BIOSCOPEN. LANDBOUW. SPORT. WAT BROEIT ER IN MOSKOU? MIDDELBURG. GOES. WAAR IS WERK? Verkoopfitgen - Verpachting®! In Zeeland. HEiDA* Is de Bolsjevistische dictatuur aan 't wankelen gebracht? - De G.P.Oe. en het Roode Leger. De houding der Inteilectu- eelen. door A. G. eOOIJMANS. (Slot.) Het eerste gedeelte van deze beschou wing behandelde de poging van den Al- gemeenen Staf van het Roode Leger om te ontkomen aan de heerschappij en de controle van de G.P.Oe. de 240.000 man sterke Geheime Politie die het bolwerk is der bolsjevistische dictatuur. Niet zonder verband met dit streven om zich vrij te worstelen van den greep der Communistische Partij is het eenigs- zins opvallend optreden in den laatsten tijd van dien anderen groep van niet- communisten en tegenstanders van dic tatuur en terreur de. liberale of soci aal-democratische intellectueelen. Proletariaat en Intelligentsia. Toen in 1917, tijdens de tweede, of October-revolutie het proletariaat de macht veroverde en het roer ontnam aan de intellectueelen, die den Tsaar ongeveer negen maanden voordien ont troond hadden, kon men de zg. „intelli gentsia" in drie groepen verdeelen: a) enkele marxisten, die de proletarische dictatuur verheugd begroetten en ter stond hun medewerking aan de nieuwe regeering verleenden; b) de groote mid delmoot, van liberalen en socialisten en zelfs revolutionnairen, die ofschoon neu traal blijvend, vurig hoopte op het her stel der democratie; en c) de iets klei nere groep van onverzoenlijken, welke, volgens Stalin, was besmet met de ziek te van verwoesting en sabotage". Van den laatsten groep lukte het een vrij groot gedeelte te ontvluchten, om in de Witte Legers dienst te nemen; met de achterblijvers, die zich op actieve tegen werking lieten betrappen, werd korte metten gemaakt. De bolsjevistische regeering had dus de tweeledige taak, om niettegen- staande dictatuur en terreur de neu trale middelmoot voor zich te winnen en de kennis en ervaring der intellec tueelen bij den opbouw te benutten (voor den afbraak had ze geen hulp noodig!), i en tegelijkertijd een nieuwe intelligent sia, geboren uit de proletarische massa, te scheppen en te ontwikkelen. Uit de verschijnselen aan de opper vlakte (want wie durft te oordeelen over de werkelijke -neening der intellec tueelen, aangezien die al jaren lang door de vrees van de G.P.Oe, verbannen werd naar de geheimste spelonk des harten, onbesproken ook met de in tiemste vrienden), zou men de gevolg trekking kunnen maken, dat de regee- rinö er in geslaagd is de liberale en so cialistische opvattingen bij de vroegere liberalen, socialistische of revolution- naire intellectueelen te bevestigen, ter wijl echter de felle afkeer van dictatuur en terreur onverminderd blijft voortbe staan. Pe Nieuwe Grondwet als redder? Zeer waarschijnlijk is het, dat het be sliste optreden der officieren van het Roode Leger een aanmoedigenden in vloed uitgeoefend heeft op de houding der intellectueelen buiten het leger. In ieder geval hebben we in den laatsten tijd in de Sovjet bladen dingen kunnen lezen, die getuigen van een nauwere or ganisatie der intellectueelen. waaraan nok de nieuwbakken roode intelligent- s.a schijnt deel te nemen, en tevens 'n toenemende driestheid van meenings- uiting, die weliswaar de prestaties van het socialisme ophemelt, maar het aan durft om noch Stalin, noch de bolsjevis tische partij in de lofzangen te vermel den. Het eerste incident, dat wij aanhalen, toont zelfs, dat de intellectueelen thans niet schromen vrij duidelijk in 't open baar te verklaren, dat de afschaffing der partij-dictatuur, die het logisch rfe- volg is van de nieuwe, democratische, grondwet, hun als redding voorkomt. Fen