Hoesl bil kinderen ampo lucbtog en geneest I BUITENLAMD. PERSKRONIEK. DUITSCHLAND PHILIPPIJNEN. PALESTINA. Uit de Goesche Courant yan een halve eeuw geleden. ARERDA. MIDDELBURG. DO 11 Feb. AN.T.B. Filmtourn. eeeiew. WO 10 Feb DO 11 Feb, 0 Het borstje inwrijven met Dampot Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apotho en Drogistea» vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Van Voorthuysen. Overste Bierman sprak over de verwarring, die over de geheele wereld heerscht. Hij toonde aan, hoe gelukkig een land is, dat 'n instelling heeft als den B V.L. Hij besloot zijn rede met de woorden, dat de B.V.L. een sterke dam is tegen elke revolutionaire beweging, die het op onze vrijheid begrepen heeft. De heer Eek- hardt, secretaris van het gewest Zee land, toonde daarna aan, hoe onder de Oranjes steeds die vrijheid veilig is ge weest. Aansluiten bij den B.V.L. betee- kent de verdediging van het oranje-huis en dus verdediging van onze vrijheid. Aan enkele leden werd daarna het brevet scherpschutter uitgereikt, terwijl overste Bierman nog enkele mededee- lingen over de nieuwe regeling deed. Daarna* had de verkiezing van een penningmeester plaats. Bij acclamatie werd verkozen de heer Elout, die deze benoeming aanvaardde. De minister van Defensie a.i.: heeft J. P. Heijgelaar, van de lichting 1935, niet ontvankelijk verklaard in zijn aan vraag om vrijstelling voor goed van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. RAAD VAN KOUDEKERKE. Belastingverlaging. Eervol ontslag aan dokter Drijber. Benoeming van een gemeen- tebouwopzichter. KOUDEKERKE. De Raad dezer ge meente kwam Dinsdagmiddag in open bare vergadering bijeen, onder voorzit terschap van burgemeester J. L. Dreg- mans. Afwezig de heeren Moens en Kam- meraad. De v o o r z. wenschte allereerst wet houder Contant geluk met de ingetreden beterschap na langdurige ongesteldheid. Spr. uitte de hoop, dat algeheel herstel moge volgen, opdat de heer Contant weer de belangen van de gemeente in volle gezondheid zal kunnen dienen. Ook den leden van den Raad wenschte spr. in deze eerste vergadering van het jaar veel geluk toe. Spr. wierp een te rugblik op het afgeloopen jaar. Het oor logsgevaar is gelukkig niet zoo groot meer als het in 1936 wel geweest is, en een economisch herstel heeft zich geuit. Na de verloving en het huwelijk van onze Prinses gereleveerd te hebben, wees spr. op het groot aantal werken dat in de gemeente tot stand is kunnen ko men: rioleering Tramsingel, trottoir langs alle singels, gedeeltelijke vernieu wing Breeweg, verharding weg op Cou- burg, begin trottoiraanleg op 't dorp etc. En in 1937 zal met het laatstgenoemde werkobject voortgegaan worden, alsme de met de vernieuwing van den Bree weg, de verharding van den Lageweg, den aanleg van een straat in de duinen en ook het uitbreidingsplan zal tot stand komen. Spr. zegde dank voor de prettige wijze waarop men in het voorafgaande jaar heeft samengewerkt. Er bestond ver trouwen, omdat men van elkaar geloof de, dat ieder het welgemeende belang van de gemeente op het oog heeft. Spr. houdt er zich van overtuigd, dat deze samenwerking verlengd worde. Wethouder Contant dankte den voorz. voor de woorden persoonlijk tot hem gericht. Spr. heeft vervolgens namens den Raad den dank overgebracht voor de uitvoerige toespraak, „Uw ijver, ken nis en voortvarendheid", aldus spr. „heb ben een groot aandeel gehad in hetgeen voor de-gemeente tot stand gebracht is kunnen worden. U bracht dank aan den Raad, doch wij brengen dien dank drie dubbel naar U over. Het is voor ons een openbaring geworden welk een kracht er uitgaat van een goeden leider. Daar om is zooveel tot stand kunnen komen", aldus spr. Tenslotte uitte spr. de hoop, dat zegen zal