BUITENLAND. ZU'D-iEVELAND. M00RD-BEVELAND. ZEEBWSM-VUJUDeUN WJ». BELGiE. FRANKRIJK DUITSCHLAND. ENGELAND. OOSTENRIJK. BALKAN. ITALIë. 00STZEE-LANDEN. dening voor. Er is daarbij echter ruimte gelaten voor de vestiging van land- en 5 tuinbouwbedrijven, fabrieken, en ande re gebouwen van bijzonderen aard. De verkiezingen. Naar aanleiding van een ministrieel verzoek, stellen B. en W. voor, de poli- tieverordening aan te vullen, met eeni- ge bepalingen tegen het bekalken van straten met politieke leuzen en tegen het des nachts vervoeren van de daar toe benoodigde materialen. De hondenbelasting. Daar de verordening op de hondenbe lasting eenige leemten bevat, hebben B. en W. een nieuwe ontworpen. Daarin wordt o.a. bepaald, dab houders van kemels en handelaren in honden, voor eiken hond boven drie maanden, slechts 50 pet. van het bepaalde bedrag 7.50 wordt alzoo 3.75) verschuldigd zijn, doch in totaal niet meer dan 20. Aankoop woning. In verband met de havenwerken stel- lfci B. en W. voor het perceel Oostha- vendijk 10, van den eigenaar M. Goed hart, te koopen voor 1250. Conversie geldleeningen. Bij het „Pensioenfonds voor de Gra fische vakken" en den Alg. Ned. Typo grafenbond werd een leening aangegaan tegen 4K pet. verlaging der rente kan worden verkregen tot 4 pet. B. en W. stellen voor, hiertoe te besluiten. Bij de Alg. Friesche Levensverz. Mij. is nog een leening loopende welke 1 Nov. a.s, nog f 9721,22 zal bedragen ren tende 4% pet. Onder bepaalde voorwaarden kan een verlaging van rente tot 3% pet. worden verkregen hetgeen een totaal voordeel van 272.10 zal geven. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Na een desbetreffend verzoek van B. en W. van Goes aan B. en W. van Bors- selen, zijn deze behoudens goedkeu ring van den Raad genegen om de rente van een aan Goes verstrekte lee ning ad 14.000 te verlagen van 4% tot 4 pet. B. en W. stellen den Raad voor, aldus ie besluiten. Voorts stellen B. en W. nog voor, tot conversie van een geldleening per resto 195850 bij het Alg. Burg. Pens, Fonds over te gaan (van 4% op 4 pet.) het welk een jaarlijksche bezuiniging van 1073 oplevert. De radiodistributie. De minister van binnenlandsche zaken heeft te kennen gegeven, dat eventueele heffingen voor radiodistributie in de ge meente niet langer zullen mogen zijn neergelegd in de desbetreffende vergun ning, maar zullen moeten geschieden krachtens belast'ngverordening. Voorts, dat een dergelijke heffing uitsluitend mag zijn gebaseerd op de lengte of het aantal der overkruisingen, alsmede het aantal steunpunten, gehecht aan ge meente-eigendommen. De bestaande hef fing, die op verzoek van belangheb bende destijds werd gebaseerd op 't getal aansluitingen, moet derhalve ver vallen. Deze heffing leverde een op brengst van ongeveer f 500 per jaar. B. en W. hebben een onderzoek naar de bestaande inrichting van het net doen instellen, waaruit gebleken is, dat aan wezig zijn 213 overkruisingen, hebben de te zamen een leng'te van 2706 meter 25 palen en 8 steunpunten. Wanneer 'n recht geheven zou worden van f 0.20 per strekkenden meter overkruising met een maximum' van f 5 per overkruising. benevens f 1 per paal of steunpunt, zou, blijkens gemaakte berekening, de op brengst zijn f 530.40 plus f 33, dus slechts weinig meer dan de bestaande. In aanmerking moet echter volgens B. en W. worden genomen, dat de radio distributie-bedrijven sedert 1 October '1936 zijn belast met een Rijksheffing van aanvankelijk f 0.25 per aansluiting, welk bedrag echter in de jaren 1937, 1938 en 1939 stijgt tof resp. f 1.25, f 1.50 en f 1.75, om vanaf 1940 te worden ge bracht op f 2. Het is dus h.i., teneinde voortzetting van het bedrijf niet geheel onmogelijk te maken, g'ewenscht, dat de meentelijke heffing niet te hoog wordt opgevoerd. B. en W. stellen daarom voor, deze laatste te bepalen