onverwacht bezoek. Wii laten het Moskousche Nieuws zelf vertellen: ..Met volle aandacht had de vergade ring van het Achste Contfres fter be spreking van de nieuwe Grondwet) ge luisterd naar de schitterende uiteenzet ting van Litw:nov m verband met het Duitsch-Jananeesche anti-bolsievistische verdras. Fen kwartier lang duurde de ovatie en men zou gedacht hebben, dat de vergadering het hoogtepunt der emo tie bereikt had Plotseling ontstond er een hev:ge op schudding in de zaal. De voorzitter stond op en kondigde aan, dat een de legatie van de Academie der Weten schappen om toestemming vroeg, om het congres te moge begroeten Verrast, maar goedkeurend, rezen de congres sisten van hun zetels. En toen de lange rij van ernstige, grijze, gelorgnetteerde geleerden binnentrad. weerklonk de :zaal van luide bijvalsbetuigingen. Ko- marov, de wereldberoemde botanist en voorzitter der Academie, beklom het snreekg'estoelte en begon te spreken. Nieuwsgierig' bespiedde ik het Presi- deum on het nodium en de afgevaardig den m de zaal. Zij schenen verheugd en blij en begroetten iedere zinsnede van den spreker met een Goedkeurenden ïcnik en nu en dan met bijval. De ver tegenwoordigers van het proletariaat in de fabrieken en op het land waren trotsch op hun geleerden. „Zonder eenige terughouding stemmen wij, de wetenschappelijke mannen van Sovjet-Rusland, voor de Grondwet"! verklaarde Professor Komarov. „Wij be loven ons verheven vaderland een voor uitgang in theoretische en aangewende wetenschappen, die aan onze industrie de hulp en de leiding zal verschaffen, die zij noodig heeft om steeds nieuwe producten te kunnen leveren. De Nieuwe Grondwet biedt een onbegrensd per spectief van wetenschappelijke schep ping en wij begroeten de ons g'eboden kans, om het socialistische systeem te versterken", enz. enz. Een andere categorie. Een tweede meeningsuiting die licht werpt op de veranderde en driestere houding der intellectueelen, is die van den beroemden zestig-jarigen tooneel- speler I. M. Moskwin, die reeds lang vóór de revolutie een vooraanstaand fi guur was in de wereld van kunst en let teren^ Hij was de afgevaardigde van ac teurs en artiesten naar 't bovengenoem de Achtste Congres, en in de hier aan gehaalde rede bracht hij verslag uit over de besprekingen omtrent de nieuwe grondwet. Het werd een lofzang over den vooruitgang, die" de tooneelkunst van heden, en ook de huidige ontwik kelingsmogelijkheden. toonen in verge lijking met de nauwe begrenzing onder het Tsaristische regime; maai" wat sterk daarin opvalt is 't feit dat niet één enkele maal de naam van Stalin genoemd wordt en geen enkel woord van lof voor de partij-dictatuur Weerklinkt, en dat in een land, waar niet eens een nieuw tooneel- stuk kan worden opgevoerd zonder dat alom luidruchtig verklaard wordt, dat kunst en litteratuur, zooals trouwens elke andere prestatie, hun inspiratie vinden in den verafgoden dictator en, zijn partij-dictatuur. Mloskwin's rede is veel te lang, en wekt te vaak een indruk van vrees en mooi- praterij, in plaats van oprechte overtui ging', om hier vertaald te worden; maar die mooipraterij geldt het socialistische systeem, en niet de bolsjevistische door voerders, en de vrees geeft teekfenen van vermindering in zooverre Moskwin het waagt Stalin en zijn partij-despotis- me te negeeren. De schitterende ver breiding van de kunst onder het volk zelfs onder de meest achterlijke stammen van Siberië had blijkbaar ook kun nen plaats vinden onder elke andere li berale of democratische regeering, die de volksverdrukking van het Tsarisme verwierp. Zeer in 't kort vermelden wij nog een derde optreden van de Sovjet intellec tueelen, nl. de open brief, die onlangs ge