GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. SPANJE. regeeringstroepen in toledo BELGIE. de spanningen in DÉ werklieden-partij. ITALIë MEXICO. CANADA. VER. STATEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DONDERDAG Amerika Unilever WISSELKOERSEN. doodendagboek van het verkeer. HET PLAN-DETERDING. LANDBOUW. Uit Madrid komen verschillende be richten, d e spreken van belangrijke operaties der regeeringstroepen nabij Toledo. Men zal zich herinneren dat reeds eenige maanden geleden verwoed om de stad Toledo, gelegen ten Zuiden van Madrid, is gevochten. De opstan delingen verdreven toen de regeerings troepen uit de stad en u t het Alcazar, de eeuwenoude burcht, waarin een groot aantal opstandige militairen maanden lang was belegerd geweest, door de linksche elementen. Volgens de berichten uit Madrid zouden de regeeringstroepen, na opera ties d e een maand hebben geduurd, thans Toledo weer Zijn binnengedrongen en de geheele wijk nabij het Alcazar in be?it hebben genomen. Bevestiging Van deze berichten is echter nog niet verkregen. Wel kan ge meld worden dat de regeeringstroepen eergisteren tusschen Talavera te»i W. v,an Toledo en Toledo de riv er de Taag zijn overgetrokken. In de afgeloopen 3 weken hebben zich in de nabijheid van San Bartolome de Las Afbiertas drie colonnes geconcentreerd en Zondag stonden 30,000 man gereed om tot den aanval over te gaan met als eerste doel het op 15 km v,an San Bartolome aan den oever van de Taag gelegen dorp Malpica, hetwelk Maandag bezet werd. Na verwoeden strijd werd daarop het dorp Mesedar bezet, dat op 4 km ten Noorden van de Taag is gelegen. Als gevolg van dit succes der regeeringstroe pen wordt de spoorweg tusschen Tala vera del Tajo en Madrid ernstig be- dre gd, evenals de hoofdweg, waarvan een zijtak naar Toledo leidt. Uit dit alles kan blijken, dat het offensief te gen Toledo was fSericht. De strijd bij Madrid. De opstandelingen hebben gisternacht pogingen in het werk gesteld zich meester te maken van Vallecas, een klein dorp aan den weg van Madrid naar Valencia, met het doel, dezen weg af te snijden. Bovendien hebben de recht- sche troepen hun druk op Morata de Ta- runa verzwaard. Na een hevig geschut vuur trokken zij ten aanval tegen Mo rata, terwijl zij tevens in de richting van Vallecas aanvielen. Men h,ad ove rigens den dubbelen aanval voorzien. De strijd duurde vier uur. De regee ringstroepen boden hardnekk'gen tegen stand. Omstreeks twee uur in den mor gen was het slagveld bezaaid met lij ken van opstandelingen en regeerings- getrouwen. De rechtsche troepen wilden zich terugtrekken, doch zij werden ge dwongen opnieuw den strijd te aanvaar den. In een buitengewoon verbitterden strijd werden twee compa"'niën der rechtschen gedund. In de stelfïngen der regeeringstroepen is geen verandering gekomen. Broodrantsoenen. Met ingang van 11 Maart wordt het broodverbruik te Madrid gerantsoe neerd. Dagelijks wordt 300 gram per hoofd verstrekt. Het rantsoenstelsel geldt ook voor een aantal dorpen in de nabijheid der hoofdstad. Een statistiek. De nationalistische pers publ'ceert 'n statistiek, waaruit blijkt, dat het thans door de rechtschen onderworpen gebied 65 procent vertegenwoordigt van het Spaansche grondgebied. Het aantal in woners is hier 13 m'llioen tegen 9 in het Spanje der regeeringstroepen. De controle aan de Spaansche kust. Tijdens de debatten over buitenland- sche zaken in het Engelsche Hooger- huis verklaarde Lord Halifax tén aan zien van de controle aan de Spaansche kust, dat de oorlogsbodems, die de con trole uitoefenen, niet het recht hebben koopvaardijschepen aan te houden ot te doorzoeken. Hun taak bestaat uit- slu'tend