BUITENLAND. RECHTSZAKEN. GOES. WALCHEREN. £U<D-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. SPANJE. BELGIE. FRANKRIJK. ENGELAND. DUITSCHLAND. ÏTALÏë. MEXICO. BEURS VAN AMSTERDAM. redelijke hoeveelheid en in redelijke hoedanigheid geleverd hééft, dan mag hij aanbellen om een zeker loon daar voor te vragen waarbij het den burger volkomen vrij moet staan te ge ven of niet te geven, zoowel als te be palen hoe veel of hoe weinig hij zal geven. Zoo ongeveer is de straatmuzikale si tuatie. Hoedan gheid en hoeveelheid moeten dus redelijk zijn. Het is in 't verleden voorgekomen, dat de hoeveelheid nul werd. D.at een muziekvergunning- bezitter er zonder lier op uittrok en maar aanbelde om z'n giftje. Dat is rechtstreeksche bedelarij. Dat mag niet. En reeus voor men onze aandacht li ei op gevestigd had. was de politie van dit feil op de hoogte en zij h.ad strenge or ders, dit niet meer toe te laten. Evenwel: al zal niemand verlangen dat Mengelberg in de straatmuziek na gestreefd worde, er moet toch ook aan een zekere min mum-eisch van muzikale welluidendheid, van geluidssterkte en verdere hoedanigheden voldaan wor den. Er zijn draaiorgels en muzikanten- groepen in Middelburg, d e hieraan zeker voldoen, er zijn andere, d e angstwek kend dicht tot de greuzen der toelaat baarheid naderen. Het wil ons voorkomen dat, al za1 intrekking eener bestaande mu7iekvergunning wel een heel harde en daarom pas in het alleruiterste ge val toe te passen maatregel dienen te zijn, voor de toekomst gestreefd zal moeten worden naar een redelijke be perking 'n ,aantal, en naar redelijke eischen inzake de hoedanigheid de voort te brengen straatmuziek. Pas dan zal ook het nu nog wel eens een en kele maal om den hoek kijkende ka rakter van verkapte bedelarij er ge heel aan ontnomen zijn. Zeeuwsche confectiefabriek. Aan de jaarvergadering van aandeel houders der N.V. Zeeuwsche Confectie fabriek te Middelburg zal worden voor gesteld over 1936 5 dividend uit te keeren, zulks na ruime afschrijvingen o.a. van een achterstallige afschrijving over 1935, toen geen dividend kon wor den uitgekeerd. De eerste vuilnisauto. Hedenmorgen is de eerste auto voor den gemeentelijken reinigingsdienst' aangekomen. De niéuwe aanwinst trok, toen zij op de Markt stond groote be langstelling van oud en jong. De Hengstenkeuringen blijven in Goes. Van enkele zijden hoorden we giste ren de opmerking, dat deze hengsten- keuring de laatste zou zijn die in Goes gehouden wordt en dat ze van volgend jaar af te Wilhelminadorp gehouden zul len worden. Zulks in verband met de bestrating der Groote Markt. We kunnen echter mededeelen, na in formaties te hebben ingewonnen bij burgemeester Van Dusseldorp, dat dit gerucht van allen grond ontbloot is. Bij de bestrating zullen direct bussen in den grond worden gebracht voor de paaltjes der afrastering, en voorts is reeds over leg gepleegd in deze met het Stamboek De keuring zal volgend jaar op de be strate Markt gehouden worden. Deze zal dan met zand bestrooid worden. ST. LAURENS. Hedenmorgen reed de molenaar De Visser met zijn vracht auto langs den Noordweg. Toen jongens hem toeriepen dat zijn zeil langs den grond sleepte, leunde hij uit zijn auto om het aan te trekken, doch hij trok in- tusschen ook zijn stuur om en reed zoo in de sloot. Hij zelf kwam er on gedeerd uit. De vracht werd op een anderen auto overgeladen en hedenmid dag zou men de auto weer op den goe den weg brengen. SINT LAURENS. Tot lid van de plaatselijke commissie van den B.V.L. te St. Laurens is benoemd de heer K. A. Hamelink, reserve kapitein der infante rie. 