richt werd aan alle wetenschappelijke mannen der wereld, waarin geprotesteerd wordt tegen de „fascistische gruwelen' in Spanje (tegen de „roode gruwelen" durfden zij natuurlijk niet te p:'otestee- ren), en tegen de „fascistische bedrei ging" van alle zijde. In hoeverre deze open brief door het Kremlin geïnspi reerd werd is natuurlijk moeilijk te zeg gen, maar ook hier valt wederom op, dat geen enkel woord van propaganda te vinden is voor Stalin of voor het bolsjevisme. De brief had even zoo goed door een socialistische groep van ge leerden in Amerika geschreven kunnen worden; zelfs door iedere groep van anti-fascistische conservatieven; en dat de Sovjet geleerden 't aangedurfd heb ben, om een dergelijk Stalir.-en het- bolsjevisme negeerend document de we reld in te sturen, is een bewijs te meer van de veranderde en driestere houding der Sovjet-intelligentsia, dat wel iets weg heeft van een uitdaging' van de tot heden oppermachtige bolsjevistische dic tatuur en haar beul de G.P.Oe. (Nadruk verboden). ELECTRO. Give me your heart. De Nederlandsche titel: „De vrouw, die men begeert" is zinloos; tenzij de nadruk zou moeten vallen op een deel der geschiedenis, waar hij o.i. niet thuis hoort: het begin, als Belinda met een jonge getrouwde man uit een bosch komt opdagen en door haar gedrag verraadt, wat er is geschied. Het gaat niet om de begeerte, welke van dit voorval den grondslag vormt, doch om de psychische structuur van Belinda's verdere wederwaardigheden. De man, dién ze aanvankelijk met de traditi- oneele gevolgen er van, lief had, is ge trouwd met een vrouw, die geen kin deren kan krijgen. Zijn vader, een lord Farringtou, overreedt Belinda haar kind te laten adopteeren door het kinderloo- ze echtpaar. Dan verdwijnt ze naar Amerika, om er met een millionair (een van hei goede soort) te trouwen. Maar ze kan niet boven het verleden uitko men, omdat.... ze het uit haar geheu gen wi. wisschen, er dus in absoluten zin mee wil breken. Want ze houdt werkelijk van haar man. Het probleem is dramatisch van con structie (de film werd trouwens naar een tooneelstuk gemaakt) en puur psy chologisch van aard. Kay Francis, de meesterlijke vertolkster van de hoofd rol in „Hét danshuis van Singapore", verstaat de kunst een dergelijk geval le vendig en boeiend uit te beelden. Aan haar uitmuntend spel ontleent de film dan ook grootendeels, datgene wat haar van het gemiddelde harer soort onder scheidt. Aan haar spel en dat van Ge orge Brent, die als „Tubbs", befaamd romanschrijver, een merkwaardige rol van een moderne „deus ex machina" tot stand brengt. Tubbs is cle fijne men- schenkenner, die begrijpt, waar bij Be linda de schoen wringt. Zijn middel, otn haar te cureeren, heeft het een en ander van een paardenmiddel, maar het re sultaat laat niets te wenschen over. Jan ongeluk. Joe Brown moet ditmaal niez'on tel kens als een paard zijn luidruchtigen le vensweg kruist. Het ongeluk wil, dat hij op een meisje verliefd wordt, dat alleen maar met mannen die goed polo kunnen spelen en zich dientengevolge uitste kend op een paard moeten thuis gevoe len, wil trouwen. Joe maakt de goe-ge- meente dan tot overmaat van ramp nog RUNDVEEKEURING. AAGTEKERKE. Vrijdag werd op een perceel weiland van den heer C. de Vis ser de jaarlijksche rundveekeuring ge houden: Uitslag: stieren ouder dan 2 jaar: Emer van Overhof van S. v. d. Meule te Domburg 2e prijs. Stieren ouder dan 1 jaar: Joh. de Vis ser, Domburg le prijs; W. de Buck, Domburg 2e prijs; J. de Visser, Aagte- kerke 2e prijs. Kalfkoeien le kalf: Flora, eigenaar J. de Visser, Domburg 77,5 punten. Boerin- ne, C. Simonse, Aagtekerke 77 p.; Boerinne A. Bosselaar 76,5 p. Elka, wed. P. Dekker 75.5 p. Nellie