HSl BLONDONA - BRUNETTA Het einde van Jagoda. DUITSCHLAND. ENGELAND. BALKAN T JAPAN. Haar vriendinnen benijdden haar! bioscopen, algemeen. LUXEMBURG EN DE NON INTERVENTIE. Scherpe oppositie in de Kamer. De aanname van het wetsontwerp, hetwelk allen Luxemburger staatsbur gers verbiedt in het Imker of rechter Spaansche leger te strijden, is in de Ka- mer niet zonaer fel verzet van sociaal democratische zijde gesch*e"- Daarbij werd o.a. een vergelijking ge maakt met de duizenden Luxemburgers d;e gedurende den wereldoor og als vrij willigers aan den kant der geallieerden streden voor de bevrijding van het door Duitschland bezette, schoon overigens neutraal gebleven groothertogdom; even zoo, meende men (al zijn de omstan digheden niet gelijk! Red.) moest het den Luxemburger thans vrij staan in Spanje te vechten. Bij de verdediging der politiek van de linksche Spaansche regeering door den leider der oppositie kwam het tot hef tige toonee'en, waarbij de Kamer den aoc, dem. Bodson ten slotte het woord ontnam, wegens het herhaald afwijken van de orde van den dag. Nadat minister-president Bech h'et wetsontwerp o.m. verdedigd had met op te merken, dat Luxemburg zijn bestaans recht in Europa bewijst door het ver vullen van zijn plicht der internationale vredes-solidariteit en dat Luxemburgs neutraliteit gebiedt, zich angstvallig te onthouden van welke inmenging in Spanje dan ook, en tenslotte dat het te betreuren was dat dit in de meeste lan den zonder debat aangenomen wetsont werp hier onderwerp van zoo felle uit eenzettingen moest worden, is de non- interventiewet met 3514 stemmen aan genomen. Van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Het staatsblad bevat de namen van 41 personen, die met hun ouders, vrou wen en kinderen van de Duitsche nati onaliteit vervallen zijn verklaard. Ook hun bezittingen zijn verbeurd verklaard. Op deze lijst komen voor de schrij ver Ludwig Renn, Arthur Orispien, vroeger socialistisch afgevaardigde, Eberlein, communistisch afgevaardigde in den Pruisischen landdag, Philipsborn, oud-parlementair redacteur van de Vos- sische Zeitung, Sinzheimer, vroeger hoogleeraar aan de universiteit te Frankfurt, Sobodka, oud communistisch afgevaardigde in den Pruisischen land dag, en Rulbricht, vroeger lid van den Rijksdag. De aanslag te Addis Abeba. De arbeidersafgevaardigde Hender son heeft den minister van buitenland- sche zaken gevraagd „.of zijn aandacht was gevestigd op de Italiaansche be weringen, volgens welke de aanslag te gen Graziani in Engeland was voorbe reid en of hij maatregelen zou nemen om aan een dergelijke propaganda een einde te maken". Eden antwoordde: ,,ik heb gehoord, dat een bewering van de ze strekking in een Italiaansch blad ver schenen is. Ik behoef niet te zeggen, dat het een belachelijk verzinsel is, dat in verantwoordelijke kringen geen geloof heeft gevonden". Henderson, vroeg toen, of geen stap pen zouden worden gedaan bij den Ita- liaanscehn minister van buitenlandsche zaken, gezien het feit, dat de Italiaan sche regeering toezicht uitoefent op de pers. Eden antwoordde daarop: ,,ik ge loof niet, dat het blad eenige beteeke- nis heeft en ik heb slechts verachting voor een dergelijke bewering". Botsing tusschen Hindoes en Mohammedanen, In de nabijheid van Patna in Britsch