'S HEER ARENDSKERKE. De var- kensvereeniging „Helpt Elkander" hield haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van den heer J, J. Harthoorn. Aanwezig 33 leden van de 120. De secretaris, de heer M. Mol, bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, evenals de penningmeester de heer C. Philipse, waarbij bleek dat er een na- deelig saldo was van 224. Dat de vereeniging zoo'n groot nadeelig saldo heeft is hoofdzakelijk toe te schrijven aan het feit dat in 1936 niet minder dan 24 varkens moesten onteigend worden (epidemie van de vlekziekte). Vervolgens werd besloten om de con tributie gezien den financieelen toestand der vereeniging te verhoogen en wel van 7 cent op 10 cent te brengen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. J. Harthoorn en P. J. Carels herkozen. In de plaats van den heer M. Mol, die bedankte werd gekozen de heer W. Wisse Jaczn, De voorzitter dankte den heer M. Mol in hartelijke woorden voor alles wat hij gedurende 16 jaren als secretaris in het belang der vereeniging verricht heeft. In de hierna gehouden bestuursvergade ring werd de heer W. Wisse Jaczn. ge kozen tot secretaris. j OOSTBURG. De heer K. van Prooije, ontvanger-griffier van den Grooten Henricuspolder heeft ontslag genomen. DE STRIJD OM MADRID. De regeeringsartil'erie houdt de stel lingen der opstandelingen aan de ver schil ende Madrileensche fronten voort durend onder vuur. Gisteren tegen den avond verminderde de intensiteit van 't bombardement. In de hooidstad heeft men meer en meer den indruk, dat een militaire actie op groote schaal wordt voorbereid. Alle milit etroepen staan gereed tot de actie over te gaan, G sternacht hebben de regeeringstroepen 'n hevigen aanval van de opstandelin gen in het Westerpark afgeslagen. De strijd duurde anderhalf uur en de ver liezen van de opstandekngen waren zeer aanzienlijk. De beide tegenstanders liggen hier zeer dicht bij elkaar en zonder voorbe reiding van artillerie g ngen de opstan delingen midden in den nacht over tot den aanval. Zij wierpen tallooze hand granaten op de stellingen der regeerings troepen. De regeer ngstroepen weken evenwel geen duim en tegen den och tend was de rust weergekeerd, men hoorde slechts nog nu en dan een schot vallen. De verbinding met Valencia toch verbroken? Een speciale correspondent van Havas meldt voorts dat gistermiddag een con- vooi van 20 auto's der regeering, ko mende uit Arganda heeft getracht een doortocht te forceeren langs den weg naar Valenc;a om naar Madrid te ko men. De rechtschen lieten het convooi naderen en maaiden het toen met mi trailleur- en geweervuur weg'. Verschei dene wagens, doorboord door de ko gels, bleven op den weg achter, anderen maakten rechtsomkeer. Geen enkele wagen kon den weg naar Madrid voort zetten. Uit het opstandelingenkamp werd gis teravond medegedeeld, dat de recht- sche strijdkrachten aan het Madrileen sche front belangrijke vorderingen heb ben gemaakt in Oostelijke richting. Zij zijn de rivier Jarama overgestoken en hebben hun tegenstanders uit hun stel lingen verdreven. De regeeringstroepen lieten een honderdtal dooden achter, benevens twee aanvalswagens, en v'er tanks, die onbruikbaar geworden waren. Twee bataillons vernietigd. Volgens mededeelingen van de op standelingen hebben de regeeringstroe pen in den strijd bij San Martin de la Vega en La Jarama 1300 dooden verlo ren. Deze strijd was een van de bloedig- sten in den burgeroorlog. Het tweede en derde bataillon van de achttiende brigade van het regeerings- leger werden geheel vernietigd Na den val van Malaga. Na de bezetting van de stad Malaga hebben de opstandelingen den opmarsch in de provincie voortgezet. Vijf dorpen werden gisteren bezet. Ook de lucht macht neemt hier aan de operaties deel. Twee vliegtuigen der regeeringstroepen werden gisteren neergeschoten. De radioclub