IT KRONIEK van den DAG. Het helsch complot BINNENLAND. KERK EN SCHOOL. ZEELAND. >37 BLAD TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE G0ESGHE CRT.) VAN MAANDAG 8 FEBRUARI 1937. No. 32. ze week per kg; [EH Leden- 10 Febr, ^et Ned, 3urg. TYPEN. Kge jaar, I hoogste 20 can- Wage- ÏVK. v. werken ten; en: ideren, btoppen. |4, Mbg. tt ertentie Iting tot Jollaers- lelburg. fan Ge- h'jgbaar. •Jmessen, Inde ge- Se Maan lef. 551, Laat- Zie de (re zen- Poppe, lrÊ' Beste laaf. Al- pt. p. o. /oor de Lt 22 ct. |r. Mbg. De toestand in het Heilige Land. Uit Palestina komen telkens nog be richten over incidenten en kleine troe belen De toestand is weliswaar naar het u'terlijk stukken beter "dan tijdens de on lusten van verleden jaar; doch men moet zich afvragen of onder de asch dezer rust niet een vuur smeult, dat een her haling der verschrikkingen zou kunnen veroorzaken. Na de onlusten is indertijd j een koninklijke Engelsche commissie naar Palestina gegaan, welke ter plaat se een onderzoek moest instellen en zoo mogelijk voorstellen tot het verkrijgen van een beteren toestand ontwerpen, j Dezer dagen keerde ze na gedanen ar- beid uit Jeruzalem terug. Officieel luidde de opdracht der com missie: eenerzijds zich rekenschap te ge ven van de wijze, waarop het mandaat was uitgeoefend en of die uitoefening overeenstemde met de verplichtingen j van Groot-Brittannië tegenover de Ara- j bieren en de Joden" en „anderzijds de j wenschen van Arabieren en Joden na te gaan, ten einde, overeenkomstig de j nauwkeurige interpretatie van het man-1 daat, uit te maken, of deze wenschen ge- wettigd waren". Het eerste gedeelte de- f zer taak heeft de commissie, blijkens haar vertrek uit Palestina, als voleindigd beschouwd. Men zal er de heeren nimmer een ver wijt van kunnen maken, dat ze zich te weinig moeite hebben getroost. Gedu rende hun langdurig verblijf in het Hei lige Land hebben zij, onder voorzitter schap van lord Peel, uitgestrekte reizen over het geheele territorium gedaan en telkens weer de toonaangevende Jood- sche en Arabische elementen in de ge legenheid gesteld, hun grieven, verlan gens en inzichten uiteen te zetten, Over eenkomstig de democratische Engelsche begrippen werden de meeste dezer ver klaringen afgelegd in openbare vergade ringen, waaromtrent ook communiqué's werden uitgegeven, zoodat de openbare meening schier volledig van den commis sie-arbeid kennis mocht nemen. Wat is nu, zoo vraagt men zich uit den aard der zaak af, voorloopig het re sultaat van dit breedvoerige en tot in bijzonderheden gehouden onderzoek? 't Antwoord op die vraag kan niet bemoe digend luiden. Elk streven, om tusschen de standpunten van de twee in 't geding zijnde partijen of liever volken, een com promis tot stand te brengen, wordt be lemmerd door het besluit van den Op persten Mohammedaanschen Raad, on der leiding van den Moefti te Jeruzalem, welke pertinent weigert, het mandaat of de bekende Balfour-verklaring te erken nen. Dit college, dat zich kan beroepen op den steun van een belangrijk deel der bevolking, eischt voor Palestina een statuut, gelijk reeds aan Irak werd toe gekend en nu ook door de Franschen aan Syrië en den Libanon werd verleend; politieke onafhankelijkheid en volslagen administratieve autonomie in het kader van een verdrag met de tegenwoordige mandaatmogendheid, dus met Engeland. Mocht aan deze eischen niet voldaan worden, dan zullen, naar onomwonden in Arabische kringen is verklaard, nog vóór den komenden zomer weer ongere geldheden en troebelen uitbreken; spe ciaal het stopzetten van de Joodsche im migratie vormt een conditio sine qua non, een voorwaarde, waarvan niet zal worden afgestapt! Het zal een ieder duidelijk zijn, dat, als de zaak in dezen vorm op haren en snaren wordt gezet, er geen sprake meer kan wezen van een schikking of aanpas sing. Indien de