Alexander Darkens Testament lel KRONIEK van den DAG. BINNENLAND. ZEELAND. 'TWEEDE BLAD VAM DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE BODDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 27 APRIL 1937. No. 98. ÜIDDEL1URS. VUSSINfiEH. HONIG'5 BOUILLONBLOKJES •H ct. en, zo A zw Gemeu- |uur nabif zomer- Hal, St, )d eiuammm rek naar frommel-* 72 voor 14 Mid- KOOP, ten Tuin, Jevragen |77, Sou- aange- nieuwe He. Met 1200, Veeger, erdam. lea goed roenten- fckhandel (idelburg. ben tas- Ie goed- soorten, rtikelen, beugel, M'burg, ïaf he~ ch. Lap- of haas Ise, Gra- |uwe ko- maten saar dat Jiw paar, (aals. De I M'burg. Twalitei- Its-, Ba- School- len- en (en prijs. M'burg, Lever- Slage- Noord- IIK16C Ik stem. ek. Hij ngbeek, v. Kerk weeden België, jij dHr. M'burg. AR a.s. Heilige 2.50 p. bij den raat tel. Nogmaals:' de Oostenrijksche ongerustheid. Er wordt druk nagekaart over de ont- meeting tusschen Mussolini en Schusch- nigg te Venetië en het opzienbarende artikel, dat de bekende journalist Gayda in verband daarmee in de „Giornale d'Italia" publiceerde (behelzende, dat de Oostenrijksche nazi's binnen afzien- baren tijd vertegenwoordigers in het kabinet-Von Schuschnigg zouden krij gen), Het staat wel vast, dat Gayda met deze openbaring veel te ver is gegaan en dat hij in welk een goed blaadje hij dan ook bij den Duce pleegt te staan een geduchte schrobbeering heeft ge kregen. In de „Giornale d'Italia" zelf en in andere Italiaansche bladen, doet men sinds Zaterdag de uiterste moeite, om den voor de hand liggenden uitleg, welke aan Gayda's woorden is gegeven, als den verkeerde voor te stellen. De „Voce 1'Italia" noemt een bedreiging van Oos- tenrijk's onafhankelijkheid „grotesk" en verbaast zich er over, dat „tendenti euze interpretaties van het buitenland zoo voetstoots zijn aangenomen. De werkelijke resultaten van de con ferentie van Venetië zullen mede door dit alles voorloopig waarschijnlijk nog niet duidelijk worden. Eerst na de vele conferenties, die op het oogenblik in Italië en in de Donaulanden aan den gang zijn en na het eventueele tegenbe zoek van Mussolini aan Hitier, zal men een beteren indruk krijgen van wat te wachten staat. Intusschen blijven vele Oostenrijkers, die niets van een inlijving van hun land bij Duitschland moeten hebben en den Duce nu niet meer vertrouwen, onge rust. Ook in monarchistische kringen heerscht eenige ontnuchtering. Het schijnt, dat men daar den indruk heeft gekregen, dat de restauratie van de Habsburgers door wat er te Venetië is besproken, allesbehalve wordt bevor derd. In dit verband hoort men nu bewe ren, dat de r.k. clerus zich vermoedelijk met de politiek zal inlaten. Het Habs- burgsche Huis is voor den clerus n.l. steeds een goede schutspatroon geweest. Te verbazen zou het daarom niet zijn, indien de geestelijkheid, welke zich tot dusver niet met de staatkundige zaken placht onledig te houden, haar houding ging herzien. Groot opzien is alvast gewekt, naar de N.R.C. meldt, door een rede van dr. Gsöllner, den even invloedrijken als strijdbaren bisschop van Linz, die ver klaard heeft weliswaar de pogingen om inet nationalistische kringen tot een ver zoening te komen, welkom të heeten, doch te betwijfelen, of deze lieden ooit het nieuwe en „christelijke Oostenrijk" trouw zullen zijn. Hij zou er veel meer van verwachten, als de regeering haar best deed de vroeger socialistische ar beiders te winnen, die nog stellig achter het nieuwe Oostenrijk zouden staan. Deze rede schijnt inderdaad te betee- kenen, dat de clerus, die in Oostenrijk zeer machtig is, en die zich tot dusver in het Duitsche vraagstuk bijzonder gere serveerd heeft getoond, na de ontmoe ting te Venetië zijn reserve heeft laten varen en zijn standpunt tegen Duitsch land met zijn vervolgingen van