KUNST EN WETENSCHAP. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIES Hel 's-Gravensteen te mi 1527—1827." :ziet in verdachte een man met groote eerzucht, geen groote algemeene ont wikkeling, weinig spraakzaam, doch toch zich opwerkende naar de plaatsen, die hij in 't maatschappelijk leven be kleedde. Verd. is bij den B.V.L. gewes telijk secretaris geworden en was be last met de finantieele afwikkeling van zaken. Verd. werd voor 't gewest Zee land de man, die de geheele zaak te financierde. Hij vulde op de blanco kwi tanties immer hooger bedragen in dan werkelijk werden uitgegeven. Alle mo gelijke inkomsten kwamen bij hem te recht, een en ander duurde jaren lang. De dossiers bevatten stukken van een onderzoek sedert 1930. Daarvóór b'eek het ook al gebeurd te zijn. De Officier is van meening dat verdachte aan zijn persoon meer aanzien trachtte te geven, en nam daarvoor alle mogelijke midde len te baat. Spr. vond het ten deele waar, dat verd. geen behoefte had aan geld, maar hij heeft toch wel geld ge bruikt om het aanzien des persoons te vergrooten. Er zijn een 5 tal feiten ten laste gelegd, welke volgens den officier, allen vast staan. Spr. eischte tenslotte een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden, met aftrek voor arrest en bevel tot onmiddellijke gevan genneming van verdachte. Ple'dooi. De verdediger van verd.achte ving zijn ple'dooi aan m»* te ze<f*e" verklaring aan het adres van den B.V. L. voor hem alle waardeerintf beeft Hij bracht lof aan den accountent De Kloet voor het uitbrengen v.an diens rapport. Verd. is aldus pleiter, een eigenaardig mensch en heeft eigenaardig gewerkt. Er is verdachte veel te verwijten, maar volgens pl. zijn er geen verwijten dat verdachte ten eigen bate over gelden zou hebben bescb kt. De officier van justitie ziet in verdachte „meer aanzien des persoons" en schiep zich terrein om zich onmisbaar te maken. D,at z'et pleiter niet in verdachte, er was 'n Den Haag nimmer bijzondere aandacht voor het werk van dezen. Verdachte was als wethouder goed, doch niet voor finan ciën. Voor den B. V. L. deed verdachte goed werk, niet ,als secretaris en finan- tieel verantwoordelijk persoon, doch propagandist sch. De bestaande admi nistratieve moeilijkheden zijn volgens pleiter niet zoo eenvoudig op te los sen, deze zijn als regel grooter dan oppervlakkig gedacht wordt. Pl. vroeg zich af: zijn er bedragen die verdachte uitgaf, zonder dat ze bekend waren? Hij meent die vraag bevest gend te moeten beantwoorden, dat is inderdaad gebeurd. Er vallen dikwijls plooien glad te strijken, waarmede niet gezegd kan worden dat het plaatsen van valsche handteekeningen gerechtvaardigd is. Er zijn evenwel steeds posten die niet ondergebracht kunnen worden en toch betaald moeten worden. Verdachte meende dit te kunnen doen met onrecht- mat'g verkregen bedragen. Ook diende hij nooit rekeningen voor auto-huur in.' Tegenover verdachte's fouten staan zijn praestaties, zie den staat waarin gewest Zeeland B. V. L. verkeert, aldus plei ter. Pleiter wees er nadrukkelijk op, dat het gebruik van een auto door Den Haag zoo weinig mogelijk werd getolereerd. Thans zijn daarin veranderingen geko men in gunstigen zin. Verd. is in gedrang gekomen met de administratieve voor schriften, men heeft als secretaris groo te bewegingsvrijheid noodig. Het systeem van het Rijk is: alles eerst aanvragen en veel tijd laten kosten. Verd. werkte met liefde voor zijn zaak, doch zat met administratieve werkzaamheden die hem bezwaarlijk waren en hij realiseerde zich niet de draagwijdte van zijn gedragingen die getuigen van een groote mate van slordigheid. Verd. heeft immers gezegd: „niemand heeft een sou van mij te vor deren", ik heb iedereen voldaan, maar ik bezit ook niets. Verdachte's motief