F BUITENLAND. KUNST EN WETENSCHAP. ZUSD BEYELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.O. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. BEURS VAN AMSTERDAM. SPANJE. PALESTINA. 00STZEE-LANDEN. EKENIS VAN DEN AANSCHEN ER00RL0G. dp rechterhelft zeer slecht is, begaat men een overtreding der verkeersrege ling en neemt de consequenties daar voor op zich. Een waarschuwing te de zer plaatse, vooral aan niet-Veerenaars, die 't pad ook meestal berijden, is n'et overbodig. Maar met dit al zou het een zeer waardeerende geste van de zijde der vroede vaderen zijn, indien men een paadje te rechter zijde der straat liet aanleggen. Het is een klein werkje en zou gemakkelijk en goedkoop in werk verschaffing kunnen worden gedaan. VROUWENPOLDER. Donderdagavond hield de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Hosanna", 'n de Ned. Herv. kerk al hier in tegenwoordigheid van talrijke genoodigden o.l. v,an ds. H. M, J. van Duijne, haar zesde jaarfeest. De uitge brachte verslagen getuigden van een gezond en bloeiend vereenigingsleven. Hierna werd het programma afgewerkt, waarbij ernst en lu'.m elkander afwis selden, vooral „T,ante Jet" en „De roeping der vrouw" vielen zeer bij de aanwezigen in den smaak. ZOUTELANDE. Alhier is Woensdag avond een ,afdeeling opgericht van den Nationalen Bond „Landbouw en Maat schappij" met aanvankelijk 13 leden. Tot bestuursleden werden gekozen J. Geelhoed, voorzitter; Jakob Koppejan, vice-voorz.; P. Kleinepier, secr.penning- meester, E. Janse en J. Sturm, leden. 's GRAVENPOLDER. Vrijdagmorgen had op de hofstede van den heer A. W. een ernstig ongeluk plaats. Toen de knecht J. W. wat lang in den stal bleef, ging men kijken en vond hem in den paardestal liggen tusschen de paarden. Hij had van de dieren zoodanige trap pen opgeioopen, dat dr. Kole geroepen werd, die ernstige inwendige verwon dingen constateerde. KAPELLE. Donderdag werd in de O.L school de eindles gegeven van den cur sus in bemest ngsleer. Het hoofd der school, de heer M. Nieuwenhuize, verwelkomde ir. B. Bos nia, het bestuur der Ver. v. Oud-leerlin gen en den heer Jan de Jager Jozszn. Een practisch onderwerp over de be mesting van een boomgaard werd behan- held. Ir. Bosma was zeer tevreden over de goede antwoorden die hij heeft verno men. Een cursus als deze, onder de vlotte, gemoedelijke en toch zakelijke leiding van den heer N.euwenhuize, zal geenszins nalaten nut af te werpen. Allen 19 cursisten werd een getuig schrift uitgereikt. Namens de Ver. van oud-leerlingen sprak de heer Johs. Oele zijn blijdschap uit over de medewerking van ir. Bosma en feliciteerde de cursisten met het be haalde getuigschrift. De heer Jan de Jager Jozs.zn., felici teerde eveneens de cursisten en voeg'de hierbij nog aan toe de kennis zooveel moge ijk in toepassing te brengen en in dien moeilijkheden zich voordoen, den heer Nieuwenhuize te vragen naar zijn advies De heer Joh. van Leeuwen dankte den heer Nieuwenhuize voor het gegeven onderwijs en bood namens de cursisten als blijk van waardeering een boekwerk aan. De heer Nieuwenhuize dankte voor het prachtige geschenk, doch de groot ste voldoening heeft hij reeds ontvangen gedurende den cursus door de wijze waarop de cursisten de lessen hebben gevolgd. Hij wenschte hun geluk met het behaalde getuigschrift. KLOETINGE. Bij den landbouwer v. N. alhier hebben twee paarden, nadat ze in een schuurtje waren binnengedrongen, zich aan Parijsch groen te goed gedaan met het noodlottig gevolg dat ze beide zijn gestorven. De eigenaar was niet ver zekerd. OUDELANDE. Vrijdagmiddag verga derde de Raad onder voorzitterschap van burgemeester Nieuwenhuize. Afwe zig wethouder I. de Bakker en A. Boon man. De v o o r z. deelde mede, dat door B. en W. namens de gemeente een tele gram is gezonden aan H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. De schoolgeldverordening en de be- smettelijkeziektegeldenverordening wer den overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten gewijzigd. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim werd gekozen Joh van 't Veer Az. Op een verzoek van den controleur der steunverleening om een kleine sa- larisverhooging werd gunstig beschikt. Met algemeene stemmen werd besloten het salaris met 25 te verhoogen. In verband met het feit dat de ge meenteveldwachter van 1 Januari 1937 af tevens is aangesteld voor de gemeen te Baarland werd de gemeentebegroo- ting 1937 gewijzigd, alsmede de veror dening regelende de benoeming en de bezoldiging der veldwachters. Goedge vonden werd dat de wegenlegger zal worden opgemaakt door den waterbouw kundigen ambtenaar De Rijk, Bij de rondvraag vroeg de heer W i s- kerke maatregelen te nemen voor het verleggen van eenige grintputten in den Tolhoek hetgeen door den v o o r z. werd toegezegd. De heer De Jager drong er op aan, dat de wijzerplaten van den toren worden opgeschilderd, hetgeen den v o o r z. deed opmerken, dat dit reeds is toegezegd, maar dat de weersomstan digheden nog van dien aard zijn, dat hiertoe thans nog niet kan worden over gegaan. De heer Goetheer vroeg waarom of er thans geen voorstel van B. en W. is omtrent kastoeslag, waarover in de laatste vergadering werd gesproken. De v o o r z. zeide, dat er geen aanleiding is om nu hierover nog te beraadslagen, aangezien de kastrekkers bijna allen zijn uitgetrokken. WOLPHAARTSDIJK. Als een bij- •-onderhe d kan worden gemeld, dat in de J,andbouwschuur van den heer A. Koert, zich verscheidene witte ratten bevinden. WOLPHAARTSDIJK, Donderdagavond h eld de vereeniging „Het Groene Kruis" o.l. van den burgemeester, vice-voor- zitter der vereeniging haar jaarlijksche alg. vergadering. Tegenwoordig 95 le den. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 588 leden telt en 5 donateurs; h'ervan dragen 44^ leden bij aan de wijkverpleging, zoodat er nog altijd 145 leden niet bijdragen dus ook geen recht hebben op hulp van de wijkverpleegster bij ziekte oi ongeval. De commissie voor ziekenvoeding verleende in 16 gezinnen hulp door 't verstrekken van eieren :n totaal 168 en 446 liter volle melk. De wijkver pleegster, zuster De Bel legde 3783 be zoeken af waarvan 3537 met verple ging terwijl 246 uitsluitend bezoeken be troffen voor de tbc-bestrijding, maat schappelijk werk en zuigelingenbescher ming; 266 maal werd een der verple- ginösart kelen uitgeleend. Onder toe zicht „t.b.c.-bestrijding" stonden in het afgeloopen jaar 13 gezinnen met 16 patiënten, 1 patiënt werd verpleegd in een sanatorium. Het consultatiebureau voor zu'gelingen hield 57 zittingen en verstrekte 307 consulten, ingeschreven waren 30 zuigelingen terwijl 50 kinde ren het bureau bezochten. De Emma- bloem-collecte bracht dit jaar f 51,60 op. De rekening van het Groene Kruis sloot in ontvangst en uitgaaf op f 911, waaronder een batig slot van f 164. De reken ng wijkverpleging wees aan een ontvangst en uitgaaf van 2101, met een saldo van 35. De t.b.c.-bestrijding bleek ontvangen te hebben f 733 en uitgegeven f 731 sal do f 2. Het uitzendfonds had een ont vangst en uitgaaf van f 825 met een goed slot van f 588, hierin was verwerkt een goed slot van vorige dienstjaren van f 709. De begrootingen voor het d'enstiaar 1937 wérden vastgesteld en wel: Groe ne Kruis op f 853; wijkverpleging f 2065. t.b.c.