Arabische leiders bij hun onverzoenlijke houding volharden, moet een onoverkomelijk conflict ontstaan tus schen aan den eenen kant het Britsche gezag en den Volkenbond, als welks mandataris het optreedt en aan den an deren kant den Oppersten Raad der Arabieren. Waartoe dit conflict zou lei den, valt nog niet te overzien, maar men mag gerust aannemen, dat de gevolgen hoogst bedenkelijk zouden zijn. door ANNIE S. SWAN, 35. „Daar maak ik mezelf heelemaal niet bezorgd over, mijnheer", antwoordde zij. „Ik kan terug gaan, vanwaar ik ge komen ben. Ik heb vele vrienden in Col chester en zeker een die me onderdak wil verschaffen, totdat ik voor mezelf kan zorgen." „Ik bewonder uw werkelijk buiten gewonen moed en vastberadenheid", zei hij indurkwekkend. „Maar het idee staat me tegen. Als eenig executeur van miss Dempster, kunt u er op rekenen, dat ik mijn uiterste best voor uw be langen zal doen. Op zijn minst verdient uw toewijding aan uw tante gedurende de laatste weken erkentenis en zal die ook zeker ik herhaal, zal die ook ze ker ontvangen." „Het is heel vriendelijk van u, zich over mij bezorgd te maken, maar het is heelemaal niet noodig. Ik had geen bij bedoelingen, toen ik hierheen kwam. Ik H. M. de Koningin woont Academische winterspelen bij. Koningin Wilhelmina woonde gisteren de finale bij van het skispringen, een onderdeel van de academische winter spelen, welke te Zeil am See zijn ge houden, en waaraan door 16 landen werd deelgenomen. H. M. toonde de grootste belangstel ling voor de schitterende prestaties der Oostenrijksche, Noorsche en andere springers. De vervaardiging van het Indische huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana. Naar aanleiding van hét bericht in de „Matin" over de vervaardiging van het Indische huwelijksgeschenk voor de Prinses, deelt het comité voor het Indi sche huwelijksgeschenk het volgende mede: De armband voor H.K.H. werd besteld bij de Nederlandsche firma Asscher en volgens Nederlandsch ontwerp en aan gegeven Indisch motief in Nederland vervaardigd. Weliswaar is, omdat de aflevering aan zeer korten tijd gebonden was, de hulp van Fransch personeel ingeroepen, dat inderdaad met voorbeeldige toewijding en ijver heeft gewerkt, zoodat tijdige af levering mogelijk werd, maar ook deze arbeid heeft plaats gehad in de Haagsche werkplaatsen van genoemde firma. HET KONINKLIJK PALEIS SOESTDIJK. Bijzonderheden over de inrichting. Naar wij vernemen zullen in het hoofdgebouw van h£t paleis Soestdijk op de eerste étage een zestal vertrek ken voor het prinselijk paar worden in gericht, waarin zij tijdens de ver bouwing van het Anr^a-Paulowna-ge deelte verblijf zullen houden. Deze kamers, te weten, twee zitka mers, twee slaapkamers, een badkamer en een eetkamer, benevens de hal zul len van centrale verwarming worden voorzien. Voorheen konden slechts een zitkamer, een slaapkamer en de hal door middel van roosters, waardoor heete lucht werd toegevoerd verwarmd worden. Het hak- en sloopwerk voor dezen aanleg is reeds in vollen gang en opgedragen aan de firma Van Breuke- len en Heuffels te Soest. De aanleg van de centrale verwarming, vernieuwing van warm en koud waterleidingen inbe grepen, is gegund aan de N.V. Maat schappij tot aanleg van centrale ver warming, electrische en sanitaire in stallaties v. h. Slotboom en Zoon te 's- Gravenhage, welke hiervoor had inge schreven voor 15000. De radiatoren zullen onder de ramen worden ge plaatst, en voor zoover noodig, één aan den zijwand der kamers, terwijl de lei dingen geheel onder den vloer zullen worden gelegd. Deze aanleg moet uiterlijk 8 Maart gereed zijn, zoodat, in verband met de verdere inrichting der vertrekken, als schoonmaken, opnieuw leggen der klee- den enz., waarmede ongeveer drie we ken zullen verstrijken, de komst van het vorstelijk paar niet vóór April te ver wachten is. Na