EXPOSEEREN Dames-, Heeren en Kir.derkleeding sociëteit »st. joris« te middelburg HM ELBURG. WALCHEREN. MEDi/ENS ZOON m iltWfc**. -.-HM Wat er echter ook geschied is, de Vrijz.-Dem. weten zeker dat de vertrou wenslieden dat vertrouwen niet hebben beschaamd. Zij willen wel erkennen, dat zij hen misschien niet altijd begrepen, maar ook dan nam men het vertrouwen in hen niet terug omdat men wist, dat zij, die het geheel beter konden over zien, hun plicht deden en hun geweten volgden. Spr. wil er met klem op wijzen, dat wat ook verloren mocht gaan, door den nood gedrongen, aan de sociale wet geving is niet getornd. Tijdens den baai erd is aan het goed, dat meer in het bijzonder den sociaal zwakkeren ten goede komt, niet getornd. Spr. ontkent ook met klem, dat er in ons land niets gedaan zou zijn ter beteu geling van de werkloosheid en wees ter zake naar het boek „Het werkende land" De regeering kan niet op couranten-ge- schrijf ingaan, en de beste weerlegging is het open en bloot vastleggen der naakte feiten en der nuchtere cijfers. Spr. her- •innerde aan het bezoek van het hoofd van den Duitschen arbeidsdienst, die ons land bezocht en alles mocht zien en toen erkende, dat zoo iets jn de wereld nog niet heeft bestaan. Spr. wil het daarop houden, en er met alle krachten naar streven, dat ons volk onder ontplooiing van de persoonlijke vrijheid en vrije per soonlijkheid zijn eervolle plaats in de wereld zal blijven innemen. Ons volk is altijd sterk geweest omdat het vrij was en voor zijn vrijheid vocht, Spr. wekte op mannen als Oud, Joekes en hunne naaste volgelingen, te toonen, dat men weet in hen te hebben mannen, in wier handen vrijheid, recht en sociale recht vaardigheid veilig zijn. De vergadering heeft zich verder bezig gehouden met verschillende besprekin gen in verband met de voorbereiding van den komenden verkiezingsstrijd en de te voeren propaganda. SOLISTENCONCOURS VAN DEN BOND VAN HARMONIE- EN FANFAREVEREENIGINGEN IN ZEELAND. Stijgend aantal deelnemers. In een tijd dat men alom hoort van afbraak en inkrimping, doet het verblij dend aan indien men eens het tegen deel verneemt, in het bijzonder wanneer dit de muziekbeoefening betreft. Voor het zevende concours van solisten, duo s trio's en kwartetten van den Bond van Harmonie- en Fanfarevereenigingen in Zeeland nu was de deelname zoo groot niet minder dan 124 inschrijvingen kwamen binnen dat noodwendig tot splitsing moest worden overgegaan. Zaterdag werd in ,,St. Joris" het eer ste deel van het concours gehouden Nadat te 1 uur met de derde afdeeling een aanvang was gemaakt, werd met een kleine onderbreking in vlug tempo het programma afgewerkt, maar toch was het niet ver meer van het midder nachtelijk uur, toen de laatste tonen verstorven waren en de voorzitter, de heer Flipse, te Wissenkerke den deel nemers dank zegde en allen een tot weerziens toeriep tot den tweeden wed strijddag, welke op Zaterdag 27 Febru ari, eveneens in ,,St. Joris", is vastge steld. De belangstelling was zoowel des middags als des avonds groot. Wij merkten o.a. den burgemeester van Middelburg, den heer M. Fernhout op. Des middags zoowel als des avonds volgde de heer Fernhout geruiir.en tijd aandachtig de verschillende prestaties. Des middags heeft de voorzitter hem hiervoor dank gebracht. Het bestuur en de geheele Bon'd stellen het op hoogen prijs dat U, als eerste burger dezer ge meente, ons met Uw