UW SLAAP 1 Firma H0FMAM LANDBOUW. RECHTSZAKEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. ABÏËRTENTIEli J. C. B. SIMONS Mijnhardt's Zenuwtabletten Verduistering van pandbrieven en obligaties. l. v. FlierenburgJ. A. v. d. Volk 1 0; J. van IrenJ. Luwena 1O; J. C. PeemanH. Kwant 10; W. Moes A. PoeLakker 10; Pi' Schunselaar J. v. 't Hoofd 10; A. de Zeeuw Sr. G. Dingemanse 10; F. TorbijnJ, C. Klein 10; I. DaniëlseJ, J. de Kok 0—1; A. J. MarijsJ. H. de Groene 0 1; W. van LoenhoutK. Holster 01; De partij A. DaniëlseG. J. v. Oor schot yy. doodendagboek van het verkeer, korfbal. M. PETERSE FIJN BOTER ALLERHANDE. FIRMA VAN DER MIJLE. Ter overname aangeboden: ZAAK IN FRUIT, is weer rustig en Uw zenuwen worden ge- kaimeerd en gesterkt door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. (ingez. Med.J SEROOSABKAB. De aid. Seroosker- ke van den B.V.G, heeft haar vijfentwin tigjarig jubileum gevierd. De heer W. de Buck te Meiiskerke voorzitter der al- deeling heet bijzonder welkom mr. P. Dieleman voorz. der Z.L.M. en den hr. Van Dijk van Schoondijke, verder B. en W. Spr. wijst er vervolgens op hoe de Vereen, nu een kwart eeuw op haar eigen terrein heeu mogen werden dij- dragenden tot de ontwikkeling van den landbouwer, individueel en gemeen schappelijk. De heer Van Dijk houdt nu een lezing met lichtbeelden over: „Ons dagelijks brood door de eeuwen heen". De hr. Van Dijk begint met de groote beteekenis van het broodvraagstuk door alle tijden heen. Onze spree^wuor- den en zegswijzen leggen hiervan een overduidelijk getuigenis af. Aan de hand van een ware keurcol- lectie lantaarnplaatjes wordt dan in ernst en luim getoond ae verbazende geva rieerdheid van het broodvraagstuk. Zoowel op het sociaal en economisch als op godsdienstig, cultureel, technisch en esthetisch gebied teekent de spre ker het vraagstuk op boeiende wijze. Zelfs Jan Politiek krijgt mede zijn aan deel. Graanteelt, graanmalen en broodbak ken, zoowel in de grijze oudheid als in onzen modernen tijd. Naast ongezuurde en gezuurde brooden hooren we over de geschiedenis van „Krakeling" en „Dui vekaters" en wat al deegproducten meer, We zien voet-, hand- en kniekneeders in functie en anderzijds ook weer de moderne broodindustrie. Egyptenaren en Romeinen, Kaffers en onze moderne cultuurmensch worden in verband met het broodvraagstuk be schouwd. De voorzitter bracht den spr. dank voor zijn boeiende, voortreffelijk voor gedragen lezing, en daarna jjeeft de heer W. de Buck een overzicht van de 25-jarige periode die nu achter ons ligt. Langen tijd is het geleden zegt spr., dat hier op Serooskerke de eerste land- bouwcursus werd gegeven. De hr. Van Hekken, onze huidige eerevoorzitter, gaf het onderwijs. Twaalf leerlingen be haalden na tweejarige studie hun diplo ma. Onder leiding van den jhr. Van Hekke» is het scheepje van wal gegaan. Het bleek al ras dat het levensvatbaar heid had, het werd grooter. Vergaderin gen werden gehouden waarop onder werpen en vraagpunten in behandeling kwamen. Reeds spoedig ging men als vereeni- ging een stuk land exploiteeren. Ver schillende proefvelden werden aange legd. Haar groei ging door zelfs zóó dat ze na enkele jaren meer dan veertig le den telde. Eb en vloed hebben ook in onze organisatie elkander afgewisseld Desniettegenstaande heeft ze toch koers gehouden. Op dezen hoogtijdag kunnen we melden dat ze 30 leden telt. Een stuk land is gehuurd waarop proefvel den worden aangelegd. Merkwaardig dat er van de oprichters er nog vijf in onze afdeeling zijn n.l. de heeren W. de Buck, M. Maljaars, Andr. de