JEMITOl r KRONIEK van den DAG. Het helsch complot BINNENLAND. fS TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE M1DDELBURCSCHE COURANT (W.O. DE GOESCUE CRT.) VAN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1937. No. 43. 's-GRA VENPOLDER. set rek Md. Bur. ik- gen I les nu het 1 te- om en. rer- poit len. zraagd, rsonen, 4799, ien op in- en Ie be- le ge ler lett. |es. [boden: [vragen ïbruik- I bonsy- lonaal". ]ler No. IBS6S naai irijzen onze Igaran- I afwer- [choen- l'burg. |AK, p. faarten Boek- cent. Holt- I'burg. sluit U of or- rijs bij lOrgel- truger- [raat 3. ïodern [toerde Jieuw- Iveran- }t, met cent. Arische Mid- poot- nte en 10—40, lieuw- ÏOND. erking tingen Ffrouw Kade trg. euren staan taxi's voor Markt julden Brie- van Boer, Van een gezant, die een boek schreef- Wij hebben gisteren op deze plaats een uiteenzetting gegeven van het inci dent dat de Duitsche en de Italiaansche gezant te Boekarest in het leven rie pen, door een begrafenis van twee jeug dige fascistische Roemenen bij te wo nen. Er is te Boekarest nog een incident met een gezant hangende: met den Tsjechischen, Jan Sjeba geheeten. Deze dezant schreef een boek over heden- daagsche en historische staatkun dige aangelegenheden van midden- Eufopa. Uittreksels 'daarvan versche nen onlangs in de Roemeensche pers en werden bij wijze van politiek pamflet in politieke kringen te Boekarest ver spreid. Zij brachten een geweldige op schudding teweeg. Want Sjeba zou vol gens deze uittreksels geschreven heb ben, dat Sovjet-Rusland en Tsjecho-Slo- vakije een gemeenschappelijke grens moesten hebben. Dan kon, mocht de nood aan den man komen, zonder di recte verwikkelingen met derden, prac- tische uitvoering worden gegeven aan het verdrag van militairen bijstand, dat Praag met Moskou sloot. M.a.w., werd Tsjecho-Slovakije door Duitschland aangevallen, dan zouden in dit geval Russische troepen eenvoudig de Tsje chische grens te overschrijden hebben, om Tsjecho-Slovakije te hulp te ko men. Van een dergelijke eenvoudige hulp verleening kan geen sprake zijn, zoo lang de beide landen als thans geen gemeenschappelijke grens bezitten. Polen en Roemenië scheiden Tsjecho- Slovakije en Rusland over een afstand van ettelijke honderden kilometers. Er is wel eens beweerd, dat Roemenië be reid gevonden zou worden, Russische troepen voor Tsjecho-Slovakije even tueel doortocht over Roemeensch grondgebied toe staan, Sinds Ti- tulescoe, een vriend van de Russen, niet meer de buitenlandsche politiek te Boe karest beheerscht, is de kans daarop echter wel heel gering geworden. Het kabinet-Tatarescoe, met Antanescoe als minister van buitenlandsche zaken, wil van politieke afspraken met de Sovjets niets weten. Heeft de gezant Sjeba nu inderdaad in zijn boek geschreven, dat Sovjet- Rusland en Tsjecho-Slovakije een ge meenschappelijke grens moesten heb ben? Niets is minder waar. Er wordt in het boek een hoofdstuk gewijd aan de, vredesonderhandelingen na den grooten oorlog. Daarbij is sprake geweest van andere grenzen tusschen Rusland, Po len, Roemenië en Tsjecho-Slovakije dan tenslotte tot stand kwamen. Sjaba merkt naar aanleiding hiervan nu op, dat ware het oorspronkelijke denkbeeld in praktijk gebracht een practische ten uitvoerlegging van het Tsjecjhisch Russische verdrag eventueel heel ge makkelijk zou zijn geweest. Ook dit is voor een gezant zeer zeker geen ver standige uitlating, maar het beteekent toch wel heel wat anders dan de uit treksels, waarmee men de Roemenen schrik tracht aan te jagen, laten geloo- ven. Deze uittreksels zijn bewust vervalscht. Door wie en met welk doel? Het is gebleken, dat de Duitschers hierin de hand hebben gehad. Zooals men weet, voert Duitschland reeds maandenlang een felle perscampagne tegen Tsjecho- Slovakije. Sinds Praag het verdrag van bijstand met Moskou sloot, kunnen de Tsjecho-Slovaken