voor kwitantievervalsching is geen zelf verrijking geweest. Indien verdachte puzzles had gehad zouden die in Den Haag wel opgelost zijn. Verdachte hecht te geen waarde aan geld. Hoe wist u, (werd gevraagd) dat het met de financiën klopte, dan was ver dachte's antwoord: mijn gevoel zegt dat. Wat de eisch betreft, was pleiter van oordeel dat als motief voor gevangen neming gevaar voor vlucht niet bestaat. Pleiter achtte een opnieuw verlengen van de voorloopige hechtenis niet juist. De Officier van Justitie repliceerende, zeide dat pleiter verdachte wel in een al te gunstig licht stelt. Voorschriften worden gegeven om na te leven. De ver dediger kan verdachte's persoon niet zoo aanvoelen als de Officier van Justi- ie. Spr. hield vol dat verdachte uit eer zucht gehandeld heeft. a vardedjéer dupliceerende zeide dat de bedoeling van de valsche hand teekeningen alleen Was ter administra tieve dekking. Verdachte stond volgens pleiter met ongunstig bekend. Hij vroeg clementie, B Nadat de Rechtbank in raadkamer was geweest voor de gevangenneming werd deze geweigerd. Uitspraak 19 Maart a.s. VONNISSEN. Be volgende vonnissen werden uitge sproken: verduistering: J. C. Ie B., 41 jaar, zon- it ro.eP> Breskens 4 maanden; P. M 1r? 'aar'. hotelhouder, Cadzand en jaar, zonder beroep, Cad- "Za? 'i leder.f 40 boete subs. 20 dh.; f emmer ng handeling ambtenaar: S. M., 56 jaar, landbouwer, Roek, vrij spraak; overtreding Kanaalreglement: M. H. R., 53 jaar, rivierventer, Hansweert: be vestiging vonnis van den kantonrechter; memeed: A. J. de v,., zz jaar, zonae, beroep, Aardenburg, 6 maanden; openbare schennis van de eerbaar heid: M. C, T., 20 jaar, landbouwers knecht, Hoofdplaat, een maand voor waardelijk met dr'e jaar proeftijd, Beleediging van Prinses Juliana. Vanochtend werd voor de rechtbank te Zutphen met gesloten deuren behan deld de zaak tegen den 19-jarigen boe renarbeider B. R, uit Lichtenvoorde, die terecht stond wegens beleediging van Prinses Juliana. Tegen hem werd veer tien dagen gevangenisstraf geëischt. De heer P. de Bruijne deelt ons med, dat de kaarten van Hattinga niet door hem is getoond; zij berust ook thans in het Plantin Maetus Museum te Ant werpen, maar alleen een foto van de kaart, die in verschillende exemplaren, o.a. hier op Walcheren in het Museum en bij den Polder Walcheren aanwezig is. [Wij hebben ook nergens geschreven dat spr. het origineel vertoonde) Red.] DE KONINGIN IN DE BIOSCOOP. H. M, de Koningin heeft hedenoch tend met enkele dames en heeren van haar hofhouding het Metropole-palace, het nieuwe bioscooptheater op den hoek van de Carnegielaan en de Laan van Meerdervoort te Den Haag be zocht. Het was de wensch van H. M. de op namen te zien, welke tijdens en na den bruidstijd van het prinselijk paar geno men zijn, De directie van dit theater had in verband met het reeds eenige dagen geleden aangekondigde bezoek aan Pro- filti opdracht gegeven nog enkele opna men van het jonge paar te Zeil am See te maken. Deze opnamen waren per vliegtuig overgebracht, zoodat zij he denochtend voor de eerste maal ver toonde konden worden. In de vestibule ontvingen de heeren A. G. van Tol, directeur-eigenaar en O. J. Noels van Wageningen, adjunct-direc teur, de Koningin en geleidden haar naar een loge op het balkon, waar H. M. op haar plaats een ruiker orchi deeën vond. De voorstelling van het profilti-nieuws duurde precies een uur. Toen de lichten aangingen ontbood de Koningin de hee ren van de directie en betuigde haar bijzondere ingenomenheid met deze voorstelling. Ook informeerde de Ko ningin naar den bouw van het theater. H. M. noemde de bioscoop „hypermo dern en bijzonder mooi". Buiten was een vrij talrijk publiek, dat bij harer majesteits aankomst ge heel ontbrak, omdat dit bezoek geheim was