de ka tholieken en zijn conflict met het Vati- caan, duidelijk kenbaar gaat piaken. Men zou in de kringen der hooge geestelijk heid zelfs den indruk hebben, dat de be spreking te Venetië de' Oostenrijksche regeering dwingt Duitschland ook inzake de binnenlandsche politiek verscheidene concessies te doen. De eerste concessie moet reeds geweest zijn, dat Schusch nigg er van afgezien heeft naar Rome te en n Paus te bezoeken. Dit alles blijft intusschen den indruk maken van tamelijk speculatief te zijn. Zooals eerder gezegd: wij kunnen moei lijk aannemen, dat Mussolini Oostenrijk veil heeft voor politieke voordeelen op den Balkan en in de Middellandsche zee. Het lijkt hem op 't oogenblik nuttig, zijn Oostenrijksche troef uit te spelen, in de hoop den een of anderen slag te slaan. Hoe, kan eerst later aan het licht komen. De „Hertog Hendrik" naar de Spaansche wateren. Gistermiddag te half een is Hr. Ms. „Hertog Hendrik" voor de tweede reis naar de Spaansche wateren uit de ha ven van Nieuwediep vertrokken. Het vertrek geschiedde zonder eenig cere monieel. De „Hendrik" zal de „Java" aflossen. DE WERELDTENTOONSTELLING TE PARIJS, hjet Nederlandsche paviljoen. Ir. De Bie Leuveling Tjeenk, die door de Nederlandsche regeering met de lei ding van den bouw van het Neder- landsch paviljoen op de wereldtentoon stelling te Parijs belast is, heeft voor de Parijsche correspondenten der Neder landsche dagbladen een uitzetting van den bouw en inrichting van het pavil joen gegeven. Het volgens zeer eenvou dige lijnen opgetrokken paviljoen, dat door zijn groote soberheid niet zal na laten een opmerkelijken indruk te ma ken op de vele millioenen bezoekers, is prachtig gelegen aan den voet van de monumentale trap, welke van het ter ras van het vernieuwle Trocadero naar den Seineoever voert. Uit de mededeelingen van den heer De Bie Leuveling Tjeenk werd een in druk verkregen van de inrichting van het Nederlandsche bouwwerk. Er zal bv. een zaal voor religieuze kunst komen, met enorme wandschilderingen van Charles Eyck. Een groot gedeelte van 't Ned. paviljoen zal gebruikt worden voor exposities inzake onze koloniën. Ver der zullen er nog zalen zijn voor de Ne derlandsche nijverheid, het verkeer, en de zware industrie. De openingsdatum van het Neder landsche paviljoen is voorloopig vastge steld op Vrijdag 28 Mei a.s. De openingsplechtigheid zal verricht worden door minister Slotemaker de Bruine. De openingsdatum van de tentoonstel ling zelf is door de Fransche regeering definitief vastgesteld op 24 Mei. HET KON. NED. LANDBOUW- COMITé EN DE CRISISMAAT REGELEN. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nijsingh te De Wijk is verleden week de maandelijksche vergadering der eerste afdeeling te 's-Gravenhage gehouden. Over het tegenwoordige landbouwcri- sisbeleid ontwikkelde zich een uitvoeri ge gedachtenwisseling. Men wees er op, dat weliswaar de graanprijzen aanmer kelijk zijn verbeterd, doch dat daarme de de oorzaken der crisis nog geens zins zijn komen te vervallen. Een groo te graanoogst in de verschillende graan- exportlanden kan het herstel in den ak kerbouw weder op losse schroeven zet ten, Tegen een principieele afbraak van landbouwcrisismaatregelen dient dan ook stelling te worden genomen. Be sloten werd dit punt in de volgende ver gadering te behandelen. In verband met klachten omtrent de richtprijzen van groene erwten en brui ne boonen, werd ten aanzien van den te lagen richtprijs van groene erwten be sloten te gelegener tijd stappen te doen tot verhooging. Aan de andere centrale landbouwor ganisaties zal worden voorgesteld er bij de regeering op aan te dringen een steunregeling voor den bruinen boonen- oogst 1937 in te voeren. Opening Comenius-mausoleum. Naar wij vernemen, is de datum van de plechtige opening