Het helsch complot BINNENLAND. ZEELAND. I KRONIEK van den OIO. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN MAANDAG 15 MAART 1937. No. 62, MIDDELBURG. WALCHEREN. HONIG'5 BOUILLONBLOKJES, thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de nrieeste anderë; De Italianen in Spanje. De S. A. I., de socialistische arbei ders-internationale, welke v°r'^e week te Londen een congres hield, heeft in een resolutie uitgemaakt, dat er in Spanje geen burgeroorlog woedt, maar dat het Spaansche volk het hoofd poogt te bieden aan een overval van de beide fascistische landen in Europa: Duitsch- land en Italië. Het ligt natuurlijk niet in de bedoeling dezer landen Spanje te an- nexeeren en onder mekaar te verdee- len; wel echter om er een fascistisch be wind te scheppen, dat geheel naar hun pijpen zal moeten dansen. Zulks dan ten nadeele van den politieken invloed der beide groote democratische mogendhe den: Frankrijk en Engeland. Als de berichten, welke de laatste da gen uit Madrid zijn gekomen over de gevangenneming van Italiaansche sol daten bij de gevechten in de provincie Guadalajara (ten N. O. van Madrid) waarheid bevatten, zou men kunnen zeggen, dat de opvatting van de S. A. I. nog zoo gek niet is. De Italiaansche krijgsgevangenen moeten hebben mee gedeeld, dat er op 't oogenblik maar liefst 80.000 van Mussolini's zwarthem- den in Spanje vechten, die onder leiding staan van Italiaansche generaals; dat die 80.000 man met volledige oorlogsuitrus ting naar het Iberisch schiereiland zijn gezonden en hun dienstneming allesbe halve vrijwillig is geweest, Een paar maanden geleden leek het er op, dat Italië genoeg begon te krijgen van het Spaansche avontuur en Franco niet langer met manschappen en mate riaal zou steunen. Het heette, dat men te Rome een zeer ernstige waarschu wing uit Londen had gekregen en dat Mussolini voor 't overige vreesde, dat D|iitschland te veel in Spanje in de melk te brokken zou krijgen. Deze schijn heeft niet lang geduurd. Er zijn daarna op nieuw duizenden Italiaansche „vrijwilli gers" te Cadiz ontscheept en de ver overing van Malaga geschiedde door 'n leger, dat voor 't meerendeel uit zwart- hemden bestond en door Italiaansche opperofficieren werd aangevoerd. Het is thans duidelijker dan ooit, dat den Duce heel veel gelegen is aan een overwin ning van Franco. Hij verwacht, dat een fascistische Spaansche regeering, welke daarvan natuurlijk het resultaat moet zijn, een trouwe paladijn van de Italiaan sche zal worden, waardoor hij zijn macht in het westelijk bekken der Middelland- sche Zee aanzienlijk zal kunnen uitbrei den. Merkwaardig is het, dat Engleand, op welks politieke kosten deze uitbreiding der Italiaansche invloedssfeer in de eer ste plaats zou moeten geschieden, zich zoo betrekkelijk weinig van de zaak schijnt aan te trekken. Verwacht men te Londen m'sschien, dat Mussolini, als het pleit in Spanje, eenmaal beslecht is, wel eens minder pleizier van zijn bemoeie nissen kan beleven, dan zij zich momen teel voorstelt? Nademaal Franco er mis schien niets voor zal voelen, aan den Italiaansche leiband te b 1 ij v e n loo pen? Voor een fascistische regeering, welke zoo prat op haar nationale eer pleegt te gaan, moet het inderdaad ver nederend zijn, zich de wet te laten voorschrijven door een andere regeering, ook al is dat dan een fascistische bij uitnemendheid. Bovendien lijkt het zeer de vraag, of de Italiaansche belangen, welke Mussolini hoopt te kunnen bevor deren, met die van Spanje te rijmen zul len vallen. Spanje heeft er belang bij, dat geen enkele mogendheid in het Wes ten der Middellandsche Zee een soort van hegemonie gaat uitoefenen. Zulk een hegemonie toch zou voor de Spanjaar den lastiger en onvoordeeliger kunnen worden dan voor welk ander volk ook. Tenslotte