tegenwoordigheic heeft willen vereeren, aldus spreker. In een keurig speechje heeft de bur gemeester des avonds het woord tot de aanwezigen gericht en daarbij dank ge bracht voor het feit dat dit concours ditmaal in Middelburg gehouden wordt Spr. riep een woord van welkom toe aan allen, die van buiten de gemeente gekomen zijn. Middelburg heeft een goeden naam op muzikaal gebied. Reeds gedurende jaren vestigde het Middel- burgsch Muziekkorps dien en thans zijn daarnaast verschillende goede vereeni- gingen verrezen. M.uziek beoefenen en aanhangen kan verkwikkend zijn. Spr hoopte dat de wedstrijd vruchtdragenc zou zijn en eindigde met zijn beste wen schen uit te spreken voor den bloei van den Bond en het welslagen van het con cours. De heer Blok te Kapelle, eere-voor zitter van den Bond, bracht den bur gemeester eveneens dank voor zijn aan wezigheid. Hij verzocht den heer Fern hout te willen toetreden tot het eere comité, hetwelk uit de burgemeesters der voornaamste Zeeuwsche gemeenten bestaat, waarin de heer Fernhout onder daverend applaus gaarne toestemde. De prijzen. Slechts onderbroken door het be kendmaken der prijzen werd hierna het concours vervolgd. Aan de geleverde prestaties hopen wij binnen enkele da gen een aparte beschouwing te wijden Wij kunnen thans volstaan met te ver melden dat na de derde afdeeling de prestaties met sprongen omhoog gingen doch ook de eischen welke de jury, de heer D. Speets, hoofdleeraar aan het conservatorium te Amsterdam, stelde zeer verzwaard waren. De begeleiding werd thans, door ziekte van den heer De Rooy, bijna geheel verzorgd door den heer D. Harthoorn te Goes, die zich dus voor een zware taak gesteld zag. In de verschillende afdeeiingen wei den de volgende prijzen behaald: Derde afdeeling Solisten: Eerste prij:- met lof aan: Jan Blok van „Rillandia' Rilland met Corhoorn 73 p.; B, Leij. v,an E, M. M. te Kruiningen met Sax- sopraan; P. Jonkheer van „Oefenin na den ArbeTd", M ddelburg beide 72 p.; eerste prijs aan: Ch.- J. Bliek var „Arnes Genoegen" Arnemuiden me Trombone Sib 70 p.; Willem van Oos ten van „Oefening kweekt Kunst", We meldinge met Bugle; J. Schout van „Oe fening na den Arbeid", Ritthem met Baryton, beide 66 p.; P. Leinse van „O.N.D.A., Ritthem, met piston; Joh. Eversdijk van „Ons Genoegen", Ka pelle met Bugle, beide 65 p.; P. W.alt huijs van „O.N.D.A.", Middelburg me* Sax-sopraan; A. Meijaard, van „O.K.K' piston; Ant. Houtekamer van „O.K.K.", Wemeldinge met Bugle; Jan Zu dweg van „O.K.K.", Wemeldinge met Bary ton allen 64 p.; tweede prijs aan: D. J de Graaf van „O.N.D.A.", Middelburg met Sax-Alto; J. Machielse van „O.N D.A.", Ritthem met Tuba; beide 58 p. Kwekkeboom van „O.N.D.A.", Rit them met Bugle; B. de Nooijer van „Ar nes Genoegen", Arnemuiden met Bug- Ie; C. van Weele van „E.M.M.", Kru - ningen met Bugle, allen 57 p.; A. Ja- cobse van „O.N.D.A.", Middelburg me* Piston; J. Olstéj, Aj, Goedhart, beide van „Ó.N.D.A.", Ritthem; M. den Toon der van „Excelsior", Kloetinge; L. Ko- le v,an „É.M.M.", Kruiningen; W. Tref- ers van „R'llandia", Rilland allen mei Bugle, ieder 56 p. Derde prijs aan: J. van den Boomgaard van „E.M.M.". Kruiningen met Bugle, 50 p.; P. A. de Kok van „Concordia", KraEbendijke met Piston 48 p. Tweede afdeeling Solisten: Eerste prijs ,aan: J. den Toonder, J, Keukelaar, beide „Excels or", Kloetinge, resp. Bug le en Baryton, beide 69 p.; Piet Pouwer van „O.N.D.A.", Middelburg, 68 p.; M. Blok, van „Rillandia", Rilland met Bugle; F. Bolle van .