RYNOmo" BINNENLAND. ZEELAND. KRONIEK van dsn DAG. Hat helsch complot TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DONDERDAG 18 MAART 1937. No. 65. MIDDELBURG. W&LOÜEREM. Üw druivenkuur thuis Druiven 75 ets. p. fl. j Appel 55 ets., p. fl. MIJ. „DE BETUWE" Tl EL. Het succes van de Fransche defensie- leening en de relletjes te Clichy. De zwartgalligen zijn in het ongelijk gesteld: de inschrijving op de eerste bei de tranches der Fransche defensie-lee ning (in totaal ad 8 milliard) hebben alle verwachtingen overtroffen. Het lag aan vankelijk in de bedoeling van den minis ter van financiën, Vincent Auriol, met één tranche van 5 milliard te beginnen en dan in den loop van dit jaar de in schrijving op een tweede ad 5J4 milliard open te stellen (de geheele leening zal, loopen), De eerste tranche werd echter zooals men weet ruim 10 milliard be- met 3 milliard overteekend en dat ge weldige resultaat deed de regeering be sluiten er direct maar eentje tot dit be drag overheen te doen. Wie geeft haar ongelijk? Men moet het ijzer smeden als het heet is. Blum c.s. hebben nu op 2 milliard na de geheele som reeds binnen. De leen.ng is op zichzelf heel aantrek kelijk. Haar „wisselkoers-garantie" (de aan de houders gegeven optie, om rente en aflossing, als ze dat begeeren, in pon den of dollars te ontvangen) dekt het risico van een eventueele verdere waar devermindering van den frank, terwijl de rentevoet en de koers van uitgifte voor de beleggers min of meer om van te watertanden mogen heeten. Echter gaat het niet aan, aan deze aantrekkelijkheid van geldelijken aard louter het merk waardige succes toe te schrijven. Er is al eens eerder in Frankrijk een leening met wisselkoers-garantie uitgegeven: door minister Caillaux in 1925, toen de Fransche valuta ook op kelderen stond. Het resultaat dier uitgifte was slecht: op het totale bedrag van 10 milliard werd voor slechts 4 milliard ingeschre ven. Op zich zelf borgt een wisselkoers garantie dus geenszins het welslagen eener emissie. In het onderhavige geval heeft zonder twijfel het nationale element der vader landsliefde veel tot het succes bijgedra gen. Minister-president Blum en de pre sident der republiek Lebrun hebben de vorige week een vurig beroep op het Fransche volk gedaan. Ze wezen er op, dat de leening moet dienen, om Frank rijk zijn tempo in den bewapeningswed loop te kunnen laten volhouden. Dat beroep is niet zonder uitwerking geble ven. De vrees, door Duitschland voorbij geloopen te worden, ging er onder schuil; en wat zou meer tot het vader- landsche gemoed van den Franschman kunnen spreken? Trouwens, hoe poli tiek verdeeld de Franschen in tijden van vrede en betrekkelijken vrede mogen zijn, als er gevaar dreigt, plegen ze over een merkwaardig nationaal adaptatie vermogen te beschikken; vergeten ze op slag hun onderlinge geschillen en voelen ze zich voor alles „volksgenooten", be reid om veel voor het vaderland te offe ren, Misschien verliest men dit vermo gen wel eens wat te veel uit het oog bij de beoordeeling van den huidigen poli- tieken toestand in de Fransch republiek. Wat de huidige situatie nog meer ken merkt dan de overteekening van de de fensie-leening is, dat er heel wat kapi taal, dat naar het buitenland was „ge vlucht", nu eindelijk schijnt terug te kee- ren. Een sterke aanwijzing daaromtrent bezit men in het verschijnsel, dat op de beurs te Parijs aanbod ontstond in bui- tenlandsche fondsen. De kapitaalvlucht was een uiting van wantrouwen in het kabinet-Blum. De terugkeer beteekent, dat de beleggers eenig vertrouwen zijn gaan koesteren in de beloften, welke de regeering een dag of tien geleden afleg de: de tering naar de nering te zullen zetten en dus te breken met de tot dus ver gevolgde „Volksfrontpolitiek". Het lijkt voor dit prille vertrouwen