PENKA Kunstmest ZEELAND. Het helsch complot BINNENLAND. KRONIEK van den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN VRIJDAG 19 FEBRUARI 1937. No. 42. DOET WONDEREN!! PENKA HANDELSONDERNEMING v/h Dordrechtsche Kunstmesthandel, Aid. Penka VLISSINGEM. WALCHEREN. hebben genoten, werd hij bij de legatie te' Madrid aangesteld. Zijn benoeming lot gezantschapsraad volgde 'n Mei 1932. In hetzelfde jaar benoemde de regeering dr. Loudon tot tijdelijk zaak gelastigde te Lissabon en met ingang van 20 November 1934 verleende zij hem den persoonlijken titel van buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister. Dr. Loudon is offic er in de orde van Oranje-Nassau, ridder in den Neder- landschen Leeuw en drager van ver schillende buitenlandsche ordeteekenen. BORGSTELLINGSFONDS VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Donderdagmiddag werd te Middelburg een vergadering gehouden van het be stuur van het Borgstellingsfonds voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelburg. Het dagelijksch bestuur werd als volgt samengesteld: J. Onderdijk, Middelburg, voorzitter; mr. F. B. Evers, Middelburg, onder voorzitter.; A. L. van Melle, Goes, eerste penn'ngmeester; A. Rorije, Vlissingen, tweede penningmeester; A. Menheere, 's-Heerenhoek; mr. dr. A. J. J. Mes, Heinkenszand en H. C. J. Gunning, Ier- c.eke. Het Dag. Bestuur werd gemachtigd uit te zien naar een geschikt persoon om het secretariaat Vaar te nemen en voor zoover noodig dien persoon eene matige vergoed ng voor zijn werkzaam heden toe te kennen. Vervolgens gaf de heer J. F. Foekens ambtenaar van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, be last met de werkzaamheden der Borg- stellingsfondsen ,aan het Departement, een uiteenzetting van de werkzaamhe den van de fondsen. Wij zullen in de gelegenheid worder, gesteld daarop nader terug te komen. In de week van 7 tot en met 13 Fe bruari kwam in onze provincie één ge- va! van roodvonk voor, nl. te IJzen- dijke. ÜHBIlBÜRi. WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT. B. en W. leggen een aantal ontwor pen wijzig ngen van het Ambtenaren reglement 1931 met desbetreffende toe lichtingen over, terzake waarvan zij advies vroegen aan de Commissie va\ Overleg. De wijzigingen, welke die com missie aanbevèelt, nemen B. en W. ai- len over. De eerste wijz ging betreft de moge lijkheid van benoeming in vasten dienst van een capiiulant met een proeftijd van een jaar, welke proeftijd in uitzon deringsgevallen met ten hoogste één jaar kan worden verlengd, waarna, indien de benoeming n et wordt ge handhaafd, de Gemeentedienst moet worden beëindigd. Dit is noodig omdat een vaste benoe ming met een proeftijd door den Pen sioenraad wordt beschouwd als een be- noem'ng in vasten dienst. De tweede wijziging bepaalt dat ge huwde vrouwen alleen voor benoeming als ambtenaar in aanmerking kunnen komen als de betrokkene den 45-jarigen leeftijd heeft vervuld; als de ambtelijke werkzaamheden zullen worden verricht in de echtelijke woning of in een loc.ï- lite't, welke binnenshuis gemeenschap heeft met deze woning; of wanneer dit door den Raad, hetzij voor een speciaal geval, hetzij voor een bepaalde categorie van ambten wordt bepaald. Het derde punt betreft het gelijk stel len van ambtenaren, die lid zijn v.an den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm en die gevolg zouden geven aan een eventueele oproep der regeering om vrijwdlig onder de wapenen te komen, met dienstplichtigen, die opgeroepen worden. CONVERSIE VAN GELDLEENINGEN. B. en W. deelen mede dat het hun gelukt is voor een aantal loopende geldleeningen een lagere rente te be dingen. Deze lagere rente is verkregen gedeeltelijk, doordat op verzoek van B. en W. de geldschieters bereid w,aren