KUNST EN WETENSCHAP. Voor kleine tuinen. HERZIENING VAN EEN VERGIFTIGINGSPROCES IN BELGIë. van onze adverteerders, marktberichten. ASEHDA. goes. bioscopen. algemeen. Brussel, 3 Maart 1937. Een expert die een schurk bleek te zijn. (Van onzen correspon dent). Wij kunnen niet weerstaan aan het verlangen u te vertellen over het on derzoek, door het Hof van Beroep te Brussel, betreffende de herziening van een verg.ftigingsproces, in 1928 door het ass.senhof van Oost-Vlaanderen behan deld en waarin de beklaagde, een vrouw werd verwezen tot 20 jaar dwangarbeid. De beschuldiging luidde dat zij haar man had vergiftigd door arsenicum in zijn koffie te mengen, die hij meenam naar zijn werk. De man was na zijn maal ziek geworden. Zijn vrouw had de koflie klaar gemaakt, zij had hem verpleegd tijdens de daarop volgende dagen van ziekte en enkele dagen na den dood waren in het dorp, nl. Steen dorp, nabij Temsche aan de Schelde, geruchten verspre.d dal de vrouw een verhouding had met een aang'etrouwden oom, weduwnaar. Dat bieek wel valsch te zijn, nadien, doch de gendarmerie had er een aanleiding in gezien om rapporten te maken en om een huiszoek.ng te doen, waarbij de koffiekruik een groote rol speelde. Toen de dochter nl. hoorde dat de gendar men om de koffiekruik kwamen, had zij deze in een kuip vol water geworpen. Dat leek verdacht. En tijdens het onder zoek werd een verslag uitgebracht door den expert van het parket, den gewe zen professor aan de Gentsche univer siteit, Felix Daels, luidende dat hij de ingewanden van het zoogenaamde slachtoffer had onderzocht en daarin ar senicum had gevonden. Bovendien, zoo beweerde hij, had hij ook de koffiekruik onderzocht en daarin nog 10 gram vocht gevonden waarin hij eveneens arseni cum had ontdekt. Alle andere verden kingen waren van kant gezet, doch het rapport van den expert was verplette rend. En thans blijkt dat deze expert een gewetenloos man was, dat hij zijn ex pertises op ongehoorde manier uitvoer de, dat hij zells vervalschingen pleegde en zich hierbij liet leiden door de an dere omstandigheden van de zaken, waarin hij werd betrokken. Dit vermoeden is niet nieuw. Doch eerst thans is voor de eerste maal in het openbaar voor een hoogere rechts instantie, dit feit bevestigd geworden en als men al het verraderlijke beseft dat er schuilt in de handeling van een giftmen ger, dan zal men nog meer begrijpen wat een onnoemelijke daad het is als een man, die tot taak heeft door zijn weten schappelijk, onderzoek den g'ftmenger te ontmaskeren, als het ware zelf een gift menger wordt, door zijn wetenschappe lijk onderzoek te vervalschen, ten einde zeker positieve uitslagen te bekomen die ten laste moeten zijn van een ver dachte Het vergiftigingsgeval te Steendorp is slechts een aanleiding geweest om dit alles te behandelen. Alles is ook niet nieuw, wat het feitenmateriaal betreft, dat bij gelegenheid van deze debatten is bekend geworden. Doch zooals gezegc heeft nu voor de eerste maal een lid van het parket-generaal in het openbaar de juistheid van de feiten erkend en den gewezen expert geschandvlekt, die er tot dusver steeds was in geslaagd het voor te stellen alsof hij het slachtoffer was van een teg'en hem gerichte samen zwering van Vlaamschgezinden, die het hem niet konden vergeven dat hij, te genstander zijnde van de vernederland sching der Gentsche universiteit, les ga1: aan de „Ecole des Hautes Etudes" te Gent, die tegen de Vlaamsche