rusten op het werk van den voor zitter. Tramhalte bij den Lageweg. Bij de ingekomen stukken was o.m. een brief van de P.Z.E.M. te Vlissingen, waarin gezegd wordt, dat aandacht wordt geschonken aan het verzoek tot het aanbrengen van een tramhalte aan den Nieuwen Vlissingschen weg nabij den Lageweg. Van de feestcommissie was een schrij ven ingekomen waarin dank gebracht werd voor de medewerking bij de gehou den feesten. Benoeming gemeentebouwop- zichter. Tot gemeentebouwopzichter stelden B. en W. voor met ingang van 1 Maart 1937 te benoemen, den heer J. D. P. de Smit te Souburg op een jaarwedde van 300. De heer De Smit is ook gemeen tebouwopzichter te Souburg. Den hr. L o r i e r bevreemdde het dat B. en W. met slechts één persoon en niet met een voordracht waarop een dubbeltal, zijn gekomen. Spr. had niets tegen den candidaat, maar had wel be zwaar tegen de druk in dezen van hoo- gerhand. Den hr. Sanderse speet het even eens dat men niet kan benoemen die gene, d'en men voor deze functie in aanmerking zou wenschen te laten ko men. Want van hooger hand is druk ge oefend op een en ander. De hr De Kroo was het in princi pe met de vorige sprekers eens, dat de Raad te veel „raad" gaat krijgen. Op den duur is de Raad geen Raad meer, maar slechts een ornament. Niettemin was spr. van meening dat de benoeming ran den heer De Smit wel een goede üeus zal zijn. De v o o r z. had ook geen enkele wanklank van den candidaat gehoord. Op Koudekerke bestaat er nog kracht om te regeeren. In het algemeen wilde spr. wel zeggen, dat het juist is dat de autonomie aan bandën wordt gelegd Maar hoe komt dat? Omdat vele ge meenten niet de kracht of de wijsheid hebben om te regeeren. De schuld ligl dus bij de gemeentebesturen zelf. Voot het oogenblik kunnen wij nog benoe men wie men wil. In de toekomst za dat moeilijkheden gaan opleveren. Spr. is tegen cumulatie, maar niet wanneei daarbij een jaarwedde van 300 is ge moeid. De heer De Smit werd daarop met alg. stemmen benoemd. Streekplan. B. en W. stelden voor tot vaststel ling van een gemeenschappelijke rege- gëling voor het ontwerpen van een streekplan voor Walcheren. Zij legden daarbij de artikelen van de ontwerpre geling ter goedkeuring aan de leden van den Raad voor. Na eenige opmerkingen van de hee ren L o r i e r, Sanderse en De Kroo werd dit voorstel z.h.s. aange nomen. Burgemeester J. L. Dregmans en wethouder Contant zullen voor de ge meente in de streekplancommissie zit ting blijven nemen. Belastingverlaging. B. en W. stelden voor tot verlaging van de opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting met een aantal van 15, ingaande het belastingjaar 1937- '38. Dit werd z.h.s. goedgekeurd. Ged, Staten zonden de vastgestelde verordening op de heffing van besmet telijke ziektegelden terug met de op merking dat de ,aan de belastingplichti gen in rekening te brengen vervoerkos ten op maximum f 10 moeten worden gesteld. B, en W. hadden tegen deze wijziging geen bezwaar, Z.h.s. besloten. De schoolgeldheffing. Ook in de vastgestelde verordening op de heffing van schoolgeld wilden Ged. Staten eenige wijzigingen zien aan gebracht, o.a. dat voor de berekening van het schoolgeld de huurwaarde van de voor de heff.'ng van de personeele belasting tot de 7 of 6e klasse behoo- rende perceelen, verminderd wordt met respect, f 25 en f 50. Z.h.s, werd daartoe besloten. Aan A. Kluijfhout en J. Reynierse werd voor het tweede halfjaar 1936 ont heffing verleend van de hondenbelasting. Z.h.s, werd ingewilligd een verzoek om het gymnastieklokaal v,an de open bare lagere school te mogen gebruiken voor het geven van een moedercursus. Eervol ontslag dokter Drijber, Aan den arts S. B. Drijber werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gemeentearts, zulks