gehouden. Vriendelijk wuivende voor de toejui chingen van de belangstellenden, reed de Koningin tegen één uur weg. AANKOOP VAN MERRIES VOOR DUITSCHLAND. Onder leiding van dr. Reuter werden dezer dagen aangekocht bij A. van Hoo- tegem te Kruiningen een 2-jarige en- een 4-jarige nferrie; bij P. C. de Putter te Biezelinge een 2-jarige merrie en bij C. Mol te Waarde een 3-jarige merrie; bij A. D. H. Verschuere te Hengstdijk een 4-jarige merrie. Terwijl op de stal len van Lannoije te Aardenburg werden aangekocht, een 2-jarige; een 3-jarige en een 6-jarige merrie. De gemiddelde prijs bedraagt 850 per stuk. LEGER EN VLOOT- AFSCHEID COMMANDANT VELDLEGER. Om 10 uur vanmorgen heeft de com mandant van het veldleger, luitenant- generaal jhr. W Roëll, op het uitge strekte militaire terrein bij de Maal drift onder Wassenaar afscheid geno men van de garnizoenen van Leiden en Den Haag. Langs de kanten van het terrein ston den opgesteld de regimenten grenadiers en jagers, het vierde regiment te Lei den, het tweede regiment artillerie te Den Haag en het zesde reg'ment artille rie te Leiden, terwijl bovendien de ko ninklijke militaire kapel, onder leiding van den directeur, kapitein Walther Boer en de kapel van het tweede half- regiment huzaren aanwez'g w.aren. Na de begroeting en de inspectie, die met de gebruikelijke ceremonieel plaats hadden, stelden de troepen zich in car ré voor den commandant van het veld leger op. Met krachtigen stem sprak de gene raal de verzamelde militairen vervol gens toe. Generaal-majoor jhr. Alting von Geu- sau sprak hierna mede namens den commandant van de lichte brigade. Een défilé, een als steeds imposant militair schouwspel, besloot de plechtig heid. Merkwaardige vrijlating van gevangenen Het is dit j,aar juist 110 jaar geleden dat het 's-Gravensteen, de Middel burgsche gevangenis, door de Regenten voor afbraak werd verkocht. Hoewel er maar weinig over het gebouw bekend is, loont het toch de moe te hier enke le bijzonderheden mede te deelen, voor- a' over den bouw, die in 1527 en 1528 plaats vond. Merkwaardigerwijze heeft het gebouw juist driehonderd jaar be staan: in 1527 werd met het optrekken begonnen, in 1827 werd het gebouw ge sloopt. In den tijd dat gevangenis ge bouwd werd, bestond de gevangenisstraf, zooals wij die nu kennen, niet. In de vijft ende en zestiende eeuw was er 'n groote menigte van straffen, als daar waren de doodstraf, die in allerlei vor men werd toep'epast; lichamelijke straf fen, als het afhouwen van de hand, oogen uitsteken, tong splijten, en an dere gruwelijkheden. De gevangenisstraf kwam betrekkelijk zelden voor, en de gevangenissen waren meer bewaarplaat sen voor misdadigers, die op de vol trekking van hun eigenlijke straf wacht ten, dan verblijven waar veroordeelden voor d:kwijls langen duur werden vast gezet. De Middelburgsche gevangenis van 1527 werd gebouwd op de plek waar reeds zulk een gebouw gestaan had. Want 'n de rekening van „Adolf Her- dinck, ra'dt des Kevsers ende zynen rentmees+er van Bewester Schelt in Zeellandt'' wordt gesproken van '„de makinge van eenen nieuwen sgraven- steen ofte vantfenisse binne der stede van Middelburch, ende omme den ouden sgravensteen of te brekene in den jai- ren vijftienhondert zevenentwint'ch en de achtentwintich". Die rekening bevat uitgebreide gegevens over den bouw; de uitgaven zijn verdeeld in vijftie.n hoofd stukken. die o.a. betrekk'ng hehben oo den aankoop van steen en van witte ar duin, op het ijzerwerk, op het leidak. op het glazenmakerswerk, op 't „scrijn werk" (dat is het maken van betimme ring in eenige vertrekken) en op „an dere uuytgeven v,an gaigen ende salla- r*s." Het oude tfebouw werd voor tien Vlaamsche ponden afgebroken doo M ddelburgsche burgers, en wel door de metselaars Matthijs