universi teit is gericht. Vestigen wij er hier ter loops de aandacht op dat men niet mag verwarren tusschen prof. Frans Daels den beroemden Vlaamschen gynaeco loog uit Gent, voorzitter van het Comité der Ijzerbedevaarten, en den gewezen expert, apotheker Felix Daels. De ont maskering van dezen laatste is geleide lijk ontstaan en dit vooral toen blee' dat hij met de grootste lichtzinnigheic tallooze expertises verrichtte voor den dienst v^i de inspectie der eetwaren, Op zekeren dag was nl. een assistent van Felix Daels, in zijn laboratorium er ach ter gekomen dat Daels hem een rapport deed schrijven, aan de hand van gege vens, door den gewezen expert ver strekt, over een analyse die niet eens had plaats gehad. Het vc\lgnummer was nl. slecht geschreven geworden en toen ging de assistent kijken naar het mon ster, dat nog verzegeld bleek te zijn. De inhoud was dus niet eens onderzocht geworden en toch besloot de expert dat deze inhoud, nl. zout, vervalscht was, wat onvermijdelijk de veroordeeling van den betrokken handelaar moest na zich slee pen. De assistent waarschuwde enkele professors en zoodoende werd een be scheiden controle ingericht. Monsters van dezelfde waren werden ontleed in het centraal laboratorium te Brussel zonder dat Daels zulks wist. Nooit klop ten de resultaten. Daels fantaseerde er maar op los. Toen werd hij in October 1929 door het ministerie aan den dijk gezet. De eerste stap werd gedaan. Geleidelijk werden allerlei andere zaken bekend over de ongelooflijke handelingen van den expert. Hij werd verdacht van ver duisteringen ten nadeele van het uni dng in zijn woning ontdekte de politie een omslag, ongeopend, waarin de ge schreven examens zaten van de studen ten van den gewezen professor. Hij had er een fantastische waardeering over uitgedrukt; de verduisteringen werden jewezen. Felix Daels werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De Staat ïad zich geen burgerlijke partij gesteld, nadat een accoord was tot stand geko men waarbij Daels zich verplichtte 100.000 Fr, terug te betalen. Doch het ergste was de zaak de Mazières, een crimineel geval dat maanden lang veel ophef maakte in het land en waarin Fe- ix Daels als expert had moeten zoeken naar strychnine in de ingewanden van iet slachtoffer, mej. Coppieters, uit Gent, en in een fleschje dat onder het bereik ïad gestaan van deze vrouw. Een eer ste expert had in de ingewanden strych nine ontdekt, n.l. dr. Goubeau. De toen malige assistent van Daels, de heer De- waele, thans zelf professor aan de Gent sche universiteit, had in opdracht van Jaels, een nieuwe analyse gedaan. Daels was n.l. belast geworden met een twee de expertise. De heer Dewaele vond ook strychnine in de ingewanden en niet in iet fleschje. Toen onderzocht Daels het fleschje. Hij vond wel strychnineDe omstandigheden waarin hij zijn onder zoek voerde, laten wij hier onbespro ken, doch zij zijn zeer vreemd gebleken, om het niet anders te nemen. Doch de ondergang van Daels, vele jaren later was de omstandigheid, dat hij, na zijn expertise, in aanwezigheid van den heer Dewaele, de door hem onderzochte in gewanden overgoot met een mengsel van iromure en strychnine, terwijl hij het leschje ook vulde met dit mengsel. Hij zei aan zijn assistent dat hij dit deed, voor het geval dat een andere „idiote" expert soms nog een onderzoek doen moest. Dan was hij zeker dat deze zich niet zou vergissen.... Dit gebeurde in 1922. Sedertdien