BUITENLAND. J. M. POLDERMAN, lEEUWSCH-VLAANDEREK W.Ü, PERSKRONIEK. Uit de Goesche Courant een halve eeuw geleden, BELGIË. DUITSCHLAND. ENGELAND. De bewapening heeft de begrooting overhoop gehaald. wenschen een bedrag van 1000 te re serveeren inzake het havenbedrijf. Over wijziging der begrooting 1936 volgde een langdurige uiteenzetting. De voorz. lichtte de verschillende posten nader toe. Telkens moest er meer uitge geven worden dan er geraamd was. De heer V ersprille merkte op, dat er verleden jaar o.a. meer macadam be steld is dan noodig was. Er is een grens en er moet de hand aan gehouden wor den. De heer H eij b o e r onderschreef deze woorden. De heer S a 1 o m zeide, dat, als de gemeente-opzichter zegt, hoe het moet, men zich aan diens uitspraak te houden heeft. Enkele voorname punten, welke de voorz. besprak, werden aangehouden tot het einde der vergadering. Er was een verzoek ingekomen van de zwemclub „De Zandkreek", waarbij deze aan den Raad vroeg, een subsidie te ge ven van 50 per jaar, met ingang van 1937, daar deze vereeniging voornemens is om aan de kinderen der beide hoog ste klassen van de o. 1. school onder richt te geven in het zwemmen. B. en W. stelden voor, deze subsidie tot we- deropzeggens te geven. De heer Dorst maakte bezwaar tegen het gevraagde. Hij wil wel subsidie geven, waar het be treft toezicht op het zwemmen der jeugd. Ook de heer Versprille kon zich met het adres niet vereenigen. Het zet de deuren open voor alle vereeni- gingen om aan te kloppen. De heer Boot zag dat eveneens zoo in. Het voorstel van B. en W. werd ver worpen. B. en W. stelden daarna voor aan de zwemclub voor te stellen een hernieuwd verzoek tot den Raad te rich ten, waarin sprake is van toezicht op schoolkinderen en onderwijs. Dit werd aangenomen. Het gymnastieklokaal werd beschik baar gesteld aan het muziekgezelschap „E.M.M."; aan'de Kortgeensche Oranje Vereen, en aan de gymnastiekvereeni- ging „Ó.K.K.", zulks op verzoek dezer 3 vereenigingen, welke in die zaal in den loop des tijds voorstellingen en uit voeringen willen geven. Er werd een verordening vastgesteld op de heffing en invordering van rech ten inzake de besmettelijke ziektenwet. Daarna kwam aan de orde: aankoop grond ten laste der wegsverbe- ring. B. en W. stelden voor te koopen: 1. het erfpachtsrecht van 3 perceeltjes grond, eigendom van de heeren Z. C. Salomé Sr. en Jr. voor 203. 2. het eigendomsrecht van dat perceel, eigendom van het ambacht Kortgene, voor 287.50. 3o Het m eigendomsrecht van den hoofdweg en het voetpaadje a 200. Samen 690.50. Voor de gemeente zal dit plm. 148 kosten, daar de andere kosten door de provincie betaald worden. Bij den aankoop is het plantrecht in begrepen, doch niet de bestaande hoo rnen. Getracht zal worden, ook deze in eigendom te verkrijgen. Aldus werd be sloten. De heer E. J. van de Linde vroeg toe stemming, om zijn hoefstal tijdelijk op gemeentegrond te plaatsen. Dit werd toegestaan, onder voorwaarde dat deze bij de eerste aanzegging moet worden, opgeruimd. De begrooting 36 van het B. A. werd gewijzigd. De rekening van het B, A. over '36 werd den Raad aangeboden. Er werd een commissie benoemd van onderzoek, waarin zitting hebben de heeren Heij- boer en Wolse: 'Het kohier hondenbelasting '37 werd vastgesteld op 177,50 met 37 honden. JAan den heer F. Zuijdijk werd wegens aanstaand vertrek uit de gemeente eer vol ontslag verleend als lid van de com missie van toezicht op het L. O. Aan den heer Dorst werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het stembureau. De voorz. dankte den heer Dorst voor de werkzaamheden, welke hij als zoodanig gedurende vele stemmingen verricht heeft. De heer A. A. Schuit werd tot lid van het stembureau benoemd. Er moest daarna nog een 2de plaatsverv. lid