Het helsch complot BINNENLAND. ZEELAND. KRONIEK van den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE M1DDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 24 MAART 1937. No. 70. vertrokken. MIDDELBURG. de meer-werkactie. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25X zwaarder dan de meeste andere. Mussolini en de Spaansche burgeroorlog. In Italië is gisteren met veel militair vertoon de 18e.verjaardag van de fascis tische strijdhonden gevierd. Te dier ge legenheid heeft Mussolini van het bal kon van het Venetiaansch Paleis te Ro me een redevoering afgestoken, waarin hij op karakteristieke wijze de geruch ten tegensprak als zou hij in verband met de nederlaag, welke de Italiaansche troepen, d e de Spaansche anti-fase s- ten" moeten verslaan, bij Guadalajara hebben geleden, overhaast uit Libyë zijn teruggekeerd. „Déze herdenkingsdag, aldus de Duce, valt samen met het einde van mijn Afri- kaansche reis, die dag na dag volgens een te voren vastgesteld en zelfs gedrukt program geheel volgens de plannen ten uitvoer is gelegd, volgens een program, dat ook de analphabeten van zekere bladen in het buitenland zouden hebben kunnen lezen. De reis, die noch vroeger begonnen, noch bekort is, heeft mij ge toond, dat het werk der Italianen begint de woestijnsteppe te veranderen in een vruchtbaar land en dat de nieuwe weg langs de kust den befaamden wegen van het oude Rome waardig is". „Tegen Italië, zoo ging hij hierna voort, woedt op het oogenblik een druk- inktstorm. Wij stellen tegenover de on eerlijkheid van andere instanties onze onbetwistbare oprechtheid. Met de eco nomische belegering, waarop na negen maanden een overgave der belegeraars volgde, heeft het Italiaansche volk zijn proef doorstaan. Desondanks moet met luider stemme worden uitgesproken, dat deze door beroepspacifisten ondernomen veldtocht de voorbereiding vormt voor verwarringen en conflicten. Men spreekt er van, dat het Italiaansche volk ge makkelijk vergeet. Dat is een dwaling. Het Italiaansche volk heeft er veertig jaren op gewacht Adoea te wreken. Zwarthemden, de leuze van den tegen- woordigen tijd is: indachtig blijven en zich voorbereiden". Het is op zichzelf van weinig belang, of de Duce zijn reis al of niet, om het geen de laatste dagen in Spanje is ge beurd, heeft verkort. Het eenige. dat ons met betrekking tot de nederlaag der Ita lianen interesseert, is of hij er aanlei ding in zal vinden, de niet-inmengings- overeenkomst en de controle op haar naleving ten spijt, om nieuwe troepen naar Spanje te zenden. Een aantal En- gelsche bladen heeft dienaangaande sombere verwachtingen uitgesproken. Ze meenen te weten, dat daartoe al weer voorbereidingen in Italië worden getroffen. Mussolini zou in geen geval het risico willen loopen, dat Italië's mi litair prestige door een definitieve ne derlaag van de rechtschen in Spanje, 'n knauw krijgt. Men kan daar inkomen. Franco, dit is allengs duidelijk genoeg geworden, zal als hij overwint die overwinning aan de Italianen te danken krijgen. De Italianen vormen met de Mooren zijn voornaamste strijdmacht Omgekeerd echter zal, als hij verliest, dit verlies een akelige nederlaag voor Italië komen te beteekenen. De onderstelling der Engelsche bladen, dat Mussolini des noods openlijk de niet-inmengingsover- eenkomst met voeten zal treden, om op nieuw eenige tienduizenden zwarthem den op het Iberisch schiereiland te kun nen krijgen, is daarom zoo gek nog niet. En het zou evenmin gek geweest zijn, als de Duce om de Italiaansche nederlaag in Guadalajara, welke op zichzelf het mi litair prestige van Italië reeds heeft aan getast, zijn reis zou hebben bekort. Hoe verbeten des Duce's stemming momenteel moet zijn, kan men afleiden uit zijn bovenaangehaalde rede „Het Ita liaansche volk heeft er veertig jaren op gewacht Adoea te wreken". In die ti rade gaat een bedreiging schuil. Van dezen aard: als Italië de kans krijgt, zal het zich, grijpende naar de wapenen, ook op anderen weten te wreken. Verleden doer ANNIE S. SWAN 73). „Ik niet. Zijn vader is Meikle's zaak gelastigde geweest, voor het teekenen van het huurcontract en zoo, maar ik heb ze geen van tweeën ooit meer ge- Zle?'