Waar Joden wonen en werken. INGEZONDEN STUKKEN. MIDDELBURG. WALCHEREN. IEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. AGENDA* Onbewoonbaarverklaring, B. en W. stellen den Raad voor per ceel 10 aan de Kuiperspoort, eigenaar A. Geensen onbewoonbaar te verklaren, omdat de eigenaar niet voldaan heeft aan de aanschrijving van B. en W. om aan die woning bepaald aangeduide verbeteringen aan te brengen. Overboeking kapitaal. De Commissie van Financiën deelde mede, dat zij zich vereenigt met het voorstel tot overboeking van kapitaa van het gas- naar het waterleidingbe drijf. De Commissie verzoekt daarbij er bij het Centraal Bureau voor Verifica tie enz. op aan te dringen, dat voor vol gende rekeningen zijn rapport zoo tijdig aanwezig is, dat de Commissie van Fi nancien dit ter beschikking heeft voor haar onderzoek der rekeningen, zooals dat bij andere instellingen b.v. bij de Godshuizen ook gebruikelijk is. B. en W. antwoorden dat zij reeds aan dit verzoek der Commissie hebben vol daan. ÜOöi K/\r'£.LLE. Gisterenmiddag is alhier aan den schoot der aarde toe vertrouwd het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. Roos, gepensioneerc hoofd eener openbare lagere school te Rotterdam, die ha zijn ontslag een wo ning liet bouwen in den Duinbeekschen weg alhier, omdat hij tijdens zijn vacan- ties hier reeds veel was geweest en dit plekje hem zeer aantrok. Helaas heeft hij maar een jaar in dit huis mogen wo nen. Hij had zich ook hier vele vrien den gemaakt. Aan de groeve sprak ds F. Don, predikant der Ned. Herv. ge meente en een zoon dankte voor de be toonde belangstelling. Een achttal bloemstukken dekten de kist. Een automobielbrandspuit voor Ritthem Na vele andere gemeenten op Wal cheren, heeft zooals bekend mag wor den verondersteld, thans ook Ritthem een tweede handsch automobielspuit gekocht en wel eveneens door Jbemid- deling van de technische commissie van den Zeeuwschen Brandweerbond. Het betreft hier een spuit, die gekocht is van de gemeente Maarssen. Deze autospuit is evenals die voor andere gemeenten, geheel onderhanden genomen door de leerlingen van de am bachtsschool te Middelburg onder lei ding van den heer E. Visscher, leeraar aan die school en secretaris van ge noemde technische commissie. Maandagmiddag had de officieele proef met de spuit plaats zulks niet al leen in tegenwoordigheid van leden van het gemeentebestuur van Ritthem, maar ook van gemeentebestuur en brand weerleiders uit Souburg en het gemeen tebestuur "van Veere. Souburg heeft nog alleen een handspuit, Veere ook, maar voor deze gemeente is thans een auto spuit onder handen aan de Ambachts school. In de garage van den heer Kieviet in de St. Janstraat, verzamelden allen zich rond de keurige spuit en was het de hr. Visscher, die allen welkom heette en er o.a. op wees, dat het niet tot de on mogelijkheden schijnt te behooren, dat niet alleen Ritthem doch ook Souburg over deze spuit wat te zeggen zal krij gen. Hierna gaf spr. een duidelijke uiteen zetting van verschillende onderdeden van de spuit, die voorzien is van een Fordmotor X. Met groote belangstelling volgden de aanwezigen deze toelichting en niet minder deden zij dit bij de practische oefening, die daarop aan het open wa ter der kade werd gehouden en waarbij zoowel met drie als met twee stralen een flinke hoeveelheid water werd weg gespoten. Als de spuit voor Veere ook gereed is, zullen er op Walcheren 15 spuiten met motorische kracht aanwezig zijn en is dus aan te nemen, dat men gezamen lijk zelfs buitengewoon zware branden als die van 7 December 1929 het hoofd zal kunnen bieden. AARDENBURG. In de Zondag j.l. ge houden ledenvergadering der Doopsge zinde Gemeente is tot koster benoemd de heer J. J. Rabout. Hij zal niet de vroegere kosterswoning betrekken, daar deze verbouwd wordt tot bestuurs- en gemeentekamers. Eenigen