SPORT. door R&D geëvenaard in de Fixa-Colorkleuren! dkoop BOERENINSPAN CRISISBEKENDMAKING. Veerdienst Veere-Kamperland. GEWIJZIGDE DIENSTREGELING ZWITSERLAND. ITALIë. RUSLAND VER. STATEN PALESTINA. ARNEMUIDEN. Voorloopig Bericht. \ploensdag Donderdag Op Woensdag 17 Maart 1937 zal publiek worden verkocht den van den Heer C. VAN GORSEL, op het hof „Zoute" te YERSEKE. Notaris VAN DUKE. BOUWLAND KOUDEKERKE. LEEFTIJDSGRENS RUNDEREN. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat de leeftijdsgrens, beneden welke run deren van een identiteitsbewijs voorzien dienen te zijn, met ingang van 1 Juli 1937 in stede van het tijdstip, waarop het dier in het be zit van 2 breede tanden is, zal zijn het tijdstip, waarop het 4 breede tanden heeft. Dit houdt dus in, dat na 30 Juni 1937 de runderen met een gewicht van 100 kg of meer, welke nog niet in het bezit zijn van 4 breede ta- den, in het algemeen slechts aan gehouden kunnen worden, met een identiteitsbewijs. Uiteraard geldt deze bepaling als zoodanig niet voor de reserve-kalveren, welke naar bekend is, tot een gewicht van 250 kg zonder identiteitsbe wijs in voorraad mogen zijn, en evenmin voor zoetemelkskalveren, voor welke een mestvergunning werd verstrekt, alsmede voor inge volge de ossentoewijzing aan te houden dieren, welke eerst bij een gewicht van 250 kg van een iden titeitsbewijs voorzien behoeven te zijn. In verband met het bovenstaan de wordt den betrokken veehou ders ten sterkste aangeraden ook de identiteitsbewijzen van runde ren, welke door het bezit van 2 breede tanden nu in feite buiten de teeltregeling, vallen doch waar schijnlijk voor 1 Juli 1937 nog geen 4 breede tanden zullen hebben, zorówilrlirf bewaren. ingaande 15 Maart 1937 tot nadere aankondiging. Wettelijke tijd. Van VEERE Van KAMPERLAND Werkdagen Zondagen Werkdagen Zondagen 7.30 9.30 11.30 14.30 16.30 18.00* 7.30 8.45 10.45 16.30 8.— 9.45 12.— 15.— 17.— 18.30 8.— 9.— 11.15 17.— 13.45 13.30 14.- 13.45 Dienstregeling op den 2en Paaschdag, den Hemelvaartsdag en den 2en Pinksterdag als op de werkdagen. Mits den avond te voren aangevraagd, wordt des morgens 7 uur van Kamperland naar Veere tegen dubbel tarief overgezet. De nieuwe R&D-collectie brengt nu behangsels van waarlijk Rembrandtieke sfeer en schoonheid! Zelfs het beroemde clair-obscur ontbreekt niet in dezen schat van zonnig-lichte en stemmig-donkere wand-creaties, alle zoo artistiek in „Fixa-Color" kleuren vastgelegd! En het verheugende is, dat deze nieuwe R&D be hangsels zoo ongelooflijk laag zijn geprijsd. Infor meert daar nu eens naar bij Uw behanger! Vraagt hem het prachtboek Serie 50 en de boeken 16, 47, 48, 49: de reclame-series van R&D Nieuw-behan- gen moet nu een vreugde zijn voor iedereen! in heel haar belang staat op het spel. Zoo niet, dan zal ons politieke leven in zijn gezondste deelen woeden aange tast." Weer een poging nat. soc. paramilitaire formaties in het leven te roepen. Te Hall in Tirol is een reserve-luite nant gearresteerd, die getracht zou heb ben weer paramilitaire nationaal-socia- listische formaties in het leven te roe pen. Ook zou hij zich schuldig hebben gemaakt aan spionnage ten bate van Duitschland MAATREGELEN TEGEN DE COMMUNISTEN. De groote 'raad van het kanton Neu- chatel heeft met 55 tegen 54 stemmen zijn goedkeuring gehecht aan een wets ontwerp, dat alle revolutionnaire