LANDBOUW. STATEN-GENERAAL BIOSCOPEN. SPORT. MIDDELBURG. GOES. sssssBsaeasaaissaass» VERGADERING DAG, BESTUUR DER Z. L, M, Kort verslag van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, gehouden op Maandag 15 Februari 1937 in het Land- bouwhuis te Goes, onder voorzitterschap van mr. P, Dieleman, O.m, kwamen de volgende onderwer pen in bespreking: Melkprijs. De F, N. Z. en de 3 centrale landbouworganisaties hebben ter be antwoording van een desbetreffend schrijven aan den minister van land bouw en visscherij medegedeeld, dat zij met de door den minister gevolgde re deneering ten aanzien van de gevolgen der depreciatie op den melkprijs niet .accoord kunnen gaan. De gevolgde be rekeningswijze der verhoogde produc- t'ekosten achten zij onvolledig, daar hierbij alleen rekening wordt gehouden met den verhoogden prijs van 't kracht voer. De financieele bezwaren, welke er volgens den minister zouden bestaan om den toeslag op de melk te verhoo- gen, zouden kunnen worden overwon nen door een verhooging van de hef fing op margarine. Het Dagelijksch Bestuur heeft zich met dit standpunt geheel vereen'gd. Verkoop van wrak vee. De Neder- landsche Bond van Veehandelaren heeft de Z, L. M. verzocht te willen bevor deren, dat de boer of veehouder, aan gesloten bij de Z. L. M., bij verkoop van wrak vee hieraan een knipteeken geven, waaruit zou kunnen blijken dat het rund bestemd is voor de sl/icht, teniende den handel in vee aldus in be tere banen te leiden. Het Dagelijksch Bestuur meent hier aan n et te kunnen medewerken, daar een dergeljjke regeling practisch on uitvoerbaar moet worden geacht. Prijs consumptieaardappelen. Ingeko men is een schrijven van de afd. Zonne- m,aire der Z. L. M., waarin deze haar ontstemming uitspreekt over de teelt heffing van f 30 per ha voor den ver bouw van aardappelen, terwijl de prij zen van Zeeuwsche blauwe en Zeeuw sche bonte zich nog steeds beneden een loonend prijspeil bewegen. Voornoemde afdeeling heeft verzocht erop te willen aandringen dat de teel 0 heffing wordt afgeschaft. Het Dagelijksch Bestuur was van meening dat het geen aanbeveling ver dient op afschaffing der teeltheffing aan te dringen en besloot het Land- bouw-Comité te verzoeken pog ngen in het werk te stellen om de gelegenheid tot het denatureeren van aardappelen op een vroeger tijdstip open te stellen. Met het oog op den benarden toestand der kleinere bedrijven, waar de aardap pelcultuur een der meest belangrijke ge wassen is, besloot het Dagelijksch Be stuur vrijstelling van teeltheffing te ver zoeken voor een oppervlakte kleiner dan 50 a. Bij de regeling voor het jaa 1936 was een oppervlakte kleiner da; 20 a van betaling v,an teeltheffing vrijgesteld. Wijziging motorrijtuigenbelastingwet. Bij de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de motorrijtuigenbelasting wet en de wet tot nstelling van een Verkeersfonds met het oog op de reeds lang in uitzicht gestelde hulp voor ter tiaire wegen. Volgens het wetsontwerp zal het bedrag dat voor de tertiaire wegen zal worden bestemd, op geheel anderen grondslag worden verdeeld dan de gelden voor de secundaire wegen en wel n,aar evenredigheid van de op brengsten der motorrijtuigen en rijw el- belasting in iedere provincie. Dit zou naar de meeniing van het Dagelijksch Bestuur voor verschillende provincies, met name voor Zeeland noodlott g worden en uitermate onbil lijk zijn. De excentrisch gelegen "pro vinciën hebben immers veel minder op brengsten uit motorrijtuigen en rijwie lenbelastingwet, dan die waar de groo te steden liggen. De wegen 'n derge lijke centra worden ongetwijfeld meer bereden, maar het aant.al tertiaire we gen is er naar verhouding dan ook veel geringer en juist door de grootere be langrijkheid van het verkeer is daar een weg veel eerder tot primair of se- cunda r gestempeld dan in de andere gewesten. Wanneer de thans voorgestel de regeling in 1935 reeds v.an kracht zgu zijn geweest, dan zou voor de terti- aan Zeeland een bedrag van