RECHTSZAKEN. BUITENLAND. KUNST ERTWETENSGHAPT SPORT. Een Nederlandsche kolonie in Argentinië De handelsmissie heeft er een bezoek gebracht. ITALIë. PALESTINA. EGYPTE. VER. STATEN. FRANKRIJK. SEMENGD NEÖWS. De Nederlandsche handelsmissie in Zuid-Amerika heeft enkele dagen ge leden een bezoek gebracht aan het Ar gentijnsche stadje Tres Arroyos, waar een groote Nederlandsche kolonie is ge vestigd. Op het station stond een groot deel der kolonie opgesteld, met oranje strikjes aan. Buiten wachtte een stoet van auto's alle met de Nederlandsche en Argentijnsche vlaggen .versierd. De nestor der kolonie don Diego Zijlstra, was uit Buenos Aires meegekomen. Ter plaatse was alles tot in de puntjes ge regeld door den jongeren leider Jan Verkuyl, met zulk een voortreffelijk or ganisatietalent dat het geheele program ma op de minuut kon worden uitge voerd, zonder dat men een oogenblik het gevoel had, gehaast te worden. En er is dien dag veel gebeurd. De kolonis ten hebben aan de leden der handels missie vol trots hun stad laten zien, wel ke 60.000 inwoners telt. Het is een ruim opgezette plaats, met vele fraaie plei nen en forsche publieke gebouwen. Aan eenige belangrijke instellingen, izooals aan de coöperatieve landbouwvereeni- ging en aan het grootste magazijn van goederenvoorziening, werd een bezoek gebracht. In den proeftuin van de groote coöperatie (een lichaam met 13.000 le den) werd aanschouwd wat het land in die streken alzoo kan voortbrengen, en in aansluiting daaraan konden de Ar gentijnsche gastheeren het natuurlijk naar landsgebruik niet onder zich laten om hun gasten te onthalen op hetgeen men daar te lande een „eere-vermouth" noemt. Vervolgens werd rondgereden door de wijdverspreide kolonie, waar tusschen onafzienbare graanvelden de bescheiden behuizingen der Nederland sche kolonisten liggen. Sommige wonin gen getuigden reeds van langere bewo ning en van een hoogere mate aan ge rief; andere daarentegen waren van jongere gezinnen, en daarom nog zeer sober van inrichting. Maar nergens ont brak het portret van dr. Abraham Kuy- per of een harmonium, wa'arbij men zijn godsdienstoefeningen pleegt te hou den. Op verzoek van de missieleden werd een der gezangen voorgedragen, in de Spaansche taal, ter wille van het jongere geslacht, hetwelk eigenlijk ge makkelijker „criollo" spreekt dan het Nederlandsch hunner vaderen. Maar al len verstaan de moedertaal voortreffe lijk. Na de geizangen werd het Wilhel mus door allen uit volle borst meegezon gen. Het schoolgebouw is een simpel huisje, waarin als eenige meubilair het zwarte bord en een rijtje lessenaars aanwezig waren. De banken zijn nog in den maak, en de stoelen, waarmee men zich zoolang behelpt, waren alle gere- quireerd voor het middagmaal hetwelk aan de handelsmissie werd aangeboden. Dit was een zg". ,,asado", d.w.z. dat tel kens een half schaap aan een reusachtig spit wordt gestoken, en in zijn eigen vet gebraden boven een houtvuurtje in de open lucht. Vervolgens wordt dit ge braad in het midden opgehangen, en ieder snijdt er met een vervaarlijk zak mes een homp af, welke daarna zonder verder tafelgerei wordt opgepeuzeld. Vrijwel de geheele kolonie was bij dit feest aanwezig, doch voor de leden der handelsmissie en voor de leiders welke hen vergezelden, was binnenshuis 'n keu rig middagmaal aangericht, hetwelk overigens op geheel dezelfde grondstof fen berustte. Dat aan dezen maaltijd een gebed voorafging, en dat er even eens met een gebed en een voorlezing uit de schrift werd geeïndigd, spreekt in een samenleving van dezen grondslag vanzelf. Maar ook werd na afloop het Wilhelmus aangeheven, spontaan ge volgd door het Argentijnsche volkslied. Vervolgens is op een centraal punt van de landbouwkolonie een demonstra- tie gegeven van ploegen, eggen en zaaien met verschillen(de werktuigen, deels door spannen van tot wel