„Ons Genoegen", Kapelle met Baryton; J. Walrave van „Rillandia", R'lland met Tuba; J, van Iwaarden van „E.M.M.", Kruiningen met Trombone, alien 64 p.; tweede prijs aan: Jac. van de Plasse van „Excelsior", Kloetinge met Bombardon si b. 57 p.; M. Oudeman van „O.K.K.", Wemeldinge met Sax Alto; Rijk Goedhart van „Ar nes Genoegen", Arnemuiden met Sax- Alto; D. S nke van „Ons Genoegen", Kapelle met Bugle; G. Maas van „E.M. M.", Kruiningen met Bugle; M. Won- dergem van „Vooruit", Waarde met Bombardon mi b. alien 56 p.; derde prijs aan E. J. Meijaard van „O.K.K. Wemeldinge met Bugle 51 p. Duetten tweede .afdeeling: Tweede prijs aan J. den Toonder en M. den Toonder van „Excelsior", Kloetinge, beide met Bugle 59 p. Eerste afdeel'ng solisten. Eerste prijs aan: Henk Keukelaar van „Excelsior", Kloetinge met Sax-Sopraan 68 p.; F. Smit van „Oefening en Uitspanning", Kattendijke met Sax-Sopraan 64 p.; tweede prijzen aan: C. Remijn van „0. N.D.A.", Middelburg met Bombardon si b. 62 p.; A. Joosse van „O.N.D.A.", Middelburg met Tuba 61 p.; D. de Klerk van .JExcels'ior", Kloetinge 60 p.; J. Paardekooper, „O.N.D.A.", Nieuw en St. Joosland met Tuba 58 p.; A. Ma- belits ivan „Excelsior]',' Kloetinge met Piston; J. Buijs van „Arnes Genoegen", Arnemuiden met Tuba 56 p.; derde prijs aan: Ai. W. Rijnberg van „Rillandia", Rilland met Piston 50 p. Eerste afdeel'ng Duetten: Eerste prijs aan J. van Nieuwenhuize en Jan Dek van „E.M.M.", Kruiningen met Piston en Bugle 64 p.; tweede prijs aan A M.abelis en Jac. den Toonder van „Ex celsior", Kloetinge met Piston en Tu ba 62 p. Afdeeling Uitmuntendheid Solisten: Eerste prijs met lof aan J. J. Rijnberg van „Rillandia", Rilland met Trombone 72 p.; Eerste prijs: K. P. A. Broerse van „E.M.M.", Serooskerke met Sax-Alto 71 p.; A. Verhage van „O.N.D.A,", Ritthem met Tuba 69 p.; tweede prijzen aait: D. Goedhart v,an „Arnes Genoegen" Arnemuiden met Sax-Sopraan 61 p.; C J. Corneliisse van „Vooruit", Waarde met Tuba; A. Leinse van „O.N.D.A.' Ritthem met Bombardon si b. beide 59 p.; Jac. den Toonder van „Excelsior" Kloetinge met Tuba 57 p. Afdeeling Uitmuntendheid Duetten eerste prijs aan J. Meijers en C. Pou wer v,an „O.N.D.A.", Ritthem met Sax- Sopraan en Bugle 70 p. Eere-afdeeling solisten: eerste prijs met onderscheid ng aan J. Meijers van „O.N.D.A.", Ritthem met Sax-Sopraan 80 p.; eerste prijs Francois Feleus van „Oefening en Uitspanning", Kattendijke met Tuba; 64 p. Een opwekking tot een bezoek aan het tweede deel, dat minstens zoo be langrijk zal zijn, gezien de vertrouwde namen van hen die hieraan deelnemen is hier wel op zijn plaats. VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Streekverband Zeeland op gericht. Onder leiding van den secretaris der federatie, den heer J. W. Buijze, te Pa pendrecht, vergaderden Zaterdagmiddag te Goes vertegenwoordigers van eenige vereenigingen voor Ziekenhuisverple ging in Zeeland ter bespreking van de wenschelijkheid van het oprichten van een provinciaal streekverband. De voorzitter wees op het nut van een dergelijk verband. Er ontstaat meer contact tusschen de vereenigingen in een lepaalde streek. De voorstellen, die in de federatie aan de orde komen, kunner. jeter worden besproken en beoordeelc dan in eeif groote alg. vergadering tc Jtrecht. De vereenigingen kunnen el tander van dienst zijn met