intusschen broodnoodig, dat zich niet al te veel herhalingen gaan voordoen van de toneelen, welke zich eergisteren te Clichy hebben afgespeeld. Voor zoover- op het oogenblik valt na te g'aan, had men hier te doen met een in hoofdzaak communistisch relletje tegen de fascis tisch getinte „sociale partij" van kolonel De la Rocque. Maar over deze partij heen trof de aanval de regeering. Op 't stuk van de handhaving der orde (in 't door ANNIE S. SWAN 68,. „O, mijnheer", riep zij uit en hij zou de diepe wanhoop in haar stem nooit vergeten, „U weet, wat ze gedaan heb ben. Wat kunnen we doen om haar weer vrij te krijgen? U zult er haar van daag nog uithalen, niet, u helpt toch im mers iedereen?" „Mijn lieve meisje, je kunt erop reke nen, dat we al het mogelijke zullen doen Ik wist het gisteravond al. Mrs. King is me alles komen vertellen. Ze waren met haar op White's Moss, bij haar broer te gast en ze zijn gisteren allemaal met haar mee naar Edinburg gekomen". „Maar het is een leugen, een gemeene leugen", riep ze uit. „Dat moesten ze toch direct weten. Ziji miss Dempster dooden! Zij zou zelfs geen vlieg kwaad kunnen doen". „Dat weten we, Christina en we zul len het beste hopen, We zullen alles doen om haar onschuld te bewijzen, Mr bijzonder der sociale orde) bezitten Bium c.s. niet bepaald een onverdeeld gunstigen naam. Het g'ng den laatsten tijd wat beter; en men meende reeds de periode der bezetting van fabrieken en werkplaatsen uit het oog te mogen ver liezen. Gebeurtenissen als te Clichy echter roepen die periode scherp in het geheugen terug. De Fransche belegger moet er danig van geschrokken zijn; op 't moment, dat hij de regeering voor waardelijk zijn vertrouwen schonk zoo'n kwaadaardig rumoerBlum c.s. zullen met deze reactie rekening dienen te houden. Denkelijk moet men 't geval beschouwen als 'n uiting van communis tische „teleurstelling" over den nieuwen regeeringskoers. Des te meer reden dan voor het kabinet, om niet langer met half-zachte middelen op te treden. Of zou het Blum nu nog niet duidelijk zijn, dat de betrekking van paladijn van het communisme voor hem niet deugt? DE AANHOUDING VAN NEDERLANDSCHE SCHEPEN IN SPAANSCHE WATEREN. „Zeerooverij" zegt de minister van buiienlandsche zaken. In de vergadering van de Eerste Ka mer heeft de minister van buitenland- sche zaken gistermiddag verklaard, dat hij de aanhouding van Nederlandsche schepen in de Spaansche wateren zui ver een daad van zeerooverij acht. Daar moest een daad tegenover worden ge steld en die bestaat in het zenden van oorlogsschepen. BETERE VERDEELÏNG VAN DEN BESCHIKBAREN ARBEID. Aan de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp houdende tijdelijke be palingen, strekkende tot het bereiken van een betere verdeeling van den be schikbaren arbeid wordt ontleend: Dat er niet is een constante hoeveel heid werk, is moeilijk te betwisten. De achter ons liggende crisisjaren hebben dit duidelijk genoeg geleerd en de mi nister hoopt van harte, dat de naaste toekomst meer voorbeelden van ver andering in de hoeveelheid werk maar dan in tegenovergestelden zin te zien zal geven, Dit tast intusschen geenszins het beginsel aan, waarvan 't wetsontwerp is uitgegaan. Met den beschikbaren arbeid bedoelt het ontwerp de hoeveelheid werk, die op eenig willekeurig moment voorhan den is. Waarom :zou men nu moeten vreezen, dat de voorgestelde maatrege len zullen leiden tot verstarring en zelfs tot vermindering van de hoeveelheid arbeid? De minister geeft toe, dat hier groote omzichtigheid geboden is. In tij den van crisis is het bedrijfsleven zeer gevoekg. Mlaar de minister zou toch an derzijds willen waarschuwen voor al te eenzijdig economisch denken. Niet elke sociale maatregel is uit den booze om het enkele feit, dat hij wellicht tot eeni- ge verhooging van