trad Daels nog op in vele andere zaken als expert. Zoo ook in de zaak van Steendorp, in het proces tegen de vrouw Lijssens. Bij de ontgra ving van het stoffelijk overschot van haar man had Daels alle ingewanden, nieren, lever, maag enz. in een zelfde lo kaal vereenigd. Hij besloot in zijn ver slag dat hij arsenicum had gevonden in de maag, dat hij de zekerheid had, aldus dat de man twee a drie dagen voor zijn dood nog van het vergift had ingeno men. Daar de vrouw bevestigde dat zij alleen haar man had verpleegd, viel zulks tegen haar uit. In een andere zaak van vergiftiging door een onderhuidsche inspuiting van arsenicum had Daels ook vergift in de maag gevonden. Toen men hem vroeg hoe dit kwam, antwoordde hij dat de aanwezigheid, te zamen in een bokaal, van de verschillende te onder zoeken overblijfselen, hiervan de oor zaak was. Dit belette hem nochtans niet in zijn rapport nopens de zaak Lyssens een conclusie te trekken welke met deze omstandigheid geen rekening hield. En in de zaak Lyssens had hij beweerd nog vergift in de koffiekruik te hebben ge vonden. Deze kruik had echter drie maanden ergens opgeborgen gestaan Volgens de omstandigheden die nadien zijn gebleken, was deze kruik gebruikt geweest om water in een motor te gie ten; voor de inbeslagname, was zij in een kuip met water gedompeld geweest enz. Practisch was het onmogelijk dat er nog koffie in was. Nalatigheden in het onderzoek hadden het onmogelijk ge maakt voor de verdediging dit tijdens het proces vast te stellen. In de zaak de Mazières was, in 1932 een actie ingesteld door de verdediging tegen Felix Daels, wegens meineed, op grond van de hooger genoemde beschul digingen van den heer Dewaele. Toen bleek dat Daels het fleschje niet op de griffie had gedeponeerd, maar bij zich had gehouden in het laboratorium. Het werd overgemaakt aan Dr, Dalaet, ex pert van het Brusselsche parket. In het rapport van 1922 was geschreven dat Felix Daels in het fleschje kristallen bro mure had gevonden, die hij tot poeder had gemaakt, en waarin hij dan strych nine had ontdekt. In het fleschje dat aan den heer Delaet werd overgemaakt, vond deze ook kristallen bromure, maar geen poeder. Hij ontdekte ook strych nine. Doch in 1932 had niemand opge merkt dat de inhoud van het fleschje van 1922, zooals deze bestond na de exper tise Daels, niet meer dezelfde was als de inhoud van het fleschje van 1932 dat aan den heer Delaet werd overhandigt Ook daar was een bedrog gepleegd. In 1931 werd Felix Daels ontslagen als hoogleeraar, zonder pensioen. Men hac te Gent, in de verfranschte kringen waartoe ook zekere milieux van het ge recht behooren, liever gezien dat over de zaak Daels niet verder zou worden gesproken. Maar de procedure voor her ziening van het geval Lijssens heeft dit verijdeld. De advocaten van vrouw Lijssens zijn deze procedure begonnen op grond van het feit dat Felix Daels de voornaamste getuige ten laste was, dat zonder zijn rapport, dat bijzonder ver dacht is, nu men zijn werkwijze ként, die men niet kende in 1928, de veroordee ling niet zou uitgespraken zijn. De be wezen onbetrouwbaarheid van een ge tuige is een reden tot herziening en de substituut van den procureur-generaa' heeft niet geaarzeld om voor de herzie ning te adviseeren, na den gewezen ex pert te hebben geschandvlekt. Het is dan ook te verwachten dat het arrest van verbreking zal worden uitgesproken door het Hof van Cassatie, als het Hof van Beroep