haar inzich ten en ervaringen, terwijl gezamenlijk eigen werkterrein der vereenigingen kar worden verdedigd. Er zijn algemeent 5elangen die door een streekverband tunnen worden behartigd en verdedigd Het is zeker goed dat men elkaar min stens eenmaal per jaar eens ontmoet. Ook kan in d e vergaderingen een pun dat in de streek speciaal van belang is. worden besproken. Kortom, streekver- landen zijn noodzakelijk om het organi satie-apparaat behoorlijk te laten wer ten. Bij de bespreking kwamen reeds en- tele onderwerpen naar voren, die som mige vereenigingen bezig hielden, die men graag in breeder kring zag behan deld. Waar de vereeniging voor Zuid- en ^oord-Beveland nog geen besluit tot toetreding had genomen en verschillen de vereenigingen niet vertegenwoordigd waren, werd, nadat in principe was be sloten, tot oprichting van een streekver- jand Zeeland en een reglement was vastgesteld, besloten slechts een voor- oopig bestuur te benoemen. Daarin werden gekozen de heeren L. Onderdijk te Middelburg, A. de Lange te Goes en A. Meertens te Terneuzen. De stormschade. De harde wind, die Zaterdag opstak en ook Zondag met groote kracht woed de, heeft hier en daar eenige schade aangericht. Zoo moest een tochtscherm op de stoep van het café „Het Wapen van Zeeland", op den hoek Markt Gortstraat het Zaterdagavond ontgelden. Met groot lawaai vielen de rinkelende glasscherven op den grond, terwijl het ïouten schot geheel werd afgerukt. Een onvrijwillig bad. Zaterdagmiddag had de R.K. wijkver pleegster, die bij het bezoek van pa tiënten den Ouden Vlissingschen weg moest passeeren het ongeluk met haar rijwiel in de sloot bij Gaternisse te rij den. Zij werd spoedig op het droge ge- ïolpen en bij omwonenden binnenge- Dracht. Nadat zij droge kleeren had kun nen aantrekken, is zij per taxi naar huis gereden. DE MOTORCURSUS VAN DEN KRING WALCHEREN DER Z. L. M. Eindles. In het voor deze lessen gebruikte lo kaal der Ambachtsschool te Middelburg had Zaterdagmiddag de eindles plaats van den cursus in motorkennis, uitgaan de van den Kring Walcheren der Z.L.M. In tegenwoordigheid van bestuursle den van den kring en enkele andere be langstellenden, heeft de leeraar van den cursus, de heer E. Visscher, de leerlin gen, die een diploma zouden krijgen de anderen worden vooraf gewaar schuwd en blijven weg vragen ge steld over het geleerde, die over het algemeen zeer vlot werden beantwoord, al zijn er altijd jongelui onder, die ze nuwachtig zijn en er niet uit komen. Na de ondervraging heeft de voorzit ter van den kring, mr. M, C. van der Minne, de diploma's uitgereikt en wel aan de volgende cursisten: P. Dellebeke, F. Baljeu, J. J. Schot, A. Mantz, L. Jan se, Iz. van Keulen, Iz. Wattel en W. J. Hooftman, allen te Middelburg; L. C. de Dijker, St, de Regt en K. Pik, allen te Goes; F. J. Aerssens, A. F. van Dijk, J. Bostelaar, J. J. Th. Post, allen Vlis singen; W. P. Veis, W. Huson, C. Bos- schaart, P. Klunder, allen Oost- en West. Souburg; J. Komejan, Meliskerke; J, Moens, Oostkapelle; P. Molhoek, Wol- faartsdijk; M. C. Beije, Zierikzee; H. F. v. d. Linden en J. J. J. Bilok, beiden Roosendaal en F. Heinen, Enschedé. Alvorens tot de uitreking over te gaan, wees mr. v. d. Minne er op, dat zoo'n middag als Zaterdag niet alleen een feest is voor de jongens, die een di ploma krijgen, maar ook voor de aan wezigen, omdat er telkens weer wat nieuws is te hooren. Het is 'een