in het vaststellen van de iden titeit van alle schepen, welke naar Spanje gaan, teneinde te weten of zij voldoen aan de verplichtingen van de overeenkomst van Londen, nl. of zij 'n internationaal controleur aan boc-d hebben. Verder blijft het gewone recht van kracht. Blijft Mexico de regeering te Valencia openlijk steunen De Mexicaansche staatssecretaris van bu'tenlandsche zaken heeft bekend ge maakt, dat Mexico voort zou gaan open lijk hulp te verleenen aan de regeering van Valencia, omdat de groote fascisti sche Raad besloten heeft voort te gaan met hulpverleening aan de opstan delingen, ondanks de niet-inmengings- overeenkomst, NEDERLANDSCH STOOM SCHIP OPGEBRACHT. De laatste dagen doen atierlei ge ruchten de ronde over het Nederland- sche stoomschip „Rambon", toebehoo- rende aan het Nederl,andsche Bevrach t'ngskantoor te Rotterdam, welk schip door de opstandelingen zou zijn aange houden en opgebracht, omdat het oor logsmateriaal, bestemd voor de Spaan sche regeering, aan boord zou hebben. Althans dit werd v,an de zijde der op standelingen gemeld. Daartegenover stond dat de regeering mededeelde dal het schip in de haven van Valencia laó. Gisteren werd uit Gibraltar gemeld, d,at de ..Rambon" vandaar vertrokken was met bestemm'ng naar Rotterdam Het stoomschio kwam volgens Reut°r uit Ceuta, de Marokkansche haven, die in handen der opstandelingen is. Het schip zou aldaar gedwongen geweest zijn de Lading te lossen, die naar men meent bestond uit kanonnen en muni tie, n totaal 1200 ton. Dit oorlogsma teriaal was in de Poolsche haven „Gdy nia ingeladen. Na een debat over de binnenlandsche politiek heeft de algemeene r.aad der Werkliedenpartij (de Belgische SDAP), bijna eenstemmig een mot e aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de partij de Belgische afdeeling van socialistische arbeidsintèrnationale is en blijft en ver wacht, dat de regeering blijft streven naar versterk ng der gemeenschappelij ke veiligheid, die onafscheidelijk is van de Belgische veiligheid. De Raad heeft geconstateerd, dat geen enkel lid heeft voorgesteld, het zoogenaam de nationale socialisme tegenover het democra tische socialisme te stellen. Verder wordt verklaard dat de taak, die de regeering op zich heeft genomen, verre van voltooid is. Het is noodig, dat het regeeringspro- gramma van Jun' 1936 volledig verwe zenlijkt wordt, vooral op sociaal-econo misch gebied. Met het oog op de her haalde pogingen tot het ontwrichten van de regeeringsmeerderheid, die ten doel hebben de macht in handen der reacti onaire groepen te brengen, maant de Raad aan tot waakzaamheid en besl ste actie. Tenslotte zegt de motie, dat vol gens het oordeel van den Raad militan te socialisten op bijeenkomsten, waar niet-socialisten spreken, slechts 't woord kunnen nemen met toestemming van 't partijbureau. Ook is een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de symphatie der Belgische arbeidersklasse voor de Spaansche republikeinen zal blijven blij ken door medewerking aan de oprich ting van een groot ziekenhuis te Va lencia. Twintigduizend arbeiders werken aan de verbetering der vliegvelden. Op het oogenblik werken 20.000 ar beiders aan de verbetering der vlieg velden in geheel Italië. EEN VERZOENING VAN EX-KONING ALFONS MET ZIJN GEMALIN En geruchten over terugkeer naar Spanje, De correspondent van de Daily Te legraph" te Rome meldt aan zijn blad, dat de bezoekers van een chic bioscoop theater te Rome Dinsdagavond ten zeer ste verrast waren, toen zij Don Alfon so, den 'vroegeren koning van Spanje, in de stalles zagen zitten 'n gezelschap van zijn gemalin Victoria Eugenie. Vele jaren hebben zij gescheiden van elkan der