hun rente te verlagen, gedeeltelijk door conversie. Daarbij zijn alle n euwe lee ningen op te nemen op onderhandsche schuldbekentenis, waardoor steeds kon worden geleend tegen parikoers en druk- en zegelkósten bespaard werden. Alle nader te noemen leeningen worden verlaagd tot 3% pet. rente of vervangen door leeningen van 3 A pet, rente. Ver laagd 4 pet. leen'ng 1911 restant f 100,000, AV2 pet. 1916 f 4000, 4 pet. 1920 f 33000, allen per 1 April; 4% pet. 1925 f 196,000 per 1 Juli; 4pet. 1926 f 120,000 per 1 Juni en 4 pet. 1934 f 46,000 per 1 April. ■Vervangen: 4 pet. 1907-1908 f 22,000 per 1 Jul'; 4*A pet. 1917 f 34,000 per 1 Juni; 4J4 pet, 1913 f 5000 per 15 Mei; 4Yi pet. 1914 f 3000 1 Mei; 4 pet. 1919 f 130,000 1 Juni; 4 pet. 1930 f 1,896,000. doch slechts tot een bedr,ag van f 1,495,000 per 15 Maart. Hiervoor zullen zijn aan te gaan lee ningen van f 56000 voor de beide eer ste aflossingen; f 138,000 voor de vol gende 3 en voor laatstgenoemd bedrag van f 1,495,000, leeningen van f 600,000, f 500,000, f 295,000 en f 100,000. B. en W. vleien zich met de hoop, dat zij voor de behandel'ng van dit voor stel nog zullen kunnen slagen met con versie v,an f 400,000. VERLICHTING VEERSCHEN WEG. B. en W. stellen voor overeenkomstig een verzoek, een electrische nachtlan taarn bij te plaatsen op den Veerschen weg en zulks op de grens van de percee- len 179 en 181, Later bij verdere bebou wing in de richting Veere zal nog een electrische avondbrander kunnen wor den aangebracht. De kosten van de nu beoogde voor ziening worden geraamd op f 125 en verder voor stroom en onderhoud f 42 per j.aar. DE FORD FILMS. Na Goes heeft gisterenavond ook M ddelburg een groote belangstelling betoond voor de verschillende Ford films waarbij de heer Franck een causerie hield over de fabricage der wereldbe kende auto's in het hoofdbedrijf van de Ford-onderneming en wel te Detroit, waar 5 duizend wagens per dag worden gem,aakt. Gasvoorziening Nadorstweg afgewezen- B. en W. stellen voor aan B. C. Slig- gers en 9 andere bewoners van den Na dorstweg op hun verzoek dien weg van eene gasleiding te voorzien mede te deelen, dat, waar zij, op één uitzonde ring na, niet bereid zijn de gebruikelijke toch reeds laag gestelde verbruiksgaran- tie te geven de gasvoorziening voor dien weg niet kan worden bevorderd, aange zien er geen enkele grond aanwezig is om voor het onderhavige geval af te wij ken van de bij verordening vastgestelde voorschriften. Kindertoelage Gemeentepersoneel. Daar gebleken is dat de minister van binnenlandsche zaken zich volkomen kan vereenigen met het toekennen van een kindertoeslag aan 't gemeentepersoneel, stellen B. en W. voor te bepalen, dat de ze zal aanvangen met het derde kind be neden den leeftijd van 18 jaar en 3 pet. van de wedde zal bedragen en ook van de geldswaarde voor het genot van vrije woning en/of vrij vuur, licht en/of wa ter, zulks met een minimum van f 60 en een maxiqj.um- van f 216 per jaar. Het minumum geldt niet voor betrekkingen die als bij-betrekkingen zijn te beschou wen. Voor werklieden wordt het mini mum op f 1,15 per week en per kind be paald, Polder- en waterschapsbond. In de gisterenmiddag gehouden buiten gewone vergadering van den Zeeuwschen Polder- en Waterschapsbond kon de voorzitter in zijn openingswoord verwel komen den Commissaris der Koning'n, de leden van Ged. Staten, de heeren v. d. Wart en Vogelaar, den griffier der Staten, den burgemeester van Middel burg, de hoofdingenieurs van Rijks- en Provincialen Waterstaat en vertegen woordigers van verschillende aangeslo ten polders. Hij deed dit in het bijzonder den spre- Proefz. 