ASPIRIN GEMEENTERAAD VAN GOES. Zoojuist nog zon. Na weer regen. Straks mis schien sneeuw. Echt weer om kou te vatten. Neem bij de eerste verkoudheids- verschijnselen i Cohversie van geldleeningen. Het volgende voorstel is dat om ver schillende geldleeningen rente 4, 4% of 414 pet, te conveteeren tot 3 pet, lee ningen. De commissie van financiën vereenig- de zich met het voorstel, doch vroeg nog inl cht'nigen.over de aflossingen. Deze werden versterkt. Op verzoek der commissie zal bepaald worden, dat aflossing en rente zal plaats vinden op een plaats in Neder and. De heer DEN HOLLANDER bracht hulde voor dit voorstel. Ook de heer PAUL heeft groote waar deer ng voor de bemoeiingen van B, en W. ter zake. Beide heeren vroegen en kregen nog enkele inlichtingen. De VOORZITTER zeide, dat de hoop om ook voor de f 400,000 ook plaatsing zouden vinden nog n et is verwezenlijkt. De VOORZITTER meende, dat men speciaal hulde moet brengen aan de geldschieters, die d:rect op eerste aan vrage tot rente verlaging bereid waren. Geraamd wordt voor 1936 f 5000, 1937 f 8500, 1937 f 10000 m nder uitgaaf. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Verlichting Veerscheweg. In verband met uitbre ding der be bouwing aan den Veerschen weg stel den B. en W. voor het aantal lantaarns op dien weg met een electrische nacht- lantaarn uit te breiden. De heer KöGELER meende, dat het twijfelachtig is of men hier niet te veel de lintbebouwing bevordert. Men moet die juist eerder tegen gaan. De VOORZITTER meende, dat men die bestrijding langs den koninklijken weg moet doen en dit zoo mogelijk door het streekplan; maar daarom mag men hoekjes die reeds bebouwd zijn er niet onder laten lijden, als er eenig verkeer is ontstaan. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen Geen gasvoorziening. B, en W. stelden voor afwijzend te beschikken op een verzoek tot het leg gen van een gasbuis op den Nadorst- weg, omdat op één na, alle bewoners we gerden de gebruikelijke verbruiks- garantie te geven. De heer DE BRUIN vroeg of dit voor stel nu wel juist is. De bebouwing van dien weg geeft er het karakter van een straat aan, en men kan hier toch weer eenig gas verkoopen. De verordening laat toch afwijking toe en spr. ziet er in bevordering van bebouwing. Wil men dat daar niet," dan moet men zeggen waar men bouwen mag en moet er een uitbreidingsplan zijn. De heer BOASSON zeide, dat deze weg vroeger een slijkweg was en nu is men er gaan bouwen. Spr. kan anderzijds begrijpen, dat de huurders, veelal ambtenaren, bezwaren hebben tegen de garantie, maar hij kan mededeelen dat er ook toestemming kan worden gegeven als de eigenaren der panden de garantie stellen. De commissie van bijstand was ook tegen inwilliging van het verzoek. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Wijziging gemeente-begrooting t 1937, Een. tweede wijziging in de gemeente begrooting 1937 werd goedgekeurd. Straatbelasting. Beslist werd op enkele bezwaarschrif ten tegen aanslagen in de straatbelas ting 1936. Waterleveringsovereenkomst, Behandeld werd vervolgens de Maan dag vermelde wederzijdsche Waterle veringsovereenkomst met de N.V. Wa terleiding-Maatschappij „Midden-Zee land." (De heer Van der Feltz heeft ook de vergadering verlaten). De heer PORTHEINE vroeg of het juist is, dat er alleen wateruitlevering geschiedt tuscshen de W. M. Z. en de gemeente Middelburg. Na bevestigend antwoord zeide spr. wel eenige bezwa ren te hebben tegen de redactie der contracten en tegen den spoed van be handeling na kennisname door de leden. Voorstellen zal spr. niet doen, hij spreekt voor de toekomst. De VOORZITTER verzekerde dat B. en W. alles gedaan hebben om de be slissing alsnog te kunnen uitstellen tot de volgende raadsvergadering, dit is echter niet mogen gelukken. De heer