van Teneriffe maakt be kend, dat zich onder de krijgsgevange nen, die de rechtsche troepen in Ma'aga gemaakt hebben, 1500 Russen zouden bevinden. De strijd aan het front van Cordoba. Radio-Bilbao meldt, dat aan het Cor- doba-front de regeeringstroepen blijven oprukken in de gebieden van Lopera en Villa del Rio, waar zij hoogst belangrijke strateg:sche posities hebben ingenomen, die een beslissende actie in den sector van Montero mogelijk zullen maken. Diefstallen in het kamp van Beverloo. Gisternacht is ip het kamp van Bever loo uit een der lokalen, welke door gre nadiers worden gebruikt, teenig, mate riaal ontvreemd, o.m. een licht machine geweer, een machinepistool en een gra r.aatwerper. De diefstal zou voor spionnagedoelein- den zijn geschied. Men verwacht, dat naar aanleiding van deze zaak nog meer aan het licht zal komen. Hevige ontploffing te Avigon. Een zeer hevige ontploffing, waarvan de oorzaken nog onbekend zijn, heeft gistermiddag drie étages van een huis te Avignon verwoest en schade aangericht in de belendende perceelen. Binnen een afstand van 500 meter werden alle rui ten vernield. Een stofwolk verspreidde zich over het geheele stadsdeel. Men schat het aantal personen, dat door de ontploffing onder het puin bedolven werd op 12. Twintig minuten na de ont ploffing had men reeds 4 personen, die min of meer ernstig gewond waren, ge borgen. SIR ARCHIBALD SINCLAIR VERDEDIGT DUITSCHE KOLONIALE EISCHEN. De leider der liberale partij in het parlement, sir Archibald Sinclair heeft gisteravond te Pontyrid in Wales een rede uitgesproken, waarin hij als zijn overtuiging uitsprak, dat Duitschland recht heeft op teruggave zijner ko oniën. Volgens spr. opent deze eisch den weg tot onderhandelingen, „die n et zul len nalaten tot een duurzamen vrede te leiden". Sb ArchibaM zette uiteen, dat Duitschland een internationale ontwape- n zou moeien aanvaarden en ieder internationaal geschil zou moeten onder werpen aan arbitrage. Voorts moet Dunscfiland voor al e ogendneden, met inbegrip van Sovjet-Rusland de gelijk heid van rechten, die het voor zich zelf opeischt, erkennen. Tenslotte zou Duitschland aan de inboorlingen zijner koloniën dezelfde waarborgen moeten geven, die aan de inboorlingen van al'e onder mandaat staande geb.eden gege ven zijn, HAMBURG CONTRA ROTTERDAM. De verm ndering die de buitenland- sche handel van Duitsch'and de laatste jaren heelt ondergaan, en het gebrek aan deviezen in Duitschland, hebben geleid tot een verscherping van den concurren tiestrijd tusschen de zeehavens en de Rijnscheepvaart. In Hamburgsche kringen verklaart men, dat de scheepvaart via de Neder- landsche havens Duitschland per jaar 150 millioen mark aan deviezen kost. Men stelt daarom voor, het vervoer via den Rijn in te perken om het verkeer via Hamburg te doen toenemen. WRAK VAN EEN SCHIP UIT DE VEERTIENDE EEUW GEVONDEN. Het zou een Nederlandsch of een Portugeesch vaartuig zijn. De Italiaansche bergingsvaartuigen „Rampino" en „Artiglio" die in de straat van Messina naar twee tijdens den wereldoorlog gezonken schepen zoeken, hebben op den bodem der zee het wrak van een zeer oud schip, dat Nederlandsch of Portugeesch zou zijn, gevonden. Men is er in geslaagd, vier bronzen kanonnen uit de veertiende eeuw te bergen. Dronken gemeentebestuur tracht gevangenen te bevrijden. De Mexicaansche federale troepen hebben den burgemeester, drie wet houders en een inspecteur van politie van het dorp Valtierrilla gevangen ge nomen, aangezien zij in staat van dron kenschap zich per auto naar Viracran hadden begeven en daar een aanval had den ondernomen op de gevangenis, met het doel pogingen in het werk te stellen gevangenen in vrijheid te stellen, Zij doodden twee agenten van politie en verwondden twee andere. De troepen moesten tusschenbeide komen om te be letten, dat de woedendfe bevolking de schuldigen zou lynchen. RECHTBANK TE MIDDELBURG. (Zitting van heden, 12 Februari 1937). Veroorzaken van een anders dood door schuld te Vlissingen. T. W„ chauffeur. 