Buck, S Meijers, en Ab. Maljaars. Met mr. Dieleman begint daarop de rij van felicitatiën met het 5de lustrum. Hij gaat in gedachten met ons 5060 jaar terug, wijst dan op enkele merk waardige tafereeltjes in het boerenleven als zaad dorschen, meekrapdelven. Wij zende dan op de geweldige verandering in het boerenbedrijf vooral door mecha niseering. Er lag in di§n ouden tijd veel goeds. Het is toch, aldus spr. een niet denk beeldig gevaar, dat allen slechts op gel delijk voordeel wordt gelet. Alles is confectie, confectie-menschen zegt spr. Er kan zooveel schoons dat God in den mensch gelegd heeft verloren gaan. Bij al U staan naar persoonlijke en ontwikkeling in Uw bedrijf moet ge be- n de mensch een hooge gees telijke roeping heeft, dat moogt ge bo ven alles niet vergeten, roept spr. uit. Opgevoerd werd daarna een: samen spraak m drie bedrijven door 1 dame en 9 heeren, get. „De Pleegzoon". Burgemeester Dregmans spreekt toen een gelukwensch namens het Dagelijsch Bestuur der Gemeente. Namens het Bondsbestuur sprak de hr. Le Clercq woorden van geluk en waardeering voor het geen ook deze af deeling voor den Bond beteekent. Met afwisseling van enkele voor drachten werden nog onderscheidene felicitaties gesproken. RECHTBANK TE MIDDELBURG. (Zitting van heden Vrijdag) Tegen J. C. le BI. te Breskens 6 maanden geëischt. Als eerste had zich heden voor de Middelburgsche rechtbank te verant woorden: J. C. le BI., 41 jaar, zonder beroep, te Breskens, terzake dat hij in de jaren 19311936 een aantal geldswaardige pa pieren zou hebben verduisterd, tot een totale waarde van 12.000. De stukken behoorden toe aan de families Contant, Brevet en Van Houte. Verd. pleegde de feiten als bewindvoerder over de nala tenschap van Mattheus Brevet. De ver duisterde stukken waren: 1 pandbrief Friesch-Groningsche Hypotheekbank ad 500; 1 pandbrief Zuider Hypotheek bank ad 500; 1 obligatie gemeente Am sterdam ad 1000; 1 pandbrief Vader- landsche Hypotheekbank ad 500; 1 obligatie Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij ad 1000; 4 obligaties Ne derland elk ad 1000; 1 obligatie Ne derland ad 500; 1 obligatie Ned.-Indië ad 500; 4 obligaties Nederland elk ad 100 en 3 obligaties Nederland ad 1000. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. J. Eras mus, advocaat te Oostburg. Verd. door den president ondervraagd, bekende de hem ten laste gelegde fei ten. Hij zeide dat de in zijn bezit zijnde effecten afkomstig zijnde uit een nala tenschap, en waarvoor hij als bewind voerder het vruchtgebruik had oorspron kelijk had afgegeven aan de Amster- damsche Bank ter bewaring omdat ze daar veilig waren. De saldobiljetten heeft hij steeds geteekend en daaruit valt ook te bewijzen dat de stukken in han den van die Bank waren. Hij zeide vervolgens bij de Bank debet te staan en ten slotte aan de Bank op dracht te hebben gegeven de effecten, die hem niet in eigendom toebehoorden, te verkoopen tot dekking van zijn debet saldo. De officier van justitie achtte de ten lastelegging verduistering vaststaande en bewezen en vorderde 'n gevangenis straf van 6 maanden. ven?" waarop F. zou hebben geant- antwoord, neen het is nu te laat, dat doe ik de volgende week Maandag wel. j^e ouioier van ousutie eiscnte i4 da gen gevangenisstraf tegen ieder van de verdachten, terwijl de verdediger mr. j W. K. H. Dieleman te Middelburg vrij spraak subsidiair oplegging van een geldboete pleite. Controleur bedreigd. S. M., 56 jaar, landbouwer, te Hoek, werd tenlaste gelegd dat hij op 2 Janu ari 1,1. te Hoek opzettelijk, toen dte