-bestrijding f 714; uitzendfonds 635. Als bestuurslid in de vacature dr. Meijnen werd gekozen dr. A. Vos; her kozen werden bij acclamatie de heeren A. M. Boot en P. Luikenaar. Door den heer F. A. Holleman w»rd een lezijng ter propageen'ng van "Tiet verbruik van zuivelproducten gehou den. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdag verga derde de Raad voltallig onder voorzit terschap van den burgemeester. Daar het de eerste vergadering was, in 1937 hield de v o o r z. de gebruikelijke nieuwjaarsrede. Medegedeeld werd o.m. dat in 1936 door de politie 106 proces sen-verbaal zijn opgemaakt en wel 97 voor overtredingen en 9 wegens misdrij ven en dat de financieele toestand der gemeente gunstig mag worden ge noemd. Op een verzoek van de schoolbestu ren van de bijzondere scholen die aan den Papeweg en Prinses Juliana weg' om een voorschot werd gunstig be schikt: eerstgenoemde school krijgt 577, laatstgenoemde 315. Een nade re verordening voor besmettelijke-ziek- tegelden werd vastgesteld. Eveneens werd vastgesteld een nieuwe school geldregeling en wel op grondslag van de personeele belasting. Met algemeene stemmen werd besloten om op een aan bod van J. J. Klompe in te gaan om een perceel weiland groot pl.m. 5 ha in werkverschaffing te doen omspitten en egaliseeren, waarvoor door den minister toestemming was verleend. Het rijk za 80 van het arbeidsloon bijdragen, Een en ander .is begroot op 2700 uit te voeren onder toezicht van de heide maatschappij, welker kosten door den heer Klompe zullen worden gedragen Eveneens werd in beginsel besloten goed te keuren in werkverschaffing uit te voeren de verlegg'ng van den water afvoer van den Nieuw Sabbinge-polder, Gok voor dit plan was de goedkeuring van den minister ter tafel en zal even eens de bijdrage op arbeidsloon door het rijk 80 zijn. Van den algemeenen bond van bouwvakarbeiders was een verzoek ingekomen de in deze gemeen te werkloozen bouwvakarbeiders ook in aanmerking te doen komen voor steun B. Daar er op grond van de nieuwe mi nistr'ieele beschikking geen bouwva'kar beiders' in deze gemeente zijn die mo menteel in aanmerking komen voor ge noemden steun daar hun gezinnen te klein zijn, zal in dien geest worden ge antwoord. Benoemd werden de leden voor de stembureaux voor de a.s. verkiezing Tweede Kamer. Besloten werd tot con versie der 4% en 4% leening tot een bedrag van 43600, De heer Goetheer vroeg, of B. en W. hun aandacht reeds hebben ge schonken aan de verbetering uraai Pro vinciale wegAchterweg en of het zelf de college reeds verdere pogingen heeft gedaan vrnr uitbreidmg der begr^if- plaats te Oostkerke. Voor de eerste zaak wordt gedacht op gunstiger weers omstandigheden, wat de tweede betreft zullen ts. en W. aan een nader one er- zoek onderwerpen, waarbij weth. S n o o d ij k opmerkte dat er z.i. nog ruimte genoeg is. Een goed resultaat BRESKENS. De commissie voor het vieren van het huwelijksfeest van Prin ses Juliana en Prins Bernhard, kan niet alleen op een goed verloop der feesten; maar tevens op een financ eel goed re sultaat terug zien. De rekening sloot met een batig sa do. TERNEUZEN. Met zekeren trots zal de Zeeuwsch-Vlaming U naar de booten van den Provncia,en stoombootdienst, die het verkeer met overig Zeeland on derhouden, wijzen. Doch deze gerecht vaardigde trots heeft een gevoeligen snak gekregen. De boot die om 18 uur 15 en 20 uur 5 van Hansweert naar Wan oorden moet vertrekken kon gister we gens den vrij sterken wind niet afvaren. De reiz'gers die van dezen veer dienst gebruik moesten maken, waren ten zeerste met het staken van den dienst gedupeerd. Sommigen zijn per auto naar Antwerpen vertrokken om vandaar per trein naar Holland te gaan. Naar verluidt zou het motorschip toning'n Wilhelm ina bij stormachtig weer niet voldoende kunnen manoevree- ren, waardoor gevaar bestaat dat het na den afvaart aan lag-er wal zou geraken. Zeeuwsch-Vlaanderen dat vroeger ah een lij mist geïsoleerd was en zoo goed als nimmer bij storm, gaat er dus wat de communicatie betreft, niet op vooruit. Moge hierin spoedig verbetering komen. Eerste noteering is vorige koers(efi); daarachter officieele noteering van lb- den; beieekent: geen noteerisg ontvangen. Denemarken Oblig. 