UW SLAAP wmmtmBM, BUITENLAND. tfllSSINGEN. WALCHEREN. BELG1E. DUITSCHLAND. ENGELAND. BEURS VAN AMSTERDAM. SPANJE. S- S- JAPAN. Mijnhardt's Zenuwtableüten schage; G. den Toonder; P, D. Linden- bergh; J, L. Lindenbeghvan Oeveren; D. Remijnse; L, Remijnsede Regt; J. Kloosterman; C. Abrahamse; H, Flipse- Saaman; P, WestveerFlipse; J. Flp- se; L, Westveer; J. van StrienBoot; C. van Strien; A. Dalebout; C. C. Bur- gelv. d. Kreeke; G. Burgel; P, I. Se- ghersBraat; J. Saaman; M, Dalebout; M. Goetheer, allen Wolphaartsdijk; J, Mesu, J. Mesu en J. A. Wisse, Nieuw- en St, Joosland. De Communistische partij: W, P, Ver gouwe, J, Vergouwe—Steketee; M, de Nooijer; N, de Nooijerde Buck; W, M. Goeman; K, Adriaanse; F, Geldof; W, M. Fondse't Groen; C. Fondse; W. P, de Bukviel; H. C. v. d. Sorgt; L. GoemanMaas; G. J, Lambertz; F. J. Lambertzde Kuiper; L. Munter; E, J. MunterWedts de Swart; N, de Munck; H. Metzon; H. Steketee; A. Zwigtman; H, M. Verswijveren; C, Verswijveren H ldert; W, C. van BoelenGoeman; D. Smolders; J. v. d. Putte; M, v, d. Putte; A. Zweden; A. J. de Bree; P, Geldof; wed. J. M, Adriaanse, allen te Middel burg. Nationale boeren, tuinders en midden standspartij: {lijst Vervoorn): H. J. v. d. Maas; P. Zuidweg; en J. H. v. d. Maas, allen te Kits; J. D, Ver burg en J. M. Jonker te Kortgene; H, Geuze te Tho- len; A. Gaakeer en D. Gaakeer, beide St. Maartensdijk; F. van Zee; A. P. Does v. d. Velde; L. J. LansenBevelander; D. Lansen; J. P. van HeseDoes; J. van Hese; A. M. DagevosDoes; H, Does; R. DoesKu:ler; M. W. Does; C. Rijps, M. RijpsGeernaert; C. T. Voort; J. van ZeeBerker; G. J. A. v,an Zee van Sabben, allen Goes. Christ. Nat. Actie (lijst H. Visscher): B. de Nooijer; C. de Wolf; I. de Lange; D. Rijkse; J„ P. C. de Wijs; P. de Wijs; A. Êarentsen; P. Dingemanse; W. Spruijt, C. J. van L:ere; L. Schut; J. Coppoolse; A. Dijke; Th. van Moolen- broek; Adr, BuijjfcR. H. H. Siegers; W. Bimmel; G. Geerse; J. Janse; S. San ders; G. de Nood; A. Hollebrandse; J. Muchielse; J. Gilde; P. Janse; L, J. Lindhout; P. J. v. d. Bosse; P. Kodde en S. J. de Rijke, allen te Middelburg. Nat. Rad. Verbond „Algemeen Be lang" (lijst N. KraakSteeman): R. Moerman, Wolphaartsdijk; J. H. Th. Wiegel; F. A. WiegelWiechers; D. Verheule; A, S. de Vos; J. van Graaf- eiland; H. T. Slootmans; A. J. v,an We zel; P. A. Blanker; C. Blanker; A. La- bruyère; M. Deist; M. Schrijver; W. C. Hajen; C, Minet; A. W, Dert; A. van Sorge; J. Sukkel; H. J, P. Meulmeester, F, Maljers; J. Maljers; A. C. J. Mal- jers; W, Caljouw; E. Blaas; alle Mid delburg; J. Eggebeen; A. Verburg; D. Schippers Dzn., ,alle Wolphaartsdijk. Nationaal Herstel, (lijst dr. Emmens): mr, W. K. H. Dieleman, C. L. Adriaan- se-Bergansius, A. Loman-Van Nieuwen- burg; A. RltmanMeijer; T. Ver- heijdenWindt allen Middelburg; v. d. Stadt; A. Smits; M. H. SmitsMaes; N. van Everding; R. M. van Everding; C. S. N. de Jong van Beek en DonkWes- selman; L. C. LacombléHoogstad; A. E. J. Lacomblé; J. A. v. d. Schaft; R. J. C. van der Schaft; W. J. Agterberg; L. AgterbergHendriks; G. J. v. d. Schaft, G. J. ten Bockel; B. T. Louis, allen Vlis- singen. Esperanto, De landelijke vereen'ging „NeerLanda Esperanto Gruparo" meent, dat in Zee land de esperanto.