Hoofdpijn, Kiespij». I3!!D-BE¥£LMD. GEMEENTERAAD VAN GOES. hij sid ov M: va he m< St be ve in: Wl de a.s st< dii ke da 8.: de ut na G de cc sp ui te si V U1 di ui ir 1 van de Zuidbevelandsche Waterleiding te Goes; Ir. C. Reedijk, ingenieur bij den Provincialen Waterstaat te Goes; mr. P. H, W. F. Teilegen, burgemeester te Terneuzen; mr. A. Tieleman, griffier bij het kantongerecht te Middelburg; J. van Tuinen, chef van de eerste afdee- ling der Provinciale Griffie te Middel burg; dr. F. G. Vaandrager, arts te Zou- telande; mr. W. H. Vermaas, advocaat en procureur te Middelburg; mr. J. J. Versluijs, burgemeesiter te Oud-Vosse- meer; jhr. mr. H. H. G. Verspyck, amb tenaar van het O.M, voor het kanton Zierikzee, te Ginneken; mr. H. A. La- man de Vries, griffier bij het kantonge recht te Oostburg; en mr. C. F. M. de Witt, griffier bij het kantongerecht te Zierikzee. De vergadering koos tot bestuurslid in de plaats van mr. W. M. G. Jolles, die aftrad en niet herkiesbaar was, den heer H. J. van Geuns. Aanwinsten, vertoond in de algemeene vergadering van 28 April 1937 van bet Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg, Een antiek voordeurslot, geschonken door den heer J. L. de Lange te Mid delburg; een scherf van Romeinsch aardewerk en een scherf van Frankisch aardewerk, beide geschonken door den heer P. de Bruijne te Middelburg; een bom van omstreeks 1830, gevonden te Philippine, geschonken door den heer G. G, Rammeloo aldaar; afschriften van stukken betreffende averij van het bark schip „Burgemeester van Middelburg'', 1877, geschonken door den heer dr. J, G. Ramaker te Breskens; drie Indische fluitjes om duiven tegen roofvogels te beschermen, geschonken door den heer J. Kreune te Heinkenszand, Penningen. 1. Een zeer zeldzame gildepenning van het gilde van St. Sebastiaan te Honte- nisse, .1681 aangekocht, 2. Turfpenning van Middelburg 1660, geschenk van den heer N. Schoolmees ter te 'Middelburg, 3. Penning, uitgereikt in 1861 aan C. van de Putte Cz. boomkweeker te Mid delburg. Geschenk van den heer A R. van de Putte te Gouda, 4. Penning met beeltenis van jhr. mr. Victor de Stuers, 1900. Geschenk van dr. J. de Hullu te Cadzand, 5. Penning op het aftreden van jhr. mr. B, C. de Jonge als G.G. van Nederl Indië, 1936. Geschenk van jhr. mr. C. C. de Jonge te Zutphen. 6 en 7 .Penningen van de Vereeniging voor Penningkunst ter herinnering aan Erasmus' sterfdag en den 60en verjaar dag van den beeldhouwer Toon Dupuis, verkregen krachtens het lidmaatschap van genoemde Vereeniging. Munten. 1. Romeinsch 'Keizerrijk, Denarius van Keizerin Plantilla, gemalin van Caracalla. Geschenk van mr. G. W. A. de Veer te Middelburg. 2. Gulden van Gelderland 1716 ge schenk Yan den heer R. Batten te Mid delburg. Zilverbon van Dreischor 1914, ge« schenk van den heer J. J. van Rotten te Middelburg. 4. Bracteaat van Mainz', 12e eeuw ge schenk van mejuffrouw R, M. Wichers Wierdsma te Aagtekerke. 5. Daalder van Lodewijk XV van. Frankrijk 1732. Geschenk van Gedepu teerde Staten van Zeeland. 6. Halve dukaat van Ferdinand II var. Spanje (1479L516) gevonden op Wal cheren. Zeer zeldzaam aangekocht. ontvangsten waren: inhoud der kas op 31 December van vorige jaar 4499, ontvangen aan spaargelden 48825; te rug betaalde voorschotten 3308. Ontv. inloopende rekening van de leden 177850, van de centrale bank 174817 op de reserve gebrachte winst 1038 totaal f 353706. Ontvangen aan rente van voorschotten 2206, inloopende re kening 4503, van de centrale bank 831 ontvangen van provisie en kosten voorschotten 24, voorschotten inloo pende rekening 110 totaal 418087. En de uitgaven: terug betaalde spaar gelden 71681, gegeven voorschotten 1075, uitgaaf inloopende rekening aan de leden f 179213 van de centrale bank 155918, totaal 335124, uitgaaf rente aan spaargelden 3793, inloopende re kening 1185 aan de centrale bank 74 Bijdrage centrale bank 121, salaris kassier 600. Diverse uitgaven 310, op de reserve gebrachte winst 1038, inhoud der kas op 31 December van dit jaar 418087. Het saldo winst over 1936 bedroeg 1663. De Bank teld 137 leden; uitge geven werden 303 spaarboekjes en 44 boekjes in loopende rekening. Herkozen als bestuurslid de heer J. L. Cense, als plaatsvervangende bestuursleden Johs. Jansen en G. Nieuwenhuijse Lz., als lid van den raad van toezicht de heer M. Nieuwenhuijze. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 centdoos 45 cent. Bij Uw drogist. (Ingez. Med.j PRINSESSE-DAG. Op de Markt is men gisteren begon nen met het weder plaatsen van de mu ziektent, die morgenavond gebruikt za! worden voor het concert ter gelegen heid van den 28sten jaardag van H.K.H. Prinses Jüliana. Tevens zijn gisteren de bekende schijn werpers weder op hun plaats gebracht en zijn ze g sterenavond gericht. Mor genavond zal. ook de eerste Stadhuis belichting in dit jaar plaats hebben. BORSSELE. Dinsdag vergaderde de afdeeling „Borssele" der vereeniging „Ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord- Beveland" onder voorzitterschap van den heer H. de Priester. Uit het jaarverslag bleek, dat op 31 December 1937 voor 597 personen werd afgedragen aan de algemeene kas, ter wijl 425 leden contributie bétaalden aan de afdeelingskas. In totaal werd in '36 aan de .algemeene kas f 1354 contribu tie afgedragen. De rekening 1936 sluit met een bat g saldo van f 24. Het aantal leden der afdeeling is nog steeds groeiend. Tot bestuursleden herkoos men de heeren H. de Priester en J. Paauwe. Als afge vaardigde naar de ,a.s. algemeene ver gadering koos men den heer H. de Pries ter en als diens plaatsvervanger den heer M. J, van 't Hof. Tot I'd van de controlecommissie werd in plaats van den heer P. Dekker, die niet herkies baar was, de heer J. Zweemer Pz. geko zen. HANSWEERT. Het Nederlandsche motorsch;p „Valkvrie" heeft op de Oosterschelde gisteren zijn anker met volle ketting verloren. NISSE. Dinsdagavond j.l. vergaderde de Coöperatieve boerenlenbank alhier. Uit de rekening 1936 bleek, dat de Verhooging rechten radio-dis tributie. Besloten tot aanleg van twee nieuwe tennister- reinen. Gasthuistarieven verlaagd. De Raad van Goes kwam Woensdag middag bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Van Dusseldorp. Allereerst werd overgegaan tot be- eëdiging van de heeren J. Lodder en J. Huissoon, als waarnemend ontvanger. Ingekomen waren verschillende goed gekeurde raadsbesluiten, jaarverslagen e.a., benevens het verslag van B. en W. over door hen in 1936 verhuurde ha venterreinen, gebouwde en ongebouw de eigendommen en parkeergelegenhe- den. In verband met een vraag over de vuilnisemmers van den heer Visscher, deelde de VOORZ. mede. dat de werk- loozen, zich een emmer bij den Reini gingsdienst aan kunnen schaffen, af te betalen met 10 ct. per week. Een en ander wordt v. k. g. aangenomen. In de Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling ont stonden twee vacatures. De aanbeveling luidde; J- de Graaf en C. C. v- d. Does. Deze hèeren werden benoemd, nadat de heer CRUCQ op de wenschelijkheid van een plaatsvervanger had gewezen. De VOORZ. zeide overweging toe. Nadat de leden voqr de stembureaux' voor de Tweede Kamerverkiezing be noemd waren kwamen de voorstellen tot conversie van eenige geldleeningen aan de orde. (Zie ons blad van 22 de zer). De heer KLOOSTERMAN had in de correspondentie gezien, dat 'n enkele aanbieding tot 10 April gold. Kan het geen kwaad, dat er nu later toe besloten wordt. De VOORZ. merkte op, dat B. en W. reeds accepteerde, behoudens goedkeu ring van den Raad. De hr. REEDIJK wees er op, dat reeds geldleeningen tegen 3pet. geno teerd worden. De VOORZ. merkte op, dat als één leening tegen 3pet, mislukt, de rente dadelijk omhoog schiet. Weth. -DE ROO wees nog op den lan gen duur der leeningen. Deskundigen