Siecnts ruim f 63000 komen, een bedrag öe^Sar)eCle Zeer weinig kan worden r ju Bestuur besloot het Landbouw-Comité te verzoeken een .adres te richten tot de Staten-Generaal, waarin zal worden verzocht er bij den mm ster op aan te dringen het wetsont werp te wijzigen of indien wijziging niet plaats heeft, het te vervangen. Steun aan Schapenhouderij. Eertijds heeft de Z. L. M. in samenwerking met de andere landbouworganisaties 'n" Zee land tot den minister van landbouw en visscherij het verzoek gericht de steunregeling, welke voor de schapen houders op Texel is getroffen, eveneens ^van toepassing te verklaren op de scha penhouders in Zeeland, die van deze bedrijfstak hun hoofdberoep maken er. eveneens in uiterst moeilijke omstan digheden verkeeren. Het Dagelijksch Bestuur heeft met groote teleurstelling kennis genomen van het afwijzend antwoord van den minister, dat volgens de meening vaii het Bestuur ni'et steekhoudend kan vvorden genoemd en waardoor de belan den van deze groep schapenhouders in ^eeland ten achter wordt gesteld bij 'de - chapenhouders op Texel, die in vol- xomen dezelfde omstandigheden verkee ren als d e in onze provincie. Z. L. M. Landbouwdagen. Medegedeeld werd dat de landbouwdagen .;van de Z. L. M. dezen zomer op Schouwen en .euiveland zullen worden gehouden op 6, 7 en 8 Juli e.k. De vergadering van het Hoofdbestuur zal worden gehouden op 6 Juli e.k., de algemeene vergadering op 7 Juli, terwijl op 8 Juli een fokdag zal worden gehou den. Zoowel de vergaderingen ,als de fokdag zullen te Zierikzee plaats vin den. Werkverruiming in Zeeland, Naar aanleiding van de besprekingen in dë j.l. gehouden Hoofdbestuursvergadering heeft de Z. L. M, het initiatief genomen om voor Zeeland te komen tot de op richting van een st'chting tot werkver ruiming in Zeeland. Medegedeeld werd dat op Dinsdag 23 Februari a.s. te Goes een vergade ring zal worden gehouden onder voor zitterschap van den Comm ssaris der Kon ngin, waarbij zijn uitgenoodigd de vertegenwoordigers van Ged. Staten der landbouworganisaties in Zeeland, grootere gemeente, Inspectie Werkver schaffing, om te komen tot een stichting welke bovenvermeld doel beoogt. Belooning landbouwbedrijf Het Dage lijksch Bestuur kon zich in geenen dee- le vereen'gen met een uitlating van het Centraal-Bureau uit het Nederl. Land bouw-Comité in de voorlaatste mede- deelingen van deze vereeniging, waarin o m.i wordt medegedeeld, d,at in het afgeloopen jaar de akkerbouw den loo- nende prijs 'heeft ontvangen voor de door hem verbouwde producten. De nadere verklaring van het Cen traal-Bureau in het volgend nummer der mededeelingen heeft het Dagelijksch Be stuur n et geheel kunnen bevredigen. De gestelde richtprijs moge in 1936 voor verschillende gewassen o.a. granen be reikt zijn en zelfs overschreden, voor .andere producten was de prijs in het geheel niet loonend. De uitkomsten der akkerbouwbedrijven, zooals deze o.a. door het Boekhoudbureau der Z. L. M. zijn gepubliceerd, toonen duidelijk aan dat er zeker geen aanleiding is om van loonend bedrijf te spreken, terwijl de uitkomsten over 1936 zeker niet befêr zullen zijn dan over oogst 1935, Het Dagelijksch Bestuur was van oordeel, dat het Centr,aal-Bureau zich van me- dedeelingen die niet alleen een ver keerden indruk vestigen en bovendien geheel bu ten zijn werkterrein liggen, dient te onthouden, Actie-Comité van Graanhandelaren. Een punt van bespreking heeft uitge maakt de actie van het Comité van Graanhandelaren, die geen gelegenheid voorbij laat gaan om als zijn meening naar voren te brengen dat de cris'c- maatregelen thans wel kunnen worden afgeschaft. Het Dagelijksch Bestuur is van oor deel d,at de georganiseerde landbouw tegen deze opvatting niet krachtig" ge noeg kan stelling nemen, zoolang de cijfers van de landbouwboekhouding nog onomstootelijk uitwijzen dat het bedrijf niet loonend kan worden beoefend bij de tegenwoordige prijzen. DE BEGROOTINGSDEBATTEN IN DE EERSTE KAMER. De heer De Marchant et