..^e hoeft me niet zoo woedend aan te kijken, meisje, net alsof ik den strop oen hals van je meesteres gedaan heb. Ken je het oude gezegde niet, dat een moord altijd aan het licht komt? Als miss Dempster werkelijk vermoord is, zal degene, die het gedaan heeft, zijn gerechte straf niet ontgaan enwe moeten er dankbaar voor ziin rlnt iii noch ik het gedaan hebben"1 Tina was niet in staat langer naar haar te luisteren en verdween even plotseling en onverwachts, als ze geko men was. Toen ze de voordeur van de herberg uitkwam, hield een rijtuig op den weg stil en ze kreeg in het voorbij gaan een glimp te z'en van dengene, die er uitstapte. Het verbaasde haar niets Ruthven den advocaat, te zien. Mrs. Meikle stond weer achter de toonbank, maar toen ze haar nieuwen bezoeker binnen zag komen, kwam zij er haastig achter vandaan en vroeg hem de week, in een interview met een Engel- schen journalist, sprak Mussolini er van, dat Italië den vrede begeert, om zich aan zijn taak van opbouw van het impe rium te kunnen wijden. Deze bewering lijkt ons niet bepaald in overeenstem ming met de gedachten van wraak, waar mee hij blijkens jonger uitlating rond loopt. Het tafereel is tamelijk angstwekkend, overeenkomstig de pose trouwens, waar in de Duce zich pleegt te laten fotogra- eeren en filmen: de man met de barsche opeengeknepen lippen en de strijdlustig vooruitgestoken kin. Zoo lijdt 'n mensch in zijn dagelijkschen handel en wandel aan ingebeelde heldhaftigheid. Ongeluk kig genoeg kan deze waan, bij een po- s tie als MussoPni bekleedt, in zijn tra gische gevolgen, niet alleen op het hoofd van den drager neerkomen. Misschien gaat de Spaansche burgeroorlog nu pas zijn werkelijk gevaarlijke stadium in. DE O. 13 EN O. 15 NAAR SPANJE G;stermiddag zijn Hr. Ms. onderzee booten O. 13 en O, 15 uit de haven van Nieuwediep naar de Spaansche wateren vertrokken. Om twee uur nam de commandant van den onderzeedienst, kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman afscheid in een toe spraak, waar'n hij van zijn waardeering getuigde voor de vlotte wijze, waarop men de schepen gereed had gemaakt. Namens den commandant, die verhin derd was, wenschte hij den opvarenden een behouden terugkeer in het vader land. Vervolgens had een inspectie plaats. Om vier uur vertrok de O. 13, uitge- le'de gedaan door honderden belangstel lenden. Enkele oogenblikken later ving de O. 15 de reis naar de Spaansche wa teren aan, waar de O. 16 zal worden af gelost. EEN „WAARSCHUWING" VAN DE SPAANSCHE OPSTANDELINGEN. Uit Den Haag wordt gemeld: Naar ons ter oore komt, hebben de autoriteiten in Spaansch-Marokko er on zen vertegenwoordiger te Tanger op ge wezen, dat de activiteit van de „Hertog Hendrik" moeilijkheden zou kunnen op leveren, met name indien bedoelde oor logsbodem bescherming zou verleenen aan schepen, van welke bekend is dat zij zich met obrlogsvervoer bezighouden In verband h" ermede vernemen wij, dat onze regeèring aan den gezant te Tanger medegedeeld heeft, dat de „Her tog Hendrik" van den aanvang af de in structie had geen schepen bescherming te verleenen, die wapenen, munitie of vrijwilligers naar Spanje vervoeren. De heldhaftige radiotelegrafist van de „Van der Wijck". Bij Kon. Besluit is bepaald, dat aan de door den minister van binnenlandsche zaken aangewezen nabestaanden van wijlen M. J. Uijtermerk, radiotelegrafist van