van het stembureau benoemd worden, zulks wegens vertrek van den heer P. Wis- kerke. De heer Th. Wolse werd be noemd. Bouw van een nieuwe school. Hierop kwam een belangrijke bespre king aan de orde. De Z.L.M. wil gaarne beschikken over een gebouw voor land bouwonderwijs. Tot nog toe mocht de Z.L.M. over het gymnastieklokaal be schikken en over een klaslokaal der O. L. school om een cursus te houden in huishoudkunde. Maar dit voldoet de Z.L.M. niet, al stelt ze er prijs op, dat de gemeente de lokaliteiten ter beschik king stelt. De Z.L.M. wil nu op Kortgene een school bouwen voor huishoudkunde en deze in exploitatie brengen. Er zijn twee mogelijkheden: lo dat de gemeente deze school bouwt en 2o dat de Z.L.M. het zelf doet. De Z.L.M. zou eventueel deze school willen laten bouwen op het verleden jaar door de gemeente gekochte terrein aan den W. Achterweg. De heer H e ij b o e r stelde voor, om te trachten deze school op Kortgene te krijgen, als zijnde het centrum van Noord-Beveland. In beginsel werd be sloten aan de totstandkoming van de school medewerking te verleenen. Het Rijk (afd. P.T.T.) wilde een strook grond koopen op het terrein aan den «lectro-technicus Erkende Goes. Philips' Service (Ingez. Med.) West Achterweg, groot plm. 120 m2 om er een telefoonhuisje te plaatsen, daar de telefoon mettertijd geautomatiseerd zal worden. Verder was er een verzoek van den heer L. Vogelaar om op datzelfde ter rein een opslagplaats van timmerbenoo- digdheden te plaatsen a 1.25 per m2, B. en W. vonden dit bedrag te laag een oordeelden dat het voor eventueele andere koopers niet prettig is, dat er 'n bergplaats is. De Raad wil aan een prijs van 1.50 per m2 vast houden. Het aangehouden punt over de wijzi ging begrooting '36 kwam daarna aan de orde. Het onderhoud wegen- en voetpaden heeft 406 meer gekost dan geraamd was. B, en W. wenschen een bespreking of het systeem inzake de storting van ma cadam wel goed is. De v o o r z. vond het een onecono misch wegonderhoud, daar de macadam steeds wegspringt bij het toenemend autoverkeer. Hij stelde voor een proef te nemen met een stukje weg dat be werkt wordt met een teerproduct. Het deed den heer Versprille genoegen, dat dit punt ter tafel komt. Overal worden in Noord-Beveland de wegen en dijken met macadam be strooid men gooit graszoden in de put ten van den weg, welke opdrogen en verstuiven, waarna het weer een put is. Dit is in poldervergaderingen eenigen tijd geleden ook besproken. De Raad wil contact gaan zoeken met polderbesturen. Een aantal heeren zul len uitgenoodigd worden om plannen te komen bespreken over klinkerbestra tingen. Het initiatief werd in deze zaak over gelaten aan den voorzitter. Verder is de post: onderhoud woning van den ge neesheer boven de begrooting gekomen. Deze was geraamd op 100, doch er is 162 uitgegeven. De dokter wil nu go ten laten vernieuwen daar deze lekken. De voorz. vroeg den Raad wat ten deze te doen. De heer Boot zegde dat het water tot in de woning doordringt. Daarop stelde de v o o r z, voor, een begrooting te laten maken voor de ver nieuwing van de goot, welk voorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag wenschte niemand het woord. KORTGENE. In de ,afgeloopen week is het op de haven van Kortgene heel druk geweest. Er kwamen handen te kort om het werk klaar te krijgen; 'n ploeg werklui uit Wlssenkerke heeft geholpen. Er waren schepen met steen en zand in loss ng voor de vernieuwing van de Voorstraat, Molenpad en Lange- weg; er was een schip met kolen voor de Coöp. Kolenvereeniging alhier. Ver der verlading van vlas, stroo en aard appels enz. Ook op de landerijen heeft men het druk. Jammer, dat telkens de regen spelbreker is. De boeren hebben het druk om het land open te eggen, om aardappels te poten, te