geleefd. Don Alfonso en zijn gema lin zaten naast elkander. Na afloop van de voorstelling reed de vroegere koningin weg in een auto met een Br'tsch nummerbord. Zij is de gast vèn koningin Helena van Italië en vertoeft te Rome, omdat Prinses Torlonia, haar dochter, een kindje ver wacht. Het nieuws, dat de vroegere Koninklijke familie in de bioscoop ver toefde, verspre dde zich snel over Rome en maakte een diepen indruk. Men ziet er den voorbode in voor n verzoening. In welingelichte kringen is men van meening, dat, indien generaal Franco Madr'd zou bezetten, de vroegere Ko ning en zijn gemalin zullen worden uit- genoodigd naar Spanje terug te keeren. Militair vliegtuig verongelukt. Nabij het vliegveld Goriz'a is een mi litair vliegtuig verongelukt. Het vlieg tuig, een verkenner, is in dichten mist tegen den grond gestooten. De beman ning is om het leven gekomen. Trotsky heeft de rekeningen van zijn Noorschen advocaat niet betaald. De Noorsche advocaat van Trotsky, wiens declaraties niet betaald zijn, heeft te Mexico-City rechtsmaatregelen te gen zijn cliënt ingeleid door tusscheii- komst van het Noorsche consulaat. De rechtskundige raadsman van het con sulaat heeft verklaard, dat hij een be slag op het vermogen van Trotsky zal trachten te verzijgen. Het schijnt ech ter, dat Trotsky's inkomsten slechts bestaan u t het honorarium, dat hij voor artikelen in bladen krijgt. De secreta rissen van Trotsky hebben verklaard, dat hun patroon niets had mede te dee- len. Stakingsonlusten. Het bezetten van fabrieken door sta kers neemt ook in Canada in omvang toe. Te Sarnia hebben werkwilligen 78 stakers, die een fabriek bezet hielden hieruit verdreven. Hierbij werd gebruik gemaakt van gummiknuppels. Negen personen werden gekwetst. De politie arresteerde 26 stakers. „Economisch© mobilisatie". De „Washington Times" verneemt uit betrouwbare bron, dat de generale staf der Vereenigde Staten voornemens is aan het congres de middelen te vragen voor een ja^rlijksdhe proefmobilisatie van de Amerikaansche fabrieken, die kunnen werken voor het leger. De legerleiding heeft een onderzoek ingesteld in 2u.uü0 iaoneken. rnervan worden 12.000 gerangschikt onder de zoogenaamde „sleutel-Iabrieken", de ingeval van oorlog onmiddellijk oorlogs- materieel kunnen tabriceeren, hieronder worden ook gerekend uniformen, auto mobielen e.d. ue generate staf hoopt, dat nog in de huidige zitting van het congres een wet op de economische mobilisatie van de Vereenigde Staten wordt aangenomen. Zeven arbeiders door neervallend rotsblok gedood. Uit Poison (Montana) wordt gemeld, dat bij den bouw van een stuwdam ze ven arbeiders door een neervallend rotsblok zijn gedood. Talrijke arbeiders werden gewond. VELDWACHTER VERMOMDE ZICH ALS SMOKKELAAR, Ten nadeele van den heer M, die in het liefdesgesticht te B u d e 1 verblijft, werden door het openbreken van een kist een 15-tal gouden tientjes ont vreemd. Bij de politie werd hiervan aan gifte gedaan. Deze had alras ernstige vermoedens tegen een persoon die destijds eveneens bij de Eerw. Zusters in pension was. Het was de politie opgevallen dat deze persoon tamelijk goeden sier maakte, het lag dus voor de hand dat de politie dezen persoon in de „gaten" hield. Nu wist men dat de verdachte meermalen een bezoek bracht aan de op Belgisch gebied staande z.g. smokkelkeet, alwaar men behalve smokkelwaren, ook „boks- kes" kan koopen. Onze wakkere veld wachter, kleedde zich als een guur type, en bracht ook eens een bezoek aan den keetbaas, die natuurlijk meende met 'n nieuwen klant te doen te hebben, vooral toen de pseudo-smokkelaar over smokkel-kraakjes begon te redeneeren, waarbij hij den verdachte