1926-5 102%10 Amsterdam 1934-414 100100 Zeeuws. Hyp. B-4% 10099% Cities Service Cy. P, 1958 5 55%54% A Pref. Jurgens A 125125% A Ned. Gist- en Spiritusf. 480 A De Schelde N.B. 7374% C Am. Smelt Ref. 6772% A Born. Sum. H.M. 216211% A Houth. Alberts 110—109 C Union Pac. Rr. 101101% C Int. Nickel Cy. 49%46% Ned. 1000-4 100%—100% O. Indië 34 1000-4 100%—100% Engeland 1960-90 4 81%—81% A Koloniale Bnk. 76%78% C Ned. H. M. 1000 205 A v. Berkels Pat. 57%58 C A C C C C C C C A C C Phillips Petr. Comp, 41%-41 C Shell Union O.C. 25%—25%-%. C Tide Water Ass. Oil 16%16%-%. A Ned. Scheepv. U. 120%—121-19%. A H.V. Amsterdam 502%—502-03. A Jav,a Cult. Mij. 227-225-27. A N.I. Suiker U. 169%—166%-67%. A Deli Batavia 292,%—293%-92%. ÏEURSTHERMOMETER ZATERDAG Industrie Rubbei Cafvé-Delft 9593% Philips Gem, B. afg. 339%342-40% Uniever 171%—172-71. Am. Car en Foundry 49%50. Anaconda Cop. 4545%-%, Bethlehem St. 66%68%-%, Kennec Copper 47%48%-%. U. States St. C. 80%—85%-%. North Am. Cy, 23%24. Kon. Petr. Mpij. 440%—443%-46. Contin. Oil Cy. 33%—33%-%. Well Unilever Philips Amerika Olie VI M r k t Koninkl. Obl.Markt— Schepen T ahak Suiker gedeponeerd Kalmte aan de fronten. De verdedigingsraad van Madrid deelde gisteravond mede, dat na een strijd van vijf uur de aanval der opstan delingen in den sector Jarama kon wor den .afgeslagen. De regeeringstroepen konden hun stell'ngen in de omgeving van Manrosa behouden. Van de overige fronten valt weinig strijd te melden. Algemeen neemt men aan dat de op standelingen belangrijke troepenver sterkingen afwachten, alvorens weder om tot een heftigen aanval over te gaan. Vluchtelingen gedood. Radio Sevilla deelde gisteren mede, dat 'n het Zuiden des lands kleine zeer mobiele colonnes de zuivering voort zetten in de provincies Malaga en Gra nada. Bij Velez de Malaga hebben zij een 600-tal vluchtelingen verrast van wie 100 werden gedood en 80 gevan gen genomen. 26 dooden bij bombardement van Andujar. Van het front van Cordoba wordt gemeld dat het bombardement van An dujar 26 dooden heeft gekost, waarvan slechts drie mannen waren. 34 perso nen werden gewond, van wie verschei dene zeer ernst'g. De controle inzake de niet-in- menging. Volgens de „Daily Herald" heeft de Portugeesche gedelegeerde op de Com missie voor de niet-inmenging voorge steld, dat de controle bij de Portugee sche kust zal gesch'eden door Portu geezen, maar dat de Britsche ambas sade 50 of 60 agenten zullen worden toegevoegd, die zullen kunnen waarne men, wat er geschiedt en over alle fa ciliteiten zullen kunnen beschikken. Men schijnt het er overigens over eens te zijn, dat ook Portugeesche en Russischen schepen aan 't toezicht zul len deelnemen: het is alleen de vraag, waar zij geplaatst zullen worden. Vol gens het oude plan der vier mogendhe den zou het ïNoordoostelijk deel der kust van Biskaje gecontroleerd worden door de Britsche vloot, het Noordwes telijke deel der Irebische kust door Britsche schepen, de Middellandsche zeekust door de Duitsche en Italiaan- sche vloten. Op de bijeenkomst der technische ondercommissie werd voor gesteld, dat de Russische en Portugee sche schepen een plaats zouden