der dingen, die doen denken aan het ko mende voorjaar, omdat weer een cur susjaar, een winterseizoen voorbij is Weer was de heer Visscher op zijn post om met ijver en toewijding den cursus te leiden. Hij weet de openbare les steeds smakelijk te maken door de wijze van vragen stellen en vooral ditmaal nu de leerlingen allen een flinke beurt kregen, Uit het gehoorde meende spr. te mogen concludeeren, dat het hier een goed ge slaagd jaar geldt. De cursus heeft bewe zen een goede stap te zijn voor hen, die de praktijk ingaan. De landbouw heeft meermalen een vooruitzienden blik, Ook al wordt hij nogal vaak verguisd. Men richtte deze cursussen op omdat men dacht, dat zijn voor landbouwjongelui gewenscht kon den zijn en al komen er niet veel land bouwers, wel komen er jongens van alle deelen van Zeeland. Spr. zeide, dat de jongelui zeker met pleizier de lessen ge volgd hebben en wenschte hen het beste toe voor de toekomst. De heer Visscher zeide gaarne te zul len trachten om het volgend jaar weer iets anders te brengen. De heer Louws stelde nog een prac tische vraag, die door een der cursisten uitvoerig werd beantwoord. De cursisten Bilok en Hooftman spra ken namens de toekomstige zeevaren den, Moens namens de landbouwers en Veis namens de bankwerkers, woorden /an dank tot bestuur van den Kring en Je heeren Visscher en Moens voegden Jaaraan de hoop toe, dat in het vervolg neer personen uit landbouwkringen zul- en deelnemen. DE WATERVOORZIENING. Wederzijdsche waterleverings- overeenkomst. In de vergadering van 24 Juli 1935 bo s'oot de Raad medewerking te verleenen aan de oprichting van de N.V. Waterlei ding Maatschappij „Midden Zeeland", velke oprichting inmiddels is tot stand gekomen. De Raad van Commissarissen dier maatschappij deed op 20 Nov. aan B. en W. een ontwerp- algemeene over eenkomst toekomen wegens wederzijd sche waterlevering1, waarvan een exem plaar aan de raadsleden wordt overge legd, met verzoek indien B. en W. zich met den inhoud daarvan kunnen vereeni gen, een besluit van den Raad uit te lok ten, opdat tot de onderteekening van iet contract zou kunnen worden over gegaan. Bestudeering van dat ontwerp ïad tot resultaat, dat B. en W. meenden lezwaren te moeten inbrengen tegen de redactie van art. 2, luidende: Partijen zullen zich wederzijds onthouden van rechtstreeksche waterlevering ten be- ïoeve van derden in elkanders voor- zieningsgèbied, zooals dat is of zal worden vastgesteld ingevolge de 'rov, Waterleiding verordening van Zeeland. B. en W, hadden meer in het lijzonder bezwaar tegen de gespatieerde woorden, omdat deze ook betrekking zouden kunnen hebben op het voor Mid delburg vastgestelde verzorgingsgebied vóór het in werking treden van het Kon. Besluit van 24 Apriil 1934 betreffende wijzig'ng van de Drinkwaterverzorging van Zeeland en daardoor de mogelijkheid van wijziging van dat verzorgingsgebied zou worden geschapen, wat zij onge- wenscht achtten. Schriftelijk en monde- ing' overleg heeft er toe geleid de redac- t'e van genoemd artikel als volgt te for muleeren: „Partijen zullen zich weder zijds onthouden van rechtstreeksche wa televering ten behoeve van derden in elkanders voorzieningsgebied, zooals is vastgesteld in art. 12 der Drinkwater- le'dingverordening voor Zeeland en in Bijzonderheden uitgewerkt op de aan deze overeenkomst gehechte en gewaar merkte kaarten of is of zal worden vast gesteld ingevolge de