tWooifi. unite taadarv -WOftOL SPORT. GEMENGD NIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTSZAKEN. WALCHEREN. ZEEUWSGH-VLAANDEREN W.D. POLDER WALCHEREN. I AtENDA, MM—i— DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. liiiyez. Wed.J De afdeeling Middelburg van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang" hield gisterenavond in één der boven zalen van het Café „De Eendracht" al hier haar 3den Cursusavond in dit win terseizoen, alwaar voor een aandachtig gehoor door den heer Izaak Lamain een lezing, toegelicht met lichtbeelden, werd gehouden over het leven en wer ken van den bekenden VLaamschen dichter Guido Gezelle. ARNEMUIDEN. Benoemd tot ambte naar ter secretarie te Zaamslag de heer J. W, Kuzee thans tijdelijk ambtenaar ter secretarie in deze gemeente. £iH0-8E¥£LJm* ELLEWOUTSDIJK. De heer P. C. Priester, alhier, werd met ingang van 1 Apr 1 benoemd tot waterbouwkundig opzichter in tijdelijken dienst bij den rijkswaterstaat met als standplaats Vreeswijk. HANSWEERT, Doordat een pot ko kende koffie omviel bekwam het doch tertje van den heer C. Verbrugge ern stige brandwonden aan armpje en been tje zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, De heer P. de Munck alhier heeft aangekocht het woonhuis met café be woond door den heer J. J. Kalle alhier. Het pand zal geheel worden verbouwd tot een moderne slagerij. WEMELDINGE. Gistermiddag cirkel den twee watervliegtuigen boven deze gemeente en streken daarna neer op de Ooster-Schelde, even buiten den ka- naalmond. Talrijke omwonenden spoed den zich naar den zeedijk om het onge wone schouwspel gade te slaan. Nadat de bemanning, bestaande uit drie offi cieren en twee onder-officieren een uur tje aan den wal had vertoefd, stegen zij weer op, om hun nest „de Kooij" nabij Den Helder, weer op te zoeken. Naar een lid der bemanning mededeelde, wa ren zij om om half elf te Den Helder op gestegen en te half twaalf alhier ge daald. CADZAND, Bij de gister door de Wa- terkeerng van het calamiteuze water schap Tienhonderd en Zwarte alhier ge houden verpachting van het rapen van broed- en mosselzaad op den vooroever van dat waterschap schreven in: E. Ar- brocheer té* Philippine f 406 en de Wed, E, F. Wijne te Philippine f 326. RAAD VAN SCHOONDIJKE. SCHOONDIJKE. Dinsdag vergader de de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester V,an Rosevelt, vol tallig. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den minister van on derwijs tot behoud van een vierde leerkracht aan de openbare school, zoolang het aantal leerlingen niet on der 131 daalt (uitzonderingsgeval). Van de familie Bleiker was een dankbetuiging ingekomen voor de eer aan den overleden burgemeester be wezen. Vastgesteld werden een: ge wijzigin gen in de keurloonen op vleesch.' Een viertal gemeenten had hierover reeds geconfereerd. Aangenomen met alge- meene stemmen. Vastgesteld werd een verordening tot heffing van onkosten bij besmette lijke ziekten. Toegekend werd een voorschot vol gens ,art. 123 L.O.-wet aan de bijzon dere school ad f 390, De uitkeering over 1935 werd voorloopig bepaald op f 380, Tot leden van het stembureau wer den benoemd de heeren J. M. Ris- seeuw en J. Boidin; tot hun plaatsver vangers de heeren J. A. v. d. Walle en Iz, Dhont. Na een vergadering in geheime zit ting werd benoemd tot gemeente-ont vanger de heer J. A. Leenhouts met 4 stemmen. De heer Iz. Luteijn verkreeg 3 stemmen, SLUIS. Zondagavond werd door de tooneelvereenigïng „Opgang" uit Oost burg, gevormd uit leerlingen der R.H.B. S. en oud-leerlingen alhier, een opvoering gegeven in het hotel Sanders-de Paauw. Als hoofdnummer stond op het program ma „Lanseloot van Deenmerken" een abelspel uit de 14e eeuw. Een abel spel heeft eenvoudig gedramatiseerde motie ven