20 gr. Potje 50 gr. 125 gr. Tuin3K.G. 10 ctT 22V« ct. 40 ct.f 145 Van Alkemadelaan 486 Den Haag Giro 261186 (Ingez. Med.) ker, dr. ir, M. J. W. Roegholt uit Utrecht die daarna zijn zijn gisteren reeds ver melde rede hield. De voorzitter, mr. P. Dieleman, heeft den heer Roegholt aan het einde van den middag dank gebracht voor zijn be langwekkende rede en zijn mooie licht beelden. Autoriteiten en andere aanwe zigen hadden dit ook reeds door hun dankbaar applaus gedaan. Bij beschikking van den min ster van waterstaat is het lid van de com missie voor het onderzoek ter verbe tering in het verkeer tusschen de Zeeuwsche eilanden, Zuid-Holland en Noord-Brabant M. Laernoes te Vl's- singen op zijn verzoek van zijn lidmaat schap ontheven. ARNEMlUIDEN. Onder leiding van den heer A. Buijs Azn. vergaderde de mu- ziekvereeniging „Arne's-Genoegen" Woensdagavond in het repetitie-lokaal. Nadat de voorz. in zijn openingsrede het succes van het concours te Wemeldinge en het koninklijk huwelijksfeest, dat voor deze vereeniging niet stil voorbij gegaan was, gememoreerd had, werden de jaarverslagen gelezen. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo. Op voorstel van bestuur werd door de vergadering wederom benoemd to<t eere-voorzitter, burgemeester H. G. Horninge, terwijl 't bestuur met een 4-tal nieuwe leden, ge kozen uit de donateurs, werd uitgebreid. Uit een 5-tal candMaten werden gekozen de heeren J. J. Huijssen, gemeente-se cretaris, dr. P. de Haas, P. C. van Maelsaeke, hoofd openbare school en J. K. Crucq, aannemer. De aftredende be stuursleden muzikanten, C. Mulder en J. Bliek, werden herkozen. In beginsel werd besloten oir.' deel te nemen aan het ie Oost-Souburg te houden muziekcon cours. 2ÜEEUWSCH-VLAANDEREN W.O. BIERVLIET. Donderdagavond hield de afd. Biervliet van den Bond voer Staatspensioen haar jaarlijksche propa- ganda-avond. De voorzitter, de heer M« Maas, wees de talrijk aanwezige leden er op, dat de strijd voor Staatspensioen onverzwakt wordt voortgezet en juist dit jaar van verkiezingen groote betee- kenis heeft. Voor het bijzonder congres op 7 April te Den Haag hebben zich uit Biervliet en Driewegen reeds 28 deel nemers opgegeven. De verkiezingen voor de Tweede Kamer beloven succes, omdat ook in de christelijke partijen de roep om staatspensioen grooler wordt. Na de opening werd het blijspel „Tro- penadel" opgevoetd, geschreven door Henri van Wermeskerken. Vele keeren werd in de zaal uitbundig gelachen om de komische tooneelen, zoodat de op voering een waar succes is geworden. Het stuk werd dan ook prachtig en vlot gespeeld. OOSTBURG. O.K.V. (Oostburgsche kweekschool-Vereeniging) gaf Woens dagavond weder een uitvoering in de Beurs. Velen waren er heen getogen met het idee dat dit wel de laatste van eene heele reeks uitvoeringen zou zijn, In den loop der jaren gegeven, in verband met het besluit tot opheffing der Kweek school. Gelukkig stelde de voorzitter het publiek gerust met de mededeeling', dat in ieder geval getracht zou worden Plompverloren. Het politiek geschoolde deel van het Roemeensche volk is in zijn meerderheid verontwaardigd geworden door het op treden van de Duitsche en de Italiaan- sche gezant, ter gelegenheid van een begrafenis te Boekarest van twee jonge Roemeensche fascisten, die in Spanje sneuvelden. De jongelieden hadden dienst genomen bij een der legers van generaal Franco en bekochten hun mili tanten ijver voor de zaak van het fas cisme met den dood. Men neemt het nu in Boekarest's politieke kringen den Duitschen en den Italiaanschen gezant kwalijk, dat zij door hun tegenwoordig heid aan de begrafenis het karakter van een politieke, d.w.z. pro-fascistische, demonstratie gaven. Wij hebben geen bijzonderheden gelezen over de juiste toedracht van het geval. Vermoedelijk is de teraardebestelling niet vergezeld gegaan van aperte betoogingen tegen de Roemeensche