con troleur der Landbouwcrisis-wet Voer man wilde overgaan tot inbeslagname van een hoeveelheid boter, waarmede overtreding was gepleegd, deze hande ling heeft belet, door met een stoel j en een ketel in de hand den ambtenaar te bedreigen. Eisch: Vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, waarbij mr, P. C. Adriaanse zich aansloot. Meineed. A. J. de C., 22 jaar, zonder beroep, te Aardenburg, werd ten laste gelegd dat hij op 26 Nov. 1.1. voor den kantonrech ter te Oostburg in de zaak tegen H. J. van L., verdacht van overtreding van worden besloten zal dus ook Zeeland gaan behooren tot de groote erkende, Nederlandsche Korfbalbeweging. Wij zouden dit niet anders dan toejuichen. SCHAKEN. Gisteravond kwam de Arbeiders schaakclub Vlissingen naar Middelburg en speelde daar met 13 leden tegen een gelijk aantal schakers uit AT ddelburg. RAADSVOORSTELLEN GOES. rers. uei, ïiOii.euuizen. In verband met het adres van „Nie- nebokos", dat B. en W. in handen werd gesteld om advies, evenals een adres van P, v. d. Dries e.a., waarin verzocht werd: a. de belasting voor de cafes e.d. terug te brengen tot een-derde van r'e Middelburg won met 9V?3%. De uit- huurwaarde (De Raad bracht die in 1934 slagen waren: P. de Zeeuw.N. Mesker reeds terug tot iwee-uerue) en o. ue 10; H. VerswijverenJ. Merison 1—0; per bel. op de biljarten af te schaffen AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. Notaris R. Batten heeft gisteren in het ^Notarishuis aan de Koepoortstraat publiek verkocht, een huis met schuur tje, erf, tuin en bouwland aan den Seis- weg 113 te M i d d e 1 b u r g, groot 23 a 38 ca. Kooper P. Sturm te Nieuw en St. Joosland voor 2360. Pleidooi. De verdediger wees er in zijn pleidooi op, dat verdachte oorspronkelijk bij het onderwijs werkzaam was, doch later er toe kwam de drukkerszaak van Boom Bliek te koopen. Deze kreeg daarvoor 65.000, een bedrag, waarvoor men in Breskens wel twee zulke zaken had kun nen koopen. Boom bleef hypotheekhou der en de zaak leverde niet voldoende op, om behoorlijk aflossing te betalen. Toch preste Boom daartoe en kwam toen tijdelijk weer in het bedrijf, waarbij hij niettegenstaande zijn kennisdragen van de moeilijkheden van verdachte de werknemers nog opwekte loonsverhoö ging te vragen. Verd. kwam steeds meer in moeilijk heden en mede om van Boom af te ko men nam hij zijn toevlucht tot verkeerde handelingen. Toen hij tenslotte geen uitweg meer zag heeft hij de wijk naar België geno men en toen hij niets van zich liet hoo ren, dacht ieder, dat hij overleden was; zijn vrouw had dat vermoeden ook. Zij begon een mode-zaak om in de behoefte van zichzelf en haar gezin te voorzien, Verdachte liet in 8 maanden niets van zich hooren en kwam toen eindelijk uit heimwee terug en gaf zichzelf bij de ju stitie aan. Hij is reeds zwaar gestraft door zijn verblijf in België en mede door het lang duren van het onderzoek in de ze strafzaak, waardoor hij niet kon trachten weer werk aan te vatten. Er is geen sprake van, dat hij weer tot ver keerde dingen zal komen. Daarom is er volgens spr. alle reden voor de recht bank het opleggen van een voorwaarde lijke straf in ernstige overweging te ne men. Strandjutter!)