op f 0.10 per strek- kenden meter met een minimum per overkruising van f 1. De opbrengst zal dan volgens gemaakte berekening, be dragen f 308 wegens de geleidingen en f 33 wegens de palen en andere steun' punten, Tietgeen, naar hun meening, voor den exploitant niet te bezwarend geacht moet worden. De Goesche Wijkverpleging. De Goesche-Wijkverpleging heeft in de maanden Januari, Februari en Maart 1937 de onderstaande giften ontvangen een van 50: 2 m, f 25; 1 m 15; 1 m. 10.50; 2 m. 10; 4 m. 5; 11 m. 2.50; 4 m. f 2; lm1.50; 10 m. 1; 3 m. 0.50, totaal 214. BAARLAND. Woensdagavond, om streeks half zeven geraakte een perso nenauto van den heer M. te Hoede- kenskerke, in een sloot bij Bakendorp. Vermoedelijk was gladheid van den weg, en daardoor slippen, de oorzaak. Door dat de wagen een zeer kalm gangetje reed en de chauffeur direct sterk remde, kwamen de inzittenden met den schrik vrij en werd de wagen niet beschadigd. Met de hulp van een vrachtauto en zeer veel bereidwillige handen werd de auto op den weg getrokken, waarna hij de reis voortzette. ELLEWOUTSDIJK, Vorige week hadden hier in het M. J. van Hattum- huis op enkele dagen filmvertooningen plaats, waartoe nevens de schooljeugd alle overige ingezetenen door mevr. A. A. van Hattum-Dekker te Beverwijk, uit erkentelijkheid voor de blijken van belangstelling op haar 70sten verjaardag van de zijde van Ellewoutsdijk zoo ruim schoots ondervonden. Van deze uitnoo- diging werd een zeer druk en dank baar gebruik gemaakt; telkenmale was er een overvolle zaal. Ook de ouden van dagen die zelden of nooit dergelijke vertooningen bijwo nen, hebben volop genoten. Behalve de films werden ook enkele lantaarn plaatjes vertoond waarvan als no. 1 de beeltenis van mevr. Van H.-D. zelve welke met een uitbundig applaus werd ontvangen; de overige hadden hoofdza kelijk betrekking op het door haar be woonde landhuis „Scheijbeeck te Be verwijk met zijne prachtige omgeving. Gedurende de pauze werden den aan wezigen enkele ververschingen aange- boden. Een der genoodigden heeft na afloop van een der vertooningen als tolk der toen aanwezigen mevr. Van Hattum dank gebracht. IERSEKE. Woensdagmiddag is op de Schelde gearriveerd het motorschip „Secunde" van Rotterdam met een la ding van pl.m. 10 millioen Fransche zaaioesters aangekocht door de Neder- landsche regeering ter distributie onder de diverse Zeeuwsche oesterkweekers. Het was een heele drukte met het on stuimige weer al die booten uit de ha ven van Ierseke te zien varen om de oesters af te halen. De een kreeg 18, een ander 36 de grootste 54 zakjes van 40 kg netto. De oesters vielen wat ge wicht aangaat nogal mee. Ook de kwa liteit is goed. De schelpen zijn prachtig blank, in groote tegenstelling met het Zeeuwsch product. Ontevreden kanaalkooplieden, WEMELDINGE. Dinsdagavond werd alhier een vergadering van kanaalkoop lieden gehouden ter bespreking van de maatregelen die genomen zijn met het doel de kanaalkooplieden, die hier op en tang's het kanatal door Zuid-Beveland venten zoo veel mogelijk in hun beroep te belemmeren. Vroeger bestonden er geen bepalingen ten aanzien van het loo- pen en fietsen op de verschillende pa den tusschen de sluizen, (althans er werd nooit naar gekeken). Thans is dat anders, nu heeft men paden waar men wel loo- pen maar niet fietsen mag, paden waar men heelemaal niet meer komen mag, enz. Verder zijn de kooplieden die met een roeiboot hun klanten bedienen zeer gedupeerd door het feit dat men 1 uur na zonsondergang niet meer met de boot varen mag. Ook het feit dat zij niemand anders in de boot mogen mee nemen werkt nu niet bepaald mee om de koop lui tevreden te stellen. Dan zijn er nog verschillende bepalingen, die belemme rend werken, temeer nog omdat het bij de parlevinkers in den regel loop- en vliegwerk is, zoodat men tijd tekort komt om achterommetjes