is er dan nog de kwestie van den opbouw na den burgeroorlog'. De verwoestingen, welke op het Iberisch schiereiland worden aangericht, ver- eischen straks een restauratie, waarvoor Spanje de hulp van buitenlandsch kapi taal noodig zal hebben. Het staat als 'n paal boven water, dat noch Italië, noch Duitschland deze hulp in voldoende ma- door ANNIE S. SWAN 65). „Luister, Alice, Vandaag nog, toen ik meer dan ooit in de verleiding was om je te vertellen wat mijn gevoelens voor jou waren, heb ik gezwegen, omdat jij rijk was en ik arm en omdat je had kunnen denken, dat ik niet jou, maar je geld liefhad. Een uur geleden dacht ik nog, dat jij voor mij onbereikbaar was- nu echter, nu jij in moeilijkheden ver keert, bied ik je alles aan, wat ik je te geven heb. Als je me zelfs nu nog het recht daartoe geeft, zal ik met je trouwen, voord,at dit verschrikkelijke geval zich ook maar 'ets verder ont wikkelt. Het is het eenige, wat ik doen kan om je te toonen, dat ik in je ge loof, En als alles goed afloopt, wat wel moet gebeuren, wanneer er nog eenige rechtvaardigheid in den hemel is, za' je daarna vrij zijn om je eigen gang te gaan, tenzij", voegde hij er aarzelend aan toe, „tenzij mij het groote geluk te beurt mocht zijn gevallen, jouw lief-' Mevrouw Van BiemaHijmans overleden. Zaterdag is op 72-jarigen leeftijd te Den Haag overleden mevrouw H. van BiemaHijmans, een van de pioniersters voor de vrouwenbeweging, die vooral in de jaren van strijd voor de verkrijging van het vrouwenkiesrecht destijds aangevangen onder leiding van dr. Alet- ta Jacobs e.a. veel van zich deed hooren. CONCENTRATIE VAN BIJZONDERE SCHOLEN. De Tweede Kamer gaat met het ontwerp accoord. Aan het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer over het wetsontwerp tot wij ziging van de lager onderwijswet (beper king van stichting van scholen) wordt 't volgende ontleend: Met de strekking van dit wetsontwerp kon men zich, behoudens opmerkingen van hoofdzakelijk technischen aard, al gemeen vereenigen. Intusschen wilden vele leden nieF nalaten er de aandacht op te vestigen, dat voor de beoordeeling van dit ontwerp van groote beteekenis is de interpretatie van art. 19. Behouden moet blijven de toestand, dat de onderscheidene overheidsorganen de vraag, of ergens een openbare school noodig is om aan artikel 19 te voldoen, beantwoorden naar haar eigen inzicht, onafhankelijk van eenige voor het bij zonder onderwijs geldende norm. Zoo zou het onderhavige ontwerp voor deze leden onaannemelijk zijn, wanneer ge noemd artikel aldus werd verstaan, dat een school alleen dan een school in den zin van artikel 19 kan zijn, wanneer zij de eenige openbare lagere school in een gemeente is. Een zoodanige interpreta tie moet uitgesloten zijn. In een uitge strekte gemeente kan artikel 19 op ver schillende plaatsen een openbare school eischen. Verder' behoort dit artikel zoo gelezen te worden, dat het de gemeente besturen verplicht te zorgen voor tijdige oprichting van scholen in nieuwe wijken, indien moet 'worden aangenomen, dat voor een voldoend aantal kinderen van bewoners eener nieuwe wijk openbaar onderwijs zal worden verlangd. In de tweede plaats vestigden deze leden er de aandacht op dat bij de con centratie van het openbaar onderwijs ten gevolge van het rondschrijven van minister Marchant in 1933 verschilende openbare scholen zijn opgeheven, welke zouden zijn blijven bestaan, wanneer toen in acht genomen waren de thans voorgestelde bepalingen. Zij betreurden, dat volledig herstel van deze scholen niet meer mogelijk is, doordat de leer lingen naar een andere openbare school of naar het bijzonder onderwijs zijn overgegaan. Desniettemin moet herstel van deze scholen plaats hebben, voor zoover zij, met inachtneming van de bij dit ontwerp