artikelen 1 tot en met 7 van genoemde verordening". Vrijdag ontvingen B. en W. bericht,, dat het gemeentebestuur van Vlissingen, de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid- Beveland" en de leden van den Raad van Commissarissen van de „W.M.Z.' met de gewijzigde redactie accoord gaan, waarbij tevens op eene spoedige beslis sing van den Raad werd aangedrongen. Het laatste houdt, naar B, en W. hebben vernomen, verband met de omstandig heid, dat de Zuid-Bevelandsche Water leiding Maatschappij in het bezit is van eene aanbieding voor de levering van de aenood'gde buizen, die nog zeer korten tijd gestand wordt gedaan, terwijl niet tot bestelling kan worden overgegaan, indien niet alle betrokken partijen tot 't aang'aan der overeenkomst hebben be sloten en uitstel zou beteekenen, dat de buizen, in verband met de stijging van de prijzen, wellicht belangrijk duurder zouden moeten worden betaald. Hoewel B. en W. het betreuren, dat eene zoo belangrijke aangelegenheid op korten termijn zal moet enworden be slist, zijn zij door een en ander toch ge noodzaakt hun voorstel om de ontwerp overeenkomst te bekrachtigen, in de eerstvolgende vergadering (dus Woens dag a.s.) aan de orde te stellen en nog aan de agenda voor die vergadering toe te voegen. Aan het ontwerp-contract ontleenen wij verder nog het volgende: Elk der vier partijen verbindt zich het aan haar door een andere partij te leve ren water in ontvangst te nemen volgens nader naar billijkheid en goede koop manschap te sluiten bijzondere overeen komsten waarvoor zooveel mogelijk de bepalingen der algemeene overeenkomst zullen gelden. De W.M.Z. zal nimmer een grootere hoeveelheid behoeven te leveren, dan door haar van de andere partijen wordt betrokken, met inachtneming van verlie zen door transport en distributie. De W.Z.B. zal aan de W.M.Z. over schotwater leveren, waaronder word* verstaan water, waarbij laatstgenoemde de voorkeur heeft boven andere gega digden. Indien zij meer waterlevering wenscht, dan zal de W.Z.B. de uitbrei dingen maken zooals zij meent noodig te hebben. Middelburg en Vlissingen zullen nimmer een grootere hoeveelheid be hoeven te leveren, dan met inachtne ming van de waterbehoefte in bet eigen voorzieningsgebied mogelijk is. Het water zal als regel over den me ter geleverd worden, waarvoor controle maatregelen worden voorgeschreven, evenals voor gevallen van overmacht De overeenkomst zal worden aange gaan tot 31 December 1975. Geen hoog water, dank zij de electrische gemalen. Men schrijft ons: Een groot deel van onze provincie heeft last van den hoogen waterstand door de talrijke regens der laatste we ken. ROTTERDAM DEN HAAG op 23, 24, 25 en 26 Februari a.s. in be Wi D< ja nil «Lr re del wil aal be K la d€ bt k< (Ingez. Med.J Dat is echter niet het geval op Wal cheren. Dank zij het uitnemend werk der bei de electrische gemalen wordt het over tollige water in den polder Walcheren zoo spoedig mogelijk weggevoerd. Ook het uitdiepen der watergangen door het polderbestuur werkt hiertoe mee. Ve le weiden, die vroeger geregeld in den winter onder water stonden, liggen nu droog. Zelfs wordt dezer dagen een per ceel weiland aan den Schroeweg, dat op andere jaren blank stond, gescheurd en dus gemaakt voor bouwland. Reeds van ouds wist men: Verlaging van den waterstand Brengt meerder koren in het land. En toch is niet elke landbouwer, meest uit financieel