-beweging nog te wei nig vorderingen maakt. Teneinde nu de Zeeuwen in ruime mate met het espe ranto kennis te laten maken, zal de eerstkomende weken de esperanto pae- dagoog mr. Pragano uit Boekarest vol gens de Cseh-methode, het esperanto komen leeren. Gisteravond vond in het Miljitair Tehuis voor vele belangstel lenden een proefles plaats. Wethouder M. H. Boasson heeft na mens het gemeentebestuur een inleidend woord gesproken. Spr. zeide niet anders dan sympathie te kunnen hebben voor 't esperanto. Spr. hoopte, dat de cursus het gevolg zal hebben, dat ook hier een afdeeling opgericht wordt. Het gemeen tebestuur zal, waar eenigszins mogelijk, zijn medewerking zeker gaarne verlee- nen. Mtevr, Isbrücker heeft daarna ge wezen op het nut en de noodzakelijk heid van de wereldtaal in het algemeen. Spr. wees er, met verschillende voor beelden op, dat u't alles de behoefte aan één taal blijkt. Bovendien zou dit laatste een niet te onderschatten prac- ische, economische besparing geven, terwijl ook de internationale toenade ring door het esper.anto in hooge mate bevorderd wordt. Spr. heeft vervolgens in 't kort ge schetst hoe dr. Zamenhoff het esperanto heeft opgebouwd en voorts een heele reeks voorbeelden opgesomd, waaruit het nut en de noodzakelijkhe:d van dez-e taal bleek. Een prachtig systeem om het esperau to te leeren is de Cseh-methode; op ge zellige en prettige wijze kan men zich deze nieuwe taal eigen maken zonder leerboek. De bedoeling nu is, dat mr. Pragano volgens deze methode alhier een korte cursus zal houden. |Mr. Pragano g'af tenslotte een proef les, waardoor de aanwezigen kennis konden maken met de geestige wijze en gezellige manier waarop deze docent, al converseerende,allen de eerste es- peranto-woorden en -zinnen leerde. De kwartjes terug. Het is gebleken, dat de twee rolletjes centen verleden week Donderdag na mens een marktkoopman op 't postkan toor alhier zijn gevraagd. Zooals wij toen meldden, werd in plaats van een der rolletjes centen een rolletje kwartjes ge geven. Heden heeft de marktkoopman, die deze vergissing heeft ontdekt, de kwar tjes op het postkantoor terug bezorgd, De heer I. van Bel alhier is tegen 15 Mei a.s. benoemd tot chef-badmees ter aan het gem Natuurbad te Borculo. DE WERKLOOSHEID. Bij de arbeidsbeurs staan deze week 523 personen als werkloos ingeschre ven tegen verleden week 542. Bij de werkverschaffing werken 69 personen. GRIJPSKERKE. Woensdagavond hield het inusschengilde zijn jaarver gadering. Uit het verslag bleek dat er ruim 5500 musschen waren ingeleverd. De aftredende bestuursleden werden herkozen. O. EN W. SOUBURG. De Emma- bloemverkoop heeft alhier opgebracht ruim f 92. EEN ONTMOETING VAN HITLER EN MUSSOLENI? Göring zou te Rome spreken over een conferentie te Berchtesgaden op 4 Mei. Te Berlijn doet volgens Havas het gerucht de ronde, dat generaal Göring, die gistermorgen naar Italië is vertrok ken, door Hitler met een vertrouwelijke opdracht is belast. Men beweert, dat Göring een bespreking zal hebben met Mussolini, om een datum vast te stellen voor een ontmoeting tusschen den Duce en Hitier, De Berlijnsche correspondent van de Times heeft, naar hij gisteravond meld de, vernomen, dat er onderhandelingen aan den gang zijn voor een conferentie tusschen Hitler en Mussolini te Berch tesgaden, op 4 Mei. Daarom is Göring per vliegtuig naar Rome vertrokken. Zooals men weet, heeft Mussolini het bezoek, dat Hitler hem in 1933 te Ve netië heeft gebracht nog nimmer beant woord. Men vermoedt, dat Hitier een persoonlijke gedachtenwisseling met Mussolini wil hebben over de gemeen schappelijke politiek van de beide lan den, waartoe de beide staatslieden in September van het vorige jaar hebben besloten en in het bijzonder over de toepassing van deze politiek in Midden- Europa. De nieuwe minister van justitie, In de plaats van den liberaal Boves- se, die tot gouverneur van de provincie Henegouwen werd aangesteld, is mr. De Laveleye, voorzitter van het bestuur der