Jansz. en Klaa Willemsz., „van boven tot beneden nef- fens de fundaments." Beide metselaars waren ook de bouwers van het nieuwe steen, „van de gront up tot die eerste staige in 't vierrant,"ter grootte van 251 roeden, terwijl hun 33 stuivers per roede betaald werd. Jn 1528 werd door hen de bouw voortgezet „van den eer sten staigen opgemetst ende volmaect" en verder „vijf faulten beneden te w°l ven met een cleyn trap ende al dat werek van binnen te besetten, den vloer binnen te leggen mét plevusen ende tselve werk te plaesterett". Daarenbo ven kregen de metselaars nog het voor recht een soort uniform te dragen, „twee naltrr»o.ken van den couleure van d°r K. M.": het dragen van een paltrock was ook een voorrecht van den stads- t mmerman en den stadsmetselaar, met dit verschil dat deze laatsten de kleu ren droegen van de stad, en de metse laars aan de gevangenis de kleuren van den Keizer. Het timmerwerk werd niet door bur gers uit de stad verricht, reden waar om aan het timmergilde te Middelburg de somma van zes schellingen moest worden betaald. Ook versch llende details van de in richting van de gevangenis zijn uit de bovenvermelde rekening bekend gewor den. Aan de straatzijde 'was de „zaeie genaemt de vierschaere", waarheen een trap leidde „aen beyde zyden ofgaende met twee pylaren ende twee leeuwen." Verder waren er norf aa-n de voorzijde van het gebouw een gijzelkamer en <*- „beyart", een gemeenschappelijk ver trek: aan de achterkamer was de vrou wengevangenis en de kamer met de pijnbank. De gevel van het huis was versierd met eenig beeldhouwwerk; zoo stonden op de k,anteelen drie gebeeldhouwde leeuwen, en op de dakvensters waren vergulde appels geplaatst, gestoffeerd „met fynen goude." In den voorgevel en boven de ramen waren de wapens aan gebracht van den ke'zer, de keizerin, het koninkrijk van Spanie. de landvoog des, Zeeland en de stad Middelburg. Het Steen was gebouwd op de hoog ste plaats der stad. We vinden opge- teekend in het negentiende deel van de „Hedendaagsche Historie of Tegen woordige Staat van alle Volkeren" dat ,,'s-Gravensteen of het Gevangenhuis staat op het hoogste der gantsche Stad, op den Burgt, waarschijnlijk ter plaat se, daar voorheen de oude Sterkte of Burgt gestaan heeft, 't geen ook uit den Naam der bygelegene Straat, de Wal, af te neemen :'s." Vermoedelijk is de veronderstelling dat de alleroudste gevangenis gebouwd is op de plaats van de oude Burcht onjuist. Op die plaats zijn nooit fundamenten aangetrof fen, die wijzen in de richting van een Burcht, die de verblijfplaats zou zijn geweest van de Graven en Grav'nnen van Zeeland. Ook Melis Stoke, die in 1303 het beleg en de verovering van Mid delburg als secretaris van jonker, later Graaf Willem meemaakte, spreekt in zijn nauwkeurige beschrijving van de stad niet van een Burcht. Mel's Stoke trof op de hooge plaats in Middelburg alleen een gevangenis aan. Bovendien wordt in oude oorkonden steeds gespro ken van het 's-Gravensteen en nooit van de Burcht. Op 8 Mei 1827 werd het gebouw in hét openbaar door Regenten voor af braak verkocht voor f 4895. Een aan- ienlijke menigte van 'ngezetenen en vreemdelingen, door nieuwsgierigheid gedreven, hebben het gebouw bij de pu- blieke verkoopihg fcezichtügdj, tot n de ondenaardsche gewelven toe. zooals de schrijver van het Middelburgsch Maandboekje van Juli 1832 meedeelt. In de oude Middelburgsche gevange nis heeft zich ook menig jaar op Goe den Vrijdag een merkwaardige gebeur tenis afgespeeld. Op dien dag werd na melijk een gevangene vrijgelaten, een herinnering aan de vrijlating van Ba- rabbas. Immers toen Pilatus met Jezus gesproken had, ging hij weder tot de Joden en zeide: Ik vind geen schuld in hem. Doch gij hebt eene gewoonte, dat ik U op Paschen éénen loslaat: wilt gij