Joh. de Visser, Domburg 76 p.; Anna, L. de Vis ser 75 p.; Bles, L. de Visser 74.5 p. Blan- ka, wed. P. Dekker 74.5. Kalfkoeien: 2e kalf: Florence, J. Bos selaar 78 p., Helena, J. Bosselaar'76.5 p., Emma, J. de Visser, Domburg 75 p., Emma, C. Simonse 76 p, Kalfkoeien: 3e kalf: Moorkop, wed. P. Dekker 79 p. Kalfkoeien: 4e kalf: Madam, C. Si monse 81 p.; Lena, J. de Visser, Dom burg 80 p.; Nora, A. Bosselaar 79.5 p. Oudere kalfkoeien: Boerinne J. Bos selaar 85 p.; Rika, J. de Visser, Dom burg 83 p.; Nora, wed. P. Dekker 81 p.; Bontje, wed. P. Dekker 80 p.; Emma, J. Brouwer, Domburg 79.5 p. Kalfvaarzen aangevoerd 1 eigenaar wed. P. Dekker. Vaarzen tusschen 1 en 2 jaar aange voerd 3 stuks. De eigenaars bij wie de woonplaats niet bij vermeld staat wonen allen te Aag tekerke. wijs, dat hij in China verbazing wekkende prestaties als polo-speler heeft geleverd. De gevolgen blijven na tuurlijk niet uit. Hij moet tegen wil en dank in een wilde match de kleuren van zijn geliefde's club verdedigen. Hoe hem dat met behulp van de uitvindingen van zijn philosophisch aangelegden knecht afgaat, laat zich niet beschrijven. CITY J Ui Verboden lading. In onzen veel bewogen tijd, met zijn Abessijnsche en Spaansche oorlogsgru welen, is het onderwerp van deze film de clandestiene wapenversche ping wel zeer actueel. Kapitein Kel- lersperg ziet zich zijn kap'teinsbevoegd- heid ontnomen, doordat hij zich van het quarantainebevel van een dronken dok ter niets aantrok. Om het leven van zijn vriend, den eersten machinist, die met een vergevorderde blindedarm ontsteking ligt, te redden, vaart hij door. Het mag echter niet baten. De hulp komt te laat. Het is vervolgens verdacht, dat con sul Calta den toch van zijn rang ont heven kapitein een boot toevertrouwt. Met een heterogeen gezelschap aan boord vangt de reis aan. Er heerscht een geheimzinnige sfeer. Ook de beman ning vertrouwt het zaakje niet al te best en wanneer een der officieren de lading piano's nader wil onder zoeken, moet hij zijn nieuwsgierigheid met den dood bekoopen. Intusschen komt een passagier, die een piano van zijn verpakk ng wil ont doen om dansmuziek te maken tot de onaangename ontdekking, dat de fa ding minder onschuldig is en in wer kelijkheid uit machinegeweren blijkt te bestaan. Men ziet zch ontdekt en brengt een ontploffing te weeg om het schip te doen zinken. Een paniek ont staat. Allen willen het zinkende schip verlaten, doch de bemanning, met den kapitein aan het hoofd is par,aat en weet na uHerste krachtsinspanning 't schip te behouden. Hans Albers vervult op de hem ei gen wijze de kapiteinsrol. Vooral in de op uitstekende wijze verfilmde schip- breuk-chaos is hij op zijn best. Met zijn sterke persoonlijkheid weet hij zijn gezag te doen gelden en het schip voor een zekeren ondergang te behoeden. Een rolprent, d:e v,an begin tot einde boeit en den toeschouwer; in groote spanning den loop der gebeurtenissen doet volgen. Lotte Lang, Ariber't Wa- scher e.a. vervullen de bijrollen. VOETBAL. Nu Terneuzen degradatiewedstrijden moet spelen, is zij teruggetrokken uit de na-competitie van de groep, der Zeeuwsch-Vlaamsche elftallen. In de groep van de na-competitie der Walchersche en Zuid-Bevelandsceh elf tallen is nog bijgevoegd het elftal van Zeeuwsche Boys te Goes. WIELRENNEN, De ronde van Frankrijk. Het bestuur van den Italiaanschen wieier bond heeft besloten, dat een of- ficieele lltaliaansche ploeg zal deelnemen aan de Ronde van Frankrijk van dit jaar. De ploeg zal worden gekozen na de Ronde van Italië. Omstreeks 30 Mei zal men dus de volledige samenstelling kun nen weten Dit besluit komt wel onverwacht daar eenigen tijd geleden Italië te kennen had gegeven, niet aan den