liberale partij, minister van justitie ge worden. Deze benoeming heeft in poli tieke kringen te Brussel nogal wat ont stemming te voorschijn geroepen. Het schijnt, dat mr. De Laveleye bij veje politici niet persona grata is, en bo vendien werd er onlangs door het hoofdbestuur der liberale partij een mo tie aangenomen, houdende, dat de por tefeuille van justitie moest worden toe vertrouwd aan een liberaal kamer- 1 i d. Mr. De Lavelye nu maakt niet deel van het parlement uit. De nieuwe minister van justitie had Woensdagochtend, naar de N.R.C meldt, den eed ten paleize zullen afleg gen. Dinsdagavond was hij echter tijdens een door Koning Leopold bijgewoonde soiree in het Fransche gezantschap on wel geworden en zelfs inbezwijming ge vallen. Woensdagmiddag was zijn toe stand veel verbeterd. De eedsaflegging zal zeer waarschijnlijk niet voor het einde van de week kunnen plaats heb ben. In den loop van gistermiddag kwamen de liberale fracties van Kamer en Se naat bijeen ten einde den politieken toestand, mede in verband met de be noeming van mr. De Laveleye te be spreken. Het blijkt wel, dat de gematig den den doorslag wisten te geven, want na 2^ uur discussie werd aan de pers een communiqué meegedeeld, volgens hetwelk de vergadering haar vertrou wen heeft uitgesproken in den nieuwen minister van justitie, die wegens onge steldheid de vergadering niet kon bij wonen. De fracties wenschen hem een spoedig herstel toe. EEN NIEUWE ANTI-JOODSCHE CAMPAGNE? Het schijnt, dat een nieuwe campagne tegen de Joden te wachten staat nu de Joodsche organisatie Benaiberiss, die overal in Duitschland afdeelingen heeft voor liefdadig werk, opgeheven is. De Joodsche rabbie dr. L. Beck, die voor zitter is van de Vereenigde Joodsche lo ges in Duitschland en ongeveer 60 ande ren, onder wie de leiders van de afdee ling te Berlijn en verscheidene vrouwe lijke chefs zijn verleden Maandag in hun huizen gearresteerd. Zij werden overge bracht naar de hoofdloge, waar zij door de geheime politie werdn ondervraagd en zij werden na eenige uren allen weer op vrije voeten gesteld. Alle loges wer den door de geheime politie bezet en onderzocht, waarna alle deuren werden verzegeld. Er is niets meer over deze zaak gepubliceerd dan de mededeeling, dat de loges opgeheven waren en de geldmiddelen geconfisceerd. Het is niet bekend of deze confiscatie slechts tijde lijk zal zijn of niet. Hetzelfde geschied de met de loges in de provincie. De opheffing van de loges zal direct ernstige gevolgen hebben voor de Jood sche gemeenschap omdat hierdoor een eind is gekomen aan een groote en doel treffende organisatie voor hulpverlee ning aan het steeds toenemende aantal Joden, die geen raad meer weten. Een ander voorteeken van toenemen de strengheid tegen de Joden is de re cente order van de geheime politie waar door alle vergaderingen van Joodsche organisaties tot midden Juni verboden worden, met uitzondering van de cultu- reele bedrijvigheid van den Joodschen £ulturbund. Hierdoor wordt bij voor beeld het onderwijs in vreemde talen aan Joden, die van plan zijn te emigree- ren, onmogelijk gemaakt. Ook deze or der is niet officieel gemotiveerd maar den leden van de Joodsche gemeente is te verstaan gegeven, dat dit bedoeld is als een represaille tegen de herleving van de anti-nationaal-socialistische cam pagne in het buitenland, in het bijzonder in de Vereenigde Staten. („N. R. C.") Buitenlandsche bladen in beslag genomen. Op bevel van de politieke politie zijn onder meer de volgende edities van buitenlandsche bladen bij aankomst te Berlijn in beslag genomen: De „Soir" (Brussel) van 