de ver overing van Mantsjoerije, gingen de mi litairen tegen den zin der regeering zelfs hun eigen gang. En allengs raakten ze steeds meer onder invloed van den generalen staf. De gevolgen daaravan moesten natuurlijk zijn, dat er een zich allengs verwijdende kloof ook tusschen regeering en parlement ontstond. Een paar maal verdwenen daar reeds ka binetten in; bij het jongste conflict liet men er voor de variatie den Landdag msar eens in verdwijnen. De regeering- Bayasji, wie eind Maart door verschei den heeren afgevaardigden opnieuw verweten werd, dat ze aan den mili tairen leiband liep en door toe te ge ven aan de wenschen van den genera len staf, het land in een ijselijke finan- cieele en sociale crisis zou storten, kreeg van den keizer een ontbindings- besluit los. De Landdag werd op 2 April naar huis gestuurd en de regeering deed een beroep op het volk: een nieuwe volksvertegenwoordiging te kiezen, welke Japan's nationale belangen beter zouden begrijpen. Vrijdag heeft het volk dan zijn uit spraak gedaan. Maar zij viel anders uil dan de regeering blijkbaar had ver wacht. De beide partijen, die in den ont bonden Landdag ongeveer 380 van het totaal aantal zetels (466) bezetten, de liberale Minseito en de conservatie Seijoekai, keeren er met 355 z'etels in terug. Wat zij verloren is niet naar rechts gegaan doch naar links: de arbei derspartij („partij der sociale 'massa geheeten) wist haar zeteltal te verdub belen: :van 18 op 37 te brengen. Zoo onderscheidt de samenstelling van het nieuwe parlement zich voor de regee ring niet ten gunste, doch ten ongunste van de oude. Het volk heeft te kennen gegeven de politiek van de militaire kliek beu te zijn! De uitslag beteekent intusschen nog geenszins, dat de militairen het hebben afgelegd en men nu op een bewind in Japan mag rekenen, dat tegengesteld aan dat der laatste jaren zal zijn, An ders dan in de Westersche democratieën bezit het Japansche parlement betrekke lijk weinig macht. D.w.z., dat het voor de militairen desnoods betrekkelijk ge makkelijk moet zijn, den Landdag op nieuw en nu voor goed naar huis te stu ren en eenvoudig een militaire dicta tuur af te kondigen. Dat zulks allang niet is geschied, kan wellicht verklaard worden uit de omstandigheid, dat de keizer, die in bepaalde omstandighe den een absoluut gezag kan laten gel den, zich tot dusverre tegen een derge lijke oplossing van de moeilijkheden heeft verzet. Het zal er dus nu zeer waarschijnlijk van afhangen, wat voor gevolgtrekkingen de keizer en zijn voor name raadgevers uit den uitslag zullen meenen te moeten maken. Zoolang daar van niets bekend is, valt er van den loop, welke de politieke zaken in de naaste toekomst in Japan gaan nemen, niets te zeggen. Onderscheidingen. --- Bij Kon. besluit is benoemd tol ridder in de órde van Oranje-Nassau A, W sse te öt. Philips 1n 1 dijkgraaf van het waterschap „Rumoirt"; is toe gekend de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden eere-medaille in brons aan: M. A- Visser, landarbeider bij de familie de Bruijne, te Sluis De werkzaamheden aan den Abdijtoren. Zij, die langs het Koorkerkhof ko men, zullen zich afvragen, hoe hoog de ijzeren stelling moet worden, die men thans aan het opbouwen is. Dit zal zijn tot de hoogte van het dak van de Koor kerk. Dit is tevens dan een prpef, om dat men de stelling later zal noodig heb ben aan het bovendeel van den toren, waarbij dan het onderste deel komt ter hoogte van de nu ten deele weggeno men klankborden. De constructie van deze stellingen is nog nieuw voor hen, die haar thans zullen