tijd geleden was er sprake van het opruimen in de Oudestad van den grafkelder van een oud burgemees ter dezer gemeente en zijn broeder de heeren Vermere; er zou bouwland van gemaakt worden, werd gezegd. Thans kunnen wij uit de beste bron mede- deelen, dat het verdwijnen van dit pit toreske hoekje bij ons stadje, dat met zijn oude dennen zoo'n bizondere noot in het landschap vormt en reeds van verre de aandacht trekt, door tussche'n- komst van den gemeentearchivaris is voorkomen. Het is grootendeels in eigendom overgegaan aan een inwoner onzer gemeente, die bereid is ten ge- noege van het gemeentebestuur deze plaats te doen onderhouden. Met het in orde brengen is reeds een aanvang ge maakt. H. Holland's grondgebied wordt geleidelijk grooter. Om te kunnen medewerken aan de oplossing van het probleem der jonge Duitsche Joden is in het beg n van 1934 hier te lande door professor Van den Bergh en enkele van diens geestverwan ten de stichting „Joodsche arbeid" in t leven geroepen, waarbij voorop stond dat het hier niet zoozeer een com te voor hulp aan vluchtelingen was, dm wel een organisatie waarbij de bedoe ling voorzat vreemdelingen, die reeds binnen onze grenzen waren, maar ook die nog zouden komen, een zoodanige opleiding te geven, dat zij, met kan; op succes, zouden kunnen em'greeren. In Januari van dat jaar kwam de heer Van den Bergh naar de Wier.ngermeer om een blik te slaan 'n het gebied, dat de kolonisten hier te bewerken zouden krijgen en het eenige, wat hij er van k,m vertellen is, dat het zoo mistig was, dat hij er eigenlijk niets van gezien heeft. Bepaald aanlokkelijk zag het er daai dan ook nog niet u t. Zoover hij kijker kon en dat was niet ver z,ig hij den onontgonnen bodem waarover nog kort geleden de golven der Zuiderzee spoelden, Menschen waren er niet en huizen ook niet of eigenlijk ook weer wel, want ir. Roebroek, thans directeur-generaal van den Landbouw, destijds lid van de Wieringermeerdirectie, heette hem har telijk welkom in den polder en stelde hem, namens de regeering, twee oude woonketen ter beschikking, barakken, waarin vroeger werkvolk had gehuisd, maar welke niet meer de moeite waard geacht werden ze af te brejten en te ver plaatsen Dat was nu juist geen vorstelijk ca deautje, maar aan de overzijde van wat toen reeds „weg" genoemd werd, stond iets beters, namelijk een landbouwschuur in vorm en grootte gelijk aan de schuren, welke door de directie op verschillende plaatsen in den polder zijn gebouwd en welke door de boeren van het Rijk ge huurd kunnen worden. Die schuur kon de stichting ook hu ren en dat heeft zij natuurlijk gedaan en verder was er het noodige lancL In het veen kijkt men niet op een turf je en een paar Hectaren meer of min der kwamen er hier niet op aan, mits er maar voor betaald werd. Toen waren er al een 50-tal candida- ten voor de kolonie en men begon met een achttal, die de barakken schoon maakte en de allernoodigste herstelling verrichtten. Het bleek, dat het Rijk, ook in andere provincies nog oude en niet meer gebruikte barakken had staan en de kolonisten mochten ze .afbreken en op eigen kosten meenemen naar de Wieringermeer, waar ze weer in elkaar gezet werden en waar na enitele welten ongeveer 26 jonge mannen aan het werk konden gaan. Er zit iets avontuurlijks in dit kolo nisatiewerk, er zit voldoening in de ge dachte, dat men z.al trachten alles wat tot stand-komt, met eigen menschen en eigen middelen voor elkaar te brengen. Hoevele mannen zijn in verloop van tijd in alle werelddeelen niet naar on- aewoond gebied getogen om er zich 'n eigen huis te stichten. Bezield met den geest van te zullen werken en te zullen slagen, zijn de Joodsche jongens hier aan het werk gegaan en het eenige, dit ze bij andere kolonisten vóór hadden was, dat zij geen boomen behoefden te rooien, omdat er in de