deze verbouwing zal met de groo- te verbouwing van de toekomstige wo ning, het Anna Paulowna-gedeelte, een aanvang worden gemaakt, waarvoor de aanbesteding in de laatste week van Febr. zal plaats hebben. Zooals bekend, is deze verbouwing 'n onderdeel van het nationaal huldeblijk. De indeeling der vertrekken na de ver bouwing is in overleg met HJMt de Ko ningin en het vorstelijk paar als volgt vastgesteld: De tegeflwoordige bibliotheek welke gelegen is aan de achterzijde van het pa leis en uitziet op het schitterende park met vijver, een schepping van den des tijds zeer beroemden Haarlemschen kunstarchitect J. D. Zocher, zal als werkkamer voor den Prins worden in gericht. Onmiddellijk daaraan grenzend komt de werkkamer van de Pi'.nses. De bibliotheek zal naar een der vertrekken aan de voorzijde worden overgebracht. De zit- en eetkamer van het vorstelijk paar zullen ook op het prachtige park uitzien, evenals een tweetal zitkamers voor de hofdames. In het sous-terrain, waar de keukenprinses Dirkje van Ree uit Katwijk den scepter zal zwaaien, zul len de keuken en de linnen- en glaska mer, alsmede de wijnkelder worden on dergebracht, Deze vertrekken bevinden zich thans nog in den rechtervleugel. Behalve de bibliotheek zal slechts nog het slaapvertrek van het prinselijk paar op den straatweg Amersfoort-Amster- dam uitzien. Het slaapvertrek, alsmede twee bad kamers en twee slaapvertrekken voor de hofhouding komen op de eerste ver dieping. Al deze vertrekken zullen van centrale verwarming worden voorzien, Bij het zwembassin, achter in het park zullen twaalf kleedkamertjes worden ge bouwd. Behalve de beide hofdames: die in het paleis hun intrek zullen nemen zal het personeel dat slechts uit tien personen zal ^bestaan, uitwonend zijn. Twee lakeien, twee chauffeurs hebben zich leeds met hun gezinnen in de ge meente Soest gevestigd, in verband met de mededeeling van H.M. de Koningin, dat zij dicht in de nabijheid van het pa leis moeten wonen. Ook de particuliere secretaris van den prins, jhr ir. W. G. Röell zal zich na zijn huwelijk in deze gemeente vestigen. Als diens toekomstige woning wordt genoemd, de buitenplaats „Braamhage" te Soestdijk. Evenwel konden wij hier van geen bevestiging krijgen. HET INITIATIEF VAN DR. COLIJN. De ontvangst in Denemarken. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: De door de Nederlandsche regeering tot de overige staten, die lid zijn van de Üslo-convcniie, gerichte uitnoodiging deskundigen naar Den Haag te zenden ter bestudeering van de mogelijkheid om te komen tot een vrijer en uitgebrei der handelsverkeer, staat in Denemar ken in het middelpunt der belangstel ling. De Deensche minister van buiten- landsche zaken, Munch, heeft reeds ver klaard, dat de Deensche regeering be reid is deel te nemen aan de voorge stelde besprekingen. Naar de Haagsche conferentie zullen deskundigen van het ministerie van buitenlandsche zaken worden gezonden. De Deensche standpunt aldus het Duitsche Nieuwsbureau, is, dat de stabilisatie der valuta's in de betrokken landen het natuurlijke punt van uitgang is. Of op de deskundigenbesprekingen een conferentie van de ministers van buitenlandsche zaken zal volgen, zal af hangen van de resultaten der Haagsche besprekingen. DE VERKLARING VAN HITLER. De minister van buitenlandsche zaken heeft geantwoord op schriftelijke vra gen van den heer Van Vessem naar aan leiding van een zinsnede in de op 30 Ja nuari j.l. door den Duitschen rijkskanse lier uitgesproken rede: Van de zijde der Duitsche regeering aldus de minister, heeft de Nederland sche regeering geen rechtstreeks tot haar gerichte verzekering ontvangen omtrent erkenning en garandeering van Nederland als onaantastbaar neutraal gebied. De aangehaalde passage uit de rede van den Duitschen rijkskanselier sloeg dus blijkbaar terug op vroegere openbare