met ingang van 15 Maart a.s. wegens vertrek naar el ders. Rondvraag, De heeren De Lange en V e r h a g e vroegen aandacht voor den Vlissingschen kleiweg. De V o o r z. zeide d,at gedurende December, Januari en Februari de werk verschaffing zooveel mogelijk stilgelegd is. Bij de hervatting staat het verbe teren van den Vlissingschen kleiweg 't eerst op het programma. De hr Sanderse vroeg aan dacht voor de bestrating van het Kerk- laantje op 't Zandt. Spr. wees voorts op den slechten toestand van den Lageweg. iEr zijn sintels opgebra'cht, doch dit heeft den toestand niet verbeterd, in tegendeel. Is het niet mogelijk dat het geen aan dezen weg gedaan wordt, met beleid zal geschieden? Spr. wees ook nog op den tijdelijken vuilnisbelt in genoem den weg, waar de bewoners last van ondervinden. De V o o r z. antwoordde dat aan het Kerklaantje aandacht besteed zal worden, evenals aan de genoemde vuil nisbelt. De vuilnis zal afgedekt moeten worden. De Lageweg wordt zoo goed mogelijk verbeterd, tot de verharding zal plaats hebben. Spr. zal de huidige situatie onderzoeken. Tenslotte had ook de heer D e R ij k e nog eenige aanmerkingen op den toestand van wegen. MELISKERKE. De Geitenfokvereen. hield haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer C. Davidse. De secretaris Van Keulen, bracht 'n opgewekt jaarverslag uit op rijm. Het ledental bedraagt 68, begunstigers zijn er 12. De penningmeester, de heer P. Sturm, deed rekening en verantwoor ding. Er is een saldo van ruim f 6. Getracht zal worden ook te Marie- kerke een dekstation te vestigen. RITTHEM. De Anti-Rev. Kiesvereeni- ging hield Maandagavond haar jaarver gadering Na de gebruikelijke opening van den voorzitter brachten de secreta ris en de penningmeester hun jaarverslag uit. In de plaats van de heeren J. M. Ce- vaal en I. Tange, die als bestuurslid be dankten, werden gekozen de heeren A. F, Meijers en A. Tange. Als no 19 en 20 van de candidatenlijst voor de Ilde Ka mer werden gekozen de heeren J. A. Dominicus te Wemeldinge en A. I. Cats- man te Aardenburg. HET LEELIJKE WOORD. Wij lezen in: „Het Nederlandsche Volk": „Leelijke woordjes zeggen is.leelijk En er zijn me wat leelijke woordjes. Weet u, wat één ervan is? Liberaal! Ik weet niet, of de redactie en direc tie van dit weekblad over enorme fond sen beschikken (het behoorde wel zoo te zijn, maar 't is nog niet zoo! Red en Dir.), maar als dat zoo is, laten ze dan eens een prijsvraag uitschrijven om van dit woord af te komen. Wat heeft men al, zeker wel eens ver diend maar zeker ook vaak onverdiend, op den breeden rug van dit woord ge schoven. En met al deze lasten beladen blijft het in zijn velerlei beteekenissen nog maar voortbestaan. Slechts bij wei nigen en in islechts Weinige 'gevallen komt het niet van onpas, wordt het niet met hoon, spot, minachting of toch op z'n minst met blijkbaar wantrouwen ge hoord of gezien. U zult meenen, dat ik hier nu, op deze plaats en in dit blad, een apologie voor, dan wel een requisitoir tegen, het libe ralisme zou willen houden? Allerminst! Het is mij er slechts om te doen, te trachten eens enkele woord-beteekenis- misverstanden op te ruimen, niet „ter verdediging van het liberalisme, maar om de begrippen eens ietwat scherper te stellen, opdat voorkomen worde, dat zelfs niet-liberalen zich dit woord in een bepaalde en dan natuurlijk minder gun stige, beteekenis ten onrechte naar het hoofd geslingerd zien. Wij moeten dan, dunkt me, voorloo- pig de volgende beteekenissen onder scheiden. 1. Liberaal de politiek van de Libe rale Staatspartij „De Vrijheidsbond". 