PORTHEINE is nog niet hee- lemaal gerust over de zekerheid, dat men niet kan tornen aan het huidige voorzieningsgebied van de gemeente Middelburg. De. heer PAUL zeide, als de Raad van hssingen gehoord is, het voorstel ook den Middelburgschen Raad eerder had unnen bereiken. Spr. meent te lezen a i)v. ook de gemeenten onderling water kunnen uitleveren. e neer BOASSON zeide, dat de be doeling is dat de W. M. Z. optreedt als distribuante van het water. Men kan dan onderling niet meer over waterlevering contracteeren. Als men dit leest uit de ontwerp-contracten, dan is dat het zeker niet de bedoeling. De kwestie van het verzorgingsgebied is een lijdensgeschie denis, maar ten slotte heeft de rechts kundig adviseur de redactie veilig' geacht Op 19 Februari kwam eerst een schrij ven binnen bij B. en W. en daar stond: Het Gemeentebestuur van Vlissingen. 't Is niet duidelijk of dit de Raad of B. en W. is. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Kasgeld. De VOORZITTER zeide dat 78.000 groote stagnatie in uitkeeringen van het rijk. Spr. stelt voor het maximum van kasgeld te verhoogen van 150.000 op 250.000. Aldus besloten. Beschikbaar stellen school- lokfldL De heer ONDERDIJK doet mededee- ling, dat de Middelburgsche Reddings brigade voor 10 cursus-avonden een lo kaal vraagt en stelde voor haar een lo kaal van de zevende klasse school ter beschikking te stellen. Alzoo besloten. Rondvraag. De heer DEN HOLLANDER besprak nog de melkvoorziening. De mededee- ling had nu toch feitelijk alleen tot doel te laten zien wat men deed en dit is toch wel in strijd met de rondvraag, zoo als die destijds is beschouwd. De heer BOASSON zeide, dat hij dit werk deed, als een plicht, toen dit door de Zuivelcentrale is gevraagd. Hij heeft dit gedaan toen er in B. en W. bezwaar bleek te zijn; en hij deed er mededeeling van uit beleefdhe'd aan den Raad. De heer DEN HOLLANDER zeide, dat als hij dit de vorige maal zoo begrepen had, hij zeker wel bezwaren naar voren zou hebben gebracht. De heer BOASSON las voor, dat hij de vorige maal sprak namens B. en W. De BURGEMEESTER onderschreef dit. Men meende de raadsleden te moe ten inlichten. Men meende zich niet te moéten verzetten tegen de mogelijkheid in plaats van een glas water een glas melk te gebruiken. Voor de gemeente brengt het geen financiee'e gevolgen mede. Het gaat om de vraag of hoofden en personeel wilden medewerken en de ouders er mede instemmen. Mevr. WEIJL juichte het werk in deze richting nog eens toe. De heer DEN HOLLANDER vindt het heel wat anders of men een kind toe staat melk te drinken of wel men d.t georganiseerd gaat doen. De heer PAUL heeft geen bezwaar tegen enkele minuten minder onderwijs om dit te vervangen door gelegenheid melk te drinken, vooral in deze tijden. De vergadering wordt te kwart over vijf gesloten. De belasting voor de caié's en biljarten verlaagd, De ker mis gehandhaafd. Het voor stel inzake de stations-taxis aangehouden. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Goes op Woensdagmid dag 24 Februari. Voorzitter burgemees ter Van Dusseldorp, Ingekomen is o.a. de goedkeuring der gemeentebegrooting 1936, voorts goed keuringen van diverse raadsbesluiten etc. Een en ander wordt v, k. g. aange nomen. Een besluit van het bestuur van het Gasthuis tot wijziging der instructie voor den administrateur, wordt na een opmerking van den hr. Kloosterman goedgekeurd. B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan," een uitbreidingsplan voor den 's Heer Hendrikskinderendijk, be nevens de bebouwings-voorschriften voor deze omgeving. De hr. REEDIJK is verheugd, dat door de voorstellen lintbebouwing voor komen wordt. Het voorstel wordt z.h.st. aangeno men. Belasting café's. Ingediend is een verzoekschrift van P. J. v. d. Dries e.a. om opheffing