te maken. De schepen die hier binnen komen liggen slechts korten tijd in de sluizen om af te schutten, in dezen tijd moeten de venters de klanten bedienen, wanneer men nu hier niet mag loopen en daar niet mag fietsen komt men tijd te kort en is men niet in de gelegenheid om zijn wa ren te slijten. De kooplieden die zeker tot het meest nijvere deel der bevolking behooren en van 's morgnes vroeg tot 's avonds laat in de weer zijn voelen zich dan ook zeer achteruit gezet. Dat ook de belangen van andere burgers op die manier benadeeld worden blijkt wel, wanneer men gaat narekenen hoeveel brood er gebakken wordt dat alleen aan de schippers verkocht wordt. De vee houders maken aan de parlevinkers een heel wat beteren prijs voor hun melk dan wanneer men deze naar de fabriek moet zenden of zelf boter maken. Met de kip penhouders is het ten aanzien van de eieren evenzoo. Verder worden er een massa aardappelen door de parlevinkers verkocht, zoodat ook de landbouw de nadeelen ondervindt. Op de vergadering werd besloten een telegram aan den minister van justitie te zenden waarin verzocht wordt een on partijdig onderzoek naar de gedragingen van de parlevinkers en naar de moeilijk heden die zij bij de uitoefening van hun beroep ondervinden in te stellen. Ver der werd besloten om de volgende week bij de te houden Oranjefeesten in zoo groot mogelijk aantal mee te doen, op dat ook daaruit blijken mag dat men de ze vergadering enkel heeft belegd uit protest tegen de belemmerende maatre gelen, maar dat er in geen enkel opzicht sprake is van kwade trouw tegen de wettige overheid. Wanneer men geen verandering in de bestaande bepalingen aanbrengt zullen velen niet meer in staat zijn om op behoorlijke manier in het onderhoud van zichzelf en hun gezinnen te voorzien. WEMELDINGE. Dinsdagavond verga derde de Oranjevereeniging alhier. In verband met de slechte weersomstan digheden was de belangstelling niet bij zonder groot. Uit de rapporten der ver schillende commissies bleek dat de op gaven nog niet dien omvang hebben be reikt als men wel had verwacht. Ver schillende buurtvereenigingen en ande ren vergaderen echter deze week nog, zoodat verwacht wordt dat de opgaven eerst in de laatste dagen zullen binnen komen. Wel is er van het meerendeel der buurtvereenigingen bericht binnen dat de buurten zullen worden versierd. Van de voetbalvereeniging is het zeker dat zij Vrijdags 'n gecostumeerden voet balwedstrijd zal spelen, terwijl men voor den Zaterdag een zeer aantrekkelijken wedstrijd wil organiseeren, waarover de onderhandelingen momenteel nog loo pende zijn. De gymnast'ekvereen'ging zal Vrijdags verschillende demonstraties geven, terwijl ok de kanaalvereeniging vermoedelijk flink voor den dag zal ko men. Voor de gondelvaart blijkt een zeer goede belangstelling te bestaan, zoodat, deze vrijwel verzekerd is. Besloten werd verder om een pro gramma uit te geven dat in de gemeente gratis huis aan huis zal worden bezorgd. In ieder geval zal het programma vrij wel onveranderd uitgevoerd kunnen worden. Met 't oog op den korten tijd waarin alles klaargemaakt moet wor den is het echter gewenscht, dat de op gaven zoo spoedig mogelijk binnen ko men. WOLPHAARTSDIJK. Dinsdag had de 48-jar:ge landbouwersknecht A. Hannewijk bij het afrijden van een op rit met een zwaar geladen wagen met aardappelen het ongeluk te vallen en een der wielen over een zijner beenen te krijgen dat boven de knie werd ge broken. Na door dokter Vos voorloopig te zijn verbonden, werd de ongelukkige onder hevige pijnen naar een zieken huis te Goes vervoerd. Het slachtoffer was in dienst bij den landbouwer M. J. Mol. KORTGENE. De Oranje Vereeniging heeft op den trouwdag van H.K.H. Prinses Juliana een gedenkteeken aan de gemeente aangeboden, hetwelk deze dankbaar aanvaard heeft. Dit gedenk teeken was indertijd echter