zal hebben verklaard dat er gronden voor herziening aanwezig zijn Tof van assisen zal worden opgeroepen, j hier in soms korten tijd blijken te kun- zullen we deze bakken dekken om een Dezelfde procedure zal nu ook worden nen voltrekken. Door de geheele voor- groot verschil tusschen dag- en nacht- gevolgd voor de zaak de Mazières, en dracht van den, enorm veel empirische temperatuur zooveel mogelijk te VAT C» 1 11 r» n f irnnr nod dttArkf/-» dmrl Inn t!7„ 1 1 1.11 wellicht voor nog andere geva len. waar' in Felix Daels als expert is opgetreden. Indien vrouw Lijssens dan aoor een nieuw arrest wordt vrijgesproken, zal zij recht hebben op een vergoeding uit de Staatskas. Het zal dan een van de zeld zame gevallen zijn, waarin dit wetsarti kel toepassing zal vinden. Intusschen is hierdoor in België geheel de quaestie gesteld, zooals gezegd, van de expertises in crimineele zaken. In België bestaat geen „tegensprekelijk" onderzoek, zooals in Nederland. Ook niet voor expertises. De verdediging heeft geen ander middel dan het rapport van den officieelen expert door een ander expert te laten lezen, om na te gaan wat dit waard s. In de zaak Lijssens had de verdediging zich tot een dergelijk expert gewend, doch deze, professor aan de Brusselsche universiteit, had geweigerd, zeggende dat 't kinderspel was arseni cum te ontdekken en dat hij zich niet wou belachelijk maken door tegen Daels te getuigen, wanneer deze op zijn ge weten verklaarde arsenicum te hebben gevonden. Men heeft nu het bewijs tot welke toestanden zulks kan leiden als men met een gewetenloos man te doen ïeeft. Deze zaak heeft dan ook een groote sensatie verwekt en hoe pijnlijk iet ook is een reeds gevallen man nog lager te doen vallen, is de verachting voor hem, die dit bewijs leverde, niet te leschrijven. versitair vermogen en bij een huiszoe- en dat dan de zaak opnieuw voor een den, spreker liep de roode draad van zijn groote liefde voor de ongerepte Walchersche natuur in haar volstrekte natuurlijkheid, waarvan elke aantasting en zelfs elk operatief ten-beste ingrij pen van den mensch dezen klaarblijke lijk zoo uiterst en letterlijk aan zijn eigen grond gehechten Walchernaar als ontluistering of erger voorkomt. De voorzitter des Genootschaps, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, heeft den heer De Bruijne recht hartelijk dank gezegd voor zijn zoo gedocumenteerde voordracht. Aanwinsten, vertoond in de vergadering van 3 Maart 1937 van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. „Het boek der psalmen en gezangen", 1773, geschonken door den heer J. Kui er te Middelburg; 'n Walchersche kap WALCHERENS DUINEN EN NOORDERSTRAND Voordracht van den heer P. de Bruijne in het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen. In de gewone vergadering van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen heeft de heer P. de Bruijne, Middelburg, Woensdagavond een voor dracht gehouden over „De veranderingen van de duinen en het Noorderstrand van Walcheren in de laatste eeuwen". Aan de hand van tal van lichtbeel den, een kaart 1: 5000 der waterwin- plaats van de Middelburgsche duinwa terleiding aan de Oranjezon, twee ge ologische profielen van dat terrein, en kele schetskaarten van den toetsand aan Walcherens Noordkust, onderschei denlijk van 1936, 1750, 1650, en 1550, heeft de spreker, die een, zoo naar den tijd als naar de gesteldheid, omvangrijke kennis van dit gebied bleek te bezitten, de