d'An- sembourg vergoelijkt het optre den der Duitsche regeering te gen de kerk! Bij de voortzetting der algeir.eene be schouwingen kwam gistermiddag in de Eerste Kamer de heer De Marchant e t d'A nsembourg (n.s.b.) aan het woord. Spr. betoogde, dat de n.s.b. vol komen Oranje-gezind is. De kroon ech ter moet worden vrijgemaakt van de partij-politiek. Spr. constateerde, dat dit kabinet op alle punten van zijn beleid zou hebben gefaald. Dit is te erger, daar er toch zoovele „vakkundige menschen" zitting in hebben. Men heeft ons volk laten lijden onder de aanpassing, en ten laatste moest de gave gulden het toch ontgelden. Hand having daarvan was anders de grondslag van zijn bewind. Spr. betoog'de, dat de toestand onzer defensie, leger zoowel als vloot, totaal onvoldoende is. Spr. ELECTRO, De kleine Madonna. Er was eens. Er was eens een koop man, te Leghorn (Livorrio), tegen het ein de van de 18e eeuw; een koopman van Engelsche afstamming, die John Bonny- feather heette. En hij had een dochter, Maria genaamd. Maria trouwde met een Spaanschen markies, don Luis da Vincita, maar de film vertelt niet, hoe ze daar bij kwam. Als het filmisch verhaal be gint, zijn don Luis en Maria n, 1, al op de huwelijksreis. En Maria heeft er zelfs al een minnaar bij, met wien ze overspelig speelt, terwijl Luis aan podagra lijdt en zijn voeten in heet water uit een genees krachtige bron moet dompelen. Als hij van zijn pijnlijke kwaal is verlost gewor- worden en ontdekt, hoe snood men hem bedroog, ontsteekt hij in woede en door steekt hij (een tijdje later) den minnaar Maar het ongeluk met Maria is dan al geschied. In een Alpenhut, met maagde lijke sneeuw gedekt, brengt ze een kind ter wereld en sterft. Don Luis barst in een verschrikkelijken lach los, herstelt zich dan; reist verder, en legt het kind te vondeling in een muur van een kloos terschool voor meisjes, vlak bij Livorno. Dit alles laat de film in telegrafische stijl aan de verblufte oogen des toe schouwers voorbij g'aan. Het blijkt slechts het voorspel te zijn van een nog roman tischer verhaal, dat zich met het merk waardige leven van het te vondeling ge legde jongske bezig houdt. Tot zijn tien de jaar groeit hij op in het klooster: tot een lieven knaap, die sprekend op zijn zoo droevig aan haar eind gekomen moe der gelijkt. Vervolgens komt hij bij zijn grootvader terecht, die ontdekt, wie en wat de jongen is, doch die er goed aan meent te doen, zulks niet te openbaren. Hij doopt hem. (bij merkwaardige inge ving) met den naam Anthony Adverse (Toon Tegenspoed) en of 't nu aan den naam ligt of aan wat anders maar on zen Toon loopt vrijwel alles in de we reld tegen. Vooral op 't stuk van de lief de is hij bitter onfortuinlijk. Het lieve meisje (dochter van Bonnyfeather's facto tum.', die den kolossalen prijs eener lote rij wint en dan lichtelijk in de war raakt, hetgeen zijn prijs in zeer korten tijd tot nul doet reduceeren), 't lieve meisje An gela, dat hij hardnekkig bemint en dat hem den vol'en maat harer wederliefde schenkt (gelijk wijlen zijn moeder haar beminde) wordt telkens, als hij 'n gelukkig en edelaardig leven met haar op trouw wil zetten, door 't onbeheerscht-tyran- nieke noodlot van hem verwijderd. Het zeult hem naar Cuba en naar Afrika, waar hij aan gelddorst gaat lijden en in slaven handelen. En onderwijl leert An gela, opera-zangeres en moeder van zijn kind geworden, niemand minder dan den grooten Napoelon kennen. Het noodlot bezigt tenslotte dezen kleinen Corsicaan, om hem Angela voor altijd te ontnemen. Op n groot zeilschip vaart hij dan maar met zijn jongen, eveneens Anthony Ad- verse (Toon Tegenspoed) gedoopt, naar Amerika, droef te moede.. Onder leiding van Mervyn Leroy, den regisseur van „Olie voor China's lam pen", is deze geweldige brok romantiek in het aanzijn geroepen, Frederic March, Edmund Gwenn, Olivia de Havilland Claude Rains en Anita Louise spelen er de hoofdrollen in. CITY. In diplomatieken dienst De ambtenaren verbonden aan een