het ss. „Van der Wijck" zal worden uitgereikt de gouden eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffe lijk getuigschrift, welke dezen daarbij werden toegekend, wegens de door wij len M, J. Uijtermerk met verlies van eigen leven verrichte pogingen tot red ding van de opvarenden bij het vergaan van het ss. „Van der Wijck" op de noordkust van Java bij Tandjoeng Pa- kis, op 20 October 1936. Bevredigend resultaat. Gisterenavond kwam de Commissie voor meer werkactie bijeen in een der zalen van het Stadhuis onder leiding van den voorzitter, den heer J. Onder- dijk. De voorzitter, zëide, dat de verga dering tot doel had te komen tot voor- loopige staking der actie en het krijgen van een overzicht over hetgeen is be reikt. Spr. meent, dat de gemeente en de commissie niet ontevreden mogen zijn. Van 40 personen kwam bericht in, dat zij op grond van de actie van de commissie tot het extra geven van op dracht voor werkzaamheden zijn over gegaan, terwijl het spreker bekend is dat nog enkele andere personen het zelfde.deden doch geen kaart inzonden. Als er onder de 10.000 aan meer werk, die is opgegeven sommige posten wer ken betreffen die toch zouden zijn uit gevoerd, dan staan daar zeker de pos ten tegenover, die niet zij nopgegeven. Hoofdzakelijk zijn de werken opgedra gen aan timmerlieden, schilders, stuca- doors, electriciens en ook wel enkele orders aan stoffeerders. Spr. deelde mede, dat de heer Roeters van Lennep en Kuipers bericht van ver hindering zonden. Ingekomen was een schrijven van den heer P, W. M. Hoegen van Hoogelande over aankoop van een weide aan den Singel voor zijn zoon, den heer R. Hoe gen, die er een landhuis zal bouwen, hetgeen ook weer werk geven zal; en van mr. Meerkamp van Embden en de firma De Muynck, dat zij juist heel wat werkzaamheden hadden laten verrich ten. De Zeeuwsche Confectiefabriek meldt, dat de heer Mennes aanbood re ductie te geven op een bij haar uit te voeren groot werk als het tijdens de meer werkactie kon worden uitge voerd. De inspecteur der Rijkswerkver- verschaffing, Ir. Marktvoort kon mede deeling doen van een plan van een in gezetene om voor 2000 aan zijn huis te laten verbouwen, inclusief aanleg vantcentrale verwarming enz., zulks ook als een gevolg op de gevoerde actie. De voorzitter deelde verder mede het plan van B. en W. tot uitvoeren van schilderwerk aan het Stadhuis en bracht daarna dank aan allen die op eeniger- lei wijze hun medewerking verleenden aan den arbeid van de commissie. Hij deelde mede, dat de voorgenomen reclame door een transparant door be zwaren van den heer Roeters van Len nep niet tot uitvoering is gekomen. Het resultaat is niet beneden de ver wachting van spr. en hij stelt dan ook voor de commissie niet te ontbinden, maar hem te machtigen haar weer te samen te roepen als er aanleiding is op nieuw een actie te beginnen. Er is dan zeker reden het eerst een beroep te doen op hen, die deze eerste maal van de actie hebben geprofiteerd. Hierna kwam het jaarverslag van den secretaris, den heer J. F. Bastiaanse aan de orde, waaraan wij nog het volgende ontleenen: Nu de maand Februari achter onn ligt, lijkt het gewenscht een overz'cht te geven van de genomen maatregelen. Ten eerste brengt de secretaris dank aan het gemeentebestuur van Middel burg, dat f 100 beschikbaar stelde en zich tot de burgerij richtte met een cir culaire. De financieele en daadwerkelij ke steun van een 3-tal :ngezetenen heeft het mogelijk gemaakt de te voe ren actie eenigszins uit te breiden. De spandoeken op een 4-tal belangrijke pun ten in de gemeente waren er de getui gen van. De werkloozén zelf hebben begrepen, dat het slagen van de actie ten gevolge kon hebben, dat meerderen te werk werden gesteld en verleenden eenige hunner hulp bij Het verspreiden