2. Liberaal een aanhanger van de zoogenaamde „liberale economie", wel ke dan weer te onderscheiden zijn in 1', 1", 1"', enz; enz. naarmate ze dichter bij of verder van den caricaturalen ho mo economicus der tegenstanders van deze economie af staan, 3. Liberaal =r in algemeen wijsgeerig'en zin de liberale richting in de cultuur, of enger, in de politiek; dat wil dan onge veer zeggen: „de analytische of diffe- rentiëerende strevingen tot uitdrukking brengende richting, die zich kenmerkt door een tendentie tot schepping van nieuwe sociale instellingen, welke aan de behoeften van het heden tegemoetko men"., „een voorstellingswijze van be wuste vorming van het sociale gebeu ren".. „rationalistisch gezagsprincipe en autonomie".... „individueele vrijheid als uitgangspunt en afgeleide onderwor penheid".. „erkenning van de zelfstan- heid der individuen".decentralisa tie, cosmopolitisme" (J. H. Carp. E. H. Ml D.). 4. Liberaal kerkelijk vrijzinnig, te genovergestelde van clericaal. 5. Liberaal tenslotte in algemeenen zin, ruimdenkend, relativistisch, het te genovergestelde dus van dogmatisch en absolutistisch. Ik weet niet, of de opsomming volle dig is, Ze is niet uit een boekje of ver- ïandeling, doch zoo voor de vuist weg al schrijvende neergezet. In elk geval hebben we er genoeg aan, om te zien hoe vele zéér vele ver van elkaar liggende, zij het dan in die verte nog wel eenig naspeurlijk verband hou dende, beteekenissen er aan dat eene wcord gegeven kunnen worden. Soms ten onrechte natuurlijk, maar desalniettemin. Voor den politieken scribent, dien het minder om de waarheid en de oprecht- ïeid te doen is, dan wel degenen, die niet tot zijn clan of kongsie behooren. naar vermogen zwarter dan den Booze zelf te maken, is dit wel een erg prettig verschijnsel. Men kan dan naar verkie zing als het liberalisme in de eene be teekenis niets aangewreven kan worden iet in den anderen zin wel gebruiken, en de moor krijgt de schuld toch weer. Maar de fatsoenlijk politiek-bedrijvende mensch, van welke richting1 hij ook zij, moet dit toch wel zeer onbevredigend achten. Voor 'n behoorlijke discussie, hoe en waar ook, is allereerste voorwaarde, wat onze Oosterburen noemen Unzwei- deutigkeit. Ik heb er niet 't minste be zwaar tegen, dat 't liberalisme „op zijn cop krijgt"wanneer 't dit verdiend ïeeft. Maar wanneer de een 't woord in dezen zin gebruikt, en de tegenstander in een heel anderen zin, dan praten ze langs malkander henen, en ze komen ook in de politieke discussie niet verder, want telkens duikt wéér een andere betee- cenis op. En zoodoende zal een liberaal meer dan eens de huid vol gescholden zijn voor het verondersteld door hem ïuldigen van denkbeelden, Welke in werkelijkheid de zijne in de verste verte niet waren! Maar: het is erger. Een woord kan wel een engere en een wijdere beteeke nis hebben, doch het kan niet wit en zwart tegelijk beteekenen! Nu is het dunkt mij, bij een aandach tige beschouwing van bovenstaande summiere omschrijving der verschillende beteekenissen van het woord liberaal, al reeds vrij spoedig duidelijk, dat het on mogelijk is te zeggen: laten we liberaal in den wijdsten zin des woords opvatten en dan al hetgeen hierboven is aangege ven, er onder samenvatten Dat Iaat zich doodeenvoudig niet rij men. Maar wat dan? Dan moeten we een nieuwen inhoud aan het woord geven, of, wat nog veel beter is, het afschaffen en vervanger door een stuk of vier, vijf, andere. Dit laatste zou zooveel beter wezen, omda, we dan meteen dien nasleep van oor- deelen, vooroordeelen, kortom naast 't zonder twijfel goede ook de kwade re putatie van het woord liberaal kwijt waren. Dan zou ik dit willen voorstellen: schrijft eens een prijsvraag uit voor de beste vijf woorden, die voor wat hier boven van 15 vluchtig omschreven werd, gebruikt zouden kunnen worden. En: dan zou men deze woorden ook moe ten gebruiken, alom, voor- en