ambassade in een vreemd land, hebben een verantwoordelijken taak. Mij verte genwoordigen hun vaderland en moeten dan ook de eer van hun land onder alle omstandigheden ophouden. Dat is niet altijd een eenvoudige zaak. Het bewijs daarvoor is in deze film te zien. Men moet niet verwachten een ingewikkeld geval van spionnage en contra-spionnage mee te maken met een verleidelijke schoone als de vrouw waar alles om draait. Neen, de hoofdschuldigen zijn 'n paar documenten, die voor veel gevaar lijker gehouden worden dan ze in wer kelijkheid zijn. En toch geven ze aan leiding tot een hevig bewogen periode in het gezantschapsgebouw. Kapitein Ritz heeft in z'n studietijd eens een stra tegisch plan ontworpen tegen het land waar hij nu als militair attaché vertoeft. Een voormalige kennis heeft het hem.' af handig gemaakt en pleegt er chantage mee, waardoor het afsluiten van een handelsverdrag tusschen de twee mo gendheden dreigt af te springen. Om de hooge afkoopsom te bemachtigen, ver- valscht de kapitein een chèque van zijn vriend Raak, de vader van het verdrag en bewonderaar van des gezants nicht. Niet zoo maar lichtvaardig zet hij een valschen naam, doch door de omstandig heden daartoe gedwongen. De verval- sching komt aan 't licht en dan wordt er een strijd gestreden om de schande van de ambassade uit te wisschen. Dat is een spannend gedeelte in de film. De eer moet gered worden en de schuldige dient zich zelf aan te melden. Allen melden zich, Zóó had de gezant het ook ver wacht. Doch Raak is daarmede niet te vreden. want nog rust de verdenking op hem. Hij dient zijn ontslag in en gaat. Kapitein Ritz verdwijnt vrijwillig voor eeuwig. Niemand weet de ware toedracht en als deze „kleinigheid" die de ratifi catie van het verdrag tegenhield „opge helderd" is, herneemt het gewone leven weer zijn gang'. Daarbij is er nog een klein liefdespel tusschen Raak en het nichtje van den gezant dat in de tragedie een beslissende rol speelt. Het is een uiterst boeiende film. Man's castle. „De Trekvogel" luidt de vrije vertaling en een juistere betiteling zal moeilijk te vinden zijn. Er zijn altijd van die natu ren die het niet uithouden op één plaats. Ze voelen de drang in zich rusteloos de zon achterna te loopen, De hoofdpersoon Bill bijvoorbeeld is er zoo eentje. Hij kan in 't werkloozenkamp aan den rand van de stad de trein, en niet hooren fluiten, zonder het heimwee te krijgen naar de onbekende verten. Ergens heeft hij een meisje opgepikt en nu wonen ze samen kwam op tégen het weren van n.s.b.'ers uit leger en vloot en ambtenaarsrangen. Wat den Vrijwilligen Landstorm betreft, is dat voor hen een geluk, wegens de schandalen die in het leger van generaa' Duymaer van Twist zijn voorgekomen. Veel van de verkeerde toestanden wijt- te spr. aan het optreden der loges. De persvrijheid wordt misbruikt om materialistische en immoreele opvattin gen ingang te doen vinden, dat alles kan slechts leiden tot het communisme. De godsdienst wordt door de demo-liberalen terzijde gesteld en onder den invloed van het marxisme geleid tot atheïsme!! We ten de regeering'en wel, wat er zich af speelt in verschillende landen, onder en door de communisten? Dat er overal kleine commando's met nog gedoofde brandfakkels klaar staan om op eerste bevel op te rukken? Tusschen commu nisme en s.d.a.p, is voorts geen verschil in einddoel aan te wijzen. De s.d.a.p, camoufleert zich onder drang van hel na'tionaal-sociaUsme, De soc,-democra ten wringen zich in de zotste bochten, zingen het Wilhelmus enz. De heer Colijn is demo-liberaal ge worden, en de anti-revolutionairen weten dat heel goed. Eenheid door democra tie is een bespotting in een land met vijftig patijen, alle democratisch. Niei het christendom heeft gefaald, de chris tenen, leeken en geestelijken, hebben dat de laatste eeuwen gedaan. Het chris tendom heeft Attila overwonnen. Tot een kruistocht zou men tegenwoordig niet meer in staat zijn, terwijl de vijand van het communisme midden onder ons