der c rculares en bij het schilderen van spandoeken. Het is natuurlijk moeilijk ,aan te geven welk onderdeel van de actie minder geslaagd mag heeten. Toch meent de secretaris niet te mogen na laten er op te wijzen, dat gerekend was op meer medewerking van de ne ringdoenden bij het zichtbaar aanbren gen van de reclameplaat. Op dit punt had de comm ssie zeker op meer sym- phatie met haar werk gerekend. Van de ongeveer 200 persoonlijk rondgezonden biljetten zijn hoogstens 50 exemplaren aangebracht. De secretaris meent dat eenig succes niet achterwege is geble ven en brengt dank aan hen, die op drachten gaven en zullen geven. De resultaten van het twee op één stelsel moeten nog worden afgewacht. De voorzitter bracht den secretaris hartelijk dank voor al zijn belangloos werk n dienst van de commissie, ook toen de heer Bastiaanse in militairen dienst was, had hij alles goed voorbe reid. Bij de rondvraag heeft de heer Stof- koper namens alle leden van het co mité den voorzitter dank gebracht voor zijn groote werkzaamheid, d e van alle zijden en richtingen hoog gewaardeerd wordt, en in het bijzonder voor hel feit, dat hij naast alle anderen arbeid nog tijd heeft kunnen en willen vinden voor dit werk. Namens alle werkloozen ja namens alle ingezetenen brengt spr. den heer Onderdijk hartelijk dank en hoopt, dat deze nog lang zijn krachten aan het belang der gemeente en haar inwoners zal kunnen blijven wijden. De heer Onderdijk dankte voor deze vriendelijke woorden, doch wees weer een deel door naar den secretaris. Spr. voelde zich als wethouder van sociale zaken verplicht een poging om weer werk te krijgen in te steller. Spr, eindigde met zijnerzijds woorden van dank tot den inspecteur der Rijks werkverschaffing ir. M&rktvoort, die zulkeen groote belangstelling voor den arbeid der commissie heeft getoond te bezitten. MELKVERSTREKKÏNG AAN SCHOOLKINDEREN. Het „schoolmelkcomité' heeft zich met een circulaire tot de ouders der schoolkinderen gewend, met de mede- deeling, dat de verstrekking van melk zal aanvangen na de Paaschvacantie, dus op Dinsdag 6 April. Dé verstrekking van een kwart liter per keer zal plaats hebben op eiken Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag of als zooals de eerste maal de school Dinsdags begint, ook op Woensdag. De ouders zullen vooraf een melkkaart van 12 cent moe ten koopen, die op den eersten dag der schoolweek moet worden getoond. Deze kaart, die elke week een andere kleur of vorm zal hebben, kan tot en met Vrij dags worden gekocht bij de firma Gebr. Hildernisse, L. Baurdoux of firma R. M. Smits. Zij, wien op hun verzoek daartoe door de commissie toestemming is verleend, kunnen op de secretarie, afdeeling on derwijs op Woensdag of Donderdagmid dag hun kaart gratis of tegen vermin derd tarief in ontvangst komen nemen Voor de eerste schoolweek zal de kleur van de kaart rood zijn. WALKEREN, DOMBURG. Dinsdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis", onde voorz'tterschap van dr. B, Vaandrager haar algemeene vergaderng in café „Wil- helmina" alhier. De rekening over 1936 werd goedge achterkamer in te gaan. „Wel, mrs. Meikle, hoe gaan de za ken? Als de uiterlijke kenteekenen mij niet bedriegen, gaat het zeer voorspoe dig', niet?" zei hij op zijn gewone schert sende man<"er. „Is de openingsdag nogal geslaagd geweest?" „Ze hebben tenminste heel wat goed bier naar binnen geslikt", antwoordde zij, „Wat mag ik u aanbieden, mijn heer?" „O, een stevig glas whisky. Waar is Meikle?" „Die kijkt naar het bier", antwoordde zij met een sluw glimlachtje. „Ik ben erg trotsch u te zien, mijnheer en ik hoop, dat u dikwijls naar „De Viersprong" zult komen", „Het is een heel eind loopen; te ver voor mijn oude beenen, denk ik. Ik ben vandaag tenminste maar met een