gebruiken en daar om is het goed ze eerst op den grond en pas daarna hoog van den grond af te monteeren. Het verkeer bij den schouwburg. Voor de schouwburgbezoekers (im mers morgenavond is er weer voorstel ling) deelen we nog even mede, dat de door de politie getroffen regeling voor het verkeer met auto's aldaar blijkt fe voldoen. Alleen vlotte het de laatste maal nog niet erg met het oprijden van de bestelde en niet-bestelde taxi's bij het vertrek, doordat de chauffeurs niet alle bij hun wagens bleven. De politie heeft nu in overleg met de taxi-ondernemers bepaald, dat de chauf feurs bij hunne wagens zullen blijven en de bestelde taxi's bij het uitgaan voor den schouwburg zullen zijn. Zoodra het grootste gedeelte van het publiek deze heeft verlaten, rijdt no. 1 voor. De bu reaulist zal den naam afroepen van den- gene, voor wien de taxi bestemd is, waarna deze vlug instapt en vertrekt. Daarna rijdt no. 2 voor en zoo vervol gens. Zij, die een taxi besteld hebben, behoeven dus niet meer naar buiten te komen, doch kunnen rustig hun beurt afwachten. Mochten er personen zijn, die haast hebben en niet willen wach ten op het afroepen van hun naam, dan kunnen zij den schouwburg verlaten en hun taxi opzoeken (instappen en ver trekken) maar.... de chauffeur meet bij zijn wagen blijven. De niet-bestelde taxi's zullen standplaats nemen even voorbij den schouwburg bij de gasfabriek en daarnaast de particuliere auto's van hen, die hun wagens tijdens de voor stelling naar den schouwburg hebben doen brengen. De opstelling is dus zoo: Particuliere auto's, waarmee men naar den Schouwburg rijdt, staan op het gewone parkeerterrein, met den kop gericht naar den schouwburg; particuliere auto's!, tijdens de voor stelling door den garagehouder gebracht, staan bij de gasfabriek naast de niet- bestelde taxi's; bestelde taxi's rijden voor het ge bouw voor; niet-bestelde taxi's staan bij de gas fabriek. De Koepoort. Reeds eenige maanden zit de Koe poort in een houten stelling aan de zijde van het Molenwater. Men heeft in het najaar o.a. de consoles er tijdelijk ter reparatie afgenomen. In de werkplaats zijn ze vernieuwd en thans weder op haar plaats gebracht. Als nu de schilder zijn werk heeft verricht zal de poort zich weer geheel aan de oogen der voor bijgangers vertoonen. Vereeniging tot bezoeken der armen. Volgens het jaarverslag van de Ver eeniging tot het bezoeken der Armen over 1936, het 93e jaar van het bestaan der vereeniging, blijkt, dat mevrouw SchenkWentzei als lid-wijkbezoek- ster bedankte, haar wordt grooten dank gebracht voor de vele en belang rijke diensten jarenlang aan de Vereeni ging bewezen. Mevrouw A. M. Peeck Boeke werd tot lid-wijkbezoekster be noemd en verklaarde zich bereid de be noeming aan te nemen, waarvoor het Bestuur zeer erkentelijk is. In 1936 werden twee gezinnen of al- eenloopende personen nieuw inge schreven; het getal der ingeschreven aanvragers bedroeg 36, dat der aanvra gen 412 of resp. 2 en 5 minder dan in 1935. De juitgaven voor onderstand wa ren 1805 of 32 minder dan in 1935. Het is te betreuren, dat men met het oog op den geldelijken toestand der Vereeniging verplicht is bij de beoor deeling der aanvragen 'n strenger maat staf aan te leggen. De rekening wijst in ontvang en uitgaaf aan 1927 met een nadeelig saldo van 576. Afschrijvingen waterleiding. B. en W. stellen overeenkomstig de verordening op het beheer der water leiding, het percentage, waarmede de bezittingen van het waterleidingbedrijf elk jaar moeten worden verminderd, weder voor 5 jaren ongewijzigd vast te stellen en voor het nieuw bijgekomen pompstation nabij Abeele de afschrij ving te bepalen op 20 pet. Ged. Staten hebben met ingang van 1 Juni a.s. aan den heer J. J. Jonk, >p zijn verzoek, eervol ontslag verleend als klerk bij den Provincialen bootdienst op de Weste. scheide alhier. Een nieuwe autobrandspuit. B. en W, hebben bij den Raad een voorstel ingediend tot het verleenen van een crediet van ten hoogste f 6100 voor de aanschaffing van een nieuwe auto brandspuit van f 4600 en verder een aantal nieuwe onderdeelen. DOMBURG. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de winkeliersver- eeniging „Domburgsch Handelsbelang" is Maandagavond een gezellige bijeen komst gehouden van leden en genoodig- den in de zaal van den heer S. van Zet ten. De voorzitter, de heer L. Spronk, merkte in zijn openingswoord op, dat de vereeniging haar reden van bestaan heeft getoond door het voeren van ver schillende acties. Uitnoodigingen waren gezonden aan verscheidene niet-leden, aan het gemeentebestuur (de heeren Elout en Schuurman hadden bericht van verhindering gezonden), aan zuster verenigingen in Middelburg en Sou burg. Middelburg was vertegenwoor digd, behalve door den heer L. A, Stof- koper, door de heeren L, Leijdesdorff er. en A. C. Julianus. De burgemeester, de heer L. J. van Voorthuijsen verblijdde zich, naar hij z'eide, over de energie dezer jonge ver eeniging in een kleine plaats als Dom burg. Spr. herinnerde aan de door haar ingevoerde Sinterklaasviering ter plaat se en wenschte haar geluk met dit eer ste lustrum. De heer Stofkoper vice-voorzitter van de Kamer van koophandel en fa brieken voor de Zeeuwsche eilanden en voorz. van de vereeniging „Handelsbe lang" te Middelburg bracht de geluk- wenschen over van de beide besturen en hoopte, dat deze jonge organisatie veel moge tot stand brengen in het be lang van den handeldrijvenden midden stand. Spreker wilde het dezen avond niet hebben over technische en econo mische vraagstukken, maar op verzoek eenige van zijn pennevruchten voorle zen. In den hem eigen trant las de heer Stofkoper: 1 Arie en Tijs op de fiets; 2. Bootsman Arie op visite (als vervolg op 1). Aangezien ook om wat Vlaamsch was verzocht, kregen de talrijke gasten tot hun groote vreugde nog: „Vlaamsche klap in den Ollanschen Yzeren weg" en van F. Timmermans: „De keuninklijke- vlaoi". We hoeven niet te zeggen, hoe er her haaldelijk gelachen werd. Ook wie de ze schetsen zelf al eens hebben gele zen of hooren lezen, amuseerden zich weder kostelijk. Er werd wel een poosje gesidderd tijdens de crisis van „Een aanvaring", maar het slot bracht ook weer lachwekkende ontspanning. In de pauze werd vanwege de jubi- leerende vereeniging thee en gebak aangeboden. De heer Stofkoper ontving woorden van dank en een stoffelijk be wijs van erkentelijkheid. RAAD VAN SINT LAURENS. SINT LAURENS. Maandag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester J. W. v,an 't Hoff, voltal lig. Uit de ingekomen stukken bleek, dat de normale en de extra subsidie op grond van het Werkloosheidsbesluit voor het eerste kwartaal 1937 voorloo- pig werd vastgesteld op resp. f 54 en f 25, De bijdrage voor den keurings dienst van waren te Goes bedraagt voor 1937 fill. Aan de gemeente Vrou wenpolder moet f 99 aan de gemeente M ddelburg f 690 worden betaald voor kosten van lager en uitgebreid lager onderwijs. Een verzoek van de Vereeni ging van ambtenaren der gemeentefi- nanciën, Gemeentebedrijven en Ge meentediensten om de gemeente als lid te doen toetreden of om een jaarlïjk- sche bijdrage v.an f 5, werd afgewezen. Aan