twaalf stevige paaiden getrokken, deels "voortbewogen door tractoren. Het was een machtig gezicht om over het einde- Iooze akkerland deze gelederen van landbouwmachines te zien komen aan rollen, en de leden der handelsmissie hebben bij deze gelegenheid een indruk kunnen opdoen van de degelijkheid waarmede deze hardwerkende landge- nooten ter plaatse den landbouw be oefenen. Daarna werd ten huize van een der kolonieleiders, een vergadering gehou den van de besturen der coöperatie en der immigratiecommissie uit de kolonie, tezamen met de leden der handelsmis sie, teneinde gezamenlijk die punten te besp/reken welke den kolonisten het meest aan het hart liggen, nl. de mo gelijkheid tot het verkrijgen van Ne derlandsch kapitaal voor grondaankoop, en voorts de mogelijkheid tot uitbrei ding der kolonie met assimileerbare ge zinnen, opdat aldus door grooter aantal een meer economische werkwijze kan worden verkregen. Een indruk aangaande de prettige verhouding tusschen de Nederlandsche pachters en hun Argentijnschen land heer werd verkregen toen de Neder landsche handelsmissie door hare gast heeren geleid werd naar de estancia van don Manuel Candia, grootgrondbezitter en pachtheer van het grootste gedeelte der door Nederlanders bewerkte lande rijen. In gezelschap van den landheer en zijn dames werden onder het rondgaan van den eerewijn eenige aangename oogenblikken doorgebracht. En toen was het tijd om gevolg te geven aan de uitnoodiging van het gemeentebestuur om ten stadhuize de bestuurders en beste burgers van Tres Arroyos te ont moeten. De groote raadszaal was fees telijk met Argentijnshe en Nederland sche vlaggen, alsmede met bloemen versierd, en lange tafels stonden aange richt met ververschingen. Het was een aardige gedachte van het stadsbestuur om de geheele Nederlandsche kolonie op deze ontvangst uit te noodigen, en men zag daar dan ook evengoed de ver weerde gezichten der thans tachtigjari ge pioniers als ook verscheidene jonge vrouwen met haar kind op den arm. Bij een glas champagne werden hartelijke woorden tot de missieleden en tot de Nederlandsche kolonisten gericht door burgemeester en gemeentesecretaris, waarna de heer Weiter en don Diego Zijlstra een woord van dank spraken. Aanwezig was al wat in Tres Arroyos meetelt. Uit alles bleek op welk een hoogen prijs men gemeentenaren van de soort der onzen stelt. Sinds 25 jaar had men zich van officieele Nederlandsche zijde aan deze groep landgenooten niets meer gelegen laten liggen, en de toenmalige gezant Van Riet is de laatste geweest die zijn schaapjes heeft bezocht. Sinds dien is de kolonie steeds in omvang en naar inwen'digen samenhang toegeno men, dank zij vooral de eensgezindheid onder de deelnemers. Op een keer is een welkome nieu we aanwinst verkregen toen eenige leerlingen van de landbouwwinter- school te Hoofddorp het besluit had den genomen om hun vacantie te be steden aan een studiereis naar Argen tinië, waarbij zij de kosten wisten •goed te maken door aldaar zoolang op het land te werken. Dit bezoek legde toen den grondslag voor velen hunner om er later definitief naar toe te gaan. Dat echter niet allen terstond de volle hoe veelheid ervaring als practisch kolonist meebrachten, blijkt uit de ter plaatse met smaak vertelde anecdote dat een hunner werd uitgestuurd om in Neder land twintig ramen te gaan koopen, doch terugkwam met één ooi, nl. met een vrouwtje, waarmee hij in het va derland fluks in het huwelijk getreden was. De kolonisten trouwen vrijwel uitslui tend onder elkaar, en ook in dit op zicht is uitbreiding van het aantal ge zinnen natuurlijk van groote beteekenis. Kinderrijk zijn zij doorgaans, niet zel den heeft ds. Sonneveldt, op zijn perio dieke bezoek uit Buenos Aires acht kindertjes tegelijk te doopen gevonden. Door de geheele kolonie uitgeleid hebben de leden der Nederlandsche