verklaringen zijnerzijds. Redders onderscheiden. Ten stadhuize te Schiedam zijn Zater dag de redders die bij de op 31 Oct. jl, plaats gehad hebbende ontploffings ramp aan boord van het Grieksche stoomschip „Petrakis Nomikos", waarbij 14 menschen den dood vonden, zich bij zonder verdienstelijk maakten bij het reddingswerk, onderscheiden. In zijn toespraak deelde de burge meester aa. mede dat het H.M. de Ko ningin behaagd had den majoor van de rijksveldwaclrt een onderscheiding toe te kennen. K. ben geen gelukzoekster. Daar ik, als het ware, pas kort in kennis gekomen ben met mijn tante, verwacht ik niets van haar en zij, die niets verwachten, kun nen niet teleurgesteld worden." Alice glimlachte flauwtjes en 'n Beet je vermoeid. Ze draaide zich om en wilde heen- gaen, maar Ruthven, aangenaam ver rast, voelde zijn gulheid groeien. „Maar miss Harman, er zijn zekere moreele verplichtingen, die men maar niet zoo terzijde kan schuiven", zei hij indrukwekkend, „Ik herhaal, dat ik mijn uiterste best zal doen, uw belangen in het oog te houden. Ik ben er zeker van, dat geen van de door het testament be gunstigden daar iets op tegen zal heb ben. Het huis, bij voorbeeld. Als u het huis kreeg en het verkocht, zoudt u nog een aardig sommetje bezitten. Het is een van de mooiste huizen van het plein en minstens drie duizend pond waard. Wanneer het behoorlijk geëxploiteerd wordt, brengt het misschien nog wel meer op." „Misschien wel, mr, Ruthven, maar is het noodig dingen te bespreken, die misschien toch nooit zullen gebeuren? Verder werden namens het Roode Kruis de leden der Schiedamsche colon ne gehuldigd. Een aantal dezer leden ontvingen het kruis van verdienste als mede een oorkonde. Deze onderscheiding ontvingen ook twee redders, niet be- hoorende tot het Roode Kruis. Tenslotte werden nog twee brandwachts in op dracht van het Carnegie Heldenfonds gehuldigd. Prijsverlaging vita-tarwe. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat met ingang van heden de ge middelde verkoopprijs van vita-tarwe van 15.70 per 100 kg teruggebracht is tot 14,70 per 100 kg. De bonificatie-regeling voor tarwe bloem a en tarwemeel a is met ingang van denzelfden datum ingetrokken, ter wijl geen t.c.-tarwe meer tegen specialen prijs wordt beschikbaar gesteld. Wat de bonnenregeling betreft ter verkrijging van t.c.-tarwe tegen speci alen prijs, wordt medegedeeld, dat voor bonnen welke nog vóór 15 Februari a.s. ten kantore van de Nederlandsche tar- wecentrale zijn ontvangen, een verkoop overeenkomst zal worden afgesloten te gen den laagst vastgestelden specialen 50-tonsprijs ad 10 per 100 kg. Voor op, of na dien datum ingekomen bonnen kan geen tarwe tegen specialen prijs meer beschikbaar worden gesteld. De bonificatie voor tarwebloem-b is met ingang van heden vastgesteld op 0.60 per 100 kg. Regeeringsmaatregei inzake de vita- tarwe. Men deelt ons het volgende mede: Naar aanleiding van de verlaging van den prijs der vita-tarwe met ingang van Maandag 8 Februari 1937, welke van re- geeringswege bedoeld is als compen satie van totnogtoe geldende en thans gelijktijdig opgeheven bonificatiere geling, hetgeen impliceert de bedoeling, dat de bloem- en meelprijzen, voorzoo ver met deze wijziging verband houden de, geen verandering zullen ondergaan, heeft op Zondag 7 Februari 1937 een bij eenkomst plaats gevonden van de com- missie-Gerbrandy, bedoeld in de alge- meene verkoopvoorwaarden voor bloem en meel van de meelfabrikanten, In overeenstemming met de vorenge noemde bedoeling is van regeeringswe- ge beslist, dat de meelfabrikanten (met uitzondering van diegenen, aan wie t. c,- tarwe tegen specialen prijs op bonnen ter beschikking werd gesteld) de vita- tarwe, benoodigd voor de loopende voorverkoopcontracten, nog tot den voor 7 Februari 1937 geldenden prijs moeten betrekken. Gezien dit feit, heeft