van het Comenius- mausoleum te Naarden definitief vastge- steld op 8 Mei. Van Nederlandsche zijde zullen aan deze plechtigheid deelnemen de minis ter van buitenlandsche zaken jhr. mr. De Graeff en de minister van onderwijs, prof dr. J. R- Slotemaker de Bruine. Van de Tsjecho-Slowaaks .he regeering zal tegenwoordig zijn de minister van onderwijs dr. E. Franke. ZEEUWSCHE VEREENIGING VOOR LUCHTVAART. Onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen, vergaderde Maandagmiddag in hotel Britannia te Vlissingen de Zeeuwsche vereeniging voor Luchtvaart. De Voorzitter wees op de geringe opkomst en zeide dat het vol gend jaar weer op Zaterdag zal wor den vergaderd omdat zulks beter uit komt voor de afgevaardigden der af- deelingen en verdere belangstellenden uit Zeeland. De secretaris, de heer W. M. van Al ler bracht het reeds gisteren gepubli ceerde jaarverslag uit. De voorzitter wees er op, dat de hr. Van Aller zijn functie als secretaris der Zeeuwsche Vereeniging wenscht neer te leggen, doch wel secretaris blijft van de afdeel ng Walcheren. Spr. brengt hem d.ank voor zijn arbeid in de eerstgenoemde functie. De voorzitter deelde vervolgens me de, dat de penningmeester, de heer L. H. C. baron van Randwijck verhinderd was, doch, dat deze zijn verslag in zond, waaruit blijkt, dat men het tekort nog niet geheel ten boven is, wat de voorzitter voor de toekomst wel het geval hoopt te kunnen noemen. De rekening was reeds door twee leden nagezien en werd op hun ad vies goedgekeurd. De voorzitter deelde vervolgens me de, dat ook de heer baron van Rand wijck zijn functie nederlegt en ook hem bracht spr. dank voor zijn arbeid. Voor deze functie is nog geen opvolger gevonden, doch wel is de heer Chef d'Hotel, bedrijfsle der bij de Schelde, bereid gevonden het secretariaat op zich te nemen. Daardoor worden de zweefvliegers, wier voorzitter hij is, aan de vereeniging gebonden en men moet de jeugd hebbes om de toekomst te hebben. Besloten is door het bestuur om op Zaterdag 14 Augustus de Scheldevlucht om den Scheldemeeuw te doen pla_ats hebben. De voorz'tter hoopte dat daar voor weder groofe belangstelling zal bestaan. Daarop deelde spr. mede, dat men dit maal niet veel over de K. L. M. zou hooren, omdat de heer v. d. Pauw verhinderd was. Welkom heette spr. nu speciaal de zweefvliegers, die aanwezig waren en bracht hulde aan den beer. Chef d'Ho tel, die op het tooneel het Zweeftoestel PH 50, dat de Walchersche Zweefvlieg- club 'n huur heeft, had gemonteerd, waardoor ieder een kijkje kon nenfen bij dit toestel. Hierna was het woord aan den heer I. A. de Lange, van den Luchtvaart dienst van het Departement van Wa terstaat, die een inleiding hield over „De geschiedenis en het nut van het Zweefvliegen voor de Luchtvaart in het algemeen." Spr. begon met er op te wijzen, dat Hoekstra verleden week 7 uur 13 m in de lucht bleef, en dat V,a,n Tijen op 6 April 1930 er maar 7 minuten in kon blijven. Van 7 beoefenaars in Nederland, klom het tot 700 in dien tijd. De Ba kermat van het zweefvl egen is echter Duitschland, als gevolg van het verdrag van Versailles, dat het vliegen met me chanische kracht voor Duitschland ver bood. In/1920 kon men 2, in 1921 5 mi nuten in de lucht blijven, steeds is het gestegen, tot dat men thans geen grens meer schijnt te kennen niel voor duur en feitelijk ook niet voor afstanden, ter wijl men reeds kan bepalen waar men zal dalen. Spr. ging n,a hoe vooral ook in Ne derland de kwetsie van de luchtstroo- mingen van groote beteekenis is en hoe men ook hier eerst moest trachten van af hoogten weg te zweeven, zoodat men in April 1930 dan ook te Noordwijker- hout de duinen moest gebruiken om op te kunnen stijgen met de „zuigeling". Spr. herinnerde verder aan de op richting van een landelijke vereeniging later