ATTRACTIE RECLAME PAKKET HOOFDJUFFROUW. MIDDELBURGSCHE 1e Hypotheek gevraagd Nette loopjongen S. WIENER Co. IN ZEELAND? RECHTSZAKEN. SPORT. G0EDK00PE TREIN ROTTERDAM HET WERKELIJK MODERNE EN ONOVERTREFBARE WASMIDDEL VOOR AL UW FUNE GOED f 2 Y PAKJESTHEE 1 Y PAKJE KOFFIE En toch is Lux in het geheel geen luxe. Het flinke standaardpak, waarmee U heel wat kunt wassen, kost I2V2 ct., terwijl, het voordelige reuzenpak, met meer dan de dubbele inhoud, slechts 25 ct, kost. gevraagd DE COURANT MIXBfi. Rottordaiii, Den Haag en Amsterdam GEBR. STEENLAND Stoomwasscherij op Walcheren zoekt een flinke, nette Juffrouw, om opgeleid te worden voor Leeftijd niet onder de 25 jaar. De betrekking is voor vast en biedt bij gebleken geschiktheid goede levens positie. Sollicitaties met referenties, onder No. 4967, Bureau van dit Blad. Wij zijn er in geslaagd, Koudwater Lux door duizenden vrouwen als het absoluut volmaakte zeepproduct beschouwd thans nog verder te vervolmaken! Koop eens een pak van de nieuwe Lux. Zoiets heeft U nog nooit gezienl En ga er nu eens mee wassen. Dan zult U zien, dat Lux nog sneller oplost dan vroeger. Dit is nu het gevolg van de nieuwe krulvorm! Hierdoor is Koudwater Lux thans het vol maaktste wasmiddel voor alle tere stoffen geworden. Voor kousen, zijde, wol en kant is Lux beslist onovertrefbaar Een groote Radio-Centrale (geheel onbelast) vraagt f 2500.als eer ■te hypotheek tegen matige rente en af te lossen met f 500 per jaar. Br. no. 4980 te richten aan het bur. van dit blad met opgave van de te betalen rente enz. MIDDELBURG N.S.B. MUZIEK. Woensdagmiddag stond voor het kan tongerecht te Middelburg terecht Chr i uit Rilland-Bath, die verdacht was van drie overtredingen, nml.: gelegenheid te hebben gegeven voor een openbare ver makelijkheid, geplaatst te hebben een toestel daartoe en tenslotte, zelf mu ziek te hebben gemaakt. De verdachte bekende, dat hij op 8 April een stukje grond had afgestaan voor het er op plaatsen van een ge luidsauto van de N.S.B. Van een publie ke vermakelijkheid was z.i. ook geen sprake. Alleen voldeed hij aan het ver zoek van W. F. van Gorsel om het stukje grond beschikbaar te stellen. Een toestemming van den burgemeester had hij niet, ook niet om het toestel er te plaatsen. Hij weet niet, of er naast de muziek ook platen zijn afgedraaid met het gesproken woord. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M., mr. B. J. Besier, zeide ver dachte, dat hij er niet steeds bij was gebleven. De getuige a décharge, W. F. van Gorsel, lid der Prov. Staten zeide als kringleider der N.S.B. gevraagd te heb ben om het stukje grond. Hij meende, dat geen toestemming noodig was, om dat het niet de bedoeling was, publiek toe te laten. Er waren geen sprekende platen. Op een opmerking van den ambte naar, dat de muziek toch gegeven werd opdat het publiek ze zou hooren, zeide de getuige, dat het er z.i. omgaat dat de uitvoering niet toegankelijk was voor het publiek. Hij is zelf den geheelen tijd er bij gebleven. De ambtenaar wijst er op, dat de mu ziek toch wel zeer sterk was, want ze was over half Rilland te hooren. Requisitoir. De ambtenaar zeide, dat het hier gaat over de vraag of er sprake is van open bare vermakelijkheid. Het was een uit voering buitenshuis en het was van de openbare straat af goed te hooren. Daarbij komt het er niet op aan of het uitgezonden wordt van