18 April de „Sunday Times" (Londen) van 18 April, de „New-York-Times" van 9 en 10 April de „Berlingske tidende" (Kopenhagen) v. 18 Apr. de „Politiken" (Kopenhagen) en de „Dagens Nyheter" (Stockholm) van 18 April, de „Daily Express" „Da ly Mirror"; „News Chronicle" en „Daily Telegraph" (alle Engelsche bla den van 19 April, „Aftenposten" (Oslo) 17 April en verscheidene Fransche bla den van 19 April. Men weet nog niet welke de redenen zijn, die tot deze inbeslagnemingen heb ben geleid. De klontjes voor de eerewacht. De 32.000 Britsche soldaten, die op 12 Mei langs de route van den kronings stoet staan opgesteld, moeten óók eten. Ieder hunner krijgt in zijn etenszak: een broodje met kaas, een geraspt broodje, een reep chocola en twee appels. Ze mo gen deze spijzen echter alleen maar nut tigen op geschikte momenten niet bij voorbeeld als de stoet passeert en dan alles tegelijk. Maar bovendien be schikt ieder over twee klonten suiker en mogen ze knabbelen (of zuigen) wanneer ze maar willen. (Tel.) Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van he- den; beteekent: geen noteering ontvangen. Denemarken Oblig. 1926-5 102%102% Amsterdam 1934-4% 101101 Zeeuws Hyp B-4% 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 52%—5'2% A Pref. Jurgens A 127%127% A Ned. Gist- en Spiritusf. 475480 A De Schelde N.B. 59%59% C Am. Smelt en Ref. 65%66% A Born. Sum. IJ.M. 207—208% A Houth. Alberts 109 C Union Pac, Rr. 106%—107% C Int. Nickel Cy. 46%—47% Ned. 1000-4 101%—101% O. Indie 34 1000-4 101%—101% Engeland 1960-90 4 82%—«3 A Kolonia'e Bnk. 7779 A N.I. Hbk. 1000 161%—164% C Ned. H.M. 1000 194%—194% A v. Berkels Pat, 5555% C Cahé-Delft 85-85% A PhiPps Gem. B. afg 339%-343%-47% C Unilever 163%164-% C Am, Car en Foundry 4444%-% C Anaconda Cop. 42%43%-% C Bethlehem St. 67%68%-69 C Kennec Copper 43%43%-44 C U. States St. C. 84%—85%-% C North Am. Cy. 19%20% A Kon. Petr. Mpij, 420%421-24 C Contln. Oil Cy. 3434%-% C Phillips Petr. Comp. 4242% C Shell Union O.C. 23-23%-% C Tide Water Ass. Oil 14%<14%-% A Ned. Scheepv. U. 134%(137%-39 A H.V. Amsterdam 498%501-498 A Java Cult. Mij 228%235-33 A N.I. Suiker U. 167—171%-70% BEURSTHERMOMETER DONDERDAG Philips Amerika Obl-Markt— Suiker - Wettig. Markt Schepen Tabak Rubber Koninki, H.V.A. Gedeponeerd A Deli Batavia 253%262-64 C Deli Mij, 1000 322%—326-27 A Senembah 342%340%-42 C Baltimore en Ohio 26%27% C Southern Pac. Cy. 43%44% A Southern Rlw. 29%29% A Amst. Rubb. C. 306%—308%-11% A Deli-Bat. Rubb. 265266-74 A Serbadjadi S.R. 185%—181 -82% WISSELKOERSEN. Heden gister Londen 9.01% 8.99% Berlijn 73.40 73.43 Parijs 8.12 8.12 Brussel 30.85% 30.81% New-York 1.82% 1.82% BEDREIGEN DE REGEERINGSTROEPEN TOLEDO? Van regeeringszijde wordt uit Madrid gemeld, dat de regeeringstroepen van 't Zuiden komende hun opmarsch naar To ledo (Zuidelijk van Madrid gelegen) heb ben hervat. Zelfs wordt gemeld, dat de militietroepen de stad tot op 3 kilome ter zijn genaderd. De voorposten zouden hier en daar zelfs de eerste huizen der buitenwijken bereikt hebben. Dit lijkt echter niet geheel waarschijnlijk, want dan zou de opmarsch wel buitengewoon snel verloopen moeten zijn. De krijgs verrichtingen zouden in het geheim ten uitvoer zijn gelegd. De artillerie van de regeering blijft Toledo onophoudelijk beschieten. Van regeeringszijde wordt gemeld dat vijf kruithuizen en drie opslagplaatsen voor munitie in de lucht zijn gevlogen. Ook 't militaire hospitaal werd ernstig getrof fen, terwijl de luchtmacht verscheidene gebouwen gebombardeerd heeft. Eenige weken geleden reeds kwamen er van dit front berichten volgens welke de