veranderingen in dit typische kust gebied in de laatste eeuwen geschetst. Meer onmiddellijke aanleiding hiertoe was de den laatsten tijd onder Walche rens natuurïi,evende bevolking toene mende ongerustheid omtrent de Noor delijke duinen van het eiland: herhaal delijk slaan hier groote stukken af, voortdurend verandert het beeld van dit duingebied en niet ten fraaie! en men vraagt zich af: wat wordt er nu toch wel aan gedaan? Overbodige vraag overigens, aldus spr. want men weet maar al te wel, dat er niets aan gedaan wordt. Toch is deze ongerustheid niet een uitsluitend verschijnsel van de laatste jaren: ook in 1750 vormde dit reeds een in het Zeeuwsch Genootschap aan de orde geweest zijnde onderwerp. Op de kaart van Hattinga; op de fraaiste aller Walchersche kaarten ten onrechte, aldus spr., aanwezig in het PlantinMoretus Museum, want hij zoude hier behooren en wij zouden de Belgen er velerlei dat voor hun meer waarde had voor in ruil kunnen aan bieden op een tweetal bijzonder fraaie en sprekende oude kaarten, door den Polder Walcheren ter beschikking gesteld, aan de hand van origineele ver ticale luchtfotos, door den directeur van den topografischen dienst verstrekt, en bij een overvloed van eigen foto's lantarenplaatjes en schetskaartjes, heeft de heer De Bruijne vervolgens zijn ge hoor bepaald bij de veelvuldige veran deringen in dit duingebied; verhalende van het Eerste en Tweede Kreekegat van het Munnikendijkje, den Walcher schen "boer die domeinen te slim af was het verdwenen molentje van Vrouwen polder, het graven van het waterwinka' naai, van de merkwaardige wandelin gen der duinen, waardoor binnenduins althans achterduins ontstane schorren nadat de duinen er over heen gewan deld waren, buitenduins weer te voor schijn kwamen; vervolgens ontwikkelde spreker eigen theoriën ten aanzien van het voorkomen van overigens moeilijk verklaarbare rechthoekige veenforma ties aan het strand (welke spr. voor verveende bodems van achterduins ge graven slooten houdt) en ten aanzien van het ontstaan en de verplaatsing der stuif duinen. Van dit laatste toonde spre ker waarlijk ontstellende foto's: o.a. hoe in één jaar tijds een flinke meidoorn geheel onder het duinzand bedolven kan zijn! Spr. besloot met het vertoonen van wat men een aantal zeer vertraagde films zou kunnen noemen: fotografische afbeeldingen, 'nauwgezet van hetzelfde punt uit in dezelfde richting genomen, van duingebieden onderscheidenlijk in 1910, '11, '12 etc. tot op dezen tijd. Slechts op deze wijze krijgt de overigens klaarblij kelijk met blindheid geslagen wande laar-duinbezoeker eenig inzicht in de ontzaglijke veranderingen, welke zich voor kennis op dit terrein vergaard hebben- komen. Om de bakken brengen we nog liefst een koude werende laag aan, be staande uit een aarden wal of dubbel kisting. In deze bakken zaaien we nu zomerpeen, dunsla, radijs of spinazie of planten we kropsla en bloemkool. Dit laatste gewas kan 't onder glas niet tot vollen wasdom brengen en zoodra de planten te groot worden gaat het glas er dan ook af. We zaaien in deze bak ken nu ook kropsla, bloemkool en vroe ge roode kool. De jonge zaailingen wor den onder glas verspeend en later als goed afgeharde, krachtige jonge plan ten buiten uitgeplant. De zaden van erwten, peulen en tuinboonen leggen we onder glas te kiemen, we zaaien de ze dus dicht bijeen, om ze straks, als ze eenige cm hoog zijn en goed zijn afge hard, ter bestemder