handelsmissie den trein naar Buenos Aires weer genomen. Onderweg toen het reeds donker was, hoorden zij bij het stilstaan op de stations nog me nigmaal buiten roepen „Viva Holanda", hoewel daar al geen Nederlanders meer woonden, een teeken voor de algemee- ne belangstelling welke door dit bezoek uit Nederland alom in Argentinië voor ons land is gewekt, en waarvan op den duur de vruchten stellig niet zullen uit blijven. Haar tante laten aanranden In den vroegen avond van 21 Januari van dit jaar kwam bij de 41-jarige vrouw H. van der G. te Hedikhuizen een jon geman zich onder voorwendsels vervoe gen. Onverwacht sloeg hij de vrouw met een hamer op het hoofd, waardoor zij ernstig gewond werd. Zij kon echter nog om hulp roepen, waarna de aanrander op de vlucht sloeg. Als verdachte stond gisteren voor de Bossche rechtbank terecht de 22-jarige H. S. uit Amsterdam en zijn verloofde, de 23-jarige E. van V. uit 's-Hertogen- bosch, die aan S. de woning van de vrouw had aangewezen met de mede- deeling, dat deze vrouw, haar tante, veel geld bij zich droeg. Tegen het meisje, dat een bekentenis aflegde, eischte de officier van justitie twaalf maanden gevangenisstraf, waar van zes maanden voorwaardelijk. De jongeman echter bleef ontkennen. De getuigenverklaringen waren echter zoo bezwarend, dat het O.M. tegen hem vijf jaar gevangenisstraf eischte. LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot officier-vlieger 3e kl. bij de Kon. marine de heeren P. L. G. Adriani, J. L. den Hollander, P. J. Lagendaal, J. H. Libou- rel, J. C. Petschi, H, Reijndorp, G. F. Rijnders, J. B. Sanders, J. C. Sillevis, G. F. Venema en P. van Waart. Bij beschikking van den minister van defensie a.i. is de officier van ad ministratie 2e kl. B. G. A. Mahieu den 26 April a.s. geplaatst a.b. Hr. Ms .Her tog Hendrik"; is de kapitein der mari niers M:. R. de Bruijne, onder eervolle ontheffing der functie van le officier bij het Kon. instituut voor de marine, te Willemsoord, den 30 April a.s. ter be schikking' gesteld. Geen ontmoeting tusschen Mussolini en Hitier. De geruchten, dat Mussolini voorne mens is, na de besprekingen, die hij de volgende week te Venetië met den Oostenrijkschen bondskanselier Schuschnigg zal hebben, zich naar Duitschland te begeven om een onder houd met Hitier te hebben, worden, naar de „Daily Telegraph meldt, in of ficieele kringen te Rome ongegrond verklaard. Mussolini zal na zijn bespre kingen te Venetië naar Rome terugkee- ren, en hij heeft geen plan om Italië in de naaste toekomst te verlaten. MAATREGELEN TOT BEVORDERING VAN DE BEVOLKINGSAANWAS. De ministerraad heeft in zijn gister gehouden vergadering verschillende maatregelen genomen, die ten doel heb ben den bevolkingsaanwas gunstig te beïnvloeden. Zoo werd o.a, besloten dat de staat denfascistischen bond van kinderrijke gezinnen jaarlijks met een bedrag van 500.000 lire zal steunen. Aan jongge huwden beneden den leeftijd van 26 jaar zullen huwelijksleening'en van 1000 tot 3000 lire 100 tot 300) worden ver strekt. Met de terugbetaling moet 12 maanden na het huwelijk een aanvang worden gemaakt, doch indien in den tusschentijd een kind wordt geboren, wordt den ouders 10 procent van het bedrag kwijtgescholden en achtereen volgens bij de geboorte van de volgen de kinderen nog eens 20, 30 en 40 pro cent. Verder worden de belastingen voor de hoofden van kinderrijke gezinnen verminderd. Voor officieren komt de verplichting, bij hun huwelijk een bruidschat mede te brengen, te vervallen. Vliegtuigen voor vijftig passagiers. Bij de Fiat-fabrieken zijn voor den dienst tusschen Italië en zijn koloniën reusachtige vliegtuigen in aanbouw, die 50 passagiers kunnen vervoeren en 35 ton post en bagage. Deze toestellen welke uitgerust worden met vier moto ten van meer dan 1,000 p.k., zullen een actieradius hebben van 3.000 tot 4.000 km. De 