? In het begin van de maand December 11. spoelden aan het strand onder de gemeente Cadzand een groote partij hout, bestaande uit balken en battings vermoedelijk afkomstig van de dekla ding van een houtboot, aan. Alvorens het hout door den burgemeester-strand vonder kon worden geborgen maakten eenige personen zich schuldig aan het wegnemen van een partij en verstopten dat onder de duindoorns langs het strand, waar het naderhand door de po litie werd opgehaald. Als verdacht zich daaraan te hebben schuldig gemaakt, hadden zich te ver antwoorden: P. A. F., 32 jaar, hotelhou der, tevens hoofd van de kustwacht wonende te Cadzand en M. la G. 56 jaar, te Cadzand, Verdachten verklaarden dat zij de balken hadden gevonden en voor het oog van de menschen hadden verstopt. Zij zeiden voorts geen tijd te hebben ge had om van hun vondst aangifte te doen bij den burgemeester, doch verdachte F beweerde wel tegen den burgemeester te hebben gezegd, waar men het gevon den hout had opgeborgen. Een getuige a decharge kwam nog verklaren tegenwoordig te zijn geweest bij een gesprek tusschen verdachte F. en diens vrouw waarbij deze laatste te gen verdachte F. zou hebben gezegd „moet je het hout nu niet gaan aange- Van een zolder gevallen en overleden. De landbouwer H. B. te Heerde (Geld.) het Crisis-Zuivelbesluit als getuige val- I is gisterenavond, bij het omlaag werpen schelijk en in strijd met de waarheid I van bosschen stroo op den zolder van heeft verklaard: „Ik weet niet wie er I zijn won ng, tusschen twee balken door dien avond om half zeven bij mij was I naar beneden gevallen. De man kwam en ik heb ook niet aan den verbalisant I hierbij ernst:g op het hoofd terecht. In Kuiper verklaard dat Herman van Loo den loop van den nacht is hij vermoe bij mij was." Eisch: 6 maanden gevangenisstraf. Hooger beroep. M. H. R., 53 jaar, rivierventer, te Hansweert, was op 9 December 1.1, door den Kantonrechter te Middelburg ont slagen van alle rechtsvervolging terza ke van de hem ten laste gelegde over treding van het Kanaalreglement te Schore op 27 October 1936. De ambtenaar van het O. M. was in hooger beroep gekomen. Eisch: bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. VONNISSEN. De roofoverval te Kloosterzande. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaken betreffende den roofover val, die in den nacht van 23 op 24 Oc tober plaats had ten huize van het be jaarde echtpaar VerschuereMahu te Kloosterzande. Zoo,als wij op 5 Februari uitvoerig meldden, werd toen tegen den 35-jari- gen timmermansknecht B. P. uit Doe- tinchem, gedetineerd te M'ddelburg 7 jaar gevangenisstraf en tegen de drie gebroeders de W, uit Hontenisse, die inlichtingen over en middelen voor den roofoverval verschaften resp. tegen den 23-jar'gen J. de W. en den 20-jari- gen J. A. de W. ieder 2 jaar en 6 maan den en tegen den 26-jarigen L. A. S. de W. één jaar en zes maanden. De rechtbank heeft de zaak van P. terug verwezen naar den rechtercom missaris en een onderzoek naar verdach- te's geestvermogens gelast. De gebroe ders de W. werden ieder veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Oplichting. delijk tengevolge eener zware hersen schudding overleden. Onder vallenden boom geraakt en omgekomen. Gisterenmiddag is in de bosschen van Drongelen, nabij Breda, de 21-jarige F. van Hees uit Dussen bij het omhakken van boomen, onder een vallenden boom geraakt, waardoor ,zijn borstkas werd ingedrukt. Kort na het ongeluk is Van Hees overleden. Veertig arbeiders in werkverschaffing geschorst. Bij de centrale werkverschaffing te Soest, waar, onder toezicht van de Ne derlandsche Heide Maatschappij, thans verschillende werkzaamheden worden uitgevoerd langs de spoorlijn Utrecht Amersfoort zijn gister veertig arbeiders, afkomstig uit Soest, geschorst, daar zij zonder vergunning het werk hebben ver laten. Door de betrokken arbeiders wordt aangevoerd, dat geen voldoende schaft- keten voor