Indië is het tot een bloedige botsing tusschen Hindoes en Mohammedanen gekomen. Twee vrouwen werden ge dood, drie personen ernstig gewond. De ,>BuIgaarsche Landru" terecht gesteld. Gisterochtend is in de gevangenis te Sofia (Bulgarije) een zeker© Kirchiveng terechtgesteld, bijgenaamd de „Bulgaar- j sche Landru", Hij was zeventien jaar geleden wegens vier moorden tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld, doch eenige maan- en ge eden kreeg hij gratie en werd hij m vrijheid gesteld. Nauwelijks was hij uit de gevangenis ontslagen, of hij ver-? moordde twee oude menschen. Twee Spaansche gezanten te Tokïo. Het blad „Asahi bericht, dat tenge volge van den burgeroorlog in Spanje, te lokio twee Spaansche gezanten zijn De vroegere raadsheer van de Spaan sche legatie, Juan Gomez de Molina, een aanhanger van Franco, houdt het lega tie-gebouw bezet en dwingt zoo den nieuwen gezant, José Luis Alvarez, de belangen van de Spaansche regeering te behartigen, in het hotel waar hij zijn in trek heeft genomen. Geweldige brand vernielt 600 huizen. Gistermiddag heeft een geweldige rand in de stad M'atsoe aan de kust T3?., 'laPansche zee is het Noordwes- elijke deel van het voornaamste eiland 1600 huizen in de asch ge-1 egd. Het vuur is omstreeks kwart voor vier uitgebroken en greep tengevolge van den krach tig en storm, d;e over dit gebied woedt uiterst snel om zich heen. Om zes uur was de brandweer, ondanks hevig'e inspanning, er nog niet in geslaagd dezen enormen brand te blusschen. De stad Matsoe heeft een bevolking van 52.000 zielen. Ontploffing in vuurwerkfabriek eischt 15 dooden. Tengevolge van een ontploffing in 'n vuurwerkfabriek in Hanisjina, in de pre fectuur Nagano, zijn gistermorgen vijftien personen om het leven gekomen en vijf ernstig gewond. In het geheel werkten in de fabriek 24 personen, onder wie achttien meisjes. (Van onzen Russischen medewerker ontvingen wij nog onderstaanden brief over de laatste sensationeele gebeur tenis te Moskou, bevattende tal van bijzonderheden, welke tot dusver nog vrijwel niet bekend waren. Red.) Er gebeuren den laatsten tijd in Rus land vreemde dingen, d e den Wester ling verbaasd doen staan, waarvoor hij geen verklaring kan vinden. Zooals steeds ontstaan phantastische geruch ten, die door velen geloofd worden. Eenige dagen geleden circuleerden te Parijs, Londen en andere groote ste den hardnekkige geruchten over een staatsgreep te Moskou. Er werd ver teld, dat een gedeelte van het garni zoen (somm'gen beweerden, dat het geregelde troepen waren, anderen ver klaarden met even veel stelligheid en natuurlijk eveneens op gezag van „goe de, volkomen betrouwbare" inlichtin gen, dat het juist de Tsjon d.w.z. de gewapende macht van de vroegere G. P. Oe was) aan het muiten was ge slagen, dat de leiders der beweging Stalin hebben gearresteerd en dat de macht in handen van Worosjilow was Al die geruchten waren natuurlijk uit de lucht gegrepen. Er wordt te Mos kou niet gevochten, er worden geen barricades opgeworpen, Stalin is niet gearresteerd, Worosjilow heeft zich niet als d ctator laten uitroepen. Ove rigens is Worosjilow nauwelijks voor een dergelijke rol geschikt, al kunnen in zulke bewogen tijden de meest on verwachte dingen gebeuren: de moge lijkheid van een dictatuur van Woros jilow (de werkelijke d ct.ators zouden dan de leiders van het Roode leger zijn) moet dus niet als volkomen uit gesloten beschouwd worden. Al ü'ie geruchten zijn ontstaan, door dat de voor de Westerlinge onverwachte arrestatie van Jagoda, den vroegeren chef van de G.P.Oe., de menschen voor een raadsel heeft geplaatst. Zooals de lezer natuurlijk weet, was Jagoda een der machtigste mannen van Rusland. De I.e instelling, aan 't hoofd waarvan hij stond, heeft in den loop der jaren versch'llende n.amen gedragen: Tsjeka, G.P.Oe., Volkscommissariaat van Bin- nenlandsche Zaken, maar in wezen was het steeds dezelfde instelling, die tot taak had, de bevolking te terroriseeren, elke poging tot opstand'gheid of zelfs tot het uitoefenen van de geringste critiek in het bloed van schuldigen en onschuldigen te smoren. D,at de leider van een dergelijke instell ng een groo te macht verWervejn moet, ligt voor de hand. Even duidelijk is het, dat 'n dergelijke instelling een staat in den staat moet worden, dat zij op den duur voor den dictator gevaarlijk moet worden. In Rusland heeft zich hetzelfde her haald, wat in dergelijke gevallen u t de geschiedenis van veel landen bekend is. De dictator, Stalin, die als alle Aziaten achterdochtig en wraak zuchtig is, noemde Jagoda wel „den trouwen hond" der revolutie (hij be doelde: den trouwen hond van Stalin), maar in zijn hart koesterde hij .arg waan, Jagoda, die Stalin goed kende en die, als alle leden v,an de regeerende kl ek, goed wist, dat de dictator plot seling van houding kan veranderen en een zijner „vrienden" op het meest onverwachte oogenblik uit den weg kan laten ruimen, zocht naar middelen om zich tegen dergelijke „surprises" te be veiligen. Wij kunnen slechts gissen naar den aard v,an zijn maatregelen, omdat de Sovjet-pers nog geen enkele be schuldiging in deze richting tegen den nog kort geleden almachtigen chef van de G.P.Oo. geformuleerd heeft. Jagoda liet iedereen bespionneeren, maar de dictator had naast de G.P.Oe, nog ,een eigen spionnagedienst, en de agenten, van dien dienst bespionneer- den op hun beurt zoowel J.agoda als zijn naaste helpers. De dictator wist dus, dat de „trouwe hond" minder te vertrouwen was dan algemeen aange nomen werd. Het schijnt echter, dat de gegevens, die Stal'n van zijn agenten verkregen had, niet voldoende houvast gaven, geen materiaal leverden, vol doende om Jagoda te laten vervolgen. Stalin weifelde dus. Op dat oogen blik greep het leger in, Engelsche en Fransche bladen gaven uitvoerige be schrijvingen over een z.g. ultimatum, dat de generale staf, door tusschen- komst van Worosjilow, aan Stalin zou hebben gesteld. Het heet, dat Woros jilow geëischt heeft, dat Jagoda on middellijk ontslag zou krijgen, want anders.... In dezen vorm is het be-, richt ongetwijfeld onjuist. De generale staf heeft geen ult'matum uitgewerkt, en Worosjilow zou zich voor dergelijke gewaagde ondernemingen zeker niet leenen. De zaak was eenvoudiger en minder theatraal. Jagoda bespionneer- de ook de officieren en daarbij zelfs U'. hoogstgeplaatste aanvoerders van het leger. Eenige maanden geleden zijn op zijn bevel een paar generaals gearresteerd, en alle pog'ngen van de ieiding van het Roode Leger, de onge- lukkigen uit Je klauwen van Jagoda te bevrijden, liepen op een fiasco