4 500 km tusschen Rome en Addis Abeba zullen door deze vliegtui gen met slechts één tusschenlanding in ongeveer 12 uur worden afgelegd. Italië. Het aandeel van de luchtmacht in den Abessijnjschen oorlog. De voordracht die de opperbevelheb ber van de Italiaansche luchtmacht tij dens den veldtocht in Abessynië vlieger- divisiegeneraal Aimone-Cat, gisteren voor het Liliënthalgenootschap voor luchtvaartonderzoek te Berlijn heeft gehouden, heeft belangwekkende gege vens omtrent de activiteit van de lucht macht in Abessynië aan het licht ge bracht. Tengevolge van oorlogs- en vliegon gelukken heeft Italië tijdens den veld tocht naar spr. o.a. mededeelde, onge veer 100 vliegtuigen verloren. De acti viteit der vliegers tot 30 Juni 1936 blijkt uit de volgende prestaties. Uitgeworpen werden 1.890 ton bommen, 1.360 ton levensmiddelen, post en verscheidene materialen. Er werden ongeveer 4.430 personen vervoerd en het aantal ge maakte vlieguren bedraagt ongeveer 50.000. Herhaaldelijk heeft het Italiaan sche luchtwapen de gelegenheid gehad, beslissend in den strijd in te grijpen. Bij het uitbreken der vijandelijkheden be schikten de Italianen in Oost-Afrika over ongeveer 100 vliegtuigen van oude types. Bij de bezetting van Addis Abe ba hadden zij de beschikking over on geveer 350 vliegtuigen, waarvan twee derden van de nieuwste types. Arabisch politie-inspecteur doodgeschoten. Halim Basta, een der oudste Arabi sche politieinspecteurs in Palestina, is gisteren doodgeschoten, toen hij te Hai fa op straat liep. Halim Basta is gerui- men tijd het doelwit geweest der ter roristen te Haifa wegens zijn opsporin gen van overtreders. In den zomer van vorig jaar reeds was hij door een schot ernstig gewond. Eerst kortgeleden had hij zijn dienst hervat. De politieman, die als lijfwacht van Basta optrad, is ge wond. Beui na terechtstelling overleden. In de stadsgevangenis van Cairo is een beruchte moordenaar terechtgesteld. Onmiddellijk na de executie stierf de beul aan een 'beroerte. Ook Ford erkent de vakvereenigingen. De directie van de Fordfabrieken in Californië heeft een overeenkomst met den bond geparafeerd, waarin de bond wordt erkend als het orgaan waarmede collectieve onderhandelingen zullen worden gevoerd. De bond deelt verder mede, dat hij de verzekering bezit, dat de overeenkomst zal worden goedgekeurd door de cen trale directie van Ford te Detroit. Een doortrapte dienstbode. Een dienstbode is er te Parijs in ge slaagd, in een jaar tijds ettelijke „me vrouwen" voor ongeveer vijf millioen frank te bestelen! Sinds Maart van het vorige jaar kwamen bij de politie vele klachten van bekende Parijsche perso nen in, bij wie een gedienstige geest in trek genomen had, welke den vierden dag verdween met medeneming van geld, zilverwerk, ede?steenen of bont. Maar het geleverde signalement was nooit het zelfde, wat de naspeuringen bemoeilijk te, en de oplichtster zorgde er wel voor zich telkens anders voor te doen en zich nu eens voor keukenmeid, dan weer voor kamermeisje of werkster uit te ge ven. Ze ziet er veel jonger uit dan met haar leeftijd overeenkomt en placht in de advertenties haar diensten aan te bieden. Daarna legde ze getuigenissen, onderteekend door bekende diplomaten of op den voorgrond tredende kunstena ressen over. Ze onderscheidde zich daardoor dat ze in geen enkelen dienst den nacht ten huize van de patroons wilde doorbren gen. De diefstallen liepen in de honderd duizenden franks en een inspecteur van politie wist een jonkman te betrappen, die in een postkantoor voor haar be stemde brieven afhaalde, en, door hem gevolgd, de vriendin opzocht. Eerst na men ze de beschuld'gin^ heel hoog op, maar na uren lang ondervraagd te zijn, viel zij door de mand. (N. R. Crt.) Waarschuwing. De burgemeester van Vlaardinger- Ambacht, maakt bekend, dat op 10 April een onbekend gebleven