zaaien enz. enz. Al deze bedrijvigheden vallen dit j.aar bijna een maand later dan andere jaren. SLUIS. Na diverse bijeenkomsten van het Oranje Comité is men tenslotte tot het besluit gekomen om op 30 April a.s. de feestelijkheden welke op 7 Jan. jl. waren gehouden, voort te zetten ter ge legenheid van den verjaardag van Prinses Juliana. Tot dat doel had het Comité allereerst er naar gestreefd buurtcommissies in het leven te roepen. Slechts enkele straten hebben aan den oproep gehoor gegeven, zoodat deze in stellingen, weg'ens te geringe deelname geen voortgang konden vinden. Het Co mité bleef echter niet bij de pakken neer zitten en heeft thans een program ma samengesteld, dat zeer luisterrijk pleegt te worden. Het omvat nl.: 7.45 u. Opening door het muziekge zelschap Apollo met het Volkslied, ge speeld van den stadhuistoren; 8 u. Mu zikale rondgang door de gemeente; 9 12 u. Volksspelen, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn, zoowel voor oud als jong; 3 u. Groote optocht van ver sierde auto's, fietsen, reclamewagens, e.a. met muziek. 7—8 u. Concert van Apollo aan de Nieuwstraat, gevolgd door concert op de Groote Markt; 9.30 10.30 u. Fakkeloptocht met muziek en deelname der burgerij; 10,30 u. Schitte rend vuurwerk met als slotstuk „Leve Prinses Juliana", Van de brigade Sluis is overge plaatst naar de brigade te Steenbergen de marechaussee C. Francke. IJZENDIJKE. De Emmabloemcollecte bracht alhier f 55 op. N.S.B. EN REVOLUTIE, Uit een verslag in de N, Rott, Crt., welks strekking overeenkomt met die van een verslag in het Utr. Dagblad, citeert De Vrijheid (lib.) het volgende uit een door ir. Mussert op 8 April te Zeist gehouden redevoer ng: „De N. S, B. wil de vertegenwoordi ger van het kerkende volk zijn, zoo noodig met inzet van het leven. Als de weg versperd wordt, zal tenslotte het water over den dam gaan, want de N. S. B. heeft het recrt en den plicht te winnen". De Vrijheid teekent hierbij aan: „Waarom het leven ingezet bij een vreedzamen stembusstrijd? Is dit geen malle phrase of een be- dre ging met hetzelfde revolutioniyaire avontuur, dat de N. S. B. in de commu nisten zoozeer schuwt en laakt? In welk opzicht wordt de weg versperd Hebben nationaal-socialisten niet even goed stemrecht als liberalen en anti- revolutionnairen? Of is het niet beha len van de meerderheid hetzelfde als het versperd vinden van den weg? Dan is ook dit een opruiende bedreiging met een revolutionnair avontuur. Had dr. Colijn de mentaliteit v,an H'tler en was de Nederlandsche Overheid even hardhandig als die in Mussert's gebene dijd Duitschland, de Leider-in-spe zou alleen reeds om deze woorden in een concentratiekamp terecht komen. Aangenomen, d,at d't louter ijdel ge bral en dwaze blaaskakerij van Mussert is, zullen dan ook de volgelingen het zoo begrijpen? Wordt zoo het geest verwante publiek niet rijp gemaakt voor de revolutie?" Waarbij de Maasbode (r.k.) op h,aar beurt aanteekent: •„Oinlangs heeft een ander voorman van de N, S. B. verklaard, dat als zij eenmaal m,aar dertig zetels in de Twee de Kameer zou veroverd hebben, zij de macht in handen zou nemen. Met le gale constitutioneele middelen is dit on mogelijk. De uitlating van ir. Mussert is dus niet anders dan een verduidelijkende bevestiging van deze vroegere verzeke ring. Dit all.es is een welkome waarschu wing, om niet al te spoedig, het storm- sein neer te h,alen, ondanks plechtige verzekeringen. De N. S. B. 