nog niet ge heel voltooid. Het is nu dezer dagen gereed geko men. Het bestaat uit een diepen beton nen bak, waarin vischjes zullen zwem men. Een omhoogstaand muurtje, waar in een steen gemetseld is met de initia len J.B., is aan één der kanten van den bak gemaakt. Het geheel zal met hees ters beplant worden. Het gedenkteeken bevindt zich in den tuin voor het ge meentehuis, en is een eenvoudige, doch aardige vers:ering en aandenken aan den huwelijksdag. De Oranje Vereeniging heeft be sloten om' op 1 Mei( a.s. een filmvoor stelling te geven in het gymnastieklo kaal der O.L. school De films kunnen niet gegeven worden op den jaardag van H.K.H. Prinses Juliana, daar het dien dag in de naburige gemeenten Kamper land en Kats feest is. Men heeft het voornemen om de films 3 maal te laten draaien. Des middags één voorstelling voor kinderen, des avonds twee maal voor ouderen, KATS. Dinsdagmiddag te 3 uur arri veerde alhier de door het gemeente bestuur aangekochte motorbrandspuit. Deze spuit, op initiatief van de techni sche commissie van den provincialen brandweerbond keurig in orde gebracht, werd namens deze commissie aan de ge meente overgedragen door den heer Vis- scher, den deskundige van genoemde commisie. Bij het beproeven van de spuit op de weide van den heer D. Priester, het geen werd bijgewoond door het college van B. en W„ enkele Raadsleden, bene vens het volledige corps vrijwillige brandweer, o. 1. van den heer C. A. v. d. Maas, bleek dat de brandspuit een prachtige aanwinst voor de gemeente is. Wegens het slechte weer werd een ge deelte van de technische behandeling verder verklaard in de Raadszaal. De burgemeester heeft na afloop den heer Visscher dank gebracht voor den aan koop en de betoonde hulp, terwijl spre ker de hoop uitsprak dat, nu Kats in het bezit is van een uitstekende brandspuit, de brandweer in goede harmonie werk zaam zal zijn in het belang der ingeze tenen. Intusschen heeft het gemeentebestuur een nieuw gebouw voor de brandspuiten laten bouwen en tevens voor den aanleg van brandputten gezorgd. IJZENDIJKE. Zooals wij reeds eerder hebben bericht, wordt alhier het huwe lijk van het kroonprinselijk paar gevierd op 30 April, 1 Mei en 2 Mei a.s. Op Vrij dag 30 April, verjaardag van H.K.H. de Prinses, bestaat het programma uit sa menzang der schoolkinderen, een op tocht voor de jeugd, een concert door „Geduld Overwint" en een lampionop tocht. Des Zaterdags worden diverse volksspelen gehouden en concerteert we derom „Geduld Overwint". Ten slotte heeft op Zondag 2 Mei een festival plaats, waaraan door 9 muziekvereni gingen wordt deelgenomen. Tevens trekt dien dag de optocht uit waarvoor van alle zijden groote animo blijkt te be staan. Wet op devaluatiewinst aangenomen. Met 123 tegen 1 stem en 15 onthou dingen heeft de Kamer de wet aangeno men, waarbij belasting zal worden gehe ven van de winsten, voortvloeiende uit de devaluatie van den Belgischen frank. Autoroover bij achtervolging gedood. G sterochtend vijf uur bemerkten po litiemannen, dat twee individuen voor werpen uit een auto op de Place de la Concorde te Parijs roofden. Zooüra zij de politie bemerkten, namen de roovers de vlucht. Bij de achtervolging werd een der bandieten, de Italiaan Manzettge dood. Hij was een bekende van de Ita- liaansche justitie. De ander slaagde er in te ontkomen, vermoedelijk in een ge stolen auto. Bliksem in een kabelballon geslagen. Boven het vliegveld te Mailly is de bliksem in een kabelballon geslagen. De ballon, die op 600 m hoogte zweefde, kwam brandend beneden. De beide in zittenden kwamen om het leven. Joodsche organisatie ontbonden. De Gestapo heeft ontbinding gelast in geheel Duitschland van de Joodsche organisatie „Bnai Brith" een soort broe derschap, die in de negentiende eeuw opgericht was en die zich ten doei stel de, moreele en philanthropische ge