uit de wereld der ridderromans. Van zoo'n abel spel gaat, ondanks de kinderlijk opgezette intrigue, een eigen aardige bekoring uit. Het stuk werd op een uitstekende wijze vertolkt en den leider van dit gezelschap mag een woord van hulde niet worden onthouden voor hetgeen hij en zijn leerlingen hebben ge wrocht. Na dit stuk volgde nog een blijspel ge titeld „Voor de 3e maal" een spannend detectivestuk, waarbij vooral het spel van den buttler Stuff's de lachspieren danig in beweging zette. De zaal was slechts matig bezet, waaraan het feit, dat dezelfden avond de biljartmatch bij ^,-den heer Dusarduijn plaats vond, wel niet vreemd zal geweest zijn. Conversie van leening. In 1930 ging het Polderbestuur van Walcheren een ieening aan van f 330.000 met het „Eigen Pensioenfonds voor de Europeesche Burgerlijken Ambténaren m Nederlandsch-Ind.ë" te Den Haag te gen 4 54 pet. rente en f 11.000 aflossing per jaar, ter dekking van kosten voor werken ter verbetering van de afwate ring. Op verzoek tot verlaging der rente deed de directie van genoemde instelling een voorstel, om op 1 Juni 1937 het re stantbedrag der leening groot f 264.000 (met inbegrip van de op 1 Juli a.s. ver schuldigde aflossing van f 11.000) ver zwaard met een boete van 1 pet. over f 264.000, overeenkomstig de voorwaar den, waaronder de leening was gesloten geheel af te lossen en daarnaast tot het sluiten van een nieuwe leening groot f 253.000 rentende 354 pet tegen een koers van 99 54 pet, ingaande 1 Juli. Steun voor wegsverharding. Het dag, bestuur van den Polder Wal cheren stelt voor ten bate van de ver harding van den Paulusweg en den Groe nenweg onder Zoutelande 20 pet. bij te c'ragen tot een maximum van f 1660 en voor den Thysweg en Houtenburgschen weg onder Westkapelle tot een maximum van f 1496. Eigendommen. Het dag. bestuur van den Polder Wal cheren stelt voor te koopen van Jac. Lijnse te Ritthem 600 m2 grond ten be hoeve van den bouw van een sluismees- sterswoning te Ritthem; om grond te ruilen met de gemeente Zoutelande en met K. Verhage aldaar; om aan de Pro vincie te verkoopen 192 c.a. zijkant weg bij de begraafplaats te Westkapelle te gen 10 c. per ca en voor f 1 de medezeg genschap van een oppervlakt van 608 ca ondergrond van den Nieu wen Vlissingschen weg onder Sou burg; te verkoopen aan A. J. de Ridder 102 ca wegsloot aan den Noordweg on der St Laurens voor f 1 per ca. Kasgeldleening- Het dag. bestuur van den Polder Wal cheren stelt de algemeene vergadering voor machtiging te verleenen tot het aangaan van kasgeldleeningen tot een maximum van f 200.000. Begrooting 1937. De ontwerp-begrooting 1937 voor den Polder Walcheren geeft voor de gewone inkomsten en uitgaven een eindcijfer aan van f 388.720. Aan dijkgeschot wordt ge raamd f 344.177. Onder de uitgaven treffen wij aan: voor de kosten der gewone werken aan de vier wateringen f 134.300, en voor herstel van stormschaden f 30.000. De kosten van de bemaling door gemaal „Boreel" zijn geraamd op f 10.000 en door gemaal Ritthem f 2500. Voor on voorzien is f 7250 uitgetrokken. De begrooting van buitengewone in komsten en uitgaven geeft f 6000 in eind cijfer aan. beide doelende op buitenge wone werken aan de Zuidwatering De begrooting voor de straat en zand wegen geeft aan gewone inkomsten en uitgaven een eindcijfer van f 17194 en aan buitengewone inkomsten en uitga ven van f 8500, SCHAKEN. Middelburg II kampioen. Gisteravond vond een wedstrijd plaats tusschen Middelburg II en de Arbeiders Schaakgroep Vlissingen I. De uitslag was 5%254 in het voor deel van de Schaakver. Middelburg. Hiermede heeft Middelburg II defi nitief het kampioenschap behaald voor de tweede groep van de competitie 1936-1937 met 5 gewonnen wedstrijden en één wedstrijd gelijk, totaal 11 p. De gedetailleerde