regeering. De eenvoudige aanwezigheid der beide gezanten is dus op zichzelf reeds voldoende geweest, om de gemoederen der niet-fascistische Roemenen te prikkelen. Wij kunnen daarin komen. Gezanten behooren zich afzijdig te houden van deelneming aan binnenlandsche politieke aangelegenheden van het land, waar zij geaccrediteerd zijn. Het is wel heel on gebruikelijk, dat zij zoo openlijk als in dit geval hun voorliefde aan den dag leggen voor een aan de regeering van dat land vijandige beweging. De Roemeensche fascisten zijn georga niseerd in een (verboden) vereeniging, welke zich ,,De IJzeren Garde" noemt. Aan haar verleden kleeft bloed. Op 29 December 1933 vermoordde een harer aanhangers, een student Nicolaas Con- stantinescu geheeten, den toenmaligen Roemeenschen minister-president Duca, een man van (zelfs door den moordenaar) erkende bekwaamheden. Voor zoover tot dusver gebleken is, beschikt de IJze ren Garde over betrekkelijk weinig aan hangers. Haar optreden heeft zich van den beginne af gekenmerkt door een verbeten terrorisme. De gezanten der beide regeeringen, die generaal Franco aan de overwinning trachten te helpen, moeten geweten heb ben, hoezeer de „IJzeren Garde" bij het grootste deel van het Roemeensche volk in een zeer slechten reuk staat. Die we tenschap belette hen niet, zich met haar af te geven. De opschudding, die over 't geval is ontstaan, wordt daarmee wel heel verklaarbaar. In het parlement zijn den minister-president Tatarescu scher pe vragen gesteld. O.a.: of de regeering van oordeel is, dat de beide gezanten nog langer te Boekarest geduld kunnen worden. Tatarescu antwoordde, dat de regeering nog bezig was de noodige be scheiden over het geval te vergaren, maar dat ze alvast kon zeggen, dat het optreden der gezanten haar bewonde ring in geenen deele wegdroeg. Gister werd nog uit Boekarest gemeld, dat de ministerraad besloten had, de beschei den, vergezeld van een protest naar Ber lijn en Rome te sturen. Blijkbaar hoopt de Roemeensche regeering, dat Hitier en Mussolini na lezing van een en ander eigener beweging de gezanten zullen te rugroepen en door andere vervangen. Het incident is op zichzelf natuurlijk van weinig beteekenis. Als een ver schijnsel van een zekere geestesgesteld heid in Europa moet men er echter waarde aan toekennen. Wij gelooven niet, dat het fascisme en het nationaal- socialisme in de politieke sfeer zulke vinnige tegenstellingen in het leven zou den hebben geroepen, indien de begin selstrijd zuiver was gebleven. Bij dien strijd is echter een eigenaardige geestes houding gekomen, een geesteshouding, welke het plompverlorene, de laatdun kendheid tot systeem verhief en welke zich meest onbewust laat voeden door de haat. De beginselen zijn er vrij wel geheel door overwoekerd. Leuzen van ras, en van bloed en bodem, en een onbeteugeld nationaal chauvinisme voe ren den snoevenden boventoon in het onwelluidend concert der fascistische door ANNIE S. SWAN 45). „Gestraft moesten ze worden, dat verdienen ze! Je ondervindt vreemde dingen, maar je kunt er op rekenen, dat mijn man en ik altijd goede vrienden van je zullen blijven en ik hoop, dat je wilt gelooven, dat het net zoo geweest zou zijn, als je zonder een cent achtergeble ven was". „Natuurlijk wil ik dat", antwoordde Alice. En met een plotselinge beweging, boog zij zich A^porover en gaf haar nieu we vriendin een zoen. Die zoen en de heldere tranen, waarvan hij vergezeld ging, verbonden het impulsieve, harte lijke vrouwtje voor eeuwig aan Alice Harman. „En nu moet je meegaan om mijn baby te bewonderen. Ze is net tien maanden oud en een echte dot Jij zult vast dol zijn op babies, ik zie het aan je oogen". Wanneer daaraan nog eenige twijfel bestaan had, werd die wel spoedig ver- propaganda. Van