ABDIJSIROOP KUNST EN WETENSCHAP. EKfrs? is 1 6EMEN89 NIEUWS. SPORT. ffi,:dreTreit4ste°Mehaiie°- LAATSTE BERICHTEN. Heb! Gij het telkens op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkte Natuurkundig Gezelschap. Lezing van prof, dr. W. J, de Haas over het bereiken van lage en extreem lage temperaturen. De meest betrouwbare thermometers zijn de thermometers met verdunde gassen en voor de laagste temperaturen gebru kt men de heliumthermometer. Het absolute nulpunt (—273 °C), waar bij ,alle warmtebeweging is opgehouden is onbereikbaar. Men kan alleen trach ten het zoover mogelijk te benaderen en hierin heeft Kamerling Onnes te Leiden het pionierswerk verricht. Het verkrijgen van d e lage tempera turen kcfit neer op twee bewerkingen- le het afvoeren der warmte-energie door het wegpompen van de door ko ken bij lagen druk vrijgekomen mole culen en 2e door het afsluiten var warmtetoevoer van buiten. Dit laatste kan sedert de toepassing" der Dewar- buizen met vacuum tusschen de beide spiegelende wanden wel als bijna vol komen worden beschouwd. Het pompen heeft groote technische moeilijkheden gegeven en dre gde den druk niet be neden 4 honderdste mm te kunnen bren gen; toen in 1920 de moleculaire pom pen van Gaede en Langmuir een geni aal bedacht procédé verwezenlijkten, waarbij in het door gewone pompen bereikte hoogvacuum door moleculen van kwikdamp op vernuftige manier 'n strooming in de nog aanwez'ge gasmole- culen wordt bewerkstelligd, die ze naai de avoerbuis van de porno voert. Zoo is een druk van 0,0013 mm be reikt en daarbij door Onnes een temp. van 0,82 later door Keesom van 0,7 Nu heeft echter een verdere dalinrJ van den druk geen zin mper, immers bij genoemden druk (die aanmerkelijk kle ner is dan die in de interstellaire ruimte) zal slechts de oppervlakte de^ vloeistof koken, w,ant reeds bij gerin ge diepte is de vloeistofdruk veel groo ter dan de gasdruk en houdt dus het koken op. Het bereiken van deze lage tempera turen is van beteekenis voor de studie van de eigenschappen' der stoffen, waar bij nzonderheid vermelding verdient de door Onnes ontdekte, geheel onver wachte eigenschap der suprageleiding voor den electrischen stroom beneden een bepaalde temperatuur. Zelfs bii 1000 ampère mm2 is de weerstand niet in staat de draad tot gloeiing te bren gen. De soortelijke warmte neemt sterk af, is namelijk evenredig met de 3de macht van de absolute temperatuur, zoodat bij d e lage temperaturen een geringe afvoer van energie reeds een vrij groote temperatuurafname te weeg brengt. Helium, dat bij atmosferischen druk een kookpunt van 4,2 heeft, bestaat uit twee bestanddeelen als Helium (11 en Helium (2) aangeduid, die alleen verschillen in kookpunt, nl, (1) kookt boven en (2) beneden 2,7 D't (21 heeft een warmtegeleiding die Twee honderd maal zoo groot is als die van koper. Gloeiende ijzeTdeeltjes verliezen bij hooge temperatuur hun magnetische eigenschap, zooals door spreker aai dig werd aangetoond met behulp van Ja- pansch vuurwerk. Een verdere verlaging der tempera tuur s mogelijk geworden door toepas sing van de theorie van Debije en Giau- que, dat een zwak magnetische stof, op lage temperatuur gebracht, bij dem.aghe- tisatiie een temperatuur-daling onder gaat, idoordat daarbij! arbeid op het)' magnetisch veld wordt verricht. Of schoon het bedrag dier energ e gering is, is toch de temperatuurdaling van beteekenis wegens de boven reeds ver melde lage soortelijke warmte. Zoo is het^ spreker gelukt titaan-ammonium- alurn af te koelen tot 0,0044°. Men moet bedenken, dat een afkoeling van 0,7° tot 0,0044° gelijk staat met eene van on geveer 100° tot 0,7°, aang ezien h!er de verhouding der temperaturen een rol speelt en niet het verschil; immers de warmte-energie is evenredig met de absolute temperatuur. De temperatuurmet'ng geschiedt in t it geval uit de sterkte der magneti satie, die n.l, een functie van de tem peratuur is. Het titaan-ammonium-aluin wordt dus eerst op de gewone wijze afgekoeld tot a k l m ieen sterk magnet sch veld e omgevende heliumdamp ggezogen, voor de volkomen isolatie, t£d PIotseling. het veld vernie rs0 en de temperatuurdaling berekend balans iï t 0 0044° zün nilo rt-> emperatuur van U.