uitslag van den wedstrijd van gisteren was: I. van NoppenG. J. van Oorschot, Koudekerke 10; A. DaniëlseG. F. Bak, Souburg 5454; A. Snethfage C. J, Mommaas, Vlissingen 10; C. B, de QuartelJ. A. van der Valk, Vlissingen 10; C. J. StoelJ, J. de Kok, Vlissingen 10; R. VerburgK. J, Holster. Middelburg 0—1; (Verburg niet opgekomen); H. G. CujéJ. de Groene, Vlissingen 01; L, J. van FlierenburgG, J. van Zweden, Vlis singen 10. De spelers die het eerst zijn ge noemd zijn van de Schaakver. Middel burg. Keres verliest van Tartakower, De uitslagen van de gisteren in de derde ronde van het internationale schaaktornooi te Oostende gespeelde partijen luidden: ListKoltanowski 54 54; KeresTartakower 01; Rey noldsDunkelblum 54 54; GrobDy- ner 10; FineLandau afgebroken. De stand na de derde ronde luidt thans: 1. Keres 2 pnt., 2, en 3. Landau en Grob, beiden 154 pnt. plus 1 afgebroken par tij, 4., 5., 6 en 7 Dunkelblum, Koltanows ki, List en Tartakower, allen 154 pnt., 8. Fine 1 pnt. plus 1 afgebroken partij, 9 en 10. Dyner en Reynolds, beiden 54 pnt. WIELRENNEN. Wals-Billiet winnen Paiijsche zesdaagsche. Dat aan de zesdaagsche te Parijs een aantal koppels heeft deelgenomen, welke allen kans op de overwinning hadden, blijkt wel uit den uitslag. Toen het laatste schot van deze zesdaagsche gisteravond weerklonk, bestond de kop groep u t niet minder dan acht koppels. Het Nederlandsch-Belg.sche koppe. Wals-Biiliet evenwel legde door een grooten punten-voorsprong beslag op de eerste plaats. Schoen-Pellenaars, de win naars van de vorige zesdaagsche, bezet ten thans de vierde plaats, terwijl Pij nenburg' met den Franschman Letour- neur op de zesde plaats eindigde. (Slaats had reeds Vrijdag opgegeven). De uitslag luidde: 1. Bill et-Wals 834 pnt. afgelegde afstand 3209 km.; 2. Guer- rea-Di Paco 575 p., 3. Seres-Bouchard 570 p., 4. Schoen-Pellenaars 517 p., 5 Ignat-Diot 437 p., 6. Pijnenburg-Letour- neur 228 p., 7. Archambaud-Lapebie 185 p., 8. Walthour-Crossley 171 p.; op twee ronden: 9. Chocque-Dayen 237 p. Op drie ronden: 10. Speicher-Le Greves 148 p.; op vier ronden: 11. Richard-Bouche- ron 782 pnt. BENDE JEUGDIGE RIJWIELDIEVEN GEPAKT. De politie te Bodegraven heeft een complot ontmaskerd, dat licht brengt in talrijke fietsendiefstallen, zoomede van diefstallen van oud ijzer en koper. Een drietal jeugdige personen is reeds door de politie in arrest gesteld, terwijl ver moedelijk nog meer arrestaties zullen volgen. Den laatsten tijd kwamen te Bode graven en omgeving vele diefstallen van rijwielen en van koper en oud ijzer voor. Hoe de politie ook speurde, zij kon de daders van deze diefstallen maar niet betrappen. Doch zij gebruikte elke aan wijzing om te trachten de daders op het spoor te komen. Vorige week Dinsdag' kreeg de politie bericht, dat de 15-jarige winkelbediende K. de ouderlijke woning was ontvlucht en per fieis de wijde we reld was ingetrokken. Den avond daar op werd wederom een rijwiel gestolen en ditmaal van een gepensionneerden politieman van Bodegraven, die het even onbeheerd had laten staan voor het veilinggebouw. Natuurlijk volgde aangifte bij de politie en wederom werd een scherp onderzoek ingesteld. Donderdagavond kreeg de politie be richt, dat de Dinsdagmorgen ontvluch te K. in Wezel door de Duitsche politie was aangehouden en uitgeleverd aan de Nederlandsche politie te Gendringen. Te Gendringen werd de jongeman op transport gesteld naar Bodegraven, waar de politie hem aan het station op wachtte, zij nam hem mee naar het po litiebureau en onderwierp hem aan een verhoor. Bij het verhoor kwam de poli tie door zijdelingsche aanwijzingen op het spoor van een bende jeugdige mis dadigers, welke den laatsten tijd Bode graven en omgeving onveilig maakte. Later arresteerde de politie een tweetal