vonden de behaalde resultaten zeer mooi. Hierna wordt z.h.st. tot de conversies besloten. Het voorstel van B, en W. tot het aan gaan van een geldleening met het Bur gerlijk Armbestuur groot 20.000 werd z.h.st. aangenomen, Personeele Belasting cafés. Ged. Staten adviseerden B. en W. het voorstel tot verlaging van de personeele belasting voor de koffiehuizen e.d. be nevens dat tot verlaging van de belas ting op de biljarten in te trekken, daar zij bezwaren bij het ministerie verwach ten. B. en W. gaven in overweging, ge zien de ondervinding, de besluiten te handhaven. Aldus werd besloten met de heeren Vérmaire en Reedijk tegen. De radiodistributie. Naar aanleiding van een schrijven van den minister, dat een uniforme regeling met de radiodistribuanten beoogt, ga ven B. en W. in overweging, een als door den minister gewenschte verorde ning vast te stellen. Volgens de nieuwe verordening zal de opbrengst dan 341 bedragen, tegen f 500 thans. B. en W. wijzen echter op de rijksheffing, die de radiodistributie steeds zwaarder belast (In 1940 met 2 per aansluiting). De Fin. Commissie meent, dat B, en W. niet aantoonden, dat volgens de oude heffing', of 'n heffing thans van 20 ct. per overkruising, die 5 a 600 gulden op zou brengen, de radiodistributie niet loonend zou zijn. De VOORZ, deelde mede, dat B. en W. zich in contact stelden met den heer Polderman. Het bedrijf is loonend, doch het kent ook eb en vloed. Zoo zijn er 156 aansluitingen afgegaan. Velen schij nen zich goedkoope toestellen aan te schaffen. Men moet ook niet vergeten, dat de heer Polderman speciale tarie ven heeft voor werkloozen en die daar mede gelijk te stellen zijn. Voorts is de heer Polderman bezig, om in de toe komst vier programma s te kunnen ge ven hetgeen ook groote kosten met zich brengt. In andere steden exploiteeren vaak N.V.'s met vreemd kapitaal. De opbrengst blijft hier in de gemeente. Bij hooger belasting der kruispunten zal voorts de exploitant probeeren deze zoo weinig mogelijk aan te brengen. Men moet naar B. en W. het bedrijf niet overschatten. De hr. VERMAIRE vroeg wanneer die 156 aansluitingen er af zijn gegaan, De VOORZ.: het laatste jaar En een groot deel schafte een goedkoop toestel aan. De heer HOLLESTELLE had ook een berekening gemaakt en berekende, dat het bedrijf 20.000 opbrengt. Bovendien betaalt men extra voor de aansluitin gen en er komt nog wel eens iets bij voor een luidspreker e.d. Voorts moet de ge meente weer lijden om de heffingen van het rijk. De VOORZ. zeide, tegen deze bereke ning reeds gewaarschuwd te hebben. Men komt niet tot 20.000 gulden, als men de goedkoopere aansluitingen mede be rekent. Voorts wees spr. weer op de plannen, en al zal het bedrijf zich wel dekken, laten we ons daarover verheu gen en de bedrijven niet teveel moeilijk heden in den weg liggen. Het scheelt voor de gemeente maar f 225. De hr. CRUCQ achtte het logisch, dat de belanghebbende het voor zich zoo gunstig mogelijk voorstelt. De exploitatie is Hier echter niet zoo duur als in de dorpen, waar de afstanden langer, doch de tar'even niet hooger zijn. Van een dergelijke mooie concessie mag wel iets terug komen in de gemeente. De VOORZ. zeide, die vergelijking niet te kunnen maken, Weth. DE ROO geloofde dat de heeren een principeele fout maken. Men mag niet redeneeren, bij het vaststellen van precario-rechten. Verdienen de men- schen, d:e deze betalen veel? Men moet ze op zichzelf beschouwen. De conces siehouder heeft het voor een groot deel ook in eigen hand, hoeveel hij moet be talen, En als men het te gek maakt, kon er wel eens minder van komen dan volgens het voorstel van B. en W. De hr, VISSCHER meende, dat 't ra- dio-distributievraagstuk niet met iets anders te vergelijken is, ook om de cul- tureele waarde. Men moet in oogen- schouw nemen, dat het hier een mono polie geldt, Er zijn hier wel eens stem men opgegaan