's nu eenmaal een staats greeppartij." DICTATUUR. Onlangs is melding gemaakt van een circulaire, welke door een illegale Duitsche groep, de „Deutsche Frei- heitspartei", verspreid heette te zijn, en die zich tegen het heerschende re gime in Duitschland richtte. Het De venter Dagblad wijst er op, dat in een commentaar uit het Derde Rijk op deze circulaire de nadruk gelegd werd op de onwaarschijnlijkheid dat de cir culaire werkelijk van een in Duitsch land bestaande organisatie afkomstig zou zijn. „Wie de toestanden in het derde rijk kent, zoo verzekert men ons, .zal oogenblikkelijk begrijpen, d,at van een werkelijke organisatie geen sprake kan zijn. Wel is waar behoeft niet te wor den ontkend, dat er in het rijk nog po- lit'eke tegenstanders van hét nationaal socialisme en zelfs nog overtuigde communisten bestaan, maar het wijd vertakte en hiatenlooze controle-sy steem der nationaal-socialistische par tij en al haar onderorganisaties is van dien aard, dat het ten eenenmale on mogelijk is, dat een geheime organisa tie van '.eenige beteekenis tegen den huidigen staatsvorm zou kunnen be staan, zonder ontdekt te worden. Door het systeem van de zoogenaam de blokwachters en de verdeeling van het geheele volk in groepen en cellen, die tot in de kleinste afdeelingen steeds onder toezicht en controle staan van 'n nationaal-socialijstisch vertrouwensman, is 't vrijwel uitgesloten, dat deze onte vredenen ook maar iets in het leven zou den kunnen roepen, dat op een partij verband gelijkt. Het eenige resultaat, dat de afzenders van het programma dan ook zullen be reiken, zal wel zijn, dat de veiligheids dienst der nationaal-socialisten dubbele activiteit aan den dag zal leggen en dat de waakzaamheid der bevoegde partij instanties verhoogd worden zal. De controle der partij zal worden ver scherpt en ieder, die kan worden ver dacht aan de verspreiding van de circu laire medeplichtig te zijn, zal onderwor pen worden aan een streng verhoor. Men constateert, aldus, met eenige voldoening, hoe goed men de zaak voor elkaar heeft en wij willen, op dit gezag, gereedelijk aannemen, dat 'n „vrijheids partij" op het oogenblik in Duitschland in werkelijkheid niet bestaat. Deze mededeeling evenwel, die alle kenteekenen draagt op officieele inlich tingen gebaseerd te zijn, is waard met aandacht te worden gelezen en over dacht. Omdat zij zoo buitengewoon leer zaam is. Want zij verschaft ons een in zicht in de leermiddelen, die de dicta tuur gebruikt, en dus noodig acht, om zich staande te houden. De methode van de dictatuur-Stalin leeren wij kennen uit de processen, die in Rusland de laatste jaren aan de orde van den dag«zijn gekomen. Ziehier nu een verklaring van het Duitsche systeem. Er kunnen zooveel fouten worden be gaan als men wil, er kan zooveel on recht geschieden als men wil, er kan zooveel bederf heerschen als men wil, het is, dank zij een wijdvertakt en hia- tenloos controle-systeem, uitgesloten, dat ontevredenheid daarover zich uit; het is uitgesloten, dat de ontevredenen zich met elkander verstaan; het is uitgeslo ten, dat men zich verweert. Iedereen wordt, dank zij het stelsel van blokwach ters, gecontroleerd en bespionneerd. Alleen met dergelijke middelen houdt een dictatuur zich op de been. Het is een belangrijke bekentenis! Wanneer de Duitschers zich bij een dergelijk regime behaaglijk gevoelen, het voor een goeden gang van zaken ge- wenscht achten althans, dan is dat hun zaak. Anderen hebben daar niet mee te maken. Inderdaad kan men, met een der gelijke intimidatie, beletten, dat van on tevredenheid met de wijze, waarop het land geregeerd wordt, met handelingen van regeerders, blijkt. Maar men onder drukt haar op die wijze niet. Integen deel, men concentreert haar tot verbit tering en wrok. Dat kan, als het systeem goed functionneert, lang worden volge houden. Maar eens wordt toch de span ning te groot. En dan is, op een gege ven oogenblik, één vonk voldoende. En dan barst de bom." Verzet tegen het communisme. Onder het opschrift: „Na het pause lijk het burgerlijk verzet" schrijft „Ser- vus" in het „Handelsblad van Antwer