uit. De hoogere legeraanvoerders eischten van hun chefs bescherming tegen de G.P.Oe. Een botsir.g tusschen het le ger en Jagoda was dus. onvermijdelijk. Die botsing droeg echter niet het ka rakter van een ultimatum, duidelijk geformuleerde eischen en min of meer verbloemde dreigementen aan het .adres van den dictator (zulke dingen ge beuren alleen in romans en op het too- neel), het waren kuiperijen, intriges, onderaardsche aanvallen. Een machtig wapen in de hand van de tegenstan ders van Jagoda was de slechte voor bereiding van de laatste processen te gen de vroegere leiders van de bolsje wistische partij, tegen de helpers van Lenin, waardoor de bu'tenl.andsche pers in staat was de volkomen on houdbaarheid en de belachelijkheid van vele beschuldigingen aan te toonen. Stalin ontving van zijn ambassadeurs in het Westen bericht, dat die pro cessen in het Westen een bijzonder on- aangenamen indruk hebben gemaakt. Er was dus een zoenoffer noodig, en Jagoda was de meest geschikte per soon, om als zoenoffer dienst te doen, temeer daar Stalin, zooals wij boven hebben geschreven, redenen had (of meende te hebben) om de trouw van Jagoda te betwijfelen. De arrestatie van Jagoda werd dus in veel opzichten wenschelijk. Stalin is echter sluw en voorzichtig, hij bereidt zijn aanval zorgvuldig voor en slaat eerst dan toe, waneer het slachtoffer niet meer in staat is z ch te verweren. Hij volgt d,aarbij steeds het zelfde schema. Eerst wordt het slacht offer naar een ander departement over geplaatst, waar het niemand kent, waar het geen eigen organisatie heeft kunnen scheppen. Zoo heeft Stalin zich van Trotsky bevrijd, zoo heeft hij met Zinowjew, Rykow e, ,a. gedaan. Dezelf de tact'ek paste hij nu tegen Jagoda toe. Zoolang Jagoda aan het hoofd van de G.P.Oe. stond, was hij te machtig om gearresteerd te worden. De G.P.Oe. is de best georganiseerde instelling in USSR. Zij heeft ofgen organen in het geheele land, een eigen leger, eigen f - nanciën enz. Het zou dus een kracht proef worden, waarbij de tegenpartij goede kansen had, en dat is iets, dat Stalin steeds vermijdt. De eerste stap van Stalin w,as dus, Jagoda naar een ander departement te verplaatsen. Hij benoemde hem tot volkscommissaris van posterijen. Nu kon Jagoda geen openlijken strijd met den dictator aan- b'nden, omdat dit voor de meeste zij ner ondergeschikten onbegrijpelijk zou geweest zijn. Tot chef van de G.P.Oe. werd een ander, nl. Jezjow benoemd, in wien Stalin, voorloopig althans, vertrouwen stelt. De nieuwe chef van de G.P.Oe. begon dadelijk een grootscheepsche zuiveringsactie in zijn departement: alle ambtenaren, d e bekend stonden als vertrouwensmannen van Jagoda, werden ontslagen of naar andere depar tementen verplaatst. In den loop van eenige weken was die voorbereiding klaar en de eigenlijke slag kon toege diend worden. Wie gëen vreemdeling in het bolsjewist'sche Jeruzalem is en niet door zijn pro-bolsjewisantisme' ver blind is, begreep, dat de dagen van Ja goda geteld waren. Wat den schijver van dit stuk het meest interesseerde was: hoe zal Stalin zijn daad inkleeden? Ge kunt immers neergeschoten wild op verschillende wijze laten br.aden, Jagoda begreep natuurlijk, dat de benoeming tot volkscommissaris der posterijen slechts van tijdelijken aard was, dat hij