RECHTSZAKEN. SPORT. DE NIEUWE LEUS. WOLPHAARTSDIJK. liERDA. „Proletariërs aller landen.... vernietigt elkander!" Felle haat vervangt de onontbeerlijke solidariteit. Door A. G. C o o ij m a n s. Treurig.en troostend. Voor mij ligt 'n lijvig document; 42 bladzijden, krantformaat n.l. het volledige, officieele verslag van het tweede Moskou-proces tegen de anti- Stalinisten. Een document vol droefenis en teleurstelling voor hen, die eens hoopten, dat de redding uit Moskou zou komen. Een document vol troost en be vrediging voor hen, die eens vreesden, dat de brand van de proletarische re volutie zich niet tot zijn Moskouschen haard zou beperken. Want doorden haat en de tweedracht in de proletarische rangen, zooals die in dit document aan het licht komen, en die zich naar alle werelddeelen ver spreid hebben, wordt de hoop van den eenen ondermijnd, en de vrees van den anderen gelouterd. Den een zijn dood is den ander zijn brood. Beide proletarische richtingen, de Trotskiistische en de Stalinistische, heb ben een leelijken knauw gekregen. De eersten, die gehoopt hadden, dat de ge weldige macht van het socialistische Rusland de wereld-revolutie zou steu nen en mogelijk maken zijn bedrogen uitgekomen. De laatsten, die, staande bij het graf van het door de Sovjets teraarde gestelde internationalisme zich troostten met de gedachte, dat een bloeiende, socialistische Staat, waar de bevrijde arbeider veilig en in vrede zijn werk verricht, tenslotte de beste pro paganda voor het socialisme is, zien Sovjet-Rusland teruggestooten in de verschikkingen van de eerste revolutie jaren, toen terreur en vervolging een vferstikkende atmosfe'ef schiepen van vrees, wantrouwen en verraad. Weder om toont dat „voorbeeld van een heil staat" dezelfde afschrikwekkende too- neelen van haat en tweedracht, van aanklacht terwille van persoonlijke vij andschap, van onophoudelijke ongerust heid, daar men zich geen oogenblik vei lig mag wanen. Diezelfde hel, waarin wij destijds jarenlang' gefolterd werden een hel van voortdurende en dooden- de onzekerheid, die den mond van den vader snoerde in 't bijzijn van zijn eigen zoon is wederom over het arme Rus and losgebroken, en verpest het leven der arbeiders, die hun bestaan daar niet „leiden" maar „lijden' Er broeit iets in Rusland. Uit heel dat lange document van be schuldiging en bekentenis ademt de sfeer van burgerstrijd en broedermoord. De sfeer ook van een geweldig antago nisme tegen Stalin en zijn helpers, zich uitend in tallooze wandaden, verricht door tallooze samenzweerders over het geheeie machtige rijk. Wie zal zeggen hoe diep en hoe ver deze tegenwerking haar wortels geschoten heeft; welke lagen in leger en vloot, fabriek en kol choz er aan deel nemen; welk percen tage van de bevolking in 't geheim met de vijanden van Stalin sympathiseert. En hoeveel bloed, van beide tegenstan ders, nog vloeien moet, voordat de oogst van den haat geheel is binnenge haald? Want de instemming van het volk met de veroordeeling der Trotskiïsten beteekent bitter weinig in een land, waar de- voorlichting eenzijdig is; waar een teeken van afkeuring levensgevaar lijk is; waar de fabrieksarbeiders en de kolchozboeren de vergadering niet dur ven verzuimen en gedwee hun hand op steken wanneer de motie van goedkeu ring van de terechtstellingen wordl voorgesteld. Diezelfde menigte, die eens de leden der oude garde als helden be jubelde, en die nu naar het