pen" over het in Luxemburg en Zwit serland opkomende verzet tegen het communisme. Hij vervolgt dan, over België schrijvende: „En bij ons? Men maakt zich erg be zorgd over de verkiesbaarheid van een Borms, maar van die der communisten was nooit spraak. Het is met vuur spe len. „Principiis opsta", zeggen andere voorzichtige landen en laten hen niet binnen. Andere, gelijk het onze, zien er geen bezwaar in. De gevolgen kunnen erg worden, want van het een komt het andere. Geeft men hun een vinger, dan pakken zij den heelen arm. Dit is al gebleken dezer dagen uit eene mededeeling, door de Belgische communistische partij gericht aan het Algemeen Kristelijk Werkersvefbond om samen eene vergadering te beleg gen bestemd om gevolgtrekkingen op te maken van de antifascistische verkiezingszege van Brussel Op den uitnoodigingsomzendbrief staat eveneens vermeld dat de Heer Re- lecom (de leider der communistische Kamerfractie) belangrijke verklaringen zal doen betreffende zijn partij en „....de vooruitzichten voor het stich ten van een Democratisch front in Bel gië". Het Christelijk Werkersverbond heeft hierop kategoriek geantwoord enkel als volgt: „Brussel, 14 April 1937. „Communistische Partij van België, Nieuwbrug, Brussel. „Mijnheeren. „Wij hebben wel uwe uitnoodiging ontvangen om aanwezig te zijn op de vergadering, die door U op Donder dag 15 dezer wordt ingericht. „Er kan voor onze organisatie geen spraak van zijn hieraan deel te nemen. „Nu, evenmin als in het verleden, kun nen de Christelijke Werklieden on der, gelijk welken vorm of onder gelijk welk voorwendsel aanvaarden op welke wijze ook samen te werken met de Communistische Partij. „De Christelijke Werklieden, getrouw aan alle vroegere besluiten, blijven op de meest krachtdadige wijze elk ge dacht van Volksfront af, om uwe nieu we benaming Democratisch Front te ge bruiken, afwijzen. „De Christelijke Werklieden zijn in den grond democraten. Zij meenen hier van reeds genoegzaam bewijzen te heb ben geleverd. Doch hun democratie is voor alles christelijk en geleid door den geest en de letter der sociale onderrich tingen van de Roomsche Katholieke Kerk. „Hoogachtend gegroet." Een flink antwoord, voorwaar! Onze beste gelukwenschen! Wij hadden trou wens niets anders van onze vrienden verwacht." KERK EN SCHOOL. Avondschool voor Nijverheids onderwijs te Vlissingen. Dinsdagavond jl. had in 't schoolge bouw „Groenewoud", met een toepasse lijk woord door den voorzitter der commissie van onderwijs, den heer W, P. Edelman, en in tegenwoordigheid van de leden der commissie, als mede directeur en leeraren, de uitreiking plaats van de diploma's en verkregen prijzen. Van de afd, timmeren, enz. slaagden: P. F, Alleyn; J. J. v. d. Berg met lof; L. L. Geleyn; J. B. v. Opbergen; C. Schout, M. Wisse met lof, allen te Vlis singen; J, Blaasse te Koudekerke; J. Pierens; A. Roose; J. J. Vader; en S. J. Wiltenburg allen te Souburg; van de afd. scheeps- en ijzerbouw: J. Bimmel met lof; A. Jongepier met lof; W. J. de Kok met lof; J. Platteuw; C. Schipper allen te Vlissingen en I. de Rijcke te Souburg. Van de afd. schilders: C. Holtkamp te Vlissingen. Van de afd. machoinebankwerken en electro: M. Bal met lof; Chr. Boone; A. A. Daamen met lof; P. Jobse; B. C. Kortenhóut;L. Linders; S. Linders; W. Mudde; M. ft. Nagtegaal; I. J. Th. Post; H. Ufkens met lof; G. v. d. Voor de met lof; A. Millenaar; P. v. d. En- de allen te Vlissingen; J. P. C. Ebert; W. de Kam; R. v. d. Mast; A. Verhage allen te Souburg. 16 April GOES. De agent van politie der twee de klasse, Mattheus van Waarde, is bevorderd tot agent van politie der eerste klasse. 