binnenkort gearresteerd zou worden. Hij besloot den dictator vóór te zijn en te vluchten. Als een zeer voorzichtig man, had hij reeds tijdens zijn glorietijd met deze moge lijkheid rekening gehouden. Hij had dus reeds bijtijds besloten in een der ka pitalistische landen ee"n behoorlijke bankreken'ng te openen om in zijn bal lingschap geen armoede te moeten lijden. Hierbij was een Grieksche .avonturier hem behulpzaam. Behalve die bankre kening, die uit vele tonnen gouds be stond, had Jagoda nog aan buiten- landsch bankpapier en juweelen een groot vermogen bij zich om bij het overschrijden van de grens voldoende middelen te bezitten. Bovendien h,ad hij veel geld noodig om de vlucht te or- ganiseeren. Iedereen, die hem daarbij behulpzaam zou zijn, zou te veel risico loopen, de vergoeding moest dus zoo hoog zijn, dat zij het spel rechtvaar digde. Stlal'n was op de hoogte van die voorbereidingen, omdat hij onder de naaste helpers van Jagod,a agenten had: provocatie is in Sovjet-Rusland een gewoon verschijnsel. Stalin liet Ja goda dus zijn gang gaan, de gewezen chef werd op het laatste oogenblik ge arresteerd, toen hij in de meening ver keerde, dat zijn plan gelukt was. In plaats van in een vliegmachine te stappen, die hem naar het veilige bui tenland zou brengen, moest hij in een auto plaats nemen, die hem naar de gevangenis zou brengen, waar hij vroe ger zijn slachtoffers liet opsluiten en martelen. En geen wonderZij heelt ruik mooi glanzend haar gekregen, want zij gebruikt Bfondona, het beroemde haarwasmiddel, dat aan donkerder geworden blond haar de oorspronkelijke lichte tint teruggeelt. Laat Uw charme niet bederven door dof. glansloos haar. Gebruik voor blond haar alleen Blondona. dat Kamilloflor bevat, terwijl voor donker haar Brunetta het aangewezen schoon heidsmiddel is. dat het plantaardige preparaat Hequil bevat. Deze nieuwe haarwasmiddelen zijn alkalivrij en geven het haar een ongekend schitterende glans. Na het wassen met deze haarwas middelen zult U bemerken, dat het haar zeer spoedig droogt en dat het gemakkelijker te behandelen is dan ooit tevoren I WAARBORGEN VOLMAAKTE HAARVER ZORG ING V/H.55-B (Ingez. Med.) De opvolger van Jagoda aan het hoofd van de G.P.Oe. stelt nu een uit gebreid onderzoek in, waarbij de vroe gere helpers van Jagoda den nieuwen chef helpen. Het is gebleken, dat Ja goda zijn slachtoffers geld afperste, dat hij daarna naar het buitenland liet overbrengen of in zijn kelder liet be graven. In dien kelder zijn nu goud en kostbaarheden voor geweldige bedra gen gevonden. Jagoda schijnt een der rijkste man nen van de wereld geweest te zijn. Het blijkt eveneens, dat Jagoda zich aan zienlijke bedragen toegeëigend had, die aan den staat toebehoorden. Kortom, hij heeft zich aan alle misdaden schul dig gemaakt, die de schrijver van dit stuk hem en zijn illustere nstelling toeschreef. Toen bestreden de commu nisten en hun'vrienden de juistheid van die woorden. Jagoda en zijn helpers waren, volgens de bewering van hun Hollandsche bewonderaars, ridders zonder blaam, onschuldige lammetjes. Nu zullen zij gehoorzaam als zij steeds zijn aa> alles, wat Moskou be veelt of suggereert Jagoda's c.s. moeten veroordeelen. De Sovjet-pers gaat hun vóór, zij noemt Jagoda een dief, een moordenaar, een gangster, een