persoon zich bij een rijwielhandelaar in zijn ge meente vervoegde om een doosje met rijwielreparatie-artikelen te koopen. Deze persoon trachtte 'n valschen rijks daalder, waar op vermoedelijk den beel denaar van Koning Willem III, in beta ling te geven. De rijwielhandelaar maakte hem op het enechle van den rijksdaalder op merkzaam, waarop den persoon den rijksdaalder terugnam en wegvluchtte. Deze man droeg' en blauwe regenjas, was blootshoofds, heeft donker haar, smal uiterlijk, ongeveer 30 jaar oud, een leng te van ongeveer 1.75 m was in het bezit van een damesrijwiel, dal voorzien was van een roode stuurtasch. Hij tracht vermoedelijk valöche- rijksdaalders' in omloop te brengen VRACHTGOEDERENLOODS TE LEEUWARDEN AFGEBRAND. Tien arbeiders gewond. Gistermiddag heeft in de vrachtgoe derenloods van de Ned. Spoorwegen te Leeuwarden een hevige brand gewoed, waarbij de geheele voorraad vrachtgoed is verbrand en waarbij niet minder dan tien arbeiders min of meer ernstige snij- en brandwonden hebben opgeloopen. Op de plaats, waar twee vrachtauto's van Van Gend en Loos stonden, welke met vijftien balen zou worden geladen, schoot plotseling een steekvlam naar buiten, welke beide wagens glakerde. Over den inhoud van de bal entast men in het duister, daar ook de vrachtbrief is verbrand, maar men vermoedt, dat zij celluloid hebben bevat. Het vuur deel de zich vervolgens mede aan de groote voorraad goederen, welke voor een aan zienlijk gedeelte door het vuur is ver nield. De tien arbeiders, die in deze loods werkzaam zijn, bevonden zich in het schaftlokaal. Toen zij den brand ontdek ten, waren zij allen door de vlammen in gesloten. Met veel moeite wisten zij zich door de vlammen heen te slaan en zich aldus in veiligheid te stellen. Zij liepen hierbij verschillende snij- en brandwon den op. Alle gewonden werden naar een lokaal op het stationsemplacement over gebracht, waar hun door verscheidene geneesheeren een voorloopig verband werd aangelegd. Daarna zijn zij naar het Diaconessenhuis en naar het St, Boni- facius-hospitaal vervoerd. Hier zijn zij verder behandeld, waarbij werd vastgesteld, dat geen van hen in levensgevaar verkeert. Inmiddels had de brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, de vlam men met vele stralen op de waterleiding aangetast. Het vuur zat toen reeds in de kap van de loods. Na een uur hard werken had zij den brand onder de knie. Beide kantoorlokalen in de loods ble ven behouden. De loods brandde voor het grootste deel uit. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Haarlem: 1 doode. In de Mariastichting te Haarlem is gister de 68-jarige landbouwer K. Vrie- zekoop uit Haarlemmerliede overleden, die Zaterdag jl., toen hij per rijwiel den rijksstraatweg' in Haarlem Noord wilde oversteken, aangereden werd door een met groote snelheid rijdende auto. Delft: 1 doode. De 59-jarige mevrouw Van der Graaf, die Zondag j.l. op den Oostsingel te Delft door een auto werd aangereden en ernstig werd gewond, is gistermiddag aan de bekomen verwondingen overle den. Berlicum (N.B.): 1 doode. Op den nieuwen weg langs de Zuid willemsvaart te Berlicum (N.B.) is Don derdagmiddag bij het passeeren van een stilstaande auto de wagen van den heer v. E. tegen het rijwiel van de 38-jarige mej. B. uit Loosbroek gebotst. De wiel- rijdster werd als het ware door de auto geschept. Zij kwam eerst tegen het spat bord van den wagen terecht en vervol gens tegen de voorruit. Mej. B. was op slag dood. Mislukte tijdgenooten. Wat is dat jammer! L)e uitgever Andries Blitz komt op een goed idee: hij wil zeventig groote mannen van dezen tijd in rake trekken, geteekend en beschreven, bundelen en voor het nageslacht bewaren. Hij wendde zich daartoe tot twee mannen, een die het kan en deed, en een die meende dat hij het ook kon, en het heelemaal niet deed. Mr. E. Elias schreef de