voorgestelde bepalingen, thans zouden kunnen bestaan. In de derde plaats gaven deze leden als hun meening te kennen, dat de toe passing van de hiervoorgestelde wette lijke bepalingen niet gericht zal moeten zijn op het doen verdwijnen van een zoo groot mogelijk aantal bijzondere en openbare scholen, doch dat bestaande scholen alleen dan zullen moeten wor den opgeheven, wanneer dit voeren zal tot een concentratie, welke werkelijk bezuiniging zal brengen. Sommigen van deze leden waren van oordeel, dat van concentratie van bij zondere scholen, welke dit wetsontwerp beoogt, in de practijk weinig zal blijken. Wel vreesden zij verder nadeel voor het openbaar onderwijs, vooral in dorpen te kunnen verschaffen. Op de Londen- sche geldmarkt moet dan naar alle waar schijnlijkheid een beroep worden ge daan. En daarmee krijgt Engeland dan allicht een wapen in de hand, waarvan de aanwending Italië niet bepaald ten voordeel kan strekken. De Engelschen zien toe en wachten af met het geweer bij den voet. Hun houding is niet heelemaal onbegrijpelijk. de voor mij gewonnen te hebben." De oogen van de vrouw, wie dit on zelfzuchtige aanbod gedaan werd, be gonnen als sterren te schitteren. Ze liep de kamer door en bood Traquair haai h,and met een gebaar van oneindige dankbaarheid. „Wat er ook gebeurt, ik zal dit noo'l vergeten", zei ze eenvoudig. „Nee, ik zal geen misbruik maken van je edel moedig aanbod, maar wat het einde hiervan ook mag zijn, de gedachte ,aar je moed en toewijding zullen mij geen oogenblik verlaten. Je hebt me moed gegeven om d e mannen te ontvangen Waar zijn zij?" „Voor ze komen, Alice", zei Mars hall King, „wil ik je nog even zeggen dat je erop kunt vertrouwen, dat we alles zullen doen om je onschuld te bewijzen. Het gerecht heeft eenige for maliteiten te vervullen, maar je kunt er op rekenen, dat, wanneer het mo gelijk is, dat je tegen borgtocht vrijge laten wordt, wij geen steen op de an dere zullen laten. Ik heb gelukkig over al nogal veel invloed en zal daar zoo veel mogelijk gebruik van maken." „Wanneer mij dat gewe gerd wordt, zal ik zeker in de gevangenis moeten blijven?" SPECIALE AVONDRETOURS BIJ DE SPOORWEGEN. Goedkooper dan dagretours. Extra treinen op de groote ste den. Naar wij vernemen, zijn de Nederland- sche Spoorwegen voornemens over het geheele net goedkoope bijzondere dagre tours verkrijgbaar te stellen, geldig voor treinen na 18 uur en bovendien op de lijn AmsterdamRotterdam tusschen be paalde stations des morgens en des mid dags in enkele andere treinen. De prijs dezer bijzondere dagretours zal belang rijk lager zijn dan die van de gewone dagretours en slechts iets hooger dan de normale enkele reis-prijs. Tevens bestaat het voornemen om de veertien dagen bij wijze van proef goed koope extra-treinen naar 't westen van het land in te leggen, tegen een tarief, niet hooger dan dat der bijzondere dag retours en over afstanden van ten min ste 100 km. Deze maatregelen zijn aan den minis ter van waterstaat ter goedkeuring voor gelegd. TWEE BEROEPEN, DIE NIET VEREENIGBAAR ZIJN. P. C. van der W., onderwijzer aan een bijzondere lagere school te Spakenburg had tot Ged. Staten van Utrecht het verzoek gericht, tevens als chauffeur werkzaam te mogen zijn in een auto-ver- huurinrichting van zijn zwager te Bun schoten. Daarvoor was noodig een vrij stelling als bedoeld in art. 97 der lager onderwijswet. Ged. Staten meenden die vrijstelling niet te mogen verleenen, uit overweging, dat verrichting van de hier bedoelde werkzaamheden door den ver zoeker een minder gewenschte verhou ding tusschen hem en de ouders zijner leerlingen kan doen ontstaan, dat hier door de samenwerking tusschen school en huis niet zal worden bevorderd, maar veeleer benadeeling van de onderwijs- belangen is te vreezen, dat