klare begrippen en een kloeken c-nver troeüéideh gees' bespeurt men gemeenlijk niets. Wat de Duitsche en Italiaansche gezant te Boe karest presteerden kenmerkt vooral het plompverlorene der fascistische of natio- naal-socialistische geesteshouding. Zij demonstreerden, platweg gezegd: lak te hebben aan de politieke opvattingen der Roemeensche regeering en de meerder heid van het Roemeensche volk, en kwetsten daarmede den nationalen trots der Roemenen. Voor onderdanen van Duitschland en Italië, waar de nationale trots zich tot in de verdwazing van het chauvinisme pleegt uit leven, was dit niet alleen onbeschoft, maar tevens een verminking van een der „heiligste" goe deren hunner fascistische belijdenis. HET VERBLIJF VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE TE ZELL AM SEE. Het Prinselijk paar heeft gistermorgen op het kasteel Mittersill te Zeil am See vertoefd en daarna met de kabelbaan een tocht gemaakt naar de Schmitten- hoehe. Prins Bernhard daalde tweemaal op de ski's de Schmittenhoehe af, terwijl H.M. de Koningin en Prinses Juliana ro delden. Des avonds organiseerden de inwoners van Mittersill ter eere van de hooge gasten een schitterenden optocht, welke gevolgd werd door een groot bal op het kasteel Mittersill in de origineele Salz- burger kleederdracht. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" vlot gekomen. Blijkens een bij het departement van defensie ingekomen telegram, is Hr. Ms. „Hertog Hendrik", die naar men weet, in de Middellandsche Zee aan den grond was geloopen, in den nacht van 17 op 18 Februari vlot gekomen. Na het dag worden werd gestoomd met verschillende vaarten, teneinde schroeven en roer te probeeren. Het schip bleek volkomen trillingvrij te zijn, terwijl de roerbeweging normaal func tioneerde. De commandant rapporteerde dan ook, dat het schip weer gereed is zijn vaarplan te vervolgen. STAATKUNDIG GEREF. PARTIJ. De candidaten voor de Tweede Kamer. Het te Utrecht gehouden jaarlijksche congres van de Staatkundig Geref. partij heeft de volgende candidatenlijst voor de Tweede Kamer vastgesteld: 1. ds. G. H. Kersten, Rotterdam; 2. ds. P. Zandt, Delft; 3. ir. C. N. van Dis, Rotterdam; 4. ds. A. Prop, Ned. Herv. predikant te Monster; 5. J. van Bochove, Zeist; 6. B. Leemans, arts, Monster; 7. B. J. van Putten, Kampen; 8. D. Kodde, Zoute- lande; 9. A. J. Kersten; 10. D. van Leeu wen; 11. C. B. van Woerden; 12. J. W. van Houdt; 13. W. van de Vate. Inzake de onderhandelingen met de C.N.A. van prof. Visser, waarvan wij reeds hebben melding gemaakt, heeft de vergadering met algemeene stemmen de gevolgde gedragslijn van het hoofdbe stuur goedgekeurd. Ds. P. Zandt en ir, C, N. van Dis wer den bij acclamatie tot lid van het hoofd bestuur herkozen. DR. A. LOUDON WORDT GEZANT IN BERN. De regeeringspersdienst meldt: Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van dr. A. Loudon tot Hr. Ms. gezant te Bern. Dr. A. Loudon is op 5 Juni 1892 in Den Haag geboren. Hij studeerde aan de Leidsche Universiteit in de rechten en trad na de diplomatieke examens te hebben afgelegd, in Juni 1920 in di- plomatieken dienst. Als gezantschaps at taché was hij aan de legatie te Londen en later als gezantschaps-secretaris 2e klasse aan het gezantschap te Buenos Aires (Argent nië) verbonden. Ook van de legatie te Washington maakte dr. Loudon deel uit. Bij K.B. van 17 Juni 1926 werd hij benoemd tot gezantschaps-secretaris eerste klasse. Na een jaar verlof bui ten bezwaar van 's lands schatkist te dreven bij het zien van het mooie, blo zende kindje in de armen van het meis je. Haar g'ezicht kreeg bepaald een ver heerlijkte uitdrukking en ze scheen niet veel zin te hebben de baby weer neer te zetten. „Ik voorzie, dat jullie dikke maatjes zullen worden en