productiekosten aan leiding zal kunnen geven. Er zijn andere waarden, welke niet minder ontzien moeten worden. Wanneer het waar was, dat alleen door de harde noodzaak gedwongen hier en daar werkgevers overgingen tot vervanging van volwassen mannelijk personeel door jeugdige personen, ten einde aldus op de productiekosten te bezuinigen, dan zou dit ontwerp niet zijn ingediend. Dat overigens van de regeling zou moeten worden afgezien, omdat niet op groote schaal sprake zou zijn van het vervangen van volwassen door jong fa- briekspersoneel, is een meening, welke de minister evenmin onderschrijven kan. In elk geval zou dan het bedrijfsleven weinig vrees voor de gevolgen van dit wetsvoorstel behoeven te koesteren, daar slechts in zeldzame gevallen reden voor ingrijpen aanwezig zou zijn. Maar hoe dit zij, het g'aat hier minder om het aantal gevallen, waarin opgetreden zal moeten worden, dan wel om de betee- kenis van de feiten, die daartoe de aan- Marshall King heeft gezegd, dat hij zijn halve fortuin ervoor over heeft en dat zij de beste raadgevers en verdedigen zk\ hebben". Maar Christina luisterde met duide lijk ongeduld. „Maar ze moeten er haar vandaag nog uitlaten. Het zal haar dooden, als ze in de gevangenis moet blijven", zei ze, ter wijl ze haar handen wrong. „Ik weet hoe het daar is, al ben ik er zelf nooit in geweest. Wie heeft de beschuldiging tegen haar ingediend, dr. Guthrie?" „Mrs, Dalgleish". „Ja, maar daar zal nog wel iemand anders achter zitten", merkte Christina slim op. „Dat durf ik te zweren. Daar :s ze niet brutaal genoeg' voor. Ik kan u wel vertellen, wie haar daartoe aange zet heeft, Maar ik ben hierheen gekomen om u te vertellen wat ik gezien heb", voegde zij er met een veelbeteekenend knikje aan toe. „Ik heb het al dien tijd verborgen gehouden, waarvoor, weet ik eigenlijk zelf n;et. Mag ik u' vertellen, wat ik den nacht, dat ik Dalgleish en den dokter bespied heb, gezien heb. Het was de nacht, voordat miss Dempster stierf", leiding zullen vormen. Economisch, so ciaal, moreel en psychologisch kan ook een klein aantal gevallen veel betee- kenen. Ten onrechte is de jeugdwerkloosheid hier in het ged'ng gebracht. De minis ter gaat, zooals bekend is, de bestrij ding van de jeugdwerkloosheid zeer ter harte, maar hij verïTest daarbij de juiste proporties niet uit het oog. Hij w'l niet de jeugd ,aan werk helpen door mannen in de kracht van hun leven, vaak jonge huisvaders, werkloos te ma ken. Het ontwerp beoogt verder niet be scherming van de vrouw tegen bepaal den arbeid, maar veeleer bescherming van den man tegen gebrek ,aan arbeid Dat doel wordt op de minst bezwarende wijze bereikt, wanneer in de eerste plaats dat soort werk voor mannelijke arbe'ders gereserveerd wordt, dat voor de vrouw minder geschikt is. Hoevee' vrouwen thans zulk werk verrichten, is zonder uitvoerig onderzoek niet op te geven. De minister vertrouwt overigens, dat over een drietal jaren de economische toestand van ons land zooveel verbeterd zal zijn, en de werkloosheid binnen zoodanige grenzen zal zijn teruggeloopen dat except'oneele voorzieningen, als bij het wetsontwerp voorgesteld, ver der achterwege kunnen blijven. Mocht onverhoopt de toestand zich niet in dien gunstigen z'n ontwikkelen, dan zal de regeering t.z.t. moeten overwe gen wat haar ten deze te doen staat. In geen geval heeft de minister met 't ontwerp een proefneming op het oog. Mocht blijken, dat ook buiten het ter rein van den fabrieksarbeid toestanden ontstaan, waartegen op de gronden, d e aan dit wetsontwerp het aanschijn ga ven, opgetreden dient te worden, dan zal, zoo dit ontwerp kracht van wet krijgt, te gelegener tijd aanvulling van de wet in overweging genomen kunnen worden. Met name zou dat dan ten aan zien van de aanstelling van conductri ces op autobussen