bovendien hierdoor het zedelijk overwicht van den verzoeker 'ten opzichte van zijn leerlin gen zou kunnen worden geschaad. Van der W. is van deze beslissing in beroep gegaan bij de Kroon. Bij Kon. besluit is thans zijn beroep ongegrond verklaard. Nederlandsche touringcar Qndernemers mogen geen in België woonachtige personen daarheen vervoeren. De K.N.A.C. meldt: Een Nederlandsche touringcar-onder neming, die uitstapjes naar België or ganiseerde, ondervond bij het maken van een reis naar België bij de douane moeilijkheden met betrekking tot het vervoer van personen, die in Belg wonen, doch in Nederland een reisbil jet hadden genomen en ook op Neder- landsch grondgebied waren ingestapt. Naar aanleiding hierv,an ontving de K.N.A.C. een verzoek het volgende nog eens onder de aandacht te brengen: Het Belg'sche ministerie van finan ciën kan niet toestaan dat een buiten- landsche autobusonderneming (i.e. een Nederlandsche) met zijn touringcars uitstapjes of reizen naar België organi seert voor personen, die 'n België wo nen, zelfs wanneer deze op vreemd grondgebied zouden plaats nemen. KERK EN SCHOOL. Voor het diploma handelstypist, afgenomen door de Nat, Vereen, v. Leeraren te Rotterdam slaagde de heer J. Heijstek (met lof) te M i d d e 1 - burg. Geslaagd voor het examen tacho graaf (165 lettergr. per minuut), afgeno men vanwege de „Vereniging van Leraren in tachografie, stenografie en machineschrijvente Den Haag, mej. G. de Munck te Koudekerke en mej J'. A. M'. Rabbers, teVlissingen, Nederl. Verbond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigingen. De Prov. Com. v. Zeeland hield Zater dag te Goes een vergadering. Mevr. Matzer v. Blois opende met de litur gie en heette beide spreeksters en de pl.m. 60 leidsters der Zeeuwsche vereen, hartelijk welkom. Eerst sprak mevr. Gerritsen, oud-pres. uit den Haag over de Chr, J, Vr. groep, jaren geleden op gericht en die tot doel heeft, meisjes en jonge vrouwen tot een bewuster en ernstiger volgen van Christus te bren gen, Deze groep bereikte niet de jonge ren, die nu door 't verbond bijeen ge bracht, het zelfde doel beoogt, maar op andere wijze werkt. Na de samensmel ting werd de behoefte gevoeld, vooral door de oudere meisjes, zoo'n C.J.Vr.- kring te vormen. Deze mogelijkheid werd door spreekster toegelicht. Na de pauze behandelde mevr. Sickesz, de te genwoordige pres., in aansluiting der vorige spreekster, haar onderwerp „In koninklijken dienst". Aan 't hof een ko ning dienen is een eervolle plaats inne men, maar daar leert men eerst ver staan, wat dienen is, dan valt de eigen persoonlijkheid weg. Zoo alleen kunnen we den Koning, onzen Heer dienen. Met groote belangstelling werd geluisterd naar de keurige uiteenzetting, vragen werden gesteld en beantwoord en dat de bespreking vruchtbaar was bleek, want het federatieplan om cursussen te hou den tot scholing van leidsters vond in stemming en zal ringsgewijs worden uit gevoerd. Na het zingen van 't bondslied dankte mevr. Gerritsen voor dezen zegenrijken middag. Feestavond „Onder Ons." „Onder Ons",' de vereeniging van oud-leerlingen van 't Handelsonderwijs gaf Zaterdagavond in de Sociëteit „St. Joris" een geslaagden feestavond. Men had een programma samengesteld, dat niets dan vroolijkheid en gezelligheid bracht. Reeds het eerste tooneeistukje „Nach telijk myster'e" was een amusant geval vol verwikkelingen, die eigenaardige, maar vroolijke situaties teweeg brach ten. Er werd hartelijk om gelachen. In di vertolking van het stukje waren vooral de vriend en de detective uit stekend, doch ook de overige spelers en speelsters dienen genoemd. De klucht „Knalgas" door P. Gerdas, dat na de pauze gegeven werd, was wel een van de hoogtepunten van dezen prettigen avond. Stel u voor een klas ondeugen de en niet