Tour de France te zullen deelnemen. Nauwelijks is men bekomen van het verrassende nieuws dat de voetbalwed strijd Frankrijk-Italië alsnog zou worden gespeeld, of thans komt een niet minder sensationeele gebeurtenis achteraan. Wijziging in de formule van de Ronde van Frankrijk was noodig en de heer Desgrang'e heeft de puzzle opgelost door te bepalen, dat Frankrijk, Italië, België en Duitschland ieder met 10 renners kunnen deelnemen. Maar tevens staat vast dat Neder land, Luxemburg, Zwitserland en Spanje ieder met 6 renners zullen uit komen, m.a.w. in totaal z'ullen 64 wie- Ierprofs. starten. Bij de individueelen starten 4 Belgen, 4 Italianen, 2 Engelschen, en 20 Fran- gchen. De stukken, welke met deze brieven malen verzonden worden, behooren ge frankeerd te worden volgens internati onaal tarief en voorzien te zijn van twee elkaar snijdende lijnen over het geheele adres. LEGER EN VLOOT. Postverzending naar Nederlandsche oorlogsschepen. Op 5 Mei a.s. zullen brievenmalen worden gezonden naar Hr. Ms. pantser schip „Hertog Hendrik en Hr. Ms. on derzeebooten „O 13" en „O 15". Correspondentie vooir opvarenden van deze Nederlandsche oorlogsbodems behoort op 4 Mei ter post te worden bezorgd, op een zoodanig tijdstip, dat de stukken Rotterdam nog op den avond van dien dag bereiken. Naar Hr, Ms. flottiljevaartuig „Johan Maurits van Nassau" zal op 6 Mei eer. brievenmaal worden gezonden. De cor respondentie voor dit schip moet Woensdag 5 Mei Rotterdam nog berei ken. GRAND THEATER. Vlammende harten. De eerste indruk van. deze film is da delijk, dat het een bijzonder werk is, en deze indruk blijft den toeschouwer tot het laatste beeld bij. In een vreemde, doode streek treffen we een vermoeide reiziger aan, vermoeid naar' lichaam en ziel. Hij belandt in een eenzame herberg waar 'n kinderlijk meisje, nog vol idealen en droomen, zulk een innig' medelijden voor den gedesillusioneerden mensch gevoelt, dat dit gevoelen aan liefde grenst. Zijzelf denkt niet anders, of het is de groote liefde. Voorts komen in de herberg nog een rijk bankier en zijn jon ge echtgenoote, benevens hun neger bediende. En het gezelschap wordt ten slotte nog vergroot door een bende ban dieten, waarvan de leider een berucht moordenaar is, De bandieten houden de andere gasten met hun revolvers in be dwang, en dan ontwikkelen zich scènes, die ons aan een boek als „Menschen im Hotel" doen denken. We krijg'en een ka rakteristiek beeld van elks gevoelens onder deze eigenaardige omstandighe den, van deze zoo verschillende, en al len door den dood bedreigde menschen. Er is gelukkig geen „happy ending" aan dit drama. De gedesillusioneerde reiziger geeft zijn leven, hopende daar door de eenige vrouw voor wie hij een reine liefde opvatte, doch die voor hem te laat kwam, daarmede wat geluk te brengen. Een film, met een belangwek kend gegeven, door een keur van ar- tisten vertolkt, en boeiend tot het einde Vogelvrij verklaard. Het tweede hoofdnummer, hoe g'eheel verschillend ook van inhoud, heeft veel met het eerste gemeen. Het heeft even eens bijzondere kwaliteiten en mist ook het happy ending en is daardoor een gaaf geheel geworden, Hoewel deze film een wild-west geschiedenis tot grondslag heeft, en er veel in gevochten wordt, zou het toch zeer misplaatst zi)n, van een wild-west-film te spreken. Daar is de opzet te grootsch voor. Deze film teekent den strijd tusschen Mexicanen en Amerikanen in den tijd, dat de laat sten trachtten geheel Amerika te ver overen. Eén der Mexicanen, wiens vrouw- gedood en wiens grond gestolen wordt, ontwikkelt zich, door wraak gedreven, tot een groot bendeleider, die moord en rooft, en tracht de Amerikanen op alle mogelijke wijze afbreuk te