orga nisaties verbiedt en alle ambtenaren, die lid zijn van de communistische partij, van hun functie vervallen verklaart. NA DEN AANSLAG OP GRAZIANI. Terechtstellingen, Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat van de tweeduizend personen, die ge arresteerd werden na den aanslag op Graziani allen, die in het bezit van wa penen waren, gefusilleerd zijn. Verschei den honderden, wier onschuld was ge bleken, zijn vrijgelaten. De negentiende verjaardag van het roode leger. Maarschalk Worosjilof, de volkscom missaris voor de verdediging wenscht in een artikel in de pers de soldaten v,an het roode leger, de commandanten en politieke werkers gelukt met den 19en verjaardag van het roode leger, die gis ter herdacht werd. „Bedenkt, aldus Worosjilof, dat de vijanden van den menschheid en den vre de tusschen de volken met haat vervuld hun zwaard scherpen, zich koortsachtig bewapenen, militaire verdragen sluiten en naar ons grondgebied moordenaars, saboteurs, spionnen en onruststokers zenden. Laten wij steeds en overal op onze hoede zijn; laat ons onvermoeid de strijdkracht van het roode leger op voeren, laat ons het vertrouwen en de hoop, die het groote sovjet-volk in ons stelt, waardig zijn." Werkgever in staking gegaan. Te Detroit is een werkgever, de ei genaar van een autobekh;edingfabrie"., in stakmg gegaan. Hij heeft zijn intrek genomen in zijn kantoor, bliijft hier slapen en laat zich, evenals de arbeiders die de werkplaatsen bezet hebben, door zijn fa milie eten brengen. Hij verklaarde zijn kantoor niet eer der te zullen verlaten, dan wanneer de arbe'dsters in zijn fabriek, die een sta king met gekruiste armen zijn begon nen, deze zullen hebben opgegeven. Joodsch kolonist vermoord. „Een Arabier heeft mij gestoken. Ben stervende. Vaarwel makkers", waren de woorden, welke stonden opgeteekend in een met bloed bevlekt aanteeken- boekje, dat naast het lijk van een 21- jarigen Duitsch-Joodschen kolonist nabij Jeruzalem werd aangetroffen ABONNEMENTEN en ADVERTEN TIES voor dit blad worden aangenomen door den Agent A. ZEIJGER, VOETBAL. NEDERLAND—BELGIë TE ROTTERDAM. Naar wij vernemen is door het be stuur van den Koninklijken Nederland- schen Voetbalbond besloten de landen- wedstrijd NederlandBelgië op 2 Mei a.s. in het Feyenoordstadion te Rotter dam te spelen. DAMMEN. Middelburg I wint van Souburg I. De uitslag van den damwedstrijd tus schen Souburg I en Middelburg I luidt: W, BoogaardJ. Strooband 11; Jac. BoogaardJ. Roelands 1-1, J, v. Eenen- B. S. Montenarie 1-1; J. v. Eenen- naamS. Cohen 11; W. CijsouwW. Lente 02, C. TheeuweA. A, Verma zen 11; J. MaringP.C. Jansen 02; J. FrankeW. v. Loenhout afgebr.; M. J. Pluijmers-P. A. Kraat id.; L. M. .BakkerP. v. Hemert 02. Middelburg I 11 punten en Souburg I 4 punten. Het scheidsrechterswezen. Voor de scheidsrechtersvereeniging „Walcheren" te Middelburg hield gister avond de heer J. P. van Bel uit Vlissin- gen, een lezing over de spelregels. Spr. vergeleek allereerst het vroegere voetballeven met tegenwoordig. Vroe ger begon men als kameraden, maar te genwoordig gebeurt het wel dat de spe lers, voordat de wedstrijd aanvangt el kaar nog niet kennen, Ruwigheden, moeilijkheden met scheidsrechters etc. bestonden toen niet. Tegenwoordig echter is het vereenigings- leven veel ingewikkelder. De goede ver houding tusschen bestuur en