karakteristie ken, raak, blitzig raak, reuze-handig zooals deze journalist van de bovenste plank, middenvak, afd. IA, alles raak en handig schrijft. En Willem van Schaick meende dat hij ons onze tijdgenooten voorteekende. Maar dat is een vergissing. Een heel, heel pijnlijke vergissing, waarover verschil van meening niet mo gelijk kan zijn. Piet van der Hem, Willy Sluyters, Jo Spier, Jordaan, en ver scheidene anderen meer zouden het ge kund hebben, zelfs Ton van Tast nog. Maar Willem van Schaick slaagde er slechts in bij de mannen met zoo opval lend kenmerkende kenmerken, dat een bekaai-schoolkind ze óók herkenbaar teekenen kan, een teekening te maken waarvan je zegt; kijk, daar heeft-ie be slist Wijnkoop willen teekenen. En dan raad je goed ook. Maar bij Vogt en Euwe en Louis de Vries en dr. P. H. Fit ter Jr. en Plesman en zelfs bij Fokker, bij Baldwin en Rcoseveit raadt men 10 tegen 1 mis Het is jammer, verdraaid jammer van Elias allerleukste karakteristiekj,es. Maar als je geen caricaturist bent, moet je je er ook niet voor uitgeven. Nog minder caricaturen die geen goede cari- caturen zijn, gaan uitgeven. Esperanto is voor ie iereen. Men schrijft ons: Esperanto wordt wei eens in verband gebracht met socialisme en dan nog wel in dien zin, dat het uitsluitend door aanhangers van het socialisme en aan verwante stroomingen gebezigd wordt. Maar meer dan twintig jaar geleden verzekerde een zeer vooraanstaand per soon ons, dat Esperanto een Roomsch- Katholieke beweging was. Het een noch het ander is juist, even min als, wat nog al eens gaarne ver teld wordt, dat Esperanto een taaltje voor tramconducteurs en 'politieagenten is. In zijn laatste congresrede (Krakau 1912) verklaarde dr, Zamenhof, wiens geniale schepping thans 50 jaren be staat, dat Esperanto niemands persoon lijk eigendom, maar het eigendom der geheele wereld is. Van dat gemeenschappelijk bezit heeft de wereld voor allerlei doelein den, in overeenstemming of in strijd met Zamenhof's ideaal (het bevorderen van broederschap en gerechtigheid onder al le volken) gebruik weten te maken. Overal ter wereld treft men Esperan tisten aan, in alle kringen der samen leving. Hooggeleerden en ongeleerden, intellectueelen en arbeiders kennen Esperanto. De wereldhulptaal vindt toe passing op alle levensterrein. Over het nut van Esperanto zal me vrouw Julia Isbrücker binnenkort in Zeeland een inleidend woord spreken, terwijl de Roemeen mr. S. Pragano daarna volgens de bekende Cseh-me- thode den belangstellende hoorders een proefles zal geven. VOETBAL. Ned.-IndiëJapan. Naar men weet, zal het voetbalelftal van Ned.-Indië, in de voorronde voor de wereldkampioenschappen 1938, spe len tegen het Japansche elftal. Men is er in Japan van overtuigd, dat deze voor wedstrijd gemakkelijk door haar elftal gewonnen zal worden. De Japansche Voetbal Bond heeft reeds thans de hulp van het Duitsche voetbal ingeroepen. Japan heeft n.i. een paar Duitsche oefen- meesters gevraagd om het Japansche elftal te oefenen. Vrij zeker zal de Duit sche bond aan dat verzoek voldoen. De bedoeling van Japan is, om in 1938 tij dig naar Europa te komen zoodat men reeds in Mei hier zal kunnen zijn. Men rekent er dan op verschillende wedstrij den tegen Duitsche en Engelsche elftal len te kunnen spelen. (Dat laatste zal echter niet mogelijk zijn, daar in Mei de Engelsche clubs geen thuiswedstrij den meer kunnen spelen.) DuitschlandBelgië. Het volgende Duitsche elftal zal op 25 April a.s. te Hannover tegen België uitkomen. Doel: Jakob; achter: Harrin- ger en Muenzenberg; midden: Kupfer, Goldbrunner en Kitzinger; voor: Lehner, Hohmann (of Sauckel), Lenz, Rosenberg en Ibinger. WIELRENNEN. Een wielrijdster die esn wielrijder bleek te zijn. Enkele jaren geleden was het wiel rennen voor vrouwen in België g'ewel-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7