dachten te verspreiden en die aanhan gers in Europa en de Ver. Staten telde. Verscheidene functionnarissen der orga nisatie zouden zijn gearresteerd. Het motief, dat tot deze maatregelen aan leiding zou hebben gegeven, zou zijn, dat „Bnai Brith" de deviezenwetten zou hebben overtreden!! „VOORLICHTING" VAN DE „STüRMER". De Joodsche perscommissie voor bij zondere berichtgeving schrijft ons: De Stürmer nummer 14 (April 1937) is voor het grootste deel gewijd aan de openlijke beschuldiging der Joden van ritueelen moord. De frontpagina bevat een teekening, waarop een kennelijk arische dame door een caricaturaal ge- teekenden Jood met een groot mes een snede in den hals wordt toegebracht. Het daaruit stroomende bloed heeft hij opgevangen in een grooten beker, voor zien van het Davidsschild, die reeds van het zuiver-Arische bloed overloopt. Een teekening op de tweede pagina toont hun, die dit nog niet mochten we ten, duidelijk aan, hoe men op ritueele wijze iemand vermoordt. Drie mannen Joden natuurlijk houden een meisje Arisch natuurlijk met den hals boven een emmer en met de bee nen naar boven, waardoor het bloed gamakkelijker kan worden opgevan gen. Het onderhavige nummer van de Stürmer houdt zich in het bijzonder be zig met een moord, die moet hebben plaats gevonden op de tienjarige Ger- trud Lenhoff in Quierschied in het Saar- gebied. Dat deze moord inderdaad een ritueele moord is geweest, wordt in het blad van Streicher „bewezen" door een zevental stellingen, die wij hieronder curiositeitshalve vermelden. 1. De moord op Gertrud Lenhoff werd niet onderzocht. Men kon hem ook niet constateeren, omdat men toentertijd (1903) nog weinig afwist van een Joodsch vraagstuk en, een Joodschen ritueelen moord. 2. Het meisje werd op een andere plaats vermoord, dan later het lijk werd gevonden. Indien men de geschiedenis der ritu eele moorden leest, bemerkt men, dat dit een typisch Joodsche methode is om zich van een alibi te verzekeren. 3. Het lichaam droeg de kenmerken, die regelmatig het gevolg zijn van ritueele moorden, b.v. ;de .slachtsnede in den hals, die door een „vakman" was toege bracht, 4. De moord had plaatsgevon den omstreeks het Joodsche Paasch- en Poerimfeest, een tijd, die gebruikelijk is voor Joodsche ritueele moorden. 5. Het lijkje van Gertrud Lenhoff was vol komen uitgebloed, hetgeen begrijpelijk is, daar de Joden het voor ritueele doel einden gebruiken. „Het bloed was reeds op een bijzondere wijze gebruikt". 6. Uit de heftige agitatie van den Jood Si mon, wien men over dezen moord sprak blijkt, dat hij van den ritueelen moord heeft geweten, indien hij niet zelf de moordenaar was. 7. „Vergelijkt men den moord Lenhoff met andere ritueele moorden dan lijkt hij in alle bijzonder heden verbluffend veel op deze. De moord op Gertrud Lenhoff was een ri tueele moord". Ter officieele goedkeuring van derge lijke schrijverij bevat deze editie een schrijven, in facsimile onderteekend door den Rijksleider der S.S. minister Himmler. "Wanneer in latere jaren aldus dit aanbevelingsschrijven de geschiedenis van de wederopwekking van het Duitsche volk wordt geschreven en de komende generatie niet meer zal kunnen begrijpen, dat het Duitsche volk eens den Joden vriendelijk gezind was, zal worden vastgesteld, dat Julius Strei cher en zijn weekblad Der Stürmer een belangrijk deel van deze voorlichting over den vijand der ménschheid hebben verricht Dat trouwens het pornografisch ge- middelen wasschen, welke geen alkali en geen kalkzeep in het haar achterlaten en zor gen, dat het niet donkerder wordt, dus met '/oor blondines wordt bijzonder aan-' bevolen: "Shampodor Blond-Speciaal" groen - witte verpakking), 20 cent per pakje. (Ingez. Med.] schrijf van Julius Streicher steeds meer de goedkeuring vindt van officieele lei ders in Duitschland, blijkt duidelijk uit het feit, dat