nu, dat ik u den kon'ng der Joden los late? Toen schreeuwden zij allen we derom, zeggende: Niet dezen, maar Ba- rabbas! Aan deze overbekende gebeur tenis was die vrijlating in Middelburg een sc^oone herinnering 7<->o we*--1"-» tn 1539 Govaert van de Linde en Gr'ete Boels vrijgelaten. „Fnde beeft en 'Dn Goeden Vrydach gracie gecreghen." Daar aan deze post eenige onkosten verbonden waren, moest de rekening gekeurd worden door de Rekenkamer. De kosten werden door de Kamer goed gekeurd, maar het was de vraag of de rentmeester van Zeeland bewesten de Schelde „geoirloift is yemant gracie te doene contrarie 's Keysers placcaten." De rentmeester mocht immers alleen justitie doen en geen gratie. Nu liet de rentmeester om dit merkwaarden rechtsgebruik te bewijzen een notarieele acte opmaken, waarin een 62-jar'ge zijn mededeelbaren daarover vastle^D. Op den achttienden Februari 1546 ver scheen voor Pieter Pieterszoon Soloer, notaris te Middelburg, de eerzame Wil lem Janszoon Hals, poorter van de stad M ddelburg, die „heeft geseyt, getuycht, gedeposeert ende gheaffirmeert by zyn- der trouwe" dat hii sinds 1517 den rent meester van Zeeland gediend heeft, o.a. als procureur der gevangenen, en wel ke verder verklaarde „dat denselven rentmeestere ende allen anderen nair- volgende rentmeesteren tot begeerte ende consolatie van den proku'-eur met de vrouwen, die mettenselve deposant gevoecht waren ten toesichte van den selven gevanghen, alle jaere op den Goeden Vrydach eenen ghevanghen uuyt gracie, die tmeeste niet en gedaen en hadde, uuvt laeten gaen ende gerelac- xeert heeft." Zoo werd het bewijs ge leverd van d't rechtsgebruik, en kor het blijven voortbestaan totdat er een einde aan werd gemaakt door de toe nemende rechtszekerheid, de zekerheid dat niemand zijn straf werd kwijtge scholden. Mr. J. M, Fuchs. ■■■1 VOETBAL. Zwaluwenelf taL In afwacht'ng van de juiste samenstel ling van het Ned, elftal voor den wed strijd tegen Zwitserland op a.s. Zondag is 't Zwaluwen-e'ftal dat as. Woensdag 10 Maart op het V.U.C.-terrein te Len Jnaag za spelen tegen de Koode Duivels voorloop g als volgt samenge- ste d- d.: Dijkstra (Z.F.C.); a. Weber (A.G.O.V. V.), Kolaewijn (heracles); m. Pellikaan (Longa), v. d. Ku:len (Hengelo), Bopl (H.V.V.); v.: Sluijk (Velox), Visschers (N.A.C.), Lungen (A.F.C.), v. d. Vaart (Xerxes), Bergman (Blauw-Wit). Reserves: Beun (H.D.V.S.), Walhain (HB.S.), Chouffour (A.D.O.), Wallaart (ÏT.V.S), Van Gooi (Haarlem), Van Vliet (E.B.S.) WIELRENNEN. De Zesdaagsche te New-York. Te New York wordt momenteel een zesdaagsche verreden, waaraan de Ne- derlandsche renners Pijnenburg, Slaats en Wa's deelnemen. Tijdens de jachten is Dinsdagnacht Slaats komen te vallen en dusdanig gewond, dat hij kort daar na den strijd moest staken. Pijnenburg kreeg toen als koppelgenoot den Canadees Audy, doch hun achter stand bedroeg op een gegeven moment niet minder dan 20 ronden. Wals die met den Italiaanschen renner Giorgetti een koppel vormt, weet zich in de kopgroep ie handhaven. Gisteren heeft Pijnenburg echter te zamen met Audy tien ronden van zijn achterstand ingeloopen, wE^.'door 'hij op 12 ronden van de leiders, de Belgen AertsDebrUycker, kwam te liggen. KERK EN SCHOOL, Tot directeur der Ambachtsschool te T e r n e u z e n is benoemd de heer E. Harmsma te EnsChedé, Geref. Kerk, Ds. L. Oranje Kz. te Groningen heeft het beroep naar 's Gravenhage W. aan genomen. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Weer nieuwe Magneetwinkels. Tot de weinige bedrijven die in de crisisjaren hun reclamecampagnes met kracht hebben doorgezet, behooren ze ker de bekende schoenhuizen de Mag neet. Deze firma besloot nu om. nog een stap verder te gaan, door in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen te gaan trachten haar debiet te vergrooten. Zaterdag 6 Maart zal de bevolking van Oostburg en omgeving 'n nieuwen Magneetwinkel tot haar beschikking krijgen, terwijl dien dag bovendien de geheel nieuw verbouwde zaak te Sluis wordt heropend. Teneinde nu de attractie van deze Magneet aanwinsten te vergrooten, heeft deze firma als openingsreclame voor a 1 haar zaken en a 1 haar cliënten een doos fijne bonbons bij aan koop van 3.50 aan schoenen beschik baar gesteld. Déze Magneet zakengeluiden worden voorts versterkt door het presenteeren van de nieuwe collectie voorjaarsschoe nen, die zijn en blijven Nederlandsch Fabrikaat. Magneet schoenen dragen wil dus te gelijk zeggen Nederlandschen arbeid be vorderen. Deze seizoenopeningsreclame dujurt van 6 tot 18 Maart a.s. CHR, BOEREN- EN TUINDERSBOND. Afd. Zeeland. Het bestuur van de afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond ver gaderde te Goes. Verschillende rapporten werden uit gebracht, o.a. over den keuringsdienst Zeeland (het stichten van een proefboer- derij) en over de oprichting van een stichting voor grondverbetering en werk verruiming. In beginsel werd besloten aan de laatste mede te werken. Getracht zal worden voor het huis houdonderwijs rijkssubsidie te krijgen. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten mede te deelen, dat de teelthef fing op aardappelen naar het oordeel van het bestuur nog niet kan worden gemist, indien men garantieprijzen wenscht te behouden, hoewel deze hef fing voor het kleinbedrijf bezwaarlijk is Instemming werd betuigd met het idee om te trachten de wijnpeen van onder de tuinbouwregeling te krijgen. De jaarvergadering der afd. zal dezen zomer te Axel worden gehouden. Ten slotte nam het bestuurslid de heer Van Schelven afscheid van de afd. we gens vertrek uit de provincie. Hem werd dank gebracht voor alles wat hij voor den C.B.T.B. deed. Gew, Walcheren van den CB.T.B. Het gewest Walcheren van den C.B. T.B. hield Woensdag te Middelburg haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer Bosselaar, burgemeester van Aagtekerke. O.a. waren aanwezig de heeren G. v. d. Putte, eere-voorzitter en mr. baron Van der Feltz, Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden op Walcheren nog steeds toe neemt. Het steeg tot 370. Veel werk is door de afd. verricht. Er was een batig saldo van 39. Na afhandeling der huishoudelijke za ken sprak de, heer Van der Feltz een slotwoord. Spr. wekte allen op, die het zelfde beginsel belijden, om de Chr. or ganisatie te steunen en de gelederen te sluiten. Gestreefd moet worden naar sa menwerking met andere landbouw-orga- nisaties, echter niet met prijsgeving der beginselen. BURGELIJKEN STAND. Middelburg. Bevallen: C. de Nooijer geb. Van Bel- zen d.; C. J. van den tfosse geb. Maas z.; J. de Kraker geb. Antheunisse d. Overleden: P. J. Le Due 83 j. geh. met A. C. Euijer; M. Mesu 1 jaar dochter; L. Bijleveld 66 j. geh. met J. Barentsen; J. E. Jansen van Rosendaal 1 jaar doch ter. Ondertrouwd: M. Griep 25 j. een S. Gikje. 24 j. Getrouwd: J. W. Geelhoed 34 j. en J. J. Alewijnse 35 j.; J. Antheunisse 27 j. fen P. F. Leijnse 27 j.; R. W. Jans 26 j. en A. M. M. de Looff 23 j. Ondertrouwd: M, F. BOOGERT en J. A. MOL. Kruiningen, 2 Maart 1937. Voor de vele bewijzen van deel neming, ons betoond na het over lijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. J. A. JANSE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, C. JANSE. Middelburg, 5 Maart 1937. c: a -ofi a Slaapt op een Epeda matras en U slaapt goed. Steeds in voor raad bij GABRIL S E Langeviele Middelburg. 60 modelkamers. *3' o ta Q O NOGETT A-EITJES (melk- en nougatchocolade) CARMEL-EITJES met een vloeibare carmeL ML PETERSE, Patissier Lange Delit Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3