HELPT het lichaam bij het klimmen KUNST EN WETENSCHAP. WALCHEREN. £UID-BEVELA>B> CEEUWSCH-VLAANDEREN W.0. Dr. D. D. C. v. d. H. te H. schrijft: Kalzan heb ik vrij ge regeld gebruikt, omdat ik voelde soms zeer moe te zijn, door plotselinge overstelpende bezig heden. Ik geloof niet te veel te zeggen, dat ik langzamerhand, on danks herhaling van drukte, begon te be merken, minder ver moeid te zijn dan voor heen; deze toestand blijkt me nu gestabili seerd." iET CALCIUM NATRIUM VOEDSHL (Ingez. Meu. gen en op de hoogte van de behoeften en nooden dier kleine middenstanders- In de Statuten is bepaald, dat geen borg stelling wordt gegeven in Gemeenten, welke het Fonds' niet steunen op de wijze en op den voet zooals het fonds bestuur dit heeft gevraagd. Saneerende arbeid echter kan overal plaats vinden waar ten genoege van dat bestuur ook van andere zijde dan van de Gemeente tot het kapitaal of het inkomen van het Fonds wordt bijgedragen. Daar de voorschriften van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, aan de Fondsen gegeven, uitdrukkelijk bepalen dat bij de gelde lijke hulp alleen zakelijke overwegingen mogen gelden, laat het zich aanzien, dat slechts een betrekkelijk gering aantal kleine middenstanders door deze rege ling met een credietje kan worden ge holpen. Het zullen echter de besten on der de zwakken zijn. Wanneer een zaak geen levensvatbaarheid blijkt te bezit ten, niet opgericht is vóór 1 Januari 1932, of niet ten gevolge van de crisis in moeilijkheden is komen te verkecren, wordt geen hulp geboden. Vrees, dat door de Fondsen zaken op de been wor den gehouden die feitelijk geen reden van bestaan hebben, behoeft dus niet te worden gekoesterd. De Fondsen willen vertrouwensinstellingen zijn, tot welke elk reëel klein zaken-man zich met ge rustheid kan wenden. De practijk heeft elders reeds uitge wezen, dat deze Fondsen een gunstige werking kunnen uitoefenen. Hun werk kring zal te uitgebreider zijh naarmate de steun en het aantal der medewerken de instanties grooter is. In het belang van den kleinen handeldrijvenden en in- dustrieelen middenstand op de Zeeuw- sche eilanden is het te hopen, dat men zulks ook in de gemeenten op de Zeeuw- sche Eilanden zal inzien en het Borg stellingsfonds voor dat gebied zal steu nen op eene wijze, waardoor het zijn heilzame taak zal kunnen ontplooien. Over 1936 werkten nog slechts enkele fondsen, doch uit de volgende cijfers blijkt wel, dat zij goed werk hebben ver richt. Er werd toch voor ruim 107.000 gesaneerd, voor ruim 432.000 werd bemiddeling verleend, terwijl een bedrag van ruim 19.000 voor Rijk en gemeen ten werd bespaard. De gemeentebesturen mogen toch ze ker bij het nemen hunner beslissing of zij al dan niet de gevraagde bijdrage zul len verleenen, ook geenszins vergeten, dat door het saneeren van een zaak van slechts een enkelen kleinen middenstan der een heel wat grooter bedrag aan steun, die hem anders zoude moeten zijn verleend, wordt bespaard en dit steun bedrag zoude cok zeker heel wat groo ter zijn dan de kleine bijdrage die van de gemeenten voor het fonds wordt ge vraagd. Door saneering zijn reeds heel aardige resultaten bereikt. Zoo waren er ergens twee zakenlieden, de eene vervoerde goederen per motorschepen en had een uitgebreide cliëntèle, doch zijn booten eischten vernieuwing, waarvoor hem de middelen ontbraken, de andere had goe de vrachtauto's doch weinig klanten, 't Betrokken fonds bracht deze beide lie den bij elkaar en nu hebben zij, doordat zij gezamenlijk het bedrijf uitoefenen, beide een goede boterham. Meerdere voorbeelden zouden kun nen worden aangehaald, waaruit blijkt wat het orde stellen op zaken vaak ver mag om een zaak, die niet rendabel lijkt weer op het goede pad te helpen. DE EVANGELISATIEARBEID ONDER DE CHINEEZEN. Op de wekelijksche evangelisatiebij eenkomst in de Bogardzaal waren de dames en de heer Leijnse g sterenavond aanwezig om ook nu aan de opgekome- nen te