ÜU44 zijn alle gassen vastgevroren de rakp VkVan Ae boVenSenoemde stof raken elkaar direct in mathematische punten aan, d.w.z. gaslaagjes bestaan met meer en nu is het merkwaardig maar bij nadenken wel begrijpelijk dni men hier een stof heeft, die men abso luut koud zou kunnen noemen. Het kost uren tijd om de temperatuur weer naar boven te krijgen, immers het voertuig van warmte-energie in den vorm van bewegende moleculen is afwez'g. Het moge voor ons gezelschap een groot voorrecht genoemd worden, dat deze begaafde spreker, een van de voortbouwers van het werk van Lorentz en Kamerling Onnes, die ons kleine land door hun onderzoekingen een eere plaats hebben gegeven op natuurweten schappelijk gebied, op aangenmae en heldere wijze het niet gemakkelijke on derwerp onder het bereik van zijn ge« hoor heeft gebracht. Tenslotte vergastte hij de aanwezi gen op eenige p.oeven met vloe bare lucht, o a. het, tengevolge van, tie ver damping van de meer vluchtige stikstof, toegenomen zuurstofgehalte der lucht- vloeistof, wat bleek uit het verbranden van een gloeiende kool in de vloeibare lucht en de vorming van, met vloeibare lucht gedrenkte ontplofbaar geworden watten, zooals wel 'n den oorlog ter vervanging van dynamiet zijn gebezigd. De aanwezigen dankten den spreker door een welverdiende toejuiching. G VER VAL OP EEN POSTAUTO. Gisteravond stond voor een post agentschap in de Jan Pieterszoon Coen- straat te 's Gravenhage een postauto stil. Toen de besteller Van der P. zich naast de auto bevond werd hij plotseling aangevallen door twee mannen, die hem een bijtend vocht in de oogen gooiden en hem te lijf gingen met een stok, waarmee de onverlaten hem op het hoofd en de linkerhand sloegen. De besteller bleek voor geen kleintje ver vaard te zijn en verweerde zich hevig tegen zijn aanvallers, die klaarblijkelijk de bedoeling hadden een der postzak ken, die zich in de auto bevonden, te bemachtigen. De aanvallers hadden geen succes. Het gelukte hun niet den besteller te overmannen, noch aan een postzak te raken. en De besteller maakte bovendien veel tumult en riep uit alle macht om hulp. Den beiden daders werd het toen te ge vaarlijk. Zij sprongen in een auto, die vlak in de nabijheid stond en reden ijlings weg, zoodat zij wisten te ontko men. De auto, waarin zij vluchtten, was vermoedelijk een blauwe Chevrolet 1936 en genummerd H 5554 of H 5557. Van de daders kon een vaag signalement worden verspreid. Bij de auto behoorde nog een andere besteller, Van der M. Deze was tijdens den overval in het postagentschap. Toen hij buiten kwam, had een en an der zich reeds afgespeeld. OVERVAL OP EEN OUDE VROUW De dader meldde zich als ge tuige aan. Gistermorgen werden te Budei om wonenden gewaarschuwd, dat een 69-ja- rige vrouw het slachtoffer was gewor den van een brutalen en wreeden over val. De brenger van de jobstijding was een 23-jarige man, die vertelde, dat. hij in de woning van de vrouw een kerel had ont moet, die de vrouw had mishandeld en met wie hij in een worsteling geraakte. De marechaussée, gemeente-politie en burgemeester waren weldra bij de wo ning van de oude vrouw, die alleen was haar