het bestuur van de plaatselijke af- deeling van den C.B.T.B. wordt een bij drage van f 6 verleend in de kosten van den in den afgeloopen winter gehouden cursus in economie en crisisaangelegen heden. De Voorz. deelde mede, dat na gepleegd overleg met de geldschieters, de rente van alle geldleeningen met in gang van 1 Januari 1937 is terugge bracht op 4 pet., wat een besparing van f 170 per jaar ,aan rente geeft. Een verzoek van A, Servaas om de vergunn:ng van A. Caljouw te zijnen behoeve te doen overschrijven, werd ter afdoening gesteld fn handen van B. en W. De rekening van het B. A, over 1936 werd vastgesteld op f 832 in ontvang en f 517 in uitgaaf. De vergoeding bedoeld in artikel 101 der L.O.-wet werd voor de school met den Bijbel bepaald op f 11.61 per leer- lint? voor het jaar 1935. Op verzoek van J. Vogel werd de vergoeding voor het langs de hu zen op halen van huisvuil en het ledigen van den vuilnisbak met ingang van 1 Juli 1937, vastgesteld op f 250 per jaar. De heer H a m e 1 i n k vroeg of ,aan B. en W. iets bekend is van het eventueel aanleggen van een rijw'elpad tusschen Brigdamme en Middelburg en of B. en W. voor de volgende verkiezin gen de mogelijkheid van een tweede stembureau nogmaals onder de oogen willen zien, hetgeen de Voorzit ter toezegde. RAAD VAN BAARLAND. BAARLAND. Zaterdagmiddag verga derde de Raad, voorzitter de burge meester, afwezig de heer Koopman, De voorz. antwoordde den heer De Mol op zijn in de vorige vergadering gedane vraag, omtrent de afsluiting van het Slobje, dat dit verboden is voor rij wielen en motorrijwielen, doch niet voor aan de hand meegevoerde rijwie len, kruiwagens, kinderwagens en hand karren. Het bestraten van de Zuidzijde van het havenplateau achtten B. en W. niet gewenscht, daar volgens weth. D e V r i e n d dit lastig zou zijn, wanneer daar weer bieten kwamen te liggen. De heer D e M o 1 verklaarde dat het te gendeel waar was, daar het nu een modderpoel is. B. en W. zullen deze zaak thans nogmaals overwegen. Ged. Staten hebben goedgevon den dat de gemeente de benoodigde macadam samen met den polder zou koo- pen. Het vervoer hiervan is gegund voor 50 cent, het lossen voor 28 cent per ton. Het afgooien van de scheepszate in de haven is aanbesteed voor 80. Aan de heeren J, Jeremiasse en J. Beulens werd ontheffing verleend van betaling der hondenbelasting. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. inzake een uitkeering van „steun B" en een voorstel van B. en W. om 5 per jaar te eischen voor het plaatsen van een benzinepomp op ge meentegrond. Tot leden van het stembureau werden benoemd de heeren Traas en De Vriend, zulks op voorstel van den heer De Mol voor één keer. De begrooting vleeschkeuringsdienst werd goedgekeurd, evenals de verorde ning, betreffende ambtenaren benoemd op arbeidsovereenkomst. Het voorstel, voortaan de Raadsver gaderingen met gebed te openen, werd niet ondersteund. Weth. Steketee- Hoogvliet (lib.) en de hr, Traas (a.r.) motiveerden uitvoerig en de heer De R ij k (a.r.) in het kortt hun ziens wijze hieromtrent, resp. als voorstelster en tegenstanders. De heer Zeevaart (c.h.) sloot zich bij de beide heeren aan. Het laatste punt van de agenda, voor stel tot wijziging der instructie van den gemeente-secretaris, in dier voege, dat deze iederen werkdag van 12)4 tot 1)4 uur in het gemeentehuis voor het pu bliek te spreken moet zijn, werd, na uit voerige besprekingen niet ondersteund. Het daarop volgende voorstel van weth. Steketee-Hoogvliet dan althans de in structie in overeenstemming met de werkelijkheid te brengen