naar rede luisteren willen de leerlingen, een zenuwachtigen mees ter, waarvoor zij, geen ontzag hebben en een inspecteur op bezoek: als daar geen malle situaties uit voort komen! De eene geest'ge opmerking volgde op de andere. Er is van begin tot eind om dit kluchtige geval gelachen. Temeer daar de vertolking van de verschillende rol len zoo uitstekend voldeed. De onder wijzer bv. was kostelijk. Behalve deze twee kluchten stonden eenige cabaretnummers op het program. Mevr. Riemens heeft verschillende suc- cesl'edjes voorgedragen, waarvan de re freinen door de goed bezette zaal wer den meegezongen. Zoo was ook het nummer „De vroolijke voetballers", waarbij de cabaretière geassisteerd werd door een dapper dameselftal, een groot succes. Mevr. Riemens had een harte lijk applaus, waardeerende woorden en bloemen in ontvangst te nemen. Eveneens veel waardeering had de jeugdige „artiste" Corry Polderman met Polly Wolly Doodle terwijl zij en voor al haar partner, nog een aardig num mertje stepdansen ten beste gaf. Ver der zorgde een strijkje voor aangename verpoozing tusschen de verschillende nummers in. Deze avond van „Onder Ons" stond dus in het teeken van vroolijkheid en pret. En ook na de uitvoering duurde de gezelligheid, onder leiding van de „Minstrels" nog lang voort. DE WERKLOOSHEID. Bij de Arbeidsbeurs stonden Zaterdag ingeschreven: geheel werkloos: 800 man nen en 25 vrouwen, gedeeltelijk werk loos 8 mannen en 3 vrouwen, niet werk- 2 mannen en 1 vrouw, Algemeen totaal vorige week 821, bij gekomen 80 afgegaan 62, over 839, BIGGEKERKE. Voor een volle zaal gaf de mondorgelclub „Oefening kweekt Kunst" Vrijdagavond haar tweede uit voering. De uit 17 leden bestaande ver eeniging heeft blijk gegeven van ernstige studie, zoodat het uit 18 nummers be staande programma vlot werd afgewerkt, hoewel sommige nummers zware eischen stelden, Aan den directeur, den hr. J. Wijkhuijs, komt een bijzonder woord van lof toe voor de uitstekende wijze, waar op hij het muzikale peil van zijn club heeft weten te verhoogen, terwijl hij het zelf heeft aangedurfd een O. K. Kü- marsch te componeeren. Ter afwisseling werd een tweetal tooneelstukken opge voerd. De leiding van de vergadering was bij de heer D. Wijkhuijs in goede handen. Vrijdagavond hield de afdeeling van den B. V. L. haar jaarlijksche bijeen komst, die onder leiding van burgemees ter Simonse stond. Na huishoudelijke mededeelingen door den plaatselijken leider, den heer P. de Lange, waaruit o.a. bleek, dat de afdee ling 37 leden telt, hield overste Bierman, voorzitter van de Gewestelijke commis sie, een boeiende rede over de noodza kelijkheid van den B. V. L. De nieuwe secretaris, de heer Eek- hardt, stelde zich, met enkele hartelijke woorden aan de afdeeling voor en beval zich aan in den steun der landstormers, die ook te allen tijde op hem kunnen rekenen. Verschillende vragen werden gesteld en beantwoord, waarna aan een 5-tal scherpschutters brevetten werden uitge reikt. SINT-LAURENS. Vrijdagavond werd de eindles gehouden van den cursus in economie en crisis, gegeven door den heer Voogd te Souburg. Nadat nog een toelichting op de laatste les was gege ven, verkreeg de heer Bouwma uit Goes het woord om te spreken over „Crisis maatregelen". Uitvoerig zette hij deze uiteen en beantwoordde de vele daar over gestelde vragen. De heer Ovinge uit Goes sprak daarna over 't nut van den gehouden cursus en bracht een woord van lof aan den heer Voogd. De heer J. Koole, voorzitter van de plaatselijke af deeling van den C. B. T. B. dankte voor het gedane werk, het bestuur der school voor het gebruik van het lokaal, de hee- ren Bouwma en Ovinge voor hun mede werking en B. en W. voor de door hunne aanwezigheid getoonde belangstelling. De heer Louws, secretaris van de gewes