een openbaar of een particulier terrein. Het was mu ziek, die men van een afstand nog be ter kan hooren dan van vlak bij. Het is hier volgens spr. wel degelijk een openbare vermakelijkheid geweest. Ook het tweede ten laste gelegde nml, het plaatsen van het instrument waarmede muziek werd gemaakt bij of aan de openbare straat (in dit geval aan) is volgens den ambtenaar bewezen, doch niet dat verdachte ook zelf muziek heeft gemaakt. Mr. Besier vroeg een veroordeeling tot 2 boetes van 2 subs. 2 maal 2 da gen hectenis. Verdachte s raadsman, mr. W. K. H. Dieleman, zeide, dat politiek toch geen openbare vermakelijkheid is en daarbij is dit feit niet strafbaar omdat geen sprake is van het verleenen van toe gang. De auto met muziek is ook geen inrichting, waarmede of waarin een openbare vermakelijkheid kan worden gegeven en volgens pleiter moet dan ook ontslag van rechtsvervolging het vonnis zijn. De ambtenaar van het O. M. zeide nog dat het om het muziek maken gaat, niet om de politiek. Daarbij komt nog dat men tegenwoordig maar te pas en te onpas het Nederlandsch Volkslied laat spelen en iedere groep het als zijn spe ciaal eigendom beschouwt. Op vragen van den kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, zeide getuige Van Gorsel nog, dat alleen speciaal N.S.B.- propaganda-muziek ten gehoore was gebracht. Uitspraak 12 Mei. VERBODEN OPTOCHT? Op Maandag 29 Maart, Tweeden Paaschdag, hield de N.S.B. een groote optocht met auto's, bussen en motor rijwielen naar Zeeland. Te Middelburg kwam men binnen met tallooze spreu ken enz. op de wagens en de politie meende termen te hebben om proces verbaal op te maken wegens het hou den van een verboden optocht. Deswege stonden Woensdagmiddag terecht de reiziger E. van O. uit Mid delburg en het lid der Prov. Staten J. A. D. uit Goes. Voor eerstgenoemde was verschenen de gemachtigde, mr, W. K, H. Diele man. De tweede verdachte was zelf verschenen, en had mr. Dieleman als raadsman. D., ondervraagd, zeide medegereden te hebben in een der particuliere auto's. Er was geen toestemm'ng verleend voor een optocht, maar verdachte heeft niet alles zelf kunnen zien. Het hoofd doel was een bezoek aan het stand beeld de Ruijter. D. was in Middelburg alleen bij het binnenkomen in de stad bij den stoet, doch bij het vertrek niet Hij was met if. Mussert vooruitgereden naar Vliss ngen om in Noordzee-Boule- vard hotel een onderhoud te hebben met den Commissaris van politie over de huldiging bij het standbeeld. Het was niet de bedoeling hier propaganda te voererf. De heer D eleman gaf als gemachtigde v. O. toe, dat de in het verbaal, geneem de leuzen zijn medegevoerd. Van O. was op het allerlaatste moment met de lei ding belast en kon ook niet precies de gevolgde route zeggen. Als getuige werd gehoord de recher cheur van politie A, van der Jagt, -die inl'chtingen gaf over'het parkeeren dei- bussen op de Loskade en van de auto s op den Dam. Getuige weet niet, of voor uit de route was aangegeven. Verdachte D. zeide niet op de hoogte te zijn, w.ant hij kende de wegen hier niet zoo goed. Getuige v. d. Jagt zeide, dat men ze ker een korter weg had kunnen maken door de stad, bijv. van den Dam direct door de Langedelft, over de Markt naar den Vlissingschen weg, maar niet nog eens over de Burg, Balans, W.age- naarstraat en Noordstraat. Het publiek bleef naar de auto's en bussen staan