regeeringstroepen Toledo bedreigden. Nadien echter hoorde men niets meer van dit offensief. De tijd zal leeren of de opmarsch thans een bedreiging voor Toledo vormt. De toestand aan de Baskische kusten. Tengevolge van een zwaren mist zijn ook gisteren aan 't Baskische front geen gevechten van beteekenis geleverd. De meeste belangstelling blijft van dit front uitgaan naar de pogingen van de schepen kische kust te verbreken. Volgens uit om de blokkade der havens aan de Bas- Bilbao ontvangen berichten zou het En gelsche stoomschip „Nialsea Vala" (3900 ton), komende uit Antwerpen, met een groote lading levensmiddelen, gisteren in de haven van Gijon binnengeloopen zijn. Ook in het Lagerhuis is de blokkade van Bilbao weer ter sprake gekomen. De minister van marine zeide o.m. dat hij Franco er van in kennis heeft gesteld, dat dipns bestuur verantwoordelijk ge steld zou worden voor ieder verlies, dat door de Britsche koopvaardijvloot zou kunnen worden geleden door zijn sche pen, of dit nu in de territoriale wateren of in volle zee zou zijn. Op een vraag der, antwoordde Hoare, dat de mijnen- van den liberalen afgevaardigde, Man- velden, waarover de admiraliteit berich ten heeft ontvangen, zich" in de Spaan- sche territoriale wateren bevinden. Het bombardement van Madrid. Gisteravond is officieel medegedeeld, dat tengevolge van het bombardement van Madrid 32 dooden zijn gevallen. De meeste granaten zijn in het centrum der stad gevallen. Het aantal gewonden is zeer groot, de meesten hunner hebben vreeselijke verwondingen van levensge vaarlijken aard bekomen. In den loop van den middag is 't bom bardement voortgezet, echter met tus- schenpoozen. Wederom zijn slachtoffers onder de burgerbevolking gevallen. Een granaat kwam tot ontploffing op drie m afstand van een tram, welke doorzeefd werd met splinters, waardoor een twin tigtal personen gewond werd, van wie drie of vier levensgevaarlijk. Op twee honderd meter verder werden twee vrouwen uiteengereten. Het aantal slachtoffers kan geraamd worden op 250 dooden en gewonden. De koelbloedigheid der Madrilenen is be wonderenswaardig. De brandweer heeft een snelle hulpdienst georganiseerd. De artillerie der opstandelingen maakt thans gebruik van kartetsen, waardoor het aantal slachtoffers aanzienlijk groo- ter wordt. Mijnen voor alle regeerings- havens? Volgens een door den opstandelingen zender te Tetoean verspreide mededee ling heeft de Junta te Burgos de buiten landsche regeeringen doen weten, dat de rechtsche oorlogsschepen voor alle havens der regeering mijnen zullen leg gen. De oprichting van een nieuwe partij door Franco. Het besluit van generaal Franco, alle politieke partijen, die hem steunen, te vereenigen in één groote partij, de „Fa- lange Espanola Traditionalista y de la J. O. N. S." beteekent ontegenzeggelijk zoo meldt de Reuter-correspondent een overwinning voor de Spaansche phalanxisten, de fascisten, die vergele ken kunnen worden met de Italiaansche zwarthemden en de Duitsche S. A. en De naam van de nieuwe partij bestaat niet alleen uit den naam „Falange Espa nola", die niet veranderd is, doch tevens wordt er de ,,J. O. N. S." in genoemd, de nationale vakvereenigingsjeugd, wel ke partij georganiseerd is om de denk beelden van Franco onder de massa's ingang te doen vinden. De eenige bij drage der traditionalisten in den naam der nieuwe partij is het woord „traditio nalista". Bovendien wordt in de inleiding van 't decreet uitdrukkelijk gezegd, dat de „26 punten" der phalanxisten den grondslag vormen van het programma der nieuwe partij. De Carlisten, en monarchisten, die aan hangers