Roode Plein stroomt om hun dood toe te juichen, zal ook, wanneer Stalin het onderspit delft, het „kruisigt hem!" even geestdriftig uitschreeuwen. Neen, de indruk, dien het procesver slag opwekt, van een machtigen stroom van anti-Stalinisme, die Rusland mede- voert, kan door de pro-Stalinistische volksbetoogingen niet worden weggeno men. Trotski en nog eens Trotski. Naast den overheerschenden indruk van een wijdvertakte samenzwering te gen Stalin, verrijst uit het proces-ver slag de onvermijdelijke conclusie, dat dit alles, het geheeie omslachtige ver hoor van mannen, die reeds lang beken den en reeds lang ter dood veroordeeld waren, gericht is tegen Stalin's aarts vijand en vroegeren kameraad, Trotski. Bij het verhoor van iederen beschuldig de voelt de aandachtige lezer, dat deze man slechts langs den weg van de rechtszaal naar het abattoir van de Loebijanka gebracht werd, om in die rechtszaal te getuigen, dat al zijn mis daden door Trotski geïnspireerd wer den. Merkwaardig, en tevens vernede rend en droevig, is het schouwspel dat deze eens zoo vastberaden en intelligen te menschen bieden, wanneer zij bij el ke bekentenis aanvoeren, dat Trotski hen misleid en bedrogen heeft; alsof zij minderjarige kinderen waren, die nooit vansamenzwering en terreur gehoord hadden, en niet beseften, dat hun on deugende makker hen op 't slechte pad bracht, (l^ehalve dan Radek. Die zei tenminste',.'.dat hij zelfstandig tot zijn an ti-Stalinisme gekomen was.) Merkwaardig ook, hoe zij één voor één, na de geheeie schuld op Trotski ge worpen te hebben, dien banneling over laden met de vuilste scheldwoorden, die zij, deskundigen in het schelden, kunnen uitdenken. Benamingen, die vroeger ge reserveerd waren voor Lloyd George en Clemenceau, of voor de interventie- generaals, worden nu naar het hoofd van den oud-bolsjewik geslingerd, „smerige, schurftige hond" is nog niet de ergste der liefkoozingen bestemd voor hem, met wien zij onlangs een vrij willig verbond sloten, en die hen zoo genaamd „misleid" heeft. Alles ter wille van den Vrede! Alvorens iets te zeggen van Trotski's verweer tegen al deze aanklachten, zou ik den lezer nog even een uittreksel willen voorleggen uit een propaganda- artikel van M. M. Borodin, die blijkbaar Radek als Stalin s woordvoerder is op gevolgd. Na geconstateerd te hebben, dat het geheeie Sovjet volk achter Sta lin staat en dat ook de geheeie Sovjet pers de terechtstellingen goedkeurt (al licht!), verklaart hij, dat de heele we reld Stalin dankbaar moet zijn. „Het vonnis van de rechtbank is een verdere verklaring voor het menschdom van den gestadigen vredeswil der Sovjets. Deze verraders en spionnen beoogden een nieuwen wereldoorlog. Hun veroordee ling maakt het duidelijk voor iedereen, dat de Sovjet regeering zijn vredespo litiek handhaaft en hen, die den oorlog trachten uit te lokken, als de gevaar lijkste aller misdadigers beschouwt." Trotski's verweer. „De Manchester Guardian" heeft Trotski eenige vragen voorgelegd, die hij telegraphisch beantwoordde. Hij ontkent ooit iemand instructies van ter- roisme gegeven te hebben. Hij is altijd een onverzoenlijke vijand van het fas cisme en het Japansche militairisme ge weest en dat ook gebleven. Sedert 1928 heeft hij geen direct of indirect contact met een Duitschen of Japanschen ver tegenwoordiger gehad. Ook niet met Radek of Piatakof en van het beslaan van Romm (die beweerde hem in Parijs bezocht te