jeugdige personen en hiermede vermoedt zij de hand te hebben gelegd op de daders van de vele rijwieldiefstal len. Vooral de arrestatie van den jeug digen Van D. bleek van groot belang te zijn, daar deze als heler en opkooper van de gestolen goederen fungeerde. Hij wist de rijwielen zeer handig te demon- teeren om ze dan weer opnieuw op te bouwen, banden en onderdeelen ver kocht hij afzonderlijk, zoodat hij alles weer spoedig van de hand had ge daan. De politie stelde terstond een onder zoek in de werkplaats van dezen ver dachte in en vond nog enkele voorwer pen welke door diverse eigenaars kon den worden herkend. Daar de schuur waar de jongeman werkte, langs den Rijn was gelegen, heeft de politie dezen omtrek afgedregd en verschillende voorwerpen opgehaald als frames e.d. welke alle van diefstal afkomstig waren. Ook de j.l. Woensdag gestolen fiets van de ex-politieman werd* nog gevon den. Verwacht wordt, dat op de enkele ar restaties, welke reeds geschiedden, er nog meer zullen volgen. Voor de politie is deze ontmaskering van de gevaarlijke bende jeugdige mis dadigers een mooi succes. Verschillende diefstallen van den laatsten tijd zijn reeds opgehelderd-, terwijl wellicht nog meer geheimzinnige diefjstallen zullen 'worden opgeklaard. Huis leeggestolen. Een merkwaardige inbraak is Maan dag te Nijmegen gepleegd. Tijdens de af wezigheid van den bewoner B. W., heb ben inbrekers zijn woning in de Groote Gas leeggehaald. De geheele inboedel hebben de dieven meegenomen. Er was geen geld in de woning aanwezig. Van de daders heeft de politie nog geen en kel spoor ontdekt. Publiek de zaal uitgegoocheld. In het Grand Theater te Amsterdam trad gisteravond voor een aantal werk- loozen een goochelaar op. Zooals bij de ze voorstellingen gebruikelijk is, werd een van de aanwezigen op het tooneel ontboden en hem werd verzocht zijn jas uit te trekken. De man deed zulks en werd vervol gens met den rug naar het publiek ge plaatst, waarbij bleek dat hij een poli tieke leuze, betrekking hebbend op de komende Kamerverkiezingen, op den rug had. Dit was evenwel geenszins naar den zin van de aanwezigen, die luidde hun ontevredenheid de monstreerden en in grooten getale de zaal verlieten. De zaal werd daarop zonder verdere incidenten ontruimd, waarmede de voorstelling 'n einde nam. Sarika M. Goth Kunstmuseum Mid delburg. Sinds Zondag is er in het Mid- delburgsche Kunstmuseum een tentoon stelling van olieverfschilderijen van de jonge Veersche, Hongaarsch-Nederland- sche kunstenares Sari of, voluit Sarika M. Goth. Er hangen ruim dertig doeken en doekjes: portret, stilleven, boeket, een enkel landschap (Domburg). De por tretten: twee groote vrouwenfiguren, enkele kinderkopjes, en een Balineesch danseresje. Dat zijn zoo de onderwer pen. Voor de groote stillevens (2-3-4), schoon mjjn persoonlijke voorkeur niet naar dit onderwerp uitgaat, kan en moet men niettemin waardeering hebben om de evenwichtigheid der compositie, de aangename en meestal treffend-juiste kleurwaarde en de nauwkeurige weer gave. Hetzelfde geldt van de velerlei groote en kleine bloemstukken die kenmerk trouwens van al Sari Goths werk duidelijk doen gevoelen, dat zij bezig is zich van teekenares tot schilde res te ontwikkelen. In de voorzichtige blijmoedigheid der kleur kan, men dik werf vreugde hebben, al zal een en kele maal ook een vraagteeken gezet dienen te worden. Om een treffend voorbeeld van het laatste te nemen: het zware blauw boven 't Domburgsche tuinlandschap lijkt ons realistisch noch kleurpsychologisch-abstract verant woord. In de kist met citroenen (2) en knolrapen (4) kan men daarentegen vrede en meer met de kleuren gamma hebben. Naast de kinderkopjes, welke de belangstelling dezer schilderes zeer schijnen te hebben, trekt van