oogpunt, dadelijk genegen tot delven. Hoe dikwijls moet niet de stok achter de deur staan. Dat was vroeger wel een weinig ajnders. Men zei toen: „Het delven betaald zich zelve". Dit gezegde sloeg niet zoo zeer op den beteren toestand, waarin het land, kwam, doordat het water gemakkelijk wegvloeide, maar meer op iets anders. De uitgegraven grond werd op de sloot kanten geworpen en nadat de vorst haar werking had gedaan, doorgaans het volgende jaar over het land gespreid. Deze grond verbeterde de vruchtbaar heid. Door het gebruik van kunstmest heeft men aan dien grond geen behoef te meer en, zoo men er niet toe genood zaakt werd, zou het delven dikwijls achterwege blijven. Wat heeft ook Walcheren in vroege re tijden veel van hooge waterstanden te lijden gehad. De oorzaak van de be kende en voor den vreemdeling be ruchte Zeeuwsche koortsen werd er voor een groot deel aan toegeschreven. Al de lage weiden in elke gemeente stonden blank. Vooral in het jaar 1928 stond het water bijzonder hoog. Vele binnenwegen wforen ondergeloopen. Sommige boerderijen konden alleen met een bootje bereikt worden. Als de wind niet meewerkte, duurde het langen tijd voor men van het water, dat uitsluitend door de situatiesluzen moest loozen, verlost was. Niemand ten plattenlande zal zeker dien toestand terug verlangen of het moet een liefhebber van schaatsenrij den zijn, die op het veldijs zijn eerste streken kon maken. AAGTEKERKE. Vrijdagavond gaven de vier jeugdvereenigingen der Ned. Herv. Gem. met begunstigers en genoo- digden haar jaarlijksche familie-avond, in de Diaconieschool. Een kort openings woord werd gesproken door ds. J. G. Panhuise, waarin deze mededeelde, dat, hoewel het ledental over het afgeloopen jaar stationair was gebleven, hij toch tot zijn groote tevredenheid kon betuigen voor wat betreft de nauwe samenwer king der vereenigingen op geestelijk ter rein. 'n Uitgebreid programma, bestaande uit voordrachten, zang en fluitnummers, werd hierna afgewerkt. In de pauze wer den ververschingen aangeboden, waarna het hoofdnummer van dezen avond werd vertoond, n.l. een klucht „Teun Truffels avontuurlijke reis". Deze klucht werd op schitterende wijze uitgevoerd en was een daverend succes. De afwerking van Het geheele pro gramma getuigde trouwens van veel ijver en toewijding. Het was reeds 1 uur geweest toen het hoofd der school, de heer J. Birza. den goed geslaagden avond sloot. DOMBURG. Vrijdag hield de vereeni ging „Domburgsch Handelsbelang" haar jaarvergadering bij Van Zetten. De jaar verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd, eveneens het verslag van de tijdens St. Nicolaas gehouden „VierdaagscheDe secretaris die bedankte, werd vervangen door den heer M. Reijnhoudt Jr. Besloten werd het 5-jarig bestaan der vereeniging eenigszins feestelijk te herdenken. Be sproken werd de distributie van goed- koope groenten en verstrekking van an deren steun in natura, Uit de voorlich tingen van den heer Brand, wethouder, en "lid der vereeniging, bleek, dat dis tributie door den handel niet goed mo gelijk was. De vergadering betreurde het, dat door deze regeeringsmaatrege- len wederom de handel gedupeerd werd. (Was der vergadering reeds de nieu we circulaire van den minister inzake de distributie van goedkoope groenten bekend? Red.) g sa d si d d h v Zl hl V I o v I n v vl n VI z gf c vl vl V d In

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6