over de tong haalde. De smokkelkeethouder zeide dat A. S. steeds goed betaalde en dat hij o.m. vorige week nog met een gou den tientje zijn gedronken „bokskes" betaald had. Hierop werd overgegaan tot arrestatie van S. Hoewel de 68-jari- ge man aanvankelijk loochende, viel hij tenslotte over zijn eigen woorden en zag in dat ontkennen niet meer mogelijk was. Hij wees de plaats in den grond aan waar zich nog 13 gouden tientjes bevonden. Maandagavond, is S. naar de strafgevangenis te Roermond overge bracht. Een tuchtiging die te ver ging. Te Heiligerlee (Gr.) heeft de 69-jarige A. v. d. H. zijn 28-jarigen stiefzoon, Joh. K., met een mestvork zoo in de rech terborst gestoken dat een der punten de rechterlong heeft geraakt. De marechaussee te Winschoten heeft proces-verbaal opgemaakt. Een der gearresteerden in de Haagsche moordzaak op vrije voeten gesteld. Naar wij vernemen is de gearresteer de Nijmegenaar, M. van B., die op het bureau Warmoesstraat te Amsterdam werd vastgehouden, in verband met de verdenking, dat hij betrokken zou zijn bij de Haagsche moordzaak gistermid dag op vrije voeten gesteld. De commissaris van politie te Den Haag, de heer Hol, heeft den man gis teren verhoord. Daarbij heeft de verd. een alibi kunnen opgeven, voor den nacht van Vrijdag op Zaterdag, dat door getuigen volkomen is bevestigd. Men zag hierna geen reden om den man nog langer vast te houden, zoodat ook deze arrestatie geen licht heeft ge worpen op den zoo geheimzinnigen moord, welke in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op den autohandelaar Hes te Den Haag is gepleegd. OVERSTROOMING EN AARDVER SCHUIVING OP JAVA. Zeven dooden. Gistermiddag heeft tengevolge van overstrooming een aardverschuiving plaats gevonden op den bergMalabar in de buurt van het radio-station boven Bandoeng (Java). Ongeveer vijft en wo ningen v,an koelies zijn vernield, terwijl zeven personen om het leven zijn ge komen. Het water zocht een uitweg en vorm de een stroom van 300 meter breed in de richting van het radio-station. Het huis, bewoond door de familie Van Slooten, werd tegen den grond gesl gen. Een koel'everblijf, waar vier fami lies waren ondergebracht, werd ver nield. Een inheemsche jongen bekwam een schedelfr.actuur en is overleden. Twee kinderen van een mantri-hoofd verpleger werden dood aangetroffen, evenals twee andere kinderen, een hadji (inlander die den tocht naar Mekka heeft gemaakt) en zijn echtgenoote. Vier personen zijn gewond en werden 'n het Juliana-ziekenhuis opgenomen. Een an tenne van het radio-station kwam neer op de hoogspanningsleiding, waardoor het licht gedurenae anderhalf uur was uitgeschakeld. Het rad'obedrijf werd stilgelegd om ongelukken te voorkomen De omvan'i van de schade is nog niet bekend. Twee Europeanen, de heeren Varke- visser en Broer, alsmede anderen, wer den door den stroom meegesleurd en gewond. De regens zijn opgehouden, zoodat verder gevaar is geweken. Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van lie den; beteekent: geen noteering ontvangen. Denemarken Oblig. 1926-5 101 101% Amsterdam 1934-4% 100%'100% Zeeuws. Hyp. B-4% 99%99% Cities Service Cy. P. 1958 5 5655% A Pref Jurgens A 128%126% A Ned. Gist- en Spiritusf. 