Zuiderzee nooit boomen geplant en dus ook niet ge groeid zijn. Wat er van Joodsche offervaar digheid geëischt wordt. Waar alles gehuurd, gepacht en be taald moest worden, behoeft het niet te verwonderen, dat er ook door de Joden lier te lande en door velen, die met ïen sympathiseerden, belangrijke be dragen bijeen gebracht moesten worden. Deze stichting ten behoeve van de jeugd was niet het voornaamste. Veel costbaarder w.aren de vluchtelingen, 't Derde gedeelte van de Joden in Duitsch- and wordt, naar professor Van den Bergh ons mededeelde, door geloofsge- no.oten en anderen ondersteund, de rest teert nog op ouden welstand, maar ver armt in zeer snelle mate. Men leeft daar nog van het eene jaar in het andere en niemand kan voorspellen wanneer er verandering in den toestand zal komen. Het Joodsche vluchtelingencomité in ons land heeft nog de zorg voor een 700-tal vluchtelingen, die niet meer naar Duitschland kunnen terugkeeren! Zij zijn geheel op den steun van geloofsge- nooten .aangewezen, die voor hen weke- ijks ongeveer f 8000 bij elkaar moeten jrengen, In ons land is nu in vier jaar tijds ongeveer anderhalf millioen gulden door particuliere gaven bijeen gebracht uit het buitenland heeft men hier en daar wel geholpen er zijn soms giften van f 5000 en f 3000 ontvangen maar men begrijpt wel, dit de last van deze 700 emigranten steeds zwaarder gaat drukken en dat het van jaar tot jaar moeilijker wordt om de gelden voor het onderhoud bij elkaar te krijgen. De stichting Joodsche arbeid en nu keeren wij weer naar de Wieringer meer terug heeft minder zorgen ge geven. Voor hen, die hier werken, wordt I f 30 per maand betaald, de meeste I kolonisten bekostigen dit zelf, de Jood-1 sche gemeente doet het of bloedver wanten in Holland stellen een vrijplaats ter beschikking, maar dit alles neemt natuurlijk niet weg, dat er jaarlijks een tekort is, wat evenwel steeds kleiner ,'s geworden. Er zijn tekorten van f 40,000 per jaar geweest en dat is, door het toepassen v.un een rationeele werkwijze nu reeds tot ongeveer f 20,000 geslon ken. De grond in de Wieringermeer. De grond voor de Joodsche kolonie onder Nieuwesluis is voor dr'e jaar door de Wieringermeerdirectie verpacht, maar het vorige jaar is het contract verlegnd tot 1 November 1938. Het is niet zeker, of er dan nog verleng ng zal plaats hebben, maar het 's wel zeker, dat hel niet in de bedoeling ligt aan deze stich ting een blijvend karakter te geven. Er is thans in de Wieringermeer 15,000 Hectaren cultuurgrond voor verpachting besch kbaar, waarvan ongeveer 160 He taren enkele j.aren voor de Joodsche kolonie bestemd zijn. De klacht, dat de Joden zich hier van den grond hebben meester gemaakt en er voor onze eigen boerenzonen n'ets meer zou overblijven is daarom, op zijn allerzachtst gezegd, wel een beetje overdreven. De Wieringermeerdirectie houdt de nieuwe Zuiderzeegronden de eerste ja ren zelf in bedrijf om de ontwikkeling daarvan te kunnen nagaan, den bodem te kunnen geven w.it d en toekomt en de pachters tegen abnormale risico's te vrijwaren. Aan jonge gronden zijn in het algemeen verschillende landbouwrisico's verbonden, welke door deskundige be werking moeten worden opgevangen. De gronden vereischen een bijzondere bemesting en moeten beteeld worden met gewassen, welke door jarenlange proeven gebleken zijn h er de eerste ja ren het meest voor verbouw in aanmer king te komen. De uitgifte geschiedt in ét.appes, om dat de zoutconcentraties welke in den grond voorkomen in het eene deel van den polder vlugger binnen toelaatbare grenzen zijn gekomen dan 'n het. andere. Lichtere gronden zijn over het algemeen door meerdere doorlaatbaarheid eerder van -het zout ontdaan dan kleigronden en er zijn ook nog andere oorzaken welke een spoedige cultuurrijpheid te gengaan, wanneer men bv. zure gronden of