verhalen van China en hun ar beid aldaar. De bijeenkomst werd geopend door ds. P. J. F. van Voorlt Vader die n.a gezang en gebed er op wees, dat het duidelijk is, dat het hier gold een bui tengewonen avond, omdat de zaal geheel gevuld was. Men wilde gaarne de oud- Middelburgers hooren spreken over hun hoog belangrijk werk en te getuigen van het succes. Het 's 9 jaar geleden, dat de heer Leijnse hier kon vertellen van het land, dat wij voornamelijk kennen als een streek van oorlogen, voor ons niet uit te spreken namen en hongersnood. De heer J. P. Leijnse nam nu het woord en sprak over het moeilijke maar toch heerlijke werk en over zijn her inneringen aan deze zelfde z,aal, waar zijn arbeid voor het evangelie begon. Spr, las enkele bijbelverzen, die hij samengevat wilde beschouwd zien als getuigende van de komst van Gods Ko- n'nkrijk. Mevrouw LeijnseGroenendijk zeide, dat men spoedig heeft begrepen niet te veel te moeten vertellen, doch in den omgang te moeten leven naar de woor den van God en te getuigen van het ge loof in Jezus Christus, Spr. dankt, prijst en looft God, omdat zij de menschen heeft zien komen van donkerheid tot licht. Dit verdu delijkte spr. nader met voorbeelden. Daarna deed zij mededee- lingen over de opgerichte gestichten voor oude menschen en de daarmede opgedane ervaringen, die tot vreugde stemmen. De inrichting van het eigen huis in Peiping beschreef spr. en deed uitkomen hoe zulkeen Westersch huis de verwondering der Chineezen opwekt. Mej. M. F. Leijnse, die met haar broer en schoonzuster samen arbeidt, zette uiteen hoe de woning' staat in een lange, zeer smalle straat, maar nooii te smal om te werken voor Hem, d e men zoo lief heeft. Spr, hoopt spoedig weer naar China terug te keeren, het zal waarschijnlijk begin Mei het geval zijn. Als reden van het verlangen naai terugkeer gaf spr. een mededeeling ovei een oud vrouwtje, dat om hulp kwam en als eenig voorwerp, dat zij kon af staan als blijk van waardeering voor opname in een der gestichten diep be wogen haar doodk'st aanbood, het vooi de Chineezen zoo waardevol bezit, .De heer Leijnse zelf wilde nu wa uitvoeriger stil staan bij wat hij zoi willen noemen de geestelijke stroomin gen in China. Spr. wees er op, dat China het v'er de deel der menschen van heel de we reld omvat, van wie er wel 35000 per dag sterven zonder dat zij Jezus ken nen. China heeft eigen cultuur, eigen kunst, eigen ethiek, doch er kwam een chaos door dat het steeds in isolatie Leefde. De Chineesche muur sche'dde de Chineezen van de overige wereld en dit leidt tot degeneratie. Toen men hier nog in dieren vellen rond liep, droeg men in Ch'na reeds zijden mantels. In 1900 heeft men nog eens gepro beerd zich weer van de andere wereld van de moderne cultuur te ontdoen en de Christenen uit te moorden; een 30 jaar geleden gingen de Chineezen over een republiek te stichten zonder repu blikeinen; 20 jaar geleden werden zij aanhangers van het social'sme en 10 jaar geleden van het nationalisme. Er kwam een verandering als een schok, de jeugd kwam aan de leiding en er is een groot gebeuren gaande, dat vol gens spr. China zal doen worden het grootste land der wereld, de klepel van de wereldklok gaat in die richting. God gebruikt veel voor de komst van zijn Koninkrijk. Eerst kwam voor het land de Japan- sche invatie, die door het in bezit ne men van grond de Chineezen in hun hart tastte, zij vragen en zoeken naar red ding en uitkomst. De Heiland kan ze ker het gevraagde brengen, doch het Russijsche communismte is de groote muur overgetrokken en het heeft dui zenden zendelingen tegen de tientallen werkers voor de Christelijke zending. Het communisme heeft, zooals spr. zeil heeft geconstateerd, vele slachtoffers gemaakt, hij kwam door dorpen met honderden dooden en stervenden, met vertrapte oogst. Het stort de menschen in ellende. Er is dan ook geen mooier plaats om het evangelie te brengen en 't te stellen tegenover het