472476% a De Schelde N.B. 76%—75% C Am. Smelt en Ret. 61%70 e.d. a Born. Sum. H.M. 212%—211% A Houth. Alberts 105105 C Union Pac. Rr. 103—102% C Int. Nickel Cv. 54%55% Ned. 1000-4 100%—100% O. Indie 34 1000-4 100%—100% Engeland 1960-90 4 82%—82 A Koloniale Bnk. 81%80% A N.I. Hbk. 1000 170—170 C Ned. H. M. 1000 205—206 A v. Berkels Pat. 6865 C Calvé-Delft 97%—%% A Ph lips Gem. B. afg. 337%—332-30% C Unilever 177-177-75% C Am. Car en Foundry 47%49%-50% C Anaconda Cop. 49—-49%-48% C Bethlehem St. 73%—76-75% C Kennec Copper 4950-49% C U States St. C. 89%—91%-91 C North Am. Cy. 22%22% A Kon. Petr. Mpij. 445%442%-46% C Contin, Oil Cy, 30%31%-% C Phillips Petr. Comp. 40%40% C Shell Union O.C. 25%—25%-% C Tide Water Ass. Oil 15%16%-% A Ned. Scht-epv. U. 125%126-24 A H.V. Amsterdam 512%524-27 A Java Cult. Mij. 253—252-57 A N.I. Suiker U, 178-179-75% A Deli Batavia 294292%-88% Schepen H.V.A. Philips Rubber Inbak Koninkl, Wettig —Obi.Markt— Markt i Suiker r Gedeponeerd C Deli Mij. 1000 336—330%-35 A Senembah 351%346-49 C Baltim >rc en Ohio 22%24% C Southern Pac. Cy. 42%43%-44% A Southern Rlw. 24%25%-% A Amst Rubb. C. 330%323-26 A Deli-Bat. Rubb. 255%252-55 A Hessa Rubber 249%247%-40 A Serbadjadi S.R. 195%—192-90 Heden. Gister. Londen 8.92% 8.93 Berlijn 73.46 73.48 Parijs 8.48% 8.49% Brussel 30.76 30..78 New-York 1.82% 1.82% Gron;ngen; 1 doode. Vanmorgen is de 58-jarige ongehuw de koopman L. S„ wonende in Hoog kerk, toen hij gezeten op zijn fiets met aanhangwagen de Emmastraat te Gro ningen passeerde, aangereden door een auto. S. werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat de dood onmiddellijk in trad. Voor de afdeeling 's-Gravenhage der Nederlandsch-Du tsche vereeniging en een aantal genoodigden sprak gister avond in Pulchri Studio dr. ir. M. D. Dijt uit Haarlem over het plan-Deter- d ng. Er bestond voor deze voordracht groote belangstelling. Tot de aanwezi gen behoorden een groot aantal autori teiten en ambten,aren van de departe menten van financiën, handel, nijverheid en scheepvaart en landbouw en vissche- rij, van het college van regeeringscom- missarissen en 't regeeringsbureau voor de u'tvoering van de landbouwcrisiswet 1933, zoomede van diverse andere land- bouwcrisisorganisaties. Ook waren ver schillende vereenigingen, welke zich op dit gebied bewegen, vertegenwoordigd. Spr. stond u'tvoerig stil bij de eco nomische catastrophe, welke in Duitschland tot zulke treurige toestan den leidde, om vervolgens uiteen te zetten, dat Nederland van deze situa tie door zijn ligging en door zijn ba- Langrijken handel met Duitschland in ernst'ge mate de gevolgen moest on dervinden. Want wanneer Duitschland aan zijn financieele verplichtingen zou willen blijven voldoen, moest zijn im port (dus onze export) sterk worden beperkt en zijn uitvoer worden vermeer derd. Het laatste was door de algemee ne depressie niet mogelijk, het eerste leidde tot autark'e. Verder, wanneer Nederland er op stond de door zijn burgers te vorderen rente te innen, moest dit geschieden of door vermeer dering van den invoer uit Duitschland, of opnieuw door vermindering van dén uitvoer naar dat land. De Nederiandsche regeer'ng sprak zich bij de instelling van de clearing uit voor een rigoureuze beperking van den uitvoer. Deze situatie, aldus ir. Dijt is onhoud baar. Onze exportproductie en in het bijzonder de boeren- en tuindersstand, worden daaraan opgeofferd. Wij moeten de productie van die goederen beper ken, waarvan in Duitschland een te kort bestaat. Spr. schetste de funeste gevolgen, om vervolgens uiteen te zet ten, dat een volledige schuldenherzie- nin<* noodig is. Het plan Deterding, .aldus spr. wil niets anders, dan in de geweld'ge span ningen, die door de wanverhoudingen zijn ontstaan, ontspanning brengen en daarbij den weg wijzen, naar betere toestanden, die alleen door Westersche samenwerking kunnen worden verkre gen. Ir. Dijt schets'te de economoische be- teekenis van het plan Deterding. Voor Duitschland en bovenal voor Neder land. Door de overhevel ng van de overschotten kan in Nederland een be langrijk deel van het agrarische produc tieapparaat behouden