gesplitst in plaatselijke clubs, die zich weer verbonden tot den Bond v.an Zweefvliegclubs. Thans is men niet meer aangewezen op de duinen om te kunnen starten en volgens spr. zou Hoekstra zonder moei te nog langer dan 7 uur in zijn toestel hebben kunnen blijven rond cirkelen. Het maken van langere tijden is niet zoo interessant als het zoeken naar de goede luchtstroom'ng. Het thans gemonteerde toestel was volgens spr. geen presfatietoestel, maar ten slotte toch ook iets meer dan een lestoestel. Spr. behandelde daarna de sleep- methoden en herinnerde aan verleden jaar toen hij met den burgemeester van Vlissingen, en voorzitter der Vereeni ging, den heer Van Woelderen een zweefvlucht van over de Schelde maak te, waar deze nog steeds verrukt over is. Ten slotte wees spr. er op, dat het zweefvliegen voor meer personen te he re ken is en dat zoowel de K. L. M. als de Rijksluchtvaartdienst voor hun ma chines de beste zweefvliegers e^n kans geven. Het zweefvliegen is dan ook een be langrijke steen in den diamant, dm vliegwezen heet. De voorzitter bracht den hee:' De Lange hartelijk dank voor zijn nleidins* en wees er nog eens op, dat ook het Nog deelde zij mede, dat een nieuw foldertje is verspreid voor propaganda om de kinderen naar de openbare school te zenden, dit als voorlooper op per soonlijk bezoek. De heer Spnnaay verstrekte inlich tingen over de reorganisatie van het landelijk comité van actie voor de open bare schoof De voorzitster wees er op, dat het aantal n euwe leden bij den jongsten, overigens zoo goed geslaagden propa- ganda-avond niet groot was. De heer Spinnaay deelde een en an der mede over de gevoerde actie voor het zenden van k:nderen naar de open bare school, waarna verschillende erva ringen de revue passeerden. De secretaris, de heer F. A. Rosen- daal, bracht het jaarverslag over 1936 uit, waaruit blijkt, dat het aantal leden steeg van 387 tot 406. De heer Spinnaay heeft daarna uit voerig rapport uitgebracht over hetgeen in de jongste algemeene vergadering der vereen;ging voor viel en over het af scheid van den heer Klaas de Vries als secretaris-penningmeester. De penningmeester, de heer C. Roe- lands legde zijn rekening over 1936 over, waaruit blijkt, dat dit jaar 'n tekort op leverde, doch dat er met een goed slot 1935 nog een overschot is van f 40. De begrooting 1937 werd in ontvang en u;tgaaf bepaald op f 450 met een post onvoorzien ad f 62. De vergadering herkoos tot bestuurs leden mevrouw Koch en de heeren Spinnaay en Start en koos in de plaats wan den heer Geldof, die bedankte, den heer J. Ph, Koene. In de propagandacommissie werden herkozen mej. Nijdam, en de heer C. van Sluis en in het comité voor den bloemp jesverkoop of collecte de heer Start. Besloten werd dit jaar geen bloempjes dag doch een collecte langs de hu;zen te houden en wel od Woensdag 3 Juni. Tot afgevaardigden in het krtngbe- stuur werden herkozen mevrouw Koch en de heeren Rosendaa' en Spinnaay. Bij de rondvraag is besloten bij het hoofdbestuur er op te wijzen, dat er een ontstemming in de vergadering was, dat dit hoofdbestuur niet met klem gepro testeerd heeft tegen de aannem ng van het concentratie wetie en men z ch be paald heeft tot de actie van de samen werkende organisaties. Gevraagd zal worden nadere (toelichting van de>ze zweefvliegen de groote belangstelling 1 houding. Na nog enkele discussies over van de Z, V. v. L. heeft en men de jongelui moet steunen in hun streven. Men trok nu met aut.o'.s naar het vliegveld Vlissingen. De heer T. E. Slot, Je vliegtuigcon structeur van de Kon. Mij. de Schelde, die een demonstratie zou geven met de „Schelaemitsch" was voor zaken naar I Engeland en daarom heeft de heer Chef j d'Hotel aan de aanwezigen verschillen- de reeds van vroeger bekende, inlich- j tingen gegeven