en Ged. Sta ten te verzoeken in art. 4 de woorden „iedere dag" te vervangen door „des Woensdags- en Zaterdagsmiddags van kwart voor één tot kwart voor drie" werd ondersteund door den heer Traas en zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Bij de rondvraag werd de aandacht van B. en W. gevestigd door den heer M o 1 op de glooiing achter de polder boot, door den heer De R ij k op een verzakking bij den Noordduiker, door den heer Zeevaart op de gordijnen in het lokaal van den heer M i n - n a a r d en het bij de lijkkoets behoo- rende paardentuig, en door den heer T r a a s op een verzakking van de hei ning aan de Zuidzijde van de Dorpsva- te. Omtrent de schoolgordijnen deelde de v o o r z. mede, dat door B. en W. reeds is besloten deze door andere te vervangen, en hier aan te kunnen toe voegen, dat de 'nieuwe schoolbanken omstreeks half Mei kunnen worden verwacht. ELLEWOUTSDIJK. Vrijdag en Zater dag heeft Ellewoutsdijk feest gevierd, ter eere van het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het geheele baar voor, maar op een of andere ma nier moest en zou hij achter de waar heid komen. Hoe zouden ze zich wel voorstellen, dat z'e er tusschenuit konden komen? Ze wisten immers, dat hij op komst was? Had die moordaanslag van Nathan soms deel uitgemaakt van het plan, om hem uit den weg te ruimen? Hadden ze het voornemen opgevat zelf in bezit van het geld te komen door den echten Alexander van het tooneel te doen verdwijnen? In elk geval: hij was zijn kans op de erfenis kwijt. Met minachtende spot dacht-hij aan de ontroering, die hem be vangen had, toen hij het huis zijner kin derjaren en Anne genaderd was. Als jongen had hij altijd van dat aardige kleine ding gehouden. Hij kon zich nog goed herinneren, hoe woedend hij eens geweest was, toen ze van haar vader een tik op haar handen kreeg, omdat ze stout was geweest. Hij had toen zijn schildpadden aangesleept om haar te troosten. Hij herinnerde zich nog' hoe hij steeds Anne beschouwd had als de vervulling van zijn jongensdroomen. Enfin, dat was nu allemaal voorbij. Maar er moest recht gedaan worden. Hij zou niets laten weten aan Nathan of aan den notaris; hij zou zijn nichtje en dien in dringer totaal bij verrassing overvallen. Pf :a (Wordt vervolgd.! door MARY HASTINGS BRADLEY. 24). Hoe laat was het? Hij kwam tot de ont dekking, dat zijn horloge verdwenen was.... zijn manchetknoopen, zijn geld, zijn papieren ook, Was dat ook werk van Nathan? Of hadden schooiers, die hem toevallig gevonden hadden, zich er vaF meester Smaakt? Maar heelemaal zonder geld was hij gelukkig^ niet! In den omslag van zijn broekspijp zaten nog duizend dollarbil jetten, Dat had hij op zijn Mexicaansche reizen geleerd. Hij kwam overeind en zich richtend naar de sterren, zooals hij reeds zoo vaak in eenzame nachten had gedaan, begon hij in oostelijke richting te loopen langs den zandweg tusschen de pijnboomen. Eindelijk bereikte hij den hoofdweg en bleef dien volgen in den hoop dat een auto hem meenemen zou. Maar de enkele verlaten wagen, die voorbij kwam, wilde niet stoppen. Zijn hoofd begon nu pijn te doen. El ke stap was 'n marteling. Maar hij wil de geen toegang vragen tot een der in duisternis gehulde huizen, die hij langs kwam. Dan zou hij uitleg moeten geven. z.ijn eerste plan was Nathan op té zoeken en hem uitleg te vragen. Maar was het niet verstandiger eerst met den notaris verbinding te zoeken? Hij had geen pa pieren om zijn identiteit te bewijzen, maar hij kon aan zijn vrienden of ean zijn bank in New York telegrafeeren Vastbesloten