zoogenaamde kwelp lekken aantreft. De Wieringermeerdirectie vraagt zich nu elk jaar af, welke gronden 'n den aanstaanden zomer voor uitgifte in aan merking komen en het is te begrijpen, dat dit in het eene jaar meer dan in het .andere zal kunnen zijn. Met ingang van 1 November 1934 heeft de directie 46 boerderijen met on geveer 1500 Hectaren grond uitgegeven. De boerderijen worden door den Staat gebouwd en men kan deze dus pachten. In November 1935 werden er 67 boerde rijen verpacht met ongeveer 3000 Hec taren grond en in November 1936 43 boerderijen met een cultuurland van on geveer 1700 Hectaren. Dit is dus het vaderlandsch gebied, dit van jaar tot jaar meer in gebruik wordt genomen en waarmede de bebouwde oppervlakte van ons land dus geleidelijk vergroot wordt. Daarnaast wordt ook grond verpacht aan de zoogenaamde randboeren, die dezen zonder won'ng en boerderij tijdelijk ge bruiken (zg. onbehuisd land). Het zijn de boeren, die nog in het oude, aan de Zuiderzee grenzende ge bied wonen en die grond in pacht krij gen, waarmede zij hun boerderij op het oude land kunnen vergrooten. Hiervoor is ongeveer 450 Hectaren be schikbaar gesteld en zoo gaat men van jaar tot jaar door, omdat er in het ge heel in het drooggelegde gebied plaats is voor een 400 a 500 pachtboeren. De Joodsche stichting heeft in den beginne een landbouwschuur met 62 Hectaren land in pacht gekregen, op 1 November 1934 is dit uitgebreid tot 90 Hectaren, In November 1935 tot 150 Hectaren en het is later ongeveer 160 Hectaren geworden. De stichting groeit. Op het door haar verkregen gebied heeft de Joodsche. kolonie niet werk loos gezeten. Had men oorspronkelijk de bedoeling hier een 300-tal kolon'sten te brengen, aldr.a heeft men begrepen, dat dit aan tal te groot was en het resultaat van alle besprekingen is geweest, dat het Joodsche werkdorp te Nieuwesluis uit ongeveer 150 jonge mannen en vrouwen bestaan zou, waarbij werd vastgesteld, dat een kleiner aantal te kostbaar zou worden. In den beginne waren het vrijwel uitsluitend intellectueelen, die zich vaak in Duitschland reeds een positie vero verd hadden, maar geleidelijk zijn er meer jongelui gekomen, die rechtstreeks van de scholen naar de Wieringermeer gaan. Men heeft, vooral in het begin, begre pen, dat men bij de zoogenaamde „om vorming" een goed Hollandsch' woord is daarvoor moeilijk te vinden niet alleen het oog op den landbouw moest richten, maar ook op het doen aanlee- ren van diverse ambachten, zooals het timmeren, het betonwerken, het smeden, het electriciënsv.ik en het meubelma ken. Het uit elkaar halen, overbrengen, weer opbouwen en herstellen der barak ken was het eerste werk waaraan de jeugdige intellectueelen hun krachten konden wijden. Het was ruwe, maar practische arbeid en nadat de leerlingen ook in andere vakken eenige maanden geschoold waren, kwam de gedachte naar voren met den bouw van een ge meenschapshuis te beginnen. Wie de Wieringermeer kent, weet hoe het 's winters in dit onbeschutte gebie- kan spoken en hoe koud het er k.an zijl en het algemeene verlangen ging daar om ui* n^ar een steenen gebouw, da men gezellig zou kunnen inrichten er dat meer beschutt ng zou bieden dan de oude barakken. Dit tehuis zou zooveel mogelijk me eigen krachten worden opgebouwd er op 3 October 1934, toen het Joodsche werkdorp officieel geopend werd, heef de heer MacDonald, door den Volken bond als Hooge Commissaris voor dt vluchtelingen benoemd, een installatie rede gehouden en de eerste paal vooi het gemeenschapshu's in den grond ge slagen. Wij zullen hier niet uitweiden over de ontmoedigende resultaten, welke de heer MacDonald in diverse landen, on danks zijn energieken arbeid, behaald heeft, In Holland heeft hij nog succes kunnen boeken en hij heeft bij de plech tighe'd in den Wieringermeerpolder een hartelijk dankwoord tot onze