hebben, om instructies te ontvangen) heeft hij nooit geweten. Piatakov heeft hem nimmer te Oslo op gezocht. Hij is zelf nooit in Oslo ge weest. Hij is bereid Stalin aan te kla gen bij een onpartijdige internationale commissie. Nog eens de bekentenissen. Deze algeheele loochening van al dat, wat de beschuldigdenin Moskou ver klaarden, brengt ons wederom terug naar de betrouwbaarheid der bekente nissen, en we verwijzen in dit verband naar een uittreksel uit de „Daily Mail" dat wij gaarne aan de persoonlijke be oordeeling van den lezer overlaten: „In de „Lancet" (het voornaamste medische blad in Engeland) verdedigen verantwoordelijke medische autoritei ten de opvatting, dat de Moskousche slachtoffers onder den invloed waren van narcotische middelen en hypnose. Terwijl gebruik van narcotica op zich zelf niet als een afdoende verklaring van de bekentenissen kan worden be schouwd, verklaren de deskundigen, dat het gebruik daarvan samengaand met hypnose wel mogelijk is geweest. Hyp nose alleen kan men niet als een af doend middel beschouwen, om in deze meest energieke en krachtigste geesten van Europa een algemeene verandering teweeg te brengen. Een patiënt kan er echter toe gebracht worden, om de in fluisteringen van den hypnotist aan te zien voor de stem van zijn eigen gewe ten, zoodat hij ze beschouwt als zijn eigen overtuiging' „De Daily Mail" voegt hier aan toe: „Men zal zich herinneren, dat een on zer correspondenten, die bij het verhoor aanwezig was en die de verdachten per soonlijk kende, beweerde, dat hun ge drag en wijze van spreken zoo vreemd waren, dat zij zonder eenigen twijfel niet zichzelf waren". (Nadruk verboden). Kantongerecht Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: verkeers overtre dingen: D. W. Sint Laurens f 0,50 b. s. 1 dh.; Sa. W., OudeTande; K, J„ Melis- kerke; P. P., Domburg, ieder f 1 b. s. 1 dh.; C. V., Vliss ngen; C. K., Goes; C. J., Kloetinge; L. N, 's Heer Arendsker- ke ieder f 2 b. s, 2 dh.; J, J. de K., Mid delburg f 3 b. s. 1 week tuchtschool; Ja. Ma. B„ Oost- en West-Souburg; W. T. N„ Vlissingen; P. A, E., Tholen; N. J. H., Wemeldinge; J. H., 's-Heer Arends- kerke ieder f 3 b. s. 3 dh.; L. M. L., Wissenkerke f 3 en f 2 b. s. 3 en 2 dh.; P. G. S„ Vliss ngen; P. v, I„ Krabberi- dijke; J, S„ Delft; J. v. d, H„ Rotter dam; F. D,, 's-Heer Arendskerke; M. A. P., Goes ieder f 5 b. s. 5 dh.; G. J. M., Ierseke f 7,50 b. s. 5 dh,; J. D. J„ 's- Heer Arendskerke f 20 b. s. 10 dh.; openbare dronkenschap: J. G„ Vlis singen 15 b. s. 10 dh,; H. K. B., Vlis singen; J, G„ Oostkapelle beide f 10 b. s. 10 dh.; idem bij herhaling: A. I. H„ Kortgene 3 dagen hechtenis voorwaardelijk, me. een proeftijd van 2 jaren, met bijzonde re voorwaarden; loopen op beplanten grond: A. de P. en J. P. L. beiden Middelburg, 'eder f 2,50 b. s, 2 dh.; het gebruiken van een andere d,an een wettelijke maat: J. de K„ Kloetinge f3- b. s. 3 dh., verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen inhoudsmaat; overtreding arbeidswet: J. M. G. v. d. L., Vliss ngen f 5 b. s. 5 dh,; idem bij herhaling: W. P. v. d. L., Vlis singen, drie dagen hechtenis voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar; J. W., Goes f 5 b. s, 5 dh.; Niet voorzien zijn van de voorge schreven reglementen: M. E., Delfzijl; J. P. H. K., Waspik; K. S., Kaub (D.) L. C„ Antwerpen, ieder 2 b. s. 2 d. h. (C. 2 maal); Geen naam van schipper of eigenaar op de buitenzijde