de commissie beslist, dat de prijzen van de loopende voorverkoopcontracten tarwebloem, Zeeuwsche bloem en ongebuild tarwe meel tengevolge van deze verlaging van den vita-prijs geen wijziging behooren te ondergaan. Ik ben erg moe en vraag u, mij te willen excuseeren." Ze verliet de kamer met een lichte buiging en klaarblijkelijk zonder zijn uitgestoken hand te zien. Hij wreef de zijne tezamen, toen de deur achter haar dichtviel en keek eenigszins onthutst. „Ik kan niet uit haar wijs worden", mompelde hij. „Of ze is een dwaas, of een aartsintrigante. Maar ze moet wel heel knap zijn als ze mij te slim af wil zijn." HOOFDSTUK XVI. Miss Dempster's testament. Den volgenden morgen verscheen het bericht van miss Dempster's overlijden in de kranten en 't werd aan vele ont bijttafels besproken. Want, ofschoon de oude dame zich sinds lang niet meer in de kringen vertoonde, waar zij volgens haar positie en rijkdom in thuis hoor de, was haar naam welbekend en wer den haar eigenaardigheden dikwijls be sproken. Een belanghebbend persoon, echter, zag het bericht pas, toen hij zijn kan toor in de Frederickstraat bereikt had. Hij las eerst zijn brieven door en keek Examen stenografie en machineschrijven. Voor de examens stenografie en ma chineschrijven afgenomen door de na tionale vereeniging van leeraren te Am sterdam zijn geslaagd: voor kantoor stenograaf de dames F. Rijkaard, Mid delburg; M. Scheijbeler, Vlissingen; J. W. Minderhoud, Vliss'ngen (165 letter grepen) M. W. Post, Vlissingen (twee diploma's nl. Engelsch en Duitsch beide 100 lettergrepen beide met lof.) Voor steno-typist(e) de dames M, E. Minderhoud. J. J. van der Moer, M. C. A. de Vos, A. J. Woestijne, G. M. van Sluijs, allen Middelburg; H. E. Lagaaij, A, de Neef, J. van Wolferen (de laatste drie typ-: mei lof) en den heer A, C. Vader, allen te Vlissingen. Voor typist(e) de dames C, J. Ceers (met lof), M. Basti,aanse, R. Mantz, B. Heijt (met lof) allen Middelburg, B, van Griethuijsen, G, de Jong (met lof), Ji J. v. d. Made, allen Vlissingen en de hee ren J. J, Versluijs Vlissingen en Z. Klaasse, Middelburg. toen even zijn krant door, voordat hij aan zijn dagelijkschen arbeid ging. Het was Robert Warburton, de advocaat dien miss Dempster bezocht had op den dag, dat zij voor het laatst met haar nichtje uit rijden was gegaan. De oude dame had zeer veel indruk op Warburton gemaakt en de haast, waarmee ze alles in orde gebracht wil de hebben, had hem in hooge mate ver baasd. Naar haar aanwijzingen, die heel duidelijk waren, had hij een nieuw testa ment opgemaakt, dat in heel eenvou dige woorden gesteld was, maar om trent haar bedoelingen en wenschen geen twijfel liet. Het document was met groote snelheid vervaardigd, zorgvuldig overgelezen en goedgekeurd door miss Dempster en naar behooren bevestigd in de tegenwoordigheid van officieele ge tuigen. Daardoor was het document vol komen geldig. Warburton gooide ,zijn krant op den grond, maakte zijn safe open en haalde het pakket er uit, dat zorgvuldig samengebonden en op de ge bruikelijke wijze van een korte inhouds opgave was voorzien. Het nam van hem niet veel tijd om het door te lezen en nadat hij het weer Verkiezing lid van de Kamer van Koophandel. Bij de Vrijdag j.l. gehouden stemming ter verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden, afdeeling Klein Be drijf, in de vacature-P. G. Laernoes, na men 651 van de 3108 kiezers aan de stemming deel. Bij de op 6 dezer gehouden zitting ter vaststelling van den uitslag werden 114 biljetten van onwaarde verklaard. De heer P. I. Hamming te Vlissingen vereenigde 311 stemmen op zich, de heer P. A, Salomé, eveneens te Vlissingen, verkreeg 226 stemmen, zoodat de heer P. I. Hamming werd verkozen verklaard. Het is de eerste maal, dat voor een vacature in deze afdeeling een stemming moest plaats hebben. Zijn patroon bestolen. De politie te Rotterdam heeft dezer dagen aan boord van het motorschip „Cornelia", liggende te Rotterdam, aan gehouden de zich aan boord van gemeld schip bevindende schippersknecht J. A. V., wonende te Breskens, die er van ver dacht wordt zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal ten nadeele van zijn patroon, en wel te Hansweert en Veere. V. is Zaterdag j.l. aan de justitie te Mid delburg voorgeleid. De restauratie van den Langen Jan. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van B. en W, kon o.a. mededee ling worden gedaan van de goedkeuring van de gunning van de restauratie van den Langen Jan aan de firma M. K. Jeras Zonen alhier. Reeds enkele maanden wachtte men op die goedkeuring en was dit oorzaak, dat met de werkzaamheden, waartoe de Raad besloot en waaraan rijk en pro vincie zullen bijdragen, nog niet kon worden begonnen. Dat het werk door een Middelburg- sche firma zal Worden uitgevoerd, mag als een overwinning voor B. en W. wor den beschouwd, die daarvoor alle krach ten hebben ingespannen. Ver. voor Instrumentale Muziek. De heer G. O. Altorffer, die zich om gezondheidsredenen genoodzaakt heeft gez'en, te bed.anken als werkend lid en bestuurslid van de vereeniging voor In strumentale Muziek te Middelburg, is door deze vereeniging tot eerelid be noemd. Met leedwezen zagen leden en bestuur dezen ouden, getrouwen mede werker uit hun midden gaan. De heer Altorffer trad 'n 1897 toe als werkend lid en speelde dus gedurende 40 jaar als contrabassist in het orkest mede. In 1927 werd hij lid van het be stuur, waarin hij gedurende 10 jaar de functie van bibliothecaris op uitnemen de wijze vervulde. Feestavond „Mercurius". Zaterdagavond hield de afd. Middel burg van den Nationalen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden „Mercurius" feest met de leden en introducé's, in de bovenzaal van de soc. „De Vergenoe ging" alhier. De voorzitter, de heer A. J. Barto, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en zeide, dat het feest eigenlijk een tweeledig doel had. In de eerste plaats was het de kroon op het voor de ledenwerving zoo actieve jaar 1936 en de inzet van een hopelijk even werk zaam 1937, maar in de tweede plaats was het er voornamelijk om te doen, dezen avond gelden bijeen te brengen voor het „Jubileum-Steunfonds", tot ex tra steun van uitgetrokken werklooze collega's. Hiertoe waren van een massa fabrikanten, winkeliers en particulieren honderden cadeaux geschonken voor de attracties van dezen avond en spr. spoor de, onder dankzegging aan de schenkers, alle aanwezigen aan, dit alles in klinken de munt om te zetten. Hierna werd begonnen aan het eigen lijke programma, bestaande uit een één- acter „De Aardschok" van Otto Harting, een propagandaschets, goocheltoeren en het optreden van het kleuterkoor van in de safe teruggelegd had, stond hij op en keek om zich heen, alsof hij niet goed wist, wat hij doen moest. Het was een zaak vanhet grootste gewicht voor een zekere persoon en hij vroeg zich af of het niet zijn plicht was, haar onmiddellijk op te zoeken, Hij kwam tot de conclusie, dat het dat inderdaad was en nadat hij zijn klerk eenige aan wijzingen gegeven had, trok hij zijn jas aan en verliet het kantoor. Hij vond het huis van miss Demp ster, niet door het nummer, dat hij vergeten had, maar door de neergelaten gordijnen. Meikle deed hem open en liet hem in de bibliotheek, waar een helder vuurtje brandde en de gordijnen gedeeltelijk opgetrokken waren, zoodat de achter tuin, die aan de Meadow Walk grensde te zien kwam. Een meisje, dat aan het bureau te schrijven zat, stond, toen zijn naam aangekondigd werd, eenigszins verbaasd op. Ze had Meikle bevel gege ven, zoolang zij nog in huis was, geen van de beide Ruthvens toe te laten. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1937 | | pagina 5