monster. Wat d t betreft kunnen wij de beschuldigingen van de Sovjet bladen volkomen onderschrijven. Jam mer alleen, dat die bladen het niet eenige jaren vroeger hebben ingezien: dan had Jagoda niet tienduizenden on schuld ge mepsphen vermoord, doodge marteld. Zijn tegenwoordige vervolgers zijn overigens geen haar beter. Dr. Boris Raptschinsky, KERNGEZOND? Aan mr. M. G. J. Bevers, advocaat-procureur te Delft. WelEdelgestrenge Heer! Bij uw schrijven dato 2 Maart, bericht te U mij, dat de N.V. Delflandsche Assu rantie Compagnie, kennis had genomen van mijn ingezonden stuk, waardoor ik mijzelf, naar uw inzicht, had willen be- voordeelen, als agent of als inspecteur. Ik zou een strafbaar feit gepleegd heb ben en U eischte dat ik de N.V. zou re- habiliteergn. Op mijn ingezonden stuk in de „Mid- delburgsche Courant", waarin Uw schrij ven en mijn antwoord zijn opgenomen, heb ik noch van de N.V. noch van U eenig antwoord ontvangen. Mag ik uit deze stilzwijgendheid opmaken, dat U met mijn schrijven thans accoord gaat? Eenig antwoord zou mij echter wel zeer aangenaam zijn. Door Uwen cliënt in samenwerking met anderen, zijn de statuten van 5 N.V.'s in de Staatscourant verschenen. Twee wederkeerige verzekerings- mpijen zijn opgericht. Drie N.V.'s zijn gefailleerd, één bank; één spaarbank en één verzekerings mpij. Thans bestaan nog onder directie J. A. Pijpers: de N.V. „E. R. K."; de Ver- eenigde landbouwers en tuinders" en de wederkeerige Verz. Mij. „De Westland- sche", Onder directie van Uw cliënt: de N.V. Delflandsche Assurantie Compagnie en de wederkeerige Mij. Delfl. Ass. Comp. Deze wederkeerige, die geen balansen of statuten moet nederleggen, is in be zit van 40 duizend gulden aandeelen, zij heeft daarop slechts 4000.gestort, toch heeft zij door deze storting 2/3 van de stemmen op de Algemeene Vergade- niet openbaar gemaakt. Sedert de wijzi- ring van de N.V.; de andere 20 mille zijn volgestorte aandeelen, houders worden ging in de statuten 1935 is ieder aandeel een stem, stemmenaantal onbeperkt. Prachtig voor den man die de weder keerige is, of deze vertegenwoordigt. Kerngezond lijkt deze toestand mij ech ter niet. Van de N.V. Algemeene Delftsche Cre- dietbank van de N.V. Spaarbknk der Algemeene D. C. en R. is sedert de op richting 1924 en het faillissement 1934 en 1935 slechts eenmaal een Balans en Winst- en Verliesrekening in de open bare registers gedeponeerd, n.l. die van het jaar 1930. Dit komt mij voor beden kelijk op plichtsverzuim te lijken. Kerngezond lijkt mij dit niet. Plaatsruimte verbiedt mij de Balansen van de R. K. Delfia te bespreken. Gaarne nog een enkel woord over de onder Alsemgeest werkende N.V. Delf landsche Ass. Compagnie, die in den laatsten tijd in Nederland verscheidene agentschappen tracht te stichten. Balans 1931 bezit Premieportefeuille 184.582,60; Balans 1932 heet dit Aan koop en acquisitie portef. 