telijke afdeeling van den C. B. T. B,, dankte in het bijzonder nog den heer Ovinge voor het doen slagen van dezen cursus. Hij wees voorts op het nut van het verzamelen van kennis en op den voorlichtingsdienst op het gebied van landbouw en veeteelt. OO.STKAPELLE. Vrijdagavond hield de Geref. knapenvereeniging „Obadja" en de Geref. M. V. „Een Mosterd zaadje" haar gecombineerde jaarverga dering onder voorzitterschap van den heer P. Cornelisse. De jaarverslagen ge tuigden van een bloeiend vereenigings- leven. De rapporten der oudercommis sies luidden gunstig. Aangezien de M. V. haar 10-jarig be staan herdacht gaf de secretaresse een (Ingez. Med.) Hij knikte en beet op zijn lippen. „Zelfs dat zou ik kunnen verdragen, wanneer ik er zeker van ben, dat jullie in me gelooven. Zeg me, dat jullie niet den minsten twijfel hebben. Dat julie gelooven, dat ik aan zoo iets verschrik kelijks niet schuldig kan zijn!" „Maar natuurlijk! Zeg zoo iets niet, Alice, Zelfs daarop te zinspelen is een beleedig'ng aan jou en aan ons zelf. En laat ik je verder nog verzekeren, dat degenen, die deze schandelijke be schuldiging tegen je ingebracht hebben, hun straf niet zullen ontgaan, Ik zweer, dat we niet zullen rusten, voordat we ze gevonden hebben en hun hebben la ten boeten voor alles, wat ze jou aan gedaan hebben." Alice keek Traquair aan. Hij begreep dat de spanning zijn invloed deed gel den en dat, wanneer zij het volgende gedeelte van de beproev'ng met ge paste waardigheid wilde doorstaan, dit niet te lang op zich moest laten wachten. Hij draaide zich om en verliet de ka mer. In minder dan twee minuten kwam hij weer terug, vergezeld van de ge rechtsdienaren. „M'ss Harman is hier", zei hij moei zaam. „Maak het zoo kort mogelijk." De agent naderde de plaats, waar zij stond en richtte het woord direcl tot haar. „Alice Harman, ik heb het bevel u in hechtenis te nemen voor moord or miss Katherine Dempster van het Geor ge Plein 84, op den zeventienden dag van Februari, jongstleden". „Ik ben hieraan onschuld'g", ant woordde zij op zachten, vasten toon. „Dat kan wel zijn, maar het is mijr plicht u te gebieden met mij mee naai Edinburg te gaan om voor den rechtei te verschijnen." „Wie heeft de aanklacht het eerst ingediend?" „Belanghebbende en, ik geloof, be trouwbare personen, wier namen ik niel m,ag noemen, en verder moet ik u, op de gebruikelijke wijze, waarschuwen dat wat u nu nog zegt, tegen u gebruik' kan worden. Ik zou u dus, in uw eiger belang, aanraden niets meer te zeg gen". „Dat wensch ik ook niet meer te doen, daar de plaats, noch het oogen blik mij daartoe geschikt lijken. He' spijt me alleen m,aar, dat de zaak nie1 sneller doorgezet is, zoodat u mij u t mijn eigen huis had kunnen weghalen voordat ik hier kwam. Dit is een ver schrikkelijke beleediging voor mijn vrienden, aan wie ik zooveel te danken heb." „Dat is niets, Alice", zei Marshall King haastig. „Als u .alles gezegd hebt, wat u aan de jonge dame te zeggen had, heeren, zoudt u dan met mij mee naar buiten willen gaan? Ik geef u mijn woord van eer, dat noch wij, noch miss Harman, eenige poging zullen doen om de wet te ontduiken en u kent mij, geloof ik, genoeg om te we ten, d.at ik mijn woord nog nooit ge broken heb." „Ik heb het eerewoord van dezen heer al geaccepteerd", zei de man, op Traquair wijzend, „en ik zal graag alles doen om deze pijnlijke situatie zooveel mogeliik te verzachten. Wanneer we toch onmogelijk vanavond nog uit Blen- kenfoot weg kunnen komen zal :k graag van uw gastvrijheid gebruik ma ken en miss Harman geheei vrij laten, op voorwaarde, dat u ervoor zorgt, dat zij morgenochtend vroeg gereed is om :i.< ons mee naar Edinburg te gaan." „We zullen gereed zijn", zei Mars hall King vlug. (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5