van de belasting op de biljarten, of veria ging tot 2.50, en een van „Nienebo- kos" om verlaging der pers. bel. voor de koffiehuizen e. d. B. en W. stellen voor, op het eerste verzoek afwijzend en op het tweede toestemmend te be schikken, De belasting voor de koffie huizen zal dan gelijkgesteld worden met die voor winkels, waardoor de gemeen te een opbrengst van f 1375, zal der ven. De Fin. Comm. kan zich vereeni gen met het laatste voorstel van B. en W., doch zou ook eenigszins aan het eerste voorstel tegemoet willen komen en de belasting' op de biljarten tot de helft willen verlagen. De hr. SIMONS kan met het stand punt van B. en W. inzake de biljarten niet medegaan. In vele café's zijn bil jarten alleen niet aanwezig om de hooge belasting. De hr. HOLLANDER zegt, dat de Fin, Comm. haar voorstel handhaaft, zelfs al is nadien gebleken, dat de gemeente niet 240 maar 720 van de biljarten derven zal. De hr. LAPORT meent, dat het beter is beide voorstellen afzonderlijk te be handelen. De VOORZ. zal eerst het eerste voor stel behandelen De hr, CRUCQ vraagt, of goedkeuring der hoogere autoriteiten verzekerd is Weth. DE ROO heeft hoop, dat het eerste voorstel goedgekeurd wordt. Me de omdat het steunt op een beslissing van den minister. Het eerste voorstel wordt z.h.st. aan genomen. De hr. VISSCHER zegt over het tweede voorstel, dat hij er sceptisch te genover staat, omdat hij vreest, dat de Raad daarmede teveel zal vragen, met over de jaren 19311936 voor de R.H.B. j de kans dat men niets krijgt. Niettemin S. moet worden betaald Er zal steeds achtte de F- C. het billijk verlaging voor meer behoefte komen aan kasgeld. Er is te stellen. Weth. DE ROO wijst er den at i- s mons op, dat tenslotte toch een café be staan kan zonder een bnjan. ixc. «net j even noodzakelijk als het gereedschap voor den werkman. Als men het biljart niet belast omdat het een object is om de inkomsten te vergrooten, dan kan men als dergelijk object evengoed een strijkje noemen. Men zou een precedent scheppen. De hr. SIMONS merkt op, dat de laatste belasting (die op strijkjes e.a.) van hoogerhand opgelegd is. En in ver schillende café's zijn de biljarten toch alleen om de belasting a.gescnait. De heer LAPORT onderschrijft dit. Intusschen wil de F. C. deze belasting niet afschaffen doch verminderen. Ze acht ze te hoog. De hr. VISSCHER acht een biljart iets dat min of meer bij een café be hoort, Het brengt er wat vertier. De hr. VERMAIRE wijst op anderen, die eveneens op veel te hooge lasten zitten, de vrachtrijders b.v. Spr. gaat accoord met het voqrstel van B. en W. De VOORZ. merkt nog op, dat z.i. dit laatste voorstel weinig kans heeft van hoogerhand goedgekeurd te wor den. De hr. LAPORT zegt, dat de F. C. ai- leen de al of niet billijkheid heeft te overwegen. De VOORZ. betoogt, dat B. en W. de billijkheid, daargelaten in ve le opzichten naar boven moeten kijken. Omdat de gemeente daarvoor tezeer in het nauw zit. Het voorstel der F. C. wordt hierna aangenomen met tegen de beide wet houders en de heeren Vermaire, Ree dijk en Eckhardt. Ontsierende reclame. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening ter wering van ontsie rende reclame. De hr. VERMAIRE meent, dat B. en W. nogal diep ingegrepen hebben. Het centrum van Goes wordt geheel inge nomen door den middenstand en men moet toch reclame voor zijn bedrijf kun nen maken. Verder worden sommige eigenaars betaald voor de reclame die aan hun panden bevestigd is. Men kan zoo alle reclame verbannen. Waar is de grens van wat wel en niet ontsie rend is. De VOORZ. wijst er op, dat volgens één der art., wel reclame aan de gevels gemaakt mag worden voor artikelen die in het betreffende pand verhandeld worden. Aan een schuur b.v. hangen 52 reclameborden, maar er wordt in die schuur niets