hen aanwezig zijn om voor het slechte weer, zooals dat de laatste dagen heerscht, een onderdak te vinden. Bejaarde vrouw door kolendamp vergiftiging overleden. Woensdagnacht heeft zich in de wo ning van het bejaarde echtpaar V. aan den Anthoniedijk te Utrecht een geval van kolendampvergiftiging jvoorgedaan Toen de schoondochter des ochtends de woning binnentrad bleek het huis vo: kolendamp te staan. Man en vrouw wa ren bewusteloos. Dank zij het snelle op treden van politie en geneeskundigen dienst, is het gelukt de levensgeesten van oi in nooiasum vast te stenen op J 2.o0 per jaar, stellen B. en W. voor, op het verzoek in a. omvat toestemmend en op het verzoek in b. omvat atwijzend te beschikken. Door inwilliging van het verzoek onder a zal de gemeente een belastingopbrengst van 1375 derven. Ontsierende reclame. B. en W. bieden den Raad een nieuwe verordening aan ter wering van ontsie rende reclame. Wij wijzen er op, dat er wel een verordening bestaat van 1924, doch deze schenkt B. en W. niet alle bevoegdheid die ze noodig achten en aan het euvel paal en perk te stellen. De motie Van der Sluis inzake steun aan pluimveehouders verworpen. Bij den aanvang van de Tweede Ka- merziting werd hedenmiddag gestemd over de motie-Van der Sluis, gisteren bij diens interpellatie 'ngediend, waarin wordt gevraagd, aan de pluimveehouders ter beschikking te stellen hetzij graap, niet met monopolierechten belast, het zij een rechtstreeksche restitutie, gelijk aan het bedrag der graanrechten wei- te door hen worden opgebracht, hetzij steun uit het landbouwcrisisfonds wordt verstrekt. De motie werd verworpen met 40 tegen 29 stemmen, vóór de soc. dem.; vrijz. dem.; staatk. geref.; de hee ren Duijs, zonder partij, en Arts, kath. dem. ZIJN ZUSTER GEDOOD. Drama te IJsselmuiden. Gisteravond omstreeks acht uur heeft de 23-jarige W. N., wonende in IJssel muiden, zijn 21-jarige zuster Gerritje in een vlaag van drift gedood. Aanleiding tot dit drama was het feit dat het meis je haar broer eèn stukje zeep afnam, waarmede hij zich wilde scheren. Hij ontstak hierover in woede, nam een tlomp en sloeg zijn zuster zoo ernstig op den linker slaap, dat het slachtoffer na aankomst in het ziekenhuis overleed. De dader is ter beschikking gesteld van de justitie in Zwolle. Nog is uitspraak gedaan in de zaak I den man op te wekken. De vrouw is ech- tegen den 41-jar'gen koopman P. H, ter overleden. R. uit Bergen op Zoom, tegen wien 8 maanden gevangenisstraf was gevor derd wegens het zich uitgeven voor oogarts en het daardoor plegen van op lichting ten nadeele van inwoners van Breskens in October 1934, Het vonnis luidde 6 maanden gevan- gen'sstraf. VOETBAL. Een voorloopig Nederlandsch elftal. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat Woensdag 24 Februari a.s. te Rot terdam een oefenwedstrijd tegen de En- gelsche derdeklas profclub Crystal Pa lace speelt, is als volgt samengesteld Voerman van zijn wagen gevallen en overleden, Te Alkmaar reed gistermiddag de 55- jarig'e voerman J. Nagelhout met een met paard bespannen wagen, geladen met hout, in de Doelen Kluft, toen plot seling het paard schrok en op hol sloeg, De voerman viel van den bok en kwam zoodanig te vallen, dat de dood onmid dellijk intrad. Amsterdam: 1doode Gistermiddag is in de Zuid-Beveland- straat te Amsterdam een 9-jarige jongen die den rijweg wilde oversteken, tegen een rijdende auto opgeloopen. De knaap doel: Halle (Go Ahead); achter: We-1 kreeg een klap van den radiator waar- ber (AGOVV) en Caldenhove (DWS); door hij kwam te vallen, met het