geen goed meer doen. Een trommelvuur van verdachtmakin gen en snoode betichtingen wordt gere geld door de Duitsche kranten onder houden. De valsche aanhalingen uit het boek van Sjeba behooren hier ook toe. Listig is deze zaak opgezet. Roemenië, dat met Tsjecho-Slovakije in de Kleine Entente zit, heeft van den beginne af, geen al te goed oog op het Russisch- Tsjechisch verdrag gehad. De Roeme nen wantrouwen de Sovjets; zij vreezen b.v., dat mocht de gelegenheid zich voordoen de Sovjet-Unie zal probee- door ANNIE S. SWAN 46), „Gelooft u Dat ben ik niet met u eens. Ik heb geld, dat is waar, maar soms heb ik wel gedacht, dat de rijkste menschen het minst gelukkig zijn." „Het helpt toch heel wat nare din gen van dit leven dragelijk te maken zei hij eenvoudig. „Ikzelf zou best iets meer kunnen gebruiken." Alice lachte. „Uw toon is in tegenspraak met uw woorden. Ik geloof niet, dat u iets om geld geeft, njr. Traquair. Om u de eer lijke waarheid te zeggen, ben ik daar wel zeker van." „Met geld kan men heel wat koo- pen," antwoordde hij met een tikje bit terheid in zijn stem. ..Misschien wel, maar sommige din gen kan men er zeker niet mee koo- penantwoordde zij. Hij zou graag gevraagd hebben, wat die dingen waren, maar de deur ging ren Bessarabië terug te winnen. Op dit wantrouwen nu speculeeren de Duit schers. De verdraaide uittreksels uit Sjeba's boek, wekken den indruk, dat Tsjecho-Slovakije er vermoedelijk niet te goed voor zou zijn, om Roemeensch grondgebied aan Rusland te verkwan selen. Er zullen te Boekarest genoeg po litici zijn, die de falsificatie doorzien. Maar er zijn er denkelijk meer, die ook al wordt hun zonneklaar bewezen, dat Sjeba heel iets anders geschreven heeft nu Praag gaan wantrouwen. En dat is precies wat de Duitschers wil len. Tsjëcho-Sl'ovakije en Roemenië, moeten van elkaar verwijderd worden. Het mes snijdt overigens van twee kan ten: Ook Polen trekt zich de zaak aan, zeer tot schade van de Poölsch-Tsjechi- sche betrekkingen, welke toch al niet bepaald van vriendschappelijk kaliber zijn. Allerhande oud zeer staat al jaren een goede verstandhouding tusscihen Warschau en Praag in den weg. Daar is nu nog weer het een en ander bij geko men. Zeer waarschijnlijk zal de heer Sjeba, die reeds met „verlof" uit Boekarest is vertrokken, door een anderen gezant vervangen moeten worden. De publica tie van zijn boek, was hoe zeer men er een boosaardig gebruik van he^ft ge maakt een onvoorzichtigheid. Een gezant kan zich dergelijke onvoorzich tigheden niet permitteeren. Financieel economisch weekoverzicht. AMERIKAANSCHE AANDEELEN EENIGSZINS IN REACTIE. Philips en Shell Union zeer vast. Onder den invloed van den druk, waaraan de New Yorksche beurs deze week heeft bloot gestaan, is er ook te Amsterdam voor Amerikaansche fond sen eenige reactie ingetreden met inbe grip van staalwaarden, die tevoren een zeer sterke koersstijging hadden ge boekt, met name voor Steels, Bethle hem Steel en Republic Steel. Ondanks de flauwere stemming bleef er echter voor koper en kunstzijdewaarden toch een vastere stemming bestaan, zulks in verband met den uiterst gunstigen gang van zaken in de betreffende bedrijven. De kopermarkt blijft zeer vast en de berichten uit Amerika wijzen er op, dat de electriciteitsindustrie voor een g'roo- te uitbreiding staat, een factor, die bij de positie der kopermaatschappijen ze ker niet buiten beschouwing mag blij ven. Zoowel de Anaconda als de Kenne- cott Copper hebben kwartaaldividen den gedeclareerd. Het vorige kwartaal gaf de Kennecott een zeer hooge uit- keering van 85 cents en het dividend over het eerste kwartaal is thans lager nl. 50 cents. Voor de Anaconda is de uitkeering onveranderd vergeleken bij het vorige kwartaal. Wat kunstzijdeshares betreft blijven de vooruitzichten zeer gunstig, daar de ze fabrieken op volle capaciteit werken en er een