zoon werkte op de zinkfabriek aangekomen. Hier vonden zij de vrouw in deerniswekkenden toestand. Het bleek, dat de dader in het wil de weg, met een zwaar broodmes op zijn slachtoffer had 'ingehakt, waardoor zeer ernstige hoofdwonden waren ont staan, terwijl ook een arm was gebro ken. In levensgevaarlijken toestand is de vrouw naar het ziekenhuis te Weert vervoerd. De 23-jarige man, die volgens zijn zeggen van de misdaad getuige was ge weest, werd ter ondervraging naar de marechausseekazerne medegenomen, doch weldra liep hij door zijn eigen ver klaringen vast, zoodat hij van getuige verdachte werd. Bij verder verhoor viel hij door den mand en bekende hij zelf den overval te hebben gepleegd. De man, die reeds eerder met de politie in aanraking is ge komen, zal ter beschikking van de ju stitie worden gesteld. Lijk van vermiste vrouw gevonden. De 70-jarige weduwe M. J. S,, wo nende in de nabijheid van de haven te Amersfoort, werd sinds Zon dagavond verm'st. Gisteravond is haar lijk drijvende gevonden in de Eem onder Soest. Zeer waarschijnlijk is de vrouw, door den duisternis misleid, te water geraakt. Gevangenbewaarder aangevallen. Maandagmiddag heeft een gedetineer de in de strafgevangenis te Arnhem den gevangenbewaarder Kuik ernstig mishan deld. Toen deze zijn celdeur opende, heeft hij hem met een looden voorwerp, afkomstig van de breimachine, waaraan hij werkte, op het hoofd geslagen, zoo dat de bewaarder bloedend werd ge wond. Hij is per auto naar zijn woning gebracht. Zijn toestand is thans gunstig. Adjunct-commies gearresteerd, De adjufict-commies R, van het post kantoor te JVIaassluis, is gis teravond gearresteerd, daar zijn finan ciën niet in orde bleken. Hij zou een tekort in kas hebben van ongeveer f 750, Vanochtend is R.f die bekend heeft, in verzekerde bewaring gesteld. De „Kertosono" op sleeptouw genomen. De Nederlandsche bergings-sleepboot Zwarte Zee" van L. Smit en Co's inter nationale sleepdiensten is gistermiddag bij het vrachtschip „Kertosono" van den Rotterdamschen Lloyd, dat dezer dagen een aanvaring had, met het Engelsche slagschip „Malaya" nabij de Portugee- sche kust aangekomen na een moeihïke re s. De „Zwarte Zee" heeft onmiddel lijk kunnen vastmaken, het convooi zet thans de reis naar Lissabon voort. Verdronken. De 46-jarige C. Mank uit Ter Aar had gistermiddag per rijwiel zijn woning verlaten om een fam lielid te bezoeken. Toen hij laat op den avond nog niet thuis was, werd een onder zoek ingesteld. Daarbij vond men het lijk van den heer M, en de fiets in een sluis nabij Papenveer. Het ongeluk moet aan de duisternis worden toegeschreven. INBREKERS GEARRESTEERD. De politie te Den Haag is er in geslaagd de beide belangrijke inbra ken, welke in het laatst der vorige maand daar ter stede werden gepleegd, op te helderen. Op 26 Januari werd ingebroken bij de f rma P. en Co., in de Hoogstraat, waar voor een bedrag van f 2000 aan vulpenhouders, regen jassen en luxe voorwerpen werd ont vreemd. Eenige dagen later werd in gebroken bij de expeditiefirma „Ex presse", waar voor een bedrag aan f 3000 aan bontvellen werd gestolen. Thans zijn de daders van beide inbra ken gearresteerd. Het was de recherche ter core geko men, dat in Rotterdam vulpenhouders afkomstig van de inbraak bij de f'rma P. en Co., te koop werden aangeboden. In samenwerking met de politie te Rot terdam werd onmiddellijk een onder zoek ingestel.d, hetgeen leidde tot de arrestatie van twee Rotterdammers, beiden bekende recid'visten. Bij hun aanhouding hadden zij een belangrijk aantal vulpenhouders bij zich, afkomstig van bovenbedoelde inbraak. Bij de te Rotterdam gehouden huis zoekingen, werd voorts een groote