op de vaste deelen van het schip vermeld hebben: W. S., Mannheim (I).); C. P. K., Neuzen ieder 3 b. s. 3 d, h.; J. J., Duisburg; J. L. R. Antwerpen; G. A. G., Herwen ieder 2 b. s. 2 d. h.; Kreukels rapen op gronden aan een ander in uitsluitend gebruik gegeven: Th. D., Yerseke: 3 b. s. 3 d. h.; Zich te Vlissingen ophouden in de portiek van een woonhuis: J. F. M., Veere 2 b. s. 2 d. h.; Te Arnemuiden venten zonder ver gunning Th. v. W„ Dordrecht: f 2 b. s. 2 d. h. ADVERTENTIëN en ABONNEMEN- TEN op ons blad worden gaarne aan genomen door het Agentschap: M. KLOOSTERMAN. VOETBAL ZEELANDIAR-B.C. 3—2. R.B.C. had voor de rust den straffen wind, die over de lengte van het veld stond, in den rug en Zeelandia na de rust. Het was opmerkelijk dat geen van beide elftallen dit windvoordeel, dat hun toch een zekere veldmeerderheid gaf, voldoende heeft weten te benutten. De Roosendaalers hadden moeten trachten een nuttigen voorsprong reeds voor de rust te bevechten, maar dat gelukte hun niet. Eensdeels was dit te wijten aan het feit dat zij niet alles op den aanval zet ten, en ten tweede door de tactische fout van de middenlinie niet achter de voorhoede aan ten aanval te trekken. De middenlinie der R.B.C.'ers bleef te veel achter, Het zou echter onbillijk zijn deze fout ten volle aan deze linie te wijten. Er viel aan den anderen- kant toch ook wel iets voor te zeggen, dat zij haar achterhoede niet geheel durfde te ver laten. De achterhoede, die een invaller telde, stond zoo nu en dan raar te schutteren. Zeelandia heeft van deze situatie weten te profiteeren. Nadat R.B.C. reeds binnen 3 min door haar rechtsbinnen Sacharias, de score had ge opend (01) en de eerste 20 minuten sterk het doel van de thuisclub belaagde, trok de Zeelandia-voorhoede langzamer hand ten aanval. De veldmeerderheid der R.B.C.'ers werd geleidelijk aan min der. De Zeelandia-middenlinie, waarin v. d. Berge linkshalf stond, maar geen verbetèring bleek, deed er goed aan zich niet te laten verleiden tot den aanval, doch haar taak meer verdedigend te zoeken. Daarmede werd de R.B.C. voor hoede voor een groot deel bedwongen. Na ruim 20 min spelen volgde zoodoende de gelijkmaker. Uit een verwarring voor het R.B.C.-doel scoorde De Bruijn (11). R.B.C. zette nog steeds niet vol doende kracht achter den aanval, terwijl de verdediging enkele gevaarlijke fouten beging. Bij een daarvan was het Janisse die een door Jongepier aangegeven bal inschoot (21). Ondanks wind tegen had Zeelandia derhalve voor rust een nuttige voorsprong verkregen De doelcijfers hadden echter zoowel voor Zeelandia als voor R.B.C., grooter kunnen zijn, want vele kansen werden gemist. De tweede helft gaf een flinke veld meerderheid voor Zeelandia, maar nu was de R.B.C. verdediging beter in vorm. Bovendien heeft Zeelandia in deze periode talrijke kansen voorbij laten gaan. De R.B.C. uitvallen waren daarbij niet ongevaarlijk. Met goed open spel trok ken de Roosendalers telkens ten aanval en de Zeelandia-verdediging, waarin Van Maren veel beter speelde dan Suurland, moest dikwijls energiek ingrijpen. Toch gelukte het den rechtsbuiten. Jac, Dek kers, met een handig boogballetje na 20 min spelen den stand gelijk te maken (2-2), Spanning was van dezen gelijken stand echter niet het gevolg. Reeds 5 min later kon De Bruijn op een uitstekend ge speelden bal toeloopen en het leder langs den uitloopenden doelman inschie ten (3-2). In den resteerenden