rijtuig gekomen. Ik drink op het slagen van al onze ondernemingen. En vertel me nu eens, wat die meid hier uit kwam voe ren?" „U bedoelt zeker Tina Caldwell? Bent u haar tegen gekomen?" „Ik zag' haar net het huis uitkomen. Ik wist niet dat u en zij vrienden waren". „Hat zijn we ook niet," antwoordde zij kalm. „T na kwam hierheen om te zien, of ze ook iets te weten kon ko men, maar dat is haar niet gelukt, al hoewel ze misschien meer te hooren ge kregen heeft, dan ze verwacht had". ,,U bent toch wel voorzichtig geweest, mrs. Meikle, Dat meisje is een gesle pen intrgante, dat geloof ik zeker". „Ze is heel uitgeslapen", gaf mrs. Mei kle toe. En heeft u nog' wat nieuws?" „Ja, wel iets. Zelaten geen steen op den anderen en het zal een geweldig proces worden.Ik heb vandaag het laat ste nieuws gehoord van den jongen, d'e af en toe boodschappen voor Warburton doet. Die verwacht zijn schaapjes met dit zaakje op het droge te brengen. Ik zeg u, dat degene, die de kosten van het geding te betalen krijgt, nog niet geluk kig is. De rechter schijnt de Lord- Just:ce-Clerk te worden, die eén per soonlijk vriend van Miss Harmann moet Dat ziet er niet zoo goed uit, wel? „Het lijkt me niet, dat dat er veel toe doet," merkte mrs. Meikle onverschillig op. „De beslissende uitspraak wordt toch door de jury gedaan, niet waar en als we sterk genoeg zijn om hen te over tuigen, kan de rechter verder toch ook niets doen?" Ruthven streed niet over het punt, dat bij hem groote bezorgdheid gewekt had. Hij was het eerst naar zijn zoon gegaan, maar daar hij dien niet thuis ge troffen had, was bij naar „De Vier sprong" gegaan. (Ingez. Med.) „Het doet er heel wat toe, wat pre cies kan ik u niet uitleggen. Het maakt het nog veel meer noodig, dat onze ge- tuigen-verklaringen geen enkele hiaat vertoonen en absoluut onweerlegbaar zijn." „O, ja, maar daar ben ik niet bang voor, Ik kan ze nog wel versteld doer staan," zei ze. Toen begon ze plotseling zachter te spreken en keek hem daarbij van terzijde aan. „Meikle zou graag we ten, of we een gedeelte van het geld, dat u ons beloofd hebt, voor de zitting kunnen krijgen. We hebben hier erg veel onkosten gehad en het zal nog wel even duren voor we veel geld binnen krijgen. We zouden honderd pond best kunnen gebruiken, mr. Ruthven." Nu hadden de Ruthvens Meikle en zijn vrouw tweehonderd pond beloofd, op voorwaarde, dat zij eerst de geruch ten zouden verspreiden, dat miss Demp ster vermoord zou zijn en daarna een aanklacht tegen miss Harman bij den of ficier van Justitie indienen. Dat hadden zij gedaan om in de eerste instantie ten minste, hun namen erbuiten te laten. Het eerste gedeelte van het programma had mrs. Meikle, toen zij nog mrs. Dal- gleish was, getrouw uitgevoerd. Ze had een paar verdachte en boosaardige ge ruchten en toespelingen losgelaten in de buurt, waar zij bij haar zuster gewoond keurd met een batig saldo van f 283, vorig jaar hatig saldo f 371, zoodat er eigenlijk over het afgeloopen jaar een tekort van f 90 was. De contribut e's daalden iets. In 1934 werd aan contri butie ontvangen f 503, in 1935 f 501 en in 1936 f 493. Aan het „Röntgenfonds" werd f 76 bijgedragen, de kosten voor bakerhulp bedroegen f 143. De begroo ting voor 1937 werd aan inkomsten en uitgaven geraamd op f 1298. Het jaarverslag van den secretaris getuigde van 'n goed vereenigingsleven. Het ledental kan moeihjk grooter wor den, daar bijna alle inwoners lid zijn van het „Groene Kruis". Uit het verslag inz,ake het consultatie bureau bleek dat veel gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om de kin deren tot het eerste levensjaar te laten controleeren. In 1936 werden 11 n euwe kinderen ingeschreven, 10 uit Domburg en 1 uit Aagtekerke. Er werden 50 zit tingen gehouden. Het aantal consulten