183.139,78. Volgens de Winstrekening 1931 wer den aan verzekeringspremiën ontvan gen 97.662,75, de premiën moeten vooruit betaald zijn. Hoe is het mogelijk, dat deze ooit zoo hoog als bezitting, kon den worden geboekt, in den loop van 2 jaar werden nog geen 187.000,aan premiën ontvangen? Schulden Obligatiehouders 143.500, Exploitatie schuld 22.437,34 dienstjaar 1935. Wij zien dat de Obligatieschuld vanaf 1930 jaarlijks ongeveer 8 mille is ver laagd, dat gemiddeld 10 mille interest is betaald. Gelukkig zijn de schade-uitkeeringen tegenover de premia-ontvangsten laag, zoodat in de jaren 1931, 1932, 1933 en 1934 ruim 32 mille op die hooge bezit- post aankoop en acquisitie portefeuille kan worden afgeschreven. In 1930 vinden wij onder het hoofd veerd 127.483,25, in 1931 was de reser ve slechts 6.120,13, in 1935 12.429,04. Hoe of waar deze belegd zijn begrijp ik niet. In 1930 vinden wij ondre het hoofd vorderingen 178 mille, in 1935 ruim 31 mille misschien hieronder. Is deze grcote vermindering reserve '30 en '31 soms in verband met het los maken voor de drie gefailleerde N.V.'s mille misschien hieronder? J, Noteboom. 's-Heer Arendskerke. [Wij hebben den geachten inzender, die een te goeder naam en faam bekend staand man is, de gelegenheid niet wil len onthouden door middel van ons blad de aandacht te vestigen op hetgeen hij meende, in het algemeen belang, onder de aandacht onzer lezers te moeten bren gen. Dit doel achten wij thans echter voldoende bereikt. Behoudens het recht van de(n) aangevallene(n) om zich te de zer plaatse openlijk te verweren, zullen wij derhalve voorloopig geen verdere in gezonden stukken hieromtrent kunnen opnemen. Red.] MARKTBERICHTEN. Middelburg, 14 April. Groenten- veiling'. Andijvie 1312 c., Sla 820 c., Molsla 12 c., Spinazie 311 c.; Postelein 36 c., Roode kool 1,52,5 c., Boere kool 1,52 c,Spruiten 313 c.; Wit lof 39 c., Koolrapen 11,5 c., Peën 1 2 c., Uien 0,51,5 c.; Kroten 1 c., Prei 1,52 c., alles per kg; Raapstelen 2,5 3 c.. Selderie 12 c., Rabarber 13 c., Radijs 34,5 c., alles per bos, Bloem- i kool 227 c., Andijvie 23 c., Kropsla 1,58 c., alles per stuk. 1 Bloemen: Madelieven 316 c,, Bak- kruid 24 c., Violen 815 c, alles per 10 stuks; Narcissen 13 c„ Blauwe druifjes 1,5 c., Tulpen 112 c., Vlieren 27 c., alles per bos, Cineraria 1315 Calcevlaria 20 c., Plymosa 7 c., Begonia 5 c., alles per pot. van geadverteerde of te adverteeren v»r gaderingen. voorstellingen, uitvoeringen sw srsdere bijeenkomsten MIDDELBURG. BO 15 Apr, Ledenverg. Openb. Leesz. en Biblioth. 16.45 h. in 't Gebouw. DO 15 Apr, Alg. Ledenverg. Ned. Protest. Bond afd. M'burg; Geb. Ver. Vrijz. Herv., (St. Pieterstr., 20.15 h. VR 16 Apr, Jaarl. Alg, Verg. Ver.'„Pro Juventute"; Gerechtsgeb. (Hofpl.) 16,00 h. VR 16 Apr, Ledenverg. Ver. Bestrijd, der T,B.C.,Mil. Tehuis 20,30 h. VR 16 Apr, N.GR.V. Avond, spr. mr. A. v. d. Deure, voorz. dier Vereen.; Schuttershof 20,00 h, GOES. DO 15 Apr, Openb. Verg. Kiesver. „Vooruitgang" Lib. Staatspartij („De Vrijheidsbond"), spr. mr. G. A. Boon, lid 2e Kamer; „Prins v. Oranje" 20,00 h. VR 16 Apr, Vrijz. Dem. Bond, spr. mr. A, M. Joekes, lid 2e Kamer „Pr. van Oranje 20.15 h. ELECTRO, Midd. VR 16-DO 22 Apr,; „Ramona" en „Circus Saran", 20 h. ZO 15.00 h. matinée. CITY, Midd. VR 16—DO 22 Apr-; „Zestien jaar" en „Die Blonde Christl", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 16—Dl 20 Apr, „Amsterdam bij Nacht" en „Durf te Leven", 20.00 h. ZO 15 h, matinée. DO 15 Apr, N.C.R.V. Avond te Teraeu- zen, Concert Geb. 19 30 li. DO 15 Apr, A.R. Kiesver. spr. oud-minis ter J. J. C. v. Dijk, (lid der 2e Ka mer) te Domburg, Geref. K, 19.30 h.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7