verhandeld. Als zulke reclame ontsierend is, moeten B. en W. ze kunnen weren, B. en W. willen deze aahvullende maatregel op de voor schriften van Rijk en Provincie treffen om de schoonheid der gemeente zooveel mogelijk te bewaren. De hr. SIMONS merkt op, dat de heer Vermaire die hem als commissielid critiseerde de verordening' blijkbaar niet goed begrepen heeft. Is de recla me ontsierend, dan krijgt men nog ge legenheid ze te verbeteren. De hr. LAPORT dweept niet erg met het voorstel. Reclame zal in de meeste gevallen ontsierend zijn. Van belang is echter, dat ze ook een bron van inkom sten is. Het spijt spr., dat de midden standsorganisaties niet gehoord zijn. De VOORZ. meent, dat B. en W, in deze volkomen competent zijn om een oordeel te vellen. Dus was hei niet noodig deze organisaties te raadplegen, temeer omdat ze waarschijnlijk voor handhaving der reclames zouden zijn, Spr. wijst nog op de ontsierende recla me in andere landen, België b.v. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met de heeren Laport en Vermaire tegen. De stationstaxis. B. en W. stellen een wijziging der po litieverordening voor, waardoor aan de politie de bevoegdheid gegeven wordt, toezicht te houden op de naleving der voorschriften, die de Spoorwegen zullen bepalen in verband met een aan de taxis bij het station aan te wijzen standplaats. De VOORZ. deelde mede, dat B, en W. 't tarief, dat de Spoorwegen heffen wilden 25 per standplaats per jaar) te hoog achten. De Spoorwegen antwoordden op een aanmerking van B. en W., dat 25 niet het volstrekte minimum tarief is. Het is voor verlaging vatbaar. B. en W. willen het voorstel nu aanhouden, omdat dit antwoord te vaag is. De hr. REEDIJK is geheel tegen eeni ge huur. Ze staan er nu ook voor niets. En de spoorwegen beslissen dan, wie er staan mogen. Het voorstel wordt hierna aangehou den. B. en W. bieden eenige wijzigingen aan in de verordening op de heffing van schoolgeld voor het lager onder wijs en van het openbare bewaarschool- onderwijs. Den hr. SIMONS doet het genoegen, dat B. en W, geslaagd zijn eerstgenoem de voorstel aldus gewijzigd te krijgen, omdat het voor andere gemeenten bil lijker was. De hr. LAPORT vraagt, of de klasse- indeeling voor de bewaarscholen niet beter als voor de- lagere scholen gesteld had kunnen worden. De VOORZ. wijst er op, dat op be staande fondamenten werd voortge bouwd. Anders had men diepergaande wijzigingen moeten treffen. Het voorstel wera z.h.st.'aange^omc.., evenals het voorstel tot vaststelling der voorschotten voor de scholen, en hei voorstel tot een nieuwe (gelijke) vast stelling van de verkoopprijzen der gron den. Het Gotische huis. Het Bestuur van de vereeniging „Hen- driCK ae iveyzer verzociu eu ^einweii- telijke subsidie groot 400 voor de restauratie van het Gotische huis. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten, hetgeen z.h.st. werd goedgevonden. Afschaffing kennis, 1 De heeren J. Laport en H. Holies telle j dienden bij den Raad een voorstel in om tot afschaffing der kermissen over te gaan, Een adres van den Kerkeraad der Ger. Kerk betuig'de adhaes e. Twee adressen van Bonden van jxermisexpioi- tanten betoogden tegen afschaffing. De VOORZ. merkt voor de behande ling op dat de standplaatsen voor 1937 reeds zijn verpacht. Het voorstel zou dus pas in 1938 in werking kunnen gaan. Spr. vraagt of dit punt niet beter verschoven kan worden tot de alge- 'meene beschouwingen over de begroó- ting 1938, omdat het daar ook uit po litiek oogpunt, mogelijk beter bij be hoort. De hr. LAPORT gelooft dat het beter is deze zaak nu te behandelen, daar er nogal over gesproken en geschreven is. De VOORZ. deelt nog mede, dat ook de afd. Goes der A. R. kiesvereeniging er adhaesie mee betuigde. De heer LAPORT wees er op, dat hij deze zaak