over het ontstaan en de j constructie van deze babymachine, waarna de heer jhr. Boreel Jr. uit Mid delburg een fraa'e vlucht met het toe stelletje boven en in de omgeving van het vliegveld maakte, waarmede deze middag, die in het teeken van de lucht vaart stond besloten werd. VOLKSONDERWIJS. Gisterenavond vergaderde de afdee ling Middelburg van Volksonderwijs in een der zalen van „de Eendracht" on- zaken van huishoudelijken aard sloot de voorzitster de vergadering. De Emmabloemcollecte Zaterdag alhier gehouden, heeft 748 opgebracht. DOMBURG. Maandagavond werd een algemeene vergadering gehouden van ouders van kinderen, die lid zijn van het kinderkoor „De Jonge Stem". Besloten werd mede te werken op 30 April a.s. bij het kinderfeest, door de Oranjever- eeniging aangeboden. De rekening was 245 in ontvangsten en 202 in uitga ven. Het aantal leden is 54, dat der do nateurs 83. De heer M. Reijnhoudt, secretaris, stelde zich niet meer herkiesbaar. De voorz. jhr. mr. Humalda van Eysinga sprak woorden van groote waardeering voor het werk van den heer Reijnhoudt en bood hem namens bestuur en direc- -rr j teur een souvenir aan. Herkozen jhr. der voorzitterschap van mevrouw Koch- Van E inéa, gekozen de heer Gilles de de Waard, die o.a. mededeelde, dat een padjer kleine bijdrage is gegeven voor de op- i richting van een grafmonument voor„Helpt elkander." wijlen den heer Harm Smeenge. die zoo SEROOSKERKE (W.) Zaterdagmiddag veel voor het onderwijs heeft gedaan. -rr,'.:-v. ani. te O,. door MARY HASTINGS BRADLEY. 18). Vaar was nu de opwinding, die haar nog steeds op de been gehouden had? aar was haar zucht naar avonturen? f was het alleen maar een reactie, die iet moeilijk maakt een beslissenden stap te nemen. Ze zou dien stap immers toch moeten doen, om niet uit haar ouderlijk huis verdreven te worden? Ze had aitijd beseft, dat ze Alexander zou trouwen. Het stond haar nu klaar en onmeedoogend voor oogen. Innerlijk was ze er altijd toe besloten geweest van het eerste oogenblik af, dat ze het testament had hooren voorlezen. Het was zoo vreemd, dat al haar ge voel afgestompt leek. Ze veronderstel de, dat het kwam. omdat ze zoo doodaf was. Al dat inkoopen doen cn koffers pakken en papieren teekenen, al die eindelooze beslommeringen, die vooraf gegaan waern. Ze zag Nathan de kamer uitkomen in de hal. Hij zag haar niet boven aan de trap zitten en ging in de kamer terug. In zekeren zin zou het toch iets meer vertrouwds geweest zijn, als Ze met Na than was gehuwd. Ze was meer aan hem (Ingez. Med.) gewend, al was ze dan ook afkeerig van elke vertrouwelijkheid van zijn kant Ze vroeg zich af, welke gevoelens ze voor dien vreemden Alexander zou gaan koesteren, Misschien was ze alleen daar om zoo terneergeslagen, omdat ze niet dadelijk liefde voor hem was gaan voelen. Hij had in die paar dagen al geroeg getoond, dat hij zich tot haar aangetrokken gevoelde. Ze had er op gestaan dat het huwelijk zoo eenvoudig mogelijk voltrokken zou worden. Er waren geen andere gasten dan de predikant, die nog geen maand geleden den lijkdienst in dezelfde kamer had gehouden, de dokter en hun beider echtg'enooten. En dan nog enkele goede buren en bekenden, die zich gegriefd zouden gevoeld hebben als ze er buiten gehouden waren. Geen jongelui, behalve Nathan en Alexander zelf. Alle vrien dinnen van haar leeftijd waren immers op college? Ze zou nu naar beneden moeten gaan. Anders Zouden ze haar toch al gauw ko men halen. Ze had geweigerd aan den arm van haar bruidegom binnen te ko men en. dus moest ze nu wel alleen gaan. Ze kwam overeind en bleef met de hand op de mahoniehouten leuning staan. En op dat oogenblik kwam haar even het beeld van haar moeder voor den geest, zooals die daar gestaan had op den avond van haar dood. In die en kele oogenblikken