deze expositie wel in hoofdzaak de aandacht een tweetal groote vrouwenportretten: dat van de ietwat meewarig-interessant kijkende mej. L. (5) en het frissche, mo dern-sportieve jongevrouwetype mej. S. (6.) Er is, vooral in het eerstgenoem de, een zekere verre verwantschap met de oude Italiaansche meesters maar meer dan uiterlijk is dit niet en wat daar een uiterste beheerschtheid is, doet hier het vermoeden van vlakte, minstens onaandoenlijkheid, wel eens opkomen. Een geschoold en ontwikkeld vermogen tot stofuitdrukking erkennen de (het lichte geel van de japon van mej. L. met de camee is fraai, het blau we fluweel met zijn fraaie glanzing en lichtval in het portret van mej. S. is een lust voor het oog), daarnaast van bijna pijnlijke zorgvuldigheid in de behande ling van het onderwerp gewagende (men lette op de fraaie handen met ver siering, op het zorgvuldig geteekende halssieraad van de dame-in-het blauw) treft ons toch een zekere verstarring in de uitdrukking, die niet enkel verklaard kan worden uit het feit, dat elke twee dimensionale afbeelding eens menschen in doode stof tenslotte slechts één beeldje uit zijn immer wisselende le vensrolprent kan zijn. Het is juist zaak van den schilderenden kunstenaar hier zelfs aan de doode stof het leven in te blazen, de verstarring door zijn bezie ling op te heffen. Als de techniek van het vak deze schilderes niet meer zoo zeer in beslag zal nemen, en zij dus, zonder deze te verwaarloozen (want dat zou voor haar achteruitgang betee- kenen) er toch minder bewuste aan dacht aan zal behoeven te besteden, zoodat deze energie voor de innerlijk heid, den zielschen achtergrond der dingen beschikbaar zal komen, dan zal haar ook thans reeds in menigerlei op zicht van vaardigheid, ernst en vakbe kwaamheid getuigenis afleggend werk, van grootere innerlijke bewogenheid kunnen worden, daardoor aan diepte en aan waarde nog winnend. LEGER EN VLOOT- Bij beschikking van den minister van defensie a.i, zijn de volgende plaat singen gelast: met 15 April a.s.: de luit. ter zee 2e kl, E. Dankmeijer a/b Hr. Ms. „Gelder land", met 19 April a.s.: de luit. ter zee 2e kl. D. J. van Doorninck Jazn. a/b Hr Ms. „Hertog Hendrik", met 22 April a.s.: de luit. ter zee le kl. J. B. de Meester te Amsterdam, de luit. ter zee le kl. H. J. Suermondt belast met de betrekking van le officier a/b Hr. Ms. „Hertog Hen drik", de luit. ter zee 2e kl. G. Kruijs a/b Hr. Ms. „Hertog Hendrik", met 26 April a.s.: de luit.s. ter zee 2e kl. W. F. W. van Duim, a/b Hr. Ms. „Hertog Hen drik", jbr, P. L. M. van Geen a/b Hr. Ms. „Hydra", de officier van den ma rinestoomvaartdienst le kl. D. J. Monté a/b Hr. Ms. „Hertog Hendrik", met 29 April a.s.: de luit, ter zee 2e kl. E. A. Labouchère a/b Hr. Ms. „Wachtschip" te Vlissingen; met 1 Mei a.s.: de luit. ter zee le kl. T F. Walma v. d. Molen belast met het bevel over Hr. Ms. „Van Meerlant", de luits. ter zee 2e kl. B. Poortman en R. M. Crommelin en de officier mariiiestoomvaartdienst le kl. J. C. Hamilton allen a/b Hr. Ms. „Van Meerlant", de officier van den marine stoomvaartdienst 2e kl. H. Koster a/b Hr. Ms. „Wachtschip" te Vlissingen. Met ingang van 16 April a.s. wor den bij de 2e Schoolcompagnie van het regiment kustartillerie te Vlissin gen aangesteld tot dienstplichtig kor poraal de dienstplichtigen: P, Boeke- stijn, A. L. Bergen Henegouwen, A. B. Boers, A. van den Dries, J. Groeneveld, B. J. van Herwerden, J. A. van Hiele, F. Hoving, A. J. van Leerzum, J. Lie- vense, M. W. van der Linde, J. W. Sie- brands, B. Spek, N. Spreekmeester, A. C. Sturm, D. Vreugdenhil en tot dienst plichtig korporaal-kok A. C. Polet. i mmmi m ai m> raiinnnri¥iwrar~"wuiiHiAM—hmih> KERK EN SCHOOL. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Uddel (Gld.) mej. A. J. Polderdijk te Oost en Wes t-S o u- burg. Melkvervaischers gedagvaard. Niet minder dan drie melkverval- schingszaken dienden gister voor het kantongerecht te Terneuzen. Zware boeten werden geëischt, n.l. een van 400, en twee van 250. Allereerst stond terecht H. J, v. d. V„ landbouwer te Koewacht. Verdachte was ten laste gelegd dat bij controle op 6 Februari 1,1., melk was gevonden, ge reed om afgeleverd te worden aan den melkventer Van Doorn, welke 40 water bevatte. Als getuige werd ge hoord de heer E. van der Zee, amb tenaar bij den Keuringsdienst van Wa ren te Goes. Kamtanrechter itot getuige: r/I40 water is toch abnormaal?" Getuige: „Zeer abnormaal." Kantonrechter tot beklaagde: „Wie behandelt de melk?" Bekl. „De knecht, en ik heb er geen water bij gedaan. Vroeger behandelde mijn vrouw de melk, doch die is reeds 6 weken ziek. Zelf was ik op dien dag naar de markt te Axel en toen ik thuis kwam stond de melk gereed in den gang." Bekl. zeide verder dat zijn afnemer Van Doorn kwaad was, omdat hij van hem geen land kon pachten, en toen werd hij lastig. Kantonrechter: „Is dat soms op de melk geslagen?" Als getuige a décharge werd gehoord de zestienjarige zoon van beklaagde. Hij zeide, dat de knecht een onbehou wen heerschap was,, die nergens om gaf. Hierna hield de ambtenaar van het O. M. requisitor. Dit is de eerste zaak die dient van een lijst van melkvervai schers, aldus spr. Steeds is er in een dergelijk geval een merkwaardig'en knecht, dienstbode of zieke vrouw. In het onderhavige geval heeft men ge combineerd en heeft men in schijn te doen met een merkwaardigen knecht die samenwerkt met een melkventer die geen land kan krijgen, om een armen boer erin te laten loopen. Bovendien is de vrouw nog ziek ook. Ik zal aan deze zaak niet meer woor den wijden, doch het is een treurige kwestie en ik eisch daarom 400 boete of 4 mnd. hechtenis. De tweede beklaagde L. R. de K. te Driewegen (Gem. Terneuzen) die voor een zelfde feit terecht stond evenals J. O. te Axel, hoorde f 250 boete tegen zich eischen. De koninklijke familie beleedigd. De schilder B. L. te Glanerbrug bij Enschede is gisteren door de Almelo- sche rechtbank veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Hij stond te recht wegens het beleedigen van de ko ninklijke familie door middel van een geheimen zender. Deswege werd de zaak met gesloten deuren behandeld. Er was zes maanden gevangenisstraf ge vorderd. De vlag met Wolfsangel. De officier van jtfetitie bij de Amster- damsche rechtbank requireerde gisteren tegen een N.S.B.'er, die op zijn fiets een vlaggetje met een wolfsangel had gedra gen, een geldboete van f 10. Het O.M. was van oordeel, dat dit vlaggetje met den wolfsangel een opzichtig teeken was, uitdrukking gevende aan 'n bepaald staatkundig streven. Ook de kantonrechter had f 10 boete opgelegd. van geadverteerde of te adverteeran var» gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen «e andere bijeenkomsten- MIDDELBURG. WO 14 Apr. Alg. Verg. Ver, Bev. Vreem- delingenverk. in Walch., Geb. der Ver. (Gr. Markt), 20.30 h. WO 14 Apr. Uitv. M.T.V. „Wilhelmina", Schuttersh. 20,15 h. WO 14 en DO 15 Apr, Slagers Vakten toonstelling, St. Joris Wo. 20.15 —22,00 h. en Do. 10—22.00 h. DO 15 Apr. Alg. Ledenverg. Ned. Protest. Bond afd. M'burg; Geb. Ver. Vrijz. Herv., (St. Pieterstr., 20.15 h. DO 15 Apr. Ledenverg. Openb. Leesz en Biblioth.; Geb. 16,45 E GOES. WO 14 Apr. N.C.R.V. Avond; Schutters hof 20,00 h. DO 15 Apr, Openb. Verg. Kiesver. „Vooruitgang" Lib. Staatspartij („De Vrijheidsbond"), spr. mr. G. A. Boon, lid 2e Kamer; „Prins v. Oranje" 20,00 h. ALGEMEEN. DO 15 Apr. N.C.R.V. Avond te Terneu zen, Concert Geb. 19,30 h. Btec, Drukkerij G, W. den Boer, M burji

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6