is. Het christendom.' is gevangen in materia listische opvattingen. De machthebbers stapelen er, g'oed bedoelend, evenals in de middeleeuwen de eene domheid op de andere. Spr. keurt de houding der Duitsche regeering tegen de kerk niet goed, maar de kerk oogst, water gezaaid is, inzonderheid doorde Duitsche bisschoppe n. De christenen in Nederland doen goed. de hun door Mussert toegestoken hand te grijpen!! De heer Fles kens (r.k.) bepleitte vermindering van den zwaren druk op de groote gezinnen. Te dien aanzien zijn in een barak. Zij zorgt voor eten en drin ken en houdt de kleeren schoon en hij tracht op allerlei manieren wat te ver dienen. Bill is eerlijk en een daadgoeie jongen. Doch die fluitende treinen be derven zijn goed humeür. Hij voert een hevigen strijd om bij zijn ega-in-spe te blijven, verliest den strijd en wint hem weer. De oplossing: Bill en Trina reizen te zamen in een goederenwagen de toe komst tegemoet. Het is een eenvoudig' verhaal, dat in e'n simpelheid soms treffende gedeelten heeft. GRAND THEATER. Muiterij op de Bounty. 1787 voer het kleine Engelsche oor logschip „Bounty" van de Engelsche ha ven Portsmouth naar Tahiti in de Stille Zuidzee, om daar broodboomen voor an dere West-Indische Eilanden te halen. Gezagvoerder was kapitein Bligh, een groot zeevaarder, maar 'n bruut mensch, die de matrozen als wilde dieren behan delde. De eerste stuurman, Fletcher Christian, kan zich telkens ternauwer nood beheerschen tegenover den onmen- schelijken kapitein, doch vindt een war me vriendschap bij den adelborst Roger Byam, wiens familie reeds geslachten lang de Engelsche marine diende. Men bereikt het schoone Tahiti en beide jon gemannen verliezen daar hun hart. Op de terugreis breekt muiterij op de Boun ty uit. Christian neemt de leiding en zet kapitein Bligh, met eenige mannen die hem trouw bleven, in een barkas over boord. Hoewel 3600 zeemijlen van land verwijderd zijnde, en bijna geen voedsel en water hebbende, wist kapitein Bligh den bark naar Timor te brengen, zon der daarbij van zijn menschen te verlie zen. Christian voer met de County naar Tahiti terug en leefde daar, met zijn schoone Maimiti,twee jaar als in een Paradijs. Toen kwam kapitein Bligh te rug en moest Christian met de Bounty naar een ander Zuidzee-eiland vluchten. Zijn vriend Byam, die op Tahiti met eenige mannen achter gebleven was, werd door Bligh gevangen genomen en nadat hij de Bounty langen tijd tever geefs achtervolgd had in Engeland voor den krijgsraad gedaagd. Byan werd veroordeeld, doch begenadigd. Christian landde tenslotte op een onbekend eiland (later Pitcairn Island genoemd) waar hij en zijn menschen (8 matrozen, 6 Tahiti- anen en 12 vrouwen) in 1808, dus bijna twintig jaar later, door een Ameri- kaansch schip gevonden werden, Zoo luidt de historische geschiedenis en deze is door de film, tot de begena diging van Byan, getrouw nagevolgd. Het moet een geweldige arbeid geweest zijn, en geweldige kosten met zich gebracht hebben, om deze avontuurlijke geschie denis zoo te verfilmen, als dat door M. G. M. gebeurd is. En dat het zulk een suggestief werk geworden is, is ongetwij feld ook te danken aan het uitstekende spel van allen, en in 't bijzonder van Charles Laughton en Clark Gable. „Mui terij op de Bounty" is de grootste „film van de zee" die we nog zagen! ook Du tschiand, Engeland en Oosten rijk, evenals andere landen, niet achter gebleven. Spr, is voorstander van een vrijgezeiien-oe tas ting, en wil ,ook an derszins maatregelen voor het groote ge zin, o.m, wat betreft de successie-belas ting en den dienstplicht. De vergadering werd hierop verdaagd tot Dinsdag a.s; Interpellaties over misstanden in het bakkersbedrijf en saneenng baksteen industrie. De vergadering der Tweede Kamer was gister gewijd aan twee interpella ties die nauw verband hielden met de ordeningsgedachte, De heer W endelaar (lib.) interpelleerde over de slu ting in h'et bakkersbedrijf te Amsterdam en te Rot terdam, benevens over den