reeds ter sprake bracht, bij de algemeene beschouwingen over de begrooting 1937. De katholieken gaven toen te kennen, dat zij a.h.w. op de wip zouden zitten. Dii is niet geheel juist, ln vc e p aatsen werkten juist s.d.a.p.ers en liberalen aan de afschaffing mede. De c. h, en a. r. bestrijden in de eerste plaats uit godsdienstig oogpunt de ker mis. Volgens hen is de overheid geroe pen opvoedend werkzaam te zijn. Een kwaad moet niet op excessen bestreden maar afgeschaft worden. Spr. zegt ver der, dat het ook een economische zaak is. Spr. acht de kermis een nadeel voor den middenstand. Slechts enkelen pro- fiteeren er van. Duizenden guldens gaan de stad uit. Verder moeten men- schen met kleine inkomens niet ver leid worden hun geld weg te gooien. Nadat spr. een uitlating van een voor aanstaanden katholiek aangehaald heeft, haalt hij een uitspraak van Troelstra aan, die eveneens niet gunstig voor de kermissen luidde. Spr. uit voorts zijn waardeering voor de zakelijke adres sen van de kermisexploitanten, anderen hadden zelfs den moed naar zijn hoofd directie onheusche brieven te schrijven, of op wissels te zetten, dat ze over Hendrikse en Co's Bank niet meer be taald zouden worden. De hr. SIMONS merkt op, dat reeds bij vorige dergelijke voorstellen geble ken is, dat de katholieken op de wip zitten. Doch de katholieken staan als zoodanig neutraal tegenover de kermis, in zooverre, dat deze met katholicisme niets meer te maken heeft. De uitspraak van den katholiek sloeg op werkelijke excessen. Spr. bestrijdt verder de overdreven u'tlatingen in de toelichting. Hem bleek, dat niet meer drank gebruikt wordt als Pp gewone dagen, en dat er zelfs geen proces ver baal gemaakt werd. Men moet verder niet alleen met de Goesche bevolking maar ook met de omgeving rekening houden. De katholieken zien niets, wat tegen de Goesche kermis zou ple ten. De hr VISSCHER uit zijn afkeering over de persoonlijke ondervindingen van den hr. Laport. Verder heeft het z.i. geen zin, als de veemarkt niet .afge schaft wordt, de kermis die dan gehou den wordt, met de andere te verbin den. Want dan heeft de burgemeester recht vermakelijkheden toe te staan. Hoe willen voorstellers verder de inkomsten die de gemeente weer der ven zal, dekken? Op het principe wil spr. niet ingaan. Principe moet men voorzichtig behandelen. Spr. begrijpt dat a.r, en c.h. tegen de kermis zijn, doch hij is verbaasd over de toelich ting. Dat zooveel slechts begaan wordt in het helle licht, acht spr. juist onmo gelijk. Het slechte zoekt de duisternis. En zouden er ook geen excessen voor vallen bij een Oranjefeest? Die zullen altijd blijven bestaan, omdat er men- schen zijn, die niet anders feest kun nen vieren. Spr. gelooft voorts, dat geen rekensommetje te maken is, of meer geld in de gemeente komt, of dat er meer u t gaab Er komen veel men- schen van buiten, die niet alleen op de kermip hun geld besteden. Spr. heeft het in zijn zaak niet kunnen mer ken. De uitspraak van Troelstra is een persoonlijke, doch de partij laat haar leden in dit opzicht vrij. De hr KLOOSTERMAN betoogt, dat de Goesche kermis reeds veel van (Ingez. Med.) missen geven toch aanleiding tot ex cessen en geldverspillen. De hr ECKHARDT is ook tegen de kermis u t Godsdienstig oogpunt, doch van de toelichting van het adres neemt hij geen woord voor zijn rekening. De hr VERMAIRE voelt zich als christen verplicht tegen de kermis te zijn. De hr HOLLESTELLE stelt zich ge heel .achter het adres. Hij weet niet hoe de kosten te dekken, doch neemt een princ'pieel standpunt in. De hr CRUCQ rritiseert het over- drevene in de toelichting en acht die onverantwoordelijk. Het verwonderde hem, dat deze zoo gesteld werd, dat alle a.r. en c.h. deze niet kenden. De hr DE ROO zegt, dat de liberale fractie zeker geheel