zijn van een restauratie der dy nastie van Alfons XIII, heeft dit ten zeer ste verrast. Men gelooft, dat Franco s rede den aanvang vormt van een groote politieke manoeuvre, de vorming van een nieuwe regeering ten doel hebbend. Stervend piloot sleurt zijn te genstander mee. Aan het front van Teruel heeft een jachtvlieger van de regeering, welke door een kogel doodelijk gewond was, zich met zijn toestel op zijn tegenstan der, een driemotorige bommenwerper van de opstandelingen, gestort. Beide toestellen vielen te pletter. Haringvloot door een taifoen geteisterd De Japansche haringvloot is door een taifoen geteisterd, terwijl zij aan het visschen was in de zee van Ochotsk aan de Zuidwestkust van Sachalin. 47 vis- is weer rustig en Uw zenuwen worden ge kalmeerd en gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog (Ingez. MecL) schers zijn om het leven gekomen, ter wijl 57 nog worden vermist. Men vreest dat nog meer visschers om het leven zijn gekomen. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. De wonderen van het heelal.. 1° Middelburgs Schuttershof is gisteravond de den volke als wonder baarlijk aangekondigde film van de wonderen des heelals vanwege het Na tuurkundig Gezelschap te zien gegeven, Dr. Raimond, de kundige directeur van het Haagsche Zeiss-planetarium, heeft eerst bij enkele voortreffelijke lantarenplaatjes een wèl-veorgedragen populair-wetenschappelijke nuts-lezing gehouden, die zeker heel aardig mocht heeten al is het de vraag of hij, die z'n H.B.S.-kosmografie nog niet geheel vergeten was, veel nieuws gehoord heeft. Daarna is dan echter die met on geduld verbeide film vertoond een Ufa-kultuurfilm uit den tijd dat de bui tenplaneet Pluto nog niet ontdekt was, en dus al zoo om en de bij een jaar of zes oud. De projectie liet veel, zoo niet- alles te wenschen over, en wanneer men den afstand tusschen de astrono mische kennis en het filmisch inzicht van de vervaardigers dezer rolprent in getallen zou moeten uitdrukken» dan zou het waarschijnlijk aan te bevelen zijn, óók maar met lichtjaren te gaan werken Er was een ongewoon groot publiek opgekomen maar dat dit in z'n geheel opgetogen of, om in den stijl te schrij ven, in de wolken was, wagen wij te be twijfelen. En volkomen onbegrijpelijk, mag dat niet heeten. LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit zijn met ingang van 1 Mei a.s. bevorderd: tot luit.-kolonel der mariniers, de ka pitein der mariniers F, Lugt, tot kapi tein der mariniers, de Ie luit, der mari niers W. J. van Rhijn, tot hoofdofficier van den marine stoomvaartdienst le kl. de hoofdofficier 2e kl. D. W. Kwak, tot hoofdofficier van den marine- stoomvaartdienst 2e kl. de hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst 2e kl, titulair W. Dollekamp en de officier van den marinestoomvaartdienst le kl. J. ten Cate. Bij beschikking van den minister van defensie a.i. zijn de volgende plaatsingen gelast: met 24 April a.s.: de officier van gezondheid 2e kl. J. H,^ H. Lamers a. b. Hr. Ms. „Hertog Hendrik Met 1 Mei a.s.: de officier van ge zondheid 2e kl. M. J. Nubé a. b. Hr. Ms. „Nautilus" en met 3 Mei a.s.: de luit. ter zee 2e kl. J. R. L. Lebeau te Rotterdam. Wordt Hr. Ms. „O 6" uit de vaart genom'.n? Volgens de Heldersche Crt. bestaat het voornemen Hr. Ms, onderzeeboot „O 6" uit de vaart te nemen. Hr. Ms. „O 6" werd in het jaar 1916 bij de Kon. Mij. „De Schelde" gebouwd. Haar inhoud bedraagt 181 ton, terwijl zij aan gevechtsmaterieel bezit een mi trailleur van 40 mm en 3 torpedolan- ceerbuizen. De lengte is 58.5 tn.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2