voor een gemeentelijke exploitatie. Dat is niet meer mogelijk Het Rijk heeft ingegrepen, maar moet de gemeente daar nu dadelijk onder lij den. Dit jaar heft het Rijk f 1000. Maar spr. geloofde niet, dat het bedriif daar dadelijk onder gebukt zal gaan. Wat de kruisingen betreft, als de firma voordeel ziet in minder kruisingen, zal zij daar ook op bezuinigen al kosten ze 10 ct. iDe hr. LAPORT was 't met den heer Visscher eens, wat betreft het principe Ook B. en W. zijn hier reeds van afge weken, Dan kan het bedrijf geheel bui ten beschouwing blijven en kan men de cijfers aanhouden, die reeds in de ver ordening zijn vastgelegd. De Fin. Comm. is reeds zoover meegegaan, dat zij een verlaging wil bekijken, wanneer het be drijf n:et meer rendabel zou blijken. Weth, DE ROO wees er op, dat de ge meente ,n;et meer mag belasten volgens het aantal aansluitingen, maar ze moet precario-rechten heffen. Dit is heel iets anders. Maar de F.C, zegt, neen we moeten ,niet achteruit gaan en bepalen in verband daarmede de precario-rech ten. Dit is in strijd met elke precario- verordening. De hr. REEDIJK, denkende om de cultureele waarde zou zeggen, dan is er alle reden om de kip die de gouden eieren legt niet te slachten. Misschien kan het Rijk 'tot ant?ere gedachten gebracht worden. De hr. ECKHARDT g'ng, na de duide lijke uiteenzetting van wethouder De Roo, met B. en W. mee. De heer LAPORT vond het heelemaal n'et duidelijk. Het is slechts een admi nistratieve wijziging. De heer SIMONS e.a.: Neen, een prin- cipieele. De VOORZ. zette nader het verschil uiteen. B. en W. vragen zich af, wat is het normale bedrag dat men mag laten betalen. Men moet deze rechten be schouwen los van de opbrengst. Het is eigenlijk slechts toevallig, dat de ge meente nu Hechts een paar honderd gul den minder ontvangt. De heer LAPORT merkte op, dat B. en W. toch zelf reeds opmerkten, dat ze niet hooger durfden gaan, om het be drijf rendabel te houden. Welnu de F.C. durft wel iets hooger te gaan omdat ze meent, dat het bedrijf ook dan rendabel zal blijven. De VOORZ. zeide, zich voortaan nog voorzichtiger uit te zullen laten. De heer VISSCHER wees er op, dat het waardeeren van een overkruising een kwestie van gevoel is. Men moet de din gen aanvoelen zegt Mussert (gelach). Welnu spr. voelt de waarde hooger aan. Is d;t principieel onjuist, dan hadden B. en W. veel uit de toelichting weg kun nen laten. De VOORZ wees er op, dat B. en W, zich aan enkele gegevens van den mi nister hielden, De hr, GOEMAN vroeg of de exploi tant om verlaging gevraagd heeft. En zouden B. en W. ook hebben willen verlagen zonder ingrijpen van de Regee ring? De VOORZ. zeide, dat de exploi tant er niet schriftelijk maar mondeling om gevraagd heeft. De zaak is echter aanhangig gemaakt door de Regeering en door haar ingrijpen komt de exploi tant nu voor hoogere lasten. Het voorstel van de Fin. Comm. wordt herna aangenomen met voor de heeren Simons, Goeman, Laport, Visscher, Crucq, Vermaire, Hollestelle, De kosten der overkru'singen worden dus op 20 ct. gebracht terwijl B. en W. 10 ct. voorstelden. De wijziging der verordening op de stra,atpolitie, waarbij het bekalken van straten, schuttingen enz., en het ver voeren van het materiaal daartoe, des nachts, verboden wordt, werd z.h.s. aan genomen. De verordening op de heffing van op centen op de gemeentefondsbelasting werd onveranderd opmeuw vastgesteld B, en W. stelden vervolgens een wij ziging in de bouwverordening voor, die hen bevoegdheid zal verschaffen over 't bouwen in die deelen der gemeente waarvoor nog geen uitbreidingsplan be staat, Aldus werd besloten. B' en W. stelden den Raad voor, den naam Poelweg V. wat het bebouwde ge deelte betreft, te veranderen in Zuid- vlietstraat, en de namen Patijnweg en Parallelweg officieel vast te stellen. De hr. REEDIJK vroeg of Zandkreek niet duidelijker is als Zu'dvlietstraat. Spr. vindt den naam Zandkreekstraat om historische reden beter. Dit voorstel werd verworpen met de heeren Kloosterman, Vermaire, Laport, Reedijk en Simons voor. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aangenomen. Na een wijziging in de ambtenaars verordening aangebracht te hebben, be handelde de raad het voorstel tot vast stelling eener nieuwe verordening op de hondenbelastng. Volgens de nieuwe verordening zullen houders van ken nels en hondenhandelaren slechts 50 pet, van de vastgestelde bedragen ver schuldigd zijn, doch nooit meer dan to taal f 20,00. Aldus werd besloten. Na een wijziging aangebracht te heb ben in de capitulant'en verordening werd het kohier straatbelasting voor 1937 vastgesteld. In verband met de havenwerken stel den B. en W, voor, tot aankoop van het perceel Westhavendijk 10 te besluiten, tegen f 1250, Aldus werd besloten. B. en W. stelden voor ten hoogstè f 5900 beschikbaar te stellen voor den aanleg van twee tennisvelden op het Sportterrein. Weth. DE ROO gaf nog een uit eenzetting' over de aansprakelijkheid voor de huursom. De Fin. Comm. vroeg verder naar de contracten doch spr. meende, dat deze niet noodzakelijk zijn. Wat de tweede baan voor ,,'t Halve Maantje" betreft, de exploitatierekening zal precies lui den als die voor de eerste baan. Ver der dringt de zaak in verband met het se:zoen. Het is in het belang van de sportterreinen. De hr, VISSCHER z'eide, dat het be treft een uitgave van f 2600 en men heeft alleen het woord van den voorzit ter der Sportterreinen (den heer De Roo). Dan moeten die vereenigingen er maar vlugger bij zijn. Spr. wil de kwes tie contractueel vastgelegd zien. Weth. DE ROO merkte op, dat dan ook de huur voor d't jaar in het ge drang komt. De VOORZ. zeide, dat de heer De Roo ook volgens de gedachten van B. en W. gesproken heeft. Spr. meende, dat deze kwestie in het belang van „Sport- belangen" is. Het voorstel werd hierna aangenomen met tegen het tweede deel de heeren Hollestelle, Goeman, Laport, Visscher en Eckhardt, De VOORZ. merkte op, dat de moge lijkheid overwogen wordt, of het wees huis opgeheven kan worden en dit van financieel belang is. Gasthuis tarieven. Hierna waren eenige wijzigingen van de begrootingen van het Gasthuis, het B. A. en d e van het grondbedrijf aan de orde. Over de begrootingswijziging van het B. A. (subsidieverhooging met f 6000) merkte de hr VISSCHER op, d,at het B. A, met zijn ramingen wel wat krap is geweest, waarop weth. DE ROO aan voerde, dat het voor het B. A. heel moeilijk is, juiste ramingen te maken. Het is ook te begrijpen, dat het B. A., gezien de offers die het van de gemeen te moet vragen, zijn ramingen z scherp mogelijk stelt. De VOORZ. merkte op, dat ook B. en W. zich afvroegen, waar het heen moet. Maar bij conferentie met het B. A. bleek weer, hoe daar alles wat men uitdeelt afgewogen wordt. Spr. advi seerde, deze wijziging thans goed te keu- j ren. De genoemde wijzigingen werden hier na goedgekeurd. Gasthuistarieveib B. en W. stelden voor, de Gasthuis- tarieven voor klasse IH te verlagen en te brengen voor volwassenen op f 275 en kinderen beneden 10 jaar op f 1,80 per verpleegdag'. De heer LAPORT merkte op, dat de Fin, Commissie de vraag stelde, of er nu ook, daar mindere inkomsten te wachten zijn, nu ook een wijziging in de begrooting noodig is? Verder moet men bij het bepalen der verpleegtarieven, de uitkeeringen van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging toch niet als leid draad nemen. Spr, betreurde verder, dat men met St. Joanna niet tot overeen stemming kon komen. De hr. VERMAIRE zette uiteen, dat er vroeger een particulier potje bestond ter dekking dje(zer Ivelrischiïjer.. Dit is echter uitgeput. Het gasthuis-bestuur wendde zich tot St. Joanna, doch dit wenschte bij het bepalen van de tarie ven vrij teblijven. We moeten daarbij niet vergeten, dat we in een