had ze haar moeder beter leeren kennen, dan in alle jaren van haar jeugd. Kon ze haar moeder nog maar even bij zich hebben om haar te troosten! Miaar ze moest nu naar be neden! Nathan zag haar de kamer binnenko men, Zag haar bedachtzaam aan de zij de van Farquahr plaats nemen en glim lachend naar hem opzien. Zijn smeulende jaloezie laaide fel op. Hij kon niet naar haar kijken en toch kon hij ook weer niet zijin blikken ,van haar affgewend houden, Op deze manier zou hij haar dus verliezen. Wat gaf het, of hij zich al voorhield, dat" het onvermijdelijk was, dat ze toch, als ze nu niet met dien in dringer trouwde, toch binnenkort met den echten (Alexander bij zijn terug komst uit Mexico trouwen zou. Haar verlies bezorgde hem doodelijke kwel lingen. En die losten zich ten slotte op in een kwaadaardige vreugde, dat het niet lang duren zou, of zij zou boeten voor wat ze nu deed. Hij herinnerde zich, hoe ze met hem gespot had door de telefoon: „Jij ver wacht van mij toch zeker niet, dat ik daarover erg opgetogen ben, wel?" Hij herinnerde zich hoe ze steeds voor de geringste aanraking' van zijn kant zich had teruggetrokken. Hoe Zou het dan met Farquahr gaan? Zou die kerel haar ongemoeid laten? Hij werd woedend bij die gedachte. Maar tenslotte was hij nu zeker van zijn erfenis. En dat zou zoo blijven, als hij na den terugkeer van Alexander zijn troeven maar omzichtig uitspeelde. Heel den dag had hij al op heete kolen geze ten om dien Alexander. Ieder belletje, ieder telefoon-gerinkel, ieder kloppen op zijn deur scheen hem de voorbode van een telegram, dat diens komst meld de, Mlaar er was niets gekomen. Hij was nu veilig. Hij kon het niet langer in de kamer uithouden. Hij liep de gang in en botste bijna tegen Zeke op, die hem zocht. „Er is een meneer, die u spreken wil, meneer!" Een ijzige angst maakte zich plotse ling van hem meester. Hij kon zich wel wijsmaken dat het een late gast of een krantenverslaggever was; maar hij wist innerlijk met zekerheid wie het was, voordat hij den jongen man in het grij ze pak aan de deur had zien staan met een koffer naast zich. Een oogenbhk scheen het bloed hem naar de hersens te stroomen en iedere gedachte bnmogfeljjik te maken. Maar even later keek hij naar een gebruind gehard gelaat, in donkere, levendige oogen en hoorde zijn eigen stem zeggen met een vreemd schrillen klank r „Hebt u naar me gevraagd? werd te Middelburg de jaarvergadering gehouden van de assurantievereeniging „Helpt Elkander", gevestigd alhier. Uit de rekening bleek, dat aan brandschaden in 1936 is uitbetaald bijna 13.000. Het jaarverslag gaf aan, dat ultimo Decem ber j.l, het ledental was geklommen tot „U bent immers Nathan Harken?" De vreemde keek hem onderzoekend aan en scheen zijn best te doen. hem te herkennen. Zijn vraag klonk onzeker. Nathan voelde hoe heel zijn gelaat ver strakte. „Ik ben Nathan Harken, zei hij bijna geluidloos. „Zoo,ben jij Nathan! Ja, nu zie ik het ookIk ben je neef Alex." Plotseling kwam Nathan tot de wer kelijkheid terug en zijn woorden over stemden het gelui van den ander, terwijl hij vol angst een blik op de deur dei- kamer wierp. „Wat een verrassing! Heusch we had den je heelemaal niet verwacht!" 'Neen, niemand had het afgeluisterd. De gang was leeg. Geen bed;ende te zien. Uit de open staande deur der kamer kwam nog steeds gemurmel van vele stemmen. „Ik kwam tot de ontdekking dat ik goed weg kon en toen ben ik dadelijk maar gekomen. „Prachtig! zei Nathan." Al zijn werk tevergeefs! Hij was ont maskerd! Met bovenmenshelijke kracht beheerschte hij zich. Als een rat in den val zocht hij haar uitkomst. En toen hij iets geg'vonden had, ratelde hij aan een stuk door, om de woorden van den an der te overstemmen. (Wordt vervolgd)-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5