21 j,aar, te Vlissin gen, had zich te verantwoorden wegens het veroorzaken van den dood van een ander door schuld te Vlissingen op 6 Januari jl. Volgens de dagvaarding zou hij! in den voormiddag van dien dag en wel omstreeks 7 uur met een door hem bestuurde auto den Prins Hendrik- weg aldaar hebben bereden in de rich ting van de Keersluis. De ter plaatse geasphalteerde weg was toen door den regen glad en het uitzicht eenigszins bemoeilijkt. Voor hem u t liep een ze kere J. Minderhoud achter een met een paard bespannen wagen rechts van dien weg. Verdachte zou toen zooda nig roekeloos en onvoorzichtig hebben gereden, dat hij J. Minderhoud eerst zag toen hij zoo vlak bij hem was, dat hij niet tijdig meer kon stoppen, of zijwaarts uitwijken, waar door hij met zijn auto tegen voor noemden Minderhoud is aangereden met het gevolg dat deze omver is ge worpen, zijn beide dijbeenen heeft ge broken, tengevolge van welke breuken M. op 8 Janu,ari is overleden. De getuige J. van Reeden, spoorweg arbeider te Souburë, was op het oogen- blik van de aanrijding in de nabijheid. Hij kwam van het jaagpad gereden, het was schemerdonker en heel slecht weer. Hij z,ag slechts een auto op den weg en verder was er geen verkeer. Get. J. L, de Smit, dekknecht te Vlis- s ngen, hoorde een slag en zag dat er iemand door een auto werd aangere den. Een paard slceg op hol. Hij ging er heen en zag iemand voor den auto op den weg liggen. Het bleek den hem bekende M. te zijn die gewond op den grond lag. Het w,as schemerdonker, het regende en het was overigens heel S'.ncbt weer. De auto die de aanrijding had veroorzaakt stond 'n de goede richting. Verdachte door e'en resident onder vraagd, zeide van het station te zijn komen rijden alwaar hij iemand heen had gebracht. Het was stormweer en het regende. Hij reed met gedimde lich ten en een matigen gang. Voor hem op den weg was geen ander verkeer. De ruitenwisscher van zijn auto werkte behoorlijk. Plotseling zag hij voor zich een man d'e naast een door een paard Eerste noteering is vorige koers(en); daarachter officieele noteering van he den; beieekent: geen noteering ontvangen. Denearken Oblig. 1926-5 102102 Amsterdam 1934-4% 100 100 Zeeuws- Hyp. B-4% 99%99% Cities Service Cy. P. 195S 5 56%55% A Pref. Jurgens A 129128% A Ned. Gist- en Spiritusf. 476480. A De Schelde N.B. 71%—73% C Am. Smelt en Ref. 68%68 A Born. Sum. H.M. 200—206% A Houth. Alberts 102102% C Union Pac, Rr. 101100 C Int. N ckel Cy. 48%48 Ned. 1000-4 100%—100% O. Indie 34 1000-4 100%—100%-% Engeland 1960-90 4 84%—83% A Koloniale Bnk. 78%78% A N.I. Hbk. 1000 172—171 C Ned. H. M. 1000 200—204 A v. Berke's Pat. 59%59% C Calvé-Delft 95%95 A JPhilips Gem. B. afë. 323%324-27% C Unilever 173%—172% -74. C Am. Car en Foundry 50%50%. C Anaconda Cop. 43%42%-%. C Bethlehem St. 68%68%-68. C Kennec Copper 46%47%-46%. C U. States St. C. 82—81%-82. C North Am. Cy. 24%23%. A Kon. Petr. Mpij. ^36%—441 %-37%. C Contin. Oil Cy. 33%—33%-%. C Phillips Petr. Comp. 4342%. C Shell Un'on O.C. 22—22%-2^%, C Tide Water Ass. Oil 15%15%-16. A ^ed. Scheepv. U. 11711732-17. A HV. Amsterdam 506%503-500. A Java Cult. Mij. 236%235. A N.I. Suiker U. 169%—168%-67. A Deli B,atavia 309%306-02.- BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. Unilever Philips Tabak - Rubber Wettu Olie Koninkl. Markt Schepen -Obi Markt— i— H.V.A. Suiker gedeponeerd getrokken wagen liep. Verd, zag geen kans meer naar links uit te halen, doch remde krachtig, hetgeen niet kon ver hoeden dat hij den man met de voor bumper aanreed. Deze kw,am achter over te vallen. Verdachte is uitgestapt en naar den man toegegaan, die over veel pijn in de beenen klaagde. De auto heeft den wagen niet geraakt. Op een vraag van rechter Bloemers aan ver dachte, of er onder de gegeven omstan digheden geen aanle ding was geweest met groote lichten te rijden, antwoordde verd. dat de plaats waar hij zich be vond tot de stad gerekend wordt. De geuige a décharge Vijgeboom te Vlissingen, verklaarde verd,achte's wa gen te 'hebben onderzocht. Stuur en reminrichting waren in orde en hij heeft persoonlijk met de auto gereden. Het regende toen niet maar de weg was nog nat. Met totaal geblokkeerde remmen gleed de auto nog wat door doch onder d'e omstandigheden is de remafst,and altijd wat langer dan dat op een drogen weg het geval is. Aan de bumper van de auto was niets te zien, doch de lampen waren stuk. Het achterlicht van de boererkar, waar van M, de voerman was, was een klein model scheepslamp voorzien van rood glas, die links achter den w.agen beves tigd was. Op een vraag van den officier van just tie. gaf getuige toe, dat men onder de gegeven omstandigheden ter plaatse veilig met een. boerenwagen moet kun nen rijden. De officier v,an justitie aan het woord komende, was van oordeel dat ver dachte ter plaatse zoodanig had behoo- ren te rijden, dat hij alles tijdig kon waarnemen, wat zich op den weg be vond en tijdig kon stoppen en u'twijken. Verdachte deed dat niet en men kan dus aannemen dat hij niet voldoen de oplettend is geweest. Wel heeft hij niet als een dolleman gereden, doch niet temin zijn de oorzaak van het ongeval en de gevolgen daarvan aan verdachte's schuld te wijten. De Officier eischtte op dien grond een hechtenisstraf van 2 maanden. De verdediger, mr. F. W. Adriaanse, begon zijn pleidooi met de dagvaarding te becritiseeren. Volgens pl. is niet ko men vast te staan dat verd. te hard zou hebben gereden. Het tegendeel staat volgens hem objectief vast. Ook is vol gens pl. in geenen deele bewezen, zooals hem wordt ten laste gelegd, dat hij niet voldoende oplettend zou zijn geweest. De aangeredene, die inmiddels is over leden, heeft men nog kunnen hooren, doch verdediger achtte de waarde dier verklaring problematisch. De daarin voorkomende verklaringen zijn stuk voor stuk te weerleggen. M. verklaarde dat zijn achterlicht brandde, doch verd. heeft niets gezien. Ook de getuigen Smit en Van Reenen hebben het niet gezien. Men kan dus aannemen, dat M. achter zijn achterlicht heeft geloopen en dat dus heeft afgedekt. Pl. bespreekt ver volgens de straatverlichting ter plaatse. Die is heelemaal niet zoo goed als men schijnt te veronderstellen. Hij demon streerde dat voor de rechtbank aan de hand van foto's en een kaartje van de P.Z.E.M. Verd. rijdt altijd met den bur gemeester van Vlissingen. Deze is mo menteel uit de stad, doch hij schreef een gunstig oordeel over verdachte, welke verklaring verdediger overlegde. Op grond van een en ander meende pl. met vrijmoedigheid te mogen ver zoeken dat de rechtbank verdachte zal vrijspreken, subs, hem een lichte straf zal opleggen. De Officier van Justitie repliceerende, zeide van verdediger niet te hebben ver wacht dat deze een verklaring van C Deli Mij. 1000 354—353%-51, A Senembah 367 360-63. C Baltimore en Ohio 19%19%. C Southern Pac. Cy. 37%37. A Southern Riw. 25%25%. A /imst. Rubb. C. 311%—314-12. A Deli-Bat. Rubb. 200-201-04. A Hessa Rubber 225%229%-30%, A Serbadjadi S.R. 182%183-85. WISSELKOERSEN. Heden, Gister, Londen 8,97% 8,99 Berlijn 73 80 73,60 Parijs 8,54% 8,52% Brussel 30,94 30,86 New-York 1,83% 1,63 iemand die er niet