krijgen tusschen de Fransche en Engelsche zo nes aan de Noordkust, De Russen had den echter veel voorkeur voor een plaats langs de kust der M~ ddelland- sche zee (om te kunnen smokkelen?) Botsing tusschen Arabieren en Joden. Gistermiddag zijn te Tiberas ongere geldheden voorgevallen. T'joen revisi onisten in uniform door de tsad mar cheerden begon een aantal Arabieren irjet steenen te gooien, de revisionisten gooiden terug en de partijen raakten handgemeen. De politie, die de orde wilde herstel len, stiet eerst op tegenstand, zoodat de militairen te hulp moesten worden geroepen. Er moest van mitrailleurs gebruik gemaakt worden. Twee Brit sche politieagenten, 30 Arabieren en 30 Joden werden gewond. De veiligheid op de wegen in het district Jaffa is nog steeds niet verzekerd. C Deli Mij 1000 342%—342-43% A Senemb; h 348%'349-55 C Baltimot 3 Ohio 20%21% C Souther: Pac. Cy. 37%37%-% A Southei Rlw. 25%—25% A Amst. F ïbb. C. 302%303-05 A De't't-Ba Rubb. 199%—200%-02% A Hessa lubber 217%216%-% A Serbadj^i S.R. 180—181 SSELKOERSEN. Heden gister Londen 8.94% 8,94% Berlijn 73.55 73,57% Parijs 8.51 8.51% Brussel 30.82 30,83 New-York 1.82% 1.82% Ontploffing in kruithuis. Gistermorgen is het kruithuis te Lie- paja (Letland) door een ontzettende ont ploffing volkomen vernield. Een der be wakers werd 180 meter weggeslingerd en vreeselijk verm'nkt gevonden. Een tweede bewaker is stervende. Vele hui zen in de nabijheid van het magazijn hebben ernstige schade opgeioopen." leen tot actie over met gewapend ge Concetr „Zuid-Bevelandsche a Capella Koor". Gisteravond is in de groote zaal van 't „Schuttershof" te Goes, door boven genoemde vereeniging, een uitvoering gegeven. Het programma, dat hoogstaan de en veeleischende nummers bevatte, is vertolkt in zoon verheven stijl, dat wij ons niet kunnen herinneren, dat hier ter plaatse ooit een concert door, een a capella koor is gegeven, dat op dit peil stond. Wij willen hiermede niet zeggen, dat het volmaakte bereikt is, dat verwacht ook niemand. Zoo dachten wij dat van de eerste liederengroep het „Wilt heden nu treden" wel iets inniger moest worden vertolkt, terwijl het weid. tweede couplet van ons „Wilhelmus om den ernst en gebeds-inhoud zeker zou hebben gewonnen bij een iets lang zamer tempo dan het eerste couplet. „Musica" en „Serenade" zijn tot groo te voldoening van de zijde van het pu- biek weergegeven en wat indrukwek kend klonken de drie Kerstliederen „O, Du mein Trost" „Ons is gheboren een Kindekijn" en „In dulci Jubilo". Vooral „Ons is gheboren" werd bijzonder vroom en liefelijk weergegeven. Dat er ook gevaren bestaan voor de uitvoeren den bleek uit een kleine vergissing bij den inzet van „Mattersegeniets dat overigens het zingen van dit lied geen schade aandeed, 't Volgende „Die zwölf Rauber", Oud Russisch lied, is door den heer Otto Lies 4 tot 9-stemmig bewerkt voor Mannenkoor, soli en gemengd koor. Dit prachtig bewerkte en uitnemend uitgevoerd nummer was o.i. het belang rijkste van het programma en het ge tuigde zeker van een fijne, muzikale smaak dat door sommigen hiervan een herhaling werd gevraagd. De vertolking was zoo voornaam dat wij die willen be titelen met „kunstig". De directeur wil de deze herhaling geven inplaats van het slotno. „De spijskaart", die zooals hij zeer terecht opmerkte, niet op het programma thuishoorde, maareen ander deel van het publiek begeerde ook nog „De spijskiaart" te hooren. Hieruit bleek, hoe verschillend de smaak van het publiek is en om ieder ter wille te zijn gaf hij beide no's. Om niet al te uitgebreid te worden, vermelden wij tenslotte „De Hirte' „Ich lag in tiefer Todesnacht" en „Wach auf" om de