groote achterstand bestaat bij het uitvoeren van bestellingen. Ten aan zien van de dividenduitkeeringen is men optimistisch gestemd. Zeer vast waren American Enka. Op de locale markt heeft er eenige beweging bestaan in toonaangevende in- dustrieele fondsen en in het bijzonder in aandeelen Philips, die van verschil lende kanten werden gekocht in ver band met de verbeterde marktpositie van dit fonds. Naar het schijnt is de gang van zaken nog altijd bevredigend. Het is niet onmogelijk, dat men in ver band met het vertrek van de handels missie naar Zuid Amerika ook eenige uitbreiding van de zaken van Philips in die landen verwacht. Zooals men weet heeft de maatschappij ook een vesti ging in Buenos Aires. Vast gestemd wa ren verder aandeelen Aku, waarvoor het Duitsche aanbod schijnt te hebben opgehouden. Ook van deze maatschap pij verwacht men een grooteren export naar Zuid Amerika. Het product van de open en zoodoende kwam er een einde aan hun kort gesprek. Maar' dit eene werd gevolgd door vele andere. Hun vriendschap, wanneer die naam ten minste gebruikt mag worden om* hun verhouding aan te duiden, die waar schijnlijk een eenigszins ander karak ter had, groeide met den dag. Toen Jack Traquair na een week weer naar zijn eenzame woonplaats tusschen de Lanarkheuvels terugging, was hij een gelukkiger en tegelijkertijd een onge lukkiger man dan voorheen, HOOFDSTUK XXI. Het recht zegeviert. Edinburg heeft noo;t bij andere plaat sen in „causes celebres" ten achterge staan. V,an tijd tot tijd worden haar rechterlijke en sociale krimgen in de grootste beroering gebracht door de dramatische en historische drama's die in haar oude gerechtshof afgew kkeld en uitgevochten worden. Misschien leven er op het oogenblik nog wel menschen, die zich het proces van Ruthven en an deren tegen Harm,an herinneren, dat niet alleen in de stad, maar» in het ge- heele rijk en zelfs daarbuiten zulk een Aku heeft een goede reputatie. Zooals men weet levert deze alleen kwaliteits garens. Vooral in tijden van betere con junctuur is dit een voordeel. De beweging in aandeelen en war rants Koninklijke is tot staan gekomen. Een reactie van beteekenis is er ech ter niet ingetreden. Men houdt rekening met de mogelijkheid van een verdere koersstijging van dit fonds in de toe komst. Men verwacht een gunstig jaar verslag al zal het dividend over 1936 waarschijnlijk niet in verhouding staan tot den tegenwoordigen koers. Het oog is echter gericht op de financieele re sultaten voor het loopende jaar. Er blijft nog altijd goede vraag be staan naar aandeelen Shell Union Oil, die thans tot 25 zijn opgeloopen, waarbij geruchten de ronde deden van een verdubbeling van het dividend. Een bevestiging daarvan is tot nu toe uit gebleven. Ook de andere Amerikaan sche olieshares waren vast. De benzine prijzen in Nederland zijn verhoogd. In de afdeeling voor cultuurwaarden heeft een tamelijk ongeanimeerde stem ming bestaan al bleef de reactie voor rubberaandeelen tamelijk beperkt. De rubberprijs is iets teruggeloopen en men meent dit verschijnsel in verband te moeten brengen met minder optimisti sche uitlatingen op dit punt van minister Colijn bij de behandeling der Indische begrooting in de Tweede Kamer. Het is echter waarschijnlijk, dat de bedoeling van den minister is geweest om reeds thans de Kamer gunstig te stemmen voor de aangekondigde verlaging van het fiscale uitvoerrecht. Het einde van de staking in de Amerikaansche auto mobielindustrie moet een uitbreiding van het verbruik brengen. De statisti sche positie van het artikel wordt nog altijd gunstig beoordeeld. Tabaksaandeelen waren aanvankelijk vast, later echter in reactie. In de af deeling voor suikeraandeelen was zeer weinig te doen en men leeft in afwach ting van afdoeningen uit levering uit den nieuwen oogst, waarvan de suiker eerst in Juni aan de markt zal komen. Het is echter waarschijnlijk, dat het nog wel eenigen tijd zal duren, alvorens het tot afdoeningen komt. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop in de afgeloopen week: Nederland 1936 4 101%—101%— 101% Indië 1934 4 100%—100%—100% Philips 325343344335 Kon. Petr. 437 439%—437 439=-436 Shell Union 23%—23%—24%—24% A dam Rubb. 313%—304—305%— 303 H.V.A. 504—499—500%—495—501 Javasche Cult. 234—220—232—229 Deli Bat. Mij. 305—294—298—295— 297 Deli Mij. 353—338%—345—344 Senembah Mij. 361354357 351%—353% VAN ONZE ADVERTEERDERS. Ned. Ford. Naar wij vernemen heerscht thans in de N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabrigk te Amsterdam groote activi- teitl d1, ,e des te meer opvalt, omdat enkele weken geleden, in verband met voorbereidende werkzaamheden in de fabriek voor de vervaardiging der 19"" modellen, met een verminderd aantal arbeiders werd gewerkt. Men deelt ons voorts mede, d,at, aan gezien thans de Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek haar productie aan zienlijk heeft moeten opvoeren, tenein de aan de groote vraag naar de 19^7 Ford modellen te kunnen voldoen, ook het aantal te werk gestelde arbeiders wederom op volledigje sterkte is ge bracht. ABONNEMENTEN en ADVERTEN- TIEN voor dit blad worden aangenomen door den Agent C ALMEKINDERS opwinding veroorzaakte, gedeeltelijk omdat een van de betrokkenen een jon ge en mooie vrouw was, maar voorna melijk, omdat het tot een nog grooter en tragischer drama geleid heeft, dat de geheele wereld in ademlooze span ning gehouden heeft, doordat er een menschenleven op het spel stond. Het ligt niet in mijn bedoelign tot 'n de puntjes het geheele, wettelijke ver loop van het proces te beschrijven, waardoor de Ruthvens, bijgestaan door den knapsten advocaat uit dien tijd, en schijnbaar in het bezit van onuitputte lijke middelen om tot het bittere e'nde vol te houden, trachtten het fortuin te rug te winnen, d,at hun, naar hun zeggen, ontroofd was. Het was een interessant en opwin dend proces geweest, dat veel s.tof tot conversatie gegeven had, maar nu toch ten einde gekomen was. Dien dag zou nog slechts het résumée van den advo caat en de uitspraak van de jury gege ven worden. Het zou ongetwijfeld een moeilijke dag voor ALce Harman worden geen wonder dan ook, dat zij er bleek en uit geteerd uitzag. Weinig kon zij vermoe den, dat dit niet de iaatste keer was, - DE FAILLISSEMENTEN IN 1936. Een daling van 5 pet. Uit de voorloopige cijfers v,an hel Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat het aantal uitgesproken fail lissementen in 1936 vrij belangrijk gedaald, nl. van 4628 in 1935 tot 4405 in 1936 (vermindering 223 of bijna 5 pet.). Er zij op gewezen, dat in deze cijfers begrepen zijn de gevallen v.ar faillietverklaring, die later vernietigd werden door verzet, hooger beroep oi cassatie. Volgens de cijfers der verschillende maanden van 1936 was het aantal in maanden (Januari, Juni, Juli, Septem ber en December) hooger dan in d<~ overeenkomstige maanden van 1935. De verschillen waren echter niet grool behalve voor de maand December; in 1936 werden in genoemde maand 39° faillissementen uitgesproken tegen 333 in 1935. Zeer belangrijk waren de da lingen der cijfers in de maanden Apri' (1935 402, 1936 327) en October (1935 457, 1936 327). De aantallen van 1935 en 1936 ver schillen voor sommige rubrieken vrij belangrijk. Opvallend is de daling van het cijfer der rubriek warenhandel (1935 1522, 1936 1280). Verder verminderde '1 aantal faillissementen belangrijk ten aanzien van bouwbedrijven 1935 463, 1936 420) en landbouwbedrijven (resp. 269 en 216). Een stijging gaven o.a, de volgende rubrieken: bewerking van me talen, stoomwerktuigen enz. (1935 149, 1936 185), :ndustrie van papier, papier waren enz. (resp. 0 en 5), bereiding van voedings- en genotmiddelen (resp. 248 en 273), verkeerswezen (resp. 366 en 398) en verzekeringswezen (resp. 15 en 23). REIZEN NAAR SPANJE. De regeeringspersdienst meldt, dat in verband met den toestand in Spanje van Zaterdag 20 Februari 1937 af hier te lande specale paspoortvoorschriften voor reizen van Nederlanders naar Spanje zullen gelden. Iedere Nederlander, die na den bo- vengenoemden datum zich naar Spanje wenscht te begeven zal, ongeacht de geldigheid van het paspoort een speciale aanteekenine dienen te laten plaatsen luidende: „Goedgekeurd voor reizen' naar Spanje." Deze speciale aanteeken ng voor rei zen naar Spanje zal door de bevoegde ambtenaren, belast met de uitgifte of verlenging van paspoorten, alleen dan in het paspoort worden geplaatst, in dien de aanvrager hun aannemelijk kan maken, dat hij zich niet naar Spanje begeeft om aldaar bij een der slrijdor» de partijen dienst te gaan nemen. Er wordt nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat men bij het ontbreken van deze spec ale aanteekening in ziin paspoort ernstig gevaar loopt bij reizen naar Spanje na den 20sten Februari 19""1 of zijn bestemming in het geheel niet te bereiken of andere moeilijkheden of on aangenaamheden te ondervinden. DE RADIO-VERBINDING MET VLIEGTUIGEN. Voortdurend contact met de Indië-vliegtuigen. Met ingang van 1 April a.s. zal le korte goMp nstallatfe geVeed zijn van de rijksberichtendienst voor de lucht vaart op Schiphol, die tot nog toe slechts op de lange golf met vliegtui gen kon werken. Tevens zal met ingang van dien da tum ook door P. T. T. via Scheveninn'en haven op de korte golf met vliegtu öen gewerkt kunnen worden, waardoor een zeer belangrijke verbetering tot stand komt in de radioverbinding van vlieg tuigen in de lucht met grondstations. *fMovftdt leawtiom» watenrfhappefl|N de beste levertraan voor U en Uw kind Verkrijgbaar bij apothekers en d drogisten a f 0.7 5 per flacon. (Ingez. Med.) dat zij met het gerechtshof in aanraking kwam. Vergezeld van de Marshall Kings be reikte zij het gerechtshof, dat voller was dan op de afgeloopen dagen. De rech terlijke macht was natuurlij? ruim schoots vertegenwoord'gd en met ge spannen verwachting werd het résumée van den advocaat tegemoet gezien, Vanaï het beg'n van zijn rede, wist iedereen, wat het resultaat zou zijn. zoodat niemand verbaasd was, toen de uitspraak van de jury eenstemmig ten gunste van de beklaagde luidde. Ze keek niet eens erg verrukt, toen de me nigte uiteen ging en zij zich spoedig om ringd zag door een groepje vrienden, die haar geluk kwamen wenschen. Door de Kings was zij in aanraking gekomen met een aantal menschen uit Edinburg, die allen tot de beste kringen behoorden en zij had hen allen voor zich ingenomen. Terwijl ze, klaarblijkelijk zeer onder den indruk, alle vragen zoo goed en zoo kwaad ,als het ging beantwoordde, voegde een onbekende heer z:ch bij het kleine gezelschap en kwam met uitge strekte hand op haar toe. Zijn gezicht kwam haar bekend voor en ineens her kende ziji in hem haar reisgenoot van Dit s vooral van groote beteekenis voor de Nederlandsche vliegtuigen, der K. L. M. op de lange Indië-route. De nieuwe DC 3-machines worden name lijk uitgerust zoowel met een lange- als met een kortegolf zend- en ontvang- installatie. Tengevolge van deze korte golf-zender en -ontvanger zal de rijks berichtendienst en dus ook de grond- organ'satie der K'. L. M. voortaan tot Cairo met de Indië-vliegtuigen in ver binding kunnen blijven. Ook voorbij Cairo echter blijven de vliegtuigen in draadloos contact met Nederland. De taak van den rijksber'ch- tendienst wordt dan verder overgeno men door Scheveningen-H,aven. De korte golf-instalatie aan boord der vliegtuigen wint nog aan beteekenis nu vele luchtvaart-gronddiensten in Br. Indië gele delijk ook op de korte golf beginnen te werken, omdat deze golf lengte beter gevrijwaard i,s tegen „de storingen. Niet alleen met Nederland echter, doch ook met Indië zullen de K. L. M.