bedroeg 378. Zuster Traas was trouw op haar post en haar assistentie werd door dr. Vaandrager zeer gewaardeerd. De heeren Anth. Provoost en J. W. Schuurmaan periodiek aftredend, wer den met algemeene stemmen tot be stuursleden herkozen. Besloten werd het bureau voor zuir gelingenverzorging te maken tot een onderdeel van het Groene Kruis daar dan de mogelijkheid bestaat om in aan merking te komen voor rijkssubsidie. Betreffende de bakerhulp, werd nog goeageneurd, dat voor de bevallingen, die na 31 December 1937 plaats hadden, het Inschrijfgeld a f 1 door de aanvra gers zelf moet worden betaald. Uit het jaarverslag inzake de tbc-be- strijding van de huisbezoekster G. Traas bleek dat te Domburg onder toezicht stonden 7 gezinnen met 9 patiënten. Te Aagtekerke 4 gezinnen met 4 patiënten. Eind December 1936 stonden nog on der toez'cht, te Domburg 3 gezinnen met 4 patiënten en te Aagtekerke 3 gezinnen met 3 patiënten, In 3 gezinnen werden melk en eieren of andere ver sterkende middelen of kleeren verstrekt. Na afloop der vergadering werd door den heer F, A. Holleman, secretaris der Zeeuwsche Melkpropaganda-kern een lezing met lantaarnplaatjes gebouwen over: „Melk en Zuivelproducten als volksvoedsel". BIGGEKERKE. De Chr. H'st. kies- vereenig'ing kwam D'nsdagavond in een goed bezochte vergadering bijeen, welke onder leiding stond van den heer P. Janse, Deze deelde mede,- dat het be stuur uit zijn midden tot voorz'tter heeft gekozen den lieer E. H. lemhoff, hoofd der Chr. school. Na het uitbrengen van verslagen, behandelde de heer I. A. de Moor, aan de hand van het Verkiezings manifest, het „defensievraagstuk". Ver volgens sprak de heer lemhoff over de „toekomst der C. H, Unie", terwijl de heer P. Janse de „landbouwpo'it'ek" der Unie besprak. Op deze inleidingen volg de een levend'ge discussie, waaraan door verschillende personen werd deel genomen. SEROOSKERKE. Dinsdagmiddag werd onder voorzitterschap van den heer L. Maas, de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank. UH het ver slag van den secretars bleek, dat de Bank 236 leden telt. Uit de rekening' bleek, dat in ontvang en uitgaaf het eind cijfer bePep f 306,319 en dat van de ba lans f 276,001. De winst over 1936 be droeg f 533, welk bedrag bij de reserve werd gevoegd, zoodat de reserve thans bedraagt f 12,159. Als bestuurs1id werd herkozen de hr. P. MePs Wz. Eveneens als lid van den raad van toezicht de heer W. C. Allaart. Als plaatsvervangende bestuursleden de heeren A. van Dis en Joh. Wondergem. De voorz, deelde mede, dat de rente voor spaargelden is gesteld op 2,75 pet. en voor opgenomen gelden op 4 pet had, wel wetend, dat die daar spoedig verder verspreid zouden worden. Ruthven zag wel in, dat het niet ver standig zou zijn te trachten haar nog langer met vage beloften zoet te hou- den. „Daarom ben ik juist hier gekomen," zei hij, terwijl hij in zijn zak tastte naar zijn chèque-boek. „Ik zal u vandaag een chèque voor vijftig pond geven. Is dat genoeg voor een paar weken? Voor 1 April zal ik u de andere vijftig geven. De tweede honderd moeten natuurlijk wachten, tot na het verhoor. Of u die zult krijgen, hangt af van de wijze, waar op u het er daarbij afbrengt." Nadat hij de chèque geschreven en aan haar gegeven had, vroeg hij nog maals waar Meikle was. „Die zit in de schuur, tusschen de bier vaten", antwoordde zij. „Hij is ze, geloof ik, aan het tellen. Hij is zeker bang, dat ze wegloopen." „Ik loop wel even langs hem. En nog maals, proost. Dat het met de herberg en met ons zelf goed mag gaan." Buiten gekomen wenkte Ruthven het rijtuig, dat hij had laten wachten en reed snel naar de stad terug, waar hij aan het begin van de Nicolsonstraat uitstapte. (Wordt vervolgd)-

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5