gevolg midden Pauwe (Feijenoord); Anderiessen I dat een der wielen het slachtoffer °ver (Ajax) en Van Heel (Feijenoord); voor: I het hoofd ging. Toen de knaap was be- Wels (Unitas); Van Spaandonck (Nep-I vrijd, bleek hij reeds dood te zijn. tunes); Bakhuijs (HBS); Smit (H,aarlem) I Emmen: 1 doode, en Van Nellen (DHC). I Gistermiddag is te Emmen op den Zooals men ziet zijn zoowel Weber I Odoorner straatweg de 60-jarige mej. U als Smit, d'e beiden op het laatste I Drenth, geb. Maat, woonachtig te Em- oogenblik te Dusseldorf niet tegen I men, toen zij per fiets zonder eenig tee- Duitschland konden worden opgesteld, I ken van richting veranderde en den weer in het voorloopig Nederlandsch straatweg overstak, aangereden door een elftal opgenomen. Wedstrijdprogramma, Het programs voor morgen luidt: Middelburg: Swift IZeelandi,a. Op het Gem. Sportterrein zal onze stadgenoote Sw'ft, mits het weder wat wil mee werken, in het strijdperk tre den tegen Zeelandia. In Hansweert won Zeelandia iets geflatteerd met 41. Wij gelooven niet in een overwinning van Swift maar ook in de korfb.allerij kan het verkeer en. De wedstrijd SeoltoRap:de is uit gesteld wegens het feit dat de algemee- ne vergadering Zaterdag in Middelburg wordt gehouden. De volgens program te spelen wed strijd MadjoeTogo is op verzoek van laatstgenoemde uitgesteld. Treedt de Z. k. b. toe tot den n, k, b. Morgen wordt te Middelburg de al- gemeene vergadering van den Zeeuw- schen Korfbalbond gehouden. In deze vergadering zal o.m. ter sprake komen of de Z. K, B .zal aansluiten bij den Ned, Korfbalbond. Indien hiertoe zou auto en tegen den grond gesmakt. Na korten tijd is het slachtoffer overleden, Eindhoven: 1 doode, De 19-jarige v. d. Hurk te Eindhoven reed gisteravond in gezelschap van ze keren Hoogeveen per rijwiel op den Boschdijk in de richting Best. Nabij het rijkskrankzinnigengesticht keerden bei de fietsers plotseling zonder eenig tee- ken te geven, met het gevolg, dat v, d, H. door een achter hem rijdende auto werd geschept. Met fiets en al werd hij tegen de boomen, ter linkerzijde van den weg geslingerd, waar hij ernstig gewone bleef liggen. Kort daarna overleed hij. Amersfoort: 1 doode Op den Utrechtschen weg nabij Amersfoort vond hedenmorgen vroeg een hevige botsing plaats tusschen een taxi en een stilstaande truck van een vrachtauto. De 27-jarige P. de K. uit Amersfoort die ni de taxi naast den chauffeur was gezeten, vloog door de voorruit en bleef ernstig gewond op den weg liggen. Bij het transport naar het ziekenhuis is de man overleden. Van K laat een vrouw met drie jonge kinderen achter. Heden overleed door een droevig ongeval, onze ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. TIELROQIJ, in den ouderdom van 73 jaar. L. C. TIELROOIJ VAN OOSTEN. ANNA TIELROOIJ. F. C. TIELROOIJ. J. TIELROOIJ— LANDMAN en Kinderen. Goes: L. C. MEIJLER— TIELROOIJ. J. M. MEIJLER. C. M. J. MEIJLER. Vlissingen, 18 Febr. 1937. Lammensstraat 21. Eenige en algemeene kennisgeving. Arts Middelburg is (morgen) Zaterdag en Maan dag verhinderd spreekuur te houden. BERNIN A-EIT JES, vulling van vloeibare room crème met likeursmaak, GESORTEERDE EITJES. Patissier, Lange Delft, Middelburg. g Naar g 1 L. Noordstraat, Middelburg g I met die VERSLETEN CA- E NAPé of CRAPAUD en keu- g g rig en solied wordt ze weer n gestoffeerd. DAM 1 MIDDELBURG. Telefoon 187. op prachtstand te M'burg, 'n mooie AARDAPPELEN, GROENTEN EN COMESTIBLES ENZ. MET LEURWIJK. Brieven onder No. 4798, Bureau van dit Blad.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3