prachtig doorvoelde weergave. De heer Tamminga heeft veel succes geoogst met dit concert. Zeker, het is een koor met uitstekend stemmen-mate- riaal, maar hij weet zijn zangers(essen) pp te wekken tot verrassende effecten die kleur en leven brengen in hun zang. Het valt op dat zijn bedoeling goed wordt begrepen, zeker een gevolg van het uit het hoofd dirigeeren. De opkomst van het publiek was zeer goed (een verblijdend verschijnsel bij zulk een prachtige uitvoering) en de uit voerenden werden ruimschoots met dankbaar applaus gehuldigd. oorgeschiedenis van den orand. De bekende (roomsch-katho'ieke) his- panoloog dr. J. Brouwer, hield gister avond in het Concertgebouw te Vlissin- gen voor het Instituut voor Arbeidsont- w kkeling een rede over de beteekenis van den Spaanschen burgeroorlog.^ Spr. merkte allereerst op, dat hij zich met het Spaansche probleem van den burgeroorlog Alleen bezig houdt uit een oogpunt van sijudie over Spanje en haar cultuurgeschiedenis. De opmerkingen die spr. zou maken stonden geheel buiten een ge po itieke ideologie, Spr. begon met het vertellen van een kleine anecdote dat, als uitgangspunt, de ontzaglijke inzet van den strijd verklaar de. In deze anecdote kwam tot uiting dat de Spaansche boeren geen. mitiatiet toonen, geen verstand of wil Hebben om- den medemensch te helpen. Het is een geslacht dat eeuwen achtereen verwaar loosd is in geestelijken, burgerlijken en verstandelijken z;n. De bevolking is niet staat tot redelijk denken. Zij gaat. al- Het platteland is zonder communica tiemiddelen en daardoor afgesloten van de primitiefste beschaving, legen dezen achtergrond moet men den Spaanschen burgeroorlog begrijpen. Overziet men de geschiedenis van Spanje in de laatste eeuwen, dan ontwaart men een voL dat langzamerhand wegzinkt, na meen korte periode van welvaart en glorie e ie ben geleefd. De Spaansche cultuurge- sdredenis is eigenlijk opgerezen uit menschelijke ellende, uit geestesnood. Overal in Spanje zult ge niets anders vinden, aldus spr., dan een boerenbevol king die al eeuwen lang leeft in de uiterste eUende, De ®enschea wonen in leemen hutten, du;zenden hebben „een bed, zijn nooit behoorlijk gevoed. Negen tiende van de bevolking verkeert, in ze delijken, geestelijken en lichamelijken zin, in den grootsten nood. Twee of drie kie ne groepen hadden het land in handen: dit waren de groot grondbezitters. In Spanje is daardoor de burgerij niet, zooals in andere landen, tot ontwikkeling kunnen komen- Eerst de laatste 50 jaar bracht de invloed van de industrie en den handel daarin eenige verandering. Onder l ding van eenige liberale, democrat sche mannen nam de burgerij toe. En uitloop daarvan kwamen in sterk democratisch repubhkemsche te - denzen op. Het waren de centra die aanstuurden op een n euwen koers en op een ander bestuur. Omdat de groep van grootgrondbezitters niet wilde^me- dewerken kon in 1931 de P worden uitgeroepen. Deze hwam met uit het volk, zij was niet een bewuste daad van dit volk, maar de reoubhek was 'n schepping van burgerlijke de mocraten. Door een onjuist beheer stortte de militaire dictatuur die van 19231930 had geheerscht ineen, en m haar val sleepte zij de monarchie mee. De levensmogelijkheid van het volk was echter niet te vergrooten zonder de belangen te treffen van de kiene groep der feodale heeren, de groot grend-bezitters. Deze bleven niet on- W De 'menschen, die de republiek had den uitgeroepen waren burgerlijke de mocraten met een 18e en 19e eeuwsch optimisme. 'Zij begingen de groote on vergeeflijke fout, de Staatsorganen in handen te laten van de heeren, die prm»

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2