kunnen geschieden. Vragen van een Kamerlid over een bedelbrief. Het Tweede Khmerlid Faber (s.d.) heeft aan den minister van binnenland- sche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat de burgemeester der gemeente Nijkerk (Veluwe) aan een vrouw, die voor haar kind dat aan kin derverlamming lijdende is, op medisch voorschrift een beugel behoeft, maar geen geld bezit om dien te betalen, op haar dringend verzoek om hulp, een bedelbrief heeft ter hand gesteld van den volgenden inhoud: „Door deze verklaar ik, dat het vijf jarig kind van N. v. d. B. volgens ver klaring van den behandelenden arts, lij dende is aan kinderverlamming. Opdat het linkerbeen, dat thans van de knie af geheel verlamd is, kan herstellen, is het noodig, dat daarvoor een beugel aangeschaft wordt, waarvan de kosten vijf en dertig gulden bedragen, welke v. d. B. noch geheel, noch gedeeltelijk kan betalen. Hem wordt bij deze toestemming ver leend om bij ingezetenen door middel van een mijnentwege verstrekte geslo ten bus een bijdrage in deze kosten te vragen. De burgemeester van Nijkerk." Zulks nadat de man, die als lid van een ziekenfonds op een dergelijk instru ment geen recht kon laten gelden, zich te vergeefs tot den burgemeester had gewend om financieele hulp? 2. Indien het voorafgaande beves tigend wordt beantwoord, is de minister dan niet van oordeel dat hier het hoofd eener gemeente te kort is geschoten in zijn verplichting om volgens het alge meen aanvaarde beginsel van armen verzorging, neergelegd in de bestaande armenwet, eerder dan een behoeftige uit bedelen te sturen, door middel van het burgerlijk armbestuur, of wanneer dit mocht ontbreken door bemoeiing van het college van B. en W. zelf, de noodzakelijke hulp te verstrekken of te doen verstrekken? De dominéé keek haar doordringend aan. Hij had veel ondervinding van haar klasse- en soortgenooten en wist, dat hun verklaringen niet altijd te vertrou wen zijn, omdat zij dikwijls geneigd zijn te overdrijven. Maar het kon geen kwaad naar haar verhaal te luisteren. Hij zei haar dus, dat zij voort kon gaan en zij gaf hem een kort en bondig' relaas van de gedenk waardige gebeurtenissen van dien nacht. De geestelijke luisterde ingespannen, zonder zijn oogen ook maar een oogen blik van het gezicht van het meisje af te wenden. „Dit is heel belangrijk en waardevol, Christina", zei hij, toen zij haar verhaal beëindigd had. „Zoo belangrijk, dat het waarschijnlijk je meesteres kan redden. Ben je bereid dit onder eede in het ge rechtshof te verklaren, wanneer je opge roepen wordt?" „Zou ik dat niet willen? Wanneer kan ik erheen gaan, al gauw, zoodat ze haar haar vrijlaten?" vroeg ze koortsachtig. „Nee, nee, in geen weken, zelfs in geen maanden kunnen wij iets doen, Het hof houdt op het oogenblik zelfs geen zitting". Contribuanten concert. Zoo,als ieder jaar heeft het Middel- burgsch Muziekkorps ook nu weer zijn contribuanten met hun introducée's een concert aangeboden. Ditmaal in de Concert- en Gehoorzaal. Een 300-tal personen was opgeko men, zeker te weinig als men kijkt naar het een paar maal grooter aantal contribuanten. Al deze bezoeksters en bezoekers hebben volop kunnen ge nieten v,an hetgeen het korps ook nu weer presteerde. Wellington, een marche célèbre van Zehle, was een goed begin van het eerste deel van het programma, dat ge heel uit Fransche composities bestond. Daaronder was een geheel nieuw nummer voor het korps, namelijk de „Marche Indienne" van Henri v. Gael De tweede helft, die uitsluitend wer ken van Duitschers bevatte, werd ge opend met Fackeltanz no 1 van G. Meij erbeer, welk nummer het korps ook tot nu toen niet had gespeeld. Dit deel van het programma bracht verder o.a. Czar das en Walzertraume, om met de marsch- Abschied der Gladiatoren, als waardig slot te eindigen. De