communisme. Een groote factor is ook het mili tairisme, men heeft er duizend maal zooveel soldaten als een 40 jaar gele den. Dit werkt ook mede aan den toe stand die spr. schetst als radeloos, re deloos, reddeloos en hopeloos. Men spreekt in Nederland van hooge belastingen, maar in China betaalt de landbouwer 30 jaar vooruit zijn belas tingen. Hij moet tusschen zijn woning en de stad zooveel betalen, dat hij ten slotte met een heel klein bedrag thuis komt. Hij verdient in Nederlandsch geld berekend 2 per maand, een werkman in de stad 7 per maand. Zij wonen dan ook in een klein hokje met alleen een steenen bed en zelfs geen stoel zij leven in groote ellende, kennen geen Zondag en moeten steeds werken. Maar de zending werkt met succes, de ker ken en evangelisatiegebouwen zijn steeds vol en men voelt, dat er iets komen moet. Spr. doet dan ook nog verschillende mededeelingen over den vreeselijken opiumvloek en hoe het gelukt verslaaf den door bidden en het brengen van het evangelie er van te verlossen. Spr. ver telde van zulkeen persoon, die kort voor het vertrek van de familie naar Amerika en Nederland, genezen was en bekeerd en die nu kwam mededeelen, dat zijn familie en autoriteiten van zijn dorp hem volgen wilden. Als men beweert dat de Chineezen het Boedhisme hebben en men herr. daarvan niet af mag brengen, dan zegt spr., dat zij dien Godsdienst alleen bij vergissing hebben. Toen 67 jaar na Christus de keizer een deputatie naar Palestina zond om kennis te nemen van de nieuwe leer die de wereld verlossen zou, kwam de deputatie in Indië, kwam in aanraking met Boedhisme en dacht dat zij het doel ree^s bereikt had en i eerde terug naar China. Zoo kwam daar het Boedhisme, maar nu vraagt mei er weer naar Christus. Men heeft er bi, de kerken en evangelisatiegebouwei bidkamertjes, waar soms heele dage. door mannen en vrouwen elkaar afwis selen om te bidden, dat de Christelijke leer zich moge uitbreiden. Spr. gaf noj een voorbeeld van een samenkomst vai bijna duizend personen, die onder in vloed van een dokterszoon er toe kwa men allen op een 10 tal na voor he eerst te knielen en op te gaan in gebec Spr. wekte ten slotte op den ar beid der werkers in China te steunei en ook hen na te volgen bij de plaatse lijke zending. De heer A. Petermeijer heeft de aan wezigen dank gebracht voor hun groot, opkomst, de dames en den heer Leijnst voor het gesprokene over hun heerlijk* werk. Spr. wenschte hen verder eei rustigen rusttijd toe en kracht om tt getuigen van hun werk. Hij ging ten slotte in dankzegging voor. Aan den uitgang werd gecollecteerc voor het werk in China en op het po dium was gelegenheid nog eens eei kijkje te nemen bij de handwerken enz. die mejuffrouw Leijnse verkoopt tei bate van den arbeid onder de Chinee sche vrouwen. Niet meer noodig. Zooals wij meldden, besloot de ge meenteraad Woensdag om een school lokaal ter beschikking te stellen vooi een cursus van de Middelburgsche Red dingsbrigade. Dit was niet meer noodig want juist had die vereeniging bericht geen gebruik er meer van te zullen ma ken, omdat zij van den leider van den cursus, arts Frumau, gratis gelegenheid krijgt in zijn woning de cursussen te vol gen. Naar wij vernemen zou de gemeente 1.50 per avond berekenen. BIGGEKERKE. De ziekenkas „Draag't Elkanders Lasten" hield Woensdagavond een feestelijke jaarvergadering ter ge legenheid van haar 10-jarig bestaan, on der leiding van den heer P. Janse. De secretaris, de heer L. Harpe, bracht het jaarverslag uit en gaf een overzicht over de afgeloopen 10 jaar. De vereeni ging is opgericht op initiatief van de af- deeling van den Chr. Nat. Werkmans bond. De voorz. en de oud-secretaris P. J. Roosendaal verrichtten veel pio nierswerk. Opgericht met 14 leden, groeide dit aan tot 32. Weinig ziektege vallen zijn voorgekomen, zoodat de ver eeniging er financieel goed voorstaat- Aangesloten werd bij het Ned. Verbond van Ziekenkassen, De penningmeester C. Clarisse