bijzondere streek leven. Een katholiek zal er niet over denken naar een protestantscb ziekenhuis te gaan. Vele andere gezind ten kijken er echter alleen naar waar de tarieven het laagst zijn. Zonder ver laging zou het Gasthuis waarschifnlijk 1000 verpleegdagen per jaar missen. De VOORZ, zeide nog, wat de wijzi ging der begrooting betreft, men dat wel aan durft te zien. 1936 Was goed en het zou alleen, bij ongunstiger verloop, van invloed kunnen zijn op de afschrijvingen. De hr. VISSCHER merkte op, dat in het Gasthuisbestuur over een begroo tingswijziging nog niet is gesproken, wat de voorzitter zeide, blijft geheel voor zijn rekening. Het eerste kwartaal gaf ruim 500 verpleegdagen minder. Spr. vindt de zaak echter ongezond, daar beide ziekenhuizen met een tekort te kampen hebben. Dus is het niet in orde, desondanks tot verlaging over te moeten gaan. Het Gasthuisbestuur gaat er ook slechts noodgedwongen toe over. De heer SIMONS vond het jammer, dat de gemeente Goes hier eigenlijk weer een offer gaat brengen voor de ver pleegden uit de buitengemeenten. Het zou billijk zijn, als ze voor elke ver pleegde een bepaalde subsidie gaven. Het voorstel wordt hierna z.h.st. aan genomen. B, en W. stelden voor van den heer J. J. de Jonge een stukje grond aan te koopen ter verbetering van den hoek v. d. Goeskade-Zaagmolenstraat. Aldus wordt besloten. Verhuring haventerrein. B. en W. stelden voor, het recht tot verhuur der haventerreinen, geheel aan hen toe te kennen onder de door den raad reeds bepaalde voorwaarden met schrapping van de bepaling, dat slechts voor een maximum-termijn van 5 jaar verhuurd mag worden. De VOORZ. bepleitte aanneming van het voorstel. Het zal B: en W. meer vrijheid van handelen geven. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De hr. LAPORT informeerde naar de wijziging in de werkverschaffing aan de havenplannen en waarom de Commissie niet is gehoord. Weth, DE ROO wist niet, of de Com missie moest worden gehoord. Spr. zette dan uiteen, hoe de oude regeling luidde, in verband met werk- en stopweiten. (Het één week zonder steun na een be paald aantal werkweken). B. en W. vonden die eisch te zwaar. Al verdient een werklooze iets meer als hij tewerk gesteld is, dan kan men niet verwach ten, dat hij daarvan iets weg kan leggen, om 'n extra- week van te leven. Prac- tisch is het nu zoo, dat de kostwinners van groote gezinnen het geheele jaal* kunnen werken. Ook voor de anaeie werd een verkieselijker regeling verkre gen, zoodat er geen „stopweken" meer voorkomen. De nieuwe regeling duurt nog tekort om er een overzicht van te geven. De VOORZ. deelde mede, dat de Raad Maandag half twee de havenwerken zal gaan bezichtigen. De hr. KLOOSTERMAN wees op de cursussen voor jeugdige werkloozen, die men hier trachtte te geven. Spr. las nu over een proef in Wassenaar m samen werking met arbeiders en jeugd orga nisaties. Spr. vroeg of hier ook mets meer beproefd kan worden De VOORZ. deelde mede, dat de jeugd- dige werkloozen aan het werk zijn ^.an een tribune op het sportterrein. Spi. had er voorts nog een conferentie over. De mogelijkheid is vooral een jeugdig en enthousiast leider te vinden. Het is te bejammeren, dat de jongelui zelf zoo weinig medewerken. De hr. KLOOSTERMAN merkte op zich eventueel voor een P.B.N.A. cursus gaarne beschikbaar te stellen. De VOORZ. antwoordde den hr Crucq nog, dat B. en W. helaas aan de Com missie niet gedacht hebben. Dé zaak ontwikkelde zich geleidelijk tot dit ein d De hr. CRUCQ informeerde naar den steun B. Gaat dit weer als vorig jaar De VOORZ. zeide er nog mets van ge hoord te hebben. Spr. deelde verder no£ mede, dat hij met de vertegenwoordi gers der kiesvereemgmg een samen komst zal hebben. Geloot zal worden, op welke plaatsen van de aanplakboi- den men de verkiezingsbiljetten zaJ. mogen plakken.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6