kijken, getuige hoorde verschillende op merkingen uit het publiek. Vooral uit de bussen werd met gebaren en u'troe- pen propaganda gemaakt. De geluids wagen mocht zich een paar maal laten hooren. Spr. heeft echter alleen het signaal voor het vertrek hooren geven. Verdachte D. zeide gehoord te heb ben, dat alleen het medevoeren van groote dingen verboden was. Mén heeft veel medewerking van de politie gehad en nergens heeft men procesverbaal opgemaakt, waarom nu juist wel in Middelburg. De Commissaris van politie te Vlissingen heeft zelf de N.S.B.-ers naar de auto's geleid. Zoowel de kantonrechter als de ambtenaar van het O. M. wilden ook den Gommiss,aris van politie, die thans uitsted g was, als getuigen hooren en daarom werd de zaak geschort tot Woensdag 2 Juni te 4 uur. VOETBAL HET BELGISCHE ELFTAL. Het Belgisch elftal, dat Zondag 2 Mei te Rotterdam tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Badjou; achter: Paverick en Joacim; midden: Dalem, Stynen en De Winter; Voor: Buyle, Voorhoof, Capelle, Rafmond Braine en Van den Efnde. Na tegen Nederland te Antwerpen met 2—1 gewonnen te hebben speelden de Belgen nog tegen Zwitserland te Brussel (en verloren met 12) en tegen Duitschland te Hannover (eveneens ver loren met 01). Op een enkel plaatsje werd de ploeg steeds in deze landen- wedstrijden veranderd. Thans heeft men drie midvoors, Voorhoof, Capelle en Braine naast elkaar gezet. Voorhoof was tegen Nederland slecht op dreef, Braine heeft tegen Duitschland maar matig gespeeld. Van den Eynde speelde te Antwerpen niet tegen Nederland, evenmin als Badjou. Een sterke ploeg op papier, waarvan echter de voorhoe de het groote vraagteeken is. Is zij in deze samenstelling op dreef, dan zal de Nederlandsche defensie het niet ge makkelijk krijgen. Als reserves zijn aangewezen Braet, Smellinckx, Meuldermans en Ceuleers. WIELRENNEN. De ronde van Purmerend, Voor de tweede maal is gisteren de Ronde van Purmerend" verreden. Bij de beroepsrenners viel de zege aan den Nieuwendammer Piet v,an Nek, die op zeer fraaie wijze als eerste over de eindstreep ging, daarbij Stuyts met een wiellengte kloppend. De kans be staat dat Van Nek opgenomen wordt in de Nederlandsche ploeg, welke dit jaar ,aan de ronde van Frankrijk deelneemt. Het resultaat was: Beroepsreners 110 km: 1 Piet van Nek, tijd 2 uur 51 minuten 5 sec.; 2 Stuyts (Hoogerheide) op wiellengte; 3 Dictus (België); 4 Middelkamp; 5 Bras penning Jr.; 6 Jansen; 7 Van Amster dam; 8 Motke; 9 Peetoom; 10 Van der Stel; 11 Riethoven; 12 Hellemons. Bij de amateurs had 't er in den beginne veel van weg, dat Schulte, die het vo rig jaar bij de amateurs had gewonnen, ook ditmaal met de eerste plaats zou gaan strijken. Doch in de laatste ronde, er moesten in totaal 90 km is 9 ronden, worden gereden, kwamen Vethaak en Dommenie naar voren en ook hier moest de sprint beslissen. Vethaak won met een banddikte. Het resultaat was: 1 Vethaak tijd 2 uur 22 minuten 7 sec.; 2 Dommenie; 3 Schulte; 4 Roes 5 Groot; 6 Moeke; 7 Theuns. SCHAKEN. De A.V.R.O, schaaksimultaanséance. Gisteravond zijn de wedstrijden in de A.V.R.O.