tegenstan ders van elk der vijf beteekenissen van het woord liberaal en de begrippen, d e het dekt in die beteekenissen. Dat zou winst geven voor iedereen. Ook voor degenen, die zich momenteel liberaal noemen,dunkt me.... want er is bij allen afkeer óók nog een weinig fe- tischitische vrees voor „de magie van 't woord" bij. Zwarte magie dan. Die wa ren we dan meteen kwijt". DE POSITIE DER BELIJDENDE KERK Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat onderhandelingen die door bemid deling der Luthersche landsbisschoppen gevoerd zijn door vooraanstaande leden der rijkskerkcomm'ssie en bestuurders der Belijdende Kerk, geen resultaat heb ben gehad „door de houding der Belij dende Kerk." In een verslag aan de hoogste autori teiten der Duitsche Evangelische Kerk komt de voorzitter der rijkskerkcommis sie Zoellner, tot de slotsom, dat de door de Belijdende Kerk geëischte geloofs- verklaring in strijd zou zijn met het we zen der Evangelische kerk, omdat die „geen gekanoniseerde waarheid en geen onfeilbaar gezag in dogmatische vraag stukken kent". De Kerkcommissie zou bij de vaststelling van haar standpunt steunen op Heilige Schrift en Belijde nis, Opleiding van specialisten in Russische kwesties. De nationaal-sociaüstische autoritei ten zijn voornemens te Berlijn een ly ceum op te richten voor de opleiding van specialisten in Russische kwesties. Men motiveert dit met de verklaring dat de Sovjets niet eeuwig aan de macht zullen blijven en men weet niet welke cultureele en economische mo gelijkheden dan voor Duitschers in Rusland zullen komen te bestaan. AUTOBUS VERONGELUKT. 23 dooden. Op een bergweg in de buurt van de stad Beguio (ongeveer 220 km ten Noor den van Manilla) is een autobus in een 70 meter diepe ravijn gestort. De 23 in zittenden, allen Philippijnen, kwamen om het leven. De bergkloof is zeer ontoegankelijk, zoodat men met de bergingswerkzaam- ïeden groote moeilijkheden ondervindt. Het terrorisme laait weer op. Uit Jeruzalem wordt gemeld: Het ter rorisme neemt in Palestina weder toe. Te Saint Je,an d'Acre is een vereeniging opgericht van Mohammedanen en Chris tenen onder het devies „Christus en Mohammed", teneinde de uitbreiding van het „Judaïsme" en de zionistische politiek te bestrijden. Tegenover het Arabische comité heeft de Britsche hooge commissaris uiting gegeven aan de bezorgdheid der Britsche regeering over de handhaving van de orde. Het Arabische blad „Adifa" is verboden. Voorts zijn aan de Noordelijke grens twaalf Joden wegens onwettige immi gratie gearresteerd. De Ar.abische pro testbeweging breidt zich uit. Een aan tal voormannen dezer beweging heeft zich aaneengesloten om van den gou verneur van Haifa de vrijlating te ei- schen van de politieke gevangenen, die in verband met de laatste aanslagen zijn opgesloten. BURGERL. STAND. Zoutelande. Van 1 tot 31 Januari. Bevallen, P. Clarisse geb. Cyvat z.; S. Lous geb. Melis z. Overleden: K. Pleyte 77 j., echtgen. van S. de Groot; J. van Sparrentak 72 j„ weduwe van J. Flipse. Westkapelle. Van 18 Febr. Bevallen: Mi Gabriëlse, geb. Huibregt- se d. Overleden: Joha. Wouters, 51 j. jd. Hoofdplaat. Van 1 tot 31 Januari. Bevallen: G. Wijffels geb. Nuytinck z.; M. Simonse geb. Van Weijnsbergen z.; J. Blomme geb. Temmerman z. Overleden: Joh. Lensen 82 j. jm. (B.C.) Oostburg. Van 1 tot 31 Januari. Getrouwd: J. Poortvliet jm. 20 j. en M. M, Ekkebus jd. 26 j.; C. A. Lippens jm. 37 j. en J. M. de Meijer jd. 21 j. Bevallen: H. G, B. Govaert geb. Meijer z., C. M. Wesdorp, geb. Riteco z.; J. D. de Hullu geb. van der Slikke d. Overleden: C. F. Coppens 52 j. echtg. 