Toddies neemt niet iedereen zoo gauw in haar vertrouwen. En nu moet je met me naar mijn broer gaan. De arme jongen kan nog niet veel meer doen, dan met behulp van krukken voorthobbelen en toch praat hij er al eiken dag over, dat hij naar Blenkenfoot terug moet. Hij zeg't, dat de lammetjes hem noodig hebben. Het is daar een groote veestapel en Jack is zeer aan zijr. kudde's gehecht en verzorgt ze op ware aartsvaderlijke wijze. Ik hoop, dat wij er samen eens naar toe gaan". Onder het spreken bracht zij Alice naar de salon, waar de groote eerlijke jongen, een beetje verlegen door zijn krukken, naar voren kwam om haar te begroeten. De omstandigheden waren uitermate geschikt om al Alice Harman's laterite vrouwelijke gevjoelens wakke'r te roeppen en haar begroeting was onge twijfeld zeer hartelijk. Mrs. King zag verrukt toe en liet hen na een tijdje zonder gewetenswroeging' alleen Toen echter scheen de conversatie niet meer zoo goed te vlotten en werden beiden onmiddellijk door een vreemde stilzwij gendheid overvallen. „U hebt een moeilijken tijd achter den rug", zei Jack, die zich volkomen van de moeilijkheid van de situatie bewust was, maar trachtte haar op zijn onhan- digg, eerlijke manier uit den weg te rui men. „Mijn zuster heeft mij er natuurlijk van verteld. U ziet er uit, alsof ueens lang rust zou moeten nemen". Alice zweeg een oogenblik en keek de warme, gezellige kamer met een ge voel van afgunst rond. „De laatste vijf jaar', zei ze een beet je onvast, „schijn ik niets anders dan moeilijke tijden gehad te hebben. Ik veronderstel, dat dat nu eenmaal het lot van sommige menschen is". „Was m'ss Dempster uw eenige bloed verwante?" „Ik heb nog een paar verre bloedver wanten in Ierland, die ik nog nooit ge zien heb en ook wel nooit zal ontmoe ten", antwoordde zij. „Ik hoop, dat het met u weer beter gaat, mr. Traquair. Het was geweldig moedig van u om dat te doen, maar juist iets, wat ik van u verwacht zou hebben". Deze openhartige uitspraak scheen Jack Traquair heel, erg van streek te brengen. Hij bloosde tot onder zijn haar wortels. „O, Lucy heeft weer eens van^een mug een olifant gemaakt. Ik kon er toch niet bij blijven staan en rustig toezien, hoe die kinderen overreden werden. Vanochtend heb ik een brief van onze twee deugnieten gekregen, Ze hebben een beetje heimwee, zooals gewoonlijk wanneer ze weer net' op school terué zijn. Ze hebben niet vergeten aan u de groeten te doen". Maar hoewel Jack haar de boodschap over bracht, deed hij het niet in de aar dige bewoordingen, waarin hij haar ont vangen had. „Wat lief van ze om aan mij te den ken! Het moet, dunkt me, voor mrs. King niet prettig zijn, dat ze altijd van haar weg zijn. Ik dacht juist, dat in Edinburg zulke uitstekende scholen wa ren". „O, maar het gaat om de gezondheid van het kleinste jongetje", antwoordde UBA U3pUIAU3)SOQ 3Q" '{InjA Edinburg zijn niet goed voor hem en de ander moet meegaan om hem gezel schap te houden. Maar zij zijn daar heel gelukkig en kunnen het er over het al gemeen best uit houden." „Dat zal wel antwoordde Alice en weer zwegen zij. „Ik hoop, dat u in Edinburg zult blij ven, miss Harman vroeg Jack, een beetje zenuwachtig, maar niet in staat van het onderwerp betreffende haar plannen af te blijven. Haar gezicht scheen hem als een magneet aan te trekken. Hij was ver baasd over de heftigheid van zijn ge voelend, idie hun korte kennismaking niet rechtvaardigde. „Ik weet het nog niet zeker. Ik heb eigenlijk geen tehuis", antwoordde zij vlug. ,,U kunt u niet voorstellen, 'hoe een verlaten gevoel dat iemand geeft. „Ik geloof het wel'", zei hij vriende lijk. „Maar nu bent u tenminste in de gelegenheid er een te scheppen." (Wordt vervolgd)

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5