- vliegtuigen langs vrijwel de geheele route voorbij Cairo in draadlooze ver- bind'ng staan, dank zij de medewerking van de Indische P, T, T, Evenals Sche- veningen-Haven zal ook Bandoeng op vastgestelde tijden op de korte golf met de Indië-vliegtuigen werken. Daarbij ligt het in de bedoeling, dat de vliegtuigen op de u'treis voorhij Cairo voorname lijk met Scheveningen-Haven zullen blij ven werken, de vliegtuigen op de thin- reis tot Cairo voornamelijk met Ban doeng, Dus steeds met het station, dat men in den rug heeft. De proefnemingen in de afgeloopen maanden zijn zoodanig geslaagd, dat men aanneemt, dat de nieuwe korte golfveroindmgen ten volle aan de ver wachtingen zullen voldoen. Eenige ma len zijn Indië-vliegtuigen op de thuis reis met een proefinstallatie aan boord voortdurend fn contact gebleven met Bandoeng, tot boven Harderwijk, waar men zich gereed maakte om op Schip hol te landen, Nederlandsch volksdansfeest op de wereldtentoonstelling te Parijs. De Fransche folklore-vereeniging „La Renaissance Franpaise", die onder be schermheerschap staat van den presi dent van de republiek, Lebrun, heeft het Nederlandsch centraal bureau voor volksdansen (N.C.B.V.) te Oosterbeek, uitgenoodigd om met een 5-tal "Neder landsche volksdansgroepen op de we reldtentoonstelling te Parijs vier uit voeringen te geven. Behalve de Nederlandsche voordan sers v,an „De Meihof" zullen waarschijn lijk ook de Gorsselsche boerendansers, een Friesche en een Zeeuw sche groep aan deze demonstraties deelne men, die voorloopig zijn vastgesteld op Zaterdag 12 en Zondag 13 Jun' a.s. De N, S, B. en defensie, In de memorie v,an antwoord aan de Eerste Kamer, op het voorloopig ver slag nopens het wetsontwerp tot vast stelling van de begrooting van het de partement van defensie, zegt de minis ter, dat n et de N, S. B., doch de ont wikkeling van den internationalen po- litieken toestand, gepaard g'aande met het opvoeren van de bewapening in de ons omringende landen, oorzaak is ge- w»-"t. dat Je regeering bijzondere maat regelen op 't o'ebied van 's lands defen sie moest treffen en verder strekkende maatregelen voorbereiden. Overigens zou de regeerin<f zich niet o'aa-ne willen verlaten op de 'n de N. S. B. heerschende tucht, ge^^or^aam- heid. leiderschap en trouw. Zij is van or>-r)eel dat gedurende de m'l taire op leiding deze eigenschappen bij de weer- Dx> o<>n -nd'ro". n-<-f>r hr'rhterën grondslag worden gekweekt, waarop de regeering beter kan bouwen. Dat de gevest der N. S. B in het le ger algemeen instemming zou hebben gevonden, ontkent do minister ten stel- l'gr.te Met betgeen daaromtrent door 'n aantal leden werd opgemerkt, acht de -egeering deze bewering in strijd met de werkelijkheid en daarenboven zoo kennelijk onjuist, dat zij voor het instel len van onderzoek ter zake geen aan leiding kan vinden. Carlisle naar Blenkenfoot, den bejaar den heer, die op reis zoo goed voor zichzelf gezorgd h,ad Hij zag er nu an ders en veel waardiger u t en Alice merkte op, dat er een eerbiedige stilte onder de aanwezigen inviel, toen Hij naderbij kwam. „Ik bied u mijn gelukwenschen aan, miss Harman", zei hij met een diepe eenigszins barsche stem. „Waarschijn lijk heeft u mij vergeten. Ik was hier vandaag toevallig en heb u direct her kend." „Ik herinner mij u heel goed, mijn heer, en ik dank u heel hartelijk", ant woordde Alice glimlachend. „Mag ik weten met wien ik het genoegen heb?" „O, dat doet er heelemaal niet toe", antwoordde hiji, knikte haar vriendelijk toe en verdween. „De President van de rechtbank", fluisterde mrs. King met een uitdruk king van voldoening op haar gelaat. ,.Je kunt jezelf gelukwenschen, dat hij be lang in je stelt. Om hem tot vriend te hebben is iets heel bijzonders." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5