spelers is daarbij een eerste vereischte. Spr. wees op de spelers die steeds oppositie voe ren. Deze hooren niet in de vereeniging thuis. De aanvoerder is de schakel tus schen den scheidsrechter, de spelers, pu bliek en bestuur. Hij moet leiding ver schaffen zoowel op het veld als daar buiten. Aan techniek en tactiek der voetbal lers ontbreekt veel. Spr. wees daarbij op het verplaatsen van den bal met bei de beenen, het juiste koppen van den bal etc, Spr. stond een oogenblik stil bij het positiespel en de concentratie: de macht om het verstand er bij te houden. Ook voor een scheidsrechter is concentratie een vereischte. Spr. haalde daarvan eenige voorbeelden aan. De conditie van een scheidsrechter moet vóór den wed strijd in orde zijn, het optreden moet zoo onopzichtelijk mogelijk zijn, aan de uitrusting mag niets ontbreken. De verhouding tusschen scheidsrechter en bestuur der vereeniging dient in orde te zijn. De doelbewuste partijdige scheidsrechter bestaat niet, Zeker is zit veel kaf onder het koren, maar hoeveel spelers zitten er niet in elftallen die verkeerde ding'en doen? Het is wel eigenaardig, dat altijd de eene partij de beslissingen van den scheidsrechter goedkeurt, doch de andere ze afkeurt. Een arbiter moet zich onthouden van critiek op spel of spelers vóór en na den wedstrijd. De scheidsrechter is niet de oorzaak van het ruwe spel, maar dit ligt bij de bron: den speler. Een scheidsrech ter moet het wedstrijdkarakter aanvoe len. Wanneer ruw spel zich vertoond, moet dit in den kiem gesmoord worden. Spr. besprak de waarschuwingen die door den scheidsrechter gegeven kunnen worden. IMlen moet er echter niet te royaal mee zijn. Dan maakt men zich be lachelijk. De buitenspelregel is eigenlijk een voudig. „Op het oogenblik dat de spe Ier den bal speelt" is het voornaamste van dezen regel. Daarmede moet de scheidsrechter vooral rekening houden Aan de hand van eenige voorbeelden lichtte spr. een en ander nader toe. Het staken van een wedstrijd mag slechts in het alleruiterste geval gebeuren Spr. be sloot zijn interessante lezing' met eenige grappige ervaringen uit zijn voetbal leven. Eenigefabrikante:Behangselpapierfabriek van Ratb &DoodebeefverN. V., A msterdamToonzalen inl9 steden des lands. Toonzaal ie MiddelburgDepot, Lange Noordstraat C 26. verwante volkeren, alléén ons imperia lisme en onze koude en soms wreede zelfhandhaving zou overnemen, dan.... ja dan denken we toch wel even aan „het Gele Gevaar". Maar zóó mag het niet gaan ea zoo gaat het gelukkig ook niet. Niet alleen naar Afrika, niet alleen naar Indië, doch ook naar China zijn reeds honderden mannen en vrouwen uitgezonden om daar van al de geeste lijke en lichamelijke nood die aan alle menschen eigen is, althans iets in te per ken. In de Chineesche samenleving, waar slechts het familielid wordt gesteund en men de buurman zonder eenige wroe ging, door honger of ziekte kan laten sterven, wordt door deze mannen en vrouwen een geheel nieuwe geest inge dragen, Het zijn de Zendelinggezinnen (meestal Amerikanen) die zich tusschen de bevol king vestigen en langzaam aan een ge weldige omkeering teweeg brengen in het gedachtenleven van de Chineezen. Door deze werkzaamheid is reeds een wijdvertakte Chineesche Kerk van Christus ontstaan met eigen Chineesche voorgangers en leiders. Een van de Amerikaansche zendelin