regeering gesproken, omdat de eeuwen-oude tra ditie van het asylrecht hier ook thans weer in stand was gehouden, Bij de opening van het Joodsche werkdorp telde dit een 150-t,al kolonis ten, waarvan ongeveer het derde ge deelte academisch gevormd was en de overigen voornamelijk bij den handel waren betrokken. Een veertigtal was toen reeds bij den land- of tuinbouw werkzaam, de rest werd voor verschillende ambachten op geleid en men begrijpt welk een prachtig werkobject de bouw van het gemeen schapshuis was, omdat al die jeugdige ambachtslieden er hun krachten aan konden geven. In een slotartikel zullen wij nagaan wat hier door gemeenschappelijken ar beid tot stand is gekomen. Alkmaar. Tj. KERK EN SCHOOL. Aan de Middelbare Textieldagschool te Tilburg slaagde voor den cursus in textiel-technologie (warenkennis) de hr J. C. Gebraad te i e r s e k e. Geref. Gem, Ds. P. Honkoop te 's Gravenhage is beroepen te Meliskerke. OM DEN LANDBOUWSTEUN. Mijnheer de Hoofdredacteur, Het onderschrift van U en van „Je- wannes van Walcheren" onder mijn in gezonden stuk van 8 Maart, noopt mij opnieuw naar de pen te grijpen. Ik verwachtte wel, dat Uw Walcher- sche briefschrijver er omheen zou draai en en er met een spottend antwoord van zou willen afkomen. Maar de kwestie is hiermee niet van de baan, want met zijn onbevredigend antwoord kan ik geen genoegen nemen. Wat hij tusschen de regels door leest zegt niets, en wat de tarwesteun en 't machinaal bewerken van onze produc ten betreft, dat bewijst allerminst de groote cr'siswinst der boeren. En even min zijn verweer dat hij geluisterd heeft naar kennissen die te hoog opgaven. De lof, dien hij mij aan het eind toezingt, nl, dat men mij zeer dankbaar moet zijn, omdat er nu wel een eind zal komen aan al de praatjes over de groote ka pitalen, die ze bij elkaar verzameld heb ben, aanvaard ik onder geen enkele om standigheid van hem. En de groetenisse van Jikkemien had hij gerust in Wal cheren kunnen laten. We hebben meer dan genoeg, dat we eenpaal per week van deze groetenisse kunnen profiteeren. Ik wil thans nog met meer nadruk en in vollen ernst mijn vraag herhalen; wilt Gij nu eens het bewijsmateriaal toonen hoe groot het bedrag is van de crisis winst der boeren? Een bedrag dit groot genoeg zou zijn, dat een tiende ervan voldoende is om rente af te werpen, voor het beoogde doel: de redders van schipbreukelingen enz. een gelukkigen ouden dag te bezorgen. Een juist antwoord kan en mag hij mij niet onthouden. Ik hoop dat hij mij niet ten tweede male teleur zal stellen, en dat zijn antwoord niet slechts een en kele greep zal zijn uit eigen omgeving of uit die zijner kennissen, maar dat hij de voorbeelden neemt uit den geheelen Nederlandsche landbouw, omdat deze er in z'n geheel in betrokken wordt. Maar ik stel nog een tweede vraag. Daar onze landbouw financieel in het geding wordt gebracht, zoo dient hij het masker af te werpen en zich niet lan ger meer te verschuilen achter „Jewan- nes van Walcheren". Zijn schrijven over onzen landbouw eischt zijn waren naam. Wie is hij? Wij hebben er recht op dit te weten. Mijnheer de Hoofdredacteur, Uw on derschrift heeft mij ook niet bevredigd, ja zelfs diep teleurgesteld, Het is U toch bekend, dat ik op de algemeene zomer vergadering van de Z. L, M. de kwestie van Uwe briefschrijvers heb aangesne den, waar het de landbouw betreft? En ook zal het U nog wel versch in het ge heugen liggen, dat ik met U een onder houd heb gehad over de genoemde brief schrijvers? En dat ik aan het eind van onze bespreking destijds U heb medege deeld, dat indien Uw briefschrijvers ten opzichte van onzen landbouw steeds ongemotiveerde critiek zouden blijven uitoefenen, ik met hen in het strijdperk zou treden? Thans vraagt U of het met mij ernst is. Zulks bad k allerminst van U ver wacht. Dat is niet fair te