strompelde' Alexander ver der, ziek en ellendig, totdat in den vroe gen morgen een stel vroolijke jongelui hem in hun wagen meenamen naar Char leston, Hij zocht een hotel op en betaal de vooruit, omdat hij geen bagage bij z'ich had. Hij nam een krant mee om iets te lezen over de trouwplechtigheid van het nichtje, dat hem een zoo leelijken poets gebakken had maar hij voelde zich te duizelig om er zijn hoofd bij te houden. De invloed van den zenuwschok was voorbij en zijn hoofd deed hem aan alle kanten vreeselijk veel pijn. In bed voelde hij zich als in een hemel van zaligheid. Hij sliep vrij spoedig in; hij werd pas laat in den avond wakker en zocht op den tast naar de huistelefoon. Hij bestelde 'n paar boterhammen en terwijl hij die at, keek hij het ochtend blad in, In groote letters danste het voor zijn oogen: HUWELIJK IN DE FAMILIE HARKEN. Een romantisch testament verwerkelijkt! Als versuft las hij verder. Het scheen dat het huwelijk van Anne Harken met haar neef Alexander Harken gesloten was in het het huis der bruid den vorigeu avond in tegenwoordigheid van slechts enkele intieme vrienden. Het was een eenvoudige plechtigheid geweest in ver band met het door de bruid kortelings geleden verlies. De voorwaarden van 't testament werden vermeld met de naar Zuidelijken aard echt hoffelijke verkla ring. cal het blijkbiar het verlangen van wijlen den heer Harken was geweest de twee takken der familie zoo nauw mo gelijk aan elkaar te verbinden nadat ze een tijdlang zoo jammerlijk van elkaar vervreemd waren geweest. Er werd ook op gezinspeeld, dat de jongelui reeds tijdens de kostschooljaren van Anne met elkaar in kennis waren gekomen, een verzinsel te danken aan de vindingrijk heid van miss Randall. Het slot luidde: Na het huwelijk is het jonge paar terstond naar Washing ton en New York vertrokken, met het plan dadelijk op de boot naar Zuid-Afri- ka te gaan. waar de bruidegom in mijn- exploitatie geïnteresseerd is. Hij was hier in de buurt minder bekend, omdat zijn vader vijftien jaar geleden naar Vir ginia was getrokken, waar hij een paar denfokkerij begonnen was Een andere neef, de heer mr. Nathan Harken, een welbekend rechtsgeleerde in Charleston, blijft voorloopig in hel cude huis der fa milie wonen. Alles bij elkaar was het eigenlijk nog het eenvoudigste te geïooven, dat hij zelf krankzinnig geworden was! Eenige oogenblikken hield Alexander zijn dui zelende hoofd met beide handen vast en vroeg zich af, of er dan nog soms een andere man, die denzelfden naam droeg, bestond, maar hij kon zich er geen herinneren. Hij wist wel beter, dat het niet zoo was. Bovendien, het stond toch duidelijk :n de krant, dat er verwijdering was geko men; dat zijn vader naar Virginia ge trokken was, dat zijn vader Robert Har ken hèetteEn hijzelf had immers den brief van zijn ouden oom Alexan der en verder berichten van notaris Ran dall on'tvangen? Onbegrijpelijk! Twee maal was hij reeds naar de teletoon ge- loopen en tweemaal was hij daarvan te- ruggekomen. De derde maal informeerde hij naar een trein naar New York, Anne en dien indringer waren in New York. Hij moest hen opvangen, voordat ze op de boot gingen, Nathan kon wachten. Hij moest liever geen kans hebben hen te waarschuwen. In New York kon hij er wel achter komen, op welke boot Har ken passage genomen had en desnoods liet hij hen nog in de haven gevangen nemen. Een heel natuurlijk verlangen om den man, die zich voor hem uitgaf, bij de kraag te grijpen, beving Alexander. Het heele geval kwam hem zoo onverklaar-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5