heer Joh. Caro, die als altijd zeer verdienstelijk leidde, heeft zich tot de aanwezigen gewend met de mededeeling, dat van een belangstellende een ver zoek was ingekomen om twee bepaalde stukken op het programma te plaatsen. Zooals reeds langs anderen weg be kend was gemaakt, ontbrak het eene nummer aan de bibliotheek van het korps, het andere kon niet gespeeld worden om interne redenen. Intusschen deed de heer Caro een krachtig beroep op allen, om zich niet te laten .afschrik ken, maar eventueele verzoeken altijd bij hem in te dienen, opdat overwogen kan worden of er aan kan worden vol daan. Het is in ieder geval een bewijs van groot medeleven met het korps, dat bij bestuur, directie en leden zeer welkom is. Vereeniging voor beroepskeuze. De Vereeniging voor Beroepskeuze hield Woensdagavond in de kleine bo venzaal van de Vergenoeging haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer G. Wagenvoorde. De secretaris, de heer J. S. Hoek, bracht zijn reeds gepubliceerd jaarver slag uit, dat zonder opmerkingen werd goedgekeurd, doch dat den voorzitter aanleiding gaf tot den wensch, dat het bestuur in de toekomst meer medewer king moge ondervinden in het bijzonder van de jongelui, die een beroep moe ten kiezen. Ook het verslag van den penning meester, den heer H. W. Naezer, aan wijzende een goed slot van 147 en vermeldende een totaal aantal leden en begunstigers van 66, werd z.h.s. goed gekeurd. De vergadering herkoos als bestuurs leden mej, G. W. van Kuijk en de hee- ren J. S. Hoek en J. Lorier en koos mej. G. T. 't Hart, in plaats van mej. M. Klif fen, die bedankte wegens vertrek naar elders. Bij de rondvraag kwam naar voren, dat het mogelijk is, dat het bestuur niet werkt zooals dat van hem wordt ver wacht en dat er klachten zijn. De voor zitter drong er met klem op aan, dat in dien dit het geval is, men daarvan ken nis zal geven, want het bestuur wil juist alles doen om het doel der vereeniging zoo goed mogelijk te behartigen. De secretaris hoopte, dat men ook nu weer de jeugdige werkloozen zal na gaan. De voorzitter zeide en ook de "Van school komenden. Hierna volgde een bijeenkomst op de groote zaal, waar vele genoodigden door den voorzitter konden worden ver welkomd. Henning's Filmcentrale zorgde voor een viertal rnooie films. Tusschen deze films in hebben drie sprekers een korte toespraak tot de aanwezigen gehouden. Ten eerste de heer J. S. Hoek, die deed uitkomen, hoe goed het bureau te Mid delburg kan werken, al is het niet zoo groot en beschikt men niet over aller lei toestellen als in grootere plaatsen. De heer L. J. van 't Westende, de tweede spreker, had tot onderwerp de beroepskeuze en het bedrijfsleven en had gelegenheid er op te wijzen, dat in de praktijk bij de meeste vakken blijkt, dat het niet alle koks zijn, die lange messen dragen. Hij doelde daarmede op de groote wenschelijkheid, dat men voor een vak goed onderlegd is, maar daar naast is lust voor het gekozen vak ook van zeer groot belang. De derde spreker was de hr. H. P. Staal, die het zeer betreurde, dat in 1936 zich maar 12 jongeren om voorlichting aan melden. De ouders laten veelal hun kinderen maar lukraak iets beginnen met als gevolg veel veranderen. De een ling is niet voldoende op de hoogte over de verschillende vakken en hun eischen en daarom is het zoo noodig met fte ver eeniging te onderhandelen. Spr. vond ook gelegenheid op het euvel te wijzen, dat men met zoovele werkloozen vaak niet meer kan voldoen aan aanvragen om geschoolde krachten. De voorzitter heeft aan het slot dank gebracht aan de drie sprekers en zich ook zijnerzijds tot de aanwezigen om steun voor het werk der vereeniging gewend en er de aanwezige meisjes en jongens der m'ddelbare scholen op gewezen, dat ook voor hen steun bij het kiezen van een beroep zeer