-schaaksimultaanséance te Haarlem voortgezet. De. uitslagen waren als volgt: Euwe: 35 borden, 33 gewonnen, 2 re mise; tijd 3 uur~S5 minuten. Fine: 45 borden, 45 gewonnen; tijd 1 uur 48 minuten. Aljechin: 30 borden, 29 gewonnen, 1 remise; tijd 1 uur 35 minuten. Bogoljubow: 45 borden 39 gewonnen, 5 remise, 1 verloren; tijd 3 uur 45 mi nuten. Lasker: 30 borden, 27 gewonnen, 3 remise; tijd 4 uur. Tartakower: 40 borden, 37 gewonnen, 1 remise, 2 verloren; tijd 4 uur. Flohr: 45 borden, 43 gewonnen, 2 re mise; tijd 2 uur 30 minuten. Men meldt ons, dat tot de drie spe lers, die Dinsdagavond te Rotterdam te gen den Amerikaanschen schaakmees ter Fine remse speelden, ook behoorde, de heer C. A. de Vlieger te 's Heer Arendskerke. Fine won dien avond 42 partijen en speelde drie remise. m. namtMWW MARKTBERICHTEN. Middelburg, '28 April. Groenten- veiling. Spinazie 519 c., Postelein 29 c,, Moskrul 13 c., Andijvie 840 c., Sla 89 c., Roode kool 3—6 c,, Witlof 3 19 c., Koolrapen 2 c.; Prei 1,52.5 c.; Peën 2-2,5 c., Uien 12 c alles per kg; Raapstelen 2,5 c., Selderie 0,51.5 c.. Rabarber 2,54 c,, Radijs 2,55,5 c, alles per bos; Bloemkool 215 c., An dijvie 2,53 c„ Kropsla 1,55.5 c.; Knolselderij 2 c., alles per stuk. Bloemen: Madelieven 210 c„ Violen 512 c., beide per 10 stuks; Narcissen 3 c„ Tulpen 212 c., Vlieren 48 c.. Scilla's 2 c, alles per bos; Primula 13 14 c., Calceolaria 1314 c-, Plymosa 4 c., Begonia 3 c,, alles per pot. Kapel le, 28 April. Veilingsvereeni- ging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Kleine Veiling. Groenten: Stoofsla 15 >16, Witlof 3, per kg, Prei 1.501.60, Uien 0.60, Pootaardappelen 0,500.85, alles per 100 kg, Kropsla 2.803.70, per 100 krop. Bloemen en planten: Violenplanten 1.50(1.70, Curasausplanten 0.701, Oi lmen 0.90, Verg'eet mij nietjes 1.204.30 alles per 100 planten, Tulpen 812, Prumus Triloba 5, beiden per bos. Eierveiling: Kipeieren 2.20—2 40, Eendeneieren 2.60, beiden per 100 st, HÜ.IU1I a—B* MIDDELBURG. DO 29 Apr, Evangel. Bogardz., spr. de hr. S. J. Stoltenhof Jr. uit Den Haag; Bogardz. 20.00 h, VR 30 Apr. Cone. Midd. Muz. Korps (Markt) 20.00—21,00 h.; daarna (21.15 hi) Fakkel opt. Ver. «.Uit 't Volk-Voor 't Volk" t-g- verjaar dag Prinses Juliana. GOES. DO 29 Apr. „Partijtje Poker". De Schouwspelers, Schuttersh. 20.15 h.ma afl. bal. VR 30 Apr. Alg. Verg. Ingelanden Wa- tersch. „De Breede Watering Be westen Ierseke", Pr. van Or. h. VR 30 Apr. Openb. Conc, „Euphomia"; Gr, Markt 20.00 h. BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd, VR 30 Apr.-DO 6 Mei! „De vrouw die men, begteert em „Jan Ongeluk", 20.00 h. ZO 45 h. matinée. CITY, Midd. VR 30 Apr.—DO 6 Md: „Verboden lading", 20.00 h. ZO 15,00 h. matinée. GRAND THEATER. Goes VR 3» Apr- 4 Mei: „Vogelvrij verklaard" en „Vlammende Harten". 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. DO 6 Md. (Hemelvaartsdag) „De Kleine Madonna" 416.00 h., 18 —20.00 h. algemeen. VR 30 Apr. Oranjefeest te St. Laurens. VR 30 Apr. Oranjefeest, te Nw. em St- Joosland, van Vlissingen, Middelburg, Goes, Kruiningen-IRilland-B. en Bergen op Zoom naar (naar Den Haag en Amsterdam ook van Roosendaal) OP HEMELVAARTSDAG (Donderdag 6 Mei) Zie aanplak- en strooibiljetten Gezocht voor half Juli tot half Augustus in Domburg of Zoute- lande een VILLA of flink HUIS, gemeub. en van mod. gemakken voorzien; tenminste negen bedden. Dicht bij zee. Garage gewenscht. Brieven onder no. 4976 aan Bureau van dit Blad. Bonnen zijn geldig tot en met 15 Mei. Vraagt nu aan„Uwen Winkelier naar een inhoudende Agent-Grossiers voor Walcheren MIDDELBURG LX 49-0!ObH

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8