tijd zette R.B.C, tal van aanvallen op, maar de gelijkmaker kwam niet tot stand. Aan den anderen kant verknoeide Zeelandia eveneens verschillende kansen. Alleen een fraai schot van Gabrielse, keurig corner gewerkt door keeper Aarts, dient vermelding. De Zeelandia-voorhoede was niet erg op dreef, Jongepier, die anders als ver bindingsspeler zulk nuttig werk kan doen, was dezen middag minder goed. De Bruijn, daarentegen heeft tal rijke goede voorzetten gegeven, en wat meer zegt, twee doelpunten gemaakt. De overige voorhoedespelers hebben heel wat kansen voorbij laten gaan. De linkervleugel speelde zwak. De midden linie heeft de R.B.C.-aanvallen goed we ten te breken. De voorhoede met twee snelle vleugelspelers en een goeden rechtsbinnen, was het beste deel van het R.B.C.-elftal. Alleen het schieten bleek een zwakke plek. Middenlinie en achterhoede noemden we reeds. Zij speelden geen tactischen wedstrijd. Met meer durf, had een beter resultaat bin nen hun bereik gelegen. Nu verdiende Zeelandia de overwinning. Scheidsrech ter Metz leidde goed; hij had een ge makkelijke taak. GoesTerneuzen 41. Goes miste Peels nog, doch had Bruel weer in doel. De opstelling luidde np verder: Van der Sluis en De Kubber, achter; Van Hese, Daniëlse en Ploegaert, midden; Schrijver, Sinke, Leijnse, Tor- bijn en Boudeling voor. De wind stond recht van doel tot doel en hoewel Goes vóór rust met wind mee speelde, bleek het daar geen voordeel van te hebben. De passen naar voren waren in den re gel te hard en zoo kwam men slechts zelden tot een schot. Ook de verdedi ging van Terneuzen speelde voor rust een goeden wedstrijd, evenals trouwens het geheeie Terneuzen-elftal. Men plaatste goed en hield het spel snel en open. Voor het Goesche doel wilde het echter niet te best, mede omdat ook de Goesche verdediging een actieven wed strijd speelde. De Kubber had veel steun aan Ploegaert, Van der Sluis speelde weer als van ouds, krachtig bijgestaan door Van Hese, en Daniëlse was steeds een struikelblok op het middenveld. De voorhoede speelde minder verstandig. De binnenspelers, blijkbaar denkende, dat met dien wind mee ophalen van den bal minder noodig was, bleven te veel naar voren. Gevolg was, dat men elkaar in den weg liep, de verdediging van Ter neuzen niet uit elkaar trok en een goede schakel tusschen verdedigers en aanval lers ontbrak. Zoo waren de halfs wel ge noodzaakt harde passen naar voren te geven, die, met dien harden wind mee, zelden van maat waren. En tevens be landden ze nog al eens bij de Terneuzen- verdediging, die, zooals opgemerkt, ook niet verlokt werd om wat meer naar voren te komen. Terneuzen had dus het beste van het spel, maar bracht het zel den tot een schot, terwijl de Goes-kee per bij gevaarlijke situaties steeds on versaagd ingreep. Na rust, die met 1-1 inging, beging Terneuzen precies dezelf de fouten als Goes, en maakte 't nog er ger, doordat ook de halfs het meest op den aanval gingen spelen. De Goes-aan- val kreeg het daardoor lichter, de bin nenspelers gingen nu wel ophalen, er werd zuiverder doorgegeven, en zoo scoorde Goes nog driemaal en won wel verdiend, zij het ook, dat de .cijfers eenigszins geflatteerd werden. Het eerste vermeldenswaardige feit was een afgemeten voorzet van Schrijver, waaruit Sinke over kopte. Bruel moest eenige malen opluchting brengen en eenmaal redde de paal. Na 23 minuten nam Goes de leiding uit een corner, waaruit door