gewenscht kan zijn. O. EN W. SOUBURG. De Raad zal Vrijdagm'ddag in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda komen o. m. voor benoeming van leden voor de commissie tot wering van schoolver zuim en van toezicht op het lager on derwijs en v,an de stembureaux. Naar aanleiding van een v,nn Ged. Staten ontvangen schrijven stellen B. en W, voor het begrafenisrecht voor kinderen jonger dan 6 jaar nader te bepalen op f 2, zijnde een vierde ge deelte van het normale begraafrecht. En verder om een bepaling op te nemen, dat voor niet-inwoners der gemeente Oost en West Souburg de grafrechten verhoogd met respectievelijk f 10, f 5 en f 2,50 worden. B, en W. stellen den Raad voor, overeenkomstig het verzoek van de betrokken schoolbesturen, de voor schotten op de gemeentelijke exploita tievergoeding over 1937 vast te stellen als volgt: a. voor de Vereen, voor Chr. Volks onderwijs (Julianaschool) op 80 pet. van 188 leerlingen a f 9,79 afgerond f 1450; b. voor de Vereen, voor Chr. Volks onderwijs (Marnixschool) op 80 pet. van 10314 leerl'ngen a f 9,70 afge rond f 800; c. voor de Vereen. „School met den Bijbel" op 80 pet. van 183% leerlingen a f 9,70 afgerond f 1420. In verband met een circulaire van den minister van binnenlandsche zaken stellen B. en W. voor een nieuwe ver ordening samen 'te stellen tot heffing van een recht, wegens het hebben van draden voor radio-ontvangst en radio- d'stributie boven of over den voor den openbaren dienst bestemden gemeente grond. Dit recht zal f 0,30 per metei- draad bedragen. Wat de radio-distribu tie betreft zal dit een geraamden op brengst van ongeveer f 750 geven. B. en W. leggen den Raad voorts de nieuwe verordeningen op de hef- „In geen weken of maanden? En moet zij al dien tijd in de gevangenis blijven?" „Ik ben bang van wel, tenzij ze haar tegen borgtocht vrijlaten, maar dat wordt in een dergelijk ernstig geval meestal niet gedaan". „O, het is verschrikkelijk! De wet is heel, heel hard en onrechtvaardig!" riep ze in groote verontwaardiging uit, „Dat vinden wij alleen maar zoo, op het oogenblik. Tracht kalm te blijven, meisje. Je bent, geloof ik, heel erg ver langend haar van dienst te zijn?" „Ja, ik zou voor haar willen sterven", zei ze eenvoudig! „Je kunt je meesteres op het oogen blik het beste'dienen door stil te zijn. Vertel aan niemand, totdat het juiste moment gekomen is, wat je vandaag aan mij verteld hebt. Je kunt het gerust aan mij overlaten en er op vertrouwen, dat je getuigenis op het juitse moment ge bruikt zal worden. Dus mondje dicht, Christina, zal je dat niet vergeten?" Ze knikte en legde haar vinger op haar lippen. „Je mag me komen opzoeken zoo dik wijls je het gevoel hebt, dat je' er met iemand over moet spreken. Ik beloof je, .J* (Ingez. Med.) dat ik je zal laten weten, wat er ge beurt en waarschijnlijk zal jij het voor recht hebben het woord uit te spreken, waardoor alles voor je meesteres een gunstige wending' zal nemen, Begrijp je dat?" Christina knikte weer en haar gezicht gloeide. „Iets heeft me er toe gedwongen, dien nacht naar beneden te gaan", zei ze eenvoudig. „Er was iets niet in orde en ik moest het zien." „Daar behoeven we ons nu niet in te verdiepen", zei dr. Guthrie. „Het was een van die ingevingen, die slechts heel zelden tot ons komen. Ga nu rustig aan je werk en denk er aan, dat je meesteres van je verwacht, dat je trouw zult zijn. Als het mogelijk is, zal ik zien, of er niet een kans is, dat je haar eens mag ko men opzoeken." Ze bedankte hem heel hartelijk en verdween. Toen zij weer op het plein kwam, drong de werkelijkheid van alles eerst recht tot haar door. Want voor de deur van numero 84 had zich een kleine menschenmenigte verzameld en er stonden twee politie-agenten op de stoep, (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5