doen. Het is een spannend drama, met pakkend spel, een waar epos van een eenvoudig, goed mensch, wien de omstandigheden een helden- en een martelaarsrol opdringen. De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde zendt ons de volgende aanvra gen binnenland: DEN HELDER, 3 bekwame sloepen makers (houtbewerkers), niet ouder dan 35 jaar, loon naar leeftijd en bekwaam heid, tot een maximum van 28 per week; voor tijdelijk (ongeveer 1 jaar); 5 bekwame scheepmakers (ijzerwer kers) leeftijd 23 tot 30 jaar; loon naar leeftijd en bekwaamheid; loonschaal beneden 23 jaar tot een maximum van 21 per week; 23 jaar en ouder van 21 tot 28 per week; voor tijdelijk (ongeveer 1 jaar). UTRECHT, kotteraar.|..dadelijk loon "nvo.t.k.^ voor onbepaalden tijd. UTRECHT, eenige bekwame metaal- fraisers; dadelijk loon n.o.t.k. voor on bepaalden tijd. UTRECHT, carrosserie-plaatwerker; dadelijk; loon n.o.t.k. Carrosserie-teekenaar; dadelijk loon n.o.t.k. Aanvragen buitenland: NOORD-FRANKRIJK, gevraagd be kwaam melker-veeverzorger, in staat het melken en de geheele verzorging van 20 koeien op zich te nemen. Loon 450 francs per maand met kost en huis vesting. Alle aanbiedingen uitsluitend aan de plaatselijke Organen der Arbeidsbemid deling. MARKTBERICHTEN, Middelburg, 30 April, Groen- tenveiling. Nieuwe aardappelen 1835 c.; molsla 21 c.; spinazie 717 c.; pos- telen 3236 c,; moskrul 15 c.; zuring 2 5 c.; .andijvie 1315 c.; sla 822 c.; roode kool 4 c.; witlof 649 c.; kool rapen 2 c.; peen 3 c.; uien 1,5—3 c.; kroten 1,52 c.; bruine boonen 810 c. alles per kg.; peen 1016 c.; selde rie 13 c.; rabarber 25 c.; radijs 1 4,5 c.; rammenas 5 c. alles per bos; bloemkool 225 c.; andijvie 35,5 c.; kropsla 26,5 c.; knolselderie 2 c, al les per stuk. Bloemen: Madelieven 4—10 c.; Bak- kruid 14 c.; Violen 412 c.; alles per 10 stuks; Cineratia 1415 c.; Calceo- latria 14 c.; Geranums 10 c. alles per pot; blauwe druifjes 2 c.; tulpen 810 c.; Vlieren 27 c. alles per bos. K a p e 1 Le, 30 April. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Riezelinge en Omgeving Spinazie 11, Rabarber 12, Witlof 3, per kg. Stoofsla 8.5010, per 100 kg, Kropsla 2,40-3.10. per 100 stuks, Bloem kool 215, Curasausen 0.500.65, Viooltjes 0.350.95, Muurbloem en0.90, per stuk, Vergeet mij niet 0.80, per 100 planten, Tulpen 1113, per bos. Mei. 3 Oostkapelle, Inspan, Batten. 4 Veere, Huis en Inb, Batten. 4 Goes, Huizen en erven, v. Dissel. 5 Wemeldinge, Huis en Inb., Kram. 7 Kapelle, Huis en boomgaard, Kram. 8 Arnemuiden, Huis en erf, v. d. Harst. 12 Oost Souburg, Huizen en land, Blaupot ten Cate. 11 Vlissingen, Inspan, v, d. Harsr.. 18 Goes, Huizen. Verbist 26 Kortgene, Hofstede, -Jonkers. Juni. 2 Kortgene, Hofstede, Jonkers. MIDDELBURG. ZA 1 Mei. Rede ds. Bouthoorn: Mil. Te huis 19.30 h. ZO 2 Mei MA 3 Mei, Openb. Verg, Comm. Partij, Nederland, spr. Louis de Visser, St. Joris. MA 3 Mei. Gen. Repetitie Kon Zang Ver. „Tot Oef. en Uitspann Concertz GOES. ZA 1 MeiZA 15 Mei. De 14 Goesche Prop. dagen. Attractiézaal geop. alle Werkd. 14.00—18.00, 19.00— 23.00 h. Di 13.00—18.00 en 19.00 —23.00 ZO 2 Mei r. MA 3„ Mei BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 30 Apr.-DO 6 Mei; „De vrouw die men beg'eerf" en „Jan Ongeluk", 20.00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 30 Apr.—DO 6 Mei: „Verboden lading", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 30 Apr.- 4 Mei: „Vogelvrij verklaard" en „Vlammende Harten". 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. DO 6 Mei. (Hemelvaartsdag) ,,De Kleine Madonna" 4—16.00 h., 18 —20.00 h. ALGEMEEN ZA 1 Mei. Opening Paviljoen „Intime", Dans- en stemm. Muziek te Vliss.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7