car- tonnen doos gevonden, afkomstig van den bontdiefstal bij „Expresse" terwijl .bo vendien een regenjas, een vulpenhouder en een vulpotlood werden aangetroffen van de 'nbraak bij de firma P., alsmede 3 sleuteltjes, afkomstig van een inbraak bij het Haagsche crisis-comité, waar men een bezoek had gebracht op den zelfden dag, dat bij „Expresse" werd in gebroken. Het spoor leidde daarop weer naar Den Haag, waar een derde dader zou wonen. Deze werd inderdaad aangetroffen. Bij een huiszoeking in zijn won'ng vond men een koffer met bontvellen, een groot aatal voorwerpen, afkomstig van de inbraak bij de firma P. en Co. en 'n koffer met voorwerpen., welke afkom stig bleek te zijn van een inbraak te Rotterdam, Deze laatste koffer was door de. Rotterdamsche inbrekers aan hun Haagschen collega in bewaring ge geven. De dr'e verdachten, de 25-jarige A. M,, de 25-jarige- M. J. T., beiden te Rotterdam en de 34-jarige J. P. te Den Haag, zijn heden voor de justitie geleid. J. P, heeft een volledige bekentenis af gelegd. De beide anderen ontkennen. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER. Oudewater: 1 doode. Gistermiddag is nabij Oudewater de 50-jarige wielrijder Van den Boogaard uit Willeskop door een vrachtauto ge grepen. Van den Boogaard werd op slag gedood. St, Michielsgestel: 1 doode, 1 zwaar gewonde. In den afgeloopen nacht is onder St. Michielsgestel een auto op een drietal wielrijders ingereden, waardoor één per soon gedood werd en een ander zware verwondingen opliep. Drie jongemannen reden per rijwiel van 's-Hertogenbosch naar hun woning in St. Michielsgestel, toen uit tegenover gestelde richting een personen-auto na derde. De chauffeur reed links van den weg, terwijl slechts één lamp brandde. Hij reed recht op het groepje in. De ge volgen waren ontzettend. Een der jon gemannen, Van der Berselaar, werd op slag gedood, terwijl M. van der Groenen- daal ernstig gewond bleef liggen. De derde wielrijder een broer van v. d. Groenendaal liep slechts enkele schrammen op. De zwaar gewonde werd naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Zijn toestand is redelijk. De burgemeester van St. Michielsge stel heeft onmiddellijk na het ongeluk de aanhouding van den chauffeur van de personenauto, die na het ongeluk was doorgereden, verzocht. De politie van 's-Hertogenbosch vond vrij spoedig in een garage aldaar een auto, die sporen van een aanrijding ver toonde. De chauffeur was echter met een andere auto vertrokken. Toen hij terug kwam, werd hij aan een streng verhoor onderworpen. De man zekere H. uit Den Bosch -bekende, de aanrijding te hebben veroorzaakt. Hij werd hierna in arrest gesteld. BURGERL, STAND Middelburg. Bevallen: C, van Meurs-Biber z., F. Kerkhove-de Bree d. Overleden: D. Wisse 76 j. geh, met L. de Klerk, J. Poppe 62 j, wed. A. I. Con tant, C. Kesteloo 87 j. wedn. JjiBaljeu. Goes, Bevallen: C. T. v. d. Straate, geb. Westdorn z. Overleden: A, Vreeke 35 j, echtgen van C. L, Hoondert te 's Heer Arends- kerke. (D Z DE INDISCHE BEGROOTING IN DE TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is vanmiddag be gonnen met de behandeling van de In dische begrooiing en de daarbij behoo- re^de wetsontwerpen. De heer Cramer (s.d.) ontkende dat het de afgetreden gouverneur-ge neraal alleen is, die orde en rust zou hebben geschapen, alsof zijn voorgan ger niets had gedaan. Er was orde en rust, maar het is de rust van het kerk hof geworden. De Indische bevolking is sterk ver armd en de gezondheidstoestand achter uit gegaan. Het vertrouwen der bevol king dat begon te komen onder jhr. De Grpalf, is weer verloren gegaan. Erg optimist'sch aangaande de toe komst is spr. niet. Niettem n gooie de minister, nu er verbetering in den toe stand is gekomen, het roer om. Met wat er in het (soc. dem) „plan van den ar beid" is neerge'egd, zou men verder zijn gekomen. De loonen moeten worden verhoogd, export-revenuen aan de be volking' ten goede komen. Hoewel Indië meer op andere landen dan Nederland is aangewezen, moet de samenwerking tusschen Nederland en Indië kracht:ger bevorderd worden. Door samenwerking van desbetreffende commissiën in Ne derland en Ind.