meer is, zou hebben besproken, zooals hij deed. De verkla ring van den burgemeester van Vlissin gen over verdachte, beaamde spr. gaar ne, doch daar gaat het hier niet om. De allcsbeheerschende vraag is, hoe ver dachte ten tijde en ter plaatse van het ongeluk heeft gereden. Verdachte, het laatste woord hebben de, zeide nogmaals, eerst op het aller laatste oogenblik den wagen te hebben gezien, toen het te laat was, om het ongeluk te voorkomen. Valst he opgave van gezinsin- komsten. J. B„ 37 jaar, arbeider te Kwaden- damme, werd ten laste gelegd dat hij op 3 verschillende data in September 1.1. te Hoedekenskerke telkens een kaart, bestemd voor opgaaf van zijn gezinsin komsten, valschelijk heeft opgemaakt, door daarin opzettelijk en in strijd met de waarheid te vermelden dat hij geen andere gezinsinkomsten had gehad dan 3 ouderdomsrente voor zijn vader, en deze geschriften te onderteekenen, met de bedoeling om meer steun te krijgen dan waarop hij recht had. Eisch: een maand gevangenisstraf. Frauduleus bankroet. J. F. O., autobusondernemer, 59 jaar, wonende te Kruiningen, thans in voor arrest te Middelburg, heeft in de maand Juli 1936 tot November 1936 te Krui ningen, terwijl hij in staat van faillisse ment verkeerde, aan zekeren Leendert- se zijn garage en eenige autobussen ver kocht en daarvoor 6500 ontvangen. Deze gelden zouden ook een gedeelte lijke vergoeding inhouden voor de mede werking' van verdachte, om een te zijnen name staande concessie voor een auto busonderneming op genoemden Leen- dertse te doen overgaan. Verdachte zou deze gelden niet hebben verantwoord en afgedragen aan den Curator in zijn fail lissement. De curator in het faillissement van verdachte, mr. Zaaijer, als getuige ge hoord, bleef bij zijn destijds afgelegde verklaringen. De verdachte deed nim* mer aan den curator mededeelingen be treffende afstand van concessie ten be hoeve van Leendertse. De indruk van getuige ten aanzien van verdachte is niet gunstig te noemen. Hoe de positie tusschen verdachte en Leendertse thans is, verklaarde de curator, op een vraag van den verdediger, slechts van „hoo ren zeggen" te weten. Verdachte ondervraagd, verklaarde, dat het plan zooals dit met Leendertse is besproken, in hoofdzaak is uitgevoerd. Dat was dus voor overname van bussen en concessie, indien althans voor wat betreft het laatste, de autoriteiten deze concessie zouden willen overdragen op Leendertse. Verdachte teekende een een stuk waarin hij verklaarde L. geen concurrentie te zullen aandoen. Ver dachte verklaarde dat hij het geld niet mocht afdragen aan den curator, dat was in strijd met een door hem met L. ge maakte afspraak, wat de president doet opmerken, dat verdachte verplicht was alles aan den curator af te dragen en te verantwoorden. Verdachte heeft daar op eenige menschen geld toegestopt. Nadat nog enkele andere getuigenver klaringen waren afgelegd, eischte de of ficier, die een en ander bewezen achtte, een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. VONISSEN. De mishandeling met doode- lijken afloop te Goes. Hedenmorgen deed de rechtbank te Middelburg o.a. uitspraak in de zaak betreffende de mishandeling met een dolkmes in den avond van 13 December te Goes, waarbij de 27-jarige N. Mieras ui 'iely f» sti G. va mi be to< tol .ari jl (1 vr( ma 1 KL Wi eei 4 dei ma| .me i Zn 26- ber tro hac aar we t e l dat bei in 1 De hac ger hac ricl dac in dac hac var dat we. kor tus: hoe I ma ovc C< h Foc gin als pro h te bur de Ko, E hoe DE A toe na: cor E tie I ier< de ing ket St. Bo hel Lie ZO€ C eer tot stei op der in A E der. mei me. stol wa var inr der in te I plo doe Ee, n,al doi een de toe te f 1 f f f

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 2