Tc^rbijn keurig voorgezet werd. Terneuzen keerde eerst den bal, maar Daniëlse ving dezen op en schoot afgemeten in (10). Dadelijk daarop was de stand echter weer gelijk, toen Van der Sluis over een bal heen trapte, waarna de linksbinnen, die ons buitenspel scheen te staan, een gemak kelijke doelkans kreeg (11). Al spoedig na rust kwam Schrijver, in een pijnlijke botsing met den T'erneu- zen-doelverdediger, doch hoewel hij hinkende begon, kogelde hij toch dade lijk daarop het leder langs den ver rasten doelverdedige'r. Er w'as toen tuim tien minuten gespeeld. Even later schoot Schrijver nogmaals hard in, doch hoewel de bal door de handen van den doelman glipte, bleef hij voor de doel lijn liggen. Een derde schot van Schrij ver kon de keeper ternauwernood over de lat stompen. Ook Terneuzen werd eenmaal zeer gevaarlijk, doch op de doellijn liggende wist Bruel nog te red den. Even nadat Leijnse langs geschoten had kopte hij uit een voorzet van Schrijver onberispelijk in den uitersten bovenhoek (31). Terneuzen had hierna niet veel meer in te brengen; steeds keerde Goes terug. Eenmaal slingerde Sinke zich handig langs de backs, doch verloor op het beslissende moment den bal. Enkele minuten later kreeg Sinke het leder nogmaals uit een goeden voor zet van Torbijn, die nu linksbuiten stond. De backs weifelden even en Sin ke benutte dat om rustig te richten en zuiver in te schieten (41). Een paar minuten later blies scheidsrechter Gee- ne, die de teugels steeds strak hield, einde. De ZeeuwenHero 1-1. Voor rust had Hero het windvoordeel en zij oefende dan ook aanstonds een flinken druk uit op het De Zeeuwen doel. Maar zooals zoo dikwijls het ge val is, kwam juist aan de andere zijde een tegenpunt. Een keurig over links opgezetten aanval werd fraai door Smit hoog in het Hero-doel geschoten (1—0). De Hero-aanvallen waren technisch veel beter opgezet dan bij De Zeeuwen, die het hoofdzakelijk van hun enthousi asme moesten hebben. Hero trok steeds goed combineerend naar het De Zeeu wen doel, doch het beslissende schot ontbrak. Zoo duurde-het tot ongeveer 20 min. voor de rust voordat de gelijk maker werd gescoord. Uit een corner kopte de linksbinnen in het De Zeeuwen doel. Keeper Strijers maakte hierbij een groote fout door ,yerkeerd uit te loopen. Ondanks het feit- dat Hero vele kansen kreeg op de score te verhoogen, werd er, mede door het enthousiasme van de Zeeuwen, die de- Heromenschen geen assaHssaBBH vrij spel lieten, niet meer gedoelpunt. in de tweede helft was het spelpeil stukken minder. Hero zette er alles op om de leiding te nemen, maar dit geluk' te niet. De Zeeuwen hebben ook talrijke kansen gehad om de zege te behalen, maar zij begingen de groote fout niet alles op den aanval te zetten. Meestal speelde de voorhoede met drie man. En dat was, vooral met den sterken wind in den rug, verkeerd. Trouwens ook Hero had in de eerste helft de verkeerde tac tiek, haar middenlinie niet direct achter haar voorhoede aan te sturen. Nadat de De Zeeuwen-voorhoede in de laatste minuten een prachtige kans had voorbij laten gaan om de overwinning te beha len, kwam het einde met gelijk spel. VLISSINGEN II—R.C.S. I 4—2. Als scheidsrechter Vriens beginnen fluit, blijkt Vlissingen II volledig te zijn, terwijl R.C.S. 3 invallers telt, n.l, voor de geheeie middenlinie (Schout, Hooge- steger en Lantsheer). Vlissingen speelt met den sterken wind tegen en onderneemt eenige goede