's-GRAVENPOLDER, De gemeente raad besloot heden om een contract aan te gaan met Baarland en Hoede- kenskerke voor 12 jaren, om gezamenlijk een geneesheer te benoemen welke in laatstgenoemde gemeente zal moeten wonen. BINNENLAND. De definitieve mari- nebegrooting is ingediend ad f 12,351,000 19 April. GOES. De schippersgezellen, alhier, hebben zich tot eene vereeniging ge constitueerd. Het aantal leden bedraagt 39. Een bestuur is nog niet gekozen, Door het gemeentebestuur is een adres gezonden aan den Minister van Wt, H. en N„ inzake de voorgenomen opheffing van treinen op de lijn Rozen- daalVlissingen. GEMENGDE BERICHTEN. Het is ruim half April en nu begint de bloesem van den Cydonia Japonica eendelijk te ontluiken. Dat verschilt een rryiand. Kunt ge mij ook zeggen, vragen onder ling de tuinlieden en de landbouwers, elkander af, wanneer de koude uit de lucht komt. Als de weerkundigen zoo vriendelijk wilden zijn, d't eens uit te niaken! Een kip te Didam, heeft een ei gelegd van 12 lood. Te Breda zijn de tweelingzusters de wed. De Hoonvan Boxtel en de wed. van Boxtelvan Boxtel, 87 j.aar geworden. Zij gelijken nog steeds zoo veel op elkaar, dat men niet weet wie van de twee men voor zich heeft. 21 April. GOES. De president en de secretaris der werkliedenvereeniging „Eigen hulp' de heeren J. J. G. van den Broeke en L. F. Fagel hebben als zoodanig ont slag genomen. EDEN NAAR BRUSSEL. De Britsche minister van buitenland- sche zaken, Eden, wordt Zondagavond te Brussel verwacht. Maandag zal hij aanzitten aan een .lunch, aangeboden door den Britschen ambassadeur, Es- mond Ovey, en des avonds aan een di ner, gegeven door den minister van bui- tenlandsche zaken, Spaak, welke door een ontvangst zal worden gevolgd. Des middags zal Eden door den Ko ning worden ontvangen. Voor den vol genden dag is nog niets vastgesteld. Het is mogelijk, dat Eden dan zal aanzitten aan een intiem maal, aan te bieden door Van Zeeland. Ideale echtgenootes voor S.S.-lieden. Tusschen de rijksvrouwenleidster en het S.S.-korps is een overeenkomst ge sloten, waarbij bepaald wordt, dat de toekomstige vrouw van een S.S. man eerst een examen moet afleggen in huis houdkunde. Zij moet o.a. goed kunnen koken, alvorens zij een lid van het S.S. korps kan huwen. Ook moet zij een cur sus in lichamelijke opvoeding volgen, teneinde geschikt te zijn voor het moe derschap. Op haar beurt zal de jonge Duitsche vrouw een echtgenoot krijgen, die aan een strenge lichamelijke keuring is onderworpen en geschikt geoordeeld om de vader van „zuiver Duitsche kin deren te worden. In het afgeloopen jaar een te kort van 5 millioen. Belas- tingverhooging om de gaten te stoppen. Voor een-vol Huis heeft gister de mi nister van financiën, Neville Chamber lain, zijn millioenenrede, de zesde, die hij uitgesproken heeft, gehouden. Alvo rens de cijfers voor het volgende be- rfrootingsjaar te noemen, besprak hij die van het afgeloopen jaar. De groote uit gaven voor de landverdediging hebben tengevolge gehad, dat er een tekort op de begrooting van het loopepde jaar is ontstaan van 5 Vi millioen pond sterling. Wat het nieuwe jaar betreft, worden de totale uitgaven geraamd op 862 mil lioen pond sterling. Op de basis van de huidige belastingen worden de algeheele inkomsten ge raamd op 847 millioen pond sterling, zoodat dus uit nieuwe belastingen een bedrag gehaald moet worden van 14 millioen pond, teneinde de begrooting in evenwicht te brengen. In het hoofdstuk landsverdediging wordt een bedrag van 198 millioen pond uitgetrokken voor de defensie en een bedrag van 224 millioen voor den schul- dendienst benevens een som van 11 2 millioen pond voor andere kosten in ver band met de geconsolideerde schuld. Kij het hiervorengenoemde bedrag voor de defensie is niet inbegrepen 80 millioen pond, welke geleend zullen worden. De 14 millioen pond, die er te weinig

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6