5 Febr- GOES. In de gisteren gehouden raads vergadering kwam o.a. in behandeling de rekening en verantwoording van de Bank van Leening' over 1886 s'uitende met een nadeelig saldo van f 163,68. De heer Lambrechtse vroeg of er bezwaar bestaat de Bank op te heffen. De voor- z;tter, burgemeester De W'tt Hamer zei- de, dat die vraag reeds meermalen werd gedaan, en steeds ondervonden is, dat tegen opheffinig bezwaren bestaan. In- tusschen zijn ook bij de tegenwoordige directie omtrent de quaestie van hare opheffing denkbeelden gerezen en de zaak wordt nagegaan. Besloten werd het tekort uit de post onvoorziene uitgaven aan te zuiveren. BAARLAND, De heer J. van Wingen werd met 18 stemmen tot lid van den Gemeenteraad gekozen. De heer A. J. A. Hoogvliet verkreeg 6 stemmen. WOLFERTSDIJK. Door de gemeente raad van Willemstad is tot secretaris en gemeente ontvanger benoemd de heer G. C, C. Ribbius, gemeente-seertaris al hier. BINNENLAND. Er heeft zich een com missie gevormd tot oprichting van een „Nederlandschen Politiebond", die alle politie-ambtenaren zal moeten omvat ten. 8 Febr. 1ERSEKE. Door twintig oestertelers en handelaren, die Donderdag bijeen waren in Café ,,De Schelde", werd be sloten tot oprichting van een bond, die de belangen der oesterhandelaren zal behartigen. Tot leden der commissie tot het ontwerpen der statuten werden ge kozen de heeren: dr. Leo de Leeuw, te Wemeldinge, P. A. de Jong Aznte Ierseke, G. Schippers, aldaar, jhr. J. E. C. Pompe van Meerdervoort te Bergen op Zoom en B. A. Overman te Tholen. GEMENGDE BERICHTEN. In de Berk meer is een boerenplaats met 27 hectaren land verkocht voor f 27,000. Eenig'e ja ren geleden bracht dezelfde plaats f 72,000 op. 10 Febr. MIDDELBURG. Naar de „Middelburg- sche Courant" meldt, heeft mr. C. J. Pické, wegens ziekte, den Koning tegen 1 April zijn eervol ontslag gevraagd als burgemeester van Middelburg. GOES. Naar men ons meldt, mogen de begrafenissen hier ter stede niet meer voorafgegaan worden door een politie agent. KRABBENDIJKE. Als een bijzonder heid melden wij, dat door de onbezol digde veldwachters A. Koeman en C. van Wijk alhier in drie dagen tijds 7 bunzings en 1 otter zijn gevangen, welke laatste een lengte heeft van. 1.25 meter. v,an M. L. Baas; J. W. Ie Grand 33 j, echtgen. van C. Verschelling; Magd. Hoste 69 j. echtgen. van A. M. Leen- houts; B. J. Boidin jm. 16 j.; J, A. Leij- sennaar echtgen. P, v. d. Putte; J. L» Pauw 80 j. wedn. S. A. Ghijsels; J. J, v. d. Weele 36 j. echtgen. van J. G. C, Callenfels; A'. de Geijter 75 j. wed. L. Basting; A. Beelaard 83 j. jm. (A.A.) MARKTBERICHTEN. Middelburg, 9 Februari. Groen teveiling. Andijvie 2127 c.; veldsla 8 31 c.; spinazie 1025 c.; winterpos- telein 11 c.; witte kool 1,5 c.; boeren kool 1,54 c.; sla 2938 c.; savoy e kool 2,53,5 c.; roode kool 1,5 c.; sprui ten 211 c.; witlof 412 c.; schorse- neeren 812 c.; koolrapen 12 c.; prei 1,52 c.; peën 1)4 c.; uien 11,5 c.; rapen 2 c.; bruine boonen 912 c.; witte boonen 16 c. alles per kg. Selderie 15 c. per bos; andijvie 3,5 4,5 c.; knolselderie 22,5 c. beide per stuk. van geadverteerde of te adverteeren ven gaderingen, voorstellingen, uitvoeringen M andere bijeenkomsten. WO 10 Feb. Lez. leerl. Scheepswerkt.k. N.S.O. (met lichtb.) spr, de heer E. Visscher, Ambachtssch. 20 h. WO 10 Feb. Winterlez. N.G.V.B. aft, M'burg, spr. ds. J. Smelik te Deu Haag, Bogardz. 20,15 h. WO 10 Feb. Ledenverg. Dierenbescher ming; Ned. Koffieh 20,30 h. WO 10 Feb. Ouderav. School J. (Molen straat) 20,00 h. WO 10 en DO 11 Feb. Tent Loterij v. Vrouwelijke Handwerken, Hotel „De Abdij" Wo 14,00—17,00 h. Do 11—12,00 h. 14—17,00 h. DO 11 Feb. Openb. Verg. Nat. Boer en- Tuinders, Middenst partij, spr. 2e Kamerlid mr. C. Vervoorn, „De Vergenoeging" 11,30 h. Frans Nienhuys en Film, City 20 h. GOES. Elec. Drukkerij G, W. den Beer, M%*r<.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 6