in een der vorige edities van de Stürmer een soortgelijk, schrij ven werd afgedrukt van Viktor Lutze, het hoofd der S.A., en uit het feit, dat voor het Rijksinstituut voor Geschie denis van het nieuwe Duitschland Julius Streicher op 14 Mei a.s. zal spreken over „de praktijk van den strijd tegen de Joden. Krantenverkoopers moeten „Ariër" zijn. De voorzitter van de perskamer te Berlijn heeft voorgeschreven, dat de verkoopers van kranten en tijdschriften van „Arische" afstamming moeten zijn. Oorlogsschepen worden voorzien van een gasdichte brug. De schepen der Britsche marine Zul len worden voorzipn van een „gasdich te" brug, zoodat de bemanning tijdens het gevecht geen gasmakers zal behoe ven te dragen, aldus meldt de „Daily Herald". Het systeem zal bij wijze van proef worden toegepast op de „Warspite", welk schip op het oogenblik te Ports mouth wordt vernieuwd. Behalve dat het verhoogde veiligheid voor de be manning beteekent, zal het geven en uitvoeren van orders er door bespoedigd worden. Wanneer de officieren gasma kers dragen, bestaat er immers altijd gevaar, dat hun orders verkeerd begre pen worden. Een ongepaste aardigheid. Een ongepaste grap, die in de Ween- sche binnenstad pijnlijk opzien heeft ge baard, doch voor den toestand te Wee- nen veelzeggend is, heeft zich, naar on ze Weensche correspondent meldt, Zondagavond afgespeeld voor een van de voornaamste Weensche hotels. Twee Engelsche grondeigenaars wierpen uit hun hotelkamer geld, van de kleinste tot de grootste munten en daarna ook bankbiljetten op straat. Het gerucht hiervan verbreidde zich snel door de stad en honderden stroomden samen voor het hotel en vochten om iets van het geld machtig te worden. Onder de ze lieden trof men welgekleede vrou wen en mannen, die uit de nabij gelegen bars toegesneld waren. Daar' het ver keer gestremd werd en er zich walge lijke tooneelen afspeelden, kwam de po litie tusschenbeide, ook bij de beide En- gelschen, die een tikje beschonken wa ren en verklaarden niet vermoed te hebben, dat dergelijke kleine bedragen voor de Weeners zooveel waarde zou den hebben. De twee mannen zijn den volgenden ochtend vertrokken. Prins Nicolaas gaat naar Italië, Prins Nicolaas de broer van koning Carol van Roemenië die thans Nicolaas Brana heet (hij is van al zijn prerogatie ven vervallen verklaard wegens een morganatische huwelijk) is voornemens Boekarest Zondag per vliegtuig te ver laten. Hij zal zich eerst naar Weenen begeven en eenige dagen in de Ween sche hoofdstad blijven, alvorens zijn reis voort te zetten naar Italië, waar hij zich in de buurt van Milaan zal ves tigen. Zijn echtgenoote zal Boekarest eenige dagen eerder per trein verlaten, en hem in Weenen ontmoeten, De kosten van levensonderhoud gestegen. De „Popoio d'Italia" meldt, dat het te voorzien is, dat binnenkort de salaris sen en loonen zullen moeten worden verhoogd, aangezien de kosten^ van het levensonderhoud nog steeds stijgen. De algemeene verhooging van de kos ten voor levensonderhoud zal door den centralen corporatieven Raad op 30 Mei worden besproken. Het blad meldt nog, dat Mussolini zelf zich met deze kwestie heeft bezig ge houden na zijn terugkeer uit Afrika. Hij heeft de belanghebbende organisaties uitgenoodigd vóór einde Mei het vraag stuk van de aanpassing der salarissen te regelen. Vier schoolkinderen verbrand. Een brand, die gisteravond uitbrak tijdens een filmvoorstelling in een school in het plaatsje Killinginoeme (Estland), heeft tot dusver vier dooden geëischt. Tien kinderen werden levensgevaarlijk gewond. Bovendien werden nog 70 kin- deren min of meer ernstig gewond. Het vuur. dat waarschijnlijk door .zelfontbranding van de film is ont staan, greep met razende snelheid oiö zich heen, zoodat onder de aanwezigen een paniek ontstond.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6