plaatse uit te plan ten. Deze zaden, en ook spinazie en peenzaad, kan men vooraf weeken, dat ïoed, een rouw kaphoed, een tonhoed is een nacht in water plaatsen, om het en een kermisjakje, geschonken door N. N. te Koudekerke; Crepidula fornicata (Slipperketting op een mossel ge groeid), Anomia ephippium L„ als jonge exemplaren in 1935 ingevoerd op Fran- sche oesters; Ostrea edulis L., uit Frank rijk ingevoerde oester, Ierseke bank, Os trea edulis L. alle geschonken door den ïeer A. Slabber te Middelburg. De Voorzitter deelde in de vergade ring nog mede, dat gelukwenschen zijn aangeboden aan mr. H. J. Dijckmeester op zijn 90sten en mejuffrouw A. M. de Vlan op haar 80sten verjaardag. Uitvoering „Sursum Corda", Concertzaal Middelburg. Een koor dat a capella zingt, ook ai is het dan een gemengd koor, moet zich bij de keuze van haar programma altijd een zekere beperking opleggen. V >or grootere werken, waar meestal het in strumentale gedeelte een niet onbelang rijke plaats inneemt, leent Ket zich niet zoo. Dat is natuurlijk tot op zekere hoogte te betreuren. Want een koor met orkest, w'nt aan klank en uitdrukkings- nvogelijkheid en daardoor kan het de toehoorders meer blijvend boeien dan de menschelijke stem alleen. Vooral bij een concert dat ruim twee uur duurt. Het was dan ook een mooie prestatie van „Sursum Corda" dat zij deze moei lijkheid heeft weten te overwinnen. Eensdeels lag het wel aan het gevari eerde programma, dat uitsluitend geba seerd was op het lied en, behoudens enkele u tzonderingen, voornamelijk op het Nederlandsche lied, uit het heden en verleden. Namen als Arnold Spoel en Julius Röntgen, om de voornaamste en be kendste te noemen, hebben een goeden klank en wat zij componeerden, vooral wat de laatstgenoemde aangaat, behoort niet onder het gemakkelijkste voor een koor. Door tusschen de meer ernstige en gedragen nummers, enkele te voe gen van meer luchtigen en zelfs luimi- gen aard, werd verkregen dat de aan dacht bij voortduring gespannen bleef. En 't viel dan ook te begrijpen dat net aardige „De Schrijfmachine", herhaald moest worden Wat trouwens eveneens gebeurde met no. 4 van 't programma „Zomeravond". In deze twee Lederen was intusschen goed te hooren wat het koor vermocht. Met eenvoudige middelen en groote vi taliteit, wist het den juisten toon te treffen. Oók in muzikaal opzicht. Alles te releveeren wat ten gehoore werd gebracht is niet doenlijk. Een u t- zondering moet gemaakt worden voor het wondermooie „Mein schönste Zier wat wel tot het beste behoorde van den avond. Opvallend was de groote zuiverheid waarmede gezongen werd. Er werd een klankschoonheid bereikt zelfs in de eenvoudigste liederen, die treffend was. Alp er een enkele kleine opmerking gemaakt moest worden, dan is het al leen deze, dat in nummer twee de al te scherpe s-klank te hinderlijk domi neerde. Doch dat was maar een kleinig heid dat ter zijde even vermeld wordt en dat geen afbreuk doet aan het vele moois dat gegeven werd. Het koor heeft uitstekend zijn best gedaan en de d'rigent, de heer Winter, be- heerschte het volkomen. De uitvoering kan in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Mede ook door de goed be zette zaaL De avond werd op de gebrui kelijke wijze geopend en gesloten. snelle ontkiemen te bevorderen. Vroege groenten kunnen we ook oogsten van rabarber en zuring. Wie rabarberplan- ten heeft kan over enkele uren nu een omgekeerde mand plaatsen ter hoogte