gen, enkele weken geleden uit China te ruggekeerd, onze oud stadgenoot de hr. J. P, Leynse, spreekf deze week in Mid delburg. Het is wel de moeite waard om hem te gaan hooren over de omkeer die veel eeuwen geleden in ons land kwam e* die thans ook in China plaats grijpt. KERK EN SCHOOL. Week van zelfverloochening. Naar wij vernemen zal het Leger des Heils dit jaar in FebruariMaart zijn Gouden Zelfverloochenings-Aanvrage houden. Het Leger des Heils mag dus terugzien op 50 jaren van gestadigen groei en bloei, en wat nog meer zegt, het mag zich verheugen over steeds toenemende sympathie voor zijn arbeid onder bree de lagen der bevolking. In deze week van Zelfverloochening biedt het Leger niet alleen aan zijn le den, maar aan allen, die uit naastenliefde zich daartoe gedrongen gevoelen, een gelegenheid om door zich in die dagen genotmiddelen en luxe te ontzeggen het aldus verkregen geld ter beschikking te stellen voor den arbeid van het Leger des Heils hier te lande en in overzeesche gewesten. Commandant Bouwe Vlas heeft nu 't plan opgevat om.' de helft van alle gel den, die bijeengebracht zullen worden boven het bedrag, hetwelk het vorige jaar tijdens de Zelfverloochenings-Aan vrage gecollecteerd werd, te bestemmen voor de verbouwing en uitbreiding van huize: „Avondzon" voor hulpbehoevende ouden van dagen te Hilversum, waar de oudste inwoonster reeds haar lOOsten verjaardag heeft gevierd. Om misverstand te voorkomen zij op gemerkt, dat de netto helft van het totaal bestemd is voor het uitgebreide Zen dingswerk van het Leger des Heils, zoo als b.v. het werk onder de melaatschen en het huid'ge crisiswerk in Neder- landsch-Indië. Het Internationaal Hoofd kwartier te Londen subsidieert het Zen dingswerk in Nederlandsch-Indië met een bedrag, dat driemaal zoo groot is als- het bedrag, dat Nederland het vorige jaar uit de Zelfverloochenings-Aanvrage voor het Zendingswerk beschikbaar kon stellen. Over China. Men schrijft ons: Wij weten het. West Europa heeft niet meer in d:e mate de leiding in het groote wereldgebeuren als voorheen. Amerika heeft zich reeds goeddeels aan de voogdij van de Europeanen ont trokken en geeft zelf leiding aan anderen. Thans is het groote Oosten, het ont zaglijke Chineesche volk in geestelijke opmars ch. iMtet belangstelling slaan wij deze ont waking van China gade, En niet zonder eenige angst en zelf verwijt. Als dit geweldige Rijk met de aan van geadverteerde of te adverteeren ^«r- gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen andere bijeenkoTti«tt»n MIDDELBURG, WO 24 Feb. Uitv. Chr. Zangver, „Soli Deo Gloria", Concertz. 20,00 h. WO 24 Feb. N.CV.B., afd. M'burg, Zen dingsavond, spr. Zendeling en mevr. M. Leynse uit Peiping Bo- gardz. 20,15 h. DO 25 Feb. Gem. Zend. Raad, spr. zen deling' James P. Leynse uit Pei ping, Bogardz, 20 h. GOES. WO 24 Feb DO 25 Feb. Uitv Chr. Gem. Koor; Schut tershof 20,00 h. Elec, Drukkerij G. W. den Boer, M'burg. Notaris Mr, P. LOEFF zal Dinsdag 2 Maart 1937, om 2 uur, in Café Centraal te Kou- dekerke, voor de Erven van den Heer H. Botting, publiek verkoo- pen: 4 PERCEELEN BOUWLAND, samen 1.3480 H.A. (3 G. 130% R.) te Koudekerke, b. d. straatweg naar Biggekerke tegen het Dorp, den Breeweg en den Aarden Duin weg. Notitiën en inlichtingen ten kan tore van den Notaris.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8