deelde mede, dat in 1936'2 ziektegevallen voor kwamen met 79 ziektedagen, waarvoor uitgekeerd werd f 133. Het goed slot be draagt f 288. Het totaal bezit is thans f 2280. In de afgeloopen 10 jaar bedroeg het aantal ziektegevallen 28 met 467 ziektedagen waarvoor werd uitbetaald f 859. Tot afgevaardigde naar de gewes telijke" vergadering werd benoemd de hr. S. Kluijfhout. DOMBURG. Woensdagavond hield de Geref. meisjesvereeniging „Onze tijd en onze roeping'1' haar jaarfeest in de Geref. Kerk alhier. Nadat de presiden te mej. P. de Visser Pd. de vergadering had geopend door het laten zingen van Psalm 145 1, sprak zij een kort openingswoord en gaf daarna de leiding aan den eere-voorzitter ds. J. E. Vis ser.' De verslagen van secretaresse, pen- ningmeesteresse en bibliothecarisse werden goedgekeurd en getuigden van een opgewekt vereenigingsleven. Voor de talrijke aanwezigen werd daarna het rijk gevarieerde programma afgewerkt, bestaande uit: zang, voordrachten, enz. Door verschillende afgevaardigden werd nog een felicitatiewoord gespro ken. Ongetwijfeld was de eere-voorzitter de tolk van alle aanwezigen toen hij aan het einde van dezen avond de meisjes vereeniging een hartelijk woord van dank toesprak voor hetgeen gepresteerd was. OOSTKAPELLE. De kiezerslijst 1937- 1938 bevat 840 kiezers voor de Tweede Kamer, 834 voor de Prov. Staten en 821 voor den Gemeenteraad, OOSTKAPELLE. Donderdagavond ver gaderde de Oranjevereeniging onder voorzitterschap van den heer P. Corne- lisse. Tegenwoordig waren 37 van de 223 leden. Volgens het financieel ver slag van den penningmeester was er een batig saldo van f 121. Tot bestuurslid werd gekozen de heer G. Schoonen- boom, in plaats van den beer J. B. Goe man, die als zoodanig had bedankt. OOSTKAPELLE. Woensdagavond hield de Chr. Besturenbond Oostkapelle en omgeving zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer P. Corne- lisse. De jaarverslagen getuigde van een gezond vereenigingsleven. Als bestuurs leden werden herkozen de heeren A. W. Louws te Oostkapelle en A. Jobse te Aagtekerke, en gekozen in plaats van den hr. J. Jobse te Aagtelkerke de hr. J, van Rotten te Domburg. O. EN W. SOUBURG. Woensdag- ei Donderdagavond gaf de Christelijki zangvereeniging „Soli Deo Gloria" a. nier in het gebouw „Rehoboth" ee. zeer goed geslaagde zanguitvoering. Een 19-tal nummers werd zeer te. genoegen van de vele aanwezigen ter gehoore gebracht. Wederom werd geconstateerd, dat d* vereeniging ondej leiding van haa* nieuwen directeur goede vorderinge, neeft gemaakt. RITTHEM, De Chr. Hist. Kiesvereeni- ging hield Woensdagavond haar jaar vergadering. De rekening en verant woording van den penningmeester were goedgekeurd. In de plaats van den heei P. J. de Pagter werd tot bestuurslid ge kozen de heer W. Boogaard. De heei 8. J. de Meij werd als bestuurslid her kozen. Tot afgevaardigde naar de algem vergadering werd benoemd de heer P. W. ter Haar en tot afgevaardigde naai de groepsvergadering, waarin de lijs* der candidaten voor de a.s. Twjeede Kamerverkiezing nader zal worden vastgesteld, de heer P. Daniëlse. Uit de vergadering kwam de wensch naar voren dat in de Staten-Generaa ook door de C.-H. leden meer het plat teland dient vertegenwoordigd te wor den, Uit de groslijst werden daarom een paar namen meer naar voren gebracht. Voor de a.s. verkiezing zal een spre ker voor een openbare vergadering worden uitgenoodigd. Verder werd de propaganda nader besproken. De waarnemende voorzitter gaf nog toelichtingen over eenige belangrijke punten uit het verkiezingsmanifest. ZOUTELANDE. Woensdagavond hield de Chr, Historische Kiesvereeniging al hier, een openbare vergadering met het oog op de a.s. verkiezingen, waarin als spreker optrad mr. W. F. E. baron v. d. Feltz uit Middelburg. In een rede van ongeveer anderhalf uur gaf de spreker een leerzame uiteen zetting van de grondbeginselen der recht- sche en linksche partijen en schetste hij de