wettelijken grondslag waarop die sluiting berust. Hij was van oordeel dat vele misstan den in het bakkers.bedrijf voorkomen konden worden door een krachtiger toepassing en handhaving van bestaande wetten als de arbeidswet en de waren wet. De interpellant beple tte broodprijs verlaging, eventueel door afschaffing van de graanheffing en achtte het een in ge vaar brengen van den rechtsstaat, dat de minister de sluiting v,an het bak kersbedrijf had gebaseerd op de land- bouwcrisiswet, die zijns inziens op het bakkersbedrijf niet kon worden toege past. De interpellatie van den heer S m e e n k (a.r.) die tegelijk behandeld werd, betrof de weigering der verzoe ken om verbindend verklaring van de overnemersovereenkomsten zoowel in de baksteenindustrie als in de bakkers bedrijven te Amsterdam en te Rotter dam. Er bestaat in de baksteenindustrie een overproductie en het bedrijf heeft dringend saneering noodig. De interpellanten werden beantwoord door den minister van handel, nijverheid en scheepvaart, den heer G e 1 i s s e n en den minister van landbouw en vis scherij den heer Deckers, Minister G e 1 i s s e n ontkende, dat in de voorgestelde regeling voor de baksteenindustrie een saneerend ele ment zat en de zekerheid, dat men al thans na een jaar met een saneer'ngs- regeling zou komen, kon men hem niet geven. Bovendien was de meerderheid der baksteenfabrikanten die voor de regeling hadden gestemd te klein. Het bezwaar tegen de minimumprijs- regeling in het bakkersbedrijf was, dat het hier om een uniformen prijs van het brood ging, wat economisch niet verantwoord is, omdat de productiekos ten voor de verschillende categoriën bakkerijen zeer veel uiteen loopen. Bovend en achtte de minister het eenigszins gevaarlijk een minimumprijs vast te stellen voor een zoo belangrijk voedingsmiddel als brood. Minister Deckers verdedigde zijn toe passing' van de lanbouwcrisis-wet, om dat hij van meening was, dat waar het hier een bedrijf betreft, dat in hoofdzaak tarwemeel en- bloem verwerkt en deze beide grondstoffen crisisproducten zijn, de landbouwcrisiswet ook op het bak kersbedrijf kon worden toegepast. De beide interpellanten waren het met dit laatste niet geheel eens, terwijl ook de afgevaardigden de heeren Van den Tempel (s.d.), Van der Putt (r.k.) Schilthuis (v.d.) en De Geer (c.h.), zelfs zoover zij geen bezwaar tegen den maatregel zelf wenschten te maken, de wijze waarop hij op de landbouwcrisis- wet werd gebaseerd niet bewonderden. De heer Wendelaar diende zelfs een motie in, waarin hij vervanging van de zen maatregel vroeg door een maatregel, waartoe de regeering wel bevoegd zou zijn, doch deze motie trok hij later weer in, toen de minister bleek in te zien, dat de meerderheid van de Kamer zijn standpunt niet deeldeDe heer Smeenk bleek ook in laatste instantie niet be vredigd door het antwoord van den mi nister. De beide interpellaties waren hier mee afgehandeld, doch toen was het dan ook ruim kwart over zeven. VOETBAL. Naar wij vernemen heeft de Zeeuw sche Voetbalbond de beschikking gekre gen over lOOO toegangsbewijzen voor den op 4 April te Antwerpen te spelen wedstrijd Belg SNederland. Hiervan zal ook een deel ter beschikking van particulieren worden gesteld. ATHLETIEK. Hedenavond wordt te Middelburg de jaarvergadering gehouden v.an het dis trict Zeeland van de K.N.A.U. Naar wij vernemen zal deze vergadering worden bijgewoond door den administrateur van de K.N.A.U, WIELRENNEN. Zesdaagsche te Rotterdam. G ster,avond is te Rotterdam de twee de zesdaagsche wielerwedstrijd begon nen. Op den eersten avofnd werden vele jachten ingezet en was er tamelij- ken strijd. De stand hedenmorgen 'bij de neutralisatie was: aan den kon: 1 BillietBuysse 28 p 2 Van der Ruit Charlier 25 p.; 3 ZimsKuester 7 p.; op 1 ronde: 4 Gebr. Vroomen 33 p.; 5 Gebr. v,an Kempen 21 p.; 6 Van SchijndelVan den Broek 16 p.; 7 SchönPellenaars 14 p.; op twee ronden: 8 Gebr. Hansen 2Z

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 7