van 6089 cm en daarom en over een flinken laag ruigen mest of ander broei end materiaal aanbrengen. Al spoedig ontstaan dan de jonge stengels di, door dat ze in 't donker zijn gebleekt, vrijwel geheel kunnen worden gebruikt. Óver de zuringrijen strooien we nu een laagje mest en leggen we ons erwtenrijs. Dit is al voldoende om een vroegen groei te bevorderen. A. G. Het pand in de Lange Delft te Middel burg, waar tot voor enkele maanden de heer Hugo Willemsen zijn bekende zaak in paraplus e.d. had, is tot den grond toe afgebroken en geheel verbouwd. Het is achter om ,,de Maan" getrokken bij de groote zaak van Vroom en Dreesmann en deze zaak heeft daardoor een groote uitbreiding ondergaan. Keurige, ruime uitstalkasten geven in dit nieuwe deel weer meer gelegenheid om de groote verscheidenheid van artikelen te doen zien en de winkelruimte is voor bepaal de afdeelingen practisch en netjes inge richt. WERKZAAMHEDEN IN KLEINE TUINEN. Vroege groenten Wie vroeg groenten uit eigen tuin wil oogsten moet in het bezit zijn van een of meer bakken. In deze bakken kunnen dan verschillende gew,assen worden gezaaid en geplant, die daaruit later kunnen worden geoogst; maar ook kunnen in deze bakken verschillende jonge planten worden aangekweekt om straks buiten uit te planten en verder te kweeken. Het glas is dus in dit ge val hulpmiddel om een vroegeren op brengst van den vollen grond te krij gen. We kunnen in deze bakken een broei verwekkende laag aanbrengen, b.v. versche paardenmest of blad, of wel beiden; maar ook kunnen we vol staan met een flinke bemesting en als warmtebron alleen rekenen op de zon, die onder glas de temperatuur al spoe- BURGERL. STAND. Veere. Van 15 tot 28 Februari, Ondertrouwd: J. J. Geill jm. 31 j. en A. C. Dekker, jd. 34 j. Getrouwd: M. Beversluis 42 j, jm. en J. Verstraate 27 j. jd. Bevallen: B. R. de Rooij geb, L/erLn- den z. Overleden: F. Klopmeijer, weduwn. van Corna, Bommeljé 80 j. Nw. en St. Joosland. Over de maand Febr. Bevallen: P. de Dreu, geb. van Staa- len z., P, Reijnoudt, geb. Crucq z., M. v. Waarde, geb. de Kraker z. Getrouwd: H. v, Waarde jm. 22 j. en M. de Kraker jd, 20 j. Overleden: C. Joosse geb. de Kraker 78 j., J. Simonse geb. Wielemaker 59 j. K a p e 1 1 e, 3 Maart. Goudreinet- ten 31; Luntersche Pippin 17; Kleiperen 17—19; Gieser Wildeman 18; Fransisca Borgia 16; Spruiten 811; Uien 0,60- 1; Breekpeen 0,601; Kroten 1*50; Roode Kool 1,40—1,70; S.avoye Kool 1,201,80 alles per kg. Radijs 3,20 per 100 bos. Narcissen 46,5 per bos. Kipe'eren 33,20; Eendeieren 2,90 per 100 stuks. O Oostburg, 3 Maart. Avicultura, Aanvoer 89% kg boter; prijs f 1,05 tot f 1,64 per kg. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, oitvoeringe-D re andere bijeenkomsten. MIDDELBURG, DO 4 Mrt. Bazar Chr. Zang-Vereen, „Soli Deo Gloria", Bogard zaal. Do 15,00—18 en 19,30—23,00 h. VR 5 Mrt DO 4 Mrt VR 5 Mrt ELECTRO, Midd. VR 5DO 11 Mrt.; „Gelukskinderen en „Nu of nooit", 20,00 h. ZO 15 h. matinée. CITY, Midd. VR 5—DO 11 Mrt; „De groote Sensatie" en „De On zichtbare macht", 20,00 h. ZO 15 h, matinée. GRAND THEATER, Goes VR 5—Dl 9 9 Mrt.: „De veroveraar der Pam pa's" en „Menschenjacht". ZO 15 h. matinée. DO 4 Mrt. Uitv. Chr. Zangver. „Valerius" te Veere, Geref. Kerk 19,30 k, VR 5 Mrt. Alg. Verg aandeelh. N.V, „Holmundia", te Sluis 11,00 k. Z aanmerkelijk verhoogt. Des nachts Elec. Drukkerij G>. den Boer, M'Wg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8