voornaamste politieke gebeurtenis sen van de laatste jaren. Verscheiden hoorders stelden den spr. vragen, welke hij op duidelijke en ridder lijke wijze beantwoordde, ELLEWOUTSDIJK. De vergadering van de vereeniging ziekenhuisverpleging werd op Woensdagavond 1.1, gehouden in het Van Hattum huis onder voorzit terschap van den heer J. de Jonge. Na het lezen van de notulen brachten de penningmeester en de secretaris hun verslagen uit, welke werden goedge keurd. Tot afgevaardigden naar de jaarver gadering in Goes werden gekozen de heeren De Regt en De Jonge. KLOETINGE. Woensdagavond had de algemeene jaarvergadering plaats van de Vereeniging voor Wijkverple ging voor de gemeenten Kloetinge, 's- Gravenpolder en 's Heer Abtskerke, onder voorzitterschap van dr, Wouda. Zuster Milhous bracht haar jaarversla gen uit over het werk der wijkverple ging, t.b.c. bestrijding en zuigelingenbe scherming. Het aantal verpleegden over de geheele wijk beliep 74, in 2478 ge vallen werd hulp verleend, terwijl het aantal afgelegde bezoeken 2587 'be droeg. In Juni 1936 werd het consulta tiebureau voor zuigelingen te Kloetinge geopend. Dit bureau alsmede dat te 's- Gravenpolder voorzien in een groote behoefte. De voorz. dankte de zuster voor den ijver en trouw waarmede zij haar steeds in omvang toenemend werk verricht. Hij wees op de groote beteekenis der zuigelingenbescherming. Nog slechts 30 jaren geleden stierven er van iedere 1000 zuigelingen ongeveer 400 per jaar. Thans is dit sterftecijfer gedaald tot 30 a 40 per 1000. Deze hooge sterfte was vooral toe te schrijven aan ondoelma tige voeding, waardoor maagdarmstoor nissen ontstonden. O.a. door de voor lichting der consultatiebureaux, waar gewezen wordt op het belang van de natuurlijke voeding, is een enorme ver betering ingetreden. Uit de rekening van den penning meester bleek, dat de vereeniging fi nancieel net kan rondkomen. Aan de onlangs opgerichte afdeeling Kloetinge van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacaatieko- lonies werd overeenkomstig haar ver roek tot wederopzeggens een subsidie verleend van 25 per jaar. In de vaca ture wijlen A. Geelhoed werd tot be stuurslid gekozen de heer J. Tolhoek Sr. te 's Heer Abtskerke. RILLAND-BATH. Dinsdagavond werd in de o.l. school alhier een druk bezoch te ouderavond gehouden, waarin van t hoofd der school, den heer A A. Mol, afscheid werd genomen, daar hij op 1 Maart a.s, den dienst met pensioen hoopt te verlaten. Met het oog h'erop waren B. en W. alsmede verschillende raadsleden, en de inspecteur van het L. O. tegenwoordig. De kinderen der hoogste klassen voerden verschillende tooneelstukjes op, welke zeer in den smaak vielen. Hierop spraken, de- in specteur en de burgemeester woorden van dank en waardeering tot den hr. Mol. Vervolgens werd het woord gevoerd door den onderwijzer W. Treffers, die aan den heer Mol, namens het persone«J, en alle kinderen een bloemstuk, een ruststoel, en een kastje overhandigde. De heer Mol dankte a len voor de ge sproken woorden, en de geschenken. Woensdagavond werd hetzelfde pro gram wederom door de kinderen uitge voerd. De school was toen tot in alle hoeken gevuld. Aan het e:nde van dezen avónd richtte de voorz tter der ouder commissie de heer J. Weijers zich tot den heer Mol, met een hartelijk woord van dank namens de ouders van leerlin gen en oud-leerling'en voor al es wat hij gedurende 23 jaar ten bate van het al gemeen heeft verricht. SLUIS Woensdag hield de Chr. Jon- gensvereeniging Obadja alh er een uit voering voor haar begunstigers, welke bijeenkomst goed was bezocht. Na het zingen van „Lof zij den Heer", werd het openingswoord gesproken door ds. Beukenhorst, waarna de leider der ver eeniging, de heer Germing u't Oostburg de aanwezigen een welkomstwoord toe riep en ds. Beukenhorst dank zei voor zijn aanwezigheid. De avond werd ge vuld met declamatie door den heer S. van Hal, aie o.a. „Het geschenk" een schetst van E. Buijsse