ë is er wel wat te be reiken. Dat er in het verleden niets anders dan een politiek van potverteren zou zijn gevoerd, ontkende spr. intusschen ware het wel zoo, dan zou d't nog tref fen vroegere ministers van koloniën en de rechterzijde. Indië is nog altijd een eldorado voor het groot-kapitaal. Indië is echter ook een arm land en staat in volksontwikkeling achter bij andere ko loniale gebieden. De monarchistische kwestie in Oostenrijk, Uit Weenen wordt gemeld: De mo narchisten in Oostenrijk hebben vandaag een belangrijke vordering gemaakt door dat de „Wiener Zeitung", een orgaan dat de meening der regeer'ng pleegt te vertolken, in een- hoofdartikel zich met het monarchistische probleem bezig houdt en de vraag stelt, hoe de monar chistische orde opnieuw op Oosten- rijksch gebied zou kunnen worden opge bouwd, Het, blad antwoordt op deze vraag met een du'delijke waarschuwing geduld en bedachtzaa m- heid te oefenen. Deze waar schuwing wordt gericht tot den troon pretendent, aartshertog Otto. „De poli tieke evolutie van Oostenrijk eischt een vervolmaking van de autoritaire ge dachte, aldus het blad, en de laatste étappe op dezen weg is nog n'et be reikt." DE TELEFOONVERBINDING MET MADRID VERBROKEN? Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat de telefoonverbinding tusschen Londen en Madrid sinds gisteravond verbroken is. Men verklaart, dat deze storing ver band houdt met den opmarsch der op standelingen langs den laatsten grooten verbindingsweg Madrid-Valenciia. Barcelona van zee uit gebom bardeerd. Tegen één uur vannacht weerklon ken te Barcelona wederom kanonscho ten van den kant der zee. De sirenes waarschuwden de bevolking. Alle lich ten werden gedoofd, zoolang EëT bom bardement hoorbaar bleef. Om twee uur kreeg de stad weer haar normale uiter lijk, Een oorlogsschip der opstandelin gen had het vuur geopend op de haven, waarbijl naar het schijnt op dezelfde plek gedoeld werd als de vorige dagen. De kustbatterijen beantwoordden het vuur en dreven het schip op de vlucht, STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. ƒ2000: 1665. 1000: 19530. 400: 662, 2790, 3449, 19923. 200: 10677, 11030, 12311, 19044. f 100: 1461, 4891, 5979, 6868, 9213, 9811, 11232, 13213, 13588, 15409, 16445, 16747, 18098, 18651, 19020, 19885, 20130. I AANBESTEDINGEN EN VERKOOPINGEN. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft hedenmorgen te Middelburg aanbesteed het onder houd van de Rijkswaterleidingen beoos ten en bewesten van het kanaal van Terneuzen gedurende 1937, in twee perceelen. Inschrijvers eerste perceel: firma Gebr. v. d. Poel, Neuzen 3650; A. Warrens, Ossenisse Vogel wpa(rde) 3475. Tweede perceel: firma Gebr. v. d. Poel 3480; A. Warrens 3325. Massa: J. van 't Hof, Hoek .7160; gebr. v. d. Poel 7120; J. de Maegt, Hontenisse 7015; P. Dees, Neuzen 6980; R. Verschelling', Terneuzen voor 6950; W. de Bokx, Hoek en H. P. Kerkaert, Westdorpe 6885 en G. A, van der Straaten, Neuzen 6778. Drie biljetten waren van onwaarde, op twee had men niet ingevuld of men voor een perceel of voor de massa in schreef; op het derde stond met woor den zeven duizend een honderd tachtig gulden en in cijfer 7,180 zonder aanwij- ziging of dit guldens of iets anders be droeg. neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel ia. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof codeïnewelke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- feel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en jong ,,'s Werelds béste Hoest-siroop' tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma, Verlaagde prijzenf0.75,f1.25,f2.-, f 3.50 p. flacon (Ingez. Med.) VOETBAL, In het Pare des Princes te Parijs is gisteren een vriendschappelijke voet balwedstrijd gespeeld tusschen Racing Club Parijs en de Engelsche eerste d - visie club Chelsea, De Engelschen ston den met de rust 01 achter, doch na de pauze zagen zij kans een dreigende nederlaag in een 31 overwinning om te zetten. Te Brussel speelden de Roode Duivels een wedstrijd tegen een Londensche Combinatie. Met de rust leidden de En gelschen met 10, welke score na de tweede helft tot 40 werd opgevoerd. ATHLETIEK, Goede prestaties op overdekte banen. De belangrijkste atletiekwedstrijden op overdekte banen worden ieder jaar in Madiosn Square Garden te New York door de Millrose Athletic Club geor ganiseerd. Een verrassing leverde het numfner polstokhoogspringen op. De Japannees Oe verrichtte namelijk een uitzonderlij ke prestaffe door een hoogte van 4,33^ te springen. De Olympische kampioen Earl Meadows (V.S.) bereikte „slechts" een hoogte van 4,26 m., terwijl de Ame- rikaansche wereldrecordhouder George V.aroff, wiens wereldrecord op 4,43 m. staat, reeds bij 4,18 m. de lat afwierp. Het hoogspringen was voor den we reldrecordhouder en Olympisch kampi oen Johnson (V.S.) met een sprong van 2,01 m., terwijl zijn landgenooten Burke en Walker beide prec'es twee meter haalden. WIELRENNEN. De zesdaagsche te Antwerpen Het Sportpaleis te Antwerpen was gisteravond weer tot de nok toe bezet. Aanvankelijk trokken de koppels zich van deze menschenmassa niets aan, tot PijnenburgSlaats een jacht uitlok ten, die twee uur duurde. Het Holland- sche koppel bleef echter alleen aan de leiid'ng. Later in den avond evenwel zagen drie koppels toch kans bij de lei ders te komen. PijnenburgSlaats ston den dit blijkbaar toe want er kwam 'n weldadige kalmte na het verwoede bom bardement. Ook na middernacht gebeur de er weinig bijzonders meer. Woensdagmorgen om zes uur bij de neutralisatie was de stand als volgt: Aan den kop: 1. BilFetDekuysscher 161 p.; 2. PijnenburgSlaats 95 p.; 3, De RyckHuys 93 p.; 4. SchoenPelie- naars 52 p. Op 1 ronde: 5. DeneefLoncke 136 p.; 6. AertsBuysse 88 p.; 7. Guerra Di Paco 63 p.; 8. RonsseWals 60 p.; 9. Van SchijndelVan den- Broek 50 p.; Op 2 ronden: 10. Van KempenGuim- bretière 58 p. Op 3 ronden: 11. VerryckenMeer- schaert 84 p.; 12. IgnatDiot 53 p.; 13. CharlierDepiuw 36 p.; 14. Walthour Crossley 27 p. MARKTBERICHTEN. Goes, 9 Febr. Veilingsvereenigitig Zuid-Beveland". Appels: Gouireinetten 1730 Zure Bellefleur 2023, Baldwin 1820, Zoete Campagner,1820, idem Belief.'eur 1420, Poinme d'Oranje 14. Kroet en Stekappels 89, per 100 kg. Peren: Comtesse de Paris 1017, Gifc- ser Wildeman 23, Kleiperen 1117, Pondsperen 11, St. R.emy 1017, Kroet en Stekperen 48, per 100 kg. Groenten: Veldsla 1416, Spruiten 6 8, idem (stek) 45, Witlof 710, id. (stek) 46, Roode kool 2, Witte kool 1, Boerekool 3,203,40, Wijkipeen 0,80 1,10, Selderijknollen 2, Prei 1.802,20, per 100 kg, Andijvie 1,601,70, per 100 stuks, Bloemen Gele Crocus in bloei 8, per 100 pot, Kipeieren 3,20, per 100 st. Oostburg, 10 Februari. Op de graanmarkt was een flinke aanvoer, doch weinig handel. Gerst f 8,509; haver f 7,25—7,50; erwten f 8,50—9; bruine boonen f 810; maanzaad f 21 T2.

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 3