aan vallen, welke door R.C.S. worden be antwoord. Beide doelen komen beurte lings in gevaar. Bij een Vlissingen-aan- val over den linkervleugel, komt Klup- per alleen voor doel. De R.C.S. doelman weet het gevaar te keeren, maar de toe stormende Diesveld scoort onhoudbaar. (10). R.C.S. komt steeds weer voor het Vliss. doel, maar door stug verdedi gen, blijven voorloopig doelpunten uit. Bij een corner op het Vliss. doel scoort A. Blok direct hieruit onhoudbaar (11). Vliss. II weet het spel hierop weder te verplaatsen. Het gaat nu gelijk op. Vliss. II weet een voorsprong te nemen. Bij een voorzet van links scoort Oreel van dicht bij (21). R.C.S. maakt echter nog voor rust gelijk door toedoen van Wanjon (2-2). Na de rust was Vliss. II direct in de meerderheid en keer op keer komen ze terug voor het R.C.S.-doel. Bij een dier aanvallen maakt de R.C.S.-doelman een fout en de stand js 32. R.C.S. mist haar middenlinie danig. Tien min. voor het einde passeert Daalhuizen de R.C.S. achterhoede en doelpunt. (42). R.C.S. tracht nog den achterstand op te halen, maar verder dan enkele goede aanval len weet zij het niet te brengen. Wan neer de scheidsrechter het einde aan kondigt, heeft R.C.S. verdiend verloren. Vóór den wedstrijd werd door Vlissin gen bloemen aangeboden aan de kampi oenen. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Bureau van Politie: Handschoen, sleu tel, vulpotlood, pakje vleesch. Smeeraparaat auto, Jacobsen, Veer- scheweg' 23. Zilv. armband. Van Sluijs, 't Zand D 5. Alpinemuts, Heiliger, Singel straat 49, Sleutel van melkkraan, C, Brasser, Schroeweg 13. Wollen muts, Bal, Balans 2. Ceintuur, v, d. Broeke, Bogardstraat D 10. Belastingmerk, P. Wisse, Veerscheweg 53. Portefeuille met inh., J. Kooman, Spuistraat 7. Glacé handschoen, A. v. Gemert, Koningstr. 1. Witte muts, J. Moens, Varkensmarkt 13. Zakmes, J. Bak, Rozenstraat 16 Witte zakdoek, mej. Stevense, Heerenstr. 23, Boerinnedoekje, L. Thielens, Korte Delft 5. Alpine muts, Hondius, Vlasmarkt 51. Dameshandschoen, P. Groenewegen, Walensingel 31. Inktlap, Hofman, Seis- dam 36. Zakmesje, J. de Munck, Lam- brechtsstr. C 67, Port, met inh., A Me- liefste, Vliss. Bolwerk 8. Dameshand- senoen, Best, Beenh. singel 81. Motor handschoen, Ton, Seisweg 20. Huissleu tel, Gillissen, Brand. Molengang' 14. Kinder port. met inh., Keersemaker, Branderijmolengang 10 Gouden ring, I. de Lange, Noordsingel 76. Vulpotlood, I. de Lange, Noordsingel 76. Huissleutel, De Koning, Karelsgang 22. Blauwe muts, J. de Vos, Spanjaardstraat 58. Port. met inh., A. Verspoor, Noordweg 118. Tom- pouce in étui, J. Vogel, Jacob Catsstraat 33. BURGERL. STAND, Oostkapelle, Van 13—20 Febr, Bevallen: C. Wondergem, geb. de Steur, d. Vrouwenpolder, Van 1420 Febr. Bevallen: J. Bosselaar, geb. Kodde z. van geadverteerde of te adverteeren ver gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen andere bijeenkomsten. MIDDELBURG. MA 22 Febr, Alg. Ledenverg. Ver. „De Ambachtsschool", Schoolgeb. 20 h. MA. 22 Feb. Opt. Padvinders 19,30 h. Dl 23 Feb. Ledenverg. afd. Cen. Gem Kinder- Vac. Herstell. Kolonie; Noordw. 51, 20,30 h. Dl 23 Feb. Lez. m. lichtb. Inst. v. Arb. Ontw.spr. de heer F. Leenhouts, „Gouden Poorte" 20,15 h. GOES. MA 22 Feb DL 23 Febr, Uitvoer. „Kunstvrienden Mondorgelconcert en opvoer, va« „Hun Kind". Pr. van Oranje 20 h. Elec. Drukkerij- G, W. den Boer, M burg.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 8