op ontroerende wijze voordroeg. De Jongensvereeni- ging zag men vervolgens om een kamp vuur geschaard, waarbij verschillende toepasselijke liederen werden gezongen uit den bundel „Hutspot". De hoofd, schotel van den avond was het stuk „Novemberstorm", een schets v,an de zeekust in 4 bedrijven. De plaats van handeling stelde een visschersdorp aan de Noordzeekust voor. Het geheel werd werd dezen avond besloten, Met het zingen van den avondzang en het slotwoord van ds. Beukenhorst werd deze avond besloten. Uitvoering „Soli Deo Gloria" Concertzaal. Middelburg. De uitvoering die „Soli Deo Gloria" Woensdagavond gaf, is een succes ge worden. In vele opzichten. Er was een aandachtig en groot gehoor en het pro gramma voldeed aan de verwachting, die er aan gesteld kon worden. Naast de uitstekende vertolking van het gebo- dene door het gemengde koor, mag ze ker niet in de laatste plaats genoemd worden de solisten van den avond die het hunne er toe hebben bijgedragen om het concert in alle opzichten te doen slagen. Zonder te kort te willen doen aan de heeren solisten, mag de eere- palm zeker toegekend worden aan de sopraan mejuffrouw Riek Caro. Zij heeft een glashelder geluid en'een beheersch- te techniek, waardoor zij in staat bleek te zijn met haar zang het publiek ten zeerste te boeien. Meer nog dan haar partij in de cantate na de pauze", kwam dat tot uiting in de drie liederen van Bach die ze met pianobegeleiding (bij zonder goed gespeeld door mejuffrouw Annie v. d. Putte) voordien ten gehoore bracht, 't „Steh' Ich bei meinen Gott" ontroerde door de reine klank. Dat zij het „Bist du bei mir" dat wel zwaarder eischen stelde, moest herhalen op ver zoek, was wel een bewijs voor haar kunstenaarschap. Direct mogen ook de heeren Verbeek (tenor) en Haaijman (bariton) genoemd en geroemd worden om hun aandeel in dezen avond. De laatste gaf vooral in de twee liederen „SchaffeFs Sonntags- lied" en „Golgotha" veel te genieten. In Psalm 103 was het jammer dat zijn stem zoo nu en dan niet ten volle tot zijn recht kwam. Daar overheerschte het koor wel eenigszins. Voor het koor overigens groote lof. Er moet met ernst en toewijding gestu deerd zijn om de cantate „Jubilate Deo" zoo gaaf en zuiver te zingen. Het stern- materiaal waarmede de directeur, de heer Van Kamer, kan werken, valt te prijzen. De bassen zijn betrekkelijk ge ring in aantal, maar daardoor was het des te opmerkelijk dat deze zoo goed tot hun recht kwamen. In deze canta te had ook de heer Verbeek een solo partij te vervullen. Daarin, zoowel als in de duetten met de sopraan, gaf hij blijk van groote muzikaliteit. Het orkest, dat zich vóór de pauze met een tweetal nummers onder leiding van den heer Calatz had laten hooren, stond misschien wel het minst sterk in het geheel van de cantate. Was het wel licht door de kleine bezetting dat het wat mat klonk? Toch heeft het zich dapper gedragen en vooral de achter grond (cello en bas) deden uitstekend hun best. „Soli Deo Gloria kan met voldoening terugzien op deze uitvoering. Het heeft haar naam in alle opzichten hoog ge houden en ze kan de toekomst zeker met vertrouwen tegemoet zien als zij het peil dat zij nu bereikte kan hand haven. Voor de dames solisten (de alt me juffrouw Walraven was door ziekte ver hinderd) waren er bloemen, alsook voor den heer Van Kamer. Een verdiende hulde, Ds. Oussoren heeft den avond ge opend en gesloten met gebed. AA gader ;n de De de de in hij het Z.L.M alsme vaard oud-le heer fragm lijksd; fokve ren, c Wier- name verva; Dez' van h Doe vraag' veren gepas werd Ver pier en be Aid Nil dagmij ring g'ag van jaarve vroegI te he vereel dat z(j ■men en doend VerlaiT woor germ, het g' groot spr. deeïte! tot st. ging koeiei waren aantal worde vraag Dielenl e® sec: se en van d ring. De in fee' deze i land! 1 De foe wanne! den h woord Van I gebrui I de vril antwol hand leden op de I 't slotl burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6