blijven. Tenslotte betoogde ir. Dijt, dat de Nederlandsche consument door het plan eerder wordt bevoordeeld dan bena deeld. omdat de beperking nu vermin derd kan worden en derhalve in de toe komst meer goederen kunnen worden voortgebracht, wat ten goede komt ,aan den consumenten. Wanneer men ze"t, aldus besloot spr., dat het plan peen duurzame resultaten zal kunnen hebben, dan is dit onjuist, omdat het voorko men van verdere beperking in de toe komst een zeer belangrijke u twerking moet heben. Het plan Deterding heeft den vinger gelegd op de wondeplek in onze internationale samenleving, het geeft een stoot in de goede richting. Spr. eindigde zijn rede met te zeggen dat het van de wijze, waarop de besten uil ons volk op het 'nitiatief Deterding zullen reageeren, zal afhangen, of Euro pa door misverstand en haat zal onder gaan of door samenwerking en naasten liefde tot nieuwen bloei zal geraken. DE HANDEL IN DEKHENGSTEN. (Van onzen deskundigen, medewerker.) Deze is de laatste weken buitenge woon levendig geweest, en men bericht ons dat de navolgende hengsten zijn verkocht: Bodo 75131 (R-)< van F, D'Hoore te Sluis, aan S. de Koning t© Rijswijk; Oscar van Cadzand K 1752, van Joh. de Feijter te Cadzand ea C. de Feijter te Boschkapelle, aan H. Vrie- link te Baflo; Brillant K 1736, van Joh. de Feijter te Schoondijke, aan C, Pad mos te Eikerzee; Bob van Rozenhof 77321, van A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzendijke en R. J. de Milliano te Oost burg, aan den heer Maas te Gorinchemf Danseur K 1710, van P. B. van Hoeve te Axel en Picolo van Absdale K 1719, van. M. van Fraaijenhove te Axel, werden beide naar Noord-Holand verkocht; Fa- vori van „Goede Hope" K 1753, van F, D'Hoore te Sluis, werd verkocht aan Jac. Huijssen te Axel en J. den Exter te Sluiskil; Sultan K 1751, van Fl P. J. Dierikx te Oostburg, werd gekocht door H.V. „Noord-Beveland"; Piston van Avenir K 1739, van Corn, de Feijter te Boschkapelle, werd naar Groningen verkocht; Florus van Oostburg. 74313, van A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzen dijke en R. J. de Milliano te Oostburg, werd verkocht aan Ach. van Hyfte te Maldeghem (België); Aria's Clairon K 1740, van P. J. J. v. d. Voorde te Wal- zoorden, werd het eigendom van C. Me- su te Nieuw- en St. Joosland; Primero van Rozenhof 77328 van A. J. v, d. Meulen-Becu te IJzendijke en Alph. Aernaudts te Sluis werd verkocht aan den heer Vos te Klaaswaal; Albert K 1741, van H. Kerckhaert en H. de Maat te Stoppeldijk, werd eigendom van J. Maljaars te Óostkapelle; Frans K 1738, van Jos. F. de Waal te Ossenisse, werd verkocht aan een combinatie fee Sas van Gent; Avenir van Groede K 1755, van F. D'Hoore te Sluis, werd verkocht aan Wed. Jeronisse te Hoedekenskerke; Han K 1721, van F. D'Hoore te Sluis, werd eigendom van Jac. Fr. Brooijmans- te St. Annaland; Matador K 1729, van Aug. Buijsse te IJzendijke, werd naar Drenthe verkocht; Albion K 1723, van Stallen De Dobbelaere te IJizemdijke, werd gekocht door M. Stevens te Ba- vel; Mascotte van Bienvenu K 1717, van Kerckhaert en De Maat, werd ver kocht aan G. J. Klompe e.a. te Drei- schor en Nieuwerkerk: Carlo van Veer- hoek K 1759, van Eug. de Badts te OosG burg, aan P. Timmermans te Moerges tel ;"Omer van Sasput 74803, van Cam. Cammaert te Schoondijke, aan Van Rheen te Bruc'hem (Geld.); Artist van Espoir 77458, van L. J. M. Blondeel te Aardenburg, aan Adr. Hartog te Co- lijnsplaat; Lucifer van Rozenhof 76878, van A. J. v. d. Meulen-Becu te IJzen dijke en Jos. F. de Waal te Ossenisse, aan S. de Vlieger te IJzendijke; Mayeur van Helena K 1602, van Alph. Mangnus

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2