achter het voor stel zou staan, als de Goesche kermis w,as, zooals de adresschrijvers die schetsten. Verder gelooft spr, n et, dat de Goesche middenstfandorganisaties, onderschrijven zullien, dat de kermis economische nadeelen met zich brengt. De hr LAPORT uit zijn waardeering voor de wijze waarop het voorstel door alten Hehanfteld wordt. Verder beant woordt spr. diverse gemaakte opmerkin gen en herhaalt zijn reeds geopperde bezwaren. Ook spr. weet niet hoe de financ'ën te vinden. De hr VISSCHER kan het principi- eele standpunt billijken, doch zelfs van zijn principe moet men terwille der fi nanciën wel eens afwijken. De VOORZITTER huldigt de leden van den Raad voor hun wijze van be handeling. Het voorstel wordt h'erna verwor pen met de heeren v. d. Does, Simons, De Roo, Kloosterman, Reedijk, Crucq en Visscher tegen. Bezumiging gemeentewerken. B. en W. bieden den Raad aan het omvangrijke raport Schuddeboom over de vraag of te bezuinigen is op de diensten Gemeentewerken en Gemeen tereiniging, Bijgevoegd zijn opmerkingen van den directeur van gemeentewerken en een advies van B. en W. (Zie ons blad van 19 Febr. 11.) De hr SIMONS las het rapport met belangstelling, hij begreep .alleen niet, dat de heer Schuddeboom uitvoering in eigen beheer beter achtte. Verder on derschrijft hij de gemaakte opmerkin gen. De heer CRUCQ acht integendeel deze opmerking door een deskundige van waarde. Het deed spr. genoegen, dat het idee niet verworpen werd, al wil hij in deze niet op stemming aan dringen. De hr ECKHARDT uit zijn genoe gen, dat iedereen kon lezen, dat ge meentewerken en rein'gingsdienst zuinig beheerd worden. Men uit wel eens an dere veronderstellingen. Weth. DE ROO wijst er op, dat het rapport in het algemeen den gevolgdeu weg de juiste acht en alleen uitvoering ili eigen beheer bij bepaalde gelegenhe den ter overweging aanbeveelt. De VOORZITTER is verheugt, dat dit raport zoo vol waardeer ng is voor degenen die gemeentewerken en reini gingsdienst beheeren. Spr. wijst dan nog op de publieke opinie en aandrang uit Den Haag tot bezuinig'ng, en hier is thans gebleken, dat gedaan is wat gedaan kon worden, Exploitatie bouwgrond, B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan een regeling betreffende 't in exploitat'e brengen van bouwgrond. De hr REEDIJK wijst er op, dat vol gens het voorstel van B. en W. ver wacht wordt, dat zij hun oordeel over de klinking van den grond zullen ge ven. Spr. wil dit laten vervallen, daar dit z.i. tot de risico van den aannemer behoort. Weth. DE ROO onderschrijft dit en acht het beter, als B. en W. alleen 't uiteindelijke peil bepalen waarop de haar ouden lu'ster verloor. L,ater iaren J weg moet komen. ging men geleidelijk meer naar elders, waar men bij z'n vermaak minder on der controle stond. Sor. critiseert ver der de toelichting. Het politierapport De hr REEDIJK critiseert voorts nog eenige germanismen. De VOORZITTER is verheugd, dat hij in den heer Reedijk een secretaris gewaagt niet van zulke als geschetste j voor de afd. van het A. N. V, ontdekt Avooeeon \Y^aOf Am vclori t>ow rvtri - fvreuédel. Verder zullen B. en W. excessen. Waarom aan velen een on schuld g vermaak ontnomen. Als men I het Oraniefeest met .de kermis verGe-j lijkt, vergelijkt men ongelijkwaardige Grootheden. Spr. zal tegen de afschaf- j finG stemmen. Weth. VAN MELLE zegt dat zijn j christelijk geweten hem niet toestaat 1 tegen dit voorstel te stemmen. De ker- (vreugde). Verder zullen B. en W. voortaan beter oppassen. Het voorstel wordt hierna z.h.s. aan genomen. B. en W. bieden een nieuwe veror dening op de tapperijen aan. Deze geeft hen o.a. de bevoegdhe'd om onder bij zondere omstandigheden (oorlog e.d.) den sluitingstijd te wijzigen. Deze wordt

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7