noemen. mynheer de nooidreda^teur, de pen- nestrijd is door „Jewannes van Walche ren uitgelokt en hij zal moeten worden uitgestreden. Juistheid en waarheid, niets dan waar- he'd zij hier het parool. Hoogachtend, Joh. Ie Clercq. Sluis, 11 Miart. [Wij laten het aan onzen medewerker over, den geachten inzender van ant woord te dienen op de punten waarop hij wordt aangevallen. Onzerzijds slechts enkele opmerkingen d e ons beleid raken. Dat onze medewerkers „Jewan nes van W,ilcheren" en „Jan de Smid" onder schuilnamen schrijven, is onze zaak. Zoolang zij onder onze algemeene redactioneele verantwoordelijkhe d hun persoonlijke inzichten ten aanzien van de algemeene dingen van den dag ten beste geven en zich onthouden v,in persoonlijke aanvallen op een bepaald iemand wat wij niet zouden toestaan en zoolang wij, wat het voornaamste is, geen enkele reden hebben om aan de goede trouw onzer medewerkers te twijfelen, zoolang zul len zij van het door ons verstrekte schild der naamloosheid gebru k mogen ma ken. Zij dragen onze kleuren met onze toestemming dat zij voldoende; men 'mag niet eisch'en dat zij het vizier ope nen, waar zij met onze instemming met gesloten vizier strijden. En overigens: onze redact'oneele aanteekening was niet zoo boos be doeld! Wij weten zeer wel, dat het den heer Le Clercq ernst is met zijn tevelde trekken tegen onze dialect-medewer kers. Maar de geachte inzender houde ons ten goede: men moet niet al te vlug uit het lood geslagen worden! Wij zijn zeer voor een welvarenden boerenstand; wij voelen veel voor de leer, dat een gezond en sterk boerenvolk de kurk_ is waarop Nederlands volksbestaan drijft. Maar wij zijn nog niet zóó ver, en we hopen zelfs nimmer zoo ver te komen, dat over'gens gemoedelijke 1 kriti sche opmerkingen aan het adres van den boerenstand in ons blad niet meer geuit zouden mogen worden. Dat zou naar „Waarheid"-journalistiek op z'n N.S.B.'sch voeren, en daar moeten we vooralsnog niets van hebben. Red.) AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Notaris J. Terpstra heeft Maandag ten verzoeke van den heer H, Huibregt- se in het café Westdorp te Serooskerke, publiek verkocht: Perc. 13 Bouwgrond te Seroos kerke op het Dorp aan den Noordweg resp. groot ong. 3,65 a (28 r.) 3,80 a (29 roe' en 4,90 a [31H roe). Perc 4. Bouwland en sprink achter perc. 13, groot ong, 51 a 45 ca en (1 gemet 92% roe.) Combinatie perc. 14 te samen groot 63 a 80 ca (1 gemet 186J^). Kooper J. de Visser Pz. te Serooskerke voor f 2210. BURGELIJKEN STAND. Vlissingen, Ondertrouwd: C. Kuiper, 27 j. en A. J. Bos, 25 j. Bevallen: A. de Landmeter, geb, Roe ting d„ M. C. Theune, geb. van Omber- gen z„ M. Maas, geb. Verhage d„ J. Ventevogel, geb. de Ridder d„ N. A. R. de Poorter, geb Verstraete z. Overleden: M. J. Markusse 63 j„ vr. van S. van Dis, M. Kloet 21 j. ongeh. (V.C.) V rouwenpolder V,in 7 tot 13 Maart. Bevallen: P. Hoogerheijde geb. Mesu MARKTBERICHTEN. Goes, 15 Miart. Veilingsvereeni- ging „Zuid Beveland". Spinaze 18; Wit lof 710; Spruiten 814; Prei 1,80 2,60; Uien 0,60—1,60; Kroten 0,90— 1,40; Wijnpeën 1,90—2,20; Roode kool 1,60-3.30; Witte kool 1,50; Gele Sa- voye kool 2,90; Boerekooi 3,10 3,50 alles per 100 kg. Rabarber 5; Selderij 2,20—3 per 100 bos. Hulst, 15 Maart. Aanvoer *pim, handel kalm. Gerst f 9,50, rogge f 8,50, haver f 725; erwten f 8-9; boonen f 9.25 van geadverteerde of te adverteeren gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen andere bijeenkomsten. MIDDELBURG, Dl 16 Mrt, Prop. Filmav. Coöp. Vrou- wenclub „Vooruit"; St. Joris. WO 17 Mrt. Contribuanten Conc. Midd. Muz. korps, Concertz. 20,15 h. GOES. Dl 16 Mrt WO 17 Mrt ALGEMEEN. Dl 16 Mrl. Prop. Avond Vara afd. Vliss. „The Ramblers" enz. Con cert Geb. te Vliss. 20,00 h. Elec. Drukkerij G. W. dén Boer, M'burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6